Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7551) sid87 válasza sid87 (#7545) üzenetére


sid87
senior tag

Hozzátenném hogy úgy indul a recovery, hogy:

E:Bad bootloader arguments
"(null)"

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7552) AizawaKouta válasza xr4cg3 (#7513) üzenetére


AizawaKouta
tag

Nekem is ez a videó közbeni fekete csík volt a bajom MX player-nél, de megoldottam. Feltettem még kipróbálni a Dice és a Moboplayert, majd megnéztem megint az MX playerrel és jó volt utána. Most vagy ezek tettek fel valamit pluszba, vagy csak a képarányt kellett volna megváltoztatnom, mert most ha átállítom normal-nyújtás-kitöltés... között, csak a kitöltésnél adja be a fekete csíkot, a többinél jó. Letöröltem a többi progit, és még mindig jó az MX player. Persze mindez hardveres kódolásnál igaz, szoftveresen nincs gond, csak a képminőség rosszabb.
Ez xTab-70 ics + 21 colos monitoron tesztelve.
Már csak az ad-hoc kapcsolatot kellene megoldani a telefonommal. Ha 2.3as patchet teszem fel akkor látja a telót, viszont olyan egybe-szürke lesz a wifi ikon, és a térerő erősségét se tudja leolvasni az Elixir2.
Amúgy kösz kelzsoca a munkásságod! Sokat segített nekm.
Én márciusban vettem tabot, kb. 1-2 héttel az az xtab-70i megjelenése előtt, és azóta olvasom a fórumot.

[ Szerkesztve ]

(#7553) kelzsoca válasza #35723520 (#7549) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem úgy volt, hogy nem veszel többet WayteQ-es gépet :)

(#7551) sid87

Nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#7554) atravel válasza Optika01 (#7535) üzenetére


atravel
tag

xPAD70 nekem is átlag 2 hetente nem kapcsolt be, vagy alapra állt. Húsvét óta megy rajta Kelzsoca legfrisebb forrásból épített NextGen GB ROMja. Az ismert apróságaitól eltekintve tökéletesnek mondható. Én még nem szántam rá magam az ICSre.

(#7555) sid87 válasza kelzsoca (#7553) üzenetére


sid87
senior tag

Akkor vajon miért nem tudom feltenni? :O

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7556) kelzsoca válasza sid87 (#7555) üzenetére


kelzsoca
félisten

Töltsd le újra a romot, és másold fel újra az SD-re.

Ha másnak sikerült, és hiba nélkül lefutott, akkor itt lehet a probléma.

(#7557) sid87 válasza kelzsoca (#7556) üzenetére


sid87
senior tag

Ezt rögtön megtettem, és nem lett jó. Muszáj lesz így a 16 gigással próbálnom, más kártyám nincs már..

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7558) kelzsoca válasza sid87 (#7557) üzenetére


kelzsoca
félisten

Én nem ajánlom a 16gb-os SD-vel való frissítést!!

(#7559) sid87 válasza kelzsoca (#7558) üzenetére


sid87
senior tag

Akkor csak ezért vegyek egy 1 gigás microsd-t? :) :DDD :O

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7560) kelzsoca válasza sid87 (#7559) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ott a 8gb-os Kingston nem?

(#7561) sid87 válasza kelzsoca (#7560) üzenetére


sid87
senior tag

Kipróbáltam most azzal is, ugyan az a hiba, signature verification aborted. :( Ezekszerint nem a kártyával van a gond. :(

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7562) Drakk


Drakk
tag

4GB kártyával simán le tudtam frissíteni az XTAB-t. Elsőre kicsit furcsa az Icecream. Megváltozott a kezelése.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#7563) sid87 válasza kelzsoca (#7560) üzenetére


sid87
senior tag

Most leformáztam újra az eddig benne levő 4 gigás kártyát és fel is ismerte a recovery, viszont itt is ugyan az a hiba... factory reset? Valami megoldás csak van. :W

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7564) icon válasza Drakk (#7562) üzenetére


icon
senior tag

Ja... ez a görgetés helyetti lapozás enyhén irritatív, de a böngésző cìmsora és a fülsora meg hasznos helyeket csíp le az amúgy sem túl sok helyből...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#7565) kisgabor87


kisgabor87
tag

12 óra alatt 75%-ra töltött fel az xtab70i. Valaki adjon valami tippet hogy mit csináljak mert ez azért szerintem abnormális...

