Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- bacsis: Gyere el a 10. BRSZK-ra!
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bacsis: Támogassááá', hogy ingyenesek maradhassúúúúnk!!!!
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pazolini
senior tag
Sziasztok! Üdv mindenkinek!
Az normális jelenség, hogy a WDS hídként működő alrouter (WR841) látszik a főrouter (WR1043) DHCP klienslistájában, ráadásul egy olyan MAC címmel, ami eltér a kezelőfelületen látható MAC címétől???
-
tsrt
csendes tag
Köszönöm!
-
Zicky
csendes tag
Megnéztem a 4300-as beállítási lehetőségeit az előző hsz. segítségével
- jópofa és hasznos ez az emulátoros oldal a tp-linknél- nincs benne repeater funkció, valamivel kevertem, de semmivel nem komolyabb mint egy korábbi típus Amit javasolni tudok a látottak alapján, hogy csak a 2,4GHz-es sávot használd próbaképp. Ha így sincs internet , akkor vagy az ASUS-ban van valami korlátozás, nem jó a wds beállítás, vagy nem képes a két készülék egymással megfelelően kommunikálni.Akkor a dd-wrt firmware-t javasolom használni az eredeti helyett, jobb, stabilabb.
WDS beállítás: A wds beklikkelése után a főrouter eléréséhez szükséges ssid és jelszó megadása,ami lényegében tök ugyanaz, amivel a főrouterre egyszerű wifi eszközzel csatlakozunk. Chanel-t azonos számúra állítani autóról. Bekeresni a főroutert survey vagy scan gombnál és a megjelenő táblázatban connect gomb Mindezek előtt : A Lan beállításnál gateway-nek megadni a főrouter IP-jét, az alrouter ip-jének a negyedik száma legyen eggyel nagyobb, vagy más is lehet, dhcp kikapcs, Az alrouter wifi hálózatának: ssid és jelszó ugyanaz mint a főrouter, ha más van adva akkor is működikde akkor nem a főrouter hálozatát nyújtottuk, hanem építettünk rá egy másikat aminek az internet elérését a főrouter biztosítja.
-
tsrt
csendes tag
Szia! Igen TL-WDR4300.
-
Zicky
csendes tag
Szia!
Neked is azt tudom javasolni amit az előző kérdezőnek , hogy a TP-Linkre tegyél dd-wrt firmware-t. Sokkal-sokkal jobban és stabilabban kezeli a hardvert mint a sajátja. A megfelelő jelerősség eléréséhez szükséges router hely meghatározásához javasolok valamilyen androidos wifi db mérőt használni. Ha nem szeretnéd a firmware-t lecserélni próbáld meg az alrouter ip-jét 192.168.0.11-re állítani, nem kőbe vésett az eggyel nagyobb érték. Én az UPC Connect Box és egy TL_WR741ND között csak dd-wrt vel tudtam stabilan működő wds-t kreálni; az eredeti firmware valahogy finnyás a más típusú routerekkel való stabil együttműködésre. -
tsrt
csendes tag
Sziasztok!
Van egy Asus RT AC65P (fő) és egy TP-Link N750 (al) routerem. MIndent a leírtak szerint állítottam be. A fő ruteren (Asus) látom csatlakozva a TP-Link (al) routert. Bármely eszközön rákeresve tudok csatlakozni a TP-Linkhez de sajnos nincs internet elérés. Próbáltam már több módosítást is, kezdtem előlről, de mindig ide jutok. Milyen tippetek lenne még esetleg.
köszi
FT -
Chili99
újonc
Üdv!
Olyan problémám lenne, hogy nem tudom átállítani az IP címét az ALrouternek. Mivel ki van emelve, hogy az első 3 számnak ugyanannak kell lennie, vagyis gondolom a 192.168.0/1 az első 3 szám és ennek kellene egyeznie?
