Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15201) PearCyp válasza fatal` (#15200) üzenetére


PearCyp
tag

mert utána vissza akarom rakni a mostani romom. de lehet h ftf backupot csinálok majd

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#15202) winhate válasza SimonJanos (#15183) üzenetére


winhate
őstag

Itt a pontos leiras.
Nekem igy mukodott. ( eloszor en is beszivtam hogy hagytam hogy letoltse a cumoit)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15203) winhate válasza dokee78 (#15198) üzenetére


winhate
őstag

Nem jol forditottad amit Itt irtak.

Posts: 157
Join Date: Apr 2012 {{NEW}} One Click Root [4.1.B.0.587/.431/ 4.0.2.A.0.62] All 2011 Xperias
Hi folks
Here is how to root any 2011 Xperia running any of the 4.1.B.0.587 4.1.B.0.431 / 4.1.A.0.562 and 4.0.2.A.0.62 firmware . No need to downgrade kernels or anything, just root it straight away

Rooting

Go to settings > Security > Mark "Unknown sources"
Settings > Developer options > Mark USB debugging
Settings > Xperia > connectivity > USB connection mode > select MSC mode
PC Companion installed on your PC.

1) Connect your phone to PC ( IMPORTANT > Skip PC Companion installation pop up on your phone.) and wait for the adb drivers to be installed. If these drivers don't get installed, phone would not be detected by Eroot.
Make sure nothing else ( specially flashtool ) is running on your PC in the background.

2) Download this rooting toolkit. Box /// Dropbox /// 4-Shared /// Box 2 and run it. If any downloading starts, cancel it by clicking the green button. Don't let the eroot download anything.
It should now detect your phone and show an option to "-root". Just click on it, wait till it finishes
3)Rooting done ( For confirmation see if any Super User app has been installed )
4) If by chance it fails for the first time, give it another go. it won't harm your phone in any way. If you still face problem, click on show content below

5) While posting in the thread for help, remember to give details. Don't just write > "it's not working, help please ".

"Confirmed working on" List

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15204) vaga


vaga
csendes tag

Sziasztok. Ezzel találkozott már valaki? "Elnézést! A(z) Sony Ericsson Főoldal tevékenység (a(z) Sony Ericsson Főoldal alkalmazásban) nem válaszol." ilyenkor féligmeddig lefagy a készülék... Általában a kikapcsolás működik, de amúgy használhatatlan. Meg olyan is előfordult , hogy látszólag minden ok, de a hívás nem érkezik be, pedig a hívónál kicsöng... Sms nem érkezik meg... (handcent óta az jó) Mondjátok mitől működik vmi hónapokig hibátlanul utána meg fagyogat. Gyári 2.3.4 utolsó build. Újra is tettem már, de ugyanaz... Mi lehet a gond?

(#15205) dokee78 válasza winhate (#15203) üzenetére


dokee78
félisten

Nem én fordítottam.
Amikor én ROOT-oltam ezzel,még leírást sem olvastam.

(#15206) SimonJanos válasza dokee78 (#15188) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Köszi!

Telefon beállítások: alap! (= mindig ezt használom)
- BIZTONSÁG/Ismeretlen források (BE)
- FEJLESZTŐI LEHETŐSÉGEK/USB-hibakeresés (BE)
- XPERIA/KAPCSOLÓDÁS/USB-KAPCSOLÓDÁSI MÓD (Adattárolási mód)

Az avast!-ra gyanakodtam, de fájl, hálózati, IM, P2P védelem nem fut alapból és max. a "homokozóba" (sandbox) szokta küldeni az ilyen cuccokat...
de:
- avast!: összes véedelem lekapcsolás: ua. a hiba
- avast! teljes védelem lekapcsolása 10 percre: ua. a hiba
- avast! uninstall után: ua. a hiba
- ZoneAlarm-mal nem engedem ki a netre: ua. a hiba

- ZoneAlarm uninstall
- net kilőve...
= ua. a hiba!