(#7566) joe357 válasza kisgabor87 (#7565) üzenetére


joe357
tag

Tedd fel a battery monitor widgetet és nézd meg mekkora árammal tölt, valamint hogy alapból mennyit vesz fel a ketyere mert ha pl futnak közben progik amik megesznek 1-1,5 ampert akkor az már csak 1-0,5 A a 2-ből amit a töltő tud.

(#7567) zolivissza válasza kisgabor87 (#7565) üzenetére


zolivissza
senior tag

szerintem nem jó az aksi, xtab-70 esetén átlagosan két óra alatt feltöltöm :(
vagy nem a valóságot mutatja a töltés kijelzés

[ Szerkesztve ]

amor fati

(#7568) apeelme válasza sid87 (#7563) üzenetére


apeelme
addikt

tedd meg hogy a letöltött fájlon az md5 hash-t leellenőrzöd, ha rendben akkor másold fel sd-re válaszd le szabályosan ha végzett, és az sd-re felmásolt fájlon is ellenőrízd le a md5 hash-t. ha az is megegyezik a zsoca által megadottal akkor más lesz a gond.

(#7570) tjb007 válasza Prien (#7548) üzenetére


tjb007
nagyúr

Én ezzel is simán tudtam szerkeszteni.
Ha sehogyan sem megy akkor szerkeszd meg a PC -n, úgy biztosan menni fog.

(#7571) zolivissza válasza Prien (#7548) üzenetére


zolivissza
senior tag

Hosszan, ha az ujjadat rajta tartod, akkor feljön egy lista, görgethető, az alja felé van az 'edit' parancs, remélem ne írtam badarságot :B (hacsak az nem az es explorrernél volt?)

[ Szerkesztve ]

amor fati

(#7572) Clemi


Clemi
veterán

Harmadik etap:

Mióta tegnap feltettem az xTAB-70i-re a Kelzsoca által módosított ICS-t, a következő a tapasztalatom:

Nem telepítettem semmit a gépre, mindössze egy logviewer programot.
- Tegnap 15.12-kor vettem le a töltőről, és most reggel 08.37 van. Az eltelt idő alatt direkt szinte csak aludni hagytam a gépet, és most áll a töltöttsége 45%-on, tehát ezen a téren van némi javulás, bár a 80 órás készenlétet nem hiszem hogy eléri.

- Ami biztos, az email ellenőrzés egész éjjel ment alvó állapotban is, legalábbis a napló szerint folyamatosan próbálkozott a kliens.

- Tegnap óta nem volt ujraindítás, és kb 8x néztem rá a gépre, hogy mi történik ha felébresztem. A Wi-fi-ről lelép alvás közben, legalábbis ébredéskor kiírja az értesítési sávba, hogy "nincs internet" viszont minden alkalommal néhány mp-en belül visszalépett a hálózatra.

- A böngészés jó (gyári böngészővel), a Youtube filmek is mennek akadás nélkül.

- Film lejátszás rendben, bár a HD filmeknél megmaradt az a pillanatnyi döccenés néhány másodpercenként, és a HDMI kimeneten is korrekten megy ki a TV-re a hang és a kép.

Amit nem értek:

- Hallom azokat a halk kattanó hangokat amikor alvó módban van a gép, mintha ügyködne valamit a háttérben.
- Belenéztem a log fájlba, és gyakorlatilag folyamatosan dolgozik alvás közben a rendszer.
- A log fájlban gyakorlatilag ugyanazok a pirossal írt sorok jelennek meg hibaüzenetként, amiket én sajna nem tudok megfejteni.
- Bekapcsolt állapotban például annak ellenére, hogy a hálózaton van a gép, megjelenik a következő hibaüzenet: NetworkManagementSocketTagger setKernelCountSet(10037,0) failed with errno -2
- Annak ellenére, hogy letiltottam a GTalk-ot mégis próbál kommunkálni, de persze hátrahagy egy hibaüzenetet, hogy no XMPPConnection - That's strange!
- Az a hosszú java hibára utaló és a hálózattal problémázó üzenet, amit pár napja bemásoltam ide, rendszeresen ismétlődik (annak ellenére, hogy online van a neten a gép)
- Aztán van egy ilyen is párszor, pirossal írva: WifiStateMachine: Unable to change interface settings: Java.lang.illegalStateException: Unable to communicate with native daemon to interface setcfg - com.android.server.NativeDaemonConnectorException: Cmd{interface setcfg wlan0.0.0.0.0 [down broadcast running multicast]} failed with code 501 :{Flag unsupported}
- Ezt sem értem mi lehet, bár csak ma reggel jelent meg: libEGL validate_display:188 error 3008 (EGL_BAD_DISPLAY) természetesen pirossal írva