A FŐrouterem IP-je (Technicolor TC7200) 192.168.0.1, az ALrouteré (TP-Link TL-WR841N ) pedig 192.168.1.1. A FŐrouterét egyáltalán nem lehet átállítani, az ALrouternél pedig, ha 192.168.0.2-t írok be, akkor hibát ír ki, hogy megegyezik a WAN IP-jével.Szóval első alkalommal az ALrouteren kikapcsoltam a DHCP-t, de mostanában elkezdte, hogy a FŐroutertől messzebbi szobában (ez az amiért kellene ez a WDS Bridge nekem, az ALrouter ki lett rakva egy közelebbi helyiségbe, az udvaron jó lett a wifi, a messzebbi szobában meg ugyanúgy elég gyászos, van, hogy egyáltalán nincs net) eldobálja a mobil a wifit, sőt egyáltalán nem is akar csatlakozni sokszor rá, nem tud IP-t találni talán? Most megpróbáltam megint átállítani, és végül bekapcsolva hagytam a DHCP-t az ALrouteren, de most meg a laptop is eldobálja és hol erős, hol gyenge, vagy nincs is net.
Mondjuk már azt se tudom, hogy ez vacak net a szolgáltató hibája vagy a modem (a Technicolor) ilyen gagyi vagy rossz helyen van a modem és nem tudja jól adni a jelet?Nem nagyon látom át ezt az egészet, szóval lehet nem kéne ebbe belenyúlkálnom.
-
Zicky
csendes tag
Szia!
Mivel kábelen keresztül van összekötve a két router és nem WDS-t használsz nem kell a wifi csatornát egyformára állítani, maradhat auto-n. Mindkét routerben a wifi-s hálózat eléréséhez használj egyforma ssid-t és jelszavat, a tp-link dhcp-jét kapcsold ki, elég ha a főrouter oszt címet. Bár, ha átjáróként megvan adva a címe az alrouterben akkor nem is oszt címet.
-
zetecR
addikt
Sziasztok,
szeretném kiterjeszteni az emeleti szintre is a WiFi hálózatot.
A fő routerem egy Asus RT-AC87U, az emeleti egy TP-Link WR-1043ND V1.
A két router kábelen csatlakozik egymáshoz; az Asus 192.168.1.1, a TP-Link 192.168.1.2.
Az Asus 192.168.1.3-199-ig oszt ki IP címeket, a TP-Link 200-tól.
Mindent szépen beállítok, minden flottul megy addig, amíg a TP-Linken a WiFit nem állítom ugyanarra a csatornára, mint az Asus-é, mert akkor vezetéken keresztül is olyan mértékben lassul be a TP-Link, hogy 10-20mp, mire az admin felületen egy-egy menüpontba be tudok lépni...Mit nem csinálok jól?
-
depataki
csendes tag
Szia,
a húsvét eredménye: Van DD-WRT a routeren és ezzel sikerült client bridge módba állítva összekötni a mobilnetes routerrel. Látszik minden és mindenki, az NVR is köszöni jól van szépen rögzít és nézhető. Belső hálón.... Merthogy a térerő problémát nem sikerült orvosolni sem gyári, sem házibarkács antennákkal. Továbbra is 3G+ vagy 4G van egy "ricni" térerővel. Hangyányit se sikerült rajta orvosolnom. De ez már nem ide tartozik.
Azért szétnézek a logout fórumon hátha van rá tipp.
Köszönöm a segítséget, jó, hogy váltottam a dd-wrt-re, gyorsan mentÜdv
-
Zicky
csendes tag
válasz
depataki #235 üzenetére
Szia!
Én még - mondjuk- nem találkoztam olyan routerrel ami a LAN felé ne továbbította volna a wifi-s egységen keresztül detektált hálózatot. Egy sima WDS kapcsolat esetén is használhatóak az alrouteren a kábeles portok, és vezeték nélkül is tudunk az alrouterhez csatlakozni. A tplink át upgrade-elése dd-wrt-re nagyon sokat segít, sokkal jobban kezeli a wds-t. Nekem például a 741ND csak upgrade után tudott tartósan és stabilan csatlakozni a UPC Connect Box-hoz. Eredeti firmware-rel nem is tudtam létrehozni működő kapcsolatot. A TP-Link-kel -a wds-t létrehozó kapcsolaton túl- sugározhatsz más SSID-t is a hozzácsatolt jelszóval, azon is lennie kell internetnek. -
depataki
csendes tag
Sziasztok,
most akadtam rá a leírásra, köszi Zicky, azt hiszem egy-két aprósággal sikerült kiegészítened a tudásomat. De egyben fel is vázolnék egy szituációt, amit még nem tudtam teljesen megoldani.