net bekapcs.: ua. a hiba

:F

Azt hiszem kipróbálom egy "szűz" gépen: az öreg porosodó PIII-as Dell notebook-omra feldobok egy Windows XP-t és futtatom. Hátha. Mondjuk USB 1.1-e van... :U

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#15207) SimonJanos válasza Zsírkrétamen (#15190) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Köszi, de kipróbáltam mindenhogy... ;]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#15208) SimonJanos válasza winhate (#15202) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Hm, nem engedem ki a netre - meg sem jelenik a "Root" gomb, az újabb verziónál (1.33, a megadott helyről az 1.2 tölthető le) legalább az van.
Előtte a megadott mappából (C:/User/Username/AppData/Roaming/Eroot) töröltem mindent... :U

Még próbálkozom, nem hiszem el hogy nem tudom összehozni! - de most elhúzok egyet bringázni / fürdeni / kirándulni.

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#15209) dokee78 válasza SimonJanos (#15208) üzenetére


dokee78
félisten

Ha nem engeded ki a netre,hogyan szedje le a szükséges összetevőket?

[ Szerkesztve ]

(#15210) SimonJanos válasza ko9 (#11473) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Nagyon jó kis készülék: de amiről régebben írtatok, azzal tele van a ...:
- hogyan szeditek ki "kulturáltan" az USB védőt? :U
A hátlap leszedése jó ötlet, de az sem szereti a sok le-felvétel: nekem viszonylag gyakran megesik az akksi cseréje (túrázás, bringázás, stb. = térkép, tracking, stb.) és amiatt is már jobb oldalt kicsit kilóg (a hátlap)...
Körömmel már ritkán tudom kinyitni. Próbálom nem erősen benyomni, de elég hamar véletlenül/zsebben megtörténik.

Eléggé elszabták ezt... :W

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#15211) SimonJanos válasza dokee78 (#15209) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Felpakol a megadott mappába (C:/User/Username/AppData/Roaming/Eroot) magától cuccokat és ld.:
"If any downloading starts, cancel it by clicking the green button. Don't let the eroot download anything."

A "szűz gépen" való elindítást mindenképpen megcsinálom mindkét módszerrel (elsőre net nélkül, utána azzal). ;]

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#15212) fatal` válasza SimonJanos (#15210) üzenetére


fatal`
titán

Én leszedem a hátlapot, kopik is a festék róla. Haver levágta a takarófedelet a francba :D Más azt javasolta, hogy érdemes belőle csak egy kicsit levágni, hogy ne szoruljon annyira.

Ez a legnagyobb hibája a telefonnak, amit én azért túlélek. :)

(#15213) PearCyp válasza SimonJanos (#15210) üzenetére


PearCyp
tag

én kiszedtem teljseen, mert egy idő után a sok mindenféle fém cuccokkal kipiszkálás miatt elég sz@rul nézett ki, pedig egy ideig csak megvolt csonkítva belül, de még igy is. emiatt vettem uj hátlapot is, mert egy csomószor megkarcoltam azt is vléetlenül

megfogod, és szép lassan elkezdted csavargatni meg húzni, ha ügyesen csinálod akkor nem szakad el, hanem a gombóc eldeformálódik a végén, és kijön. nekem legalábbis igy volt.

juteszembe; ezért ugye nem szólhatnak be szervizeléskor? mert akkor meg kell keresnem a kis cuccot és visszatömködni :D
meg az utólag vett (lehet h utángyártott) hátlap is mennyire para? inkább az eredetivel vigyem be igaz?

[ Szerkesztve ]

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#15214) SimonJanos válasza fatal` (#15212) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

... én is írtam hogy tuti kis kütyü, ez az egyedül nemszeretem-dolog benne.
De!
meglett a céleszköz: egy NOKIA : ) "érintőceruza": féloldalasan be van vágva, a vége "hegyes": erős műanyag de nem annyira hogy roncsolja az USB "tömítőt". :K
...
Előtte / még a nagyon-öreg (12 éves) Siemens ME45-öm hátlap nyitóján (kemény plasztik) gondolkodtam /-ozom: kicsit faragva egy remek eszközt kapok, ami felfűzhető akár kulcscsomóra, stb... :D
... és kész is. :C

