Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15551) szimisi


szimisi
tag

Előre is bocsánat, hogy valószínűleg olyat kérdezek, amit már más is megtett régebben, de félek, hogy elcseszem a telómat...

T-mobile-os a telefon, semmi nem volt még vele csinálva(nem volt megpiszkálva, de 2 éve használom), egy hivatalos frissítést szeretnék végezni rajta PC Companionon keresztül. Valaki leírná a lépéseket, hogy lehetne ezt megoldani(alapból azt írja, hogy a legfrissebb verziót használom)? Azért kérdezem, mert láttam, hogy volt, akinek valami nem sikerült, és meghalt a telója. Legszívesebben valamilyen custom ROM-ot tennék fel, de nem tudom, melyik a jó, és mint írtam, félek, hogy elrontom (de ha nem bonyolult, akkor az is jöhet, tudom az első hsz-ben le van írva, de az alapján nem merek nekikezdeni :DDD ), új telefont pedig még nem szeretnék venni, csak ezt kicsit felújítani, mert kicsit elavult, lassú már ez a rendszer.
Köszi előre is! :)

(#15552) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

szeretnék egy Smultronic_v5.0 -ot feltenni egy Tmobileos zárt BL-es telefonra, odáig eljutottam, hogy visszatettem a GB-t, rootoltam, és feltelepítettem a CWM-et, majd innen, felinstallálom a romot aroma instalon keresztül, utána újraindul és csak sony logo, majd fekete kép, majd már kikapcs-bekapcs után a cwm se jön be. mit ronthatok el?
tudtok ajánlani esetleg másik jó romot?

(#15553) Zsírkrétamen válasza DuDieHUN (#15552) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

ICS-re kell felrakni a smultronic-ot. Illetve wipe-oltál mindent?
Flashtool és kezd elöltől.

(#15554) DuDieHUN válasza Zsírkrétamen (#15553) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

akkor jelenleg van egy ROOT-olt, CWM-el felvértezett, GB-m, hogy tegyem rá ICS-t hogy megmaradjon cwm? és melyiket?

(#15555) fatal` válasza DuDieHUN (#15554) üzenetére


fatal`
titán

CWM nem fog megmaradni. Flashtoollal wipe data nélkül tedd fel az ICS-t, megmarad a ROM.

Majd utána az ICS-hez való CWM-et és flashelheted a romot.

(#15556) DuDieHUN válasza fatal` (#15555) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

root nélkül feltudom tenni a cwm-et ugyanúgy RecoverX-el?

[ Szerkesztve ]

(#15557) fatal` válasza DuDieHUN (#15556) üzenetére


fatal`
titán

Nem, root nélkül nem tudsz írni a system partícióra.

(#15558) DuDieHUN válasza fatal` (#15557) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

köszönöm, de valahogy nem jön össze, hogy tudom rootolni zárt BLel az ICS-t?

(#15559) Zsírkrétamen válasza DuDieHUN (#15558) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

E-root nevű alkalmazással. Keress vissza már volt róla szó.

[ Szerkesztve ]

(#15560) ggabor89


ggabor89
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy amikor összecsukom a telefont teljesen a képernyő világítás kikapcsol, ha picit szétcsúsztatom csak akkor van fény. Van valakinek valami tippje?

(#15561) Norbeee01 válasza 8zabi (#15550) üzenetére


Norbeee01
tag

Nemtom te hol láttad hogy én ilyet írtam hogy flashtool-al vagy bármi más programmal próbáltam volna nyitni... Idézd már be légy oly kedves ezt az első mondatom mert nem találom sehol bárhogy keresem ;] Maradjunk annyiban hogy órákig tartó keresgélés után találtam 1 progit ami elvileg nyitja a bootloadert(fél évvel ezelőtt úgyhogy ne kérj róla linket, de pl. ottvan az omnius for se ami igencsak hozzáfér a bl-hez), de kinyírta a BL-t ha nem hiszed el az legyen a saját problémád, minden telefont lehet brickelni, amin nyitott rendszer van, nekem sajna pont egy minipro-t sikerült, mást soha pedig hidd el rengeteg telefon ment már át a kezemen... :U Jaaa és légyszíves mondd már meg nekem hogy a BL halála miért is nem szoftveres problémának számít? Semmi köze a hardverhez, javíts ki ha tévedek, de a BL nem egy kézzel megfogható dolog...

[ Szerkesztve ]

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#15562) nepszter1 válasza Norbeee01 (#15546) üzenetére


nepszter1
addikt

Milyen box-ra gondolsz ?

