Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) dreta válasza nickedez89 (#800) üzenetére


dreta
tag

Pontosabban át sem veszik. Sajnos.

(#802) nickedez89 válasza dreta (#801) üzenetére


nickedez89
senior tag

Értem, de az én olvasatomban ezekben a telefonokban az akkumulátor a készülék része, mivel nem cserélhető mert beépített!
Magyarán nem tartozék mint a töltő, illetve a headset.

Az a baj ezzel, hogy ha az ember rákérdez erre konkrétan, hogy az akksira érvényes-e a 2 év, akkor nyilván azt fogják mondani hogy nem!

Ha viszont az ember adja a hülyét, és adott esetben többször is beküldi ilyen hibával a telefont, akkor tuti hogy inkább kicserélik!

Szerintem legalábbis!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#803) oroszpeter_f


oroszpeter_f
tag

Boldog karácsonyt kívánok minden fórumtagnak! :)

(#804) nickedez89 válasza oroszpeter_f (#803) üzenetére


nickedez89
senior tag

Bizony, boldog karit mindenkinek!

Na meg sok platinum 7-et a fa alá! :)

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#805) dreta válasza nickedez89 (#804) üzenetére


dreta
tag

Kellemes ünnepeket kívánok nektek!
(Csodálatos az a karácsonyfa :) )

(#806) F_Peter válasza dreta (#805) üzenetére


F_Peter
őstag

Boldog karit mindenkinek! Mivel többen használják itt a nova launchert, ezért jelzem hogy most 125ft a prime verzió. Akinek fapados a stock droid annak szuper lehetőség! ☺️

[ Szerkesztve ]

(#807) nickedez89 válasza F_Peter (#806) üzenetére


nickedez89
senior tag

Húú nagyon köszi az infót már meg is vettem! Ennyit nagyon megér! :R

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#808) dokee78


dokee78
félisten

Szerintetek lesz erre Nougat?

(#809) nickedez89 válasza dokee78 (#808) üzenetére


nickedez89
senior tag

Elméletileg igen, de eddig összesen 1 vagy 2db frissítés jött rá szóval én nem vennék rá mérget!:D

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#810) dokee78 válasza nickedez89 (#809) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#811) nickedez89


nickedez89
senior tag

B.U.É.K. mindenkinek! :))

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#812) Darellus92 válasza nickedez89 (#809) üzenetére


Darellus92
aktív tag

A vanilla dorid miatt nem lesz nagy meló, de szerintem 1-2 ember van rá :D. Elvileg fixen lesz, de én sem ígérek semmit.

HTC = Help This Company

(#813) nickedez89 válasza Darellus92 (#812) üzenetére


nickedez89
senior tag

Én mondjuk így is meg vagyok elégedve a telóval szóval ha lesz akkor örülök, ha meg nem lesz, akkor sem vágok eret magamon! :)

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#814) Halkow. válasza nickedez89 (#809) üzenetére


Halkow.
senior tag

Két frissítés volt idáig az első hozott pár dolgot.
A második viszont letiltotta a képstabilizációt FullHD 30fps felett ez nagyon bosszantó ugyanis csakis a UHD(4k) felbontást nem bírta a képstabilizáció.

Nem tudom miért kellett ez :(

Egyébként hiba mentes a készülék, örömmel használom és senki nem gondolta volna, hogy az Alcatel ilyet jó készüléket is össze tud hozni. Még azt kijelentem, hogy a G5, S6-nál is jobb ez a telefon.

(#815) Daffni2 válasza Halkow. (#814) üzenetére


Daffni2
addikt

Sziasztok,

csatlakoztam a táborhoz.

