Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maláj


maláj
őstag

grat. koma - jóféle "barkácsolás" :K

(#2) kisza25 válasza maláj (#1) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gratula szép munka :R Látom kitartottál a lap mellett is és lecserélted annak is a hűtését:)
Nekem is nagyon sokáig megvolt a moddolt sg-05 és az Asrock z77e lapom,
én is szerettem :K
A mostani Raijintek Metis is nagyon bejövős, végre ez is kicsi és minden belefér, még egy nagy CPU hűtőt vadászok bele :K

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#3) #16939776 válasza maláj (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszönöm a bókot koma' :DDD

(#2) kisza25: Köszönöm! Nem állítom hogy nem ihletett meg az az összeállítás, főleg a hátsó venti és a táp elköltöztetése előre :K

Köszönöm a Z77-es lapra való rábeszélést is, nagyon bejött !
Nem írtam bele a cikkbe, de ezzel a lappal egy régi vágyam vált valóra, ami az első LGA1155-ös konfigom óta nem tudtam elérni. 4,5Ghz laza csuklóból! :DDD

A PCH hűtésének - ha arra gondoltál - gyári hibás volt a felszerelése, nem feküdt fel, 65C°@ idle/load és nem ment vissza. Nem akartam vele sz@rozni tovább, ezzel csak 43C°, hidegebb mint a CPU játék alatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Ez jó lett és szép tartalmas :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#5) kisza25 válasza #16939776 (#3) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem maradt rajta véletlenül egy fólia?
képzeld el én is végig úgy használtam, mert használtan vettem és nem is gondoltam, hogy lehet még rajta és akkor vettem észre mielőtt eladtam :B
Köszönöm a Z77-es lapra való rábeszélést is, nagyon bejött !
nincs mit:) Nagyon jó kis lap volt, ment benne az i7-2600K is simán 4,5Ghz-en :Y
nekem elfogyott róla a garancia, azért adtam el, mert gari mániás vagyok és már aprón sem igen volt 1155 itx lap:)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#6) #16939776 válasza jim bcs (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszönöm!
Sok apró részletet mire, egymás után fűztem, és magyarázattal kiegészítettem pont ennyi lett leírva.
Próbáltam keveset mellé beszélni, és lehet pont emiatt kicsit száraz lett..

(#5) kisza25: utólag már rájöttem hogy mi volt az ok, nem fólia..
A hűtő két átellenes sarkainál lévő kis szivacsok közül az egyik, egy picit nagyobb mint kellene, és az a kis.. tartotta el azt a sarkát... :)

Pedig van, az általam vásárolt óta 2-3db cserélt gazdát aprón, legalább is amiről tudok. Persze mind gari nélkül.
Nekem szerencsém volt, mert le volt törve az USB3-as belső csatlakozó két tüskéje, így bőven 20K alatt kifogtam, nem kellett senkinek a "hibás lap". Azóta kicseréltem a tüskesort, ez fehér kerettel a pcb-n látszik a "közeli" képen. Kipróbáltam működik, ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) kenwood


kenwood
veterán

Kicsit olyan erzesem van, mintha valaki ahelyett, hogy venne 1 millioert egy terepjarot a foldutas telekre ,atalakitana egy kabriot kb. 1.5 millio anyagkoltseg,es rengeteg munka aran.

Racionalisan nehez lenne megmagyarazni, hogy miert csinal valaki ilyet, de ha elvezted az elkeszitest,akkor boven megerte, mert a vegeredmeny egyedi lett.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#8) jim bcs válasza #16939776 (#6) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Dehogy száraz, mindenre kitértél részletesen, én az ilyen olvasmányokat szeretem, minden benne van amire esetleg kérdés lenne ;)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#9) HookR


HookR
addikt

Gratulálok a kuckóhoz! :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#10) menpee válasza kenwood (#7) üzenetére


menpee
aktív tag

Viszolygok a notebookoktól, de játszani szeretek, évente kétszer repülök, így a mini-itx alapó erőgép pont hasznos. Egér, billentyűzet, projektor és így egy bőröndbe belefér a szobám nagyjából.

