Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14051) PearCyp válasza SirKero (#14050) üzenetére


PearCyp
tag

csinálj egy biztonsági mentést a telefonszámokról az sd kártyára, majd flashtool lal rakj fel egy generic .587-es tft-t, de wipe-olj mindent, és akkor nem lesz bugos semmi ICS alatt sem.

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#14052) SirKero válasza PearCyp (#14051) üzenetére


SirKero
őstag

flashtool lal rakj fel egy generic .587-es tft-t, de wipe-olj mindent, és akkor nem lesz bugos semmi ICS alatt sem.

Sajnos ez nekem Kínai mint mondtam nem igazán vágom a telefonos dolgokat. Valami egyszerűbb megfogalmazás :U :F

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#14053) bogil99 válasza SirKero (#14052) üzenetére


bogil99
aktív tag

Sztem nagyon egyszerű.
Megnyitod a névjegyeket és ott a jobb alsó érintő gombon egy klikk, kapsz egy menüt ott kiválasztod a névjegyek mentését. Nem egy nagy kaland, nem kell nagy tudornak lenni hozzá.

Szerk:
Ja, és a helyi mentést válasszad ne a google-t.

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#14054) Isten88 válasza Bkrisz9 (#14047) üzenetére


Isten88
senior tag

Azért, mert hátha wifin kommunikál, az is visszafogja. A CPU-t viszont tényleg nézd meg, hátha az van lekorlátozva. Nálam akkor volt tapasztalható, mikor viszafogtam a CPU-t egy próba erejéig. Előző hsz-emben ott van, hogy mivel tudod ezt megtenni, megnézni.
Ha ezek sem hoznak megoldást, akkor (#14051) PearCyp ötletét Te is megvalósíthatod, hátha az megoldást hoz. Flashtool első hsz-ben benne van, ahogy a .587 ROM is. Telszámok mentése SD-re, majd átmásolod gépre, vagy valahova máshova, hogy az SD-t is le tudd formázni, majd Flashtoollal .587 fel, minden wipe-olásával.

(#14046) hunfatal: alulskálázni tudtam, csak a gyári limit (1Ghz) fölé nem engedett gyári kernellel. :)

(#14055) SirKero válasza bogil99 (#14053) üzenetére


SirKero
őstag

Ok az meg van ( biztonsági mentés SD kártyára ) de ezzel nem tudok mit kezdeni:
flashtool lal rakj fel egy generic .587-es tft-t, de wipe-olj mindent, és akkor nem lesz bugos semmi ICS alatt sem. :F

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#14056) bogil99 válasza SirKero (#14055) üzenetére


bogil99
aktív tag

Nézd meg az első HSZ-t.
Ott találsz letöltési lehetőséget a Flashtool-ra is és a .587 -es ROM-hoz is.
Ha letöltöd, feltelepíted a flashtool-t, bemásolod a letöltött ROM-ot a C:/Flashtool/Firmwares könyvtárába, feldugod a telefonodat, elindítod a Flahtoolt, kiválasztod a "flash" menüt és követed az utasításokat.
Ha újra csatlakoztatod a telefont akkor nem az érintő gombot kell nyomkodni, hanem a hangerő "le" gombot tartod nyomva folyamatosan. És ennyi.

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#14057) SirKero válasza bogil99 (#14056) üzenetére


SirKero
őstag

Ok. Köszönöm a segítséget. :R
Futtattam egy javítást a Companion-on hátha így is jó lesz :B

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#14058) dokee78


dokee78
félisten

" Kamera sztereóvá

kicsmagolás és

átnevezés után a /system/etc mappába, felülírva az előzőt, újraindítás

videófelvételnél."

Mininél is működik?
Az amit letölt az egy bin fájl azt csomagoljam ki?

(#14059) joker91 válasza dokee78 (#14058) üzenetére


joker91
tag

Szerintem működik mini-n is, a fájl gondolom ugyan úgy megtalálható rajta. Most próbából letöltöttem és nekem zip fájl töltődik le, azon belül pedig egy xml fájl található, amit másolni kell. Úgyhogy szerintem próbáld meg mégegyszer letölteni.

