Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33251) (jan) válasza BalanceR (#33247) üzenetére


(jan)
őstag

Köszi a a választ!

Kipróbálom majd habár szerintem először megnézem mit ad ez a CyanogenMod

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#33252) O_L_I válasza (jan) (#33251) üzenetére


O_L_I
őstag

Ezt felejtsd el. Ezer éve nem frissítették.
Akkor inkább ez: [link]

(#33253) (jan) válasza O_L_I (#33252) üzenetére


(jan)
őstag

És ez hogy szuperál ?

lényegében minden napi használatra kéne (wifi 3g kicsi játék)

Nemigazán akarok vele sokat vacakolni meg bíbelődni. egyszer akarom jóra megcsinálni, hogy aztán ne keljen vacakolni vele csak használni :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#33254) O_L_I válasza (jan) (#33253) üzenetére


O_L_I
őstag

Ha nem akarsz vele bíbelődni akkor azt a ROM-ot tedd fel amit Balancer is írt.

Ha azt a konyhát akarod használni akkor kernelnek a Voku 1.7-et ajánlom.
A többi már nem olyan lényeges.

(#33255) person válasza (jan) (#33251) üzenetére


person
senior tag

Ha már 2.2. akkor én Rutyika68 összeállítását ajánlom. Frissebbet nem próbáltam.[link] Első verziót használom "eredeti kernel,új videó" + pixie7-es kernel. Ha szükséges még akkor dalvik-cache is mehet. Újabb kerneleket szintén nem próbáltam ez nálam stabilnak mondható eddigiekhez képest. Esetleg még Auto Memory-val belövöd a free ramot kedved szerint ha akarod és kész (nálam 40MB).

[ Szerkesztve ]

(#33256) zseko válasza mm89 (#33250) üzenetére


zseko
veterán

Ez a gTalk érdekes dolog, én is így jártam múltkor mint te. Próbáltam mindent, de semmi eredménye nem volt. Majd listában megjelent,de nem indult el. Aztán egyszercsak elindult és működött...

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#33257) mm89 válasza zseko (#33256) üzenetére


mm89
őstag

Hát nekem semmi.. már több mint egy hete raktam fel a romot. Amúgy a romban nincs is benne, nem is értem miért vette ki rutyika :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33258) (jan)


(jan)
őstag

Köszönöm a válaszokat!

Mindenesetre nem egyszerű ez a teló az tuti :) ember legyen a talpán aki képben van ennyi mod között :)

kerneleknél mint jelent a bpp szám ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#33259) O_L_I válasza (jan) (#33258) üzenetére


O_L_I
őstag

színmélység. Érdemes a 24bpp-t feltenni mert sokkal szebb színeket produkál a kijelző.

(#33260) mm89 válasza O_L_I (#33259) üzenetére


mm89
őstag

de azzal nem működnek a screenshot programok (csak gondoltam jó tudni :) )

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33261) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok!
Vettem nemrég egy Spicát. A következő hibákat vettem észre: a fotók amiket készít bugosak, vagyis 2x van exponált kép+alatta van egy régebbi kép minden újabb fotónál ezt csinálja.. ITT EGY KÉP RÓLA. Valamint nem megy az autó fényerő szabályozás egyáltalán. Másik gond hogy kamerázás közben a menüben mászkálva csíkozódik a kép, ezt gépeknél vga ramhibának nézném de ebben nincs vga.. Köszi az építő jell. javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

(#33262) O_L_I válasza dlaccc (#33261) üzenetére


O_L_I
őstag

Bugos kernel van fent. A legutolsó menüpontban vannak a szoftver infók másold be ide és akkor többet tudunk mondani.

