Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) Atawallpa válasza viw (#5600) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

A gyári rom odexed. Ha a root explorerrel valamelyik (talán a framework mappában) *.odex fájlokat kell látnod)
A deoxed általában custom romok esetén van, illetve van egy eljárás, amivel odexed verzióból deodexed verziót lehet csinálni. Igazából én nem látom át az előnyét hátrányát még.
Egyes fejlesztők az xda-n a deodexes verzióra esküsznek, mások meg az odexesre.

Szóval: a *.jar kissebb a az odex-es romoknál, mert, mert a.* dex fájlok a *.jar / *.apk fájlokon kívül vannak, ennek a neve a *.odex. Ez egy tömörítetlen, optimalizált *.dex, amely kapcsolatban áll más *.odex fájlokkal, így a fájl mérete lényegesen nagyobb, mint a deodexes verziójának.
(Röviden az egyikben van kívül egy *.odex fájl, a másikban a *.jar/*.apk fájlban van benne a dex)
Az odexes gyorsabban boot-ol, meg állítólag gyorsabban tölti be az appokat, ugyanakkor zabálja a tárhelyet. A deodexes kisebb helyett foglal, viszont lassaban bootol és lasabban indítja a programokat.
Az én custom romom deodexes, de más buherálások miatt én inkább gyorsulást vettem észre.

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5602) viw válasza Atawallpa (#5601) üzenetére


viw
aktív tag

köszönöm

(#5603) tomy86 válasza Atawallpa (#5580) üzenetére


tomy86
addikt

:R

Ez egyrészt nagyon jó, mert most tényleg jelez mindenre, másrészről mióta feltettem, azóta minden hívást hangpostára irányít :W Magyarul ki se cseng a telefon, hanem egyszercsak jön az értesítés, hogy erről és erről a számról kerestek. Ötlet? :F

Megoldódott

[ Szerkesztve ]

(#5604) Atawallpa válasza tomy86 (#5603) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Megírod a többieknek, hogy hogyan?

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5605) tomy86 válasza Atawallpa (#5604) üzenetére


tomy86
addikt

Azért nem írtam, mert baromi nagy user error volt, ami másnál nem fog jelentkezni :B . Ugyanis valamikor úgy látszik beállítottam az itthoni vezetékes számra, hogy irányítsa át hangpostára automatikusan és mivel arról ritkán hívnak így eddig nem tűnt fel. Viszont én meg arról akartam kipróbálni, hogy nem fogadott hívásra is jelez-e a LED. Pár próbálkozás után tartottam némi szünetet és utána a másik mobilom akadt a kezembe és amikor arról hívtam a Rayt, akkor kicsengett. Ezek után néztem meg az itthoni vezetékes szám beállításait a telefonkönyvben és ott volt a pipa az automatikus átirányításnál. :DD

A lényeg, hogy hibátlanul működik a javítás. Még egyszer köszi a linket.

[ Szerkesztve ]

(#5606) #12634880


#12634880
törölt tag

(#5607) Atawallpa válasza #12634880 (#5606) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Mivel sem a készülék sem a régió nem támogatott, ezért gondolom nem.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5608) lovas93 válasza Fehércápa (#5588) üzenetére


lovas93
tag

Igen,csak simán feltettem. Lehet h ez a baj. Egyébként nekem tnap úgy merült 75%-ról 42%-ra kb 2 és fél óra alatt h telefonáltam 2x és felmentem facebookra 1x...

(#5609) Tod


Tod
csendes tag

A telómon anno csináltam egy google fiókot mert ugye mindenhez kellett. (x10 mini pron) Most ugye ezt használja, látom is az email címem be van jelentkezve. De jelszót sehol nem látom, telón is van jelszó emlékeztető v vmi almenü ahl meg tudom nézni?

(#5610) Tod


Tod
csendes tag

Még 1 kérdés, Xperia Ray-re hivatalosan mi az utolsó Oprendszer?
Amit a Sony Pc Companionnal tudok frissíteni és stabil is.
Most még gyári Ginger B van fent érdemes váltani felfele?

(#5611) tomy86 válasza Tod (#5610) üzenetére


tomy86
addikt

A legutolsó hivatalos droid a 4.0.4. Build szám 4.1.B.0.431

(#5612) #12634880 válasza Tod (#5610) üzenetére


#12634880
törölt tag

Háát...
Én megbántam hogy ICS-re frissítettem, és a PC Comapnion; valamint a SUS is a legújabbat tudja csak felrakni.
Jobban néz ki meg minden de jobban laggol nekem az egész menüje.
Valakinek tele van hibákkal valakinek pedig semmi baja vele.
Sokan azt ajánlották hogy ha frissíteni akarsz, akkor SUS-al tedd és előtte a telefonból csinálj egy FR-t!( Factory reset/defaults)
Ezzel visszaállítja a telefont alap állapotba.