[ Szerkesztve ]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#11) #16939776 válasza kenwood (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nagyon jó a hasonlat! És nagyon örülök, hogy ilyen mélyen beletenyereltél a lényegbe!

Ezt egyfajta provokációnak szánom a gyártók/ötletelők felé, mert nem lehet kapni ésszerű áron játékra ~100%-ban alkalmas kialakítású mini-ITX házat. Ez már szerintem megüti azt a szintet, ha nem is 100%-ban profi a kivitelezésem.

Ha megnézed, bőven maradt benne hely a hardverek körül és az átalakítás nem is költséges, 1db acél lemezt kellett csak vágni pluszban és hozzácsavarozni. A többi beavatkozást már a lemez sajtolásnál el lehet végezni, gyártás közben.
Az egész szélcsatorna-koncepció legnagyobb akadályozója az ATX/SFX tápegység 2003-ból örökölt kialakítása, hogy 90°-ban törik benne a légáram, és bele van hányva a kábelköteg a legjobban melegedő részre.

Gondoltam rá, hogy profin körbefényképeztetem ezt, csináltatok belőle körbe forgatható 3D-s képet és elküldöm Silverstone-nak,! talán látnának benne PÉNZT és meggyőzné őket hogy frissítsék ezt a terméket.
Nekik ezek a változtatások nem kerülnének szinte semmibe, egyedül a tápegység megreformálása a problémás.. de ők azok aki bevezettek egy saját SFX szabványt és terveztettek bele tápot, úgyhogy ezt is meg tudnák oldani házon belül, olcsón.

Nekik nagy haszon, nekem boldogság, így indul egy garázsforradalom! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) #16939776


#16939776
törölt tag

(#7) kenwood: Köszönöm a hozzászólásod! Remélem nem tartasz teljes idiótának hogy ilyen álmaim vannak. :R

(#8) jim bcs: Nagyon nehezen indult meg.. Kb.:1500 megjelenés és 4 óra után még azon izgultam hogy, egy darab hozzászólás sem lesz.. meg voltam győződve, hogy "túl sűrű lett" és megfeküdte a gyomrotokat amit írtam.
Köszönöm meggyszer, megnyugtattál! :R

(#9) HookR: Nagyon jól esik, tudván, hogy miket tettél le az asztalra :B :R

(#13) kenwood válasza #16939776 (#12) üzenetére


kenwood
veterán

Dehogy tartalak.
A hobbik ritkan racionalisak, megis elfogadjuk oket.

Raadasul az alapjan amit irtal,meg racio is van benne a te szemszogedbol, hiszen a munkaidot ,es a tudast,hogy szet mersz szerelni egy tapot, gondolom 0 forintnak szamoltad.

Igy pedig valoban olcsobb, mint venni egy itx hazat, 120-as kompakt vizet, meg egy random nvidia ref kartyat.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14) shteer


shteer
titán

szép munka :)) grat itt is

USB-at ki tudnád vezetni így is a gomb mellé. nem hiányzik?

távtartóból nem maradt még 6db? :B

..szerintem jónak tűnik

(#15) #16939776 válasza shteer (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszönöm! :R

Gondoltam rá, hogy csinálok neki ALU-ból egy C-alakú hajlított fület a nyílás teljes hosszában, ami azt is befogadja, a kapcsolóval együtt, a ventilláor mellé került volna a nyított része, és az eredeti csavarok helyére lett volna feltéve. Amikor beméreteztem, és odapróbáltam kemény papírból kiderült hogy 2x hosszabb az USB3 kábel mint az ITX alaplap miatt indokolt lenne...kupit okozott volna odabent...
Ezután már nem akartam hogy világítson rajta a KÉK csatlakozó, ami pár év múlva úgy is elavul, és végképp nem fogom használni. ;]

Ott van 4 darab az I/O shilden, azt használom. Kb.: 2x használtam ki pár év alatt akkor, amikor a régi mentéseimet ~200GB másoltam fel a belső HDD-re.

