Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) nickedez89 válasza oroszpeter_f (#1250) üzenetére


nickedez89
senior tag

Az előző képeiden is egyértelműen látszik a beégés!
Igazából ezért nagy hülyeség az amoled kijelzőhöz a virtuális nav.bar!
Az ugyebár folyamatosan ott van, tehát sanszos hogy előbb-utóbb beég!

De elég megnézni a kiállított Samsungokat akár s7, s8 mind be vannak égve! Ott még ráadásul nagyon csúnyán is mert maxon van állandóan a fényerő!

Mivel bőven garis még a készülék szerintem cserélik a kijelzőt. Csak ugye megint 1-2 hét a telefonod nélkül. :(((

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#1252) dreta válasza oroszpeter_f (#1248) üzenetére


dreta
tag

Sziasztok!

Na szép, kell neked mindent észrevenni. (:
Megnéztem, és igen szépen látszik a beégés, függőleges helyzetben az enyémen is. A háromszög, a kör és a négyzet is szépen kivehető fehér képnél.
Ezek szerint az enyém is meg fogja járni a szervizt.

(#1253) oroszpeter_f válasza dreta (#1252) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Tudom-tudom, az én hibám.. :)

Most diplomázok így szerintem megvárom, hogy meglegyen a tervvédés, utána majd leadom.
A diplomaosztóra vissza is kaphatom. :D
Nagyobb kérdés, hogy a 4. hely hiányában hova írják már a szervizt a garanciapapíron :)

[ Szerkesztve ]

(#1254) oroszpeter_f válasza oroszpeter_f (#1253) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Nagyon sokan ezt javasolják a neten:

Play Áruház - AMOLED Burn-in Fixer

Ez a videó frankón elmondja mit kell tenni vele, még angol nyelvtudás nélkül is érthető. Magyarán a mutatott pontot aktiválni kell és az invertált színekkel hagyni a telefont, hagy égesse a kijelzőt 10-20-30 percig, amíg megfelelő nem lesz az eredmény.

A napokban kipróbálom.
Remélem segítettem és így megússzuk a szervizt is.

(#1255) rolee777 válasza dreta (#1252) üzenetére


rolee777
tag

Szia. Nekem nincs semmi beégés!
Pedig már egy éves a telóm!

Samsung Z Fold 4 5G, Samsung Z Flip 3 5G, Samsung Galaxy Note 10+, Honor Magicwatch 2 46mm, Huawei P30 Pro, Galaxy Tab S 8.4 LTE , Iphone Se, Vodafone Tab Prime

(#1256) dreta válasza oroszpeter_f (#1254) üzenetére


dreta
tag

Sziasztok!

A telefonom most lesz 9 hónapos. Futtattam tegnap ötször 20 percet a jelzett programot, sajnos nulla eredménnyel. Persze nem is vártam tőle csodát, hisz ami 8 hónap alatt beégett, azt majd 100 perc "visszaégeti"?? Ne pazaroljátok rá az időtöket. De a tippet köszönöm!

(#1257) oroszpeter_f válasza dreta (#1256) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Próbálkoztam én is, szintén hitetlenül kicsit, de egy próbát megért.
Lehet ez egy "szeánsz" is, minden nap egy fél óra "égetés", 1 hét után meg kiderül, van-e eredménye, ha minimális is. :)
Legbiztosabb persze a szerviz, jelezzétek ha valaki volt bent ezzel a hibával!

(#1258) Kampó


Kampó
senior tag

Sziasztok.
Közeleg a juliusi telo vásárlásom vodánál:D
Ugye ez a smart7 platinum az egyik befuto... stereo hangszoro QHD amoled kijelző..
jó hardver elegáns és szép..

Olvasgatom a forumot...
a hangszórórács lehullás és a beégés kicsit aggaszt de nem veszi el a kedvem :D:D

kinéztem még a sony xperia x-rt
meg a samsung a5 2017 et
illetve a lg g5 se-t...

ezekhez mérten kijelzőbe és hangszóróba ez a legjobb, kamera ügyileg viszont érdekelne egy átlag felhasználói vélemény. Illetve összességében, nem tudom az emlitett modellek voltak e valaki birtokában,.
Volt pl a5 2016 om és annak marhajó kamerája volt...

:R:R

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1259) Daffni2 válasza Kampó (#1258) üzenetére


Daffni2
addikt

Hát szerintem júliusban már nem fogsz kapni Platinumot.

"Aki ad,az nyer"

(#1260) oroszpeter_f válasza Kampó (#1258) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Szia!

