Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) e-newsee


e-newsee
addikt

Hasznos írás, ha valaki javítani akar ilyesmit, de ha már amolyan "munkautasítás" stílusa van a leírásnak, akkor jó lett volna pár képet is mellékelni, hogy hogy is néz ki élőben a dolog. :R
(A proci pedig külön érdekesség, arról meg pláne!)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2) Balage21


Balage21
tag

Sajnos Electrolux felültöltős mosógépeknél is megfigyelhető ez a probléma. Mivel egyre vékonyabb lemezből készülnek így olyan probléma is előfordulhat, hogy lyukasra rohad alatta. Ilyen esetekben már lakatos munka is szükséges.
A felültöltős mosógép a panelkényszer szüleménye, aki teheti kerülje és vegyen elöltöltőst.

(#3) e-newsee válasza Balage21 (#2) üzenetére


e-newsee
addikt

A miénk is felültöltős, minimum 8 éves, de pontosan nem tudom, mert feleségem hozta be a kapcsolatunkba. :) Úgy 2 évet pihent, mert nem használta, de eddig semmilyen rozsdásodást nem tapasztaltunk. Szüleimnél szintén (majdnem ugyanaz a típus), ott sincs semmi rozsda. Igaz, az egy Zanussi, nem tudom, van-e azon a részen különbség. Igazából én mindig a mosógép tetején lévő kupi elkerülése érdekében preferáltam a felültöltőset. Ahogy tapasztaltam, egy kis fürdőben, ha valaminek nem kell nyitogatni a tetejét, azon mindig legalább 40cm magasan van valami "cucc". :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

HA 386SL van benne, akkor valahogy rá kéne tolni a Doom-ot :))

(#5) e-newsee válasza bacsis (#4) üzenetére


e-newsee
addikt

Majdnem beleírtam a kommentembe, hogy be kellene ajánlani neked a "gépet", hátha életre keltesz rajta valami régi gamet. :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6) AxBattler válasza Balage21 (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

A mi Whirlpool-unk már eljutott ebbe a stádiumba... :(
Nem tudom, lehet-e új tetőt rendelni hozzá?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#7) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Én kb. 1 éve vettem észre a rozsdásodás nyomait. Más kérdés, hogy a mosógépem idén betölti a 18-at, úgyhogy nagykorú lesz! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8) Narxis válasza Balage21 (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Soha nem vennék felültöltős mosógépet, ez egész egyszerűen a fizika megcsúfolása.

Thanos was right.

(#9) DeFranco válasza Narxis (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, végül is ha kicsi a fürdőszoba elfér az előszobában is a gép, igazad van :)

[ Szerkesztve ]

(#10) updog


updog
senior tag

A csodálatos Hajdú anyáméknál 2-3 év után kezdett rohadni (mondjuk ott "indokolt" is, telente csak esténként felfűtött, párás fürdő), nálunk a Fagor most, 6 év után, de nagyon durva tempóban. (hadd ne mondjam, 5 év gari volt rá)... De ismerős a dolog.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11) RudY válasza Balage21 (#2) üzenetére


RudY
addikt

2 Whirlpool után (az oldalsó lemezek rohadtak alul) az Electrolux fedelének sarka nálunk is rohad. Annak ellenére, hogy minden használat után szárazra van törölve a fedél, mivel ezt javasolták. :U

(#6) AxBattler Beszerezhetők fedelek több helyen is. ([link])

[ Szerkesztve ]

(#12) C0R0


C0R0
csendes tag

A kb. 20 évvel ezelőtt gyártott Whirlpool felültöltős mosógépünkön is ugyanez jött elő, kétlem, hogy ne tudna róla a gyár... :(

(#13) adapter07 válasza AxBattler (#6) üzenetére


adapter07
csendes tag

Lehet, már néhány éve is 15 eFt körül volt, csak a lemez. :(

(#14) llax


llax
senior tag

Minden (elöltöltős) mosógépünk rohadni kezdett a mosószer adagoló mellett és/vagy alatt. Nem egy márka, hanem az elmúlt kb. 20 évben 5 különböző (a legutóbbi még nem, de az alig több 1 évesnél), egyik sem a kínálat legaljáról (és mindegyiknek lett pár év alatt olyan hibája, amit jelentős költség javítani, ezt rohadó kasztni mellett már nem vállaltuk...). Előttük Energomat volt, az látható helyen nem rohadt tizenX év után sem.

Nagy kedvencem a ragasztott üst, de a know-how és már (többszörös) gyakorlat is van csapágycseréhez :)

(#15) trydium válasza bacsis (#4) üzenetére


trydium
csendes tag

Hihííí.... :DD :C :R

Nem azért, de Zanussi és Elektrolux mosógépekben is láttam már i80386SL procikat ! :P

Nem mosógép szerelésből élek, csak egyszerű "Mekk mester" vagyok, aki szeret barkácsolni.
Ezért a rokonok és a barátok is hozzám hordanak minden katrancot, hátha össze tudom tákolni ezeket.
Az elmúlt évek "modern" technikájában nagyon sokszor találkoztam a jó öreg i386-al, amint éppen parancsnoki feladatokat lát el különböző rendeltetésű gépekben...