Hozzá való csavar is kell? Megnézem, de ha nincs is itthon, legkésőbb hétfőn lesz. ;) Pü-me!
Cserébe - mint validált FT-03 mini Tulajdonos - írnál pár sor személyes véleményt a házadról?
Pro-kontra, felsorolással is elég, miket vettél észre. És merre mennél tovább, ha akarnál?
Gondold át, nem kell elkapkodni. :))

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#16) tailor74


tailor74
őstag

Szép munka, látszik a bele fektetett munkából, hogy nem csak egy itx gépet akartál összedobni, hanem személyes igényeknek kellett megfelelnie.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#17) Archttila


Archttila
veterán

Nagyon jó volt olvasni a cikket, igazán szép munka! :C annak pedig kifejezetten örülök, hogy egy ilyen remek és egyedi konstrukcióba került az ATLAS :K

szerk.: ma válaszolok a privátra... bocs de sok volt a meló! :) (vannak változások ;] )

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#18) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ügyes átaakítás, bár én a csatlakozókat kivezettem volna valahova, de ettő függetlenül tetszik, és végre nem egy "ilyet vettem" cikk :)

Az igényes fogalmazásba azért elég sok telefonos helyesírási hiba került, ezeket ki lehetne gyomlálni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) #16939776 válasza tailor74 (#16) üzenetére


#16939776
törölt tag

Örülök hogy tetszik!

Építettem már a témában pár gépet: 1-2-3, ezekből az építésekből okulva tudott ennyire letisztulni a koncepció. Amikor megláttam a Silverstone Fortress szériát ért a megvilágosodás, hogy hol rontottam el, nem használtam ki a fizika segítségét, mindig ellene dolgoztam és emiatt túl kellett bonyolítani a hűtést!

(#17) sati: Ha nem kérsz segítséget azzal a leszorító-erős problémával, és nem akarod emiatt eladni, nem lenne meg a Die-Direkt-Mount és a fejemet vakarnám és a vízzel kínlódnék. Vagy még rosszabb esetben elcsúfítottam volna a házat :Y

Ezért nagyon nagyon hálás vagyok, hogy feltetted azokat a kérdéseket nekem! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#20) #16939776 válasza hcl (#18) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszönöm, és a kritikát is! :R

A csatlakozókból inkább a IEC Táp-csatlakozót láttam volna szívesen - a fedlap alatt -, de túl nagy helyet foglalt volna el a VGA szellőzésének a kárára. És ha ez a spec igaz, nem is lehetett volna beépíteni oda C13/14-es párt az ott kiáramló meleg miatt :[link]

(#21) RexpecT válasza #16939776 (#11) üzenetére


RexpecT
addikt

Attól függ, hogy milyen feltételeknek kell megfelelnie. Én most egy Thermaltake Core V1-et nyúzok, de ez a SilverStone ház kétségkívül minőségibb.

[ Szerkesztve ]

(#22) #33253120


#33253120
törölt tag

A reset gombról egy régi történet jut eszembe.
Talán alkalmazható itt is.
Elöljáróban nem vagyok pc modder, csak problémamegoldó. És néha becsúszik ilyen is.
Egyszer egy vállalkozó cimbora vett egy lapost, és felmerült az igény pár dologra.
Ne induljon a power gombra a gép. Ne lopják ki a zsebegér vevőjét ha nem figyel oda.
Ezt úgy oldottuk meg, hogy mivel a srác amúgyis használt lapos mellé való zsebegeret abba egy nem zavaró helyre tettünk egy mágnest, a gépbe került egy reed relé ami a power gombot piszkálja, és az egyik önálló usb-re tettünk egy hubot, ami a gépházon belül van, és ott van bedugva a vevő, és abba van bedugva az eredeti aljzat.

