Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) laci_csk


laci_csk
senior tag

Na ez mar jobb?

Xperia XZ3

(#602) nickedez89 válasza laci_csk (#601) üzenetére


nickedez89
senior tag

Kérdezed vagy mondod?
Szerintem közel két nap alatt 5 óra SoT az elég jó!:K

#598 dreta:
Az semmiképp sem jó, hogy még lassabb is mint a gyári! Nem tudom milyen QuickCharge 3.0 töltők vannak még, de jó lenne kipróbálni egy másik fajtával! Én is kíváncsi vagyok, hogy miért nem tölt gyorsabban!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#603) laci_csk válasza nickedez89 (#602) üzenetére


laci_csk
senior tag

Es jatszottam is sokat, igaz csak "light"-os jatekot. :K
T2 Ultrammal egy ilyen kimelt modban elvittem negy napig, igaz csak 3 ora SOT volt, es az is csak egyszer volt, eppen mint most ez, tobbet sem lesz. :))
A vajat is kiszedem belolle ezentul. :K

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#604) dreta válasza nickedez89 (#602) üzenetére


dreta
tag

Sziasztok! Most is az új töltőt próbálom, de nem mutat változást a tegnapihoz képest. 50 perc alatt 56%-ot töltött. Tegnap jeleztem az eustock felé a problémát, a "garancia kérdés, fogyasztóvédelem" topicban részletesen leírtam mi történt eddig. Nagyon felháborít, hogy ehhez az átveréshez az eustock asszisztál és hülyének néz engem. Ráadásul itt van a cég "valakije" is a fórumon. Természetesen a hülyének nézés miatt is megyek tovább az NFH felé. Remélem a sz*rt is kiszedik majd ebből a kókler bandából. Soha többet eustock! Bele se merek gondolni, ha ott vettem volna a telefonom és netán elromlott volna, akkor milyen lenne a hozzáállásuk, ha egy 3000 forintos töltőnél már eljátszák a becsületüket.

(#605) nickedez89 válasza dreta (#604) üzenetére


nickedez89
senior tag

Mondtad nekik hogy szeretnéd visszakérni az árát mert nem jó a termék és ennek ellenére nem veszik vissza?

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#606) oroszpeter_f


oroszpeter_f
tag

Sziasztok!

Ma voltam a vodában és azt mondta a leányzó, hogy szerinte is nagyon lassú a galéria betöltési idő, pedig jó SD kártyám van. Azt is mondta, hogy beleírja a jegyzőkönyvbe, ha a fórumon többen igazoljátok, hogy nálatok nincs ilyen probléma SD-re mentett képek/videók esetén.

Mutatnám videóban, hogy milyen lassú.
Kattins IDE!
A videónál időnként lassabb is tud lenni. Látni, hogy a memóriakártya nincs telerakva.

Kérlek Titeket, hogy egyértelmű válaszban jelezzétek, nálatok tapasztalható-e ilyen! Sokat segítene, köszönöm előre is! :)

(#607) thedarkfox válasza oroszpeter_f (#606) üzenetére


thedarkfox
senior tag

[link]
Csináltam (jó)pár képet az SD-re meg átmásoltam pár videót.
Hát nemtudom kicsit lassabb lett de nem vészes. Class 10 samsung 16gb-os kari van benne.

(#608) F_Peter válasza oroszpeter_f (#606) üzenetére


F_Peter
őstag

Nekem nincs olyan jó sd-m mint neked, de nem találtam a dobozát hogy lefotózzam - bár nem hinném hogy az bizonyíték értékű.

Én nem a gyári galériát használom, így mutatom ezt is azt is. (Hozzáteszem hogy szerintem is lassult valamennyit SD kártyán).

LINK

Ja és én két igazolással érek fel, mert két készülék van és egyiken sincs olyan szintű lassúság mint nálad. :)

[ Szerkesztve ]

(#609) oroszpeter_f válasza F_Peter (#608) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Nagyon köszönöm (#608) F_Peter és (#607) thedarkfox, neked is! :)

Kicsit össze is húztam magam, hogy milyen bénán prezentáltam a hibámat, de már ez van. :)
Köszönöm a videókat, de ha valaki csak annyit ír, hogy nála is SD-n vannak a képek és nem tapasztal ilyet, az is elég. :) Nehogy ez tántorítson vissza valakit a véleménytől :)
Köszönöm előre is!