(#15563) 8zabi válasza Norbeee01 (#15561) üzenetére


8zabi
őstag

#15546
"Valószínűleg rossz bootloadert küldött fel a program a minipro-dra és meghalt az egész..."

erre írtam, hogy ez nem lehetséges, mert nincs olyan szoftver (a nyilvánosság előtt) ami azzal tudna babrálni

részemről befejeztem :R

(#15564) fatal`


fatal`
titán

Nyitott bootloaderre ajánlom mindenkinek a FXP / CM10 Extended ROMot a saját kernelével.

Szinte ugyanolyan gyors, mint a 3-as kernel, jól bánik az aksival is, bugot eddig nem találtam (újat, a 720p-n kívül).

Commentben írták XDA-n, hogy a rádiónál a hangszóró nem működik, mert ez később lett javítva a CM10-ben és nem lett frissítve a ROM. Illetve az adatforgalmat a gyári rosszul méri (az összesent rosszul számolja), de ez jelen van még a legutolsó FXP ROMban is és könnyen megoldható a probléma a 3G Watchdoggal vagy az Onavoval.

(#15561) Norbeee01: A Bootloadert szoftveresen nem tudod megölni, még másik telefonra való kernel flashelésével sem.

(#15563) 8zabi: Így van.

[ Szerkesztve ]

(#15565) Norbeee01 válasza fatal` (#15564) üzenetére


Norbeee01
tag

"unlock bootladerrel probáltam na azzal sikerült is , utána kikapcsoltam a telefont és nem kapcsol be azóta."
[link]

nepszter1-től idéztem...
Értsétek meg hogy itt már nemcsak egy egyszerű kernel cseréről volt szó(azt tudom hogy a BL sokkal mélyebben van mint a kernel), BL nyitásnál meg simán megvan az esély hogy elszálljon... Egyébként 8zabi maradjunk annyiban hogy az omniusnak van hozzáférése a BL-hez , sőt setool is hozzáfér és ezek mind ottvannak a nyilvánosság előtt. Octopusról meg már nem is beszélve...

Ezzel zárom én is a vitát, biztos hülye vagyok.... :U

[ Szerkesztve ]

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#15566) 00bcs válasza fatal` (#15564) üzenetére


00bcs
csendes tag

Üdv. Fel szeretné tenni amit ajánlottál romot, de sehol sem találok olyat amit flash toolal fel lehet tenni, ami FTF fájl.. :S Csak zipeltet amit recovery módban tudnék felteni, ha jól informálodtam.. Tudnátok egy linket?

(#15567) Simi121 válasza 00bcs (#15566) üzenetére


Simi121
aktív tag

Azt romot csak nyitott bootloader-re tudod feltenni mert kernel csere is kell hozzá.

Simi

(#15568) fatal` válasza 00bcs (#15566) üzenetére


fatal`
titán

A custom romokat mind recoveryből kell feltenni. Ehhez a ROMhoz még nyitott bootloader is kell, mert kernelt kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#15569) 00bcs


00bcs
csendes tag

Köszi az infot! (akkor a rom kimard, bár Szerintem rootolot a telo)
Most probáltam feltenni ezt a romot "Xperia_mini_pro_4.1.b.0.587_generic_ce3_world_by_hb78_96a6a.zip" és lehalt a flashelés közben és most be sem kapcsol a telefon...:S Ilyenkor mi a teendő? Bekapcsolásnál háromszögben egy felkiáltójel és azt kikapcs...
"SUSE"= a telefonmodositott sw tartalmaz...

[ Szerkesztve ]

(#15570) 00bcs válasza fatal` (#15568) üzenetére


00bcs
csendes tag

Aham értem! Recovery nem müködött sehogy, mindig valami hibár írt ki.. Ezért haszunáltam a flashtoolt...

(#15571) fatal` válasza 00bcs (#15569) üzenetére


fatal`
titán

A rootolt telónak semmi köze nincs a nyitott bootloaderhez.

Sárga háromszög ellen azt hiszem az első hozzászólásban lévő (ha nem itt, akkor a Mini topicban) OTA javítás segít.

(#15572) 00bcs válasza fatal` (#15571) üzenetére


00bcs
csendes tag

hát OTA sem segít... :S Ez az utolsó sor és itt áll 10 perce... "turn on Unknown Sources and Debugging"

(#15573) 00bcs válasza 00bcs (#15572) üzenetére


00bcs
csendes tag

Megoldodot az OTA kérdés.. Bocsi kicsit bepánikoltam..:) Mst visszaállította a dolgokat!

