Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) Mucsi14 válasza fPApi (#6290) üzenetére


Mucsi14
tag

Itt van a zárt bootloaderes kernel :

[link]

(#6302) resch13


resch13
tag

Sziasztok!
Szerintetek lesz 4.0.4-re egyszerűbb rootolási lehetőség, mint a kernelcserés? Nem azt kérem, hogy tippeljetek, hanem, ha esetleg más fórumon olvasott valaki valamit, kérem ossza meg!
Köszi!

(#6303) Atawallpa válasza resch13 (#6302) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Szerintem nem. Mivel így működik és nem olyan bonyolult (a fejlesztők szerint), ezért szerintem nem lesz olyan fejlesztő/programozó aki módosítaná.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6304) sdd2


sdd2
veterán

Akit érdekel egy rövid kis történet ami számára is tanulságos lehet...[link]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#6305) soultrapp


soultrapp
senior tag

Csáótok!kinek milyen színben van?nekem az arany tetszik,de sokan írták,hogy nőies,de nem csak a színe hanem maga a telefon is.élőben meg még nem láttam sajnos.

(#6306) Askformore válasza soultrapp (#6305) üzenetére


Askformore
senior tag

Én fehéret választottam (én sem láttam mielőtt megvettem, csak képen). Haverommal mentünk megvenni, és nagyon pozitívan csalódtam, mert élőben sokkal szebb. Haverom is, aki semmiért nem cserélné le a Samsungját, azt mondta, hogy ezen elgondolkodna (:

(#6307) tomy86 válasza jani8787 (#6254) üzenetére


tomy86
addikt

Azt, hogy érdemes-e feltenned azt döntsd el az olvasottak alapján. Ha felteszed mindenképpen szűz rendszerre tedd (felhasználói adatok törlése, esetleg egy fr után), különben biztosan nem fogod szeretni az ICS-t :) . Szerintem érdemes feltenni, ha rootolod. Ami probléma lehet: akik használják azt mondják, hogy a video akad, ha használod a stabilizátort és monoban vesz fel (én nem próbáltam, de nyílván így van). Elmulasztott eseményekre figyelmeztető led nem mindenre jelez ICS alatt (javítható rootolt telefonon), sokaknak akad (én Apex launcherrel használom. Nekem nincs bajom vele). Rootolásra én ezt a módszert javaslom.

(#6308) Atawallpa válasza tomy86 (#6307) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

A mono-sztereó felvételre van megoldás root alatt :)

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6309) Bobó_20 válasza Atawallpa (#6308) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

ezt már én is linkelni akartam csak megint nem találom :DDD

(#6310) Atawallpa válasza Bobó_20 (#6309) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Itt van leírás, hogy mit kell átírni és miben. (system/etc/media_profiles.xml)
<AudioEncoderCap name="aac" enabled="true"
minBitRate="128000" maxBitRate="128000"
minSampleRate="48000" maxSampleRate="48000"
minChannels="1" maxChannels="12" />

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6311) fPApi


fPApi
őstag

Elhatározásra jutottam és nyitottam a bootloadert (remélem bátor voltam és nem őrült...). Szépen végigment a folyamat (kis "r" megvan), de van esetleg a kis "r"-en túl valami, amivel tudom ellenőrizni, hogy tényleg nyitva van-e?

(#6312) tomy86 válasza Atawallpa (#6308) üzenetére


tomy86
addikt

Akkor ez is megoldódott. Egy kis időre kerül az ember netmentes környezetbe és máris lemarad mindenről :) Bár ez az a hiba, amivel együtt tudtam volna élni bármeddig :)

(#6313) diane


diane
tag

MMS problémámra senkinek nincs tippje?

(#6314) zebede


zebede
őstag

Üdv!
Ma vettem egy Ray-t, Trémobilnál. Nem volt egyszerű találni mert kifutott termék.
Viszont hihetetlen, hogy egy több mint hatezres topiknak még nem hoztatok össze egy első hsz.-t. Így biztos megőszülök mire összeszedem, ami engem érdekel.

(#6315) Syl válasza zebede (#6314) üzenetére


Syl
nagyúr

Viszont ha kérdezel, szívesen segítünk.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6316) soultrapp válasza zebede (#6314) üzenetére


soultrapp
senior tag

Tényleg kifutó termék?mert én is akarok venni majd,de csak 20.-a után tervezem a vételt.
Amúgy milyen az első benyomás róla?

(#6317) Pompi válasza fPApi (#6311) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

És te hogyan nyitottad? És Atawallpa? :D

Szerk: azt írják, hogy ha a PC Companion felismeri a telót, akkor zárva van. Ezek szerint ha nem, akkor sikerült a nyitás.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#6318) Atawallpa válasza fPApi (#6311) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Ha sikerül custom kernelt felrakni fastboot módban, akkor sikerült :)

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6319) Mucsi14


Mucsi14
tag

HELP! HELP!