Tesómnak van egy huawei hangerőszabályzós fülese, ki fogom próbálni azok kedvéért, akiknek ez fontos! :)

(#610) F_Peter válasza oroszpeter_f (#609) üzenetére


F_Peter
őstag

Igazán nincs mit.
Nyugi, nekem is thedarkfox juttata eszembe hogy már root nélkül is lehet ilyet csinálni. :D

Geroge: Majdnem elfelejtettem! Leírnád mi a neve ennek? Illetve hogy a hátlapot is bevonták vele vagy csak a kamerát és az előlapot?

(#611) dreta válasza oroszpeter_f (#606) üzenetére


dreta
tag

Sziasztok!
Az a galéria valóban lassan nyílik meg, a sajátomon nem tapasztalok ilyet.

(#612) nickedez89 válasza oroszpeter_f (#606) üzenetére


nickedez89
senior tag

Megnéztem, nálam is kb. ilyen lassan nyílik meg ha huzamosabb ideje nem nyitottam meg a galériát!
De mondom, én a gagyi SD kártyának tudom be, nem a foglalatnak, az nem hinném hogy ennyire lassú!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#613) oroszpeter_f


oroszpeter_f
tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat (#611) dreta és (#612) nickedez89!

Közben megnéztem a telefont Huawei és Samsung fülesekkel.
Mind a kettő ugyan azt produkálta: felfelé vitte a hangot, lefelé nem. Remélem segítettem.

(#614) Halkow. válasza oroszpeter_f (#613) üzenetére


Halkow.
senior tag

Köszönöm, hogy megosztottad, számomra az a két gomb nem oszt, nem szoroz

Én továbbra is elégedett vagyok a telefonnal, ilyen átlag SoT időket tudd a ketyere

Szerintem teljesen rendben van, 25-30% alatt amúgy se tesz jót az akkumulátornak

Hangszóró fedél elválás idáig(kop-kop) nincs

Ilyen tokot vettem pár hete

Ja és Quickpic nél nem lassú a galéria!

[ Szerkesztve ]

(#615) F_Peter


F_Peter
őstag

Most hogy Nickedez89 írta hogy neki is lassú, arra gondoltam hogy lehet bizonyos mennyiség vagy bizonyos tárhely felett van valami gond és/vagy a formázással. Ahogy írtam nekem jó öreg az SD-m és mégsem lassú. Még ha napok óta nem is nyitottam ki. Nekem viszont kevesebb képem van az SD-n, viszont amit oroszpeter-nél produkál annál hálózati meghajtón is gyorsabban jönnek be a képek, ahol viszont nagyobb adag van.

A Quickpic az amúgy tényleg gyorsabb mint a gyári, ez talán látszik a videóban is.

oroszpeter_f: feltétlen írd majd le az eredményeket. Ki tudja, lehet idővel előjön másnál is. (És olvass privátot pls. :))

(#616) gkatona


gkatona
csendes újonc

Üdv mindenkinek!
Szerettem volna egy Idol 4s telefont, de erről le kell, hogy tegyek :O . Abban kérem a véleményeteket/segítségeteket, hogy egy Platinum 7 jó döntés lesz-e helyette.
Köszönöm szépen

(#617) nickedez89 válasza gkatona (#616) üzenetére


nickedez89
senior tag

Üdv.!
Igazából ez egy Idol 4s, VR szemüveg és JBL headset nélkül, viszont ujjlenyomat-olvasóval!

Illetve néhány apró szoftveres eltérés is van, pl. itt nincs az a gyári "dj" app, meg hiányzik a fejjel lefelé is felvehető telefon feature (pedig itt is adott a két mikrofon és hangszóró), de úgy kb. ennyi. :)

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#618) dreta válasza Halkow. (#614) üzenetére


dreta
tag

Én is ilyen tokot szeretnék a telefonomra, de 21 napja csak ígérgetik a vodafone boltban, hogy hoznak. Amúgy tökéletesen passzol a telefonra? A gombokat ugyanolyan könnyen lehet nyomkodni benne?

(#619) F_Peter válasza gkatona (#616) üzenetére


F_Peter
őstag

Lehet pro és kontra is mondani dolgokat, nyilván itt a legtöbben azért vettük ezt, mert számunkra kevésbé számított a 4s adta plusz.

