Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14351) Mazsika válasza Zsocó (#14349) üzenetére


Mazsika
őstag

Rootolni lehet zárt bootloaderel is! Én is ott tartok most elvileg csak cmet nem enged felrakni... Vagy én nem értem jól a dolgot?

Dáccsika

(#14352) Mazsika


Mazsika
őstag

tehát akkor most itt vége a dalnak? nem tudom nyitni a bootloadert és ennyi? nincs cm csak gyári? nem kell valakinek egy ilyen telefon? :DDD

Dáccsika

(#14353) fatal` válasza Zsocó (#14349) üzenetére


fatal`
titán

A roothoz nem kell nyitott bootloader.

Ha ott no van, nem is tudod kinyitni (rootolni ettől még tudsz), nem független a készülék (vagy utólag lett kiütve).

(#14350) Simi121: Másik kernel sem feltétlen kell, lehet downgradedel is rootolni :)

[ Szerkesztve ]

(#14354) cracky86 válasza Mazsika (#14352) üzenetére


cracky86
tag

CM-en kívül van még 1000 féle custom rom a világon... XDA-n nézelődj, és olvass! mielőtt bármit csinálsz.

(#14355) Simi121 válasza Mazsika (#14352) üzenetére


Simi121
aktív tag

és miért csak cm jó neked? itt találsz jópár olyan rom-ot ami zárt bootloader-e is felmegy, persze ICS mind.

Simi

(#14356) Simi121 válasza fatal` (#14353) üzenetére


Simi121
aktív tag

jaja, de én csak a kernelcseréset csináltam és abban van tapasztalatom.

Simi

(#14357) Mazsika


Mazsika
őstag

jah, nem tudtam hogy mást is lehet rakni, ki mit ajánl? én cm-et használtam világ életembe, azért szerettem volna azt használni! :(

Dáccsika

(#14358) Mazsika


Mazsika
őstag

honnan tudom hogy mihez kell nyitott bootloader?

Dáccsika

(#14359) fatal` válasza Mazsika (#14358) üzenetére


fatal`
titán

Oda van írva.

[ Szerkesztve ]

(#14360) Zsocó válasza Simi121 (#14350) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Na most az van, hogy raknám vissza a GYÁRI kernelt , de csak folyamatosan újraindul a teló és nem rakja fel. :F

(#14361) Zsocó válasza fatal` (#14353) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Jó, de most egy kicsit kétségbe vagyok esve, mivel a Flashtool-ban mindig újraindul a teló és a a vissza nyíl felvillan pár másodpercre, a gyári kernel meg nem megy vissza. :F

(#14362) Zsocó válasza Mazsika (#14351) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Jó, de most egy kicsit kétségbe vagyok esve, mivel a Flashtool-ban mindig újraindul a teló és a a vissza nyíl felvillan pár másodpercre, a gyári kernel meg nem megy vissza. :F

(#14363) sesztakbence


sesztakbence
tag

Sziasztok!
T-mobile-os Mini Pro-m van és már nagyon bántja a szemem az, hogy már Jelly Bean van és nekem még mindig nem írta ki a frissítést az ICS-re.. Mi lehet a gond, hogy még mindig nem érkezett meg a telefonomra a szoftverfrissítés? Nagyon szeretném már az ICS-t a telefonomra. Rootolni, flashelni meg hasonlókat inkább kihagynám. Várom a hivatalosat, de ez elég reménytelen. Valakinek valami ötlet?

(#14364) fatal` válasza sesztakbence (#14363) üzenetére


fatal`
titán

Nincs hivatalos Jelly Bean és nem is lesz. T-s készülékre csak a régi ICS (431-es build) van, ha nem akarsz flashtoollal frissíteni.

Viszont a telefon nem fog neked frissíteni, mert OTA-n nincs ICS. Csak gépre dugva PCC-vel tudsz frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#14365) sesztakbence


sesztakbence
tag

Nem is Jelly Bean kell nekem hanem ICS. De rádugom gépre a telot és a PCC azt írja hogy a telefonja naprakész.

[ Szerkesztve ]

(#14366) fatal` válasza sesztakbence (#14365) üzenetére


fatal`
titán

Akkor marad a flashtool. Nem igazán értem miért félsz ennyire tőle, nem lehet elrontani.

(#14367) cracky86 válasza Zsocó (#14362) üzenetére


cracky86
tag

vedd ki az akksit, majd tedd vissza és aztán kell a flashtool... "bekapcsolt" készüléken nem is megy a kernel csere.

(#14368) Zsocó válasza cracky86 (#14367) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Úgy csináltam, de csak sokadjára sikerült. Elindítottam a Flashtoolt, majd kihúztam az USB-t, kivettem az aksit, majd vissza és gyorsan a hangerő gomb le és USB be. Vagy csak lassú lettem volna?

(#14369) cracky86 válasza Zsocó (#14368) üzenetére


cracky86
tag

vagy mikor kiveszed az akksit, rányomsz a power gombra, hogy áramtalanítson a teló.