Be lehet állítani valahogy,hogy a bluetoot-os headseten ne csak a telefont lehessen hallani,hanem a zenelejátszót esetleg a navigáció hangját is?Vagy van erre valami alkalmazás?

(#6320) sdd2 válasza Pompi (#6317) üzenetére


sdd2
veterán

Ha a gyártó által megadott módon nyitotta akkor nem ismeri fel ha jól tudom, de lehet felismeri csak nem frissíti. Viszont ha pl. az általam írt módszerrel nyitotta akkor ugyan úgy frissíti a PCC is mint eddig.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#6321) zebede válasza soultrapp (#6316) üzenetére


zebede
őstag

Nem lesz egyszerű találni. Fél napig telefonálgattam mire meg lett. Egy kis városban ahol nem olyan nagy a forgalom. Ott is csak azért mert aki annak idején rendelte, inkább egy Arc-ot vett helyette és ez rajtuk maradt.
Azért sok szerencsét!

Első benyomások, abszolút pozitívak. :)

(#6322) legenda007


legenda007
aktív tag

ICS-vel használja valaki a hárombetűs navit? Tapasztalat?

(#6323) zebede válasza Syl (#6315) üzenetére


zebede
őstag

Előre is köszönöm.
Egyenlőre ismerkedünk, meg böngészgetem a topikot.

Végül is root érdekelne. Megoldható úgy mint a tabletemen, azt hiszem super oneclick-el, hogy bármikor lehessen unrootolni?

T-mobilos, Android 2.3.4, build 62 végű.

Ugyan ez érdekelne arra az esetre, ha felfrissítem ICS-re.
Egyáltalán érdemes feltenni az ICS-t és ha nem jön be nekem, akkor vissza tudom tenni a 2.3.4-et nagyobb mókolás nélkül, úgy hogy ne vesszen a garancia? :R

(#6324) fPApi válasza Pompi (#6317) üzenetére


fPApi
őstag

Eszerint a leírás szerint:
http://www.seria.hu/forum/viewtopic.php?t=2506&postorder=asc&highlight=bootloader

Közben már felraktam a MIUI ROM-ot a kernel-el, így vélhetően sikerült!

(#6325) fPApi válasza Gattsu (#6211) üzenetére


fPApi
őstag

Nyitottam a bootloadert és felraktam a nem "placebo" MIUI ROM-ot és a hozzá javasolt kernelt. Úgy néz ki, hogy a "placebo"-sok valamit tudnak, mivel érzésre nem lett fürgébb a telefon és a tesztek is (furcsa mód) gyengébb számokat adtak, mint a "placebo" ROM-nál.
Csak, hogy egyértelmű legyen: ugyanazt a MIUI ROM-ot (zárt gyári kernelle, ill. nyitott bootloaderes+hozzá tartozó kernel) hasonlítottam össze, ugyanazokkal a telepített alkalmazásokkal.
Szóval nem olyan rosszak a zárt bootloaderes ROM-ok, ha valaki nem akar nyitni, de szeretne kísérletezni, nyugodtan cserélje le a gyárit.

(#6326) fPApi válasza legenda007 (#6322) üzenetére


fPApi
őstag

Megy (ill. a program szemszögéből I go).

[ Szerkesztve ]

(#6327) tomy86 válasza zebede (#6323) üzenetére


tomy86
addikt

62-es GB nem rootolható. Korábban volt olyan módszer, hogy rootolt 42-est ota frissítve 062-re megmaradt a root, de ha jól tudom most már nem ajánl fel ota 062-es frissítést, úgyhogy ez már nem járható út. De lehet, hogy van más módszer.
ICS roothoz ez jó módszer.
T-s, flashtoollal visszatehető 2.3.4-et töltött fel valaki korábban (ha jól emlékszem Atawallpa), de én is fel tudom tölteni, ha később kell a visszaállításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#6328) soultrapp válasza zebede (#6321) üzenetére


soultrapp
senior tag

Ma voltam nézelődni és volt a vodafonál is meg az auchanban függetlenül is.Ezekkel csak egy a baj mindkettőnél nagyon drága,és vagy független kell vagy t-mobilos,de még nem jártam jobban utána,de lehet a legegyszerűbb a rendelés lesz netről....

(#6329) Atawallpa válasza tomy86 (#6327) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Vasárnap felraktam a 0.42 gb romot. Ezt javasolták bootloader nyitáshoz. Felajánlotta az ota frissítést, úgyhogy szerintem még működik.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6330) tomy86 válasza Atawallpa (#6329) üzenetére


tomy86
addikt

Akkor téves volt az infóm. Már nem emlékszem melyik topikban (talán Arc vagy Neo) írták, hogy nem ajánlja fel az ota frissítést 062-re. Ezek szerint nem így van.

szerk: közben megtaláltam. Erre a hszra emlékeztem rosszul. Tényként emlékeztem egy kérdésre :B

[ Szerkesztve ]

(#6331) Bobó_20 válasza fPApi (#6324) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

szolgáltatófüggő a telefonod?