Adott egy nyaraló, ahol héba-hóba van 4G, de valami azért van. Van ehhez egy Alcatel MW40 mobilnetes modem/router, alapból 192.168.1.1 ip címmel. Ez próbálja venni a jelet és szétszórni Wifin.
Melléraktam egy TP-LINK Archer C7 V2.0-át, hogy majd milyen jó lesz, hogy az USB-vel összekötve a gyári 3G/4G támogatásával ez felhasználja az Alcatel routert. Na ezen még dolgozhatnak mert gyakorlatilag az első fél órában működik aztán elérhetetlenné válik az Alcatel router a TP-LINK részéről. Pedig be van kapcsolva, működik, teszi a dolgát.
A TP-LINK-re LAN kábelen keresztül fix ip-vel csatlakozik egy 4 kamerás NVR rendszer. A tervet gyorsan ki lehet találni: legyen internet a nyaralóban és tudjon riasztani az NVR ha valaki érdeklődik, hogy mi lehet a zárt ajtók mögött, amikor nem vagyunk ott.
NNNa. Mivel a 3G/4G támogatás befulladt, a kérdéseim a következők. Tételezzük fel, hogy beállítom a fix ip-t a TP-LINKen, mondjuk 192.168.1.2-re, beállítom a gatewayt, és a WDS-t de mondjuk más SSID-ra.
A TP-LINK ilyenkor a kapott WIFI jelet (amit az Alcatel nyújt) leosztja a LAN portokra is? Azt olvastam valahol, hogy csak a WIFI-jelet erősíti, de a LAN portok számára továbbra is el van zárva a külvilág.
Kíváncsi vagyok, hogy fog-e működni a WDS. Már be lett állítva , de most más a tartomány (TP-LINK 192.168.0.1) és a DHCP is be van kapcsolva, szóval még nem jó a beállításom. De inkább tényleg az a kérdés, hogy a kapott netet, leosztja-e a LAN-ra.
Gyári FW van a TP-LINK-en, ha érdemes openwrt-re vagy dd-wrt-re váltanom, akkor írjátok meg kérlek, mert úgy kell készülnöm. Csütörtökön megyek újra a nyaralóba.Köszi!
-
Zicky
csendes tag
Mindkét összekötéssel működik, az általánosabb használt a lan-lan. A másik megoldással az alhálózatról a wan port előtti részt lehet láthatatlanná tenni, például.... Kábeles összekötésnél én csatlakozónál lévő kontakthibát tudok csak elképzelni, ha egy darabig működik...
-
-
-
Juhi113
csendes tag
Szia
Nem tudom mi lehet a baja és miért nem kommunikálnak egymással. A xiaomin van reset gomb a resetelést megcsináltam mikor nálam először bedugtam. Mindent úgy csinálok ahogy a xiaomi leírásába van de valamiért nem akarja szórni a netet. Az az érdekes hogy a TP link is látja a többi eszköz is látja a xiaomit rá is tudok csatlakozni de valamiért a netet nem továbbítja. Rejtély. -
Zicky
csendes tag
Szia!
Ami tuti biztos, az, hogy a repeaterekhez nem kell wds kapcsolat. Az, a benne éppen aktuálisan beállított hálózatot lövi tovább. A hálózatot szolgáltató eszközben ehhez semmit nem kell beállítani. A repeater-nek éppen ez a lényege. A xiaomi beállításai nem megfelelőek szerintem a Te routeredhez. De, gondolom átállítottad, miután áthoztad a tesódtól.... -
Juhi113
csendes tag
Sziasztok
Kicsit elakadtam és elbizonytalanodtam egy wifi erősítő kapcsán.
