Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15501) a_tesz válasza fatal` (#15498) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Én is így jártam, 19%-nál kikapcsolt, miközben aludtam, aztán csodálkoztam, hova lett az ébresztő reggel. 2.3.4 van rajta, de majdhogynem az elejétől ilyen.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#15502) fatal`


fatal`
titán

## Build 20130814 - cm-10.1
* Latest cm10.1 changes
* Updated kernel to 3.4.57
* LowMemoryKiller updates
* IO scheduler updates
* PMEM hack for improved sony camera libs compatibility
* Use old jb sdcard path (might avoid duplicate files in apps)
* Set default number of background apps to 10
* Dalvik optimization for low memory (~512mb) devices
* Improved wifi sleep

(#15503) Zoli133 válasza fatal` (#15502) üzenetére


Zoli133
őstag

Linket is kaphatunk hozzá? :)

(Teljesen kiestem a romolgatásból, XDAn se jártam vagy 2 hónapja)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#15504) 8zabi válasza Zoli133 (#15503) üzenetére


8zabi
őstag

fordítás alatt van, legkésőbb holnap estig felkerül XDA illetve GitHub changelog

[ Szerkesztve ]

(#15505) Zoli133 válasza 8zabi (#15504) üzenetére


Zoli133
őstag

:R

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#15506) fatal` válasza fatal` (#15502) üzenetére


fatal`
titán

Builds will be a little late because of these additional changes:
* Improve automatic brightness scale & lowest possible brightness
* Possible fix of bluetooth tethering

(#15507) snorbis2 válasza fatal` (#15506) üzenetére


snorbis2
tag

A cm 10.1-et nyitott bl-re lehet rakni?

Viviamo il modo in cui - Da solo

(#15508) fatal` válasza snorbis2 (#15507) üzenetére


fatal`
titán

Igen.

De még nem jött ki ez a build, gondolom estefele várható majd.

(#15509) fatal` válasza fatal` (#15498) üzenetére


fatal`
titán

23-nál off. :(

(#15510) Bergo


Bergo
tag

Üdv!

Amikor megvettem az OTG kábelt kipróbáltam a telcsivel és tökéletesen vitte a pendrive-t meg mindent. (Asszem még GB volt rajta nem ICS) De most nem ismeri fel és nem tudom miért. Rákerestem a neten és ezt találtam róla:

http://blog.grapefruitopia.com/post/17548799734/using-usb-storage-devices-on-a-rooted-xperia

Viszont van egy olyan rész hogy: Download the kernel module (usb-storage.ko)
Ott is az egy fórum link méghozzá ez: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1224676

Na igen ám de nem jók a letöltő linkek :S és sehol sem találom mert hiába keresek rá googlen olyan oldalakat ad ahol szintén nincsen rá működő letöltő link :S

Tudna valaki segíteni hogy honnan tölthetem rá le a szükséges fájlokat? Vagy van rá másik módszer is?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#15511) SimonJanos válasza Bergo (#15510) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Az OTG érdekel!
Megy wireless egér + billentyűzet kombó?
Tudom hogy nincsen, de esetleg mégis TV-kimenet...?! ;]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#15512) Zsírkrétamen válasza SimonJanos (#15511) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Megy a vezetéknélküli egér+bill. kombó, már próbáltam.

(#15513) PearCyp


PearCyp
tag

akinek van kedve ennek a romnak a béta verzióját tesztelni, az kérem jelentkezzen privátban!

a videó óta van néhány változás, a lényeg hogy ez egy xperia z-ről portolt rom, GYÁRI KERNELRE, szóval nemkell bl nyitás.

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#15514) Deadhorse26


Deadhorse26
csendes tag

Sziasztok!
Próbáltam feltenni a Smultronic v5-t a telefonra. Rootolás megvolt, cvm felment. Újraindítottam a telefont cvm-ben, Kipucoltam minden dolgot, amit ilyenkor csak lehet. Viszont voltam annyira ügyes, hogy a memóriakártyát is leformáztam :N . Akkor beugrott, hogy azon lett volna a ROM... Mondom nincs ezzel gond power off a cvm-ben. SD kátya kiszed, kártyaolvasóba be, ROM felmásol. Visszatettem a telefonba, bekapcs, viszont mostmár nem tudok belépni cvm-be. Sony felirat bejön és megáll a téma. Hiába nyomkodom a gombokat. Mit lehet ilyenkor tenni, hogy előcsaljam a cwm-et?