(#6332) Gattsu válasza fPApi (#6325) üzenetére


Gattsu
tag

Ne ugyan azt a romot rakd fel, ami megy zárt loaderen is, mert az nem véletlenül megy zárton. Az a rom direkt úgy "optimizált" hogy mehessen a zárton is. Próbálj ki egy normális miui romot.

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#6333) jani8787


jani8787
tag

Nem teljesen értem a dolgot, szóval, ha nekem nem kell semmilyen rom semmi, csak egy "sima" root, de T-s 4.0.4-em van, akkor az legegyszerűbben hogy megoldható? A szolgáltatós telók a zárt bootloaderesek? köszi

(#6334) ronda válasza Mucsi14 (#6319) üzenetére


ronda
aktív tag

ha a headset/kihangosító támogatja az A2DP-t, akkor ha össze vannak kapcsolódva, az eszköz beálításainál be lehet állítani (asszem média átvitel támogatása vagy mi). Így mikor a lányom "Vektort eteti" a hátsó ülésen, azt hallgathatja mindenki a kocsiban :-)

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#6336) fPApi válasza Bobó_20 (#6331) üzenetére


fPApi
őstag

független

(#6337) fPApi válasza Gattsu (#6332) üzenetére


fPApi
őstag

Fölraktam egy másikat, és kb. ugyanazt tudja (ennek már nincs zárt BL-es változata). De hogy megfordítsuk a dolgot, ajánlj Te egy ROM-ot, ami szerinted nagyságrendekkel jobb.

(#6338) Gattsu válasza fPApi (#6337) üzenetére


Gattsu
tag

Aokp vagy cm9 alap. Ha jol emlekszem van paranoid port xdan. Azt probald ki. A miuik mindig gyengebbek, mint az alapra epulo romok. Ezek kozvetlenul forrasbol vannak, mig a miui forras-fozott rom- miui.

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#6339) Atawallpa válasza fPApi (#6337) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

A mostani MIUI romokra mindenki panaszkodik. (Zabálja az akksit, lassú, sok memórát foglal) Szerintem várj majd a következő megjelenéssel. Addig vagy a paranoid, vagy a JJ, vagy az freexperia CM9-et ajánlom.
Más: Azok a telefonok, amik most támogatottak és készül rá CM9, arra lesz CM10 (JB) :) Vagyis elvileg a rayre is lesz Jelly Bean, már csak az a kérdés mikor.

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6340) sir fg válasza Atawallpa (#6339) üzenetére


sir fg
aktív tag

fPApi, Atawallpa:
Tehát ki milyen módszerrel nyitotta? Engem is érdekelne. Szerintem ezt nyugodtan le lehet ide írni. Ha írtátok már, és nem vettem észre, akkor elnézést :).

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#6341) Pompi válasza sir fg (#6340) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

fPApi megírta: [link]

Feel Good Inc.

(#6342) Atawallpa válasza sir fg (#6340) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Omnius-os módszerrel.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6343) fPApi válasza Pompi (#6341) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi!

(#6344) sir fg válasza Pompi (#6341) üzenetére


sir fg
aktív tag

Köszi mindenkinek és bocs, hogy benéztem. :B

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#6345) Bobó_20 válasza fPApi (#6336) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

köszi az enyém T-s tehát csak függetlenítéssel lehet nyitni a loader-ét :((

(#6346) jani8787


jani8787
tag

Nem teljesen értem a dolgot, szóval, ha nekem nem kell semmilyen rom semmi, csak egy "sima" root, de T-s 4.0.4-em van, akkor az legegyszerűbben hogy megoldható? A szolgáltatós telók a zárt bootloaderesek? köszi

(#6347) Syl válasza jani8787 (#6346) üzenetére


Syl
nagyúr

Én ez szerint csináltam és kb 3 perc alatt megvolt a root.
A szolgáltatós telefonok mind zártak.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6348) cirx


cirx
senior tag

tud valaki valamit a 4.0.5ről vagy esetleg a 4.1ről, hogy lesz e? vagy ennyi volt a support?
:)

S23 GREEN

(#6349) benfolds válasza cirx (#6348) üzenetére


benfolds
őstag

Sztem jelly bean kizárható, egy ics javításban még talán lehet reménykedni.

(#6350) Atawallpa válasza cirx (#6348) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

CM10 lesz, nyitott bootloaderes telefonra, az már 4.1 - Jelly Bean. De szerintem mire kész lesz, addigra már nem sokakat fog érdekelni a garancia.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.