Barátnőmnek A5 2017 van. Kamerában jóval erősebbek a Samsungok, de úgy érzem, hogy a platinummal sincs baj. Mindent helyén kell kezelni. Ez egy mobiltelefon nem egy fényképezőgép. Picit gyengébb az átlagnál, de teljesen hozza azt a szintet amit én egy telefontól várok (fotósként). A hátsó kamera dinamikatartománya (szoftveresen bizonyára) olyan jó, hogy profi DSLR-nek nincs nyersen ilyen átfogása. Tapasztalat.
Igazi előnye a samsungnak éjszaka jön ki, a platinum nem erős esti fényekben. Ha van kis érzéked hozzá manuál beállításokkal sokkal jobb és világosabb képeket tudsz kicsikarni.
Hardveresen a platinum veri az a5-öt, majd dupla olyan gyors. Az a5 ujjlenyomat érzékelője egy kalap ne írjam le mi, szenvedni kell vele, mert a kis keskeny ovál home gombba integrálták (nincs elegendő felülete). A platinumban hátul van egy rendes kerek leolvasó, ami jól működik, nekem a "megtalálásával" se volt sose bajom, hiába kritizálják annyit.
Beégni az összes amoled beég aminek virtuális navija van alul, mondjuk az a5 pont nem ilyen.
Nekem a hangszóró rács se vált még le (kopp-kopp), lefelé nyíló flip tokban tartom kezdet óta, a kameralencse is teljesen ép.
Én megint megvenném a telefont, ha most döntenék, mert ár-érték arányban szuper.

Ha gondolod, privátban küldök teljes felbontásban képeket, videókat a platinummal, júliusig pedig az a5-tel is tudok hasonlót intézni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1261) Cyborg válasza Kampó (#1258) üzenetére


Cyborg
őstag

Szerintem a kamera pont nem erőssége ennek a telefonnak. Kijelzőn marha szépek az előképek, de visszanézve a felvételeket kicsit elkeserítő számomra a dolog.
Coolpad F1-ről váltottam, és nem érzekelem a térugrást kamerában.
...plusz karcolódik a védőlencse ezerrel, nem lehet rendes tokot kapni a telóhoz, no frissités szoftveresen, eléggé magára maradt a teló.
Nekem céges, és 1 Ft volt, nekem megérte, de hogy magamnak, az ár függő.
Az ujjlenyomat olvasó viszont tényleg pazar rajta, ha ez szempont.

(#1262) Kampó


Kampó
senior tag

Igazabol megallapodni szeretnék mar hogy ne cserélgessek allandoan telefont xd. Ujjlenyomat olvaso annyira nem fontos nekem legyen jo a hardver meg a kijelző, szoljon jól a zene rajta illetve a csengöhang. Kamera legyen telefonos jóféle átlag. :) éjjel nem fotozom a makro meg a tájkép a maniám ;)

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1263) Kampó válasza oroszpeter_f (#1260) üzenetére


Kampó
senior tag

megköszönném a képeket :R:R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1264) oroszpeter_f válasza Kampó (#1263) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Írj rám, publikus a mail címem.

(#1265) thedarkfox


thedarkfox
senior tag

Biztosítás nélküli törése volt valakinek? Mennyibe fájhat a javíttatás? Biztosítás nincs rá. Kapott egy követ a hátlap.

(#1266) F_Peter válasza thedarkfox (#1265) üzenetére


F_Peter
őstag

Írtam privátban, mert okosság. ☺️

[ Szerkesztve ]

(#1267) sveczo


sveczo
tag

Helló! Ma kaptam vissza a telót. Hangszóró recsegés miatt volt leadva. Szerintem jobban szól mint előtte. Bár lehe, csak el voltam már szokva 😀 Kapott új házat is. Volt az oldalán egy nagyon pici ütődés ami már nincs ott. Mondjuk már tegnap is lehetett volna érte menni ha nem este 20:45-kor jön az sms. Itt nálunk csak 20:00-ig van nyitva. Remélem már jobban fogja bírni a strapát.

(#1268) sveczo


sveczo
tag

Nemrég vettem észre, hogy az értesítési LED nem működik javítás óta. De ez már így maradt.

(#1269) dreta válasza oroszpeter_f (#1257) üzenetére


dreta
tag

Sziasztok!

Kedden a helyi Vodafone boltban leadtam szervizelésre a telefonom a már említett navigációs sáv beégés, a hangerőszabályzónál elvált hátlap és a kamera lepattogzott/karcos védőüvege miatt.
Az előbb rápillantottam a szervizfigyelőn és ezt dobta:

Ilyen gyorsan megcsinálták vagy nem tudtak/akartak vele mit kezdeni, hogy már aznap ment vissza logközpontba?

