Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) sirkan13 válasza Ronyn (#1399) üzenetére


sirkan13
aktív tag

Én letiltottam.ES-t használok évek óta.

(#1402) Ronyn válasza sirkan13 (#1401) üzenetére


Ronyn
senior tag

Nálam nem engedi letiltani,szürke a gomb
Viszont az optimizerel letiltottam, így legalább nem indul el a háttérben...
Mondjuk most éppen eltűnt a playról, de nem hiszem hogy valami változna...

[ Szerkesztve ]

Ego sum... Ronyn 🧔

(#1403) Ronyn válasza sirkan13 (#1401) üzenetére


Ronyn
senior tag

Hát az ES is egy allinone app akar lenni, nem szeretem. Egy fájlkezelő legyen fájlkezelő ne fb kliens, meg mitt'omén mi.
Én X-plore használok már tizen-pár éve (értelemszerűen nem csak androidon használtam )

Ego sum... Ronyn 🧔

(#1404) sirkan13 válasza Ronyn (#1403) üzenetére


sirkan13
aktív tag

Az X-plort is használom azt telefon és gép közötti átvitelre.

(#1405) Borrower válasza sirkan13 (#1404) üzenetére


Borrower
tag

Kijöttek már az 5 és 5s Idol-ok. A teljesítményt nem kommentálnám, jobb ez a voda által moddolt 4s de nagyon kellene már a 7.0. Ha idén se lesz akkor PÁ PÁ!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12T

(#1406) Halkow. válasza Borrower (#1405) üzenetére


Halkow.
senior tag

Ne a többi hülyességét kommentelt pls. inkább néz utána a dolgoknak.

[idol 5 és 5s]

Már topikban belinkeltem a socokat, és le is írtam, hogy erősebb a soc és a felbontás is csökkent= jobb teljesítmény.

Szerintem van amiben jobb a Platinum 7 5,5" QHD amoled kijelző de ha valaki felajánlaná szó nélkül cserélném+10k a idol 5s-re, mert csak azért is, teljesítményben jobb hangszórók is jobbak papír szerint... stb

[ Szerkesztve ]

(#1407) T. I. válasza Borrower (#1405) üzenetére


T. I.
senior tag

Az alcatel vezető világosan megmondta, hogy nem lesz egyelőre (amíg a tcl gyártja) több csúcskészülék. Szóval a prémium kategóriában nem lesz alcatel, így az idol 4s sem kap méltó utódot. Kicsit sajnálom, szerettem a márkát, kár hogy az eldobható telefon kategória jutott neki.
Amúgy meg inkább egy jól működő android 6 mint egy bug-os 7es. Eddig nem érzem az újabb szoftver hiányának hátrányát.

(#1408) Borrower válasza T. I. (#1407) üzenetére


Borrower
tag

Elnézést. Az alcatel vezetője nyílván nekem elfelejtett szólni. A vodafone pedig arról hogy ha megveszem a legjobb 'flagship' mobiljukat, akkor alkatrészeket kapok 100E Ft értékben terméktámogatást pedig nem. Dícsérem az édes anyjukat! Gondolom biztonsági frissítés sem lesz már és majd jól ellopja az adataimat valami 8 éves hekker pl. Én vagyok a hülye hagytam magam átbszni. Soha többet...

Xiaomi 12T

(#1409) T. I. válasza Borrower (#1408) üzenetére


T. I.
senior tag

Ez 2napos hír a mobilarénán, szóval nekem is hidegzuhany ez a marketing stratégia. A frissítést egyrészt azért még várjuk ki, másrészt kétlem, hogy nagy minőségi változást hozna. Ha biztonság, akkor pedig nem érdemes androidban (vagy iOS-ben) gondolkodni. Amit tehetünk, az az, hogy csak a legszükségesebb appokat telepítjük, és csak a play-ről (ami épp a napokban bőgött le biztonság terén). Szóval azt gyanítom, a 8éves hekker a 7es droidot is feltöri, csak nem 1, hanem 1,5nap alatt.

(#1410) sirkan13 válasza Borrower (#1405) üzenetére


sirkan13
aktív tag

Vicc az a két telefon.Nekem ez tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#1411) F_Peter válasza Borrower (#1408) üzenetére


F_Peter
őstag

Most júniusban is volt biztonsági frissítés, szerintem még kár ezen aggódni. Más készülékre sem jön gyakrabban.

[ Szerkesztve ]

(#1412) Halkow.


Halkow.
senior tag

Jó lenne a 8.0-is de most komolyan, mondjatok már használtan reális eladási áron 50-60ért ilyen kariberű telefont ami legalább legalább tud 5-6 SoT-t és nem vacak kijelzője van, mert én nem találok!

