Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Az én modellem 11 éves de én már matyakoltam pár éve.
Akkor nem szedtem szét - sajnos amatőr hiba volt - mivel elaltattak vele, hogy környezeti hatás, felületi rozsda, párás a fürdőm...
Így hát kívülről lecsiszoltam, lefestettem.
A héten (2024 február utolsó hete) rászántam magam, leszedtem a tetőt, és a lemezt.

Rongyosra volt rohadva belül.
Aztán láttam két párafoltot (cseppeket) a lemez belső felén.
Meg is lett a TERVEZÉSI hiba. Persze, környezeti hatás. Aha...

Kérem, a tető tömít amikor becsukod. Tiszta sor. Viszont ezek a kutyaütők átlyuggatták a műanyag lemezt, mégpedig a mosószertartályt tartó/rögzítő fülecskéknél.

Ott aztán mosás közben a mosószeres víz szépen bejut a fémlemez és a műanyagrész közé, majd mosás után felnyitva a tetőt, az szépen lecsorog a lemez tövéhez, és el is kezdi csámcsogni a lemezt a rozsda.

A javítási kísérletem, hogy akkor most kívül-belül jóóól lecsiszolom, majd lefestem sajnos anyagfolytonossági hiba miatt meghíusult, hisz elporladt a lemez, szétszedéskor egészen nagy darabok maradtak a kezemben a lemezből.

Rendeltem végül egy új lemezt, csak lemezt, 15990 forintért!

De hogy ne legyen később ilyen korai rozsdásodás, azt a helyet, ahol a gyártó átlyukasztotta a műanyag lemezt a víztérnél (édes jó mózes) szilikonnal beragasztottam...
Hű, most már majd nem lehet kivenni a mosószertartátlyt tartó kis fülecskét... Jujujuj, eddig se kellett :), hisz csak a tartályt kell levenni.

Érdekes, hogy más mélyedést sikerült úgy kialakítani a műanyag panelban, hogy ott nem lyuggatták át.
Azokat a kis füleket is meg lehetett volna oldani úgy, hogy nem lyukasztanak...

Néztem más megoldásokat, van, hogy egy fület kell kihajtani, hogy le lehessen venni a mosószertartályt, de nem láttam kétséget kizáróan, hogy az is perforált-e.

A sajátom esetében (Whirlpool AWE 2550) találtam két kritikus pontot, ott cseppeket is a fém lemez belső felén.
Biztosan, máshol is juthat be még valamennyi nedvesség, de ott láttam, be is jutott, nem is kevés.

Most várom az új tetőt, és nézem majd időről időre - szerencsére pikk-pakk le lehet a tetőt kapni - mennyire vált be a szilikonozás, mennyire tudtam a lehető legjobban csökkenteni a bejutó víz mennyiségét.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.