Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33101) O_L_I válasza mg105 (#33100) üzenetére


O_L_I
őstag

Természetesen nem a szó szoros értelmében vettem a hibátlant.
Pont pár oldallal visszafelé tárgyaltuk ki, hogy a spica esetében a "beton stabil ROM/kernel" is csak a többi kicsit sem stabilhoz képest értendő :DDD

(#33102) Jaki2000


Jaki2000
aktív tag

Már korábban problémáztam a dolgon:
Lehet-e a hívásnaplót nagyobbra állítani. Most május 25-i az uccsó. Pont pár nappal korábbiakat böngésztem volna. Annyi hely van, mint a nyű, miért van lekorlátozva?

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33103) bocsika


bocsika
aktív tag

hali
Még mindig nem oldódott meg a 2.1 alatt az app2sd dolgom. Rájöttem hogy valahogy a 2.1 telepítésénél letöröltem az ext partíciót, így nem is tudott volna működni a samdroidos app2sd. Így fogtam mindent lementettem az sd-ről majd csináltam a recoveryben a formázás után egy 512mb-s ext partíciót. Kérdezett valami swappot, azt 32 re tettem. Le is vette mert már a teéefon csak 6.9 gb nek látja az sd-t. Bepipáltam a samdroid tools-ban az app2sd-t és csak 58 mb szabad helyet írt. Feltettem 2 nagyobb free programot de nem az sd-re települtek el is fogyott a tárhely. Újraindítottam a telefont de nem akart felállni csak factory reset-tel. :( megint feltettem programot (AB rio) de csak nem az sd-re települt és megint 58mb helyet ír. Tárhely meg 130 ról 116mb.
Miért nem megy?
Van külön recovery-ből telepíthető app2sd?

(#33104) ngabor2


ngabor2
nagyúr

engem is megszívatott tegnap az apps2sd, vagy a honeycomb. először a hálózathoz nem akart csatlakozni, majd olyan szinten omlott össze, hogy csak a factory reset segített helyre rántani. mivel egy majdnem belakott készülék esetén ez jópár órás helyreállítást jelent, ezért ezt a lehetőséget a jövőben asszem hanyagolom.

(#33105) Jaki2000 válasza ngabor2 (#33104) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Nekem amióta létrehoztam a külön partíciót, működik rendesen. Amikor felpakoltam a Rutyika honeycommodját, átraktam az appokat az app2sd-re, azóta is van 105 Mb. Minden új appot az sd-re tesz. A TitaniumBackup jelezte, hogy neki a rendszer memóriába kellene települni, nem az sd-re, és úgy is tett. A samdroidtools-ban a move davik-case to sd is be van kapcsolva.

Előző hsz-emre, a hívás naplóval kapcsolatban :F valaki?

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33106) janes74


janes74
senior tag

Én a Link 2SD-t használom szépen működik.A samdroidos app2SD :( engem is beszopatott,rakhattam újra a rendszert.

(#33107) mm89


mm89
őstag

Hali!
Ezt a Rutyika féle spicacleir 1.5 öt használom én is egy ideje. Nem mondom, hogy tökéletes, de eddig nem volt olyan problémám vele, ami miatt váltanom kellene. DE!
Tegnap előtt reggel levettem a töltőről 6 óra körül, aztán munkahelyemen hozzá se nyúltam egész nap és estére már 40% körül volt, tegnap reggelre meg már csak 28%on. Kapott egy gyors töltést, kb 1 órát, írt is valami 80%-ot, persze tudom, hogy ez nem annyi ilyenkor. De aztán délután feltöltöttem rendesen. Ma reggelre ki volt kapcsolva. Próbáltam akksi ki-be, hátha le van fagyva, de nem. Jah, még tegnap a nagyobb töltés előtt újraindítottam, hátha valami app ragadt be. Most megint töltöm, de nemtom mi lehet, majd ma kiderül