Gyakorlatilag a megfelelő helyre érintett egérrel indul/leáll a masina.

A reed-es megoldással szerintem te is tudsz reset gombot csinálni magadnak ha szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#23) kenwood válasza #33253120 (#22) üzenetére


kenwood
veterán

Neha eleg elborult asszocioacioim vannak,de rogton ez ugrott be a megoldasotokrol :
[link]

:DDD

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#24) #33253120 válasza kenwood (#23) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nyugodj meg, volt egy hdd caddy, annak a szélébe aránylag igényesen be lehetett pakolni mindent, kis multitoolos megoldással szerelhetően.
Bár a boltban hülyén néztek amikor mérőszalaggal vettem usb hubot, és kijelentettem, hogy nekem olyan kell ami max két USB2.0, semmi extra, és a plafonra meredő tekintettel próbáltam megsaccolni, hogy ha lebontom a sallangot akkor el fog-e férni.... :D

(#25) hcl válasza #33253120 (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Zsíííír :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) shteer válasza #16939776 (#15) üzenetére


shteer
titán

Oké, írok a házamról - ami szinte a gyári állapotában van.

Ebay.de-ről vettem, licittel, használtan - kb 15000Ft-omba került helyi szállítással :B
Cimborám aki hazahozta onnan, vadászott is magának egy mATX-es verziót :)
Előtte egy Lian Li PC-Q08-asba terveztem költöztetni a gépet (az is megvan még) de
amint megláttam ezt a kialakítást, nem volt kétség.

Kezdetben 350-es Chieftec 350BS táppal ment, a jelenlegi Silverstone SFX-500LG
méretre gyártott kábelekkel nem okoz akkora zsúfoltságot - bár ettől már nem férne
el sem ODD sem 3,5" HDD.

A cpu hűtő magassága eléggé limitált a gyári kialakítással, meg kell válogatni mi fér be.
Most egy Thermalright AXP-200R + Enermax 120x25 PWM-es venti hűti az i5-6500-at.

Alul a gyári légkavaró helyett egy NF-A14 industrialPPC-2000 PWM küldi át a házon
a levegőt - macskaszőr elleni védelem gyanánt maradt a gyári porszűrő, heti porszívózással.

Az ASUS GTX760 DC2 simán belefért, a jelenlegi EVGA GTX 970 SSC beforgatható ha
nincs felszerelve a CPU hűtő - mivel 2mm híjján pont olyan hosszú mint a maximálisan
elférő VGA - így ez most a hátlapi lemez nélkül üzemel, így befér. Épphogy, mert 256.5mm.

Próbálkoztam én is kompakt vízzel, a 6700k-nak jó volt, a VGA meg fuldoklott terhelés
alatt, így repült. Valóban léghűtésre való ház.

Az alján emeltem annyit, hogy a gyári gumi korongokat 3x vastagatt öntapadós gumilábakra
cseréltem.
1db 2,5 HDD a tárhely (van mellette NAS 2+1TB), M.2 slotban SSD a rendszernek.

Utóbbi időben egyre jobban érik a gondolat, hogy különválasztom a netezős és a gamer
PC-t. Előbbi maradna egy extra kompakt ITX, utóbbi mATX-be költöztetve. Egyelőre csak terv,
sajnálnám ezt a házat, minden vendég megbámulja.

Idle ventiprofil cpu 760, házventi 650 rpm-en megy. Game profil alatt ennek duplája.

Amit tervezek az az általad is végzett magasítás, hogy még több levegő juthasson a ház
alá valamint egy rövidebb vga-ra csere a 1070-esek közül. Eddig mindhárom custom EVGA hosszabb,
266.7mm.

Ja és eltörtem az előlap egyik rögzítőpöckét, ami a vázba van pattintva - ezt kellene még pótolnom
valahogy :)

fotó:

..szerintem jónak tűnik

(#27) #16939776 válasza RexpecT (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Van két db, ehhez hasonló TT házam [link] így tudom mire számítsak, én ebben is egy jó vizes konfigot tudok elképzelni, mint ahogyan a régi modell alkalmas lenne, csak ebben elől már meg van oldva a szellőzés.