Bocsi ha hosszúra sikeredett, de ennyi a tapasztalatom eddig. Lassan el kellene kezdeni belakni, de van egy olyan gyanúm, hogy pont a kedvenc widgetjeim okozzák a galibákat, azok amelyek frissítik magukat a neten. Majd próbálok jegyzetelni, és figyelni a naplót.

(#7573) edkay


edkay
csendes tag

Kedves Fórumozók!

Először is köszönök minden segítséget, eddig bármilyen hozzászólás nélkül mindenre megtaláltam a megoldást. Fantasztikus munkát végeztek, minden elismerésem mind a jól kérdezőknek, mind a profi válaszadóknak!

Mostani probléma, észrevétel, tapasztalat:

Frissítettem 2.3.-ról ICS-re, root is megvolt, minden rendben. Szokásos játékok ( madaras, vizes, cukorka-etetős...csak a kislányom miatt persze...) feltelepítése után döbbenten tapasztaltam a radikális lassulást - töltési idő, képváltások és még játék közben is meg-megröccen.
Rossz szokásom az AppKiller... kövezzetek meg...viszont amíg 2.3.-on általában 200-300 Mb közötti szabad memóriát jelzett, ICS-en a legalacsonyabb érték 96 Mb, legmagasabb 201 Mb volt.

Kíváncsian várom a javaslatokat!

Más; az ICS-ről:

Kicsit fanyalgok az új Androidtól, pedig megrögzött újító vagyok. Olyan az egész, mintha egy jól bevált rendszert túlgondoltak volna... mint az XP Vistára váltása. Állandóan látszó navisáv? Integrált Google a tetején? Ami nincs elromolva, azt nem kell megjavítani.- tartja a mondás. Remélem kinövi gyerekbetegségeit és hű lesz a nagy elődökhöz.

R.I.P. Wayteq x-Tab 70dc ICS | Üdv xTab 8x Quad | R.I.P. Wayteq-ZTE Libra Gingrebread 2.3.5. |ZTE Blade Q Mini | Újonc?!?!?!

(#7574) zolivissza válasza Clemi (#7572) üzenetére


zolivissza
senior tag

Alvás közben miért ne dolgozna a rendszer? Nem kikapcsoltad, szerintem normális, hogy üzemi hangokat hallasz.
Amennyiben a töltés miatt vizsgálod ilyen 'mélyen' a géped illetve ics működését, rendben - alvóban xpad70 ma reggel kb 1 óra alatt töltött nekem 45%-nyit (nem 0-15%-ról kezdtem).

amor fati

(#7575) tjb007 válasza edkay (#7573) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az ICS RAM igényesebb mint a GB, szóval ezzel nem lehet mit kezdeni.

Az említett röcögéssel/lassulással én nem találkoztam, javaslom hanyagold a task killerek használatát, nem egyszer fordult elő, hogy az okozta a galibát.

(#7576) #35723520 válasza kelzsoca (#7553) üzenetére


#35723520
törölt tag

Nem magával a Wayteq -el van( volt)gondom ,hanem az x70 -nél és az x100 -nál máig fennálló hibákkal! Az új tabletnél már 1Gb memória van, talán segít a gördülékeny működésben, bár ahogy látom, gyengébb wifi került bele (b/ g ),azért egy n -es jó lett volna! De majd várom a tapasztalatokat, hátha ez normálisan működik! (én örülnék!!! )

(#7577) joe357


joe357
tag

Helló.
Lehet láma kérdés de van valami olyan program vagy megoldás hogy kicsit windows-osabb legyen az android, tehát hogy az alkalmazások külön ablakban futtatva egymás mellé tehetők legyenek mint osztott képernyő? Baromi jó lenne ha pl böngészőből vagy egy képről kell átírni valamit word-be stb.

(#7578) kelzsoca válasza #35723520 (#7576) üzenetére


kelzsoca
félisten

Értem, meglátjuk mit tud majd a masina, az ICS miatt az 1GB RAM valóban hasznos lehet.