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33108) lacafaca válasza mm89 (#33107) üzenetére


lacafaca
őstag

nekem is ugyan ez volt a gondom avval...azért is kukáztam és ment fel a 2.3...energiagazdálkodása kifogástalan, egyedül a wifi ami gondja, de talán lesz rá frissítés...én már tuti nem térek vissza 2.2-re, pláne nem 2.1-re.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#33109) person


person
senior tag

Portalanítottam mert a lencse miatt ráfért, de úgy tűnik amúgy is. :DDD

(#33110) zseko válasza Jaki2000 (#33105) üzenetére


zseko
veterán

A hívás naplóval kapcsolatban én csak annyit tudok mondani, nekem is korlátlanra volt téve a WinMo alatt, mégis csak 4-5 hónapot láttam vissza.

HR24.hu

(#33111) Jaki2000 válasza zseko (#33110) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Nincs két hét sem! :W

Person! Nem lehet, hogy ez inkább valami poroltó app. Tartogasd vészhelyzetre!

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33112) #09908736


#09908736
törölt tag

Találkozott már valaki olyannal, hogy USBre téve kiírja, hogy usb csatlakoztatva, de nem jelenik meg meghajtóként az SD kártya? A kollégám Spicája viszont jó.
Kiest újratelepítettem már, nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#33113) O_L_I válasza #09908736 (#33112) üzenetére


O_L_I
őstag

Szokott ilyet de a restart minding segít.

(#33114) #09908736 válasza O_L_I (#33113) üzenetére


#09908736
törölt tag

Hát, most az sem. Kissé tanácstalan vagyok.

(#33115) Jaki2000 válasza #09908736 (#33112) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Öszintén szólva nekem még sosem jelent meg a PC-n külön meghajtóként. Sem a 2.1 eclair-rel, sem a 2.2 SGM-mel. Bár furcsáltam is, de a MyPhoneExplorer-rel és az AndroidCommanderrel mindent tudok kezelni.

Hívásnapló? Valaki?

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33116) #09908736


#09908736
törölt tag

Hm, megjavult...

(#33117) janes74 válasza lacafaca (#33108) üzenetére


janes74
senior tag

Egyik ismerősöm arra panaszkodott,hogy gyakran nem lehetett feléleszteni a telót 2.3-al.Akkor ez már nincs?

(#33118) Jaki2000 válasza janes74 (#33117) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Ez most milyen kérdés? Mi nincs, és ha nem megy 2.3? Miért nem rak vissza valami beváltat?
Tipp: erősen kell rázni és felébred :D
2.3
Kell a wifi, meg a 3G! Ettől vagyok online magammal Bocsi! Ezt már elsütöttem. Ettől Android. Amúgy csak egy túl okos telefon.
Egyébként a 2.3-mal forgalmazott telókon tuti minden? Mert a duma az jó.
Ja! És 2.3 magyar-e?

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33119) janes74 válasza Jaki2000 (#33118) üzenetére


janes74
senior tag

Egyszerű kérdés.Amúgy rég visszarakta a 2.1-et.Csak gondoltam megkérdezem,van-e változás.Nem tudtam,hogy ez ennyire zavaró.Őszintén sajnálom,de tényleg.

(#33120) csabi10 válasza Jaki2000 (#33118) üzenetére


csabi10
senior tag

Ez, meg milyen válasz?

(#33121) Jaki2000 válasza csabi10 (#33120) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Jól van na! Bocsi! :R Mért kell olyan komolyan venni?
A kérdés sem volt kerek!

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33122) janes74 válasza Jaki2000 (#33121) üzenetére


janes74
senior tag

Ok.No offense :R

(#33123) mm89 válasza lacafaca (#33108) üzenetére


mm89
őstag

Hát a 2.3 nekem még várni fog, mert wifi az kell.
Az utóbbi két három napban meg ráadásul olyat csinál, hogy ha hívnak azt jelzi hogy ki van kapcsolva. De nem mindig. Valamelyik nap is hívott barátnőm hogy mi van már velem, miért van kikapcsolva a teló, már 2 órája próbál hívni... Vissza is fogom tenni az előző 2.2 -t (modX, rutyika féle)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33124) janes74


janes74
senior tag

Fucking Anroid! :W

(#33125) Jaki2000 válasza janes74 (#33124) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Mi történt ilyen hirtelen?