4S
- mindenképpen VR szemüveggel és JBL fülessel adják. Ez valakinek plusz valakinek mínusz, mert nem feltétlen érdeklik ezek és nem adna ezért többet a telefonért.
- boomkey. Nagyon nagy futurenak adják elő, de véleményem szerint nem az.
- Kiegészítő szoftverek: szintén egy olyan dolog ami valakinek jó, valaki meg menekül előlük. Egyébként némelyik "alcateles appot" például amivel 3d-s képeket lehet csinálni simán letöltheted.
- megfordítható: jó pofa, de igazából kibírom hogy nem forgatom a telefont (két oldalú mikrofon és hangszórók amire gondolok)

Platinum
- Ujjlenyomat olvasó: elsőre a legtöbb ember rávágja hogy "engem az nem érdekel", de a legtöbben ráéreznek az ízére és megkedvelik a kényelmes használatot.
- Külön is vásárolható a VR szemüveg, aki akar (hozzáteszem kb. 1 hónapja nem volt elérhető a vodánál, ez lehet hogy változott azóta)
- Nyers android: ez ismét valakinek plusz valakinek mínusz. A jó hogy gördülékeny és szemetektől mentes rendszer. Negatívum, hogy elsőre a funkciók nagyon ingerszegénynek hatnak egy márkás teló után (pl. samsung, lg, stb.), de ez így van rendjén. Ezt fogni kell ki kell választani hogy mit akarsz és neked kell feltenni. Például felteszel egy launchert, hogy ne függőleges görgetés legyen, vagy hogy másféle ikonok legyen. Felteszel egy gesztusvezérlőt ha úgy szeretnéd irányítani a telót, stb.
- Érdekesség, de a legtöbb helyen azt hozták ki, hogy a platinum jobb fotókat készít, ami előtt meglepődve álltak a tesztelők, mert ugyanaz a két teló. Én azt tudom elképzelni, hogy a kétoldalú hangszórók, mikrofonok ott lehet hogy zavarják a kamerát, de ez csak tipp.

A nagy kérdés, hogy mi az amiért a 4S-t választottad?

Szerk: Olyan sokáig írtam, hogy közbe ketten is írtak. :)

[ Szerkesztve ]

(#620) gkatona válasza nickedez89 (#617) üzenetére


gkatona
csendes újonc

Igen, azt tudom. A februári bemutatója óta vagyok rákattanva, de a Platinum hozzászólásait is az indulásától fogva olvasom. (Amióta megvan a telefonod.) És nem is érdekel igazából a VR meg a JBL, csak a belseje. Na meg a tudása. Illetve a kettő közti különbség. Igazából csak meg szeretném magam győzni a Vodásról

(#621) zita79 válasza dreta (#618) üzenetére


zita79
csendes tag

Igaz nem tőlem kérdezted, de nekem is ilyen tok van rajta. A kivágás stimmel mindenhol, a gombok is jól reagálnak szerintem. És ami még tetszik, hogy hátul a kameránál van egy perem, így ha lerakom nem sérül...

(#622) gkatona válasza F_Peter (#619) üzenetére


gkatona
csendes újonc

F Peter köszi!
Azért az Idolt választottam, mert azt láttam meg először februárban egy cikkben, a Platinum 7 csak ezután jelent meg; :Y és mert közel 3 éve Alcával tolom, zökkenőmentesen :C . Csak eddigre már nagyon "kicsike" lett a POP C7. A mai napig alig akarom elhinni, hogy nem lesz Mo.-n forgalmazva ezen a néven. :( Viszont a topikot olvasva valószínű, nem nyúlok mellé a Vodással. Ráadásul én is el tudom hozni flottával, mint nickedez89.