(#33263) dlaccc válasza O_L_I (#33262) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Ez volt a rajta levő rom neve: (SamdroidMod-2.2.2_a9)
Sajnos már tettem rá egy másik romot mire elolvastam az üzid.. Rosszabb lett, folyton összeomlik meg nem is tetszik. Tudna valaki linkelni egy stabil és új romot? A 3g nem fontos, légyszi részletezze is le valaki mit kattintsak hova nem igazán értem mi ez a 1.7kernel meg stb. Amatőr vagyok :B

(#33264) Jaki2000 válasza dlaccc (#33263) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Komolyra fordítva a szót!
Néhány napja ez a téma. Csak néhányat kell visszaolvasni! Nem 30.000-et.
Miért kell valakinek naponta feltenni ugyan ezt kérdést. A fórumnak a lényege a folytonosság, és nem az állandó ismétlés. Persze, ha nem két nappal ezelőtt kérdezte volna valaki ugyan ezt, akkor nem koptattam volna a billentyűket.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33265) bocsika válasza Jaki2000 (#33264) üzenetére


bocsika
aktív tag

Szerintem frissíteni kellene a fórum első hozzászólását. 2.1-re, 2.2-re mi az ajánlott, hogy áll a 2.3 stb. Témákat honnan tud szedni. A leírások sem túl aktuálisak. Ugye van youtube-os bemutató is hogy kell csinálni az alapokat(gondolni kell a sok olvasni nemakaróra :) ).

(#33266) Jaki2000 válasza bocsika (#33265) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Ebben lehet igazság, valóban lehetne egy frissebb összefoglaló.
De az #1 hsz-ben leírt alapok, a flash-re és a root-ra nem változtak. Az odin, a spica_jc3.ops, a i570EXXJD1 és főképpen a i5700_LK2-08_PDA.tar nem változott. Tapasztalatok is azt mutatják, hogy minden esetben érdemes ezzel kezdeni. Hogy aztán tesztelt, jól működő, vagy, főzöt, vagy innen onnan romot pakolunk fel x fajta kernellel, az már más kérdés.
Pl Rutyika többször leírta a telepítés menetét, a szükséges pluszokat (wipe, újrabootolás, stb) de mások is. És ezeknek a hsz-eknek a linkjei rendszeresen felbukkanak. Én is kértem segítséget, de akkor már magamtól rootoltam a telefont.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33267) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Olvasgattam fórumot azok közül raktam föl és az bugolt be.. de már találtam egy jót ami hasonló ahoz ami rajta volt, de működik minden vele úgyhogy az én ügyem lezárva :K Üdv!

(#33268) Jaki2000 válasza dlaccc (#33267) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Bocs! nem direkt neked szólt, de tényleg 2 napja szedtem össze néhány korábbi linket.
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33269) bocsika válasza Jaki2000 (#33266) üzenetére


bocsika
aktív tag

Kajak mondom néktek meg kell változtatni az első hozzászólást. :)
Itt görbüljek meg ha 10 (mittegyekfel, mi most a tuti,atoműbermegaszuperbetonystabilbiztos rendszer) kérdezőből 1 is elolvassa. Videót nekik. És nagybetűvel a végére írni hogy csak akkor kérdezz, ha elolvastad/végignézted.
Agytágítás még mindig áll, de sajnos a flash-elős rész már nem teljesen jó. pl.: biztos hogy nem él a linkek nagy része. A Recovery-ből kivágott képek sem pontosan olyanok mind most. stb. Sok a szöveg, Nem olvassák el.
Sajnos már így is eléggé sokan elpártoltak a telefontól. Nem kéne a maradékot is elriasztani hogy ha nem sikerül neki valami. Rutyika mester is csigaföldön van így nincs ideje foglalkozni a fejlesztésekkel. (Amióta nincs ugyanaz a rendszerem van. Előtte minimum 2 hetente cseréltem.) Totál szétestünk. :(

(#33270) person válasza bocsika (#33269) üzenetére


person
senior tag

"Totál szétestünk" Ennek csak egy oka lehet. Mindenki totál elégedett. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33271) rutyika68 válasza mm89 (#33257) üzenetére


rutyika68
őstag

Hali!
SGM-froyo-talk Nem biztos hogy jó, nem volt időm tesztelni. Telepítés recovery, előtte nyomj egy wipe dalvik cache-t.