(#15574) 00bcs


00bcs
csendes tag

Sziasztok,
Valamiért sehogy sem siketül Romot cserélnem, frissítenem! (Az ok elég fura dolgokat művelt a telefon már egy ideje és most szántam el magam a ROM cserére.) A telot használtan vettem és úgy tudtam, hogy Rootolva van/volt. (4.0.4, Kernel: 2.6.32.9-perf, Build: 4.1.B.0.587).
SUS illet PC Companion nem működik mert mind a kettő azt írja, hogy módosított rom van rajta.
Flashtool-al sikerült véletlen egy gyári 2.3.4. Romot feltennem rá.
Na most bármilyen más gyári romot tennék rá, megszakad a flashelés ezzel a hibával:
26/010/2013 08:10:37 - INFO - Flashing system.sin
26/013/2013 08:13:16 - INFO - Flashing userdata.sin
26/013/2013 08:13:16 - ERROR - Error flashing. Aborted
26/013/2013 08:13:16 - INFO - Now unplug the device and power it on
26/013/2013 08:13:16 - INFO - Then go to application settings
26/013/2013 08:13:16 - INFO - turn on Unknown Sources and Debugging
Aztán tégla és csak OTA segít.
Sőt most már OTA sem, mert a telo nem tölt be folyamatosan sony felirat, majd animációs, majd előről minden...
Végig olvastam már minden fórumot leírást, de okosabb nem lettem... :S Esetleg valami ötlet, hogy valami jó Romot tudjak rá tenni, ami használható?

(#15575) 8zabi válasza 00bcs (#15574) üzenetére


8zabi
őstag

milyen fura dolgokat művelt előtte?
lehet haldoklik benne a flash memória, ezért szakad meg a frissítés folyamata

illetve a sus-nak akkor is fel kéne tennie a rom-ot, ha módosítottad a gyárit

[ Szerkesztve ]

(#15576) 00bcs válasza 8zabi (#15575) üzenetére


00bcs
csendes tag

Képernyő elsötétedett és csak aksi ki be oldotta meg a dolgot, gondoltam Rom csere, vagy frissítés megoldja a dolgot.. Ez a dolog egyre sűrűbben jött elő.. Illetve a vissza gomb néha nem müködött..

Igen Én is úgy gondoltam, hogy SUS megoldja a dolgot, de nem...:(

[ Szerkesztve ]

(#15577) miaoumaoi válasza 00bcs (#15574) üzenetére


miaoumaoi
tag

Próbáld úgy, hogy előtte wipe-olod a data particiót, flashtoolban pipáld ki a wipe opciókat.

(#15578) 00bcs válasza miaoumaoi (#15577) üzenetére


00bcs
csendes tag

Ezt hogy gondoltad? Amikor beteszem a romot, a flashtoolba akkor oldalt egyetlen egy jelölő négyzet van ami be van pipálva! (Wipe user data) Erre gondolsz? Ez nekem bepipálva volt alapból!

(#15579) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! A telo egy tdk fülesre azt írja hogy nem támogatott . lehet valamit tenni ?mert azért csak 3 vezeték van a fülesbe lényegébe

(#15580) miaoumaoi válasza 00bcs (#15578) üzenetére


miaoumaoi
tag

Igen, én több wipe opcióra emlékeztem. Azt gondoltam az a baja, mert ott szállt el a flash-elés. Akkor valami más baja van.

(#15581) 00bcs válasza miaoumaoi (#15580) üzenetére


00bcs
csendes tag

Megoldódott a probléma, másik flashtoolal sikerült helyre hoznom a dolgot és most már sikerült a rom csere is! Köszönöm a segítséget! Üdv.

(#15582) kurion


kurion
senior tag

Lenne egy ilyen telóm és meghalt a kijelzőjének az érzékelése, meglehet ezt valahogy csinálni? Mi lehet a hiba oka?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#15583) zozo13 válasza kurion (#15582) üzenetére


zozo13
csendes tag

Ugyanez a problémám, probáld vedd ki a micro kártyát, nekem segitett, miután visszatettem ujra megadta magát, de most megint nem jó, sztem szoftverfrissités kellene, de igy hogy nem működik az érintő, így lehetséges?

(#15584) kurion válasza zozo13 (#15583) üzenetére


kurion
senior tag

SEUS-al lehetséges még van még rá 1-2 progi :D akkor megnézem :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#15585) kurion


kurion
senior tag

Ez a telefon nem reagál semmire, még msot egy softwer updattel megpróbálkozom de nemhiszem hogy segít rajta

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#15586) Isten88 válasza kurion (#15582) üzenetére


Isten88
senior tag

Valószínű a digitizer halt meg. Topikban már volt róla szó. Tömören: LCD panelra ragasztott a digitizer, így csak egyben cserélhető a kettő. EBayen ~7.000 ft körül már találsz ilyen alkatrészt. Ragasztani kell a keretre, így ha te nem mered, bízd precíz emberre, odafigyelős móka, sok kábelt kell széthúzni-összedugni óvatosan.

Mellesleg van egy eladó független, SK17i-m, LCD törött.

