Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) tomy86 válasza jani8787 (#6700) üzenetére


tomy86
addikt

Nem a cwm az nem a csökkentett mód. A hangerő le gombot nyomogattad (ne folyamatosan nyomd)?
Ha nincs cwm menü, akkor jó eséllyel nincs busybox telepítve. Töltsd le a busybox installert és telepítsd a busyboxot! Amit letöltesz az csak egy installer. El kell indítanod és abból a progiból tudod telepíteni magát a busyboxot.

(#6702) jani8787: biztos, hogy van cwm telepítve? Esetleg telepítsd újra ez alapján! Más ötletem nincs. :(((

[ Szerkesztve ]

(#6702) jani8787 válasza tomy86 (#6701) üzenetére


jani8787
tag

de telepítve van, és nincs cwm menü, csak a csökkentett mód jön be

(#6703) tomy86 válasza jani8787 (#6702) üzenetére


tomy86
addikt

Egy kis leírás a recovery használatáról.

(#6704) Syl válasza jani8787 (#6702) üzenetére


Syl
nagyúr

Amikor bekapcsoláskor megjelenik a Sony felirat, elkezded nyomogatni a "hangerő le" gombot. Figyelem! Nem nyomni kell, hanem nyomogatni! 4-5 másodperc után kicsit világosabb lesz a kijelző, ekkor abba lehet hagyni a nyomkolászást. Pár pillanat múlva bejön a CWM.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6705) soultrapp válasza Syl (#6688) üzenetére


soultrapp
senior tag

ez az amit gondoltam,hogy az jobban meríti az akksit.
de mi előnye van,ha azon megy a hálózat?nem gsm-en.

(#6706) tomy86 válasza soultrapp (#6705) üzenetére


tomy86
addikt

Pl. nagyobb adatsebesség.

(#6707) Gattsu


Gattsu
tag

Valaki rakott már fel cm9et? Milyen kernel kell alá? Próbáltam felrakni a freexperia-s cm9-et (elvileg a saját kernelével, legalábbis az volt belinkelve a topicba) és a freexperia feliratnál megfagy a telefon.

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#6708) jani8787 válasza tomy86 (#6699) üzenetére


jani8787
tag

de akk az új rom az teljesen szűz lesz? arra hogyan tudom a leggyorsabban visszarakni a dolgaim? közben a CWM-t működésre bírtam...

(#6709) soultrapp válasza tomy86 (#6706) üzenetére


soultrapp
senior tag

na de most.ha csak telefonálásra használom akkor elég a gsm is nem?netezni wifin netezek,akkor meg ugye nem számít...

(#6710) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

Ezt próbálta már valaki? újabb zárt loaderes ROM...

[ Szerkesztve ]

(#6711) tomy86 válasza jani8787 (#6708) üzenetére


tomy86
addikt

Mit értesz szűz alatt? Nyilván az általad másik romra telepített dolgok nem lesznek rajta.
Saját appok, sms-ek, stb mentésére és a másik romon visszaállítására én a MyBacup Root progit használom vagy a Titanium Backup a másik egyszerű lehetőség.

(#6709) soultrapp: akkor átállíthatod 2G-re. Én nem próbáltam, hogy mennyit javít az akkuidőn (tavaly óta folyamatos 3G és szinkron van beállítva nekem), de lehet hogy van olyan aki kísérletezgetett már vele.

(#6712) Essien válasza Bobó_20 (#6710) üzenetére


Essien
aktív tag

Nekem egy napja van fent , eddig szépen teszi a dolgát és jól is néz ki :) volt fent mindegyik zárt de egyenlőre ez tetszik a legjobban és minden felesleges alkalmazás pucolva van rajta.

(#6713) Syl válasza jani8787 (#6708) üzenetére


Syl
nagyúr

Az új ROM az kb olyan, mint amikor a boltból kihoztad. Tök üres. Kivéve az SD kártyát. Ahhoz nem nyúl.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6714) viw válasza jani8787 (#6698) üzenetére


viw
aktív tag

ez nekem a sony feliratnál megfagyott. lehet h csak nálam nem jó?!

(#6710) Bobó_20

[ Szerkesztve ]

(#6715) Essien válasza viw (#6714) üzenetére


Essien
aktív tag

Nálam megy rendesen.