(#5613) mrlujoak válasza #12634880 (#5612) üzenetére


mrlujoak
veterán

...és Te megcsináltad?
Mármint a teljes visszaállítást, majd a szűz gépre ismét feltelepíted (mondjuk SUS-szal) az ICS-t?
Csakmert egy-két kardinális esetet leszámítva ez mindig gyógyír a rendellenes működés kijavítására.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5614) Picicicus


Picicicus
aktív tag

Sziasztok!rég jártam itt,igy lehet olyat kérdezek ami már le volt irva korábban.
ha a telefonomat géppel összekötöm,kiirja hogy frissithetem ,de eddig nem tettem meg,mert nem tudom ilyenkor minden elveszik a telefonrol?(számok,képek,letöltött olgok?)

Ha a telefon menüjébe bemegyek,ott viszont még azt irja ki hogy a telefonomon a legfrisebb szoft. van.ez akkor hogy is van?

Köszönöm ha egy régi olvasónak megválaszoljátok a nektek egyértemünek tűnő kérdést.

(nincs időm neten lógni mostanság)

(#5615) mrlujoak válasza Picicicus (#5614) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ha a lementett dolgaid a memóriakártyán vannak (képek/zenék...) akkor minden megmarad.
Amúgy is, mert ha minden rendben megy a frissítéssel, akkor a beállítások is megmaradnak.

A telefonod menüjében azért nem látszik, mert a frissítés nem OTA, azaz csak adatkábel segítségével frissíthető ez a verzió.

szerk:
Egyébként minden kapcsolatot is ments le mondjuk a memóriakártyára.
Ha a frissítés után nem működik rendesen, akkor pedig egy teljes visszaállítást csinálj, és úgy egy újabb szoftverfrissítést...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5616) Picicicus válasza mrlujoak (#5615) üzenetére


Picicicus
aktív tag

Köszönöm:)
remélem megmaradnak a beállítások,nem szeretek vesződni velük:S

ebben majd párom segitségét fogom kérni hogy mit hogy is mentsek el h megmaradjon...

Vagy jövök ujra nyavajogni:D
amugy nektek hogy vált be az uj verzio?
jobb vagy roszabbat irnak rola átalánosságban?

(#5617) Tod


Tod
csendes tag

Sony E Xperia mini Pron volt olyan h biztonsági mentés, csináltam is.
Xperia Ray miért nem találok olyat h bizt mentés? Vagy visszatöltés?
Olyan opciót nem látok. Nincs is?

(#5618) #12634880 válasza Tod (#5617) üzenetére


#12634880
törölt tag

Nekem a google accom hozzáadásánál lehetett ezt kipipálni.
Ha jól emlékszem.:D

[ Szerkesztve ]

(#5619) Pompi válasza mrlujoak (#5615) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"A telefonod menüjében azért nem látszik, mert a frissítés nem OTA, azaz csak adatkábel segítségével frissíthető ez a verzió."

Én még nem frissítettem 4.0.3-ról, viszont a 4.0.4-et jelzi a telefon is, csak közli, hogy a PC Compilation kell a frissítéshez.

Feel Good Inc.

(#5620) tomy86 válasza Pompi (#5619) üzenetére


tomy86
addikt

Törölve. Ez nem az én napom :)

[ Szerkesztve ]

(#5621) zhata válasza Pompi (#5619) üzenetére


zhata
senior tag

Azért légy óvatos.
Nekem a root jog ezzel akkor veszett!

(#5622) #12634880


#12634880
törölt tag

Újratelepítettem SUS-al a rendszert és minden faxa! :D
Már be van lakva. :D
Egyetlen bajom, még mindig:
Ha sok ikon van kirakva az 1. képernyőre (tele van) akkor ha arra vagy arról görgetek, laggol.
Ha egy sor ikont lehagyok akkor már nem.
Érdekes. :F

[ Szerkesztve ]

(#5623) mrlujoak válasza #12634880 (#5622) üzenetére


mrlujoak
veterán

De ez nem érdekes, hanem evidens... :U

Ha telepakolod a kezdőképernyőket ikonokkal/widgetekkel, akkor bizony az megizzasztja a hardvert.