Szuper a készülék, asszonynak S6 Edge van, hát szerintem ez odaver neki.Fele annyiért :D

"Aki ad,az nyer"

(#816) nickedez89 válasza Halkow. (#814) üzenetére


nickedez89
senior tag

Ez fel sem tűnt nekem mert nem használom ezt a funkciót, nem értem én sem miért "butítottak" rajta! :F

#815 Daffni2: Üdv a táborban! Jó ezt olvasni! De azért kamerában erősebb az S6e gondolom!? :)

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#817) Halkow. válasza Daffni2 (#815) üzenetére


Halkow.
senior tag

Üdv! a klubban, igen nagyon jó árban jött, használtan is BestBuy

nickedez89: kamerában valamennyivel jobb, de ezzel is lehet szép képeket, videókat csinálni.

VR-t valaki vásárolt már hozzá?

(#818) Daffni2 válasza nickedez89 (#816) üzenetére


Daffni2
addikt

Teljesen jó képeket lehet vele készíteni,felveszi a versenyt az S6 fényképezőjével.
A sötétben készített felvételek jobbak az S6-tal.

De hát akinek ez fontos,vegyen már egy fényképezőgépet.

Akinek nem a márkabűvölet/menősködés a célja tökéletes alternatíva ez a készülék,fele-negyed áron nagyjából hozza a szintet.

A külsejét tekintve némelyiknek bőven odaver,persze izlések és pofonok.....

"Aki ad,az nyer"

(#819) nickedez89 válasza Daffni2 (#818) üzenetére


nickedez89
senior tag

Szerintem is egész jó képeket csinál!
Persze rossz fényviszonyokban az S7e a király de az nem is ennyibe kerül.

Meg valóban szépre sikerült ez a teló, általában meglepődnek hogy ez tényleg egy "Vodafone-Alcatel" telefon!?
Meg hogy milyen szép/éles a kijelző, stb.

Kíváncsi vagyok lesz-e folytatás egy Platinum 8 vagy ilyesmi személyében!?

Mondjuk mégjobb SoC -al, kamerával, akksival és esetleg vízálló kivitelben!:D
Persze akkor már lehet elszállnak az árral.

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#820) Solad válasza nickedez89 (#819) üzenetére


Solad
őstag

Nekem rendszer szintjen vannak bajaom a geppel. Konkretan visszasirom az Emuit

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#821) F_Peter válasza Solad (#820) üzenetére


F_Peter
őstag

Konkrétan? Hátha tudunk megoldást. ☺

(#822) Solad válasza F_Peter (#821) üzenetére


Solad
őstag

A menurendszer es a beallitasok logikussaga, es rengeteg pici, a mindennapi hasznalatot segito aprosag ami a kvazi stock droidbol hianyzik de a szolgaltatoi romokban figyeltek ra.

Es launcher vagybrendszerben turkalas nelkul ezek nem.orvosolhatoak.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#823) nickedez89 válasza Solad (#820) üzenetére


nickedez89
senior tag

Én is szerettem az Emuit volt pár Honor telefonom és nagyon jó kis UI az biztos!

De már nem hiányzik, megszoktam a vanilla droidot.
Csak jó lenne a 7-es droid a két ablakos mód miatt! :)

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#824) F_Peter válasza Solad (#822) üzenetére


F_Peter
őstag

Igen ez egyértelmű, de miértnem megy fel egy launcher és kész?

(#825) nicu71 válasza Solad (#822) üzenetére


nicu71
addikt

az én véleményem szerint sokkal de sokkal jobb az alap droid,szebbnek is tartom a felületet.
Az EMUIT pedig kimondottan rühellem,nagyon sokan használják a környezetemben Huawei különböző változatait,néha megkérnek hogy segitsek ebben-abban,és a frászt kapom tőle.Nemhogy segítene,hanem konkrétan hátráltat.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#826) Halkow. válasza nicu71 (#825) üzenetére


Halkow.
senior tag

Egyetértek, én a régi telefonomra(idol 2s) is nova lauchert tettem annyira megszerettem a stock droidot