[ Szerkesztve ]

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

(#33272) bocsika válasza person (#33270) üzenetére


bocsika
aktív tag

Ha a Samsung nem ülne egy csomó dokumentumon ami kellene hogy ellépjen a telefon a 2.1-ről már régen a 2.3.4 nél járnánk és mindenki boldog lenne. :O :W
Mindenki vegyen fel hitelt a providenttől 6000% os kamatra és mindig vegye meg a legújabbat. :U

szerk: rutyika68 Milyen franciában? Hogyhogy mostanában többet errefelé? :)

[ Szerkesztve ]

(#33273) chabeee


chabeee
tag

sziasztok,
lenne itt valaki aki lépésről lépésre segítene feldobni a telomra egy új root verziót?
ha igen akkor annak előre is köszönöm,
üdv

(#33274) O_L_I válasza chabeee (#33273) üzenetére


O_L_I
őstag

Ha egy néhány hozzászólást sem vagy hajlandó visszaolvasni akkor nem hiszem.

(#33275) dlaccc válasza person (#33270) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Én nem vagyok az. A tökéletesnek hitt romomban újra találtam hibát. Az óra nem jár rendesen vagy én nem tudom de ha lezárom megáll az idő, ha a fölnyitom akkor pár másodperc kell neki hogy frissítse pontosra.. meg persze +1 időzóna nincs is benne omg pfff..

[ Szerkesztve ]

(#33276) O_L_I válasza dlaccc (#33275) üzenetére


O_L_I
őstag

Azért mert lezárt állapotban nem frissítgeti a widgeteket a homscreenen.
Ez nem bug hanem fícsör.

(#33277) dlaccc válasza O_L_I (#33276) üzenetére


dlaccc
aktív tag

De ez nem widget, meg a kisóra jobbra fönt pláne nem.. ha az se jár akkor valami gáz csak van. Most nézem h nyitott állapotba se jár az óra.. 3perce 10 óránál áll.. dejó

[ Szerkesztve ]

(#33278) O_L_I válasza dlaccc (#33277) üzenetére


O_L_I
őstag

Ha a felső sarokban lévő nem jár az tényleg gáz

(#33279) Jaki2000 válasza dlaccc (#33277) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Mit raktál fel?
Próbál ki Rutyika valamelyik Honeycombmodját
Nekem ez megy: [link]
Vagy másik kettő: [link]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33280) chabeee válasza O_L_I (#33274) üzenetére


chabeee
tag

olvasgatom, és olvasgattam is, de annyira ömlesztve van, hogy én ezen nem tudok kiigazodni, ezért írtam.

(#33281) dlaccc válasza Jaki2000 (#33279) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Most rakom föl pont ezt a honeycomb-ot hátha nem lesz gond vele. De miért nincs egy normális hibátlan rendszer ezt nem értem... Járom a fórumokat ezerrel de csak nagyobb káosz van a fejemben.. :F

[ Szerkesztve ]

(#33282) Jaki2000 válasza chabeee (#33280) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Igaz, hogy Bocsika agitál a leírások frissítésére, de az #1 hsz-ben lévők azért sok alapot adnak. Le is van írva, hogy olvasd el többször. Először nekem is kínaiul volt, pedig nem vagyok igazán hülye a műszaki dolgokhoz :D
Ha valami nem jön le szólj és felrakom valahova. A Rootal flashel tanulmányban, még képek is vannak.
A szükséges eljárást pedig itt [link] foglaltam össze. De kicsivel később volt másik leírás is a rootra. Ha valami nem érthető, vissza leírásokhoz!