(#15515) MontyWeb


MontyWeb
csendes tag

sziasztok! az xperia mini pro telefonomon néha nem működik a vissza és menü gomb. érintésre nem reagál, és gyakran a ki-be kapcsolás sem oldja meg a problémát. az fura dolog mindössze az, hogy ez a probléma nem mindig jelentkezik. szerintetek mi lehet a probléma? javíttatása mennyibe kerülhet? köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#15516) miaoumaoi válasza Deadhorse26 (#15514) üzenetére


miaoumaoi
tag

Ha custom kernelen vagy akkor van cwm, pucolás után is viszont ha zárt bl, akkor viszlát cwm, ha lepucoltad előtte a /system particiót. Nem kellett volna poweroff-olni, a cwm-ben is mount-olhattad volna az sd kártyát, és akkor pc-ről átmásolhattad volna. Sajna flashtools lesz a megoldás. Újra rakod a romot, utána root, majd cwm.

(#15517) miaoumaoi válasza fatal` (#15500) üzenetére


miaoumaoi
tag

Ne 100%-ig töltsd, hanem amíg az akksi ikon át nem vált normál ikonra, tehát eltűnik a villám ikon, mert 100% után még tölt, nincs 100%-on. Konkrétan ez (is) volt a bajom az ICS-el. Ha úgy töltötted 100%-ra akkor passz, hogy mitől lehet. Nálam bevált a max-ra töltős módszer, bár így is volt olyan, hogy 10%-ról leesett 1-re, nem tudom mitől, nálam már új korában is szar volt, amíg nem töltöttem max-ra. volt, hogy 50%-on kikapcsolt, de időben ugyanannyit megy kb. 1.5-2 nap, megbízhatatlan a kijelzés.

(#15518) fatal` válasza miaoumaoi (#15517) üzenetére


fatal`
titán

Rég JB van a telefonomon, mostanra viszont stabilan 13%-nál kapcsol ki, úgyhogy meghalt az aksi. 1-2 héttel ezelőttig jó volt. Mindegy, így is kibír egy napot, majd ha mégrosszabb lesz, akkor veszek aksit.

(#15519) DiskDoctor


DiskDoctor
csendes tag

Sziasztok!

Félve vittem be a vodához a telómat javításra, az itt és máshol a hivatalos szervizről leírtak alapján :( . Az érintőkijelző elemelkedett, gondolom mert kicsit kitágultak a "hajszálrepedések" a sarkokon a felső káván. Fél év gari van még rá. Úgy gondoltam, ha nem veszik be gariba, akkor káva rendel, majd negcsinálom magamnak. Akkor függetlenítés és BL nyitás, és CM megy rá utána. A lényeg: 10 nap alatt megjárta, és ennyivel hosszabbították a garit is. Cserélték az komplett felső részt (érintőképernyő+káva). Nem kicsit vagyok most boldog... :) :C

Aki esetleg a repedések miatt nem merte/akarta visszavinni, az szerintem ne habozzon, amíg elenged a ragasztás.
Ismét új erővel kezdek neki a romok próbálgatásának (sajnos akkor így fél évig még csak a gyári kernel játszik...) :DDD

Üdv:
DiskDoctor

[ Szerkesztve ]

(#15520) 8zabi válasza DiskDoctor (#15519) üzenetére


8zabi
őstag

legalább van pozitív tapasztalt is :)
de mivel szolgáltatós, nem fogsz rátenni custom kernelt
ha nyitod a bootloadert, akkor sem lesz fastboot, ez már sokszor le lett írva

[ Szerkesztve ]

(#15521) DiskDoctor válasza 8zabi (#15520) üzenetére


DiskDoctor
csendes tag

Ha függetleníttetem előtte, akkor elvileg működnie kell, vagy nem jól tudom? (Ha visszaolvasol, eredetileg is ezt írtam)

(#15522) 8zabi válasza DiskDoctor (#15521) üzenetére


8zabi
őstag

ha a vodánál akarod függetleníteni, akkor úgy tudom utána sem lesz fastboot

(#15523) DiskDoctor válasza 8zabi (#15522) üzenetére


DiskDoctor
csendes tag

Az de remek! Kicsit én is utánaolvastam, és valóban van olyan, hogy SIM lock leszedése után s1tool BL nyitás után is azt írja, hogy Bootloader unlock allowed: No :(
Szóval lehet akkor ezek szerint ezt akkor buktam már, mikor szolgáltatósat vettem. :W
Gari végével rápróbálok majd mindenképpen azért.