Amúgy szoktam ajánlani a V1-et, mert elég probléma-mentesnek és tágasnak tartom, ahhoz hogy ITX-re váltást csalódás vagy fejvakarás nélkül meg lehessen élni.

(#22) T_chris: Erre gondoltam mint vész terv, ha nem találok a házhoz harmonizáló power gombot. :K
A reset gombra nem volt szükségem kb.: 5-6 éve. Nem fagyott meg csontra egyik gépem sem, mióta nem asus alaplapot használok. előtte sokat kellet nyomkodni, mert volt olyan hogy fagyott még alap bios beállításokkal is ;]

(#26) shteer: Meghálálom! :R

[ Szerkesztve ]

(#28) #25954560


#25954560
törölt tag

beirom ide is: allat lett! :)

(#30) pomorski


pomorski
őstag

Gratulálok, szép lett!

(#31) #16939776


#16939776
törölt tag

(#28) &rew, (#29) poolcafe, (#30) pomorski :

Köszönöm a dicsérő szavakat! :R

(#32) pomorski válasza #16939776 (#31) üzenetére


pomorski
őstag

Írod a cikk bevezetőjében, hogy " akik - még - félnek szétvágni egy igazán szép házat". Igazándiból azon vagyok meglepődve, hogy azon fórumozók, akik pl. flexel elvágják a videókártyájukat, stb., azok nem írtak eddig még neked erre az írásodra... :)

(#33) #16939776 válasza pomorski (#32) üzenetére


#16939776
törölt tag

A cikk próbált minden kérdést rövidre zárni és valószínű azért nem kérdeznek, mert kielégítette a kíváncsiságukat a cikkben leírtak. ;)

Amúgy a példánál maradva: "videókártya flexelése" elfogadott, működő dolog, ha az alaplap pci-express csatlakozója rövidebb mint a VGA csatlakozója pl:[link]
Ha a beavatkozás után működik is, mert megismerkedett a szabvánnyal, jól előkészítette és egyben ízlésesen megcsinálta, akkor - ezt is - értékelendő teljesítménynek tartom, mert munkát fektetett bele és elérte vele a célját.

Az egésznek a lényege, hogy pont jó helyen legyen elvágva az anyag ;] Ezt bárki meg tudja csinálni, ha kitalálja hogyan, kiszámolja, felméri, ellenőrzi és odafigyel közben, akár flex-el akár polir-papirral dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#34) hcl válasza pomorski (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mondjuk az a ház pont annyira tömeggyártott, mint a többi... Ha amúgy van mellé pénz másikat venni, semennyire sem barbárság szétvágni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) #16939776 válasza hcl (#34) üzenetére


#16939776
törölt tag

"Mondjuk az a ház..." azt szabad megkérdeznem hogy miről van szó, és összefüggésben is van a flexszel szétvágott VGA-val? Akár privátban is jöhet...

[ Szerkesztve ]

(#36) pomorski válasza hcl (#34) üzenetére


pomorski
őstag

Értem én, értem!

(#37) hcl válasza #16939776 (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ezzel függ össze "" akik - még - félnek szétvágni egy igazán szép házat"" - akkor sem követ el emberiségellenes bűntettet, ha nem jön össze :)

A VGA flexelés esetleg anyiban fájhat, hogy a VGA általában sokkal drágább, mint a ház, de ha valaki érti, hogy mit csinál, akkor már nem kell olyan nagy szerencse hozzá, hogy működjön is...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) pomorski válasza hcl (#37) üzenetére


pomorski
őstag

Igen, és van amikor működik a leflexelt vga, és van amikor nem. Esete válogatja. :)

(#39) #16939776 válasza hcl (#37) üzenetére


#16939776
törölt tag

Így már leesett a tantusz..:R

(#38) pomorski: A VGA-flexelést el lehet kerülni, ha a koncepció elég átgondolt, és nem egy meglevő kompromisszumos dogba kell belekényszeríteni olyat, ami biztosan nem oda való.
Sejthetően max egy évig lehet majd használni, mert a CPU elfogy alóla, vagy bekrepál a - most már - alulméretezetté vált táp.
Nálam fontos volt hogy később cserélhetőek maradjanak a komponensek, ne egy konfigot szolgáljon csak ki a ház.