Adott egy TP-LINK TL-MR6400 router, Telenor net kártya van benne tökéletesen működik viszont a házunk egyes részein gyenge a wifi jele. Testvéremék nemrégiben vettek egy Xiaomi Pro 300m WIFI erősítőt ami náluk a Telekomos routerrel tökéletesen működik ezen felbuzdulva kölcsönkértem tőlük mindent megcsináltam a Xiaomi leírása szerint de mégsem akar kapcsolódni az én routeremre. Ekkor kezdtem kicsit utána járni a dolgoknak és találtam rá erre a WDS Bridging beállításra megcsináltam mindent a leírtak szerint de továbra sem jön össze a kapcsolat. A TP LINK látja a WDS beállításoknál Xiaomit de a Xiaomi mégsem tud csatlakozni. Amiben pedig elbizonytalanodtam hogy kell e wifi erősítő esetében WDS beálítás vagy valami más miatt nem tud csatlakozni vagy valami mást kell esetleg beállítani ?
-
Vegha
senior tag
Mikrohullámú netem van, valami picike speckó dobozba szuszakolta a helyi szolgáltató a vevő egységet (kb mint egy kisebb tápegység), amiből az UTP kábel jön ki. Azt hiszem PPP vagy mifene kapcsolatot kell létesíteni a routeren.
Igazából ez egy levetett router volt otthon tartalékban, csak a fő routerem megmakkant és kerestem valami beugróst helyette. De már nincs kedvem pepecselni vele, inkább szerzek egy másikat a helyére.
köszi -
Zicky
csendes tag
Mindenképpen kell a WAN port? Ha csak routerként akarod használni és egy másik hálózati eszközről jön az Inrernet, nem feltétlen szükséges azt a wan-ba dugni.
Mindkét portban továbbítja a netet, viszont ha ezzel akarsz bejelentkezni -pl. telefonos szolgáltatónál- tényleg kell a wan port. -
Vegha
senior tag
Tudom, hogy offtopic de hátha itt többen olvassátok.
TL-WR741ND routernek a WAN portja megfikkant. Van a gyári firmware-ben olyan opció hogy ezt fel lehessen cserélni valamelyik LAN porttal ? Vagy esetleg tudtok olyan firmwaret ajánlani amiben benne van ez az opció ? Megdöglött a régi Asus routerem és csak egy ilyen félig működő TP-Linkem van egyelőre, ezt szeretném a helyére tenni.
-
Zicky
csendes tag
válasz
Tróger Frank #217 üzenetére
Szia!
A WDS-hez nem kell hogy a fő-routeredben legyen ilyen mód . Ezt az al-routerben kell bekapcsolni. Azt javasolom, hogy a Netgear router firmware-ét cseráld le egy frissítéssel dd-wrt rendszerre. Azzal garantált a WDS kapcsolat a UPC Connect Box és a távoli router között. Amióta én a TL-WR741ND routeremet átfrissítettem dd-wrt rendszerre, azóta tökéletesen működik a WDS a UPC box és a router között. Az eredti firmware-rel semmilyen kapcsolat sem jött létre. Innen le tudod tölteni a dd-wrt firmware-t: https://dd-wrt.com/support/router-database/?model=WNR2000_v2
Csak nézd meg, hogy 2-es vagy -3-as verziójú a készüléked. A link a 2-esé
A dd-wrt felület beállítása hasonló az eredetihez, csak bonyolultabbnak tűnik a több lehetőség miatt és optimálisabban kezeli a router prociját. -
Tróger Frank
csendes tag
sziasztok!
UPC router mögé kötnék repeater módban egy Netgear WNR2000 routert.
a konfigolás megtörténik, de a UPC routerben nincs WDS mód, amivel feltudnám venni ezt.
bárkinek , bármi tapasztalata UPC (EMTA 3.0 1GB NO FixIP WIFI) router mögé kötött repeater témában? -
tikhunter
tag
A cikk segítségével sikerült beállítani egy használaton kívüli TP-LINK routert, hogy bridgelje a főrouter wifi-jét.