(#623) oroszpeter_f válasza gkatona (#622) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Én is PopC7-ről váltottam erre, minőségi ugrás lesz. :)

Mondom ezt annak ellenére, hogy megjáratom vele a microSD, lassú galéria miatt a szervizt :)

(#624) F_Peter válasza gkatona (#622) üzenetére


F_Peter
őstag

Egyébként a külalakba ugye a voda szólt bele, és megint csak ízlés kérdése, de szerintem ezt nagyon jól tették.
Az alcatelt ugyan csak képen láttam, de a bal fent lévő power gomb és a középen levő Boomkey sem kényelmes. Akkor már inkább fordítva.
A középen levő gombbal kényelmetlenebb fotózni mondjuk, mert akkor pont takarod a kijelzőt; a bal felső power gombért meg még ha kezet is vált az ember, akkor is nehéz elérni.
Nálunk bal fent a fotó gomb van, amit alapesetben fotózáshoz és fektetett nézetben használ az ember.

Nekem Sony, LG, Samsung telefonjaim voltak és elsőre persze fura a nyers droid, de két hét alatt belaktam és jobban szeretem mint eddig bármelyik telefonomat.

(#625) nickedez89 válasza Halkow. (#614) üzenetére


nickedez89
senior tag

Ez kemény tok? Vagy szilikon? Érdekelne engem is valami normálisabb tok, de eBay-en is csak flip tokok vannak vagy szilikon.. :(((

QuickPic-el nálam sem lassú a galéria!:K

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#626) oroszpeter_f válasza nickedez89 (#625) üzenetére


oroszpeter_f
tag

És milyen tokot szeretnél még? :)

Szerintem ez is szilikon tok.

(#627) nickedez89 válasza oroszpeter_f (#626) üzenetére


nickedez89
senior tag

Nagyon sok féle jó minőségű kemény tok van pl. a Nillkin vagy az Ipaky kínálatában, csak a mi telónkhoz "még" nincs, de lehet nem is lesz!:(((

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#628) zita79 válasza nickedez89 (#625) üzenetére


zita79
csendes tag

A tok szilikon.

(#629) Halkow. válasza dreta (#618) üzenetére


Halkow.
senior tag

Szia, igen tökéletesen passzol a gombok nyomáspontja is jó, állítólag pormentes is, tök fura viszont, hogy bezöldült kicsit talán azért, mert zöld törlökendvel törlöm.

(#630) dreta válasza zita79 (#621) üzenetére


dreta
tag

Köszönöm a válaszokat zita79 és burnkow. Sajnos a hatvani vodafone bolt 24 napja képtelen biztosítani nekem 1 darab ilyen tokot. Tegnap még elmentem egy másik, 60 kilométerre levő voda boltba is, hátha. Nem jártam sikerrel. Persze iphone tok az volt 50 féle (hello kitty-s, kiskutyás stb.)

(#631) zita79 válasza dreta (#630) üzenetére


zita79
csendes tag

Nálunk is az az 1 db volt amit megvettem, a többi fekete flip. Fólia viszont több db is.

(#632) oroszpeter_f válasza oroszpeter_f (#606) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Sziasztok!

Beadtam a telefont a szervizbe, várom, hogy visszajöjjön. Kb. 1 hét.
Szombaton meggajdult az ujjlenyomat leolvasója is (azóta meggyógyítottam). Ha visszakaptam a telefonom, mindenről beszámolok.

(#633) gkatona


gkatona
csendes újonc

http://mobiltelefon-tartozek.hu/bolt/tartozekok/tokok/vodafone-smart-platinum-7-oldalra-nyilo-fekete-book-cover-flip-tok

Hali! Esetleg akit érdekel

(#634) oroszpeter_f válasza gkatona (#633) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Off

E-bay-en ugyanez kb. az ötöde, ha nem a nyolcada. :) Na jó, nem pont ugyan ez, mert ez drága. :)

(#635) nickedez89 válasza gkatona (#633) üzenetére


nickedez89
senior tag

Azt hiszem ugyanezt a tokot árulja hozzá a Voda is, olcsóbban!

De köszönjük, hogy megosztottad velünk az infót!:)

#628 zita79: Köszi, akkor nem játszik!:(((

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#636) Darellus92 válasza Halkow. (#587) üzenetére


Darellus92
aktív tag

működik piston 2-vel

HTC = Help This Company

(#637) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Tud valaki arra megoldást, hogy hívásnál ne folyamatosan emelkedő hangerő legyen, hanem rögtön a beállított hangerőn csörögjön?

HTC = Help This Company

(#638) oroszpeter_f válasza Darellus92 (#637) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Én pont az emelkedő csengőhang opciót kerestem :)
Sajnos pont szervizben van így nem tudom tesztelni, de ha emlékeim nem csalnak, a beállított hangerőn szólalt meg a telefon.