Még lehet hogy gyártok vmi kis "baszt", ami nem engedi teljesen benyomni a tömítést. ;]

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#15215) fatal` válasza SimonJanos (#15214) üzenetére


fatal`
titán

Céleszköznek ott van még az órás csavarhúzó is. :)

(#15216) SimonJanos válasza fatal` (#15215) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Na, fém ne legyen, ld. fent - remekül megoldottam. Ajánlom mindenkinek a házi barkácsolást ;)

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#15220) SimonJanos válasza SimonJanos (#15211) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Nos, az Eroot 1.2-es verzióhoz nem (sem?) kell internet kapcsolódás (sőt, ajánlott letiltani):
sikerült*! :R

"Szűz géppel / Windows-al". :P

(A telepített Superuser #-t lecseréltem SuperSU-ra.)

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#15221) Nazara


Nazara
őstag

Sziasztok!

Barátnőmnek szeretnék venni egy új telefont, jelenleg a Xperia mini pro, az Xperia Sola, valamint a Galaxy Young között vacilálok. Samsung csak vészmegoldás, a két Sony érdekelne.

Semmi mókolással, teljesen gyári ICS-en használható a telefon? Beleolvasgattam a topicba, és láttam, hogy nem igazán vagytok megelégedve a 4.0-val itt. Igazából csak internet, whatsapp, facebook, szókereső, meg kb. angry birds szintű játékokat kellene birnia, a telefonálás+sms kombó mellett.
Multitask mennyire működik gyorsan?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#15222) SimonJanos válasza Nazara (#15221) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Szerintem teljesen OK a rendszer, a gyári is! Nekem semmi bajom vele: elég gyorsan fut, jól kezelhető: mindezt úgy hogy megszoktam egy iPhone 4S gördülékenységét! Aktívan használom: 273 app van össz.
A processzek között kell néha rendet tenni, mivel elég szűkös a memória. ;]

A lényeg:
ha sokat ír a barátnőd, akkor szerintem Xperia mini pro. Az enyémnek pont azért adtam "át" az X10 mini pro-mat, mert nagyon kihasználja a hardveres billentyűzetet.
Amúgy egyértelműen Sola: nagyobb kijelző, dupla mag, (kicsit) szebb fényképek (sajnos nem tudom mi van a céggel, de vmi el van szabva a kamerával :( )...
Mindkettő elég hamar merül, de "a szokásos oksotelefon / egy napos használat" szintet viszik.
Persze ha pont a kicsinysége számít a készüléknek, akkor a mini pro fehérben kedves kis női darab. :P

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#15223) Nazara válasza SimonJanos (#15222) üzenetére


Nazara
őstag

Köszi a választ, szerintem végül a mini lesz, mert valahogy jobban megfogott ez a gép, a billentyűzettel is tudna mit kezdeni, de még úgyis gondolkodok rajta egy csomót. :R

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#15224) fatal` válasza Nazara (#15221) üzenetére


fatal`
titán

Azt a Samsungot szvsz felejtsd el, borzalmasan gyenge eresztés.

Én a Solat venném az erősebb vas miatt. Persze, ha prioritás a billentyűzet, akkor a Mini Pro.

Teljesen korrekt készülék :) Használható, de van 1-2 bug, ami idegesítő lehet a gyári rendszeren, pl. a LED nem jól működik, ha jól emlékszem sms-re nem jelez. Néhány gyári szemetet letiltogatva (ehhez nem kell root a 4.0 óta) teljesen jól működik, átlag használatra.

Persze CM-mel gyorsabb :)

[ Szerkesztve ]

(#15225) Veron válasza Veron (#15163) üzenetére


Veron
őstag

Nem tudtok valami okosat mondani a korábbi kérdésemre? Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15226) Nazara válasza fatal` (#15224) üzenetére


Nazara
őstag

Köszi, a letiltást én is használtam már egy-két telefonon, akkor ha itt is van, az csak jó.
Egyelőre mindenképp gyári ROMban gondolkodnék,ha sikerül a tranzakció, akkor kezdeti tesztidőszak után kiderül, hogy mennyire baró.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#15227) cracky86 válasza Veron (#15225) üzenetére


cracky86
tag

A rendszer, vagy memória van valószínűleg túlterhelve, ha egy restart megoldja.

