Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) Atawallpa válasza ronda (#6449) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Szerintem a Ray esetén is hasonló lesz a probléma, mint a wayteq padomnál volt. Amíg a gyári rendszert használtam nem volt vele gond. Aztán szépen nekiláttam felrakni a play storeról a szokásos programokat. Mivel ez kb egy fél óra letudtam, örültem, mint majom a ..., hogy végre megint olyan, mint szokott lenni. Aztán rendszeresen kifagyott, hibaüzeneteket küldött. Ekkor az ottani fórumozók tanácsára hallgatva előről kezdtem és egyesével tettem fel a programokat. Így sikerült kiszűrni, hogy bár van olyan program, ami a play szerint kompatibilis mégis állandó fagyásokat okoz. Csak egy ötlet, de ez talán nálatok is megoldaná a problémát. Egy nap - egy új program és tesztelés. Amúgy legtöbbször a widgetek a ludasak.
----------------------------------------------------------------------------------------
tomy86 köszönöm, én most lusta voltam megkeresni :)

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6452) fPApi válasza tomy86 (#6443) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, ismerem. Nekem most titanium backup-ban van mentésem. Alapvetően az is jó, csak sokkal elegánsabb, ha cwm-ben rakhatom vissza.

(#6453) tomy86 válasza fPApi (#6452) üzenetére


tomy86
addikt

Az tény, hogy cwmből lenne a legegyszerűbb.

(#6451) Atawallpa: nics mit. Nagy keresést nem igényelt részemről, mert ebből a listából dolgozom. :) DevStaffAndroid nagyon jól összeszedte a lényeges linkeket.

[ Szerkesztve ]

(#6454) Askformore válasza Kicsikatona7 (#6422) üzenetére


Askformore
senior tag

Kell hozzá a flashtool 0291 nevű progi, és le kell tölteni egy gyári romot. Fentebb leírták nekem (kb 1-2 oldallal vissza) hogy mit kell csinálni, az alapján csináltam.

(#6455) ronda válasza Atawallpa (#6451) üzenetére


ronda
aktív tag

Egyszer ha nagyon ráérek, lehet, hogy nekiállok molyolni vele. De most pont a földhözb@s.ós stádiumban vagyok.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#6456) jani8787


jani8787
tag

Sikerült a root!!! :) köszönöm a leírást!!! Kellene nekem egy olyan program, ami óránként bekapcsolja nekem a netet 5 percre. Olyan, mint a tasker, de az nem működik, nem tudom miért?! Továbbá lécci írjátok le, hogy miért éri meg főzött romot tenni, egy mondatban! :) köszi

(#6457) fPApi válasza jani8787 (#6456) üzenetére


fPApi
őstag

Egy mondatban: Mert a főtt étel jellemzően jobb, mint a nyers.

(#6458) Pompi válasza Atawallpa (#6437) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A "hivatalos" miuiandroid.com-os Arc S-re kiadott ROM-ot (stock kereneles) át lehet rakni kis trükközéssel Ray-re, gondolom abból lett az LBL-es verzió.

Feel Good Inc.

(#6459) Atawallpa válasza Pompi (#6458) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Tudom, láttam már leírást is, hogy hogyan lehet "5 perc alatt" neo/arc romokat rayre portolni. Csak az a furcsa, hogy az orosz honlapon (4pda.ru) már van 2.7.13-as EN/RU verzió nyitottra, az XDA-n meg nincs. Nem mintha használnám a miui romot, csak meglepő, hogy a zártra hamarabb megcsinálták, mint a nyitottra :)

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6460) fPApi


fPApi
őstag

Kernel cserénél mi a helyzet a meglévő adatokkal? Eddig mindig csak ROM-al együtt cseréltem kernelt, így persze volt adat törlés is. Most viszont frissítették a fent lévő kernelt és az a kérdés, hogy ha felrakom, akkor megint mindent újra kell telepítgetni, vagy marad minden?