(#6716) energy4ever


energy4ever
addikt

A 3D camera programot hogyan tudom feltenni hogy ha alapból nincsen a Rom-ban?
Netten nem találtam, google play-en sem találtam!

(#6717) jani8787 válasza tomy86 (#6711) üzenetére


jani8787
tag

ha fenn az új ROM akkor lehet sdkártyát formázni vagy nem szabad? gondolom frissülni ez már utána csak hasonló módon fog nem?

(#6718) Bobó_20 válasza Essien (#6712) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

mennyi a szabad RAM telepítés után? akksiidő? valamint a led bugfix megoldható rajta? olvastam hogy csak smsre jelez...ezért nem akarom feltenni a lightflow-t

(#6719) Essien


Essien
aktív tag

ezt most csináltam, aksiról még nem nyilatkozom mert egy napja van fent, a led-es dolgot meg nem próbáltam. sztem egy próbát mindenképp megérne. Ha ilyen marad és nem fagyogat és újraindul mert nekem a többinél ezek voltak a gondok akkor ez marad.

(#6720) Gattsu


Gattsu
tag

Nalam most a superlaggera nyitott bles valtozata van fent, az akksiido meg 1,3Ghzn is van annyi, mint egy gyari romnal. Viszont olyan szinten gordulekeny, hogy semmi akadas nincs rajta barmit csinalok. A cm9et probalnam meg ki, de nem tudom milyen kernel kell ala.

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#6721) Atawallpa válasza Gattsu (#6720) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Fxp kernel kell hozzá, de a hozzászólások alapján a cm9 még nem elég stabil.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6722) legenda007 válasza Essien (#6719) üzenetére


legenda007
aktív tag

Tapasztalataidat megírnád, milyen ez a rom.

(#6723) Bobó_20 válasza Essien (#6719) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

kösz szépen jónak tűnik :))

(#6724) viw válasza Essien (#6715) üzenetére


viw
aktív tag

igen láttam h írtad, meg xda-n is mondják h jó. nem tudom nálam miért nem?!
zárt vagy nyitott bootloadered van? én zárt, gyári romra próbáltam feltenni.

(#6725) Atawallpa válasza viw (#6724) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Mindent végigcsináltál a leírásban? A cwm "Mount and storage"-ban is formatáltad a három dolgot a felrakás előtt?

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6726) viw válasza Atawallpa (#6725) üzenetére


viw
aktív tag

igen... de most letöltöm megint, hátha hibás volt a fájl.
úgy csináltam ahogy írtad

(#6727) Pompi válasza Essien (#6719) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ezen most azt kell nézni, hogy 180 mega maradt szabadon? Ez melyik rom? zárt vagy nyitott bootloader?

Szerk: bocs, közben visszaolvastam és látom (btw használhatnád a válasz funkciót :P )

A zárt bootloaderes 2.7.13-as miui is egész jó szabad memóriákat produkál:

197 MB szabadon

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#6728) lmno válasza Pompi (#6727) üzenetére


lmno
őstag

Hátteret elkérhetem?:-) thx

(#6729) Pompi válasza lmno (#6728) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Persze:

nagyméret, telóméret

Feel Good Inc.

(#6730) legenda007 válasza Essien (#6719) üzenetére


legenda007
aktív tag

Alulról ezt a back-home-recent gombokat hogy lehet eltüntetni a képernyőről?

(#6731) jani8787 válasza jani8787 (#6717) üzenetére


jani8787
tag

ennek a legújabb romnak az aljaról azt a tök felesleges sort el lehet tüntetni vhogy? mobilról vok most nézem h már kérdezték, nagyon zavaró az ott alul!!! nekem nem sikerült eltüntetni...

[ Szerkesztve ]

(#6732) legenda007 válasza jani8787 (#6731) üzenetére


legenda007
aktív tag

Van egy olyan app rajta, hogy enable/disable nav. Abban tudod kikapcsolni, csak újra kell indítani. Én ki is törölték utána.

(#6733) Atawallpa válasza jani8787 (#6731) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Ez a poureness? "use enable/disable nav bar app"

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6734) jani8787


jani8787
tag

ha fenn az új ROM akkor lehet sdkártyát formázni vagy nem szabad? gondolom frissülni ez már utána csak hasonló módon fog nem? mmint csak én tudom frissíteni CWM-mel?