(#14060) Isten88 válasza dokee78 (#14058) üzenetére


Isten88
senior tag

Szerintem is működik. Talán ko9-től is kérdezték már, és igennel válaszolt rá még annó.
Csinálsz a jelenlegiről egy biztonsági másolatot, majd bemásolod a sztereó fájlt a jelenlegi helyére, újraindítod a telefont, kipróbálod, ha működik használod, ha nem, akkor visszateszed a régit. :)

(#14061) joker91 válasza Isten88 (#14060) üzenetére


joker91
tag

Ahogy átnéztem a fájlt, két helyen van átírva az 1-es 2-esre és ennyi. Úgyhogy szerintem mindenképp működni fog. :)
Mondjuk én is átírtam ezt, hogy sztereó legyen, bár azóta se próbáltam ki. :B

[ Szerkesztve ]

(#14062) bogil99


bogil99
aktív tag

Azon törpölök, hogy is van ez. Lehet buta kérdés, de nem értem.
Az .587 -es ROM felteszi a saját kernelét is?
Amikor az .58 -as ROM van fenn, akkor miért ugyanazt a kernel számot látom?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#14063) dokee78


dokee78
félisten

Nekem,miután flashelem a .562 kernelt azután fekete kép jön be fehér 3 szöggel és benne sárga felkiáltójel.

De szerintem ott csesztem el,hogy .42-es ROM-ra tettem az .562. kernelt.
Ezek szerint ezzel a módszerrel az tud ROOT-olni akinek ROOT nélküli ICS-e van. :W

[ Szerkesztve ]

(#14064) dokee78 válasza dokee78 (#14063) üzenetére


dokee78
félisten

Tuti az én hibám,de ezzel a módszerrel nem tudok rootolni. :(

(#14065) joker91 válasza dokee78 (#14063) üzenetére


joker91
tag

De ez le is van írva, hogy a .562-es kernel feltevéses root, az ICS-nél játszik...
GB-t, a .42 és .58-ast egyszerűen lehet rootolni a Flashtool programból is. ICS-t pedig lehet evvel a kernel cseréssel, nem egyszer csináltam már, nem csak saját telefonon, működik tökéletesen. Pedig elsőnek az 1 hsz. alapján csináltam és minden ment.

Szerk.: Egyedül annyit tennék hozzá a 4-es pont végére, hogy amikor a .562-es kernel van fenn, s végig futott a Rooting Toolkit-et akkor csak úgy tudtam vissza flashelni a rendes kernelt, hogy aksi ki be-t csináltam. (De lehet megy a rendes kikapcsolás is, nem próbáltam, eddig az aksi megoldás mindig működött.

[ Szerkesztve ]

(#14066) dokee78 válasza joker91 (#14065) üzenetére


dokee78
félisten

.587-es ICS-re is ezt csinálta. :O

Felflasheltem az .587 ICS-re az .562-t és amikor újraindítottam akkor jött fekete kép felkiáltójellel.

[ Szerkesztve ]

(#14067) joker91 válasza dokee78 (#14066) üzenetére


joker91
tag

Pedig a .587-n mennie kéne. Én fel flasheltem és csak sima fekete képernyő volt, a vissza gomb pedig világított. Ilyen felkiáltójeles nem volt egyszer sem.

(#14068) Isten88 válasza dokee78 (#14066) üzenetére


Isten88
senior tag

Ott van a leírásban is, hogy .562-es kernellel nem fog elindulni. Soha. Nem a saját kernele. Rootoláshoz van. Rootolás után .587-et kell visszaflashelni.

(#14069) dokee78 válasza Isten88 (#14068) üzenetére


dokee78
félisten

Tudom,viszont felkiáltójelem volt.Így,hogyan tudna ROOT-olni?

(#14070) Isten88 válasza dokee78 (#14069) üzenetére


Isten88
senior tag

Egy szó sincs róla a leírásban, hogy .562-vel be kell kapcsolni.

(#14071) dokee78 válasza Isten88 (#14070) üzenetére


dokee78
félisten

Hm?
Nem kell bekapcsolni hanem mehet egyből az 587 rá?

(#14072) Isten88 válasza dokee78 (#14071) üzenetére


Isten88
senior tag

De mégis, igazad van, ott van, hogy indítsd újra: "4. Flashelés után indítsd újra a telefonod. Valószínű, hogy nem fog teljesen elindulni, a SONY felíratnál elakad, vagy a fekete képernyőnél." - tévedtem. Ha jól emlékszem, kikapcsolt állapotban kell gépre dugni, vagy hangerő le-vel, nem tudom már, de tuti, hogy nem bekapcsolva. Viszont ott van az is, hogy .562-vel nem fog elindulni.