(#6461) Atawallpa válasza fPApi (#6460) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Melyik rom? Milyen kernelt milyenre szeretnél cserélni? :)

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6462) fPApi válasza Atawallpa (#6461) üzenetére


fPApi
őstag

A JJ Hybridet mikor fölraktam, akkor még az xKernel 2.6.32.27-bfs363 (8.0.1a) volt e kernel és ez frissült xKernel 2.6.32.38-bfs404 (8.0.22)-re és a JJ Hybrid fórumán is ezt javasolják a 3.2-höz.

(#6463) Atawallpa válasza fPApi (#6462) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Csak a kernelt kell cserélni, semmi mást. Fastbootban felrakod az új kernelt és kész. (én a 7.431-et frissítettem így 8.0.22-re)

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6464) xrayandroid


xrayandroid
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék arról hogy van egy Xray-em és nem fogadott hívásnál zölden villog a Led viszont SMS-nél sehogy sem. Mitől lehet ez? Tudnátok segíteni hol tudnám beállítani vagy mitől lehet ez?Ja és a legújabb frissítés van rajta:)

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#6465) fPApi válasza Atawallpa (#6463) üzenetére


fPApi
őstag

Ez OK! És ha jól értem, akkor megmaradnak az adatok, beállítások, stb.

(#6466) Pompi válasza xrayandroid (#6464) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Ja és a legújabb frissítés van rajta"

Pont ettől van sajnos. Ha minden igaz lesz javítása.

Feel Good Inc.

(#6467) xrayandroid válasza Pompi (#6466) üzenetére


xrayandroid
csendes tag

Köszönöm a választ!
Akkor nem aggódok rajta:)

(#6468) Atawallpa válasza fPApi (#6465) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Megmarad minden (adat, beállítás). Nem kell aggódj. Esetleg a wifivel lehetnek gondok. :)

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6469) fPApi válasza Atawallpa (#6468) üzenetére


fPApi
őstag

"Esetleg a wifivel lehetnek gondok."
Mire gondolsz?

(#6470) Atawallpa válasza fPApi (#6469) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

A 8.0.1a-ról a 7.431 átállás esetén a wifi nem működött (be sem lehetett kapcsolni), cwm-ban fel kellett rakni egy javítást. A 7.431-ről a 8.0.22-re átállás esetén semmit nem kellett csinálom.

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6471) zhata válasza Pompi (#6466) üzenetére


zhata
senior tag

Nálam is. De bizony jelzi az sms-t is.
Tehát nem ilyen egyszerű.
ICS felrakása előtt(kor) tök le kell csupaszítani a GB-t a telefonról, és sajnos nem mindegy, hogy mit - és talán milyen sorrendben(!) - teszel fel.

Többeknek, akik vacillálnak.
Akik a telefonjukat GB-vel megfelelőnek tartják, azok jól gondolják meg az ICS-re való áttérést.
(Én vagyok a telefonért, vagy az van értem?) :F

(#6472) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

próbálta már valaki az új zárt loaderes MIUI-t? jobb mint az előző? :)

(#6473) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

No benéztem hozzátok, mit csinálnak Ray tulajok, látom még mindig romoltok...
Én úgy hagytam ahogy megvettem, illetve a Go launcherrel használom, minimál feliratozatlan ikonokkal, no widget no 3G, kétnaponta töltöm, OM net, BT zenehallgatás meg pár fotó

Cseberből vederbe

(#6474) Syl válasza LEFTHORSE1 (#6473) üzenetére


Syl
nagyúr

Troll mode ON:
Ha nem buzerálod a telefonod, minek vettél Androidos készüléket? :DDD ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6475) #12634880 válasza Syl (#6474) üzenetére


#12634880
törölt tag

+1 :DD
Azt hiszem nem várom meg a garanciát amíg lejár.
Ez a JJ's rom hasonlít egy picit a touchwiz UI-ra?
Meg gyors vele a teló? nem szaggat? Ram mennyi szabad?
Gangstar Rio valakinek működik rendesen?
Nekem beragad az előre vagy a gáz pedál és összetöröm a kocsit, sőt néha újraindul a telefon. ICS miatt?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6476) Syl válasza #12634880 (#6475) üzenetére


Syl
nagyúr

A JJ-ben lévő "Trebuchet" azt hiszem a Nova Launcherre hasonlít leginkább.
A RAM-ból 100-150 mega szabad.

