Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#169) Pentax válasza hdsentinel (#161) üzenetére


Pentax
tag

hdsentinel fórumtárs javaslatára-melyet privátban küldött- a következőket tettem,s jutottam eredményre:
''Hello !

A dolog érdekes, én is használok ilyen típusú vezérlőt, de ezt a jelenséget nem tapasztaltam.

A problémát elméletileg okozhatja az, hogy mivel a program nem tudja elérni a S.M.A.R.T. adatokat és a teljes információkat (ahogy az Everest sem), megpróbálja más módon, SCSI felületen is lekérni a merevlemez adatait. Amennyire tudom, a Speedfan is ezt teszi (de az Everest nem), ezért lehetséges, hogy a Speedfan és a Sentinel fagy. Bár igazából nem kellene, ezt nagyon nem lenne szabad.
Túlhúzás (overclock), nem teljesen jó driver és/vagy a vezérlő firmware-e is okozhatja ezt a jelenséget.

Esetleg ha megoldható, meg kellene nézni, hogy csak 1 merevlemez legyen a RAID vezérlőn (csak a pri master). Esetleg ha a két lemez külön kábelre kerül (mindkettő master-ként) talán javul a helyzet.

Mindettől függetlenül meg kellene próbálni a SCSI detektálás teljes tiltását a Sentinel esetében. Remélhetőleg így nem lesz fagyás és a másik két lemez adatait kiolvassa a program. Ez az alábbi módon tehető meg:

Start gomb -> Futtatás -> Regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE kulcs kiválasztása után a válaszd a
''SOFTWARE'' majd a ''HD Sentinel'' kulcsot.
A jobb oldali területen jobb egérgomb, majd ''Új'', ''Karakterlánc''
A megjelenő mezőbe: DisableSCSI
Az így létrehozott azonosítón jobb gomb, majd ''Módosítás''
és az Érték-nek adj meg 1-et.

Ezután indítsd el a programot - esetleg használd a /report kapcsolót, ahogy korábban írtam.

Kíváncsi vagyok az eredményre, remélhetőleg sikerül megoldani a problémát.''


Válaszom a következő volt:
''Nos megoldódott a probléma,miután 2 külön kábelra raktam a 2 winyót 2 masterként.
A reg modosítás nem segített,ugyanugy lefagyott.
Most fut szépen,igaz,hogy csak a 2 ide winyót tudja tesztelni és mérni,a raid kártyán levőket nem,de alapadataikat kiolvassa.(csak nagyon halkan és félve említem meg,hogy a Speedfan is müxik,s valamelyik-nem tudom,a 2 közül melyik,mivel tökegyformák- smart adatait kiolvassa)
Kívánom,hogy megoldható legyen e adatok kiszipkázása is majd,további sikereket a fejlesztés terén.
(amugy nem igazán értem,mi változott meg azzal,hogy külön kábelra került a 2 winyó )
Utólagos engedelmeddel ezt berakom a public részbe is,okulásul mindenkinek,bárki járna hasonlóan,mint Én.''

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.