[ Szerkesztve ]

(#40) #16939776


#16939776
törölt tag

Szinte hihetetlen, de ez is belefér: >Titan X<
Maradt a 10,5"-os azaz 266.7mm-es méret, és ismét felülre került, mindkét tápcsatlakozó, nem úgy mint a 1070/1080-on, tördelt dizájn elég jól megy az atlaszhoz... vétek lenne kihagyni bővítésnél. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) pomorski válasza #16939776 (#40) üzenetére


pomorski
őstag

És egy ilyen karit szánsz bele?

(#42) dr.nervus


dr.nervus
tag

Ez jó cikk volt! Szépen bemutattad a kuckót.. :K

(#43) #16939776 válasza pomorski (#41) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jól esne, de erős túlzás lenne, 3-4 évig nem lehet olyan CPU teljesítményre számítani desktopon, ami ezt a VGA-t kihajtaná minden esetben.
Jelenlegi rendszer nagyon kiegyensúlyozott ebből a szempontból, és nem akarok újabb éveket tölteni kísérletezgetéssel, vásárlással, hogy egyszer lehessen újra egy ilyen jó rendszerem, és újra élvezetesen telhessen el az idő, amit játszani tudok rajta.
Másrészt van pár - más jellegű - projekt, ami nincs még összerakva, de rengeteg pénzem áll benne. Szégyen lenne, ha gondolkozás, építés és az eredmény élvezete helyett, PC előtti kockulással tölteném az fiatalságom maradék részét is. :)

(#42) dr.nervus : Örülök neki, hogy tetszett a cikk és köszönöm, hogy elolvastad:))

[ Szerkesztve ]

(#44) #16939776


#16939776
törölt tag

Elértük a 10000. megjelenést!

Köszönöm mindenkinek, aki megtisztelt vele és végigolvasta a cikket. :R

[ Szerkesztve ]

(#45) #33253120


#33253120
törölt tag

(#46) shteer válasza #16939776 (#44) üzenetére


shteer
titán

én pedig köszönöm itt is a távtartókat :R

a gyári csavarok withworth menetesek így mindenképp át kell fúrnom M4-re, mert ilyen hosszú HDD-csavarom volt egyszer 4 db és elajándékoztam :) de ha nem így történt volna, akkor is kellene még 2

..szerintem jónak tűnik

(#47) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Ez nagyon jó lett, minden elismerésem!
Nem tervezel a táp ordító zöld nyákjára egy vékony fekete lemezt fabrikálni? A szelet nem fogná meg, mert irányban állna, de egy picit szebb lenne - szerintem. :) Mondjuk én takarás és harisnya mániás vagyok, de azt már említeni sem merném, mert ott nagyobb légcsatorna szűkülés lenne, a szépség oltárán. :P
De nagyon formás, nagyon átgondolt, és zseniális, hogy ilyen kis helyen ennyi erő elfér, halkan. :)

mAtx4ever!

(#48) #16939776 válasza #33253120 (#45) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszönöm!