Követem a munkásságodat és MAX RESPECT !!! :R :R :R

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#16) janeszgol válasza Narxis (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Én meg csak olyan vennék, mert az a legpraktikusabb. Utálom az oldalt töltőseket. Túl nagy hely kell nekik.

A poszthoz: én anno két éve nem ezért dobtam a Whirlpool márkát, de akkor is tipikus hibaként olvastam erről a rozsdásodásról.

[ Szerkesztve ]

(#17) trydium válasza janeszgol (#16) üzenetére


trydium
csendes tag

Egy 0,3 Euro centes, rugalmas tömítő pasztából kellene a kritikus helyekre nyomni pár cm hosszúságban...
De mivel fogyasztói társadalomban élünk: "Vegyél 5 évente új mosógépet paraszt..."

Szívesen találkoznék egy-két háztartási gépgyártó konszern mérnökével úgy, hogy "szívlapátos kezelésben" részesítsem őket...

Ilyenkor hol vannak a "hiperzöldek" és az "öko-lábnyom" ?!? Csak kérdezem...

[ Szerkesztve ]

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#18) AxBattler válasza RudY (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

23k HUF? :Y
Annyiért hajlítok egyet magam, Hammerite festék már megvan hozzá.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#19) 8th válasza janeszgol (#16) üzenetére


8th
addikt

Nekem sem kéne még egyszer elöltöltős. Nem a helyigénye miatt egyszerűen szar konstrukció. Nem gondoltuk át eléggé és vettünk egy elöltöltős Samsungot. Hiba volt. Ha kevés ruha benne az a baja ha sok akkor az, ha törölköző ágynemű stb... nagyobb méretű dolgok vannak belepakolva összecsavarja egy kupacba ami centrizésnél cibálja a dobot össze vissza emiatt nem megy végig a program és tíz mosásból három-négyszer ott kell tornázni a géppel. Két oldalt csapágyazott legolcsóbb nagyáruházi felültöltős vacakkal sosem volt ilyen gond. Abba belebaszarinthattam bármit egyszer nem kellett félúton kiszedni belőle a mosnivalót. Ez meg... rakás fos.

(#20) d@vee válasza 8th (#19) üzenetére


d@vee
őstag

Mert megvettétek az egyik kb. legszarabbat, ami létezik elöltöltősből. Samu kb. legszarabb belőle. Meg mikróból.
Ez a rozsda meg direkt van ilyenre gyártva. Átlag ember elmegy, vesz másikat.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#21) draco31


draco31
veterán

Amennyire tudom, ez minden felültöltőst érint, márka függetlenül. Nekem pl. Hajdú van, és ugyan így rozsdásodik. Valami olyasmit olvastam, hogy nem tudják a gyártók ( vagy nem akarják ) megoldani, hogy ha kinyitod, akkor ne jusson víz a zsanér részhez. És emiatt indul el a folyamat.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#22) janeszgol válasza d@vee (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Oldalttöltősből csak rossz van, nincs jó, mivel maga a konstrukció vacak. Felültöltősből meg csak jó van, mivel az jó konstrukció.
Nem fogok én hajolgatni azért, hogy betegyem a ruhát. Elég akkor, ha kiveszem. Oldalttöltősnél meg mindkét esetben hajolgatsz.

(#23) DeFranco válasza draco31 (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

régen meg tudták oldani érdekes módon. itt is a spórolás látszik, a mi régi whirlpoolunk 10+ év után kezdett rozsdásodni pedig ugyanaz a konstrukció mint a mostaniak, ha újat kell venni nagy valószínűséggel nem lesz ilyen kitartó.

(#24) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Csodák nincsenek, a hammerite is csak a reklámban képes rá. Passziválni kell festés előtt, úgy nem lesz egy év múlva ugyan olyan rozsdás. Nekem a korant vált be legjobban. Egyébként ha nem csak felületi a rozsda, a lemez mindkét felülete érintett lehet, olyankor a hátoldalt is kezelni kell, mert szintén csak hályogkovácsolás.

Megelőzésre meg ott van a rozsdamentes lemez, csak akkor nem veszel újat. Nem sokkal drágítja a dolgot.

(#25) draco31 válasza DeFranco (#23) üzenetére


draco31
veterán

Rozsdamentes acélból kellene csinálni a tetőt, vagy alu, de ez meg mindegyik drágább ugyebár.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#26) 8th válasza draco31 (#25) üzenetére


8th
addikt

Szerintem mindenki szívesen kifizetné a többletköltséget ami darabra vetítve néhány száz forint ha lenne.

