Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) jani8787 válasza energy4ever (#6249) üzenetére


jani8787
tag

Elvileg ez lehet szolgáltatói beállítás, hívd fel a szolgáltatód.

(#6252) tomy86 válasza jani8787 (#6250) üzenetére


tomy86
addikt

Nekem t-s a telefonom és kb. 1 hónapja van ics. A telefon nem is ajánlja fel a frissítést. Pcc-vel vagy sus-al lehet frissíteni ics-re. Ics rootolható. Hibái ugyanazok,mint a függetleneknél.

(#6253) tomy86 válasza energy4ever (#6249) üzenetére


tomy86
addikt

Vagy nincs az előfizetésedben hívószámkijelzés (aktiválva) vagy egyik ismerősöd sem kapcsolta be a saját szám elküldését.

(#6254) jani8787 válasza tomy86 (#6252) üzenetére


jani8787
tag

Ha megkérlek dióhéjban elmondanád a hátrány kontra előnyeit? Neked is ICS van nem? Érdemes azért feltenni? ICS könnyen rootolható? köszi

(#6255) Atawallpa


Atawallpa
aktív tag

Tegnaptól a nyitott bl-esek táborát gyarapítom :) Majd megírom a tapasztalatokat.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6256) sdd2 válasza Atawallpa (#6255) üzenetére


sdd2
veterán

Akkor mehetnek fel a különböző kernelek, rom-ok. :DDD Nekem Mini-n nyitva van de gyári kernelel használom, igaz a root, CWM-nél áldás volt mert csak fel kellett tenni fastboot módban egy kernelt és rootolta, gyakorlatilag beletette a gyári kernelbe a root és CWM-hez szükséges dolgokat. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#6257) Atawallpa válasza sdd2 (#6256) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Most épp az xKernel v8.0.1a van tesztelés alatt. (2.6.32.27 verziójú). Fura, hogy a touch recovery (azaz a cwm érintős változata) alapból benne van. Gyorsabb is, még úgy is, hogy maradt az eredeti frekvencia.
Egyenlőre még csak ismerkedem az új dolgokkal. (Az asszony örülni fog otthon :D )

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6258) Atawallpa


Atawallpa
aktív tag

Hétfői lazulós :DD Forrás:
http://androlib.blog.hu
Tudod, hogy rootolva vagy, ha...
...a csajod gyanakodni kezd rád, mert sosem ér el telefonon, pedig te csak új romokat flashelsz.
...a szemed sem rebben, ha a telefonod nem jut tovább a boot-animációnál.
...a csajod meg akarja nézni az SMS-eidet, és gyanakodni kezd rád, mert egyet sem talál.
...megkérdezi egy ismerős, hogy a rootolás olyan-e, mint jailbreakelni az iPhone-t, és te a képébe röhögsz.
...odajön egy haver a buliban, és azt mondja „figyu már, neked van az a brutál megapixeles kamera a telcsidben, nem? Csinálj már egy képet rólunk!” és te válaszul zavartan azt motyogod, „A Cyanogenmodban még nem működik a kamera...”
...reggel úgy ébredsz, hogy még mindig a kezedben van a telefonod.
...a microUSB kábelt a PC-dben többet használod, mint az egeret.
...a „nightly” szó vonzóbban hangzik, mint a „stable”.
...meghallod egy fórumon, hogy a telefonod végre megkapja azt a frissítést, ami neked már hónapok óta rajta van.
...azért veszel nagyobb SD-kártyát, hogy elférjenek a CWM backupjaid.
...sűrűbben olvasod az XDA-t, mint a napi sajtót.
...a kétéves gyereked azt mondja „főzött ROM”.
...a gyerek panaszkodik, hogy már megint eltűntek a játékok.
...a párod új telefont kap, és rád ripakodik, hogy „hozzá ne merj nyúlni, nincsen semmi baja!”
...nem foglalkozol a ritkán használt appok újra telepítésével (visszaállításával), mert mire kelleni fog, addigra mar úgyis 5-ször újra flash-elted
...ha azok a legvonzóbb bejegyzések az xda-n, amik úgy kezdődnek, hogy [PRO], vagy bele van írva "Warning: only at your own risk.."
...ha napi szinten kell utána olvasni xda-n, hogy a tuningolt kamera kiegészítésedhez megjelent-e mar a működő vaku
...hetente órákat töltesz a megfelelő adb driverek telepítgetésével (csak 64-biten gaz), mert minden alkalmazás mást tesz fel, de csak az eddigiekkel tud kommunikálni a telefonod
...ha nem jössz zavarba a kérdéstől, hogy mi a különbség a rootolás, bootloader unlock és sim unlock között.
...azon gondolkodsz a 10 perces cigiszünet pont elég lesz elvonulni a sarokba telefont frissíteni, mert közben felkerült az xda-ra egy új változat.
...miután rájössz az új változat összeomlott, akkor kiderül tudsz fél kézzel is dolgozni odafigyelés nélkül, miközben visszarakod az előző romot a cwm backupból.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6259) fPApi válasza Atawallpa (#6255) üzenetére


fPApi
őstag

Te melyik leírás alapján csináltad?

