Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#200) Zicky válasza jézusom (#197) üzenetére


Zicky
tag

Egy fontos kérdés, hogy jobban képbe legyek: Milyen tipusú routereket szeretnél összekötni?

Ez azért fontos, mert nem valószínű hogy tudnak egymással kommunikálni, aminek az oka a tapasztalataimból leszűrve valamilyen kezdeti DHCP protokoll hiányából fakad, ami wifin keresztül WDS kapcsolattal nem működik a két router között, de kábeles kapcsolatnál igen... :F :F :F

A Wireless Network Name és az SSID az én megértésemben ugyanazt jelenti.
Vagyis van a főroutered legyen R1, ami szór egy Pl.: "Főnök NET" nevű wifi hálózatot.
Erre az R1-re tudsz kikapcsot DHCP esetén fix IP-kkel csatlakozni, ha ez a szándékod;
(én jobban szeretem az automatikus IP- lekérést, mint minden készülékben külön állítgatni, de végülis azt is csak egyszer kell megcsinálni, bár ha a barátodnak éppen adni akarsz netet, akkor a telefonjában mindent külön be kell állítani, macerás...)
Az R2 alrouterre az ehhez szükséges WDS funkció bekapcsolásával tudsz csatlakozni. Az R2-nek ugyan abban a tartományban kell lennie. Ha az R1 IP-je 192.168.0.1 az R2 NEM lehet pl. 192.168.1.2, de 192.168.0.(2-255) bármi lehet.
Az R2-ben csk a Default Gateway a lényeg ami a R1 -nek az IP címe. A domain -el és a DNS-sel nem kell foglalkozni.
Az SSID-je az R2 -nek lehet azonos a R1-el ekkor van egy megnyújtott wifi hálózatod, egy jelszóval.
Ha az R2-nek más nevet adsz, pl. "Segéd NET" , akkor lesz két külön álló wifi hálózatod, két jelszóval.
A kábellel csatlakozó eszközök, viszont fogják látni egymást, ha a windows otthon csoportban ezt engedélyezed.

Nem vagyok járatos a hálózatépítés mélységeiben, de wds kapcsolat esetén nem fogsz tudni eltérő IP-jű tartományokat megadni.
A csatlakozni tudó eszközök számát a subnet mask-kal tudod növelni. A 255.255.255.0 az 254db host, de a 255.255.252.0 már 1022db host, de gondolom nem egy hotelt vagy koleszt szeretnél lefedni wifivel :))

Subnet calculator

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.