(#14073) dokee78 válasza Isten88 (#14072) üzenetére


dokee78
félisten

Nem is bekapcsolva dugtam rá
Viszont a leírásban ott az újrainditas:

"Kövesd az utasításokat a telefon csatlakoztatásához és a flasheléshez.
A Flashtool lehet, hogy hibaüzenetet mutat a kernel flashelése után, de ne aggódj. A build számod változik, de az android verzió nem. Minden ugyanúgy megmarad. Szóval ne menj a telefon beállításaiba és ne ellenőrizd.
4. Flashelés után indítsd újra a telefonod. Valószínű, hogy nem fog teljesen elindulni, a SONY felíratnál elakad, vagy a fekete képernyőnél.
Bármi legyen, indítsd újra a telefonod és folytasd a rootolással --> (Bizonyosodj meg róla, hogy bezártad a Flashtoolt, mielőtt futtatod a Rooting Toolkitet)."

(#14074) joker91 válasza Isten88 (#14072) üzenetére


joker91
tag

"de tuti, hogy nem bekapcsolva." - Ebben is tévedtél. Amikor fel van flashelve a .562-es kernel akkor be kell kapcsolni. És bekapcsolva kell rádugni a Rooting Toolkitre.

Röviden az egész:
1. Gyári .587 a telefonon. USB-hibakeresés, Ismeretlen források, USB-kapcsolódási mód(Adattárolási mód(MSC)). Ezek legyen bepipálva, beállítva.
2. Telefon kikapcs. .562-es kernel flashelése. Flashtool bezár.
3. Telefon bekapcs(nem fog elindulni, pár mp múlva világít majd a vissza gomb, vagy sima Mini esetén nem tudom, de lényeg, hogy nem tölt be). Miután bekapcsoltuk lépjünk be a Rooting Toolkit-be, asszem a kezdés miatt nyomni kell egy Entert, utána kéri, hogy csatlakoztassuk az eszközt. Dugjuk a telót a gépre(igen, továbbra is bekapcsolva). Rooting program észleli, lehet nem elsőre fogja lefuttatni a dolgot, de hagyjuk rajta(még akkor is, amikor olyat ír, hogy húzzuk ki aztán dugjuk vissza), elfog kezdődni(nekem 3-nak kezdte el eddig mindig). Miután kiírta a program valami Successful completion! vagy hasonló dolgot, Rooting bezár, lehúzhatjuk a kábelt. Telóból aksi ki.
4. Telóba aksi vissza. Flashtool, .587 kernel vissza flashelése. Végzett, kábel le, telefon bekapcs, root kész.

[ Szerkesztve ]

(#14075) BandD


BandD
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék mini pro tulajoktól, hogy hol érdemes akkut vásárolni?
Húgom kért meg, hogy érdeklődjek, készüléke idén 3 éves és már nem az igazi az akku (naponta 2-szer kell tölteni).
Válaszokat előre is köszönöm :R

(#14076) dokee78 válasza joker91 (#14074) üzenetére


dokee78
félisten

Így csináltam és nem volt jó.

(#14077) joker91 válasza dokee78 (#14076) üzenetére


joker91
tag

Hmm. Ha Bp.-i vagy környéken laksz, akkor ha gondolod valahol összefuthatunk valamikor, elviszem a laptopot és megnézhetjük. Már kíváncsi vagyok miért nem megy. :D

(#14078) pepe091 válasza BandD (#14075) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Rossz topikban vagy, nyilván X10 mini pro-ról beszélsz, mivel a mini pro-t 2011 augusztusa óta kapható.
De egyébként a legegyszerűbb e-bayről beszerezni, viszont arra figyelni kell hogy gyári legyen, ne valami humbuk..

(#14079) dokee78 válasza joker91 (#14077) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,csak ki akartam próbálni.
Mert még a GB-re vissza flashelős megoldással ROOT-olok.