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33126) O_L_I


O_L_I
őstag

Nem kell kínlódni a 2.3-al amíg nem tökéletes és kész.
Ha nem jó az 2.1-es ultimate spicaclair akkor főzni kell egy jó SGM 2.2-t és kalap kabát.
Nekem most ilyen van fönt 1.6A Voku kernellel és szinte hibátlanul működik.

[ Szerkesztve ]

(#33127) mm89 válasza mm89 (#33123) üzenetére


mm89
őstag

Felraktam az odin backupot amit az előző modx ről csináltam. Háát, rögtön system FC, aztán újra is indul a teló egy perc múlva. (még egy ilyen odin backupot se tudtam 100%osan visszaállítani)
Most rakom fel másodjára a legújabb ModX -et mert az előbb valamiért végtelen boot lett...

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33128) mm89 válasza mm89 (#33127) üzenetére


mm89
őstag

Hát ez érdekes... bootloop már megint, de főzött 2.2 vel is..

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33129) O_L_I válasza mm89 (#33128) üzenetére


O_L_I
őstag

Én azt szoktam csinálni hogy recoveryből formázok minden partíciót amit lehet. SYSTEM, DATA, CACHE és utána telepítek. Ez mostanában mindig bevált.

(#33130) mm89 válasza O_L_I (#33129) üzenetére


mm89
őstag

Na ezt kipróbálom, csak előbb kísérletezek, mert aztán felment egy régebbi modX (3.0) de ha rátettem a dalvik to cache-t meg a 640x480 as kamerát meg egy témát akkor bootloop lett. pedig ezek voltak fent előtte is

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33131) mm89 válasza rutyika68 (#32472) üzenetére


mm89
őstag

Na most ezt raktam fel (amire válaszolok). Azt hiszem ez marad mostmár, be kéne lakni, de nincs kedvem...

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33132) LacckaGy válasza mm89 (#33123) üzenetére


LacckaGy
csendes tag

El kell, hogy keserítselek, mert ezt nálam is csinálja (néhanapján) pedig nekem a 2.1 ultimate spicaclair v1.5 van fent. Még csesztettem is a nejemet, hogy dobja ki a telefonját, pedig az enyém volt a ludas! A mai napig nem tudom, miért csinálja.

(#33133) mm89 válasza LacckaGy (#33132) üzenetére


mm89
őstag

Nekem is azzal a 2.1 -el csinálta.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33134) zseko


zseko
veterán

Na, ma omlott össze a rendszer, tehetem újra. Augusztusig várnom kell, de akkor tuti cserélem ezt a 'telefont' másra. Kérdés már csak az hogy mire, igaz hogy az SGS2 tetszik, de én csalódtam az androidban. Vagy csak rossz telefont vettem elsőre. Augusztusban tuti csere, ezt pedig hajítom kifelé nagy ívben.

HR24.hu

(#33135) Barney42


Barney42
csendes tag

Sziasztok!

Pár hónapja sikeresen rootoltam, upgradeltem a telefonom a leírás szerint, most egy CM 8.3 van rajta.
Szeretném visszarakni a gyári 2.1-et, ebben szeretnék segítséget kérni. Ha esetleg valaki leírná a lépéseket és hogy hol találom meg a gyári firmware-t, azt megköszönném.
Az odint használtam már, szóval csak az egyszerű lépések kellenek, hogy melyik kernel meg jd akárhányas kell :-)

most éppen ez van fent:
alapsáv i570EXXJD1
kernl 2.6.29.6 lukasz@Luki #115
Cyanogenmod 6.1.1 spica alpha 8.3
lukiqq kernel V4

köszi előre is

Barney

(#33136) person válasza zseko (#33134) üzenetére


person
senior tag

Mi volt fenn és mennyit bírt?