A sebességéről és laggmentességéről nem írok, ugyanis ilyen végett már kaptam a fülemre ebben a topicban. :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6477) andraskaval


andraskaval
csendes tag

Sziasztok. Valaki eltudná mondani pontosan hogy lehet feltelepíteni a ES File Explorer Sony Xperia Ray-re. .apk ba letöltöttem, hogyan tovább. Előre is köszönöm.

(#6478) soultrapp


soultrapp
senior tag

Csáótok!na az a nagy helyzet állt elő,hogy nem tudok dönteni a ray és a xperia p között.
Szerintetek van annyival jobb a x.p,hogy megérje azt a 40k pluszt?

(#6479) Askformore válasza soultrapp (#6478) üzenetére


Askformore
senior tag

Hát azért az árukban van némi különbség :D 120ezer vs 60ezer.. én tudnék dönteni :D

(#6480) #12634880 válasza soultrapp (#6478) üzenetére


#12634880
törölt tag

Nekem agyon nem jönnek be az új SONY telefonok.
Mintha valami műanyag darabot fognék a kezemben + az alján az a villogó cserélhető sapka sem tetszik.
Persze ez szubjektív!
Ha neked bejön, szerintem nem lehet rossz választás.
ICS nélkül mondjuk nem tudom hogy ki lesz-e használva a 2 mag.
Mobilarena-s teszteket ajánlom, nagyjából leírnak mindent. :)

(#6481) tomy86 válasza andraskaval (#6477) üzenetére


tomy86
addikt

Play storeban kikeresed az ES-t és rányomsz a telepítésre.

Help. Valakinek sikerült a JJ rom 3.2-es javított, zárt bootloaderes változatát telepíteni? Már háromszor töltöttem le, de a telepítés minden alkalommal md5 hibával leáll. TC-el lefuttatva az md5 ellenőrzést nincs hiba :F

(#6482) soultrapp válasza Askformore (#6479) üzenetére


soultrapp
senior tag

t-mobilnál csak 100k nem 120k...

Lorant2: a "p" jelzésű éppen,hogy nem műanyag hatású,mert fém a hátlap és ennek nem cserélhető az alja tudtommal.
Amelyikről te beszélsz az az "u" típusú.

(#6483) Atawallpa válasza tomy86 (#6481) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Szerintem a kicsomagolás sorám a sd/clockwork/backup könyvtrába lehet hogy JJ_xxxx_yyy a mappa neve. Ezt nevezd át dátumra, olyan formában, mint a többi. pl.: 2012-07-17.01.14.29
Talán ez megoldja a problémát, mivel másnak így sikerült.

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6484) rObika8802


rObika8802
aktív tag

volt vmi hír mostanába,hogy jön e ki vmi kis javítás vagy frissítés?

(nagyon nemvok mostanába képbe a dolgokkal csak azért kérdezem :) )

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#6485) fPApi válasza soultrapp (#6478) üzenetére


fPApi
őstag

Mindig meglepődök, hogy az emberek ennyire nincsenek tisztában azzal, hogy mit is szeretnének: ez a két telefon két különböző felhasználói csoportnak készült, nem hinném, hogy Te mindkettőbe tartozol.
Na mindegy: úgy gondolom, a p megéri a különbözetet, feltéve, hogy megjön rá is az ICS, mivel a fórumon olvasható gondok többsége szerintem ezen már nem fog jelentkezni a két mag és az 1 GB RAM következtében.