(#1413) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

olyan gondom van, hogy az aliexpress alkalmazásban nem tudom elinditani a qr kod olvasót, mert azt irja ki, hogy képernyőfedvény észlelve, és, hogy ki kell kapcsolni, de nem jövök rá hogyan kell, bevisz a beállítások más alkalmazások felett menüpontba, de igazából nem tudom, mit, és hol kéne kikapcsolni ott, akármit csinálok, ha minden alkalmást kikapcsolok, akkor is továbbra is kiírja.
Pontosan mi a manó ez?

A frissen telepített open camera alklmazást se tudom elindítani emiatt, az engedély kérések után dobja ezt a hülyeséget, és itt meg is áll a tudomány.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1414) Cyborg válasza Cyborg (#1413) üzenetére


Cyborg
őstag

Na közben megoldódott,
az Es file explorer csinálta, letöröltem, azóta jó minden.

(#1415) thedarkfox


thedarkfox
senior tag

Visszakaptam a telómat! ;]
Telmax MÍNUSZ-5* , Duna gsm +5*.
17ropi új akku + hátlap, a kamera lencsét grátiszba kicserélték.

(#1416) F_Peter válasza thedarkfox (#1415) üzenetére


F_Peter
őstag

Mi volt a gond a telemaxxal?

(#1417) thedarkfox válasza F_Peter (#1416) üzenetére


thedarkfox
senior tag

A hozzáállásuk. 2 hétig ültek a telefonon majd visszaküldték, hogy a repedt hátlapot kell előbb kicserélni (önköltségre, ezzel semmi baj nincs megértem, ki is fizettem volna) de az plusz 2 hét vissza voda, újraszervíz. Újjabb 14 nap és már le is járt a gari, tehát már az általam bejelentett hiba már ugyancsak önköltaéges alapon lett volna javítva (már ha egyáltalán javítva lett volna). 18-án adtam be 22-én lejárt a gari.

[ Szerkesztve ]

(#1418) Kampó


Kampó
senior tag

képernyő feloldási gondokkal találkozott valaki??
A pin-kodom a képernyö lezáro kodom is.. de hiába pötyögöm be nem csinál semmit :D kezdjek aggódni vagy ez csak valami apró hiba?

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1419) zragon18


zragon18
tag

Sziasztok,
Nekem is ilyen telóm van, és minden oké vele :))
Csak egy dolog zavar kicsit. még pedig fent az értesítési sávon bal oldalt kétszer is kiirja hogy vodafone hu.. nem lehet ezt valahogy kikapcsolni.? sajnos en nem talalok ilyen opciót.
előre is köszi :R

(#1420) T. I. válasza zragon18 (#1419) üzenetére


T. I.
senior tag

Érdekes, nekem az értesítési sávon középről balra nincs semmi. Ott az értesítési ikonok szoktak felbukkanni (viber,g-play stb.) Igaz, nekem idol4S van, de default beállítások mellett eddig fel se tűnt, hogy a szolgáltató nincs kiírva sehova.

(#1421) zragon18 válasza T. I. (#1420) üzenetére


zragon18
tag

Nekem középre teszi ezeket az ikonokat.. :/

(#1422) Cyborg válasza zragon18 (#1421) üzenetére


Cyborg
őstag

Szia,
Nekem is így írja ki, szerintem ezt nem tudod kikapcsolni, én is próbáltam.

(#1423) nickedez89 válasza zragon18 (#1419) üzenetére


nickedez89
senior tag

Bár már nincs meg a telefonom, de ezt nem tudtam én sem kikapcsolni!

Talán lesz rá egyszer csak 7.0 és abban hátha ezt is lehet majd állítani!?

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#1424) zragon18 válasza nickedez89 (#1423) üzenetére


zragon18
tag

Akkor mindenkinek ott virít ìgy? :(((

(#1425) T. I. válasza zragon18 (#1421) üzenetére


T. I.
senior tag

Úgy látom, hogy a virtuális gombok is fordítva vannak.

(#1426) zragon18 válasza T. I. (#1425) üzenetére


zragon18
tag

Azt én cseréltem meg :) de ez Platinum 7 vagy idol 4S?

(#1427) T. I. válasza zragon18 (#1426) üzenetére


T. I.
senior tag

Utóbbi

(#1428) thedarkfox válasza zragon18 (#1419) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Elvileg az a 4g miatt van. Ha ki van kapcsolva akkor nincs ott( ha jól emlékszem legalábbis). Viszont akkor csak H+ van... Kikapcsolás alatt nem az aktív adatkapcsolatot hanem a preferált hálózatot értem. :R

[ Szerkesztve ]

(#1429) zragon18 válasza thedarkfox (#1428) üzenetére


zragon18
tag

Ha kikapcsolom a 4G.t akkor csak egyszer van oda irva hogy vodafone hu.. :/ de azert köszi :R

(#1430) sveczo


sveczo
tag

Hellóka! Mostanában olyat csinál a telefon, ha hívnak nem tudom felvenni. Se a kijelző simítással sem pedig kihangosító gombbal. Majd amikor a hívó fél leteszi újra indul és kapok egy programhiba üzenetet. Más is tapasztalt hasonlót? Mi lehet a gondja? Gyári állapotban használom. Előre is köszi!