(#827) george


george
csendes tag

Sziasztok! Rég jártam erre. :) BUÉK mindenkinek!
Történt egy balaset a telefonommal. Kiesett a zsebből (nem húzni be zipzárt) Hátul az üveg szilánkosra tört és a kijelző bal felül keresztbe repedt és a hangszóró védő kis csík félig lejött. Viszont minden rosszban van valami jó kötöttem biztosítást vásárláskot pont ezért. :) Már szervízben a teló 25.000.- az önrész és várható 24-re készül el vagy javítják (ha lehet ezt javítani ill cserélni) vagy kapok egy zsír újat nem tudni.
Szerintetek lehet javítani az üveg hátlapot vagy cserélni? Így érzetre fingom nincs, hogy hogy lehet azt cserélni.

Ja és ami nagyon pozitív a vodától, hogy egy Huawei Asend p7 csere telót adtak.

[ Szerkesztve ]

(#828) george


george
csendes tag

Hozzáteszem hogy kb az anyagától többet vártam minthogy ilyen szinten összetörjön.
Rakattam rá wow fix it kijelző védőt, na ez egy nagy kalap szar pénz kidobás. Rajta volt és a kijelző el repedt.
Aki ilyet szeretne felejtse el gyorsan.

(#829) F_Peter válasza george (#827) üzenetére


F_Peter
őstag

Lehet cserélni a hátlapot. Pl. Lcdfix cégnél is vannak konkrétan üveghátlapra árajánlatok. (Sonynak pl. 10k)

(#830) nickedez89 válasza george (#827) üzenetére


nickedez89
senior tag

25 ezer az önrész? :Y
Nem sok az?

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#831) F_Peter válasza nickedez89 (#830) üzenetére


F_Peter
őstag

Gondolom úgy működik a biztosítás, így ha 26k a javítás ára akkor is 25k az önrész. A kijelző amúgy lehet drága mulatság.

(#832) nickedez89 válasza F_Peter (#831) üzenetére


nickedez89
senior tag

Mondjuk igen, ehhez a típushoz eBay-en sem biztos hogy egyszerű lenne találni alkatrészeket!
Vagy ha igen akkor is csak utángyártottat...

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#833) persil válasza nickedez89 (#830) üzenetére


persil
nagyúr

Vodanal a bizti ugy mukodik, hogy telo erteketol fuggetlen meghataroznak egy onreszt es technikailag kapsz erte egy uj bontatlan telefont. Szerintem egesz korrekt.

Ennyibe siman kerul egy kijelzocsere. Nekem anno a g2 kijelzojet csereltek(nem a vodanal) 42 ezer forintert... Na az sok :D

Raadasul tobb csomagukban gyarilag benne van es nem kerul havonta plusz penzbe.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#834) Daffni2 válasza persil (#833) üzenetére


Daffni2
addikt

telo erteketol fuggetlen meghataroznak egy onreszt

Pont,hogy a készülék értéke alapján van meghatározva az önrész mértéke.
A Platinum is az "L" kategóriában van,ennek az önrésze 25000 Ft.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#835) persil válasza Daffni2 (#834) üzenetére


persil
nagyúr

Eliras, termeszetesen en is erre gondoltam!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#836) nickedez89 válasza persil (#833) üzenetére


nickedez89
senior tag

Ja így már értem, köszi az infót!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#837) nicu71


nicu71
addikt

sziasztok ,aki használ nova launchert,annak működik a duplakopp feloldás-lezárás? Vennék egy ilyen telefont,ez fontos szempont!
a maxxaudio itt sem megy a fülessel csak a hangszóróval? Blackberry Dtek 50- el probáltam,ami ugyanaz mint az Idol 4,és ott nem működött ,mondjuk ez annyira nem fontos .

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#838) nickedez89 válasza nicu71 (#837) üzenetére


nickedez89
senior tag

Hali!