(#6486) zebede válasza soultrapp (#6482) üzenetére


zebede
őstag

Az Androidon kívül nem sok köze van egymáshoz a két készüléknek.
A P éppen kétszer annyiba kerül a T-mobilnál mint a Ray, tehát nem igen van értelme össze tenni őket.
A P duplamagos, 1GB ram, 4 inches kijelző, 16GB nem bővíthető belső memória...

Mondjuk, ha én egy közel százezres telefon vásárlásán gondolkodnék csak elolvasnék róla pár tesztet... amiben leírják hogy a P-n is levehető az alsó kupak (hogy mi a francnak azt nem tudom).

Szerintem ha rá tudsz szánni annyit, akkor vedd meg a P-t. Már csak azért is mert Ray-t nem igen fogsz már találni a T-mobilnál.

(#6487) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

A sony nyilatkozik valami az ICS hibákról?
Jön még ki javítás vagy tényleg ennyire szarba se veszik az embereket,hogy a "várvavárt" ICS-t így hagyják, hibásan, mono és akado videoval,led nélkül?
Nem akarom elhinni.
Nem mintha különösebben érdekelne az ICS,csak maga az elv...
Ez nagyon szomorú..., azt gondolom a minimum lenne,hogy ezeket a hibákat kijavítják.

Alias: Júzer error

(#6488) Atawallpa válasza -HajTömeg- (#6487) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Nézz rá a talk.sonymobile.com oldalra. Nem nagyon van mozgolódás, hogy javítanák. Szerintem most gőzerővel dolgoznak a S/P/U ICS kiadásán, mivel ha jól tudom azok is GB-del kerültek a boltokba. (Szerintem rossz húzás a sonytól, de ők tudják). Talán (és tényleg csak talán) ezek után lesz rá javítás.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6489) tomy86 válasza Atawallpa (#6483) üzenetére


tomy86
addikt

:R Így jár az, aki felületesen olvassa el a hozzászólásokat :B . Én is olvastam ezt csak az edit részt nem, mert először leírta, hogy nála is md5 hiba van, én meg gondoltam ugorjunk a következőre és a hsz többi részével nem foglalkoztam.

(#6490) soultrapp válasza zebede (#6486) üzenetére


soultrapp
senior tag

Közben már rájöttem,mert elfelejtettem,hogy erről is le lehet sajnos venni az alját.
Egyébként már az összes tesztet elolvastam róla amit találtam.pl mobilarénás tesztnél olvastam róla,hogy van amikor megtud kicsit akadni.
És ezért nem tudom szánjak-e rá ennyi pénzt.

Vagy maradjon az eredetileg kinézet ray.Függetlenül van 60k-ért ez is 2év gyártóival.
Nem muszáj nekem a trémobil.hálozat.

[ Szerkesztve ]

(#6491) soultrapp válasza fPApi (#6485) üzenetére


soultrapp
senior tag

Azért,ha már írod,hogy két felhasználó csoportnak készült,kíváncsi lennék ki az a két csoport?melyik teló miben jó.

Egyébként nekem netezésre,játékra meg egy két programra kellene majd,de az még kialakul,mert nem volt még androidos mobilom csak symbianos,de azt sem akarom,hogy jövőre már kevés legyen a telóm.