(#6260) soultrapp


soultrapp
senior tag

csáótok!milyen garanciást érdemes keresni? a gyári gari a legjobb ugye??

a bolti az rossz?stb..?

(#6261) Pompi válasza soultrapp (#6260) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Akkor ezt most meg is válaszoltad magadnak ;] :P

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#6262) soultrapp válasza Pompi (#6261) üzenetére


soultrapp
senior tag

Csak gondoltam megkérdem,mert amennyi bolt annyi féle variáció......
Tudsz valami megbízható boltot?én nextel-re gondoltam,de kíváncsi lennék mások véleményére is.

(#6263) Pompi válasza soultrapp (#6262) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én pl. nextelnél vettem gyári garanciával. Ha gyári garancia, akkor szinte mind1 melyik bolt, ha bolti, akkor már más a helyzet. Nekem nincsenek jó tapasztalataim bolti garanciával ezért én inkább a gyárira szavazok.

Feel Good Inc.

(#6264) Gattsu válasza Atawallpa (#6257) üzenetére


Gattsu
tag

Én mondtam, hogy procihúzás nélkül is sokkal gyorsabb egy costum rom costum kernellel. Erre még feldobsz egy normális romot és rá sem ismersz a telefonodra. Az akksiidő meg marad ugyan ilyen, mivel nincs húzva, csak optimizálva, mégis +400-800 pontot érsz el antutuban pl.

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#6265) Pompi válasza Gattsu (#6264) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igazából custom ... a costum az egészen mást jelent.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#6266) Gattsu válasza Pompi (#6265) üzenetére


Gattsu
tag

Sorry, reggel van még :D

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#6267) Bobó_20 válasza Atawallpa (#6255) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

kérhetnék egy részletesebb beszámolót, esetleg how-to-t?

[ Szerkesztve ]

(#6268) Askformore


Askformore
senior tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nagyon sok problémám van a gyári ICS-vel, szeretném visszaállítani az előző verziót. Ehhez kérnék segítséget, mi a legegyszerűbb módja? Ez garanciavesztéssel jár? Köszi!

(#6269) Atawallpa válasza Askformore (#6268) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Az ICS-et szeretnéd újrarakni, vagy vissza szeretnél állni a GB-re? (mit jelent az előző verzió? :) )
Első lépésként ha csak frissítetted a telefonodat, akkor a problémáid ebből adódhatnak. (ICS-vel nem kompatilis programok, illetve egyéb beállítási különbségek) A SUS (Sony Update Service) segítségével tudod "javítani" a jelenlegi ICS-edet. Ez azt jelenti, hogy egy teljesen friss ICS rendszert kapsz, ami olyan, mint amikor GB-del megvetted a telefonodat. vagyis minden egyéb programot, sms-t, hívásnaplót egyebet töröl. Viszont ez sokaknak megoldotta a problémáját. Ha a címlistád a google-ben van, akkor az nem jelenthet gondot, a sms-re meg volt már itt megoldás ("sms backup" -ra keress rá).
Ha GB-re szeretnél visszatérni, akkor ahhoz flashtool kell.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6270) Askformore válasza Atawallpa (#6269) üzenetére


Askformore
senior tag

GB-t szeretnék. Feltettem még pár hete SUS-sal a 4.0.3-at, mert a PC Companion hibát írt ki mindig, de laggolt a felhasználói felület, nem látta a zenelejátszó az újonnan feltett zenéket, romlott a kamera minősége.. Most lefrissítettem 4.0.4-re, de nem javult a helyzet. Kérhetnék egy leírást a gyári GB visszaállításához? Persze csak akkor kell, ha nem jár garanciavesztéssel. Köszi!

(#6271) Atawallpa válasza Askformore (#6270) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Itt van leírás. Azt hiszem regisztrálni kell az oldalon. Az ftf fájlok pedig itt: általános középeurópai 2.3.4. Ha szolgáltatósat keresel, akkor itt a fórumon szerintem találsz linket.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6272) Askformore válasza Atawallpa (#6271) üzenetére


Askformore
senior tag

Köszönöm megnézem! De a garanciális kérdésre kérhetnék választ? Mert ha ugrik, akkor bele sem kezdek!

