Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) tupijani válasza szergely69 (#7394) üzenetére


tupijani
tag

Fejlemény: miután mégis rászántam magam, hogy vissza tegyem az ICS-t, a következőt írta ki:
E: Bad bootloader arguments
Na itt hagytam abba a telepítést.
Tudni kell, hogy én ICS után visszaraktam a kelzsoca féle 2.3-ast.

[ Szerkesztve ]

Huba és Szameg jóbarátok, mindig együtt járnak ;-)

(#7402) szergely69


szergely69
csendes tag

Még két érdekesség. Az egyik, hogy a CPU Master free Sys info-ja szerint jelenleg egy "ARMv7 rev 1 (v7l) proci hajtja a gépet :Y A másik viszont pozitív, bár még sehol nem láttam de a voda féle Huawei K3565-ös USB-vel a kedetektől fogva hibátlanul üzemel :K .

(#7403) szergely69 válasza tupijani (#7401) üzenetére


szergely69
csendes tag

Nem lehet, hogy ez volt a gond? Többször írták emlékeim szerint, hogy csak a gyári 2.3-asra kellene bármiféle frissítést tenni, ha jól emlékszem ez már téma volt a Kelzsoca féle 2.3-as és a Nextgen romok környékén. Egyébként köszi az infót, így már én is könnyebb szívvel vágok bele, tudva, hogy másnak is sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#7404) tjb007 válasza szergely69 (#7402) üzenetére


tjb007
nagyúr

"a CPU Master free Sys info-ja szerint jelenleg egy "ARMv7 rev 1 (v7l) proci hajtja a gépet"

Miért ? Nem az hajtja ?
Mindegyik system info alkalmazás más, valamelyik csak ennyit ír, valamelyik meg a SoC típusát is kiírja.

[ Szerkesztve ]

(#7405) apeelme válasza szergely69 (#7403) üzenetére


apeelme
addikt

Semmi köze nincs hozzá hogy milyen rendszer volt előtte fent...

(#7406) szergely69 válasza tjb007 (#7404) üzenetére


szergely69
csendes tag

Félreértek valamit?[link].html Könnyen lehet, de mintha itt A9-et írnának.

[ Szerkesztve ]

(#7407) tjb007 válasza szergely69 (#7406) üzenetére


tjb007
nagyúr

És a Cortex-A9 nem ARMv7 -es ?
Mint azt két hozzászólással feljebb is írtam mindegyik system info alkalmazás mást és máshogyan jelenít meg, valamelyik kiírja azt is, hogy AML-8726M, valamelyik meg csak annyit, hogy ARMv7.

[ Szerkesztve ]

(#7408) szergely69 válasza tjb007 (#7407) üzenetére


szergely69
csendes tag

Kösz a választ, mindig tanul az ember. :)

(#7409) tjb007 válasza szergely69 (#7408) üzenetére


tjb007
nagyúr

Még annyi kiegészítés, hogy az ARMv7 nem egy konkrét processzormagot takar, az csak az utasításkészlet.

(#7410) Arcanis válasza kelzsoca (#7222) üzenetére


Arcanis
aktív tag

10^3 köszönet az ICS romért! :R :R :R :R :R

(#7411) icon


icon
senior tag

No nekem nem állt össze az infó 3. túrásra sem... tehát decemberi Kelzsoca rom-om van, mik a teendőim, ha egy rootolt Kelzsoca ICS-t szeretnék X-PAD-re?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#7412) sid87


sid87
senior tag

Nekem mostanában naponta többször fagy.. :( 15 perc folyamatos használat után egyszercsak kimerevedik a kép.. Kikapcsoló gombra néha elsötétül, aztán visszajön minimális fényerőn, de ugyan úgy fagyva és aztán újraindul.. De van hogy resetelni kell.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7413) Raypapa válasza Szipi (#7373) üzenetére


Raypapa
tag

Köszi!

(#7414) Victoryus94 válasza icon (#7411) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nem létezik sem kelzsocás ICS, sem alapból rootolt ICS.
Ha normálisan használnád a keresőt, már rég meglenne a válasz.

(#7190) kelzsoca
====================================
WayteQ xPAD-70 Ice Cream Sandwich (4.0.3)
====================================
LETÖLTÉS
MD5: 78c00b8d4f0af436326850877c54512c
A szoftvert CSAK és kizárólag xPAD-70 gépre tegyétek fel!!
● A mellékelt csomagot töltsd le a számítógépre, ellenőrizd vissza (MD5) majd csomagold ki.
● A kicsomagolt 5 fájlt kibontás/változtatás nélkül másold be egy üres SD kártyára
● Az SD kártyát tedd be a készülékbe (kikapcsolt állapotban)
● A hangerő + és power gombot nyomd be és tartsd lenyomva, ameddig a második zöld felirat nem lesz látható.
● Miután megjelent a második zöld szöveg, engedd fel a gombokat és várd meg, hogy a frissítés befejeződjön.
● Sikeres frissítés után a készülék magától újraindul, majd pár perc múlva már a gyári rendszer fogad.
A sikeres frissítéshez pár hasznos infó:
- A frissítést minimum 50%-os akkumulátor töltöttséggel végezzétek vagy töltőre csatlakoztatva
- Ha megoldható, használjatok 1-2-4GB-os micro SD kártyát a frissítésre
- Az SD kártya ne legyen sérült vagy hibás, és az 5 fájlon kívül lehetőleg más ne legyen rajta
- Az internetről letöltött csomagot mindig ellenőrizzétek vissza (MD5) hogy biztos hibátlan fájlokkal dolgozzatok.
#########################################
Root csomag: letöltés
Telepítés recoveryvel!
-----------------------------------
+ A rootolás menete:
Másold fel az SD kártyára(ha lehet a gyökérbe, tehát nem mappába) az előbb linkelt root csomagot,
ICS-n belül van egy upgrade alkalmazás. Elindítod. (nincs sok választás, tehát értelemszerűen mész tovább). Ott lesz, hogy ics_root.zip. Ezt kiválasztod, majd a készülék újraindítása menüpont. Szokásos módon belépsz a recoverybe(hangerő fel+bekapcs), majd magától megcsinál mindent, és kikapcsol (kb fél perc). Bekapcsolod a gépet, és innentől rootolva van. Lesz egy Superuser alkalmazásod, ez kezeli a rootolt programokat.

Szerk.: Megcsinálhatod úgy is, hogy egyből a recovery módba mész (miután feltetted az SD-re a root csomagot) és úgy telepíted. Azért ezt írtam le, mert én tabletről töltöttem le a .zip csomagot. És eleve be volt kapcsolva a gép. Tehát mivel nem próbáltam ICS alatt simán recoveryből telepíteni nem tudom leírni a pontos mentet. (Nem tudom, hogy akkor automatikusan telepíteni-e, vagy a 2. pontot kell választani(aminek talán update a neve?), és ott kell kiválasztani az .zip-fájlt, amit letöltöttél). FONTOS: az új recoveryben hang "+"-al lépkedsz, és hang "-" az ENTER.

[ Szerkesztve ]

(#7415) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#7414) üzenetére


Victoryus94
őstag

Bocsi a helyesírásért.. meg hogy nem túl összeszedettek a mondatok. 40fokos lázzal ülök itthon. :/

(#7416) tjb007 válasza Victoryus94 (#7415) üzenetére


tjb007
nagyúr

Legközelebb elégsz lesz csak linkelni, nem bemásolni újra az egészet :)

(#7417) Victoryus94 válasza tjb007 (#7416) üzenetére


Victoryus94
őstag

Oké, csak kiegészítettem. Egyébként igazad van

(#7418) icon válasza Victoryus94 (#7417) üzenetére


icon
senior tag

Nagyon szépen köszönöm, így már tiszta sor... és jobbulást!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#7419) Victoryus94 válasza icon (#7418) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szívesen, és köszi :)
Ha elakadsz, szólj, mert angol tételt írok.. szóval még pár órát a közelben leszek.

Mehet egyből az ICS. Ha hibát ír ki, akkor szokták ajánlani, hogy előbb tegyük fel a gyárit, bár elvileg teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#7420) icon válasza icon (#7418) üzenetére


icon
senior tag

Még egy kérdés... akkor most kell előtte a legutolsó gyári rom-ot felrakni a tabletre, vagy mehet a dolog így ahogy van?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#7421) tjb007 válasza icon (#7420) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem kell letölteni és felrakni előtte semmit sem, mehet fel egyből ez.
Annyira kell figyelni, hogy a factory_update_param.aml is rajta legyen a kártyán mivel enélkül nem fog normálisan lefutni.

(#7422) icon válasza tjb007 (#7421) üzenetére


icon
senior tag

okok, akkor valamikor este nekilátok... pofásan néz ki

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#7423) keszo válasza k.daniel91 (#7383) üzenetére


keszo
őstag

Hali
Csak akkor ha olyan sticket használsz amit az ICS felismer. De nincs lista h mit kezel.

Attila

(#7424) icon


icon
senior tag

Ez "bíztatóan" hangzik... a legelső perctől használom egy ZTE MF-190-el és nem lehet tudni, hogy ICS kezeli-e a modemet?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#7425) Victoryus94 válasza keszo (#7423) üzenetére


Victoryus94
őstag

A WayteQ honlapján fentvannak az eszközök, amiket szinte biztosan támogat a tablet. (előfordulhat, hogy a felsoroltak közül nem támogatja, illetve hogy másokat is támogat, ami nem szerepel a listán, de érdemes vásárláskor kipróbálni, vagy a listából választani.
xTAB-70
xTAB-70i
xTAB-100
xTAB-100s

Az oldal alján található

icon

ZTE MF-190 az egyiknek sincs benne a támogatott listájában, de mivel több eszközik is támogat több ZTE-s eszközt is, elképzelhető hogy működik vele.

[ Szerkesztve ]

(#7426) keszo válasza icon (#7424) üzenetére


keszo
őstag

Én így jártam, E1750-nel

(#7425) Victoryus94

Köszönöm a linket, de ezek 2.3.4-re szólnak legalábbis xTAB-100-nál

[ Szerkesztve ]

Attila

(#7427) icon válasza Victoryus94 (#7425) üzenetére


icon
senior tag

2.3.4-el megy, az biztos

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#7428) Victoryus94 válasza keszo (#7426) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szerintem ICS alatt sem lehet teljesen más a lista.. de sajnos ezt még nem tudhatjuk.
Ha van lehetőséged, próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#7429) Clemi


Clemi
veterán

Valamelyik nap elkiabáltam az akku merülés javulását. Ma reggelre megint lemerült 8 óra alatt 34%-ra.

Van viszont egy érdekes tapasztalatom. Itt van mellettem készenléti állapotban a tablet, és a hangszórójából halk kattanások hallatszanak, pont az a hang, mint amivel az alkalmazások indítását, vagy a billentyű leütéseket jelzi vissza a gép. Ez most alvás közben dolgozik valamin? Akkor már értem miért merül le ilyen gyorsan. De hogy lehetne kideríteni, mit csinál ilyenkor?

(#7430) Victoryus94 válasza Clemi (#7429) üzenetére


Victoryus94
őstag

Keress marketen programot, ami naplózza a tevékenységeket. És akkor meglátod, mely programok "dolgoznak"

(#7431) keszo válasza Victoryus94 (#7428) üzenetére


keszo
őstag

Esetemben ez tapasztalat.
Kelzsoca javaslatára bevittem a xTAB-100-at(ICS), xPAD-70(GB), E1750-et a szervizbe.
Elmeséltem a problémámat, fejvakarás, majd közölték h jelzik a gyártó felé és ha lépnek az ügyben kiteszik a honlapra.
Mifit veszek h tudjam használni a netet.

Attila

(#7432) joe357 válasza Clemi (#7429) üzenetére


joe357
tag

Helló. Nállam is van ilyen kattogás folyamatosan + halk sistergés ha a fülemhez emelem a angszóróját, nemrég írtam is ide a fórumra. De nekem ettől függetlenül nem merül tehát valszeg nem ez a baj.

(#7433) tjb007 válasza Clemi (#7429) üzenetére


tjb007
nagyúr

Amelyik gyári alkalmazást nem használod azt nyugodtan letilthatod: [link]
A nem gyári alkalmazásoknál meg tedd azt amit Victoryus94 javasolt.

(#7434) Clemi válasza tjb007 (#7433) üzenetére


Clemi
veterán

Az appok jegelésén már túl vagyok, viszont keresgélek, de nem igazán találok olyan appot ami erre a célra jó lenne, vagy csak én nem tudom hogy keressek rá.

(#7435) kelzsoca válasza Clemi (#7434) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mindjárt kiteszek egy általam módosított xtab-70i romot, majd akinek a gyárival vannak gondjai, feltehetik, és megnézhetik.

(#7436) tjb007 válasza Clemi (#7434) üzenetére


tjb007
nagyúr

Próbáld ki ezeket: [link], [link], [link]

(#7437) Ladybird66 válasza kelzsoca (#7435) üzenetére


Ladybird66
tag

Akkor én meg bekészítek lassan egy kv-t... ;) (hogy virtuálisan megvendégeljelek)

[ Szerkesztve ]

-- Kata --

(#7438) Victoryus94 válasza Ladybird66 (#7437) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ilyen jellegű hozzászólást legközelebb offold (off topic)

(#7439) Clemi válasza tjb007 (#7436) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi.... az Elixir-t ismerem, sőt a fizetőst használom már egy ideje, és annak a naplójából idéztem ide a fórumba. Megnéztem a többit is, de úgy látom egyik program sem fog nekem úgy listázni, hogy pl xx.xx-kor y alkalmazás elindult, csinált valamit, majd xx időpontban leállt.

Végül is arra jutottam, hogy egy naplófájl készül, a rendszer működéséről, amiből mindez kiolvasható, csak épp nem az általam értelmezhető nyelven íródik, vagyis nekem kínaiul van.

Azt értem, hogy például pirossal van írva az, hogy:

2012-05-03- 11:12:52.678 m:E 2548/2548 PhonePolicy:
Could not preload class for phone policy:com.android.internal.policy.impl.PhoneWindow$ContextMenuCallback

tehát ez egy hiba, de hogy mi okozza, mi a következménye... na ez már nem nekem való

Találtam infót arról, hogy melyik app futott egyáltalán, és az összesből hány % process időt használt, de hogy mikor futott, és meddig, azt sajna sehol nem találom.

(#7440) Athos1004


Athos1004
csendes tag

Feltettem a TAB-ra az ICS-t. Nálam is jelentkezik kattogás. Teljes néma üzemmódban kiválasztáskor van a kattanó hang. A beállításoknál kiszedtem a pipát az értesítési hangoknál és akkor megszűnt. Engem nem zavar, mert amúgy is némán szeretem a gépet. :) Az ICS meg eddig tetszik.

(#7441) kelzsoca válasza Clemi (#7439) üzenetére


kelzsoca
félisten

az Elixir-t ismerem, sőt a fizetőst használom már egy ideje, és annak a naplójából idéztem ide a fórumba.