(#15228) Veron válasza cracky86 (#15227) üzenetére


Veron
őstag

És ez kihatással van az érintőgombokra? Amúgy semmi sem fut a gyári alkalmazásokon kívül. Illetve a Whatsapp, de ennyi.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15229) cracky86 válasza Veron (#15228) üzenetére


cracky86
tag

de a gyári programokkal is megtelik a memória egy idő után. minden reggel indítsd újra a telót, és tiltsd le amit nem használsz.

(#15230) Veron válasza cracky86 (#15229) üzenetére


Veron
őstag

Hát nem tudom, nekem nem tűnik normálisnak, hogy minden reggel újra kell indítani a telefont, hogy jól működjön az érintőgomb. Ráadásul egy Androidnál, ahol a op. rendszer automatikusan kezeli a memóriát. Mondhatni szomorú ez így.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15231) PearCyp


PearCyp
tag

ezt a videót nézzétek meg :)) :)) :))

meg olvassátok el a leírást

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#15232) cracky86 válasza Veron (#15230) üzenetére


cracky86
tag

én sem minden reggel indítom újra most pl ment vagy 300 órát, de nem is gyári rendszer van fenn. custom romnál elég ritkán találkoztam ezzel a jelenséggel, tehát kizárásos alapon csak rendszerhiba lehet.

(#15233) SimonJanos válasza PearCyp (#15231) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Hm, nekem a Tab'on dobott a 4.0.4 ICS helyett a 4.1.2 JB - érdemes "megfontolni" ;]

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#15234) cracky86 válasza PearCyp (#15231) üzenetére


cracky86
tag

XDA-n semmit nem láttam róla, pedig jó lenne stock kernelre JB port.

(#15235) PearCyp válasza cracky86 (#15234) üzenetére


PearCyp
tag

még nincs, nemsokára lesz, pénteken szervizeltetem a készüléket, jövő hét elejéig megpróbálok bugfixelni stb, aztán mehet xda-ra :)

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#15236) fatal` válasza PearCyp (#15231) üzenetére


fatal`
titán

Ezen azért így csodálkoznék, a videó semmit nem mutat csak egy android verziót, amit bármikor átírok a build.propban, a Z-ről jövő cuccok nagyrésze pedig portolva van már ICS-re is. :)

Inkább JB funkciókat kellett volna megmutatni szvsz.

(#15237) PearCyp válasza fatal` (#15236) üzenetére


PearCyp
tag

stock kernelre teljes jb port szvsz sosem lesz, de amit tudok portolgatok, és természetesen nem csak a build.prop ban irogattam át a dolgokat.
jó lenne ha valahogy a project butter-t tudnám átrakni, de fogalmam sincs hogy hogy :/
egyébként most már ami tényleg zavar hogy a framework színezése nem működik, és a jb böngésző néhány funkcióját sem tudom müködésre bírni stock kernellel. továbbá még az energiagazdálkodás appot szeretném még belerakni, mert az ics verzió van most (de legalább a helyén, a beállítások>energiagazdálkodás menüben)

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#15238) cracky86 válasza PearCyp (#15237) üzenetére


cracky86
tag

Ha már a rendszer megy bug mentesen alap kernellel, úgy hogy az összes hardvert felismeri rendesen, az is nagy lépés. Az appok portolása szvsz. már nem olyan lényeges. Gratula :R

(#15239) fatal` válasza PearCyp (#15237) üzenetére


fatal`
titán

Buttert sehogy, az a kernelben van. És elvileg ez a vas nem is támogatja a vsyncet, szóval csak egy részét lehet átültetni. Azért a 3.4-es kernel így is piszokgyors, remélem a random újraindulásokat hamarosan javítják.