(#639) Darellus92 válasza oroszpeter_f (#638) üzenetére


Darellus92
aktív tag

Nekem ez az egyetlen bajom. A csengőhang emelkedik az ébresztés viszont azonnal maxon szólal meg. Ezt a kettőt szívesen felcserélném :D.

[ Szerkesztve ]

HTC = Help This Company

(#640) nickedez89 válasza Darellus92 (#639) üzenetére


nickedez89
senior tag

Na igen, erre valóban hiányzik egy beállítási lehetőség!:F

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#641) F_Peter válasza Darellus92 (#639) üzenetére


F_Peter
őstag

Nem próbáltam és nem is néztem igazán utána soha, de ez elég gyakran előforduló dolog; annyira hogy már külön született rá alkalmazás. A neve Disabled Increasing (a nevét illetően benne van a tévedés kockázata :)) ).

[ Szerkesztve ]

(#642) nickedez89


nickedez89
senior tag

Ez a Vodafone-ban kapható gyári edzett üveg hagy némi kívánni valót maga után!
Erősen tükröződik, nagyon gyűjti az ujjlenyomatot és napfényben brutálisan levesz a fényerőből és láthatóságból!

Viszont tényleg szépen feltapad, tehát ezzel nincs gond.

Ezek fényében viszont csak feltételesen ajánlom bárkinek is!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#643) Darellus92 válasza F_Peter (#641) üzenetére


Darellus92
aktív tag

Köszi! Tökéletesen működik!

HTC = Help This Company

(#644) F_Peter válasza Darellus92 (#643) üzenetére


F_Peter
őstag

Örülök, nincs mit
Az ébresztő hang pedig értelemszerűen Ébresztő Appal állítható, viszont ezt nem ajánlom, mert feltűnően sok panaszt hallottam a "külső" ébresztőkkel (nem ébreszt, elfelejti a programot, stb.).

(#645) oroszpeter_f válasza F_Peter (#644) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Én a sleep az android nevű programot használom, nagyon szeretem az egyéb funkciói miatt is :)
Csak ajánlani tudom! Érdemes megvenni is.

(#646) Halkow.


Halkow.
senior tag

Én a Timely ébresztő alkalmazást ajánlanám mindenkinek, idol 2s annak idején produkált olyanokat, hogy a gyári ébresztője elfelejtett ébreszteni Timelyvel egyszer se fordult ilyen elő.

Fólia ügyben: én Telenorba vettem 6,44"-os univerzális fóliát 1600Ft 3-4db és az előlapot+hátlapot épphogy lefedi.

Üvegfólia nem jó, mert feljön a szélén és vodánál 3k az ára az meg sok érte ráadásul nem is 2,5D-s(micsoda szégyen, hogy erre nem gondoltak)

Vodás szilikontokk kicsit bezöldült:

Akkor a pinston 2 hangerő gombjai működnek a telóval köszönöm a választ :)

Egyébként van különbség a gyári headset és más között?
Nekem videóklippekben vannak a zenék a telón 128kb/s csak

(#647) tatti986


tatti986
csendes tag

Sziasztok. Nem találtam de lehet már valaki irta, hogy hogyan lehet eltüntetni az értesítési sávról a vodafone hu- vodafone szöveget. Elég zavaró, hogy a fél sávot eltakarja. Előre is köszi.

iPhone 14Plus

(#648) nickedez89 válasza tatti986 (#647) üzenetére


nickedez89
senior tag

Üdv!
Egyelőre nem tudunk rá megoldást, ha jól tévedek!
Talán valami app lenne képes ezt is megoldani! :U

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#649) F_Peter válasza nickedez89 (#648) üzenetére


F_Peter
őstag

Így van.
Annyi a baj vele, hogy olyat nem tudok kapásból, amivel az eredetin lehet változtatni; olyan viszont van több is ami egyedi értesítési sávot csinál, amit aztán szerkeszthetsz.
Custom status bar néven érdemes keresgetni.

(#650) nickedez89 válasza F_Peter (#649) üzenetére


nickedez89
senior tag

Az eredetin valószínűleg csak root-al lehetne változtatni, dehát még az sincs ugyebár! (Legalábbis tesztelt/működő)

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.