(#7579) apeelme válasza Clemi (#7572) üzenetére


apeelme
addikt

Egyetlen gond van a "piros" szövegeiddel, ezeknek általában van előzménye is ami lehet egy vagy akár több sor is...természetesen az nem "piros"...ezért nem egyszerű megfejteni ezeket.És azt is fontos tudni hogy nem minden hiba (piros) számít ténylegesen is hibának.

Bekapcsolt állapotban például annak ellenére, hogy a hálózaton van a gép, megjelenik a következő hibaüzenet: NetworkManagementSocketTagger setKernelCountSet(10037,0) failed with errno -2 - ez a server - mint a neve is mutatja - az adott forgalmi socket-eket látja el tag-ekkel...a 10037-es uid-vel rendelkező process-el van baja...ennek kell legyen előzménye valami olyasmi:
I/ActivityManager( 609): Start proc valami.xxx for activity valami.xxx/.yyy: pid=szám uid=10037 gids={szám}

Annak ellenére, hogy letiltottam a GTalk-ot mégis próbál kommunkálni, de persze hátrahagy egy hibaüzenetet, hogy no XMPPConnection - That's strange! - az XMPP egy protokoll amit GTalk is használ chat-re, videochat-re, és ezeknek értesítéseire...ez a hibaüzenet az app letiltásából is adódhat..de ha nem használod akkor jobban tennéd inkább ha törölnéd azt az apk-t...és kiderül megmarad-e a hiba.gtalk amúgy is akksi gyilkos

a többi hibával kár is foglalkozni vele szvsz, sajnos a 70i gyári ics alatt egy ősrégi nemhozzávaló kernel ketyeg, nem kizárt hogy az összes nyűg ez miatt van, én mindenképp megvárnám a frissítést....

(#7580) edkay válasza tjb007 (#7575) üzenetére


edkay
csendes tag

Köszönöm a választ!

A helyzet az, hogy a task killer nélkül is ugyanaz a jelenség - azt ugyanis csak utólag pakoltam fel, ez nélkül tapasztaltam a lassulást.

Mindenesetre tudomásul vettem, hogy ez van, köszönöm még egyszer!

R.I.P. Wayteq x-Tab 70dc ICS | Üdv xTab 8x Quad | R.I.P. Wayteq-ZTE Libra Gingrebread 2.3.5. |ZTE Blade Q Mini | Újonc?!?!?!

(#7581) tjb007 válasza edkay (#7580) üzenetére


tjb007
nagyúr

Megpróbálhatod esetleg újra felrakni az ICS -t, hátha.

(#7582) Clemi válasza apeelme (#7579) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi a reagálást. Igazából csak azért írtam a hsz-t, mert Kelzsoca megkérte a csapatot, hogy tesztelje az általa javított ICS-t, és tegnap óta szüzen tartottam a rendszert, és leírtam a tapasztalataim.

A Google Talk-ot, és a Gmailt eltávolítottam a rendszerből (bár menüből nem engedte, mivel mindkettő renszer alkalmazásnak van minősítve).

Megnéztem azt a bizonyos "NetworkManagementSocketTagger setKernelCountSet(10037,0) failed with errno -2" hibát és megkerestem az előzményét, ami így néz ki: InputManagerService Starting input on non-focused client com.android.internal.view.IInputMethodClient$Stub$Proxy@411a3f58 (uid=10037 pid=294)

ÉÉÉÉs mégegy talán lényeges információ. Az a bizonyos hosszú java hibára utaló kódsor akkor bukkan fel, mikor fellép ismét a wifi hálózatra, ugyanis itt ülök, és figyelem ahogy az események megjelennek a naplóban, és csak most tünt fel, hogy valóban eldobja időnként a wifi kapcsolatot, de fel is kapcsolódik 5-10 mp után, és akkor jön az a több mint 20 soros hibaüzenet, majd megy minden tovább, mintha mi sem történt volna.

Természetesen türelmes vagyok, és megvárom a beigért javított ICS-t, mindezt ismétlem nem türelmetlenségből írtam be ide, hanem mint tapasztalatot.