Mivelhogy régi építésű terméskőházról beszélünk így a sima router két falat már nem vitt át megfelelően.
Így most a folyosóra kitelepített áthidalással tök vállalható net lett ott ahol eddig esély se volt használható jelet fogni.
Köszönjük a leírást és ,hogy a google is előre sorolta a találati listában. -
Zicky
csendes tag
Szia nemurea!
Örömömre szolgál, hogy ismét tudtam segíteni egy kicsit...
A kapcsolat eldobálását, vagy megszakadását én is tapasztaltam.
Nekem úgy tünt, akkor jelentkezik ez a dolog, ha sokáig nincs adatfolyam a két router között és a főrouter -ami nem TP tipusú- valamiért úgy dönt hogy bontja a kapcsolatot , bár erre vonatkozó beállítás vagy opció nincs is benne (pl. UPC Connect Box) és ezt kábelen is eljátsza néha...
Ilyenkor belépek egy másik eszközről a főrouterbe, és ott mindjárt látszik, hogy nem is látja, vagy ha látja akkor meg csak pislogsz, hogy "mot akkor mivan??"
A másik, amikor a kapcsolat erőssége lecsökken és ezért megszakad. Ilyenkor úgy tűnik, mintha nem ugyanazt a kapcsolódási protokollt futtatná, mint amikor bekapcsolod; valami fontos lépés kimaradhat,bár ez nagyon amatőrnek hangzik, ha a firmware program megírásához szükséges programozói tudásszint szempontjából vizsgáljuk a dolgot.
Egyszer valahol találtam egy chipset összehasonlító leírást, amiben konkrétan le volt írva , hgy melyik típus melyikkel képtelen, vagy tud gond nélkül kommunikálni még saját családon belül is. -
nemurea
aktív tag
Sziasztok!
Köszönöm a leírást, ez, és az első pár komment alapján belőttem a kapcsolatot a Telekomos Speedport modemrouter és a TP 841 között. (Külön misét megérne egyébként a kezdők számára a beállítás során a 'két szék között' fázis, mikor igyekszel az alrouternek fix ip-t adni, de még a régi van meg neki és külön SSID-n éred el, csak telefonról, wifin csatlakozva
De jó móka
)
Szóval működik. Egy ideig. Végigolvastam az egész fórumot, de csak egyetlen-egy hasonló bejegyzés volt, ugyanúgy TP 841 a slave router: véletlenszerű idő, akár pár nap is eltelik, és utána sem a telefon, sem a laptop nem tud wifin csatlakozni, csak kb. homokórázik és DNS PROBE ERROR hibaüzeneteket dobál. Nemcsak az alrouter hatótávjában, hanem sehol, a Speedporttól 1 méterre sem.
Először azt hittem, a laptop wifije (vagy a Windows maga) romlott el, de rájöttem, hogy ki kell kapcsolni a TP841-et, és ezzel azonnal megoldódik a gond. Visszakapcsoltam, újra jó minden pár napig.
Mivel ezek szerint ez nem egy általános hiba, ha arra van ötletetek, hogy ilyen esetben mit nézzek meg, ami a gondot okozhatja, az nagyszerű lenne. Megoldható persze, hogy éjszakánként újraindíttatom a 841-et, de az olyan izé. Meg ha nap közben adja meg magát, akkor ugyanott vagyok. Ha az a megoldás, hogy külön SSID-t készítek, nem probléma. Ha kábelen kötöm össze, az is oké (a tévé/htpc miatt úgyis ott van egy switch). De ez lenne a legelegánsabb, ha maradna így WDS-ként.
