Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#213) nemurea


nemurea
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a leírást, ez, és az első pár komment alapján belőttem a kapcsolatot a Telekomos Speedport modemrouter és a TP 841 között. (Külön misét megérne egyébként a kezdők számára a beállítás során a 'két szék között' fázis, mikor igyekszel az alrouternek fix ip-t adni, de még a régi van meg neki és külön SSID-n éred el, csak telefonról, wifin csatlakozva :K De jó móka :C )

Szóval működik. Egy ideig. Végigolvastam az egész fórumot, de csak egyetlen-egy hasonló bejegyzés volt, ugyanúgy TP 841 a slave router: véletlenszerű idő, akár pár nap is eltelik, és utána sem a telefon, sem a laptop nem tud wifin csatlakozni, csak kb. homokórázik és DNS PROBE ERROR hibaüzeneteket dobál. Nemcsak az alrouter hatótávjában, hanem sehol, a Speedporttól 1 méterre sem.

Először azt hittem, a laptop wifije (vagy a Windows maga) romlott el, de rájöttem, hogy ki kell kapcsolni a TP841-et, és ezzel azonnal megoldódik a gond. Visszakapcsoltam, újra jó minden pár napig.

Mivel ezek szerint ez nem egy általános hiba, ha arra van ötletetek, hogy ilyen esetben mit nézzek meg, ami a gondot okozhatja, az nagyszerű lenne. Megoldható persze, hogy éjszakánként újraindíttatom a 841-et, de az olyan izé. Meg ha nap közben adja meg magát, akkor ugyanott vagyok. Ha az a megoldás, hogy külön SSID-t készítek, nem probléma. Ha kábelen kötöm össze, az is oké (a tévé/htpc miatt úgyis ott van egy switch). De ez lenne a legelegánsabb, ha maradna így WDS-ként.

Off1: Zicky, Te sem hitted volna, hogy a cikked után négy évvel még aktív lesz a fórum, gondolom :R
Off2: A Tp-link Extenderek gond nélküli használatához kell némi szerencse, ugyanis hajlamos mindenképp, megrögzötten a 192.168.0.x tartományból kérni IP-címet, és a Telekom az 1.x-et használja. Illetve két különböző típusú TP-link Ext-t sem tudtam a webes felületén beállítani, holott evidens - csak a WPS gombbal.

Bocs a hosszú posztért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.