Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) shteer válasza #16939776 (#15) üzenetére


shteer
titán

Oké, írok a házamról - ami szinte a gyári állapotában van.

Ebay.de-ről vettem, licittel, használtan - kb 15000Ft-omba került helyi szállítással :B
Cimborám aki hazahozta onnan, vadászott is magának egy mATX-es verziót :)
Előtte egy Lian Li PC-Q08-asba terveztem költöztetni a gépet (az is megvan még) de
amint megláttam ezt a kialakítást, nem volt kétség.

Kezdetben 350-es Chieftec 350BS táppal ment, a jelenlegi Silverstone SFX-500LG
méretre gyártott kábelekkel nem okoz akkora zsúfoltságot - bár ettől már nem férne
el sem ODD sem 3,5" HDD.

A cpu hűtő magassága eléggé limitált a gyári kialakítással, meg kell válogatni mi fér be.
Most egy Thermalright AXP-200R + Enermax 120x25 PWM-es venti hűti az i5-6500-at.

Alul a gyári légkavaró helyett egy NF-A14 industrialPPC-2000 PWM küldi át a házon
a levegőt - macskaszőr elleni védelem gyanánt maradt a gyári porszűrő, heti porszívózással.

Az ASUS GTX760 DC2 simán belefért, a jelenlegi EVGA GTX 970 SSC beforgatható ha
nincs felszerelve a CPU hűtő - mivel 2mm híjján pont olyan hosszú mint a maximálisan
elférő VGA - így ez most a hátlapi lemez nélkül üzemel, így befér. Épphogy, mert 256.5mm.

Próbálkoztam én is kompakt vízzel, a 6700k-nak jó volt, a VGA meg fuldoklott terhelés
alatt, így repült. Valóban léghűtésre való ház.

Az alján emeltem annyit, hogy a gyári gumi korongokat 3x vastagatt öntapadós gumilábakra
cseréltem.
1db 2,5 HDD a tárhely (van mellette NAS 2+1TB), M.2 slotban SSD a rendszernek.

Utóbbi időben egyre jobban érik a gondolat, hogy különválasztom a netezős és a gamer
PC-t. Előbbi maradna egy extra kompakt ITX, utóbbi mATX-be költöztetve. Egyelőre csak terv,
sajnálnám ezt a házat, minden vendég megbámulja.

Idle ventiprofil cpu 760, házventi 650 rpm-en megy. Game profil alatt ennek duplája.

Amit tervezek az az általad is végzett magasítás, hogy még több levegő juthasson a ház
alá valamint egy rövidebb vga-ra csere a 1070-esek közül. Eddig mindhárom custom EVGA hosszabb,
266.7mm.

Ja és eltörtem az előlap egyik rögzítőpöckét, ami a vázba van pattintva - ezt kellene még pótolnom
valahogy :)

fotó:

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.