(#14370) Zsocó válasza cracky86 (#14369) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Jó ötlet :C :R :)

(#14371) Mazsika


Mazsika
őstag

Hogy lehet rábírni az x-partsot, hogy kérjen root jogot! Új memkartyat tettem a teloba, és elment a cwm, de nem tudom ujrarakni mert az xparts nem kér rootjogot... :(

Dáccsika

(#14372) cracky86 válasza Mazsika (#14371) üzenetére


cracky86
tag

a superuser-ben nem lehet hozzá adni? de van hozzá egy pc app, én is azzal szoktam feltenni. több xperiát kezel, és kérdezi induláskor, hogy gb, vagy ics rom- rá kell a cwm.

(#14373) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Ha letörlök valami nagyon fontos alkalmazást, akkor csak elég ráfrissíteni a telefonra? Valamint be tudom kapcsolni olyan esetben? Még ismerkedek csak a témában :)

(#14374) Mazsika válasza cracky86 (#14372) üzenetére


Mazsika
őstag

Es mi az a program? Am nem találtam sehol program hozzáadását sajnos... nem értem miért nem dobja fel a rootjog keres ablakot... :(
eléggé macerás ez a dolog itt, egy motorolara vagy samsungra pikkpakk fel dobok egy superusert, meg custom romot...

Dáccsika

(#14375) dragonfx


dragonfx
veterán

sziasztok
barátnőmnek van egy SE mini pro.ja 2.34es android van rajta állandóan dobálja fel az ajánlást hogy 4.02re frissitse.wifi.n keresztül szeretné megcsinálni az a kérdésem ha netán a frissités közben megszakad a kapcsolat akkor mi történik?ujra ketzdi vagy a telefont kidobhatja akár?

ja és a másik kérdés hogy a memoria kártyáján van 350mb hely és mégis valami irásvédettség hiba miatt bizonyos random elven kiválasztott zeneszámokat nem másolja fel rá.miért?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14376) dobobazsy válasza dragonfx (#14375) üzenetére


dobobazsy
őstag

ha jól tudom wifin nem lehet GB-ről ICS-re frissíteni, azt csak usb-n keresztül lehet SUS-al vagy PCC-al.
de ha engedi ki lehet próbálni, nem hiszem, hogy abból probléma lenne, ha megszakadna a wifi, mert először letölti a frissítést és csak utána telepíti.

(#14377) dragonfx válasza dobobazsy (#14376) üzenetére


dragonfx
veterán

oks :K :K ;)
neki felajánlja mindig.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14378) cracky86 válasza Mazsika (#14374) üzenetére


cracky86
tag

SE_Extreme_Tweak_Installer_1.8 a progi neve.

(#14379) Zoli133 válasza Simi121 (#14321) üzenetére


Zoli133
őstag

Reggel feltettem a ExMIUI4.1-et, nagyon jó, de egy hiba megmaradt...
HA vlami root jogot kér akkor a biztonság app megadja magát és leáll ahelyett, hogy megkérdezni mit akarok tenni. :(
Minden más jónak látszik.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#14380) Mazsika válasza cracky86 (#14378) üzenetére


Mazsika
őstag

és hogy kell használni? nekem nem csinál semmit csak befagy... :(

Dáccsika

(#14381) fatal` válasza dragonfx (#14377) üzenetére


fatal`
titán

Nem ICS-re frissít, hanem Gb-n belül. A 4.02 a Sony szoftver verziószáma, nem az Androidé.

(#14382) dragonfx válasza fatal` (#14381) üzenetére


dragonfx
veterán

jaa aazt hittem...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14383) cracky86 válasza Mazsika (#14380) üzenetére


cracky86
tag

elindítod, és simán lefut! Ha nem, akkor rootold újra a telót!

(#14384) dobobazsy válasza dragonfx (#14382) üzenetére


dobobazsy
őstag

viszont akkor "félre" vezettelek. elnézést :F

(#14385) dragonfx válasza dobobazsy (#14384) üzenetére


dragonfx
veterán

np ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14386) Foose válasza Simi121 (#14350) üzenetére


Foose
addikt

Akkor megint össze vagyok zavarodva :D Mert én már megint abban a tudatban vagyok,hogy kell a bootloader nyitás roothoz. :)) Egy ismerősöm kért meg hogy segítsek neki,de lehet hogy a root helyet csak sima frissítés lesz,mert jelenleg a gyári 2.3.4 van neki a telón. Szóval akkor BL tök mindegy,ha nem akarok romozni...? :)
Más: Ha a telón 4.0.2.A.0.62 sw van,akkor mi kell nekem a rootoláshoz? Csak mert nemrég kérdeztem itt hogy ezzel a verzióval tudok-e rootolni az 1. hsz. alapján,és azt a választ kaptam,hogy nem. (azaz igen,csak nem az ott linkelt kernel kell hozzá,asszem) Nekem simán ment a root a telómon,de nekem már a asszem 62-es sw volt a telón. Pfú remélem érti valaki mit zagyválok,mert én ezt nem nagyon vágom :D

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#14387) havri1 válasza Foose (#14386) üzenetére


havri1
félisten

Asszonyén ugyanez volt, és a leírásban szereplő linkekkel frissítettem.
Roothoz, gyári ics-hez nem kell bootloader nyitás.