Esetleg van valaki akinek van tapasztalata már Vodás függetlenítéssel kapcsolatban? Megy utána a BL nyitás, illetve a Flashboot? :F

(#15524) fatal` válasza DiskDoctor (#15523) üzenetére


fatal`
titán

Hivatalos nyitás után nincs fastboot. Van más módszer, de az itt tiltott és még pénzbe is kerül.

(#15525) DiskDoctor válasza fatal` (#15524) üzenetére


DiskDoctor
csendes tag

Köszönöm, most már tiszta a dolog. Abban sem vagyok biztos, hogy a Voda ingyen adná a kódot a garancia után, szóval abban biztos voltam, hogy ez fájni fog... :N
Akkor a tanácsotokra biztosan nem a szolgáltatós nyitást fogom majd kezdeményezni. Köszönöm, hogy felvilágosítottatok! :R

Közben találtam egy oldalt, ahol barátibb áron csinálják, de ha esetleg valaki nyitatta már, és biztosan elérhető lett a Flashboot, akkor kérem privátban tudassa már velem, hogy hol intézte. Mégis csak jobb lenne ha biztosra fizetnék be. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15526) Simi121 válasza DiskDoctor (#15525) üzenetére


Simi121
aktív tag

ment pü!

Simi

(#15527) DiskDoctor válasza Simi121 (#15526) üzenetére


DiskDoctor
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a PÜ-t! ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#15528) chriss87


chriss87
csendes tag

Sziasztok!

Bnőmnek 1 ideje már ilyen a mini pro-ja a felső részen, van erre vmilyen megoldás ,hogy eltűntessem? vagy ezt csak szervizben tudják orvosolni?

Samsung Galaxy Alpha

(#15529) fatal` válasza chriss87 (#15528) üzenetére


fatal`
titán

Ha gyári rom van rajta, akkor szerviz, de ezen lehet, hogy már az sem segít.

(#15530) nepszter1


nepszter1
addikt

Addig szórakoztam a root-olással illetve rom rakással hogy nem kapcsol be a telefon még a sony logó se láccódik a gépbe bedugom fel se ismeri , ötletek ?

oké persze , de a win7 nem akarja felismerni a telefont ilyenkor mivan ? Meg nem elég részletes a leírás szeirntem.

[ Szerkesztve ]

(#15531) Zoli133 válasza nepszter1 (#15530) üzenetére


Zoli133
őstag

Ha kernellel nem. játszottál flashtoolal újra tudod rakni az egészet. (1. hsz)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#15532) nepszter1 válasza Zoli133 (#15531) üzenetére


nepszter1
addikt

szerintem kuka a telefon :O

(#15533) PearCyp válasza nepszter1 (#15532) üzenetére


PearCyp
tag

Troll on:
ha egy rootolással nem bírtál megbírkózni, akkor nem is való neked, jobb lesz így mindenkinek

[ Szerkesztve ]

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#15534) nepszter1 válasza PearCyp (#15533) üzenetére


nepszter1
addikt

meg volt a rootolás , sikerült csak utána egy CWM felraktam és nem kapcsolt be a telefon csak a Sony logóig aztán megcsináltam rá a hivatalos frísítést és működött aztán megint be rootoltam de nem lett jó valamiért másik megoldást kerestem , unlock bootladerrel probáltam na azzal sikerült is , utána kikapcsoltam a telefont és nem kapcsol be azóta.

(#15535) PearCyp válasza nepszter1 (#15534) üzenetére


PearCyp
tag

bootloadert nyitottál? :F

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#15536) nepszter1 válasza PearCyp (#15535) üzenetére


nepszter1
addikt

igen , mert akkora nagy baj ? Eddig összes telefon be tudtam rootolni romot rárakni , egyszerűen sony-val nem megy ez nekem.

(#15537) nepszter1 válasza PearCyp (#15535) üzenetére


nepszter1
addikt

Életre lehet kelteni valahogy a telefont ?

(#15538) PearCyp válasza nepszter1 (#15537) üzenetére


PearCyp
tag

flashtool sem ismeri fel? tehát a szerviz mód vagy hogy hivják sem mőködik? (amikor hangerőgombot kell nyomni usb csatl. közben)

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#15539) Zoli133 válasza nepszter1 (#15537) üzenetére


Zoli133
őstag

Milyen kernel az utolsó ami rajta van? ha a kernel felrakása sikeres volt olyan nagy gond nincs.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#15540) fatal` válasza nepszter1 (#15534) üzenetére


fatal`
titán

Ha nyitott a bootloader, akkor mi a gond (már persze azon kívül, hogy a maradék garanciát, ha volt, elvesztetted).