(#5619) Pompi:

.3-ról .4-re már jelezheti, na látod ezt nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5624) Syl


Syl
nagyúr

Egy kis adalék azoknak akik szerint az androidot naponta újra kell indítani: [link] :P

(#5611) tomy86

A legutolsó hivatalos droid a 4.0.4. Build szám 4.1.B.0.431

Ez éppen az imént futott be hozzám. Még meditálok rajta, hogy feltegyem-e... :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5625) tomy86 válasza Syl (#5624) üzenetére


tomy86
addikt

Nekem sem a 4.0.3-al, sem a 4.0.4-el nincs gondom (főleg amióta az xda-n megoldották a LED hibás működését). Nem találtam leírást, hogy mik a konkrét különbségek a kettő között, de e szerint a cikk szerint sok javítást tartalmaz. Rootolni kicsit bonyolultabb.

[ Szerkesztve ]

(#5626) #12634880 válasza mrlujoak (#5623) üzenetére


#12634880
törölt tag

Widgetekkel nincs tele, állapotváltók vannak csak a másik oldalon. Meg egy óránként frissülő időjárás (alap).

[ Szerkesztve ]

(#5627) Syl válasza tomy86 (#5625) üzenetére


Syl
nagyúr

Rootolt 4.0.3 Nordic van jelenleg a telefonomon. Igazából nem érdekel ez a frissítés, csak bosszant, hogy nem tudom eltüntetni az értesítési sávról a jelét. :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5628) tomy86 válasza Syl (#5627) üzenetére


tomy86
addikt

Az nem megoldás, hogy törlöd/fagyasztod az update centert?

(#5629) Mucsi14


Mucsi14
tag

Aki vissza akar térni GB-re még működik a link.......
[link]

(#5630) fPApi válasza tomy86 (#5625) üzenetére


fPApi
őstag

Ez a LED javítás nekem úgy oldotta meg, hogy most már egyáltalán nem jelez a LED semmire! Van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja, mivel úgy látom mindenkinek működik? Ja igen: 4.0.4 és a leírtak szerint rendben felment.

(#5631) fPApi válasza Syl (#5624) üzenetére


fPApi
őstag

Ez a kép így mondjuk jópofa, de semmit nem jelent és semmire sem jó!

[ Szerkesztve ]

(#5632) Pompi válasza zhata (#5621) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, ezért nem raktam még fel.
De lassan eljutok oda, hogy felrakom a MIUI-t és akkor mind1 is ;)

Feel Good Inc.

(#5633) cirx


cirx
senior tag

érkezik az Android 4.1 „Jelly Bean”

vajon ezt is megkapjuk, vagy ezt már szívtuk? :D

S23 GREEN

(#5634) tomy86 válasza fPApi (#5630) üzenetére


tomy86
addikt

Először én is így jártam. Lehet, hogy csak nálam volt a hiba, de csütörtökön csak egy 1.1MB-os fájl jött le az xda oldaláról. Ezt akkor nem is figyeltem csak amikor tegnap a telepítés után nem működött a LED (pedig a telepítés lefutott), újra letöltöttem és akkor vettem észre, hogy az újra letöltött fájl 9MB. Hozzáteszem mindkétszer az odexed verziót töltöttem le és a két fájlnév is ugyanaz volt. Valószínű, hogy csak az én böngészőm töltötte le hibásan először, de ezt nézd meg

(#5631): A Syl által linkelt kép meg pont arra volt jó, ami miatt kitette. Látszik, hogy 1000 órája nem volt újraindítva, tehát mint írta nem feltétlenül kell 1-2 naponta újraindítgatni a telefont, mint azt sokan mondják.

(#5633) cirx: vagy 4.1 helyett 5.0 lesz a JB. Szerintem az már nem jön ezekre a telefonokra. Azt sem tudni mikor jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#5635) cirx válasza tomy86 (#5634) üzenetére


cirx
senior tag

nem véletlenűl kérdeztem ugyanis:

http://mobilarena.hu/hir/android_4_1_lesz_a_jelly_bean.html

:)

S23 GREEN

(#5636) imis válasza lmno (#5562) üzenetére


imis
senior tag

Azért az érdekelne, hogy a térképet hogyan ne indítsa el, amikor azt amúgy sem használom. :(((

(#5637) fPApi válasza tomy86 (#5634) üzenetére


fPApi
őstag

Sajnos ezen már túl vagyok, nekem a jó méretű fájl jött le (sőt én is megcsináltam kétszer, két különböző letöltésből, de változatlan)!