- A töltéshez és merüléshez még annyit, hogy 9-kor tettem fel 30%-os töltöttségnél a töltőre, és már 90%-nál jár, tehát nálam a töltési sebességgel semmi gond.
- A wifi-re tegnap óta minden alkalommal visszalépett.
- A merülést meglátom, ahogy elkezdem visszarakni a programokat. Igazából azt szeretném, hogy ha elteszem készenléti módba, akkor ne dolgozzon semmi a háttérben, ne akarjon éjszaka a neten barangolni a gép, hiszen a routert éjszakára amúgy is lekapcsolom, arról nem is beszélve, ha pl lenne állandó 3G kapcsolatom, nehogy már alvó állapotban nekem adatforgalmat generáljon.

(#7583) apeelme válasza Clemi (#7582) üzenetére


apeelme
addikt

- Tudom hogy zsoca kérte, követem a topicot folyamatosan olvasom... ;)

- így van mindkettő rendszer app, de nincs eltávolítva míg nem törlöd. természetesen root kell hozzá és pl. RootExplorer

- kellene még visszább lennie ilyen uid=10037-t tartalmazó sornak

- ezeknél az "okos" eszközöknél, de úgy általában véve is az androidnál (de Almáéknál is), pont ez a lényeg hogy dolgozzon a háttérben is ha kell, mindig legyél online és tettrekész :DDD ...ha lekapcsolod a routert attól még az eszköz folyamatosan keresni fogja környezetetben az elérhető hálózatokat...ergo dolgozik...és bizony ha van net kapcsolat és net-et igénylő app akkor az neked adatforgalmat generál (elég az android fiókszinkront automatikusra állítani) még alvó állapotban is, mindaddig míg ki nem kapcsolod a gépet teljesen.
Igázból megerőszakolhatod hogy az egész rendszert offline használod (az appok ettől még követelhetik ennek ellenkezőjét, sőt van olyan ami el sem indul net nélkül mert pl. ellenőrzi a licenszt minden indulásnál(Pano - kamera app)), csak az android nem erre való...lételeme az internet.

[ Szerkesztve ]

(#7584) Victoryus94 válasza #35723520 (#7549) üzenetére


Victoryus94
őstag

Például ITT

[ Szerkesztve ]

(#7585) Victoryus94 válasza joe357 (#7577) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nem. Nincs. A legtöbb alkalmazás fix képernyőre/felbontásra van megírva. Készül(t) olyan alkalmazás(de lehet hogy külön Androidos rendszer?), amivel lehet ilyet csinálni, de csak a hozzá írt alkalmazásokkal működik. Ne haragudj, hogy nem írtam konkrét dolgokat, de kb fél éve nézelődtem ilyen téren, akkor olvastam egy cikket, amiben ezt mutatták be (akkor még készülőben volt) azóta nem hallottam hasonló dologról. Nagyon kicsi rá az esély, hogy találsz olyan alkalmazást, ami a többi alkalmazást így tudná kezelni, és megfelelően is működnének.

[ Szerkesztve ]

(#7586) apeelme válasza Victoryus94 (#7585) üzenetére


apeelme
addikt

jut eszembe jobban vagy? :DDD

(#7587) joe357 válasza Victoryus94 (#7585) üzenetére


joe357
tag

Helló. Köszi a választ. De jó is lett volna, kár. Szifonra láttam egy készülő progit ami tudja ezt és gondoltam hátha androidon is létezik.

Más. Java-ra van valami megoldás? Sajnos a netbankom weboldala java-ban íródott és egyik böngésző se kezeli így az oldalt csak az üres gombokat mutatja vagy egy legóelemet. Így android kütyüről nem tudok belépni.

(#7588) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok,
Próbáltam felrakni a xTab-70i-re az Asphalt 6: Adrenaline-t, szépen fel is telepítette, de azt írta ki, hogy nem kompatibilis ezzel a készülékkel.(Más gameloft játékoknál is ez van talán egyedül az UNO működik.)
Ha átírom a build.prop-ban HTC-re a készüléket akkor működnie kell? vagy még Chainfire-t is rakjam fel és állítsam át valamelyik pluginra?

[ Szerkesztve ]

(#7589) kelzsoca válasza k.daniel91 (#7588) üzenetére


kelzsoca
félisten

Próbáld meg a HTC-s trükközést.

(#7587) joe357

Lehet tudni, hol bankolsz? :D

[ Szerkesztve ]

(#7590) edkay válasza tjb007 (#7581) üzenetére


edkay
csendes tag

Köszi, teszek vele még egy próbát!