(#6273) Atawallpa válasza Askformore (#6272) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Erre csak ezt a linket tudom megadni neked: garancia
Olvasgasd. Megoszlanak a vélemények. Van ahol már a GB-ről ICS-re frissítés is elvileg garanciavesztéssel jár, van ahol nem.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6274) Askformore válasza Atawallpa (#6273) üzenetére


Askformore
senior tag

Hmm..értem, ezt még meggondolom. Viszont erről tud valaki valami információt? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1280558 Astro File Managerben próbáltam lecserélni a media_profiles.xml fájlt, de nem jött össze.

(#6275) Gattsu válasza Askformore (#6274) üzenetére


Gattsu
tag

Ha nincs rootolva, akkor felejtős, ha van, akkor root explorer.

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#6276) jani8787


jani8787
tag

4.0.4-es ICS, T-mobilos Rayemmel nem kellene, hogy működjön ez http://androidadvices.com/root-sony-xperia-ray-official-ics-404-firmware-tutorial/
mert nem teszi :( egyéb lehetőség? köszi.

(#6277) legenda007


legenda007
aktív tag

Kapunk még erre egy új frissítést-javítást szerintetek? Mert ez egy rakás.....

(#6278) Askformore


Askformore
senior tag

Ha csak simán vissza akarom tenni a GB-t, akkor elindítom a flashtoolt, feltelepítem vele a pár linkkel feljebb kapott GB gyári romot és annyi? Rootolni nem kell? Kezdő vagyok, bocs a láma kérdésekért!

(#6279) legenda007 válasza Askformore (#6278) üzenetére


legenda007
aktív tag

igen

(#6280) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Kicsit elszomorít,hogy mindenki cserélgeti a romokat,elég lassú a gyári :( , az ICS -vel adódnak a hibák, a főzöttekről is megoszlanak a vélemények...
Haj-haj..., nehéz így dönteni,hogy mi legyen :D

Alias: Júzer error

(#6281) Askformore válasza -HajTömeg- (#6280) üzenetére


Askformore
senior tag

Most tettem vissza a 2.3.4-et és igazi felüdülés, hogy nem szaggat a lapozás..

(#6282) thebeegee


thebeegee
tag

Sziasztok!

Nem követtem mostanában ezt a fórumot, így nem tudom, hogy érdemes-e a vodafone-os telómra a vodás 4.0.4-et feltennem.
Visszaolvasgattam, de már szinte minden hozzászólás a tört romokról szól, ami ha jól tudom garanciavesztéssel jár.
Korábban sok panasz volt a ledre és a kamerára, járna nekem bármilyen előnnyel a gyári vodás 4.0.4??
Az android jelenlegi (2.3.4) verziója nekem 1,5 hónapos telón egyszer sem fagyott, néha belassul ugyan, de sok program fut egyszerre, szóval ezt sem kifogásolom.

Illetve a kérdésem még annyi, hogy hogyan (milyen programmal) tudom a teló gyári állapotát lementeni, hogyha nem válik be a frissítés, akkor vissza tudjam tenni a régit?

Üdv!

(#6283) Mucsi14


Mucsi14
tag

Mindenkinek aki ICS-re akar frissíteni!
Bár már többen elmondták látom ismétlés a tudás...

-Mentsd el a kapcsolatokat sms-eket stb ami neked fontos vagy szinkronizáld a fiókoddal.
A frissítés mindent gyalul!
-Gyári állapot visszaállítása
Fontos, valamiért ha nem csinálod lassú lesz a rendszer.
-Frissítés
-Ezután jöhet a root.4.0.4-hez csak a kernelt kell cserélni,a romot én békén hagytam.

Nekem így működik T-s frissítés .Nem akad ,játékok nem szaggatnak.

(#6284) Mucsi14 válasza thebeegee (#6282) üzenetére


Mucsi14
tag

Nem kell elkapkodni a frissítést.Ha nincs bajod a mostani rendszerrel annyit nem ad az új,mint amennyi bosszúság van vele.Nálam már jól működik a 4.0.4,de szívtam vele mire minden működik amiket használok.Amibe NEKEM jobb az ICS :lehet betűméretet állítani,a bluetooth problémák megszűntek (a régivel volt bajom),alkalmazások törléséhez nem kell a setupba barangolni,nálam gyorsabb.2hete hasznalom a régi rommal már belassult ennyi idő alatt.