A képpel kapcsolatban meg arra utaltam, hogy OK, hogy addig nem indította újra, de azt nem tudjuk, hogy hogyan viselkedik a telefon. Szerintem ha az ember gondoskodik a töltésről, akkor valószínűleg akár évekig is működik újraindítás nélkül, csak a működés mikéntje a kérdés!

(#5638) tomy86 válasza fPApi (#5637) üzenetére


tomy86
addikt

Akkor nincs ötletem. Nekem is 4.0.4 van a telefonon (T-s frissítés) és jelez a LED.

(#5635) cirx: ezt eddig nem olvastam.

(#5639) Mucsi14


Mucsi14
tag

Segítséget kérek Jelenleg 4.0.3 as ICS vav a telón rootolva.Szeretném 4.0.4 re frissíteni roottal és cwm et is fel szeretném telepíteni.Leírná valaki szájbarágósan hogyan csínáljam főleg a cwm-nél akadtam el.PÜ-t is szivesen olvasok.Köszi

(#5640) tomy86 válasza Mucsi14 (#5639) üzenetére


tomy86
addikt

Ha csak a cwm a gond, akkor:
Töltsd le ezt: Se tweak installer
Csomagold ki a számítógépen egy mappába.
Telepítsd a telefonra a busyboxot. Én feltettem a busybox installert és az feltelepítette.
Ezután telefonon jelöld be az usb hibakeresést (menü - fejlesztői lehetőségek) és dugd rá a telót a számítógépre! Majd indítsd el a korábban kicsomagolt SE_Extreme_Tweak_Installer.exe fájlt! Ezt kell látnod. A progi felső sorában, a lenyíló menüben kiválasztod a telefonnak megfelelő sort (ami a képen is látszik) valamint pipa az auto reboothoz, majd install. Ha a telefon újraindult lehúzod a gépről és ennyi.
A cwm menüjébe úgy tudsz belépni, hogy a telefon bekapcsolásakor a Sony felirat megjelenésekor sűrűn nyomogatod a hangerő le gombot.
Én legalábbis így csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#5641) #12634880


#12634880
törölt tag

Megoldottam az akadásokat!
Sony Xperia S-es kinézetet leszedtem XDA-ról.
A home.apk-t telepítettem. Ugyanúgy néz ki kb..
Restart után viszont újra kell telepíteni mert az eredeti launchert írja felül. (és gondolom nem tetszik neki)
Akinek van CWM-e, az tudja véglegesen aktiválni.
Vannak benne widgetek is meg minden!
2D gyorsítással sem szaggat!

Van egy olyan érzésem, hogy a Sony direkt cseszte el a 2011-es modellekre.
A 800 mhz-s acro-n meg ezeken a szarokon nem szaggat.

[ Szerkesztve ]

(#5642) viw válasza #12634880 (#5641) üzenetére


viw
aktív tag

légyszi linkeld be lo lehet ezt megtalálni. köszi.

(#5643) #12634880 válasza viw (#5642) üzenetére


#12634880
törölt tag

(#5644) Picicicus válasza mrlujoak (#5615) üzenetére


Picicicus
aktív tag

Köszi,kis segitséggel,de sikerült!

(#5645) viw válasza #12634880 (#5643) üzenetére


viw
aktív tag

"...CWM-e, az tudja véglegesen aktiválni."
ez alatt azt érted h csak feltolom cwm-el és kész is?

(#5646) viw válasza viw (#5645) üzenetére


viw
aktív tag

hát ez nem jött be. xperia feliratig eljut, majd újraindul.

(#5647) #12634880 válasza viw (#5646) üzenetére


#12634880
törölt tag

Akkor olvasd el a leírást.
Ott van pedig úgy kell azt.
"Install via recovery."
De én ezekhez nem értek, csak tippet adtam!
Nekem meg oldotta és nem zavar hogy újra kell mindig raknom.
Cserébe garancia megmarad-

[ Szerkesztve ]

(#5648) viw válasza #12634880 (#5647) üzenetére


viw
aktív tag

próbálkozom még. kösz az infót

(#5649) tomy86 válasza #12634880 (#5641) üzenetére


tomy86
addikt

Nem egyszerűbb feltenni egy alternatív launchert? Pl. Nova, Apex. Mindkettő ICS-re van optimalizálva és sokkal gördülékenyebb a gyárinál. Csak javaslat.

(#5650) Mucsi14 válasza tomy86 (#5640) üzenetére


Mucsi14
tag

Most már én is így csináltam! :))

Nagyon köszönöm :R :R :R :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.