(#27) Stanlee


Stanlee
őstag

Ezek a felultolto mosogepek mindn Electrolux termekek, igy nevtol fuggetlenul nagyjabol ugyanazokat a hibakat adjak. Nekunk egy Bauknecht (7 eves) van, anyukamnak Whirlpool (18-20 eves). Az ajto kialakitasa teljesen azonos, annyi valtozott az evek soran, hogy a mososzer adagolo nyilasainak az elrendezese valtozott.

A Bauknecht ezen a reszen mar rohad. Mar egyszer lekezeltem, kb. 1 ev volt es megint elkezdett rohadni.

A hiba szerintem a kovetkezo: az ajtonak kulso resze kezd el rohadni. Mi mindig nyitva hagyjuk az ajtajat a mosogepnek, igy mosas utan a nedves levego a kezelofelulet es az ajto koze beszorul, igy egesz jo korulmenyt biztosit a rozsdakepzodesnek. A masik, hogy az ajto belso feluleten levo muanyag boritas es a lemez kozott le tud csepegni a viz, ami mosas utan a mososzer adagolon es a muanyag boritason marad, majd lefolyik, es az ajto lemez reszevel erintkezni tud.

Anyukamnal ez az ajto nem rohadt el, egy picit nem puposodott fel. Annyi a kulonbseg, hogy o mindig lecsukja hasznalat utan az ajtajat a gepnek.

A kovetkezo rozsdatlanitas es ujrafestes utan en is csukva fogom tartani a gep ajtajat, hatha nem rohad el olyan gyorsan.

Az meg egy vicc, hogy kb. 80 euroert vesztegetik a muanyag boritas nelkuli lemezt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#28) Stanlee


Stanlee
őstag

Keszitettem meg kepet a nyitott allapotrol:

Ill. itt van becsukott allapotban. Jol latszik, hogy ott rohad, ahol nyitott allapotban nem szellozik rendesen:

Valoszinuleg holnap megint lekezelem, mert mar nem tudom nezni, mennyire rozsdasodik...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#29) Casoli válasza Stanlee (#28) üzenetére


Casoli
őstag

Ez hány éves gép? Nálam az elöltöltős Indesit 3 év után elkezdett rozsdálni, most negyedik évre úgy tűnik csapágyas lett a dob, csere.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#30) pistabyte válasza Casoli (#29) üzenetére


pistabyte
tag

Èn pont most akarok venni az asszonynak egy felültöltős electrolux vagy whirlpool mosógépet, de ahogy elolvastam itt a hozzászólásokat el is ment a kedvem tőlük :D Van esetleg olyan felültöltős mosógép amik nem kezdenek el rohadni egy év után?

(#31) Casoli válasza pistabyte (#30) üzenetére


Casoli
őstag

Felültöltőset nem biztos hogy erőltetni kellene. Azok hajlamosabbak a rozsdásodásra. Én az 5 év garanciás BEKOkat nézegettem.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#32) Alex91 válasza pistabyte (#30) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy irtak, le kell csukni a tetejet. Az enyem is rohad, de nalunk is nyitva van, ha nem hasznaljuk. Anyam pedig lecsukva tartja, miutan kiszaradt a dob. Nem is rohad az ove...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33) pistabyte válasza Casoli (#31) üzenetére


pistabyte
tag

Eloltoltoset sajnos helyhiany miatt nem tudunk alkalmazni,ezert csak a felültöltős johetne szamitasba.

(#34) pistabyte válasza Alex91 (#32) üzenetére


pistabyte
tag

Arra majd mindenkepp figyelek, hogy csukva legyen a teteje :).

(#35) DeFranco válasza Alex91 (#32) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha csukva tartod meg berohad, bebüdösödik. nincs menekvés.

(#36) Balage21 válasza janeszgol (#22) üzenetére


Balage21
tag

Ezt gondold át kérlek. Nézd meg, hogy a mosodákban felültöltős vagy elöltöltős gépeket alkalmaznak-e. Nem véletlenül előltöltősöket.
A felültöltős az un. panelkényszer szüleménye, eredendően rossz konstrukció csak a szűk helyekre könnyebben befér, és kb. pont ennyi az előnye.

(#37) 8th válasza Balage21 (#36) üzenetére


8th
addikt

Ezt gondold át kérlek. Azért használnak a mosodákban elöltöltőst mert abból egymás tetejére tudnak rakni két sort. Több gép több bevétel. A mosodai ipari gépek pedig akkorák, hogy egy átlag fürdőszobát elfoglalnak szóval megint csak almát körtével téma. Milliós ipari gépet különben is felesleges egy százezer forintos háztartási géphez hasonlítani. Ez a harmadik és egyben az utolsó elöltöltős gépünk. Kösz, soha többet... esküszöm várom már a napját mikor szarik be rajta valami, hogy lecserélhessük végre ezt a szutykot. Inkább cserélek a felültöltősön komplett ajtót ötévente de ebből a baszakodásból már nagyon elegem van.