[ Szerkesztve ]

(#6735) jani8787


jani8787
tag

Gondolom nem véletlenül vannak a ROM-ban, de én nem ismerem ezeket, ezért szeretnék róla véleményt kapni, attól aki használja, hogy valóban hasznos-e, és hogy pontosan mire való.

1. Disable auto brightness ez az lenne, hogy magától állítja a fényerőt? mert nekem sose működött, ezt honnan tudom, hogy mikor van ki és bekapcsolva? mert nincs kezelőfelülete...

2. Rescan media root? ez mikor hasznos? ha eddig nem kellett, akkor gondolom ezután sem fog?

3. No-frills CPU control ezt tudom mire való, de ez valóban ér vmit? ezzel fel kellene tudnom húzni a procit? mert nem engedi 1GHz fölé...

4. Toggle ALS preferences?

5. xperia pureness with beats?

6. Terminál emulátor???

csak azért kérdezem, mert törlöm őket, ha nincs értelme, de lehet, hogy van csak nem ismertem eddig...köszi...

[ Szerkesztve ]

(#6736) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok!

Valaki elárulná nekem, hogy mondjuk egy 30 000 forint körüli tablet a nagy kijelzőn kívül mivel tud többet egy ilyen telefonnál? Azt vettem észre, hogy nagyrészt az alsó kategóriás tabok 1 Ghz procival és 512 memóriával vannak szerelve és általában ICS van rajtuk.
válaszokat előre is köszönöm!

(#6737) Atawallpa válasza jani8787 (#6735) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

1. Disable auto brightness
Disable a kikapcsolás, az Enable a bekapcsolás. Valószínűleg át lettek írva az értékek a hw_config.sh fájlban, így ha a disable mellé pipát raksz, akkor kikapcsolod az autómata fényerőszabályozást.
2. Rescan media root?
Ez a belső tároló mediáit szkenneli újra (csengőhangok, sms hangok stb. Szerintem elsőre megcsinálja a rom, de ha nem tudsz onnan hangot kiválasztani, akkor hasznos lehet.
3. No-frills CPU control ezt tudom mire való, de ez valóban ér vmit?
A gyári kernelnél is van lehetőség undeclocking-ra, azaz a gyári 1 GHz csökkenthető 800 MHz-re, így többet bír az akksi és még így sem laggos a rom a leírás szerint.
4. Toggle ALS preferences?
Aulomatic Ligt Sensor (autómata fényerőszabályozás) beállításai. Szerintem hasznos, de nem tudom mit csinál, így próbáld ki.
5. xperia pureness with beats?
A walkman player a Dr Dre féle beats kiegészítéssel (ThilinaC munkája) jobb hang, mélykiemelés, illetve hangszínszabályozó beállítás, térhatás beállítása a fülhallgatóban. Szerintem érdemes megtartani
6. Terminál emulátor???
Ezt nem használtam még nem tudom mire jó.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6738) Atawallpa válasza qpakcovboy (#6736) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Másra használod.
Tabletek: Az olvasásra (epub könyvek), munkára, táblázat, word szerkesztésre jó, illetve netezni is könnyebb. Én netezni, filmet nézni, könyvet olvasni használom többségében.
Van OTG adaptere így USB-ről is tud beolvasni filmet, zenét, videót.
Viszont nálam a Wayteq Padnál nincs benne Gps, illetve Sim. Vagy mobilnetes stickel használod, vagy wifivel. Az egész hátlapja egy nagy aksi, így általában többet bír, mint a telefon.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6739) jani8787 válasza Atawallpa (#6737) üzenetére


jani8787
tag

na de akkor ezekszerint az 1. és a 4. közt akkor most mi is a különbség? 6-osról vki tud vmit? ha valaki tud még vmit hozzáfűzni, akk nyugodtan...

(#6740) Atawallpa válasza jani8787 (#6739) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Az 1, az az hogy bekapcsolod az autószabályozást.
A 4. az pedig a fényerő beállítások (pl 10%/DIM/25%/50%/75% között tudod léptetni, még akkor is, ha az ALS be van kapcsolva, illetve akkor is, ha kikapcsoltad)
Mivel nem ezt a romot használom ezért több tanácsot nem tudok adni, de teszteld, hogy mit csinál. Hátha megtalálod, hogy neked melyik az optimális.
Én a JJ romot úgy használom, hogy be van kapcsolva az ALS, a fényerő meg 25%-ra van beállítva. Ilyenkor a 25% körül módosítgatja a kijelző fényerejét a kinti fény függvényében.

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6741) matrixtm


matrixtm
csendes tag

A nav. bart eltudtam tüntetni, de az automatikus fényerő sehogy nem műkődik!

Van valakinek ötlete? Másnál megy ?

matrixtm

(#6742) Atawallpa válasza matrixtm (#6741) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Az automatikus fényerő elvileg magától teszi a dolgát. Letesztelni úgy tudod, hogy egy sötétebb szobában visszaveszi a kijelző fényerejét, ha meg kimész a napra, akkor erősödik a fényerő, hogy lásd a kijelzőt.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6743) matrixtm válasza Atawallpa (#6742) üzenetére


matrixtm
csendes tag

Ez eddig ok, csak nem műkődik :)

Ezért pakolgatom a romokat össze vissza a telóra hogy találjak egy olyat ahol ez szépen megy. :)

De majd kisérletezek :)

Ennél a romnál nálam az aku egész jó!

Tegnap délelött töltöttem és most vagyok 50%-on igaz estére a 3g-t lelőttem.

Kiváncsi vagyok hogyan bírja aktívabb használat után.

matrixtm

(#6744) Atawallpa


Atawallpa
aktív tag

Akinek a fényképezővel van gondja, gyorsabb, jobb fényképező, és videófelvétel: [MOD][ICS] Camera Mod Fast Capture, HQ Stereo Sound & Smooth HD Recording
Camera Mod Changelog :

- új libs kamera driver - thanks to jader13254
- továbbfejlesztett video felvétel HD 14mbit/s - thanks to hansip87
- jobb minőségű hang (Sztereo)
- jobb tömörítés
- jobb képminőség
- gyorsabb képkészítés
- módosított media_profile.xml
- módosított semccameraui.apk from hansip87

A hozzászólások alapján gyorsabban indul, gyorsabban ment és jobb képeket is csinál.
Kipróbálás saját felelősségre.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6745) matrixtm válasza Atawallpa (#6744) üzenetére


matrixtm
csendes tag

kipróbálom....

matrixtm

(#6746) Atawallpa válasza matrixtm (#6743) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Rakj rá root exploret. A root explorerben keresd meg a system/etc/hw_conig.sh fájlt Ha hosszany nyomsz rá, akkor felugrik egy ablak, ott válaszd az open with, majd a text viewer. Elvileg a végén kell lenni egy ilyennek:
# LMU AS3676 Configuration
dev=/sys/devices/i2c-0/0-0040/leds/
echo 0,0,0,0 > $dev/lcd-backlight/als/params #[gain],[filter_up],[filter_down],[offset]
echo 1 > $dev/lcd-backlight/als/enable #Sensor on/off. 1 = on, reg 90h
echo 12900 > $dev/torch/max_current

Ha 4 db '0' van, akkor nem szabályoz, ha bármi más, akkor tennie kell a dolgát.
Leírás itt.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#6747) jani8787 válasza tomy86 (#6711) üzenetére


jani8787
tag

A mybackup root vagy a titanium backup a jobb? egyszerűbb? többet tud vmeik? a mybackup ment alkalmazás adatokat? sd kártyát formázhatom rom feltevés után? új romnál gondolom se PC comp. se ota frissítés nem megy ugye? (bocs ha hülye a kérdés)

(#6748) matrixtm válasza Atawallpa (#6746) üzenetére


matrixtm
csendes tag

1,1,1,0 -án van....

A camera patch, meg annyit eredményezett hogy HD videónál ha bekapcsolom a képstabilizálót akkor nem szaggat be....

matrixtm

(#6749) legenda007 válasza Atawallpa (#6746) üzenetére


legenda007
aktív tag

Jól gondolom, hogy át kell írni a 4 db. 0-t?

(#6750) matrixtm válasza legenda007 (#6749) üzenetére


matrixtm
csendes tag

nálam ez sehogy nem szabályoz.... :(
na midnegy....

matrixtm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.