(#14080) BandD válasza pepe091 (#14078) üzenetére


BandD
tag

Hú, köszönöm az észrevételt és a választ :R

(#14081) G@be22


G@be22
tag

Üdv,
Kinéztem egy új SD kártyát a telcsimhez: Samsung 8GB Pro Class10 R70/W20, szoval elvileg gyors a kártya. Ki tudja használni a telcsi ezt a sebességet teljesen? Valakinek tapasztalat? :)

(#14082) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

tmobileos Xperia mini pro-ra melyik a legstabilabb ROM amit fel is lehet tenni? :)

(#14083) fatal` válasza DuDieHUN (#14082) üzenetére


fatal`
titán

Szinte az összes zárt bootloaderre telepíthető custom rom stabil (amelyik nem béta).

Hogy melyik a legjobb az egyéni preferencia kérdése, van, akinek a MiniCM jött be, van akinek a RealICS, van, akinek a Smultronic, én Xperia Ultimate HD-t használok kicsit nyírbálva / átalakítva. Van, aki meg MIUI-t :)

(#14085) szabi41


szabi41
csendes tag

Sziasztok
A gps google navigációval bejött amig felnem raktam más gps programokat is közöttük van a waze és sygic.
Van valakinek ötlete hogy hogyan lehetne megoldani a problémát?

(#14086) PearCyp válasza G@be22 (#14081) üzenetére


PearCyp
tag

class 10 szerinem kicsit felesleges, elég a 8 vagy 6 is

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#14087) G@be22 válasza PearCyp (#14086) üzenetére


G@be22
tag

ezek szerint nem használja ki a max sebességet? :)

(#14088) dobobazsy válasza G@be22 (#14087) üzenetére


dobobazsy
őstag

kihasználja az, de a különböző típusok más-más területen gyorsak. nekem a class6-ot ajánlották anno itt ebbe a telóba.

(#14089) G@be22 válasza dobobazsy (#14088) üzenetére


G@be22
tag

Hm. Fene se gondolta volna. :) Igazaból 500Ft al kerül többe mint a class 6 szóval nekem ennyit megér :)

(#14090) DuDieHUN válasza G@be22 (#14089) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

ha van egy rootolt GB-m CWM-el arra tehetek már ICS-s főzött ROMot?

(#14091) fatal` válasza DuDieHUN (#14090) üzenetére


fatal`
titán

Tehetsz, csak működni nem fog a kernel miatt.

(#14092) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

na sikerült a 4.0.4. rootolása

fel akarom tenni Xperia Ultimate HD™ 2.0.3-t, de ott a device választásnál nincsen Xperia mini pro

(#14093) fatal` válasza DuDieHUN (#14092) üzenetére


fatal`
titán

Hogyne lenne, ott a Mango.

(#14094) DuDieHUN válasza fatal` (#14093) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

nekem arc s/arc/ray/neo/neo V/ pro van csak

(#14095) fatal` válasza DuDieHUN (#14094) üzenetére


fatal`
titán

Van egy Arc S MOD is XDA-n, nem tudom mit keres a Mini/Mini Pro/LWW szekcióban.

Itt a másik, ez MDPI-re való.

[ Szerkesztve ]

(#14096) DuDieHUN válasza fatal` (#14095) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

köszi akkor megpróbálom ezt :)

(#14097) Lacus33


Lacus33
csendes tag

Sziasztok

Csináltam egy nagy hibát sajnos. Felszerettem volna rakni az Xperia ultimate hd-t ment is minden de nem volt a listában a telefonom így ráhúztam a pro romját nem lett jó mert a kijelző méret és egyéb más sem stimmel ezután visszaraktam a gyári ics-t de azóta bármit csinálok nem működik az érintőképernyőm és nem tudok belépni a telefonba mert ha szétcsúsztatom akkor azonnal lezár és csak segélyhívást kezdhetek.
Remélem még menthető. Előre is köszönöm.

(#14098) fatal` válasza Lacus33 (#14097) üzenetére


fatal`
titán

ko9-et keresd meg privátban, talán tud segíteni (csak nem biztos, hogy látogatja még a topicot, mert már eladta a telefont).

(#14099) Lacus33 válasza fatal` (#14098) üzenetére


Lacus33
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.

(#14100) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

az elképzelhető, hogy az xperia mini pro rosszabb képeket csinál méghozzá lassabban mint a régi x10 mini pro?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.