[ Szerkesztve ]

(#38) pistabyte


pistabyte
tag

Ahogy látom eléggé különbözőek a vélemények a felül és elöltöltős mosógépekről :D

(#39) Balage21 válasza 8th (#37) üzenetére


Balage21
tag

Rendben, ha szerinted ezért akkor legyen így. :R

(#40) arnyekxxx válasza janeszgol (#16) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Túl nagy hely kell nekik.

cserébe mehet rá a szárítógép így kupi se lesz a tetején és a helykihasználás is szuper.

Előtte felültöltős wpool volt a családban több, mind rohadt, a saját "szerencsére" még azelőtt elromlott hogy szétrohadt volna. Nyilván azért az 5 év gari lejárta után.

Oldalttöltősnél meg mindkét esetben hajolgatsz.

Erről nem tud az asszony

[ Szerkesztve ]

(#41) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Az én modellem 11 éves de én már matyakoltam pár éve.
Akkor nem szedtem szét - sajnos amatőr hiba volt - mivel elaltattak vele, hogy környezeti hatás, felületi rozsda, párás a fürdőm...
Így hát kívülről lecsiszoltam, lefestettem.
A héten (2024 február utolsó hete) rászántam magam, leszedtem a tetőt, és a lemezt.

Rongyosra volt rohadva belül.
Aztán láttam két párafoltot (cseppeket) a lemez belső felén.
Meg is lett a TERVEZÉSI hiba. Persze, környezeti hatás. Aha...

Kérem, a tető tömít amikor becsukod. Tiszta sor. Viszont ezek a kutyaütők átlyuggatták a műanyag lemezt, mégpedig a mosószertartályt tartó/rögzítő fülecskéknél.

Ott aztán mosás közben a mosószeres víz szépen bejut a fémlemez és a műanyagrész közé, majd mosás után felnyitva a tetőt, az szépen lecsorog a lemez tövéhez, és el is kezdi csámcsogni a lemezt a rozsda.

A javítási kísérletem, hogy akkor most kívül-belül jóóól lecsiszolom, majd lefestem sajnos anyagfolytonossági hiba miatt meghíusult, hisz elporladt a lemez, szétszedéskor egészen nagy darabok maradtak a kezemben a lemezből.

Rendeltem végül egy új lemezt, csak lemezt, 15990 forintért!

De hogy ne legyen később ilyen korai rozsdásodás, azt a helyet, ahol a gyártó átlyukasztotta a műanyag lemezt a víztérnél (édes jó mózes) szilikonnal beragasztottam...
Hű, most már majd nem lehet kivenni a mosószertartátlyt tartó kis fülecskét... Jujujuj, eddig se kellett :), hisz csak a tartályt kell levenni.

Érdekes, hogy más mélyedést sikerült úgy kialakítani a műanyag panelban, hogy ott nem lyuggatták át.
Azokat a kis füleket is meg lehetett volna oldani úgy, hogy nem lyukasztanak...

Néztem más megoldásokat, van, hogy egy fület kell kihajtani, hogy le lehessen venni a mosószertartályt, de nem láttam kétséget kizáróan, hogy az is perforált-e.

A sajátom esetében (Whirlpool AWE 2550) találtam két kritikus pontot, ott cseppeket is a fém lemez belső felén.
Biztosan, máshol is juthat be még valamennyi nedvesség, de ott láttam, be is jutott, nem is kevés.

Most várom az új tetőt, és nézem majd időről időre - szerencsére pikk-pakk le lehet a tetőt kapni - mennyire vált be a szilikonozás, mennyire tudtam a lehető legjobban csökkenteni a bejutó víz mennyiségét.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#42) mrlujoak válasza mrlujoak (#41) üzenetére


mrlujoak
veterán

...és a fotóblokk:

A betegágy:

...a meglepő megoldás, hogy lyukasszuk át a tömített vízteret a tetőn...


...és akkor jöjjön a bejutó víz minimalizálása:


Az utolsó képen ezüsttel végigrajzoltam, hogy ott fekszik fel a műanyag az alatta lévő tömítésre, így zárja a vízteret a tető.

Ezen belül két helyen volt lyuk, azaz ott mehetett át a mosószeres víz szabadon a képen látható műanyag és a fém tető közé, és megkezdhedte áldásos munkáját a rozsdamanó.

Ennyivel tudtam minimalizálni a bejutható víz mennyiségét, talán így jópár évet kibír.

Jövőre szétszedem, és benézek, mi lett a lemez belselyével...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.