Amúgy egy Smart Ultra 7-est kaptam cserekészülék gyanánt. Valahol a förtelmes és a borzasztó között van félúton. Várom már vissza a sajátomat.

(#1270) nickedez89 válasza dreta (#1269) üzenetére


nickedez89
senior tag

Szerintem ilyen gyorsan megcsinálták! Valószínűleg van nekik alkatrész és pont olyan időszakot fogtál ki hogy nincs bent olyan sok javításra váró készülék mint máskor!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#1271) oroszpeter_f válasza dreta (#1269) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Nekem volt, hogy csak szoftverfrissítés volt a telefonon, hozzá sem nyúltak fizikailag (alkatrész csere vagy hasonlók) és több napot volt szervizben. Jókor volt jó helyen a telód :)

Kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak a beégésre. A miskolci üzletben azt mondta a biztiőr, hogy egyszer hoztak csak ilyen hibával vissza telefont (amire ő emlékszik és tud róla) az egy iphone volt. Láthatóan sárgás volt a kijelző egyik széle (itt esett le, hogy tényleg nem érti mi a baja a telefonnak), de cirkuszolt vele a szerviz, hogy ez nem garanciás. Aztán nagy nehezen kicserélték a panelt neki mert az ügyfél eléggé kikelt magából (jogosan).

(#1272) Halkow.


Halkow.
senior tag

Sziasztok! Rég írtam már, mert megvagyok elégedve a készülékkel nálam a kamera lencsén kívüli és hátlap üveg karcra hajlamosságon kívül nincs problémám.

Tescóban vettem pár napja egy mágneses, övre, nadrágra rakható/fűzhető tokot 2ért.

Szilikontokkal is belefér sőt így használom, kicsit szoros de legalább már tudom hordozni és nem esik ki folyton a zsebemből és védve van.

(#1273) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

Ilyeneket, hogy compass, gyroscope kellene valahogy kalibrálni, és, ha igen, akkor hogyan?
felraktam az Real Racing 3-at, és húz a kocsi mindig hol egyik, hol másik irányba, ha kalibrálom a gyrot a játékon belül akkor jó, de következő indulásnál megint ez a helyzet.

...tudom, nem annyira égető dolog ez, csak érdeklődöm, hogy normális-e?
Én úgy gondoltam, hogy ezek a szenzorok nem igényelnek karbantartást:)

(#1274) nickedez89 válasza Cyborg (#1273) üzenetére


nickedez89
senior tag

Szia nézd meg a rejtett menü-ben amit már írtam egyszer, mintha lett volna ott valami lehetőség!? Bár lehet, hogy csak tesztelésre van...

Megnézném neked, csak már nincs meg a teló!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#1275) thedarkfox válasza nickedez89 (#1274) üzenetére


thedarkfox
senior tag

???

(#1276) nickedez89 válasza thedarkfox (#1275) üzenetére


nickedez89
senior tag

Mi a kérdés?:F

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#1277) thedarkfox válasza nickedez89 (#1276) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Hogy-hogy nincs meg?! :Y
Mire váltottál? Csak kiváncsiságból?

Nem releváns, már látom! :C

[ Szerkesztve ]

(#1278) dreta


dreta
tag

Sziasztok!

Tegnap délelőtt visszakaptam a telefonom, 9 napot volt tőlem távol, abból nem egész 1 napot töltött a tmx szervizében. A munkalap szerint reggel 6 óra körül érkezett be hozzájuk és este 9 óra körül már távozott is onnan. A neten található negatív véleményeket/tapasztalatokat egyáltalán nem tudom alátámasztani a szervizzel kapcsolatban, sőt! 1 nap után alaposan letesztelve, belakva a telefont, azt mondhatom, hogy korrekt, precíz munkát végeztek!
Amiket cseréltek: érintőképernyő, kijelző, kamera, mikrofon, hátlap és (nincs felvezetve a munkalapra) de a fém keret is teljesen új. Mivel a micro usb csatlakozó körül gyári védőfólia volt, amit én távolítottam el, plusz a hangszóró "rács" is teljesen tiszta. Vagyis kívülről teljesen, plusz belülről részlegesen, de van egy új telefonom.