(#46) shteer: Nincs mit! Olyan régen volt, hogy nem emlékeztem, hogyan került bele a M4-es csavar.
Van rendesen anyag abban a furatban, lehet bele szép és tartós metrikus menetet vágni :)

(#47) lukaszokni: Köszönöm szépen! Már a tavalyi Veletech előtt tervben volt ez a cikk - jelentkezés gyanánt - és hogy csinálok rá egy "L" vagy "U" takaró lemezt, a táp köré, és RGB led-es világítás a talpához. ;)
A harisnyázásnak nem álltam neki szerszám híján, amivel a csatlakozókból ki tudom venni a hüvelyeket. Ha nem is harisnyázás miatt, de kelleni fog nemsokára pin-kiszedő és krimpelő fogó.
Másik "problémám", hogy az alkatrészek közül nem kezdhetem, mert nem férne el a kábelekkel együtt. Egyedül úgy lehetne, hogy tehermentesítőket raknék a lemezre, és onnan indítanám a harisnyát. És igen, mint írtad az is, több légellenállást képviselne.

Fogalmaznék úgy hogy a lehetőségekhez képest, halk. Mint írtam a Ref. kártya határozza meg a zajt.
Ha nem csinálok custom venti profilt hozzá, tényleg halk, de pár másodperc után 83C°-on rotyogtatja a GPU-t, és nincs meg a tartós Boost sem. Mivel játék gépnek készült, és az egyenletes teljesítmény a fontos, így nem zavar a VGA-ból kiáramló levegő zaja. Ha HTPC lenne, biztos pufognék miatta :DDD

Ha nem kötöttem volna ebben kompromisszumot, akkor most egy ~40L-es, teljesen saját építésű "házba" szerelt, két körös vízhűtést mutattam volna be, ahol nem ~20K lett volna a hűtésre fordított összeg, mint itt, és a ráfordított munkaóra sem ált volna meg 3-500 alatt...
Szóval: nagy, nehéz, ronda, és értermetlenül drága lett volna a végeredmény. :)

(#50) lukaszokni válasza #16939776 (#48) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Ha pesti lennél, kölcsön adnám a kiszedőmet, magam gyártottam 100-as szögből. :D
Aktív hűtésnél nem is lehet máshogy tekinteni a halkságra, mint h a lehetőségekhez képest a leghalkabb. Game közben meg amúgy is fent van a füles (vagy üvölt a hangfal), úgy meg nem annyira érdekli az embert. :) Szóval ja, kicsit hülyén fogalmaztam, de a saját gépemet is halknak tartom, míg nem játszok, így értettem. :D

mAtx4ever!

(#51) #16939776 válasza lukaszokni (#50) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszi a felajánlást!

A többit - már - értem, egy kicsit reménykedtem benne, hogy a Ref. VGA-t jöttél ide ócsárolni :DDD

(#52) HookR válasza #16939776 (#48) üzenetére


HookR
addikt

"A harisnyázásnak nem álltam neki szerszám híján, amivel a csatlakozókból ki tudom venni a hüvelyeket."
Én erre a célra hullámcsatot csiszoltam megfelelő vastagságúra.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#53) #16939776 válasza HookR (#52) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem mondom hogy nem jó megoldás lenne, de nem ehhez vagyok szokva. Feltüskéztem már jósok csatlakozót, professzionális szerszámokkal, annyit mondok hogy: "tisztább-szárazabb érzés". :)

Megveszem, ha muszáj :K

[ Szerkesztve ]

(#54) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Annyira megtetszett az ötlet és a kialakítás, hogy miután átköltözök a kisszobába és kell a hely, áttérek erre a megoldásra. Grat!

Előre bocs, ha véletlen egy-két kérdéssel privátban zargatnálak!

"in medias res"

(#55) #16939776 válasza Csabroncka (#54) üzenetére


#16939776
törölt tag

Örülök hogy célba ért az iromány, köszönöm!
A kérdéseidre is szívesen válaszolok, ha módomban áll. :R

[ Szerkesztve ]

(#56) #16939776


#16939776
törölt tag

Update:

Belekerült az alkalmazott "Direkt-Die-Mount"-ról egy link, saját képekkel és némi magyarázattal.

(#57) #16939776


#16939776
törölt tag

Update:

Annyira jól sikerült, hogy egy R7-1800X és egy 1080Ti FE is elfér és életképes a házban - a cikkben tálalt kialakításhoz képest - további átalakítás nélkül. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.