(#15240) PearCyp válasza fatal` (#15239) üzenetére


PearCyp
tag

amíg garanciális a telefonom addig csak stock kernelrrel tudok dolgozni :/
sokáig meg akarom tartani ezt a telefont mert nem kapni már hasonlót a piacon semmilyen értelemben (pici, qwerty).
de ha lejárt a garancia egyből nyitom a bl-t :))

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#15241) fatal` válasza PearCyp (#15240) üzenetére


fatal`
titán

Én már leszarom a garit, kinyitottam 2-3 hete, nem bántam meg.

(#15242) Bergo


Bergo
tag

Üdv mindenkinek!
Nem akarom elkiabálni de szerintem a spontán újraindulást sikerült megszüntetnem :)
Gyári 4.0.4es van a telcsimen és eddig 346 órája azaz több mint 2 hete megy újraindulás nélkül :) Gyorsan és tökéletesen ketyeg mint egy rolex ;) Ha eléri az 500órát akkor már kijelenthetem biztosra :) de nem indítom újra csak azért sem és kiderítem meddig megy reboot nélkül :)

(#15243) PearCyp válasza fatal` (#15241) üzenetére


PearCyp
tag

én mint korábban írtam, pénteken viszem szervizeltetni mert elengedte az érintőpanel ragasztása a keretet alul :/ ma rendelték meg az alkatrészt, pénteken vihetem, elvileg helyben megcsinálják

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#15244) fatal` válasza PearCyp (#15243) üzenetére


fatal`
titán

Nekem a hátlap kopásán kívül semmi gond nincs a telefonommal szerencsére.

(#15245) PearCyp válasza fatal` (#15244) üzenetére


PearCyp
tag

én vettem új hátlapot mert a régit összekarcolgattam meg meghúztam egy csomószor vélelenül az usb fedél miatt. ujjal esélytelen volt kinyitnom, mindig valami kis tárgyat használtam, aztán egyszer részegen nemfigyeltem és valami fémmel akartam kinyitni, elszúszott és végigkarcoltam a hátlap tetejét :DDD aztán végignéztem már elég kopott volt egyébként is. aztán kiszedtem az usb fedelet, uj hátlap, azóta minden oké

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#15246) Isten88


Isten88
senior tag

Haló!
Ha nyitok BL-t, gyári ICS (.587) alá milyen kernelt lenne érdemes alátenni, hogy stabil maradjon, de gyorsabb/gördülékenyebb? Érdemes órajelet is emelni? Ha igen, mennyire?
Hívásrögzítés sem lenne negatívum, ha valahogy működésre lehetne a kernelcserével bírni, de ez nem annyira fontos szempont.
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#15247) blokad


blokad
senior tag

Sziasztok!

függő telefonon teljesen esélytelen a bl nyitás? :(

(#15248) Bergo válasza Isten88 (#15246) üzenetére


Bergo
tag

Szeva!
Nekem így a gyárival és gyors és stabil a rendszer :)
A hívás rögzítő mondjuk nem jönne rosszul :)
Órajelet én nem emelnék mert akkor még kevesebbet bírna ez a gyenge akku :) így is 2 nap az átlag és akkor már örülök neki :) Mondjuk nekem még nem volt olyan progi amivel ne bírt volna el a cpu. Igaz játékra nem használom a telcsit. GPS és hasonló progik simán futnak akadás nélkül.

(#15249) fatal` válasza PearCyp (#15245) üzenetére


fatal`
titán

Hol vettél hátlapot? Sehol nem találtam személyes átvétellel, csak a Minire. Házhozszállíttatni meg nem fogom, mert annyiba kerül a szállítás általában, mint maga a hátlap.

(#15246) Isten88: Szerintem egy percig se használd a gyári ROMot ha már BL-t nyitsz. Ha mégis, akkor az extended stock kernelt nézd meg.

(#15247) blokad: Ha nem függetleníted, akkor igen.

[ Szerkesztve ]

(#15250) Isten88 válasza fatal` (#15249) üzenetére


Isten88
senior tag

Köszi!
Kernel cserénél valamire figyelni kell amúgy azon kívül, hogy a telefon típusára legyen (itt SK17i-re)?

Hátlap legolcsóbban eBay-ről (~1500 ft).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.