A vodafoneról és az ott dolgozókról viszont totál negatív a véleményem, de azt majd az erre megfelelő topicban fogom kitárgyalni. Nem fogom soha megérteni miért jó az nekik, ha úgy viselkednek az ügyféllel, hogy már alig várom, hogy leteljen a hűségnyilatkozat és húzzak el tőlük azonnal.

Vagyis: szerviz 5*, vodafone ügyfélkezelés 1*.

Szép napot nektek!

(#1279) nickedez89 válasza thedarkfox (#1277) üzenetére


nickedez89
senior tag

Átálltam a sötét oldalra! (iOS) :D

Igazából be kellett látnom, hogy nagy nekem az 5,5-es méret, zavart munkám közben a telefon!:U

Közben az asszonynak már szifonja lett és megtetszett a mérete és kezelhetősége, ezért én is bele ugrottam...

A Platinum 7 -et továbbra is remek telefonnak tartom, viszont arcul csapás volt, hogy mennyire nincs használtan értéke! Nem hittem el, hogy a 11 hónapos, garis, makulátlan állapotú telefont 50 alatt kellett eladnom és még annyiért sem rögtön ment el!:Y

#1278 dreta: A szervizzel nekem is jó volt a tapasztalatom, szépen megcsinálták a telómat! Örülök, hogy jót is olvasni/tapasztalni azért a telemax-ról!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#1280) Halkow. válasza nickedez89 (#1279) üzenetére


Halkow.
senior tag

Ne is mond láttam már makulátlan platinum 7-est 38ért nem tudom, hogy a háza égett vagy lopta stb. de ezek viszik le az árakat legfőképpen.

Szifon annyiba jó, hogy tartja az árát használtan meg frissítés is érkezik.

(#1281) Kampó válasza Halkow. (#1280) üzenetére


Kampó
senior tag

38ért :O

Csak mert idözöjelbe noname??

5.5 col qhd amoled 3gb ram snapi 652 és 38ért eladja valaki :O
Én utálom az ilyen embereket mert aki nem fossa apénzt vagy nem lopta a telefont az bagóért nem adná el.. De miattuk kénytelen...
galaxy s4+ omat is szaré hugyér vették volna meg.. pedig hibátlan volt és snapi 800as verzió.. antutu 60e ... nem amezei gyengus s4..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1282) Solad válasza Kampó (#1281) üzenetére


Solad
őstag

BTW sokkal többet nem ér. Hiába néz ki jól a specifikáció, összességében nem egy jól összepakolt készülék.

A klaszsisokkal gyengébb p10 liteom jobban használható és kevesebb baj van vele.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#1283) Kampó válasza Solad (#1282) üzenetére


Kampó
senior tag

Lite okbol nem kérek volt p9 lite om a kamera nevetséges volt pl... Meg a hangszoròk is

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1284) JoseGee válasza Kampó (#1283) üzenetére


JoseGee
tag

Pedig Soladnak igaza van. Én is átjöttem Platinumról P10 Litera, és nagyon nem bántam meg.

Ami késik, az nem jön időben

(#1285) Kampó válasza JoseGee (#1284) üzenetére


Kampó
senior tag

akkor inkább sony xperia x :R De majd megnézem platinumot ha lesz még :D:D jövö hónapba, nekem régi vágyam

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1286) JoseGee válasza Kampó (#1285) üzenetére


JoseGee
tag

Nem hiszem, hogy lesz már. Nekem 1 hónapja cserélték garban és már nem választhattam újra a Platinumot mert már nem volt a listában.

Ami késik, az nem jön időben

(#1287) nickedez89 válasza JoseGee (#1284) üzenetére


nickedez89
senior tag

Igazából nekem semmi bajom nem volt vele a hangszóró rács leváláson kívül! Nagyon patent kis telefon szerintem!

Emui-ban meg volt részem a sok Honor telefonomnál és szerettem azt is, fura volt először megszokni a szűz droidot, de aztán megszoktam és tetszett!

Szóval ki kell próbálgatni választás előtt!

Szerintem lesz még Platinum, a Duna Plázába is ki van állítva lehet tapizni!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#1288) Kampó válasza JoseGee (#1286) üzenetére


Kampó
senior tag

voda oldalán még van ezért bizok benne 2 hét van még...