(#1431) Cyborg válasza sveczo (#1430) üzenetére


Cyborg
őstag

Szia,
egyszer-kétszer nálam is volt ilyen.
Ha a restart nem segít, előbb-utóbb factory resetet kell csinálnod.

(#1432) sveczo válasza Cyborg (#1431) üzenetére


sveczo
tag

Akkor adok neki még egy esélyt, utána factory reset. Köszi a gyors választ! Amúgy a mai napig elégedetten használom.

(#1433) Kampó válasza T. I. (#1425) üzenetére


Kampó
senior tag

Symbian Bell UI icon pack?? :)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1434) T. I. válasza Kampó (#1433) üzenetére


T. I.
senior tag

Igen... :) 4,5év nokia N8 használat nem múlt el nyomtalanul. Viszont az idolt legalább olyan erős konstrukciónak tartom.

(#1435) Kampó válasza T. I. (#1434) üzenetére


Kampó
senior tag

Amugy csak azért kérdeztem mert ugyan ezt a packot hasznàlok, N8 am volt nem is oly rég, imàdtam, plàne hogy dobozos hibàtlan àllapotut tudtam szerezni, meg is bàntam hogy eladtam.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1436) tektronix


tektronix
újonc

Szép napot mindenkinek!

Hol is kezdjem, én is megfertőződtem ezen készülékkel ez év 5.12-én, de sok hiba előjött, amit a szerviznek úgy tűnik, nem sikerült orvosolnia, tegnap kaptam vissza ... :-(

Lehangoló, hogy a hibák jelentős része még mindig megvan:

1., 4K képes telefon révén elvárható, hogy gond nélkül rögzítse (Belső memória!) azt és ne essen szét a kép
darabokra, stb.
2., Van beépített FM rádió, de nem képes Sztereóban megszólalni?!
3., Közelség érzékelő a beszéd előrehaladtával egyre jobban nem tudja feldolgozni, hogy a fülemen van
a készülék, kijelző feléled, és aktív, vagy villog...
4., Beszédhangszóró (felső) telefonálás közben torzít, kattog, pattog.
5., fókusz osztályon aluli, nem éles a kép sokszor.
6., Az egész telefon, mint egy grillsütő melegszik töltés közben, majd az akku látványosan merül...
7., Hangrögzítő felvétel visszajátszása közben a "digitalizmus" hangjai ott zörögnek jól hallhatóan.
8., random kikapcsolások, még beszélgetés közben is...
9., erősen zöld tónusú kijelző...
10., (160Fun1===>170Fun1) frissítés óta a jelzőhangok ordítanak, csengőhangok suttognak.
11., Ujjlenyomat olvasót sokszor észre sem veszi a telefon, hogy fel kéne oldania magát, hiába böködöm...
12., időnként nem csörög, csak a kijelzőt villogtatja, sőt a rezgőt sem kapcsolja be.

Bár a szerviz cserélte a készülék elejét, hátulját, vázát, kijelzőjét, érintőt, akkut és az ujjlenyomat olvasóját, szoftvert is töltött, meg mért és megfelel a gyári spec.-nek... még is a fenti listából csak 1! probléma orvosolódott, de az jól egy napi teszt fényében: a kijelző...
:W
A Voda cseréről hallani sem akart...
Gyakorlatilag az alaplapon és a két kamerán kívül szinte minden új a telefonban, ez így borzalmas csalódás, pedig jó telefon lenne!
A gyári specnek megfelelt... csak az "RF" Teszt eredményét láttam, természetesen arra egyáltalán nem panaszkodtam!

Nektek volt (van) hasonló gondotok? Főleg a kamera 4K videó és a rádió részre gondolok, mert olvasva az írásokat a listám többi eleme itt-ott felbukkant...
Kezdek neheztelni...
Bocs a hosszúságért, de így kerek a történetem...

Köszi a válaszokat!

(#1437) F_Peter válasza tektronix (#1436) üzenetére


F_Peter
őstag

Nálam semmi nem volt ezekből.
Egy évesen levált hátlap volt, meg az aksi meghalt és mindig újraindult. Szerviz, 4 nap múlva teljesen új telefont kaptam és még jobb lett. Hihetetlenül jól bírja az aksi, még jobb a hangerő, és semmi melegedés (a régi azért tudott melegedni, főleg töltésnél, de ez akkor sem).