[ Szerkesztve ]

(#15587) kurion válasza Isten88 (#15586) üzenetére


kurion
senior tag

Hát mivel tegnap darabokra szétszedtem a kíváncsiság kedvéért ezért az megvolt, bár a ragasztást nem olvasztottam le hőlégfúvóval :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#15588) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok!
Aksi problémám lenne. Egyik napról a másikra hirtelen sokkal jobban merül az aksim. Előtte 3-4 napot bírt, most kb 10-12 órát. Az akku használat menüben, több dolog is megjelent fogyasztóként:

Megjelenés 55% (mondjuk az elmúlt pár órában sokat nyomogattam, keresve a problémát)
Android oprendszer 11%
telefon készenlétben 8%
telefon üres járatban 7%
android rendszer 7%
google szolgáltatások 3%
billentyűzet 2%
média: 2%
sony ericsson főoldal 2%

Eddig csak a vastaggal kiemelteket láttam, de egyik napról a másikra így bővült a fogyasztók társadalma..
Újraindítottam, aksit kivettem, majd vissza... semmi eredmény.. Nincs bekapcsolva se wifi, se GPS, semmi ilyesmi. Lehet valami hardveres probléma keletkezett??? Ramok csinálhatnak ilyet??
Mi a teendőm??
:F :F :F

(#15589) fatal` válasza dhcodoki (#15588) üzenetére


fatal`
titán

Ezek teljesen normális százalékok.

Jó eséllyel téged is utolért az aksi halál, én is most vettem újat.

Az az 55% hány óra/perc aktív képernyőt jelent?

(#15590) dhcodoki válasza fatal` (#15589) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Hány óra per/perc?? Kb. 50 percet prüntyögtem rajta több részletben...

Az aksi képes ilyen gyorsan tönkremenni?? Szinte 1 napon belül történt ez a változás.

(#15591) fatal` válasza dhcodoki (#15590) üzenetére


fatal`
titán

Rányomsz a megjelenítésre és kiírja mennyit volt aktív.

Gyári ROM?

Képes, enyém egyik napról a másikra 15-20%-on kikapcsolt.

(#15592) dhcodoki válasza fatal` (#15591) üzenetére


dhcodoki
senior tag

1ó16p
Gyári ROM.
04:40-kor húztam le a töltőről, és most van 15%-on.
11ó 33perce megy. Alig telefonáltam vele.. hét elején meg még 3 napot simán.. Furcsa ez nekem...
Most vegyek aksit?? Próba cseresznye??

kieg:
Eddig android oprendszert nem is írt ki fogyasztóként. Sosem láttam még...

[ Szerkesztve ]

(#15593) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

A futó szolgáltatásoknál 131MB RAM használatban, 174MB szabad. Ennek az összege 305, nem kevés kicsit??

(#15594) fatal` válasza dhcodoki (#15593) üzenetére


fatal`
titán

Nem, az jó.

Próbálj egy factory resetet, hátha jobb lesz.

(#15595) Zoli133


Zoli133
őstag

Nos megkésve, de felraktam a 22-i CM 10.1-et, első ránézésre nagyon tetszetős.

Már a changelogban feltűnt, de most realizáltam, hogy sikerült a 2.6-os kernelen túllépni. Ez a vívmány mikor jött össze? valahogy lemaradtam róla.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#15596) fatal` válasza Zoli133 (#15595) üzenetére


fatal`
titán

Jópár hónapja, kb. 2 hónapja stabil, viszont a wifi még mindig szívja az aksit a nagytöbbségnél.

De már dolgoznak rajta :)

(#15597) Zoli133 válasza fatal` (#15596) üzenetére


Zoli133
őstag

Meglátszik, hogy nyáron nem foglalkoztam a témával.

Esetleg össze tudod foglalni, hogy sikerült? Ha jól rémlik tavasszal próbálkoztál olyasmivel, hogy 2.6-ot bootol a rendszer és utána az indítja a másik kernelt. Ezt sikerült valakinek megvalósítani vagy más módszer született?

Megmentenél a válasszal több száz sor forráskód olvasástól. :B

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#15598) fatal` válasza Zoli133 (#15597) üzenetére


fatal`
titán

Én biztos nem próbálkoztam ilyesmivel. :)

(#15599) Zoli133 válasza fatal` (#15598) üzenetére


Zoli133
őstag

Teljesen úgy rémlett, hogy te voltál.

Nos, úgy látszik a neveket is elkezdtem keverni, túl hosszú volt a nyár.

szerk: kamarushal kevertelek, bocsi miatta :B

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#15600) dhcodoki válasza fatal` (#15594) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Úgy néz ki tényleg aksi problémám volt.
Köszi a segítséget!
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.