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1289) JoseGee válasza nickedez89 (#1287) üzenetére


JoseGee
tag

Nekem az első eufória után kezdett tudatosulni, hogy vannak gondjai. Pl. a BT, ami eleinte jól tette a dolgát, kapcsolódótt itthon mindkét eszközhöz. Aztán már csak újraindítás után, és a végén már akkor sem. A kijelző bal oldalán egy 1 centis sávban gikszer volt vele. Az oldalak görgetésénél, nem egyszer elindult visszafelé a hírfolyam. Álló helyzetben akadozott a görgetés, ha elfektettem meg tökéletes volt. Ekkor vittem el a szervizbe, ott egy swappal jött vissza az új készülék. 2 hét után ismét elkezdte ezeket a hibákat produkálni. Rá egy hétre meg jól összetörtem. De nem bántam meg a váltást, mert ez valahogy stabilabb működést produkál, plusz a vanilla droid tényleg puritán, sok feature hiányzott belőle ami az EMUIban alap.

Ami késik, az nem jön időben

(#1290) Kampó válasza JoseGee (#1289) üzenetére


Kampó
senior tag

BT.. Kb havota 1x ha küldök vagy kapok képet vele. Ha a Bluetooth a BT. A rapszodikus görgetés több telomba is elöfordult szerintem softveres illetve megnyitott webhely függö nem mindegyik oldalnak jo a mobil nézet variansa. Ezek nem akkora hibàk mint a cincogò és torz hangszorò pl y6 II nél vagy a p8 lite elgörbülèse vagy a p9 lite kacat kameràja... Huawei ekbe csalodtam sajnos volt sima p8am is azon kivül hogy szép készülék nem vàltotta be reményeimet.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1291) Solad válasza Kampó (#1290) üzenetére


Solad
őstag

Azert az ugye megvan, hogy a BT nem csak filekuldesre hasznalhato? Kifejezetten idegesito pl ha minden egyes autoba valo beszallaskor manualisan kell csatlakozni.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#1292) JoseGee válasza Kampó (#1290) üzenetére


JoseGee
tag

Nem, nem. A görgetés is a hibás telefonra vezethető vissza. Mint írtam álló helyzetben nem vagy alig lehetett görgetni, de amint vízszintbe került elmúlt a probléma.

Ami késik, az nem jön időben

(#1293) Kampó válasza Solad (#1291) üzenetére


Kampó
senior tag

Nem vezetek.. Meg sokak vannak igy fülest se hasznàlok csak vezetékest mivel a bluetooth os füles +egy mütyür amit töltögetni kène ami csak nyüg megint.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1294) Attila_26


Attila_26
aktív tag

Sziasztok a telefon belső tartalmát(dcim) fel akarom rakni a gépre és nem engedi (forrásfájlt nem lehet olvasni) se intézővel se total commanderrel..mi lehet a probléma? help pls
usb hibakeresés bekapcsolva,fejlesztő vagyok,fájlok átvitele(mtp) bekapcsolva stb.. :R

(#1295) Solad válasza Kampó (#1293) üzenetére


Solad
őstag

Attol hogy te nem hasznalsz egy funkciot ami gyakorta hibas, attol az meg hiba :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#1296) Kampó válasza Solad (#1295) üzenetére


Kampó
senior tag

Attól hogy te használod van aki nem használja és neki "nem" hiba :P :R:R
Haver lumia 930án anno beszart a led vaku... sosem fotózott este de led vaku hiba miatt jóval olcsóbban megtudta venni amikor még horror ára volt. Hiba volt a hiánya de neki nem hiányzott :)

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#1297) nickedez89 válasza Attila_26 (#1294) üzenetére


nickedez89
senior tag

Windows intézőben sem látod a teló belső tárhely illetve SD kártya opcióit?

Szerintem driver probléma lesz!
Az Alcatel SmartSuite progit telepítsd fel, hátha megoldja! De legalábbis fogod tudni vele menteni az adatokat!

#1291 Solad: A csatlakozás valóban nem mindig sikerült neki magától, de nekem azért ez sem állandó probléma volt, inkább úgy 10-ből 2-szer...

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#1298) Attila_26 válasza nickedez89 (#1297) üzenetére


Attila_26
aktív tag

látok mindent csak kifagy a gép a fájlok másolásakor. Alcatel SmartSuite-nél melyiket válasszam ki? köszi

(#1299) nickedez89 válasza Attila_26 (#1298) üzenetére


nickedez89
senior tag

Miért több is van?:Y
Én simán felmentem az Alcatel mobilos oldalára és a support résznél volt a letöltéseknél azt hiszem!

Remélem jó lesz a link:
Ezt töltsd le!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#1300) Kampó válasza JoseGee (#1292) üzenetére


Kampó
senior tag

Menüben ha mengy a görgetés akkor az webhely hibàja is lehet. Te csak böngészésnél irtad...

AMD volt AMD van AMD lesz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.