(#6492) sir fg válasza soultrapp (#6490) üzenetére


sir fg
aktív tag

Az én véleményem az, hogy ha van pénzed a P-re, főleg kártyafüggetlenül, akkor vedd azt. Szerintem a Ray is, és a P is szép telefon, az új Sony szériából még a P jön be nekem a leginkább külsőre. Az alja elmegy, de a többi része igen tetszetős. A 2 mag és az 1 GB RAM miatt időtállóbb. Ugyan nem ismerjük a Sony stratégiáját, de mivel idei telefon, ezért a JB is esélyes (szvsz), hogy lesz rá.
Amúgy meg a kártyafüggetlen telefon híve vagyok, mert:
- drága telefont hosszú távra tervezek, viszont legyen meg a lehetőségem szolgáltatót váltani ez idő alatt.
- ha külföldre utazok, (pl. nyaralás), lehet venni jó áron pre-paid sim kártyákat mobilnet csomaggal, így az olcsó internet ott is megoldott.
- hamarabb jönnek a szoftverfrissítések*.
- nem kell tartanom, hogy a szolgáltatói szoftverben számomra hátrányos módosítások vannak.
- kártyafüggetlennél van lehetőségem a bootloader nyitására, szolgáltatósnál ez csak függetlenítés után megy (legalábbis Ray-nél ez a helyzet, csak feltételezem, hogy az újabb Sonyk esetén is).
Ha ennyi pénz nincs, akkor lehet elkezdeni sakkozni. De ez nagyon azon múlik, hogy neked milyen szempontok fontosak, pl. lehet, hogy téged hidegen hagynak azok a pontok, amiket írtam, és vígan elvagy egy T-Mobile-os telefonnal.

* Galaxy 3 esetén előbb jött ki a Froyo szolgáltatós telefonra, mint kártyafüggetlenre. :Y

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#6493) sir fg válasza sir fg (#6492) üzenetére


sir fg
aktív tag

Ez alapján a kép alapján mondom, hogy szép:
[kép]
Amúgy sok jellemzőben jobb, mint a Ray, nem csak a RAM-ban meg a processzorban. Például HDMI kimenet, 1080p-s videófelvétel 720p helyett, dedikált kameragomb, van NFC.. stb...

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#6494) zebede válasza soultrapp (#6491) üzenetére


zebede
őstag

"Egyébként nekem netezésre,játékra meg egy két programra kellene majd,"

Akkor egyértelműen a P a 4"-os kijelző miatt.

Én tablet mellé kerestem egy minőségi telefont, erre ár-érték arányban most a Ray a legmegfelelőbb. De ha te főleg játszani, netezni akarsz rajta, akkor nagyon számít a kijelző mérete és majd későbbi játékoknál a teljesítmény.

(#6495) Syl válasza zebede (#6494) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is táblagép mellé vettem a Ray-t, a méret nem számít alapon. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6496) stvrbll


stvrbll
csendes tag

A legújabb Facebook os alkalmazás csak nálam nem megy vagy másnál is van vele gond? Se kép se hang ...

(#6497) Atawallpa válasza stvrbll (#6496) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Szerintem a többség (már aki fácse felhasználó) a böngészőben nézi a fácsét, mert különben sokat foglal és lassú is.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6498) stvrbll válasza Atawallpa (#6497) üzenetére


stvrbll
csendes tag

a legújabb frissítés óta semmit nem mutat, nem tölt be, csak "loading.." nem az a baj h lassú hanem h egyáltalán nem csinál semmit , max annyit h kiírja még h "Connection lost" ami elvileg nem lehetséges mivel minden más tudja használni a netet

(#6499) zebede válasza Syl (#6495) üzenetére


zebede
őstag

Nekem éppen a méret számított... mármint hogy ne legyen 3,5"-nál nagyobb, elegem lett már abból hogy egy tepsit hordjak a zsebemben. :)
És ebben a méretben egyszerűen nem találtam ennél jobb androidos telefont. Szóba jött még a HTC Wildfire S, de amikor mindkettőt kézbe vettem egyértelműen ez lett a győztes. :C

(#6500) Martin1899


Martin1899
csendes tag

Sziasztok! Én azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet beállítani azt, hogy a slide-okon ugyanaz a háttérkép legyen (tehát ne legyen szétvágva a háttér)? Van erre vmi program? Remélem érthetően fogalmaztam és előre is köszi a segítséget:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.