Off1: Zicky, Te sem hitted volna, hogy a cikked után négy évvel még aktív lesz a fórum, gondolom
Off2: A Tp-link Extenderek gond nélküli használatához kell némi szerencse, ugyanis hajlamos mindenképp, megrögzötten a 192.168.0.x tartományból kérni IP-címet, és a Telekom az 1.x-et használja. Illetve két különböző típusú TP-link Ext-t sem tudtam a webes felületén beállítani, holott evidens - csak a WPS gombbal.Bocs a hosszú posztért.
-
Zicky
csendes tag
válasz
regenyid #210 üzenetére
Használj hatótáv növelőt, azok kifejezetten erre készültek és nem futsz bele mindenféle kompatibilitási problémába és protokoll ütközésekbe....
A WDS bridge alkalmazása akkor érdemes, ha van már két kompatibilis routered,nem kell nagy átviteli sebesség, nem akarsz veni, vagy nincs pénzed az erre a célra kifogástalanul megfelelő eszközre. Amikor a cikket írtam egy range extender még irreális áron volt beszerezhető... -
regenyid
tag
Sziasztok,
Olyan kérdésem volna, hogy mivel járok jobban, ha 2 TP-link routert bridge-be kötöm WDS módban, vagy egy TP-link routerhez egy hatótáv növelőt kapcsolok?
Tulajdonképpen ugyan az a végeredmény mindkét esetben nem? Pontosan mi is a különbség a kettő között?
Melyik célszerűbb használni?
Vannak ezek a Tenda AP pontok [link] amik szimpatikusak, de most akkor melyiket jobb használni? Mik az előnyök illetve hátrányok a 2 technológia között? -
Grg
tag
Amúgy ezt az ugyan olyan ssid-t nem nagyom értem minek kell erőltetni...
Nem kell erőltetni, a te esetedben mint ahogy írtad nem is szükséges. De ha az alroutert is aktívan használná bárki, akkor egyszerűbb ha ugyanaz az ssid, meg minden, így nem kell semmit állítgatni a wifi-s eszközökön
Egyébként pl a wifi-analyzer nevű app-al azonos ssid-nél is tudod, hogy melyiken vagy, ez ugyanis kiirja a routerek mac address-ét is amelyikhez csatlakozol, de az app-ban át is nevezheted őket (csak az app-ban lesz más nevük).
A képen jól látszik, hogy fent kiirja hogy melyikhez csatlakozik, ha kinyitom akkor mindkét router adatait mutatja.
-
jézusom
addikt
Lejárta szerk idő.
Amúgy ezt az ugyan olyan ssid-t nem nagyom értem minek kell erőltetni, sokkal jobb, ha tudom mire csatlakoztam, legalábbis az én esetemben. Egyáltalán nem is szükséges az alrouterre csatlakozni bárkinek, csak a kamerák miatt kellett, ahova nem akartam kábelezni.
De ez rohadt nagy szívás, hogy ki akarom deríteni vane net, aztán azt sem tudom melyik hálózaton vagyok
-
jézusom
addikt
A tplinken nincs internet, ez a gondom.
Megcsináltam, hogy a tplinken is megadtam a huawei ssidjét, innentől kezdve csakis egy hálózatot láttam, és a tplinket, meg ami rajta van kábellel(kamerák) sehogyan nem láttam.
Elvileg működött a tplink, mert a kamerák adtak képet, de még kábellel sem értem el, párszor reseteltem, és úgy sem!
Látszólag full eltűnt a tplink.
Megpróbálom, hogy a huaweire teszek plusz routert, és/vagy viszek rendes bridge eszközt, véletlenül van nálam.
-
Zicky
csendes tag
Nos igen, a képen egy 740-es TP-Link wireless menüje látható, ott még "Wireiess Network Name"-nek nevezték az SSID-t , amit mellette zárójelben meg is jegyeznek (Also called SSID)
Tehát a TP_Link routered szór egy "petinet" nevű wifi hálózatot.Az SSID(to be bridged) tartozik a WDS -hez, mivel az "Enable WDS" be van pipálva, de semmilyen -a működéshez elengedhetetlen beállítás- nincs elvégezve benne.