Mi kapcsolatban állunk a fejlesztővel (Magyar fejlesztőről lenne itt szó: Barta Tamás) a naplózási lehetőséget a programban mi kértük (apeelme kollega+én) hogy legyen, ha a fizetős változatot használod, az dícséretes, köszönöm, hogy támogatod ilyen formában. :)

(#7442) Prien válasza kelzsoca (#7435) üzenetére


Prien
addikt

Szerintem kipróbálom én is, ideje elkezdenem mókolni. :)

A kevés is több a semminél.

(#7443) Clemi válasza Athos1004 (#7440) üzenetére


Clemi
veterán

Nem a kattogás zavar, mert azért alig hallani, hanem az, hogy valami esetleg ügyködik a háttérben, miközben készenléti módban van, és ezért merül az akku. Ezt lenne jó kideríteni, hogy mi történik miközben a gép alvó módban van.

(#7444) Clemi válasza kelzsoca (#7441) üzenetére


Clemi
veterán

Azt a néhány száz forintot nem szoktam sajnálni (egy doboz cigi, vagy egy sör ára), és inkább támogatom a fejlesztőt, ha számomra hasznos programmal találkozom. Azt a programot, amit használok, ha van belőle fizetős változat, akkor azt mindig megveszem, hiszen én is jól járok, és a fejlesztő sem hiába dolgozott. :K

(#7445) kelzsoca


kelzsoca
félisten

xTAB-70i módosított rom:

Ameddig nem jön a friss szoftver, ezt a módosítást lehet használni.

letöltés

MD5: 3a8d95c6f7e1a176f4afdb73f067b6d4

Telepítése: mint a gyári romot, úgy kell felrakni.
(frissítés lehetőleg 1-2-4gb-os SD kártyáról!!)

Javítások:

- AC3 hiba javítva
- WiFi sleep policy bekapcsolva
- Beállításokban a sleep policy menüpont hozzáadva
- Naptár szinkronizáció javítva

- Alkalmazások eltávolítva (Google Maps, Google+, Google Eart)
- Alkalmazások frissítve (Gmail, Google Play)
- Root

[ Szerkesztve ]

(#7446) Prien válasza Clemi (#7444) üzenetére


Prien
addikt

Ezt én is így látom, a fejlesztőket támogatni kell, egyrészt jó érzés,mert nemes célra megy ez a kis összeg, másrészt nekik is elismerés a munkájukért. Jó pár progit, játékot megvettem és nem bántam meg.

A kevés is több a semminél.

(#7447) sid87 válasza kelzsoca (#7445) üzenetére


sid87
senior tag

Ahhoz hogy ezt feltegyem rootolni kell előtte? O:-)

És miért vetted ki azokat a progikat? Én pl a mapsot és earth-öt használom.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7448) Victoryus94 válasza sid87 (#7447) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nem kell előtte rootolni. Felesleges.. értelme sincs, mivel telepítésnél törlődik minden. Pont azért tartalmazza a root csomagot, hogy neked ne kelljen.

Gondolom, azért vette ki, mert az Android használók nagy részének nincs rá szüksége, és csak a helyet+ramot fogyasztja.
Ha neked szükséged van rá, felmész a google playre, és letöltöd :)

[ Szerkesztve ]

(#7449) kelzsoca válasza sid87 (#7447) üzenetére


kelzsoca
félisten

Semmit nem kell rootolni :)

Azért vettem ki, mert a maps ismert akksi gyilkos app, a másik kettőt is kiszedtem, ezeket utólag le lehet tölteni egyébként!

(#7450) Ladybird66 válasza kelzsoca (#7445) üzenetére


Ladybird66
tag

Akkor most egy buta kérdés, :B mert az ilyen rom csere, rootolás a férjem asztala de ő csak 2 hét múlva jön haza külföldről. A skate-men cserélek romot már simán, tehát nem ismeretlen a recovery, stb., de a 70i-m pár napos, még nincs belenyúlva, nincs rotolva. Valahol le van írva lépésenként hogy kezdjek hozzá egy szűz gépen?

-- Kata --

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.