A dupla kopp működik, de feloldani csak jelszó megadásával tudod, mert ez MarshMallow biztonsági funkció, hogy külső appal való képernyő zárolás után mindenképp jelszót kér.

Magyarul lezárom a képernyőt dupla koppal, majd hiába próbálom ujjlenyomattal feloldani, akkor is jelszót kér!

Egy megoldás viszont van rá, az úgynevezett Smart Lock funkció.
Ha pl. csatlakozva van egy párosított bluetooth eszköz (okosóra, autós fejegység... stb.) amit megadtál a Smart Lock-ban mint megbízható eszköz, akkor nem zárolja a telefont és feloldható jelszó nélkül akár dupla koppal is.

Van még egyéb Smart Lock funkció is, mint viselés érzékelés, arc felismerés, hang felismerés és megbízható helyek (GPS alapú) de ezeket nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#839) sirkan13


sirkan13
aktív tag

Sziasztok.Az alcatel idol 4s üveg fóliája jó erre a telóra?Köszönöm

(#840) JoseGee válasza nicu71 (#837) üzenetére


JoseGee
tag

Nálam csak a lezárás működik. Az is olyan formában, hogy 5 másodpercig csak egy átmeneti lezárás van, majd utána lesz véglegesen sötét a képernyő.

Ami késik, az nem jön időben

(#841) JoseGee


JoseGee
tag

Most, hogy 40 napja használom a készüléket, gondoltam írok egy verdiktet róla.

Külső:
Ez a része az értékelésnek, általában eléggé szubjektív mivel, hogy nem mindenkinek tetszik ugyanaz. Nekem nagyon bejön a formanyelv, az üveg elő- és hátlap (persze nem mínusz 12 fokban telefonálva :N )

Kraft:
A telefon teljesítményével nincs gondom. Nem röcög, nem dadog, minden esetben teszi a dolgát ahogy kell.
Az előző G3-hoz képest, nekem ez egy álom készülék működési sebességben.

Audio:
Perfekt. Nem vagyok vájtfülű, de az eddigi készülékeimhez képest, nagyságrendekkel jobban szól. Élvezetes hallgatni rajta zenét hangszórón keresztül is, és a gyári fülese is egészen jól hozza amit én elvárok egy fülestől.

Képalkotás:
Itt lesz az első bukkanó. Nagyon hiányzik a lézeres fókusz és a képstabilizátor. Alapvetően ha jól elkapom a képet, mondhatom, hogy elégedett vagyok a minőséggel de amíg eljutok egy jó képig, kifeszülök. Nekem elég sokszor pontatlan a fókusz, még jó körülményeknél is képes antitálentumként viselkedni, egyszerűen nem áll be. A hátlapi videós részét szigorúan 1080p60fps-sel használom. Az előlapi kamera viszont eléggé lagol, videózásnál mindegy, hogy melyik felbontásra állítom, nem szűnik meg.

Üzemidő:
Abszolút korrekt. Nap végére általában 35-45% marad a telepben, ez a G3-hoz képest nagyon jó, aki már délután hajlandó volt a töltőért könyörögni ugyanakkora akkumulátor mellet.

Negatívumok:
Az egyik nagyon bosszantó dolog a telefonálás alatti képernyő villogás. Valamiért állandóan kinyitja a képernyőt és onnantól bármi megtörténhet :D
A másik pedig a képernyő érzékelése. FB-zés vagy böngészés közben sokszor előfordul, hogy amikor felfelé pörgetek, akkor egyszer csak megindul az ellenkező irányba és visszatesz a kiindulási pontra. esetleg ha vízszintesen fekszik a telefon az asztalon, akkor nincs az az isten, hogy egy ujjal ki lehessen lockolni a képernyőzárat mert abbahagyja az ujjam érzékelését rövid időn belül. Fel kell venni és megdönteni.

Összességében egy jól használható készülék, minimális kompromisszummal.