(#1438) T. I. válasza tektronix (#1436) üzenetére


T. I.
senior tag

"160Fun1===>170Fun1)" ez milyen frissítés? Most milyen verzión vannak a platinum 7esek?

(#1439) F_Peter válasza T. I. (#1438) üzenetére


F_Peter
őstag

6.0.1-170FUN1

(#1440) tektronix válasza F_Peter (#1437) üzenetére


tektronix
újonc

Köszönöm, hogy válaszoltál! Akkor ez a kálvária kíván még némi ügyintézést. Szerintem simán mainboard hibás(bga, vagy furatgalván), de ha igazam lesz, akkor az már összességében felér egy új készülékkel... Majd kiderül... azt sajnálom, hogy a tmx ismét bezárta a személyes készülékleadás lehetőségét, így a jelen javítási idő 5 munkanap volt, a telefon utaztatási ideje meg 7! Budaörs és a Mamut útvonalon, na ezt tudom én nehezen tolerálni, viszont aggaszt a platinum viselkedése :((

(#1441) tektronix válasza T. I. (#1438) üzenetére


tektronix
újonc

...elvileg ez egy androidos biztonsági hibajavítási szintlépés volt. :(

(#1442) JoseGee válasza tektronix (#1440) üzenetére


JoseGee
tag

Ha Redes vagy a vodánál, akkor csapkodd földhöz párszror és a redes bizti terhére kicserélik. Mondjuk egy Deákba fog fájni, de megéri.

Ami késik, az nem jön időben

(#1443) tektronix válasza JoseGee (#1442) üzenetére


tektronix
újonc

Köszi a "tanácsot" nem Red, más, flottás előfizetésem van már egy jó ideje. Nem kenyerem a pusztítás, viszont az első és utolsó, hogy szolgáltatáson kívül másra is beruházok... A szakmában eltöltött évek függvényében értetlenül állok azon tény előtt is, hogy a panaszolt, egyértelmű hibák ellenére a szerviz miért "RF" tesztekre hivatkozva közli, hogy a készülék megfelelt a gyári előírásoknak. Ha tényleg ez a gyári előírás, akkor erre nincs "nyomdafestéket" tűrő szavam! Úgy tűnik, még lesz pár kör, meglátom meddig kell elmenni...
De a "Deákot" inkább kis családomra költöm!

(#1444) oroszpeter_f válasza tektronix (#1436) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Nekem olyat csinál néha, hogy egyes videóknál (hol jó hol nem) középen megtöri a videót "mintha félbe hajtottam volna", és a 2 része külön-külön mozog. Mintha 2 kamera képe lenne egymás mellé téve.

Neked is ilyen a hiba? :O

(#1445) sirkan13


sirkan13
aktív tag

A tegnapi nappal elbúcsúztam a telefonomtól.

(#1446) JoseGee válasza tektronix (#1443) üzenetére


JoseGee
tag

Én is azért tettem, mert már kétszer megjárta a szervizt, ahol az utolsó alkalommal swappolták a készüléket és továbbra is maradtak az idegesítő hibák. Nem akartam elhinni, hogy egy ilyen jó speckójú telefon, ennyire silány tud lenni. Azóta egy P10 Lite-ot nyúzok és boldog vagyok vele, egyszerűen működik MINDIG.

Ami késik, az nem jön időben

(#1447) T. I. válasza sirkan13 (#1445) üzenetére


T. I.
senior tag

Pedig a 1410-es hsz-ben még azt írtad, hogy neked ez tökéletes.

(#1448) sirkan13 válasza T. I. (#1447) üzenetére


sirkan13
aktív tag

Most sem állítom az ellenkezőjét.Hozzájutottam egy iphon S6 plushoz nagyon kedvező áron és azért váltottam,úgyvoltam vele hogy kipróbálok akkor egy másik platformot.Ez meg ment a gyereknek.

(#1449) tektronix válasza oroszpeter_f (#1444) üzenetére


tektronix
újonc

...hát igen, de csak 4K üzemmódban, nálam sem rendszeres, de mindig akkor jött eddig elő, amikor nem kellett volna. :W így viszont kifejezetten idegesít.

(#1450) tektronix válasza JoseGee (#1446) üzenetére


tektronix
újonc

Félig off= mondjuk nekem is van egy p8 tartalékba, nem szűkölködöm, (előző telefon, csak eléggé viharvert...) csak ennek igen megtetszett a specific-je, főleg az, hogy 40db! szenzor is van a fedélzetén... és amit jó pillanataiban produkált eddig, nagyon meggyőző volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.