R.I.P. Wayteq x-Tab 70dc ICS | Üdv xTab 8x Quad | R.I.P. Wayteq-ZTE Libra Gingrebread 2.3.5. |ZTE Blade Q Mini | Újonc?!?!?!

(#7591) Victoryus94 válasza apeelme (#7586) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi. Lázam van még mindig. Voltam ma dokinál (20perc út) aztán várakoztam (1órát)aztán elmentem a gyógyszertárba. (10perc) Ott kiderült, hogy nincs nálam elég pénz. Utána hazajöttem (30perc), majd vissza (30p). Kiperkáltam 3700Ft. Majd ismét hazajöttem. Szóval attól eltekintve, hogy lázasan bolyongtam 3,5órát.. és egész nap disney mesét nézek, már jobban vagyok. Csak szokatlan(unalmas) tök egyedül egész héten...

[ Szerkesztve ]

(#7592) tjb007 válasza k.daniel91 (#7588) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Chainfire ezen nem segítene, az csak akkor segítene ha már letöltődtek a Gameloft szerveréről a fájlok az SD kártyára.

(#7593) joe357 válasza kelzsoca (#7589) üzenetére


joe357
tag

Helló.

Sajnos van egy beragadt számlám itt. www.dunakanyar-tksz.hu és ez az oldal nem megy igazán. Vagy esetleg Neked megjelennek bal oldalt a gombok?

(#7594) Victoryus94 válasza joe357 (#7593) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nekem Windows 8-ban Chrome-al beadja.. de így is elég soká' tölt. Nem lep meg, hogy a Tablet nem adja be (jól)

[ Szerkesztve ]

(#7595) icon


icon
senior tag

MF190-es modem most már 4 órája ketyeg az ICS-en. Azt még nem tudom, hogy az aktív hub, vagy a folyamatos magas térerő az oka, de azelőtt pont ugyanígy használtam 2.3.4-el is és ha volt némi tétlenség a netforgalomban, akkor hajlamos volt ledobni a netről.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#7596) joe357 válasza Victoryus94 (#7594) üzenetére


joe357
tag

Pc-n nekem is megy miután felraktam a 6-os java-t, de se az S2-m se a tab nem viszi az oldalt, nem látszódnak a gombok. Androidban nincs java támogatás pl böngészökben? Marketen letölthető beépülő modult sem találtam.

(#7597) Victoryus94 válasza joe357 (#7596) üzenetére


Victoryus94
őstag

A Dolphin Browser HD-t, vagy Skyfire-t próbáltad? Elvileg ezeknek támogatni kéne a javát.

(#7598) apeelme válasza Victoryus94 (#7597) üzenetére


apeelme
addikt

Ezeknek csak Javascript támogatásuk van és nem Java...a kettő nem ugyanaz, Androidon nincs Java támogatás. :N

(#7599) joe357 válasza apeelme (#7598) üzenetére


joe357
tag

Akkor jól éreztem hogy nem véletlen nem találtam megoldást.

Victoryus94

Ezeket is próbáltam, de nem megy. Mindegy használom pc-ről.

(#7600) Victoryus94 válasza joe357 (#7587) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ezzel kapcsolatban találtam egy cikket, érdekes, hogy ugyanebben a cikkben van szó a javáról is egy mondat erejéig:

Az Andoid platformon is találunk bőven olyan korlátozásokat, amelyek a platform jellegéből adódnak, ne gondoljuk, hogy egy PC platformra megírt Java alkalmazás futni fog Android alatt! Ám az egyik legnagyobb korlátozás mindössze az, hogy a képernyőt mindig teljes egészében elfoglalja az alkalmazásunk, leszámítva a mobil eszköz státusz sorát, illetve az alkalmazás "ablakának" fejlécét (természetesen teljes képernyős módban ezek is elrejthetőek).

A mobil eszközök a többfeladatos működést se szokták támogatni, s ez Android esetén is trükkösen van megoldva. Egy véletlenül háttérbe taszított alkalmazás jelentősen csökkentheti a mobil eszköz rendelkezésre állását, ezért alapból a programok csak akkor futnak, ha előtérben vannak. Amint háttérbe teszünk egy alkalmazást, az operációs rendszer felfüggeszti a program futását, de a programozó által szolgáltatásként elindított szálat futni hagyja. Ezen túl a platform lehetővé teszi, hogy különféle eseményekre a program elinduljon és reagáljon az eseményre.

A teljes cikk: JAVAFORUM

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.