(#6285) Askformore válasza thebeegee (#6282) üzenetére


Askformore
senior tag

Nem tudom, hogy másnak mi volt a gondja az ICS-vel, de nekem kezdte ott, hogy laggolt mint a nemtudommi, aztán amikor megpróbáltam zenét tenni a memóriakártyára, nem látta a zenelejátszó, ha töröltem egy képet számítógépen az SD kártyáról, az ugyanúgy ott maradt a galériában csak épp sérült fájlként, később kiderült, hogy a kamera az eddigi sztereó helyett monoban veszi fel a hangsávot, majd mikor az előbb teljesen magától újraindult, akkor vágtam majdnem földhöz döntöttem el, hogy vissza a 2.3.4.. emellett olvasgattam fórumokon, hogy mindenki panaszkodik. Azt is olvastam, hogy jön egy még újabb frissítés a led kijavítására. Ha rám hallgatsz ne frissíts! Én is várok még :)

(#6286) thebeegee válasza Mucsi14 (#6284) üzenetére


thebeegee
tag

Ok. Köszönöm a válaszokat, nem frissítek egyelőre.
Amúgy a 2.3.4-en is lehet a középső menüben (ahol a programok parancsikonjai vannak) törölni alkalmazásokat. Jobb oldalon a házikó mellett megjelenik egy ikon, azzal.

(#6287) Mucsi14 válasza thebeegee (#6286) üzenetére


Mucsi14
tag

Ja közben nekem is beugrott, :B ritkán törlök alkalmazást talán azért emlékeztem rosszul

(#6288) soultrapp


soultrapp
senior tag

csáótok!én is tervezek majd venni egy ilyet,de sok negatív véleményt olvasok róla,hogy így lassű meg úgy lassú. Most,ha vennék ilyen telefont akkor egyből frissíteni kellene?vagy azért lassú,mert nem jó rá még a frissítés?

Valaki eltudja mondani ennek a telefonnak az előnyeit és a hátrányait?
Sokat segítene a döntésemben,hogy ezt vegyem-e meg.
Netezni lehet rajta normálisan?kis kijelzője miatt?

Segítségeket köszönöm!!!!

(#6289) Gattsu válasza soultrapp (#6288) üzenetére


Gattsu
tag

Teljesen random, hogy új szoftverrel kinek akad és kinek nem. Ha megveszed és akadna, visszarakod a régebbit, semmiből nem maradsz ki. A kis kijelzőre csak annyit, hogy kompakt, nem kell mindig 2 kézzel tapicskolni, mert nem érsz át a kijelző túloldalára. Az akkuja jól bírja, egész jó képet csinál. Ha 50k-s árfekvésben keresel telefont, tudom ajánlani. Én egy galaxy S-t cseréltem le erre. Nem bántam meg.

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#6290) fPApi válasza Mucsi14 (#6283) üzenetére


fPApi
őstag

"Ezután jöhet a root.4.0.4-hez csak a kernelt kell cserélni"
Eddig én úgy tudtam, hogy a kernel cseréhez nyitott bootloader kell, nem?

(#6291) soultrapp válasza Gattsu (#6289) üzenetére


soultrapp
senior tag

hát az az 50k inkább 60k,de mindegy ezen nem veszünk össze.a kijelző a vivazomon sem volt mondjuk nagyobb,de lehet inkább 60 körül használt arcot kellene néznem. Nem tudok dönteni:-(

De te tudsz valahol 50k-ért új ray-t?

(#6292) Gattsu válasza soultrapp (#6291) üzenetére


Gattsu
tag

Én alig használt, garis, fóliás ray-t vettem 40k-ért... Az arc régi és túl tégla. Szerintem.

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#6293) soultrapp válasza Gattsu (#6292) üzenetére


soultrapp
senior tag

hát sajnos én még nem találtam olyan jó árban:-(ráadásul alig használtat.
Neked szerencséd volt:-)

(#6294) Askformore válasza soultrapp (#6293) üzenetére


Askformore
senior tag

Én itt vettem, mondjuk most már jóval olcsóbb :)

(#6295) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Frissítettük öcsém telóját ICS-re, most viszont panaszkodik, hogy nem megy a mass storage mód. Nem vagyok otthon, így nem tudom ellenőrizni, de lehetséges, hogy az ICS miatt van?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#6296) diane


diane
tag

Sziasztok!

Vodafone-os vagyok, megvannak a beállításaim, jók is, mégsem tudok MMS-t küldeni, egyszerűen nem megy el csak teker-teker és függőben marad. Mi lehet a gond?

(#6297) Askformore válasza rizso (#6295) üzenetére


Askformore
senior tag

Beállítások ->Xperia ->USB kapcsolódásnál állítsa át a médiaátvitelt a másikra.

(#6298) rizso válasza Askformore (#6297) üzenetére


rizso
addikt

Ez a baj, hogy a másikon van (adattárolás vagy mi), és nem csinál semmit, nem jelenik meg a gépen mint adathordozó...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#6299) tomy86 válasza fPApi (#6290) üzenetére


tomy86
addikt

Nem feltétlenül. A sony által aláírt kernelek felmennek zárt bl-nél is és a rootnál ilyeneket cserélgetsz.

(#6300) Orgi válasza soultrapp (#6291) üzenetére


Orgi
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.