Hangerő fel gombot nyomva rádugod gépre és ráflashelsz egy másik kernelt, utána működnie kell.

Ha nem, akkor hardverhiba van, az meg teljesen független attól, hogy mit mókoltál szoftveresen a telefonnal.

(#15541) nepszter1 válasza fatal` (#15540) üzenetére


nepszter1
addikt

Ez a baj hogy nem ismeri fel a gép a telefont .

(#15542) fatal` válasza nepszter1 (#15541) üzenetére


fatal`
titán

Olyan nincs, hogy fastbootban nem ismeri fel. Ha mégis, akkor nincs driver vagy összehullott a windows.

Előző hozzászólásból kimaradt, hogy a hangerő fel gombot nyomvatartva, kikapcsolt állapotban kell a telefont gépre dugni (fastboot és egyéb driverek legyenek fent).

[ Szerkesztve ]

(#15543) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

Üdv!
Barátnőmnek van egy törött érintőpanelos Mini Pro-ja. Kérdésem az volna, hogy melyik a legolcsóbb módja a javításának? Mert több helyen láttam olyat, hogy árulnak csak érintőpanelt kb. 7-8ezer ft magasságában, de üzletekben körbe érdeklődtük, és mindenki kijelzővel együtt akarja cserélni, legolcsóbban is 15 ezer ft-ért, de van ahol 20ezer, és afölötti árat mondtak.
A telefon LCD-je teljesen ép, az érintést is tökéletesen beveszi, még a vissza gombot is teljesen jól érzékeli, annak ellenére, hogy ott a legsúlyosabb a repedés. Mellékelek is két képet:

Tehát, tud valaki javasolni, valami olcsóbb javítást?

(#15544) PearCyp válasza Frigetrus (#15543) üzenetére


PearCyp
tag

mivel ragasztva van az lcd+digitizer, és még ezek a kerethez, ezért megcsinálhatod te is, csak nem ajánlatos.

egyébként lehet venni őket külön, de az iylen ragasztgatós történeteknek ÉN nem mernék nekiállni. de ez csak én vagyok, te megpróbálhatod

[ Szerkesztve ]

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#15545) Frigetrus válasza PearCyp (#15544) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Köszi!
Egy műszerész ismerőst szeretnék megkérni a feladatra, aki rengeteg kütyüt szokott javítani. Kérdés mivel kell ragasztani?
Bármi infó van még, ne sajnáljátok, írjatok bátran! :R

(#15546) Norbeee01 válasza nepszter1 (#15541) üzenetére


Norbeee01
tag

Valószínűleg rossz bootloadert küldött fel a program a minipro-dra és meghalt az egész... ezen csak szervízbox tud segíteni... de az pénzes mutatvány és megkell találnod hozzá a megfelelő embert... de ha ugrott a bootloadered(asszem S1Tool azt írja ilyenkor h Bootloader Die, meg #FFFFFF, stb nyalánkságok), akkor valószínűleg törlődött az imei számod is(ez mind tapasztalat én is megjártam így hogy olyan készüléken nyitottam bootloadert amin nem lehetett volna mert szolgáltatós volt), :( box segített, nem volt olcsó, de legalább drága volt :DDD

[ Szerkesztve ]

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#15547) 8zabi válasza Norbeee01 (#15546) üzenetére


8zabi
őstag

ilyen ezen a telefonon nincs, nem kell hülyeségekkel teletömni a másik fejét, xda-n sem találnál egy hard brickes xmp-t sem, az összes szoftveresen van kinyírva, flashelés nem cserél bootloadert, ha akarnál sem tudnál belenyúlni

(#15548) Norbeee01 válasza 8zabi (#15547) üzenetére


Norbeee01
tag

Igen, végülis te ott voltál, láttad mikor akartam nyitni a loadert(gyári függetlenként szereztem, de kiderült h szolgáltós volt, mikor nyitni akartam) és láttad miként halt meg és mennyit szenvedtünk mire box-al is életet leheltünk bele... :R :U

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#15549) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
A minap kikapcsoltam a telót..aztán vissza fel..és nem ismeri fel a feltelepített programokat.../Viber és társai/
Ha pedig gépre teszem a telót..ezt látom O.o

Mitől lehet ez? :O

Press "F" to pay respects.

(#15550) 8zabi válasza Norbeee01 (#15548) üzenetére


8zabi
őstag

már az első mondatnál megbuktál, sem a flashtool, sem a sus / pc companion nem fér hozzá a bootloaderhez, flashtool-lal lehet a trim area-t babrálni, de azt magától nem csinálja, főleg nem frissítés közben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.