(#33137) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

A Spicában gyárilag is benne levő Telenor csengőhangot le lehet tölteni valahonnan? (Romot frissítettem, és érthető módon abban nincs benne.)

Vajon az óra miért nem látszódik az állapotsorban, amikor a beállításokban be van kapcsolva? (SpicagenMod-froyo-BETA2 mod, VOKU-kernel v1.6). Szintén beállítom az állapotsorban, hogy százalékos legyen a töltöttségkijelzés, mégsem változik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#33138) mm89 válasza Barney42 (#33135) üzenetére


mm89
őstag

Ugyanaz mint a flash/root, csak annyi, hogy nem rootolod és kész :) (vagy a múltkor csak rootoltad és arra toltad rá a CM-et?)
Nekem van egy JD1-em:
[i570EXXJD1.rar]
Ezt szoktam használni flash hez.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33139) mm89 válasza Tesztelo.hu (#33137) üzenetére


mm89
őstag

Az óra színe nem egyezik meg véletlenül az állapotsor színével?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33140) Attila_26 válasza zseko (#33134) üzenetére


Attila_26
aktív tag

htc evo 3d-t vegyél

(#33141) Jaki2000


Jaki2000
aktív tag

Én nem tudom, hogy nálatok mi okozza ezt a sok problémát az enyém müxik, mint a karika csapás. Mint korábban is írtam, egyes esetekben kicsit kiakad, pl AngriBirds után, de miután visszatölti magát, szépen visszaáll a rendes működés. Amióta feltettem Rutyika első Honeycombját azóta azt hiszem egyszer volt olyan, hogy csak az akksi ki segített. De akkor összevissza nyomkodtam mindent. De szerintem, ha várok, akkor is magához tért volna.
Gyors, megbízható, mint egy androidos telefontól elvárható.
Rutyika cucca flash/root után kerül fel, és az SD-t is formáztam előtte recoveryből. Ahogyan Rutyika leírta! :D
Nálatok valószínű valami a felpakoláskor maradhat az SD-n, vagy nem jó a Flash/root, ezért van ez a sok probléma. Talán.....

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33142) Bator92


Bator92
tag

Hogy kell recovery menüt csinálni? Odinnal feltettem JH6-ot. Meg feltettem Leshak 2.08-at, de a segédletben van olyan is, hogy valami update.zip-et kell aktiválni. De itt ilyen nincs. [link] És nem bootol be recovery menübe. Segítsetek gyorsan lécci, elakadtam.

(#33143) mm89 válasza Bator92 (#33142) üzenetére


mm89
őstag

A Leshak 2.08 az a kernel ami tartalmazza a recovery menüt, szóval kéne hogy legyen, ha azt jól raktad fel. Az utána lévő update.zip, szerintem csak egy újabb kernel, ami újabb recoveryt ad, felesleges feltenni, ha raksz fel valami más romot mert az úgyis megint lecseréli :)
Próbáld meg mégegyszer odinnal a Leshak 2.08-at feltenni

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33144) Bator92


Bator92
tag

Hát ez nem akar sikerülni. Pedig bejön az, hogy copying files... deleting files, de a töltőcsík felénél abbahagyja és bebootol a rendszerbe. Mit csinálok rosszul?

(#33145) Jaki2000 válasza Bator92 (#33144) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Úgy csináltad, ahogyan az #1 hsz-ben le van írva? Általános segédlet 7-13. oldal.
Illetve javaslom áttanulmányozni a Rootal-Flashel című tanulmányt is.
Ha lehet ne a One Package-val

FLASH
Akksi ki-be!
Csatlakoztatva bekapcsolod DOWLOD módba (Hang le+Kamera+Hívás)
Odin
OPS >> spica_jc3.ops

570EXXJD1 > a megfelelő filéket betallózni a megfelelő sorba.
BOOT >> I570EXXJA1_CL132638_Bootloader.tar
PHONE >> I570EXXJD1_Phone.tar
PDA >> I570EXXJD1_CL230668_PDA.tar
CSC >> I570EOXEJD1-CSC-MULTI-CL232064.tar

START
Ha bebootol a telefon, akkor kész.
Most még egy újraindítás! Megvárod még ismét betölt.