(#33281) dlaccc
Mert a Samsung elfelejtette a Spica technikai támogatását megoldani. Ezért van ennyi verzió, mert többen próbálják megoldani, hogy minden hadver megfelelően működjön.
Pl egyik kernellel nem megy a 3G, másikkal akad a videó, harmadik meg bugos....stb.
És vannak türhető megoldások, pl. azok melyekből Rutyika is dolgozik. De mielőtt Rutyika Istent méltatnánk, van más is, csak esetleg itt nem kerül előtérbe, de vannak hivatkozások.
Itt lehet szétnézni: [link]

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33283) Galant


Galant
tag

Sziasztok!Kéretik nem nevetni!
Csak kernelt lehet cserélni a drágaságon?Ha igen,hogyan,esetleg valami jó kernel?
Most Rutyika féle Honeycomb van Pixie kernellel.

"Spórolj a vízzel,fürödj a szomszédnál!"

(#33284) mm89 válasza Galant (#33283) üzenetére


mm89
őstag

Lehet, keresel samdroidon egy kernelt ami a te romodra lett írva, ott valószínűleg le is van írva a telepítés menete, ha nincs akkor recoveryből kell nyilván feltenni, mindenféle wipe-ok után :) (cache, dalvik cache wipe előtte szerintem elég)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33285) mm89 válasza rutyika68 (#33271) üzenetére


mm89
őstag

Hali!
Szerintem nem jó, installation aborted -et ír ki. Most bootol, remélem sikerrel :D

szerk.:
ajajj :)
most nézem hogy az update-script ben ez az első sor:
format system
Valószínűleg leformázta :W de aztán nyilván telepíteni már nem bírt semmit.
A boot se akar sikerülni, úgyhogy rátolom újra a romot, remélve hogy nem buktam a beállításokat...

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33286) dlaccc válasza Jaki2000 (#33282) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Értem már. Tényleg samsung nem foglalkozik vele.. pedig jó lenne :S
Mindenesetre ez a Honeycomb bevált.. de nem kiabálom el ezt is :)

(#33287) Jaki2000 válasza mm89 (#33284) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Igen! Igen! Wipe factory reset-tel óvatosan! Mert ha belaktad a telefont, törli a felhasználói adatokat (sms, névjegyek, hívásnapló stb.). Rutyika is telepítés közben javasolta, a flash és a root után, mielőtt a kívánt romot felpakolod. Elvileg itt még nincs személyes adat, se új, se visszaállított.
A wipe dalvik cache jót tehet ha lassul a teló. Igaz utána, elsőre a rendszer funkciók is lassan érhetők el, de olyan lesz mintha kicserélték volna. Legalább is én ezt tapasztaltam. És így nem kell 2 hetente újra húzni, ha nagyon szarakodik.
Még egy, amit megszívtam. Amikor felraktam a Hoeycombot 3. rebboot-nál betöltött mindent, ami korábban rajta volt, mivel az SD-n volt backup. Tehát ha új rendszert akarunk az SD-t is ki kell takarítani. Legjobb: menteni a PC-ra, formázni a telefonnal recovery-ből és a szükséges dolgokat visszapakolni (pl zenék, képek, appok...). Így nem lesz kavar.

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33288) mm89 válasza Jaki2000 (#33287) üzenetére


mm89
őstag

:) Köszi, de szerintem valamit félreértettél.
Nem nyomtam factoryt, csináltam már párszor ezt a dolgot. dalvikot wipeoltam, aztán telepíteni akartam azt a cuccot amit rutyika adott, és az írta ki. Majd pc-n kibontva megnéztem, és az update script ben ott volt a format system parancs. na ez a bajom. tönkre is vágott mindent. hiába toltam fel újra a romot, hátha helyreteszi és megmarad mindenem, nem segített.. na mindegy.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33289) Jaki2000 válasza mm89 (#33288) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Értem! Azért írtam hogy biztos ami biztos.
De ha új romot teszel a flash és a root után kell a factory wipe, sőt az SD formázás sem árt
(csak előtt legyen mentés). Így nem keverednek régi dolgok az újjal.
Az sms-eket, a híváslistát is szoktam menten MyPhoneExplorerrel, a kontaktokat pedig exportálm SD-re, majd PCre. Ez a biztos. Ha feláll az új rendszer. Vissza szinkronizálom az sms-eket és a híváslistát. Mintha mi sem történt volna.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33290) chabeee


