Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy W – racionális döntés
i8150
[olvasd el az összefoglalót!]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) stvnppp válasza sarostehen (#850) üzenetére


stvnppp
senior tag

Próbálj meg szerkeszteni néhány névjegyet, lehet hogy rosszul vitte át a simről az adatokat! Lehet, hogy a családnevek és az utóneveket felcserélte, ez a szerkesztésnél kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#852) sarostehen válasza stvnppp (#851) üzenetére


sarostehen
csendes tag

Az összes névjegyet átszerkesztettem. Sőt, vittem fel ujjat is. De mindegyikkel ezt csinálja.

Névjegy lista nézetben jó.
Hívásnál nem jó.
Névjegy egyedi nézetben nem jo.

(#853) Braddock válasza sarostehen (#852) üzenetére


Braddock
őstag

Akkor a családnévhez írd be a teljes nevet.
Keresztnévhez semmit.

(#854) stefi68


stefi68
addikt

Ja, hogy a névjegyeket jól kezeli csak a hívásképernyőn jelenik meg fordítva, akkor ezen nem lehet segíteni.
Én asszem pont ez miatt fordítva írtam be annak idején a Google címtárba...

Megoldás lehet: szinkronizálsz a Google címtárba > Exportálod Google címtár formátumba(csv) > Számítógépen szövegszerkesztővel felcseréled a mezőazonosítót(vez.név<>keresztnév) > Importálod a Google címtárba > Telefonból kitörlöd mind > Szinkronizálod a Google címtárat

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#855) Varszegig válasza sarostehen (#852) üzenetére


Varszegig
veterán

Legjobb, ha minden nevet egyben a vezetéknévbe írsz, ugyanis pl. a hívásnaplóban is mindig fordítva fogod látni, egyszerűen az android magyar lokalizációja nem jutott el idáig. És legjobb, ha az egészet feltolod a google címtárba, és azzal szinkronizálsz.

(#856) kacsuszka válasza stefi68 (#854) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

hogy lehet exportáli a gmail névjegyeket?

szerk: megvan :D

[ Szerkesztve ]

(#857) kacsuszka válasza stefi68 (#854) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

hali

nekem ezek jönnek ki legelőször, miket kellene cserélni?

Name,Given Name,Additional Name,Family Name,Yomi Name,Given Name Yomi,Additional Name Yomi,Family Name Yomi,Name Prefix,Name Suffix,Initials,Nickname,Short Name,Maiden Name,Birthday,Gender,Location,Billing Information,Directory Server,Mileage,Occupation,Hobby,Sensitivity,Priority,Subject,Notes,Group Membership,E-mail 1 - Type,E-mail 1 - Value,Phone 1 - Type,Phone 1 - Value,Event 1 - Type,Event 1 - Value

(#858) stefi68 válasza kacsuszka (#857) üzenetére


stefi68
addikt

Given Name <-> Family name csere

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#859) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Mivel tudom megnézni hogy mi használja a telefonomon a netet?
Van olyan app? illetve azon belül hol találom m meg?

Szépnapot!

(#860) stefi68


stefi68
addikt

Szavazzatok ITT a W-re!

Szervíz mód kódot tud valaki? SGS2-é nem jó.... :(

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#861) Rotate válasza stefi68 (#860) üzenetére


Rotate
veterán

szerviz mód=?

(#862) nista válasza Dexter-2000 (#859) üzenetére


nista
csendes tag

én a my data manager-t használom, könnyen átlátható, widgetje is van.
külön számolja a wifi-s és mobilnetes forgalmat, megnézheted melyik appnak mekkora forgalom volt, és az előfizetésednek megfelelő adatforgalom-limitet is be lehet állítani.

[link]

(#863) stefi68 válasza Rotate (#861) üzenetére


stefi68
addikt

"Service mode", vagy más néven szerviz mód (menü) melyben a telefon rejtett beállításaihoz lehet hozzáférni.
Szerintem kicsit halk a telefonálás közbeni hangerő.
Sgs2-höz találtam leírást, ahol a szervizmenü audio részénél megnövelték a hangerőt, mondjuk ez téged érdekelhet is ->[link]

A korábbi Samsung készülékekhez fellelhető kódok nagy része a W-nél valamiért nem működik :W

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#864) kacsuszka


kacsuszka
aktív tag

gmail szinkronizálásnál van körülbelül 48 névjegyem és azt írja ki h túl sok a névjegy és újraindul...

ilyet taptasztalt már valaki?
esetleg valami megoldás?

(#865) miska3315


miska3315
csendes tag

Hello én két hete kaptam egy wondert és nagyon tetszik, nagyon jó de már harmadjára csinálja meg azt h nem tudok vele telefonálni vagy smst küldeni, ha hívnak akkormeg nem hallják amit mondok. Ilyenkor kikapcsolom azt be újra és aztán tökéletesen működik, nem értem miért csinálja ezt de csak akkor vinném el szervízbe ha nagyon muszájh szal szerinted mi lehet a baja és el kéne e vinni szervízbe?

(#866) stefi68 válasza miska3315 (#865) üzenetére


stefi68
addikt

A szervizben sem tudnak az ilyen hibajelenséggel mit kezdeni, max szoftvert frissítenek rajta.
Apropó te már frissítettél? Lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni....

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#867) ztoldy válasza stefi68 (#866) üzenetére


ztoldy
senior tag

Esetleg ha független, akkor egy másik szolgáltató sim-jével.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#868) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Az elfordulásérzékelő másnál is furcsán viselkedik? :F

hardverapro.hu/tag/chipman

(#869) stvnppp válasza CHIPman (#868) üzenetére


stvnppp
senior tag

Az mit jelent hogy furcsán?
Teszteld *#0*# szervizkóddal!

(#865) miska3315:
Milyen SIM kártyád van? Hány éves? Nálam is előjött párszor, én cseréltettem a hat éveset, azóta még nem tapasztaltam... (amúgy nem biztos, hogy ez a megoldás)

[ Szerkesztve ]

(#870) Andre90


Andre90
tag

Sziasztok!

Galaxy W büszke tulajokat kérdeznék, hogy mennyi a szabad RAM a telefonotokban bekapcsoláskor? Illetve ha kevés okoz-e bármi problémát a hétköznapi használat során (pl. netezés) ?

Üdv: András

(#871) stefi68 válasza miska3315 (#865) üzenetére


stefi68
addikt

Ja, igen a SIM kártya is lehet gond, pl. régi már. nem mindegyik szolgáltató régi kártyáját szeretik ezek a "csodamasinák".
Érdemes lenne kipróbálni másikkal is :K

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#872) miska3315


miska3315
csendes tag

nah ráhibáztatok :D tényleg nagyon öreg a kártyám akkor az lehet a baj? mert amúgy még nem frissítettem rajta semmit hisz alig két hetes vegyek egy új kártyát ugyan azzal a számmal? és akkor tényleg felesleges szervizbe vinni? és hogyan kell frissíteni ha szükséges? légyszi a kérdések sorrendjében válaszoljatok :))) köszönöm szépen:)

(#873) stvnppp válasza miska3315 (#872) üzenetére


stvnppp
senior tag

"nagyon öreg a kártyám akkor az lehet a baj?"
Előfordulhat...

"vegyek egy új kártyát ugyan azzal a számmal?"
Nem kell újat venni, bemész a szolgáltatóhoz, és elmondod, hogy furcsa dolgokat csinál a telefonod, és azt hallottad, hogy a régi SIM kártyák nem működnek jól az új telefonokkal. Ki szokták cserélni ingyen, főleg ha nagyon régi. De pár ezer forintos összeg akkor is, ha a Te hibádból megy tönkre a kártya, de ez a Te esetedben nem játszik. (A számod természetesen megmarad, de ha a SIM-en tárolod a számokat, SMS-eket, akkor érdemes előtte kimenteni, mert azok elvesznek)

"akkor tényleg felesleges szervizbe vinni?"
Reméljük, de próbát megér előtte a SIMcsere

"hogyan kell frissíteni ha szükséges?"
Felcsatlakozol internetre (lehetőleg WIFIn keresztül, mert a frissítés lehet nagyobb csomag is). Ezuntán Beállítások > A telefon névjegye > Szoftver frissítése > Frissítés. Sokan szokták Kiesen keresztül is frissíteni, de megy anélkül is, nekem simán lefrissítette magát anélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#874) miska3315


miska3315
csendes tag

köszönöm szépen.:) te mit csinálnál a helyemben? és mikor érdemes frisííteni? és akkor nem törlődik le róla minden?

(#875) dipeti válasza Andre90 (#870) üzenetére


dipeti
senior tag

350/280 - 300 MB körül van.
Igen, netezéskor bezárja a háttérben futó launchert, illetve minél nagyobb oldalt nyitsz meg, annál több háttérben futót lő ki. Tehát ilyenkor nem nagyon működik a multitasking.
Ha pedig egy nagyon(tényleg nagyon) sok flash-t tartalmazó oldalt nyitsz meg, hajlamos FC-zni a böngésző.
Ha keveset böngészel, észre sem veszed, hogy kevés a RAM.

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#876) stvnppp válasza miska3315 (#874) üzenetére


stvnppp
senior tag

Én mindenképpen elsőre frissítenék. Az adatok nem szoktak elveszni ilyenkor, de érdemes lehet előtte lementeni azokat. Ehhez használd a Kiest. Innen le tudod tölteni, és kicsit utána tudsz nézni, hogy hogyan működik, van valami oktatóvideó is. Jobb ha előtte utánanézel/olvasol, mielőtt elkezded használni. Lehet, hogy később nem fogod, de a kezdőknek érdemes először a gyári alap megoldásokkal megismerkedni.
A SIM-et én is cseréltettem, azt amúgy is érdemes, mert lehet, hogy megoldja a problémádat, meg csak annyiba kerül, hogy bemész a szolgáltatóhoz.

Ha ezek után is vacakol, akkor próbálkoznék szervizzel, de ahogy stefi68 is írta, lehet hogy ott is csak újrahúzzák/frissítik.

(#877) miska3315


miska3315
csendes tag

az a baj h én nagyon nem értek az ilyenekhez..:S szal félek belevágni bármilyen új dologba ami számítógéphez vagy telefonhoz van köze:S de pl egyszer letöltöttem a kiest de piszok lassan ment a gépemen szal egy szám rárkása a telómra 5 perc volt szal program nélkül csak simán bedugom a gépbe és úgy cserélgetem a fájlokat szal am azt sem tudom h mire jó a frissétés :D eddig nem is tudtam hlehet ilyen cinálni a telón..:D de tuti h csináljam akkor is?:D mert itt vár a telóm arra h ,,elfogad gombra nyomjak,, :D

(#878) miska3315


miska3315
csendes tag

És még csak azt mondjátok meg h az normális ha wifin netezek mondjuk chat, és közbe megy a zene akkor 2 percenként lemegy egy %-ot az normális? amúgy ha nem basztatom nagyon akkor kibír egy napot a szervízben mondták h ez van.. de szerintetek?

(#879) stvnppp válasza miska3315 (#878) üzenetére


stvnppp
senior tag

Mindenképpen olvass utána a dolgoknak, vagy kérj meg egy ismerősödet, hogy mondjon el pár dolgot az Androiddal kapcsolatosan. Olvasd el végig ezt a topicot, itt egyfajta gond merült fel eddig frissítés közben, de megoldás is volt hozzá. Most nem keresem vissza.
Ezenkívül olvasgathatod a hasonló telefonok topicjait ( pl.: Galaxy S; Galaxy S II) mert sok információt/ismeretet szerezhetsz már csak abból is, hogy az első hsz-okat elolvasod.

Az üzemidő az annyi amennyi, ezek a telefonok hamar lemerülnek főleg a nagy kijelző miatt. Ha egy napot amúgy kibír az jó.

(#880) miska3315


miska3315
csendes tag

renbden, nagyon köszönöm:)

(#881) Andre90 válasza dipeti (#875) üzenetére


Andre90
tag

Köszi a választ!

300 MB körüli szabad RAM az igen jónak hangzik :Y És még ekkor is bezárja a launchert?

(#882) stvnppp válasza Andre90 (#881) üzenetére


stvnppp
senior tag

Sajnos 300 körül foglalt.
(kép)
De hétköznapi használatnál nem annyira feltűnő, de komolyabb játékoknál nekem néha szaggat.
Ez a gyengéje a telefonnak...

[ Szerkesztve ]

(#883) Andre90 válasza stvnppp (#882) üzenetére


Andre90
tag

Így már érthető. Akkor sajnos ebből más telefon lesz, pedig minden másban tetszene...

(#884) pete_21 válasza stvnppp (#882) üzenetére


pete_21
addikt

Lehet, hogy hülye kérdés, de ha a TouchWiz helyett más launchert használ az ember, akkor mennyivel lesz több szabad ram?

(#885) kepler8


kepler8
csendes tag

Tudtátok, hogy a fényerőt mindenféle külön app nélkül bármikor tudjátok állítani? :)) Elég ha megnyomjátok a lenyíló értesítési tálcát, nyomva tartjátok, majd jobbra balra tolva tudtok állítani a fényerőn. Nem rég hallottam, gondoltam megosztom :DD

(#886) oliverkiss32


oliverkiss32
aktív tag

Hát igen, én is a RAM gyengéje miatt fogok inkább Defy+-t vagy SE Ray-t venni.Jaaaj Samsung ,miért kellett ezt elrontani :F

;]

(#887) stefi68 válasza Andre90 (#883) üzenetére


stefi68
addikt

Más telefonokon is használ az android 300 mega körülit.
A Blade-n s úgy emlékszem ennyi volt, viszont ott a használható 400 MB körüli volt az itteni 350 MB-al szemben.
Ha megnézed mik foglalják a memóriát akkor látod, hogy olyanok amiket pl. én még az életben el sem indítottam.
Normál esetben ezzel nincs is gond, mivel az android megoldja. Kipöcköli a nem használ programokat szükség esetén.
Játékoknál lehet, hogy ez a folyamat lassítja a program futását.
Szerintem aki komolyabb játékkal szeretne játszani, tiltsa le a nem használt programok automatikus elindítását, vagy fagyassza be azokat.