FLASH kész!

ROOT
Kikapcsolod!
Akksi ki-be!
Most ismét bekapcsolod, és ismét:
Csatlakoztatva bekapcsolod DOWLOD módba
Odin
OPS >> spica_jc3.ops
PDA >> i5700_LK2-08_PDA.tar
START

Ha bebootol a telefon, akkor kész.
Most még egy újraindítás! Megvárod még ismét betölt.
ROOT kész!

Kikapcsolod!
És van Recovery menü (hang le+hívás fogadás+hívás elutasítás)
Most mielőtt bármit csinálnál
>> Recovery >> Wipe Factory Reset
Ha akarsz Apps2sd partíciót az SD-n (javaslom), azt most hozd létre a, 512 Mb ideális. Class 4 SDHC minimum.
Most jöhet a kívánt friss rom, vagy mod pack. Felmásolod az SD-re, mint zip filét pl:
SGM-froyo-BETA2.1_UP_v3.3__HoneycombMod_Plus__VOKU.v.1.0.zip
>> Recovery >> Wipe Factory Reset >> Apply any zip from SD
Rátallózol a zip filére (de elvileg az az egy van rajta)
OK >> HOME
És vársz, és vársz, és vársz .....
Rutyika cucca (már ha azt pakolod fel) megformázza EX2-re a belső memet és az Apps2sp partíciót is. Ez is idő.
Utána települ. Ha kész van betölt az SGM. Újraindítás után települ a MOD, és az appok. Ez is sok idő.
ENJOY!!!

Még annyi, hogy érdemes TaskKillert használni és a Cache-ét néha üríteni
Esetleg >> Recovery >> Wipe Dalvik Cache

Én az appokat mind átpakoltam az SD-re és a SamdroidToolsban Move dalvik-cache to SD

Bocsi mindenkinek, hogy ilyen hosszan leírtam!

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33146) Galant


Galant
tag

Sziasztok!Olyan gondom lenne,hogy az internetre való csatlakozás nem igazán műkszik.Már próbáltam több APN beállítással is.Az utolsóval 2 hétig ment,aztán ma megint megadta magát,próbál csatlakozni,de nem sok sikerrel.Már nagyon dühít,hogy nem működik rendesen!
Telenoros vagyok,a honlapjukon feltüntetett beállításokkal el sem indult.
Mit csináljak,már a rom cserén gondolkodom.
A mostani:SGM-froyo-BETA2.1_UP_v3.3(HoneycombMod Plus)+VOKU.v.1.0. Verzió:2.2.1

"Spórolj a vízzel,fürödj a szomszédnál!"

(#33147) Jaki2000 válasza Galant (#33146) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Volt itt egy beállítás korábban: [link] Porba cseresznye!

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#33148) Galant válasza Jaki2000 (#33147) üzenetére


Galant
tag

Nem jó az URL!!!Azért köszi!Hanyadik HSZ?

[ Szerkesztve ]

"Spórolj a vízzel,fürödj a szomszédnál!"

(#33149) Norbi14


Norbi14
senior tag

segítsetek :(

Leesett a spicám, külsérelmi nyom semmi, külső üveg sértetlen alatta a kijelző repedt végig bal főlső sarokban van kép homályosan a többi fekete. Voltam T szervízben ott azt mondták nem lehet gariztatni, próbáljam a samsung szervízt, de kb 20ezer lesz a kijelző +3ezer, hogy bevizsgálják.... most micsináljak? :(

(#33150) Bear válasza Norbi14 (#33149) üzenetére


Bear
aktív tag

Sajnos segíteni nem tudok, de én a helyedben ha ennyibe kerül a javítás akkor megfontolnám, hogy veszek használtan egy másikat... illetve ilyet már nem is vennék most. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.