[ Szerkesztve ]

havri

(#14388) fatal` válasza Foose (#14386) üzenetére


fatal`
titán

62-ről downgrade kell a korábbi GB-re flashtoollal, root és utána lehet OTA-n updatelni vissza a 62-esre.

ICS-re frissítés meg picit máshogy van (ha GB-ről frissítetek, akkor le kell futtatni egy scriptet előtte, egyet meg a frissítés telepítése után).

[ Szerkesztve ]

(#14389) Foose


Foose
addikt

Pfú,akkor most ketten írtok kétfélét? Vagy csak én nem értem? Az a baj,hogy még az ismi sem tudja,hogy csak simán ICS-re akar frissíteni,vagy kell a root is. Viszont természetesen Hunfatal magyarázatát hirtelen nem nagyon vágom. Speciel nem tudom mi az az OTA,bár hallottam már róla. :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#14390) havri1 válasza Foose (#14389) üzenetére


havri1
félisten

Azt én sem értem mit írt, de az ota az az, amikor on the air, vagyis csak úgy kapod a frissítést.
Ezzel a rommal amit írtál, nem fogod, csak frissíteni tudod flashtoolsal.

havri

(#14391) cracky86 válasza Foose (#14389) üzenetére


cracky86
tag

az OTA (over the air) frissítéssel megmarad minden programod, beállításod-többek között a Root is-, és simán wifin keresztül el tudod végezni, nem kell flashtool hozzá. a *.62-es GB romot nem lehet rootolni, azért kell feltenni egy régebbit, aztán mehet a 62-es vissza, vagy ha ICS-t akartok, akkor a flastoolos frissítés előtt le kell futtatni egy script-et, mint ahogyan ezt már írták is előttem, és a flashtoolnál nem kell wipe-olni, és akkor megmarad szintén minden beállításod, és a Root is! Röviden tömören ennyi, de először döntsd el milyen romot akarsz, azután állj neki!

(#14392) fatal` válasza Foose (#14389) üzenetére


fatal`
titán

Nem írtunk kétfélét, nyitott bootloader az nem kell. OTA = Over the air (telefonon frissítesz).

Lehet kernel cserével rootolni (gyári kernel, ahhoz nem kell nyitott BL) és avval a módszerrel amit írtam.

(#14393) Foose


Foose
addikt

Na,asszem vágom. De a telón frissítés nekem eddig soha nem működött telón. Mindegy,a leírtakat követve próbálok majd eljárni. Csak előbb tudnom kell,mit is akar akkor az ismerősöm.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#14394) Mazsika


Mazsika
őstag

Olyan lehet, hogy felrakok egy costum romos és nem elmegy a cwm-em? (real ics romrol van szó)

Dáccsika

(#14395) fatal` válasza Mazsika (#14394) üzenetére


fatal`
titán

Igen. A ROOT maradt. Feltelepíted újra a CWM-et a cmd fájllal és kész. :)

(#14396) Mazsika válasza fatal` (#14395) üzenetére


Mazsika
őstag

Na de pont ez volt a gond a tegnap is, hogy mikor telepíteni akarom a cwm-et, akkor nem kér root jogot! :(

Dáccsika

(#14397) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok.
Fiamnak ilyen telefonja van és ma leejetette.
A telefon állandóan ezt írja ki :

A com.android.phone folyamat leállt.

Bármit csinálok vele, ezt írja ki.
Elvileg tiszta a telefon, nem mókolt.

Mit lehet vele kezdeni ?

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#14398) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#14397) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Megoldva !

Más !
3G-t hol tudom beállítani ?
A leírás szerint beállítottam de valami nem jó.
Nincs 3G pedig a ROM frissítés előtt volt.
Van valahol esetleg egy jó leírás hogy pontosan miket kell beírni/bepipálni ?

Kösz !

(#14399) pepe091 válasza Gulyopapa (#14398) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szia!

Menj a Beállítások/Vezetéknélküli és mobilhálózatok-továbbiak/Mobilhálózatok/Hozzáférésipont-nevek -hez ha itt van megadva pipáld be, ha nincs adj meg egy újat:

Jobb menü gomb/Új hozzáférésipont-név

Név: web'n'walk
Hozzáférési pont neve: wnw
MCC: 216
MNC: 30
Hozzáférési-név-pont típusa: default,supl

Többi üres.

[ Szerkesztve ]

(#14400) Gulyopapa válasza pepe091 (#14399) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Köszi ! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.