Az SSID(to be bridged) ablakban jelenik meg majd a főroutered, vagyis a Huawei által szórt wifi hálózat neve, HA majd a "Scan" gombot megnyomod és a megjelenő táblázatból kiválasztod a Huawei által szórt wifi hálózatot és ott is nyomsz egy "connect" gombot. Ha ez "petinet" akkor itt is az jelenik meg, ha "telenor wifi" akkor meg majd az. A megjelenő táblázatban lehet nagyon sok érzékelt wifi hálózat, ez attól függ mennyi ilyen eszköz van a környéketeken, bár a Huawei wifi hálózat nevét gondolom tudod, ha nem, segít a mac address, az egyedi.
Az "Authentication Type" pontban kiválasztod a "wpa -psk2" -t és a passwordnál megadod azt a jelszót amivel a Huawei-höz szoktál csatlakozni. Mindezt elvégezve a TP-Link kér egy rebootot és így áll készen a WDS kapcsolati rész beállítása. Persze a LAN részben még előtte be kell állítani az IP-címet aminek az első három számjegye ugyanaz mint a Huawei-é a negyedik pedig általában egyel nagyobb; és ki kell kapcsolni a dhcp-t és a default gateway-nak megadni a huawei IP-jét. Így már lennie kell wds kapcsolatnak a két router között AMENNYIBEN A HUAWEI KÉPES A KAPCSOLATRA.
Azt nem tudom -mert nem említetted-, hogy jelenleg a tp-linkhez csatlakozva akár wifin, akár kábellel van -e internet? Mert ha van, akkor össze van kötve a két router kábellel, másképp nem is lehet rajta mert a WDS kapcsolat jelenleg nincs beállítva. Ha van WDS kapcsolat a routerek között a Huawei wifi status menüjében meg kell jelennie valamilyen azonosított formában a tp-link jelenlétének. És itt jönnek még a nehézségek, ha ez is megvan, de mégsincs internet, akkor lehet nem tudnak beszélgetni egymással...
-
jézusom
addikt
Egy szolgáltatós Huawei router-modem szórja a netet, erre csatlakozom TPlink routerrel (talán 740N?)
Ott van felül egy Wireless Network Name, középen meg egy ssid (to be bridged)
Ez a subnet mask kalkulátor biztos jó, de nem nagyon értem mit nyomkodok, kajakra csak hülyébbnek érzem magam tőle
Az meg, hogy subnet maskkal növelem a hostok számát, hát maradjunk annyiban, hogy elhiszem
-
Zicky
csendes tag
-
Grg
tag
Persze igazából azt lenne jó tudni, csak még nem találtam megfelelő infót, hogy van-e előnye annak ha WDS-bridge-el "kötök" össze két routert, ellenben ha a router mellé egy repeatert teszek?
Mert nem félek a 741-re pl. dd-wrt-t tenni amivel repeater módot is tud, de ha nincs számottevő előny/hátrány akkor nem piszkálom
Új hozzászólás Aktív témák
lo Gyenge a jel, nagy a távolság, szakadozik a kapcsolat? Oldjuk meg a Wifi hatótávnövelését harmadáron!
- Eladó Lenovo ThinkCentre M70q Gen3 számítógép + Lenovo ThinkVision E24-28 monitor
- ASUS X301 (RX170HD)
- Lenovo Thinkpad T495s Ryzen 5 PRO 3500U/16GB RAM/256 SSD/14" FHD touch Magyar bill. laptop eladó
- Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4th i5-8265U/8GB/256GB NVME SSD/FHD Touch UltraBook garanciás
- Superconsole X2PRO retro játékkonzol 70000 játékkal + android box egyben
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- iKing.Hu - Honor 200 Pro - Moonlight White - Használt, karcmentes
- Csere-Beszámítás! Huawei Matebook D15 R7 3700U / 8GB DDR4 / RX Vega 10 / 150GB SSD
- ÚJ Lenovo V17 G4 - 17.3" FullHD IPS - i5-13420H - 16GB - 512GB - Win11 - 3 év garancia - MAGYAR
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest