Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15351) Bergo válasza fatal` (#15348) üzenetére


Bergo
tag

A telefont ugyan úgy használom ahogy eddig. Van feltelepítve 30 alkalmazás amiket használok (pl viber, camera360, flash player, dropbox, időkép, blackmart, port.hu, vodafone alkalmazás, root explorer, stb) és ebbe nincs is benne pl a gmail amin az emileket olvasom, a gyári böngésző, a számológép, a gyári zenefelismerő, a play áruház, a gyári fényképező, a talk, az ébresztő ami szintén gyári és ilyesmik. Plusz a widgetek! Aztán nem tudom kb mennyi olyan alkalmazás van amit ez idő alatt feltettem aztán levettem mert nem olyan volt amilyennek reméltem. De azokból is 15-20 tuti volt. Szóval használom a telefont.

(#15352) Gulyopapa válasza blokad (#15350) üzenetére


Gulyopapa
addikt

ok
De miért nem világít a kis töltő led ?
Az akksi a szar vagy a telefon ?
Ezt hogy lehet kiszűrni?
Nincs pót akksim.

(#15353) fatal` válasza Gulyopapa (#15349) üzenetére


fatal`
titán

Rossz topic, az U20i az x10 mini pro, ez az SK17i topicja.

Itt az x10 mini pro topicja.

De valószínűleg kuka sajnos. :(

(#15354) Bergo válasza Gulyopapa (#15352) üzenetére


Bergo
tag

Fogsz egy multimétert és megméred a feszültséget az akkuba.
Ha az jó akkor a telefonnal van a baj. A víztől (vagy a párától) oxidálódhat ami zárlathoz vezet. Szét kell szedned és kipucolnod, hátha.
Megpróbálhatod még szárítani vagy rajta hagyni a töltőn kicsit hosszabb ideig.

(#15355) miaoumaoi válasza blokad (#15350) üzenetére


miaoumaoi
tag

És öntsél rá egy kis majonézt is.:-)

(#15356) Bergo válasza miaoumaoi (#15355) üzenetére


Bergo
tag

És akkor már főzhetne belőle valamit :)

(#15357) PearCyp válasza Gulyopapa (#15349) üzenetére


PearCyp
tag

egyébként a az u20i még mindig nem mini pro, hanem x10 mini pro :) a mini pro sk17i

szerk.: jah most láttam hogy már írták

@Bergo: Főzött rom lesz rajta szó szerint :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#15358) Bergo válasza PearCyp (#15357) üzenetére


Bergo
tag

Nem úgy van hogy:

Sony Ericsson X10 mini pro (U20i)
Sony Ericsson Xperia mini pro (Sk17i)

A különbség pedig az X10i-ből lett Xperia nem?

Főzött rom :D ez tetszik :D igen szó szerint :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#15359) fatal` válasza Bergo (#15358) üzenetére


fatal`
titán

Nem. Minden SE smartphone Xperia, a régi windowsosok is.

[ Szerkesztve ]

(#15360) Bergo válasza fatal` (#15359) üzenetére


Bergo
tag

Köszi a felhomályosítást :)

(#15361) defter


defter
csendes tag

sziasztok,

a családban van egy xperia mini pro, aminek valószínűleg tönkrement a kijelzője, vagy a kijelző kábele. Egy telefonhívás után nem tért vissza a kép. Töltőre dugva sem reagált (töltésjelző sem). Most PC-re dugva a gép észlelte és lehet böngészni a tartalmát.

A kérdésem, hogy tudtok valami programot amivel lelehetne USB-n keresztül menteni a névjegyeket? Ha esetleg az sms-eket is vagy az appokat is lehetne az még jobb lenne. Persze úgy hogy a telefonon ne kelljen semmit se állítgatni...

A telefonon egyébként GB van még. A garancia még érvényes szóval remélem tudják javítani.

(#15362) fatal` válasza defter (#15361) üzenetére


fatal`
titán

Névjegyeket szinkronizáld a googleval.
SMS-eket lemented az sd-re aztán átmásolod a gépre (SMS Backup kulcsszóra keress a playen).

Vagy Helium az összes cucchoz.

(#15363) defter válasza fatal` (#15362) üzenetére


defter
csendes tag

szia,
talán elkerülte a figyelmedet, vagy én nem fogalmaztam elég pontosan, de a telefonnak nem jó a kijelzője. gyakorlatilag tök sötét, semmit nem látok. így még a sim pin kódot sem tudom beírni, nemhogy a play-ben bogarásszak. ezért kéne valami olyan cucc, amivel USB-n PC-n keresztül érem el a tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#15364) fatal` válasza defter (#15363) üzenetére


fatal`
titán

Jogos, nem figyeltem. Ezesetben sajnos semmit nem tehetsz. Talán adb-vel valahogy ki lehet bogarászni a cuccokat, feltéve, hogy be van kapcsolva az usb hibakeresés.

(#15365) kmarkk22


kmarkk22
aktív tag

Vajon nem akar a Sony (vagy valamelyik más gyártó) egy mini pro utódot, vagy esetleg egy pro utódot? mondjuk 3,8-4"-os kijelzővel és viszonylag vékony (12mm vastag) kialakítással? :F
Én úgy vettem észre, hogy elég népszerű a mini pro, az utcán nagyon sokat látok, nem értem miért nem használja ki a Sony ezt a lehetőséget... Biztosan lenne rá kereslet a tucat tepsik között. Én azt se tudom mire cserélhetném a mini pro-mat, nincs igazán alternatíva, és nem vagyok benne biztos, hogy szeretnék QWERTY nélküli telót. Nagyon kényelmes ezen gépelni.

(#15366) fatal` válasza kmarkk22 (#15365) üzenetére


fatal`
titán

4"-nak ott az Xperia M. Hogy mire cserélek azt még én sem tudom. Még a qwerty nélküli telót meg tudnám szokni, de nem szeretnék ótvar vassal telefont. A 3,5" - 4" közötti telefonok vagy dzsunkák, vagy alig kisebbek, mint a 4,5"-osak (Xperia SP vs Xperia M).

(#15367) kmarkk22 válasza fatal` (#15366) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

lejárt a szerkesztési idő

Úgy értettem h 4"os QWERTY-s telefont (jó hardverrel, minimum 1Gb rammal)
Szerintem tényleg kár lenne kihagynia ezt a ziccert a Sony-nak :(

(#15368) fatal` válasza kmarkk22 (#15367) üzenetére


fatal`
titán

Ez mondjuk majdnem biztos, hogy felejtős. Egy darab qwerty telefont nem adtak ki az xperia pro óta.

(#15369) defter válasza fatal` (#15364) üzenetére


defter
csendes tag

közbe sikerült megoldanom :). még szerencse, hogy van billentyűzete a telónak, így képernyő nélkül is be lehetet írni a PIN-t. :) utána meg a WonderShare MobileGo programmal sikerült leszedni a cuccokat. adb-n keresztül rakja fel a mobil apk-t a PC kliens és utána már le tudtam szedni az sms-keet, névjegyeket és az appokat is. Hatalmas megkönnyebülés :)
Remélem a szervízben gyorsan javítják majd a hibát.

(#15370) Orgi válasza kmarkk22 (#15367) üzenetére


Orgi
őstag

Blackberry q10, vagy majd az olcsóbb q5 lehetne egy életképes alternatíva...
Ismertető

[ Szerkesztve ]

(#15371) Bergo


Bergo
tag

Üdv!
Jelentem meghaladtam a 700 órát :) több mint 700 órája ketyeg a masina hibátlanul, gyorsan és akadás mentesen :D Nagyon úgy néz ki hogy ez bár meddig elmenne :D De majd kiderül

(#15372) winhate válasza fatal` (#15368) üzenetére


winhate
őstag

sanos :(

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15373) winhate válasza Bergo (#15371) üzenetére


winhate
őstag

jo neked nekem mindig cserelni kell az akksit mert lemerul

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15374) bogil99 válasza winhate (#15373) üzenetére


bogil99
aktív tag

:DD :C :DD

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#15375) Norbeee01 válasza fatal` (#15359) üzenetére


Norbeee01
tag

Ha már ennyire belemerültünk... ;] Nem minden SE Smartphone Xperia, Indulj ki a "P" szériából, vagy a Vivazból... Én úgy tudtam hogy egy nyitott rendszeres telefon már okostelefonnak minősül... :U

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#15376) Bergo válasza winhate (#15373) üzenetére


Bergo
tag

Cserélni kell az akkut ha lemerül?? Elég gazdaságtalannak hangzik :) Én tölteni szoktam :D

(#15377) fatal` válasza Norbeee01 (#15375) üzenetére


fatal`
titán

Jogos, a Simbianos telefonjaik még nem voltak Xperiak. Viszont az összes többi igen, az Androidosok meg főleg.

(#15376) Bergo: Konnektor és szivargyújtó nélkül a nap közepén megnézném szívesen, hogy hogy töltöd.

[ Szerkesztve ]

(#15378) Bergo válasza fatal` (#15377) üzenetére


Bergo
tag

Előrelátó vagyok :) nem szoktam hagyni hogy lemerüljön. Nem jártam még így a telcsivel pedig superman se vagyok :) fel kell tenni töltőre ha otthon vagy és 40%os akkor is. Nem kell megvárni amíg lemerül.
Este is tedd fel hiába 40 vagy 50%os az akku mert másnap estig le fog merülni. Ha netán 2 napnál többet nem vagy otthon és nincs lehetőség tölteni akkor valószínűleg az isten háta mögött vagy és megette a fene az egészet :D

(#15379) fatal` válasza Bergo (#15378) üzenetére


fatal`
titán

De nem bír ki neki egy napot, mi a szart nem értesz ezen? :D Én naponta töltöm.

(#15380) Norbeee01 válasza fatal` (#15379) üzenetére


Norbeee01
tag

Valószínűleg ő nem egy folyamatosan online droid mint mi :DD Én speciel hajnali 4kor indulok dolgozni, ekkor veszem le töltőről a telefont, de már délben szüksége van legalább egy órányi töltésre hogy a hazaúton tudjak zenét hallgatni plusz folyamatosan letudjam kérdezni a gmail-em és aktív maradjak fb-n is... :U

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#15381) fatal` válasza Norbeee01 (#15380) üzenetére


fatal`
titán

Ennyit én sem használom, viszont a wifi sosincs kikapcsolva, így készenlétben is ~2 napot megy, ha használom egyet.

(#15382) Bergo


Bergo
tag

Nekem simán elmegy 2-3 napot. Persze azt hozzá kell tennem hogy a munkámból adódóan (telefonokat javítok) nem is használhatok mobilt és nélkülöznöm kell. Aztán meg minden hová autóval járok amibe meg tudom tölteni. Szóval nálam a telefon lemerülése esélytelen.
De azt se képzelje el valaki hogy minden nap dolgozok. Hétvégente amikor nem akkor is simán kibírja töltés nélkül. A telefon meg szerintem nem arra való hogy valaki azon hallgassa a zenét. Arra ott vannak a kis szaros mp3 lejátszók és nem kell a telefon akkuját tönkretenni vele nem is beszélve a kellemetlenségek hogy lemerül. Így nem is kell csodálkozni ha szar az akkuja. Egy átlagos felhasználónál 2 napot elmegy a telcsi. Bár már itt felmerül a kérdés ki az átlag felhasználó. Én aki nem hallgat rajta zenét, nem néz rajta filmet és munkába nem használhatja? Vagy aki inkább ezen hallgatja a zenét még ha tönkre teszi az akkut akkor is? Meg ilyen kis szar kijelzőn képef mereszteni a szemét ahelyett hogy otthon megnézné a filmet egy rendes tv-n? Vagy aki képes naphosszat fészbúkolni? Esetleg játékgépnek nézi a telefonját? Én kinőttem ezekből és már értékrendek szerint élek ahogy kibír 2-3 napot a telefon akkuja és ha zenét akarok hallgatni akkor autóba vagy otthon teszem, filmet is inkább a csöppöt nagyobb tv-n vagy moziba nézek és ha játszani akarok netán akkor konzolon teszem. A telefon nekem nem erre való és sose használtam ezekre. Androidos progikat attól még használok pl e-mailezésre, netezésre, fényképezésre néha gps, naptár és időjárás progi stb.
Egyszóval ki mire használja annyira fogja bírni a telefonja. Ahogy én használom 2-3 nap és akkor már ide beírom a jelentésem :) 732 órája megy gyorsan és akadás mentesen reboot nélkül :)

(#15383) fatal` válasza Bergo (#15382) üzenetére


fatal`
titán

"A telefon meg szerintem nem arra való hogy valaki azon hallgassa a zenét. Arra ott vannak a kis szaros mp3 lejátszók és nem kell a telefon akkuját tönkretenni"

Ne haragudj, de ezen hülyére röhögtem magam. Mi a francnak hurcibálnék 20 eszközt? De arra való.

"Vagy aki inkább ezen hallgatja a zenét még ha tönkre teszi az akkut akkor is?"
Ne haragudj, de a készülék arra való, hogy használva legyen. Mire tönkremegy az akku valószínűleg a nagytöbbség rég lecseréli.

"Meg ilyen kis szar kijelzőn képef mereszteni a szemét ahelyett hogy otthon megnézné a filmet egy rendes tv-n?"

Te használod valamire telefonáláson kívül a telefont? Nem úgy tűnik. Filmet én sem nézek rajta, de egy youtube videót, ha várnom kell valakire simán. Szerintem senki nem otthon néz rajta...

"netezésre"
Most akkor én is kérdezhetném, hogy miért nem otthon netezel a gépeden? Kb. ugyanannyi értelme lenne, mint a filmes kérdésednek.

"Esetleg játékgépnek nézi a telefonját? Én kinőttem ezekből és már értékrendek szerint élek ahogy kibír 2-3 napot a telefon akkuja és ha zenét akarok hallgatni akkor autóba vagy otthon teszem, filmet is inkább a csöppöt nagyobb tv-n vagy moziba nézek és ha játszani akarok netán akkor konzolon teszem."

Akkor te tarts 20 eszközt, nekem kettő van. Egy okostelefon és egy PC (ezen TV-zek is). Jóhogynem megszabod, hogy ki mire használhatja a telefonját.

"732 órája megy gyorsan és akadás mentesen reboot nélkül :)"
Szerintem ez senkit nem érdekel, felesleges naponta beírni.

(#15384) Bergo válasza fatal` (#15383) üzenetére


Bergo
tag

Jó hát ha te ezen akarsz zenét hallgatni tedd mindenkinek a maga dolga hogy mire használja a telefonját. De akkor ne is rinyáljon hogy lemerül az akkuja!
Amikor azt írtam hogy netezésre nem is arra gondoltam hogy csak a telefonnal netezek. Hanem ha meg kell valamit nézni akkor megnézem azon. Képzeld most sem telefonról írok.
Nem szabom én meg senkinek hogy mire használja mindössze leírtam a véleményem egy szabad országba!
Te is leírtad a tiéd és ez ennyi!
Az meg hogy téged semmi sem érdekel a te dolgod! Vagy csak irigykedsz hogy a te romod nem elég stabil és szar az akkud is? Tönkretetted mert minden szarra használod ész nélkül azt ennyi.

(#15385) fatal` válasza Bergo (#15384) üzenetére


fatal`
titán

Vagy csak irigykedsz hogy a te romod nem elég stabil és szar az akkud is?

LOL. A ROM ami a telómon van atom stabil és még többet is tud :D Az aksival meg semmi gondom (jobb is mint a gyári rommal) egyszerűen előbb merül, mert ellentétben veled én használom is.

"tönkretetted mert minden szarra használod ész nélkül azt ennyi."
Ez meg szimplán egy vicc :)

[ Szerkesztve ]

(#15386) SimonJanos válasza fatal` (#15385) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

... ezek a "kedvenceim". ;]

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#15387) winhate válasza Bergo (#15376) üzenetére


winhate
őstag

nekem meg van 3db akksim hulye lennek nem kihasznalni ha lemerult mindd akkor toltes napot tartok :D
Amugy meg nagyon jo ha van nalam mindig legalabb 1 plusz akksi keznel.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15388) bogil99 válasza PearCyp (#15201) üzenetére


bogil99
aktív tag

Hogy csinálod az .ftf backupot? Ez már engem is régóta foglalkoztat. Sokat egyszerűsítene egy elcseszett próbálkozás után..

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#15389) Cobretti13


Cobretti13
tag

Sziasztok
Miért nem hajlandó a mini pro-m you tube videókat megnyitni Operán keresztül? : hibaüzi: Sikertelen kapcsolat,Nem sikerült olvasni a kiszolgálóról.???Wifin és mobilneten is ez van.A gyári böngészőn megy.Tudtok valami faintos böngészőt?Vagy maradjak a gyárinál?
Köszi

S3 / MSI GX 620 / Miskolc

(#15390) Cobretti13 válasza Bergo (#15384) üzenetére


Cobretti13
tag

Képzeld én kamionozok belföldön és mindent a telómon csinálok.Hétfőtől péntekig oda vagyok azért vettem okostelefont ,hogy tudjak :
-netezni
-facebookolni
-zenét hallgatni
-játszani
-filmezni
-telefonálni
és ez mind elfér a zsebemben.
Azt viszont nem értem neked minek okostelefon mikor elég lenne neked ez is:

LOL
:C
:W

[ Szerkesztve ]

S3 / MSI GX 620 / Miskolc

(#15391) Norbeee01 válasza Bergo (#15382) üzenetére


Norbeee01
tag

Ne haragudj hogy én kiaknázom a készülékem minden tudását és nem szeretném a zsebem mindenféle cuccokkal teletölteni. Gondolom mikor legyártották a készüléket akkor mindezt azért tették hogy ne kelljen magamnál hordanom a következőket: netbook,MP4 lejátszó,zsebszámológép,digitális fényképezőgép,notesz,telefonkönyv,toll,papír,boríték,Nokia 3310,diktafon,GPS és egy PSP... Az akksi meg használattól függetlenül tönkremegy, ez sajnos ilyen: "Amit használnak, az kopik". Én a helyedben ezt a kommentem inkább töröltetném egy adminnal, mert kb ezen röhög a fél fórum ;] :U

"732 órája megy gyorsan és akadás mentesen reboot nélkül"-Ezt pedig szerintem mindenki lesz*rja, képzeld a Nokia N900-am Maemo Linux rendszerrel, 3hete van nálam 1x sem lassult le semennyire, folyamatos multitaskinggal, se reboot, de még akadás sem és 1x sem volt újraindítva... Az android rendszert néha újra kell indítani, ezt mindenki tudja....

[ Szerkesztve ]

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#15392) SimonJanos válasza Norbeee01 (#15391) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

... Még keresek egy tényleg (!) működő töltés jelzőt ami 100%-os töltésnél jelez!
Ha naplózni is tud, még jobb...

Kipróbáltam sokat, widget nem kell, csak egy apró app, mint pl. a Battery Full Notification, de az nekem nem jelez :(((
Pedig tuti: SD-re mozgatható, így csak pár szász kb. a 'memóriából.

Persze ha "nincsen", akkor megy vissza a Battery Doctor (Battery Saver), amit amúgy ajánlok... :K

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#15393) sideburns


sideburns
aktív tag

Hali, a telefonom pár napja meghalt, kivettem a zsebemből és sötét volt a képernyő, gondoltam sebaj, volt már ilyen, akksi ki-be, no de megint semmi. Nem volt leejtve, megúsztatva, stb.
Bekapcsolom, bizzen egyet és a kijelző nagyon halványan világít, de se boot, se semmi. Csak az akksi kivétel segít. Töltöttem éjszakán át, meg újrahúztam a rendszert PC Companionnal meg Flashtoollal is, sikeresen végigment mind, de a telefon nem javult meg.
Holnap egyébként megy a hivatalos szervizbe, még garis, csak kíváncsi vagyok vajon mi ment tönkre benne.
Tippek?

(#15394) pepe091 válasza sideburns (#15393) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A kijelző. ;]

(#15395) Hix3r


Hix3r
csendes tag

Sziasztok!

Van egy SK17i, fekete és nemrég megrepedt a borítója elöl, mikor leesett csempére. Namost a kijelző nem sérült, csak a ház, külső borító. Itt láthattok pár képet a kárról. Látható, hogy mögötte a kép oké, de a műanyag megsérült.
Garancia már nincs a készülékre. Ezt hol lehetne, kb. mennyiért javíttatni? Vagy érdemesebb házilag megcsinálni és rendelni alkatrészt hozzá?
Láttam eBay-en Kínából lehet rendelni teljes házat a telefonhoz, de ezt otthon is ki tudnám-e cserélni, nem kell-e hozzá valami speciális eszköz, csavarhúzó stb.?

Köszönöm a segítséget!

"It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so."

(#15396) PearCyp válasza Hix3r (#15395) üzenetére


PearCyp
tag

összevissza van ragasztva az egész. én szereltem régebben telefonokat, de ezektől a ragasztós dolgoktól kiráz a hideg.

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#15397) winhate válasza SimonJanos (#15392) üzenetére


winhate
őstag

[link] ez tuti muxik régóta hasznalom
when above 99 et állíts be

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15398) winhate válasza Hix3r (#15395) üzenetére


winhate
őstag

ez gyönyörű :Y

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15399) Viktork800 válasza Cobretti13 (#15389) üzenetére


Viktork800
csendes tag

Próbáld meg az UC Browsert. Rendesen megy rajta minden, nem is használok külön appot egy csomó mindenre amióta fent van.

(#15400) winhate válasza Viktork800 (#15399) üzenetére


winhate
őstag

ez meg volt java ra is

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.