chabeee
tag

na leflasheltem + rootot is feldobtam, minden oké volt, rádobtam utána ezt
betöltő képernyő még bejött de mikor simán azalap felületnek kéne bejönnie szürkén világít azegész képernyő, úgy 10 percet hagytam utána kivettem az aksit, nem tudjátok miért lehet ez?
most újra végig zagyválom, remélem jó lesz.

(#33291) Jaki2000 válasza chabeee (#33290) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Várni türelmesen! Le volt írva, hogy telepíti az ext2 filerendszert, az SGM-et, majd a honeycombmodot.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33292) chabeee válasza Jaki2000 (#33291) üzenetére


chabeee
tag

na remek, sikerült is köszönök minden segítséget.
üdv

(#33294) Tesztelo.hu válasza bocsika (#33269) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Az sem mindig segít. Saját tapasztalat, hogy naponta 3-4 olyan telefont kapunk, amilyen infó fent van a céges weboldalunkon, csak el kellene olvasni (pl. nyitva tartás, cím, árak, csomagküldés, minden fennt van, mégis megkérdezik...).

(#33295) kepler8


kepler8
csendes tag

Sziasztok!

Sikeresen leformáztam az EFS meghajtómat, és az előtte készült backupom pedig 0 byte-os, azaz használhatatlan :( Hogyan tudnám újra beállítani a készülék IMEI számát?

köszi

(#33296) mm89 válasza Jaki2000 (#33289) üzenetére


mm89
őstag

Én Mybackup pro val szoktam menteni dolgokat (könyvjelzők, sms-ek, hívásnapló, felhasználói szótár), kontaktok úgyis ott vannak gmailben. Sd kártyát nem szoktam bántani, eddig nem is volt belőle semmi baj. Most először fordult elő, hogy első bekapcsolás után kiírta értesítésnek hogy 17 app települ vagy mi. És fel is rakott pár olyan appot ami előtte telepítve volt. Ilyet még nem csinált :D na mindegy.
Amúgy persze, flash root után nyomom a wipeokat csak most nem volt flash mert nem volt rá időm. Nem is lett volna semmi baj, csak sztem rutyika kicsit elsiette azt a talk zipet amit nekem szánt és rossz parancs maradt benne (format system). ha azt nem csinálja meg a teló, akkor simán feltolom újra az adott romot, majd rá újra a dalvik to cache-t mert azt ugye visszaírja és kész, újra megvan a rendszerem. Na mindegy, holnap flashelem újra.
Viszont azt is megoldottam hogy legyen talk, csak múltkor azért nem ment mert nem jól csomagolta vissza és nem tudott települni (kibontottam az adott rom zipjét és a system/app -ba beraktam a talk.apk-t.)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33297) (jan)


(jan)
őstag

ez a cucc amúgy magyar ? próbálta már valaki ? :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#33298) mm89 válasza (jan) (#33297) üzenetére


mm89
őstag

Én főztem már egyet, de nem tudtam telepíteni. Flash, root, minden a szokásos módon, de bootloop lett a vége (folyamatos boot animáció újra és újra). Próbáltam úgy is, hogy telepítés után nyomtam factory resetet, meg úgyis hogy nem. Nem akart jó lenni.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33299) dlaccc válasza (jan) (#33297) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Nálam elindult viszont minden gombnyomásnál összeomlott valami vagy leállt. szóval felejtős

(#33300) rutyika68 válasza mm89 (#33285) üzenetére


rutyika68
őstag

Hali!
Bocsásd meg a balf...gom, szétszórt vagyok egy kicsit :(( :((( . De cserébe kérj egy Rom-ot bármilyen témával, hétvégén megcsinálom :K .

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.