Ami késik, az nem jön időben

(#842) oroszpeter_f válasza JoseGee (#841) üzenetére


oroszpeter_f
tag

- Én 4k-ban használom a videót, sokkal jobb a minőség! Igaz nem 60fps, de kit érdekel?
- Valami probléma lehet a készülékeddel, nekem nem villogtatja telefonálás közben, sötéten marad. Van egy ismerősöm ugyan ilyen készülékkel, neki is csinálja, de még gyári resetet se nyomott rajta, nemhogy szerviz..
- Görgetési problémáim sincsenek, tökéletes mindig.
- A képernyő tökéletesen érzékel fekve is.
Szerintem érdemes lenne megnézetni garanciában a telefonod, szoftveresen valami nyűgje van.

Smart Lock:
- én használom az arcfelismerést (csak azt), teszi a dolgát a tőle elvárható módon. Érdemes frissíteni az arcot néha más körülmények közt, hamar felismeri ha farkasszemet nézünk a telefonnal. Ami talán hiba, hogy csak akkor ismer fel rendesen, ha a lock gomb megnyomása után egyből megfelelő pozícióba van a telefon. Ha először másik arcot lát meg vagy később nézünk bele, nem ismer meg. Ez abszolút megszokható, bár vicces az asztal felé hajolni, mert ugye az ujjlenyomat olvasó hátul van... :)

(#843) nicu71 válasza nickedez89 (#838) üzenetére


nicu71
addikt

valószínűleg /jobban átnézve az én idol 3 beállitásait/ a novánál nem fog működni a duplakoppos ébresztés...nincs ilyen funkció,csakis a lezárásra.
[JoseGee/B]
a beállitásoknál meg lehet neki adni hogy azonnal zárjon.

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#844) nickedez89 válasza nicu71 (#843) üzenetére


nickedez89
senior tag

Valóban, igazad van!
Úgy emlékeztem ébreszteni is lehet...

De a legnagyobb gond, hogy dupla kopp zárolás után hiába ujjlenyomatozok, akkor is kéri a jelszót, mert nem a gombbal lett zárolva a képernyő! :F

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#845) F_Peter válasza nickedez89 (#844) üzenetére


F_Peter
őstag

Ha vársz és rákerül a "valódi" zár akkor már nyitja szerintem.

(#846) nickedez89 válasza F_Peter (#845) üzenetére


nickedez89
senior tag

Sajnos nem! De írja is, hogy mindenképp kérni fogja a kódot hiába engedélyezem a műveletet a Nova számára.

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#847) F_Peter válasza nickedez89 (#846) üzenetére


F_Peter
őstag

A novaban erre két különböző beállítás van, az egyiket direkt ujjlenyomat olvasóhoz csinálták. Szerintem nem azt állítottad be, mert most megnéztem és nálam működik. Dupla komppal elzártam, majd egy 5 perc múlva ujjlenyomattal kinyitottam; működik.

(#848) oroszpeter_f válasza nickedez89 (#846) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Az emlegetett ismerősömnek az LG után nagyon hiányzott a dupla koppintásos feloldás.
Visszaállította a telefont kód nélkülivé és leszedtem egy play áruházas appot. Azóta szépen zárja/nyitja a képernyőt dupla koppintásra.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kimcy929.doubletaptoscreenoff

Talán ez az.
Ha következőleg találkozunk, megnézem pontosan, nem emlékszek melyiket szedtem le neki (ő annyira nem ért hozzá).

(#849) nickedez89 válasza F_Peter (#847) üzenetére


nickedez89
senior tag

Nem találok több beállítási lehetőséget a novaban erre!:F

oroszpeter_f: Nem tudom visszaállítani kód nélkülivé a telót mert nem engedi! Gondolom ahhoz FR-t kéne csinálnom, de annyit nem ér nekem.

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#850) F_Peter válasza nickedez89 (#849) üzenetére


F_Peter
őstag

Nova haladó beállítások és legalul kell lennie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.