Én szerencsére nem játszok, úgyhogy ez nálam nem probléma :DD

Ami viszont engem zavar, az a hívás alatti hangerő. Nálam az nagyon gyengusz.
Volt olyan, hogy alig hallottam a telefonálót. Kínomban már megnyomtam a kihangosító gombot, majd újra megnyomva, a kihangosítást kikapcsolva, már jobb lett a hangerő.

Szóval ezért nyomozom, hogyan lehet belépni a fránya 'service mode'-ba, ahol elvileg az audio résznél lehetne ezen mókolni :F

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#888) Dexter-2000 válasza Andre90 (#883) üzenetére


Dexter-2000
őstag

nekem telefon bekapcsolása után 212 Mb ot mutat és ha feladatkezelővel nyomatok egy tisztítást lemegy 136 ra

Szépnapot!

(#889) kasee


kasee
aktív tag

ez a pár hozzászólás kezd eltántoritani a W-től
Pedig ez az egyetlen androidos teló ami külsőre bejön.

Néha jatszom csak nagyobb játékokkal, de a böngészésnél halál az gáz.
Lefagyasztott programokkal mennyi a ram?

(#890) kasee válasza kasee (#889) üzenetére


kasee
aktív tag

Az asszony Galaxy S en néztem előbb 329 a felhasználható, 219 volt a használt amikor MC3 at inditottam, nem akad rajta pedig az ugye 1ghz proci.Játék után néztem 183 at használ most, gondolom bezart par dolgot.Gyári ROM van rajtam semmi buhera.
De lehet a galaxy s ben jobb a gpu?

(#891) macimeister válasza stefi68 (#887) üzenetére


macimeister
aktív tag

Service kodokat tudja a szolgáltató tiltani? Vagy egyénit választani? Pár helyen írják a kódot. Minden mással megy,de erre nem történik semmi.

(#892) stvnppp válasza macimeister (#891) üzenetére


stvnppp
senior tag

és stefi68:
Az S-nél használatos kódok nem működnek? A topicjának az 1. hsz-ben ki vannnak gyűjtve, ott a szerviz mód is. Amit én próbáltam (rom verzió, teszt) az működött a W-nél is.

kasee:
Az S-ben kicsit jobb jobb a GPU, viszont kevesebb a processzor órajele, de sok helyen írták, hogy kb egyforma. Itt tényleg a RAM lehet szűkös, és W-ben már TW4 van, ami többet eszik, mint az S-ben a TW3. Amúgy ha itt is csinálsz memóriatisztítást, gyári, nem buherált rommal is le lehet vinni 200 köré a használtat, csak ugye ami kell neki, azt egyből újraindítja.

(#893) kacsuszka


kacsuszka
aktív tag

hali

ma csináltam két képet a teloval mindenfranko volt...

most este már azt írja akárhányszor indítom újra h kamerahiba...HELP PLS!

szerk: beléptem a fb-be most meg már jo.
de ilyesztő azért az ilyesmi

[ Szerkesztve ]

(#894) dipeti válasza stvnppp (#892) üzenetére


dipeti
senior tag

Hiába lövöd ki az alkalmazásokat és lesz 200 mega körüli a használt ram, ha rá 3 percre újraindít minden folyamatot. Hiába buzerálod úgyis visszamegy 300 körülire.

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#895) macimeister válasza stvnppp (#892) üzenetére


macimeister
aktív tag

Próbáld ki, de nálam semmi nem történik rá. Többi oké

(#896) macimeister válasza kepler8 (#885) üzenetére


macimeister
aktív tag

Derék, kösz

bocsi a dupláért

[ Szerkesztve ]

(#897) CHIPman válasza stvnppp (#869) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Teszteltem már régebben, és nem a sarkoknál vált át, hanem pl álló helyzetből balra oldalra egy kis fordítás után már át is állt. A tárcsázót például tök lehetetlen álló helyzetben indítani, mindig elfekszik, így kell rázogatni hogy álló helyzetbe álljon sgsen is volt ilyesmi hiba 2.1 romoknál, ott root explorerrel meg kellett nyitni systemből a gyártó kalibrációs programját. Aztán később a beállításokba is bekerült, de azt itt nem találtam.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#898) kasee válasza stvnppp (#892) üzenetére


kasee
aktív tag

Értem.
De W-n mondjuk a MC3 szintü játékok szaggatnak, belassulnak?Ha csak az fut?

(#899) Baxo89


Baxo89
tag

Érdemes hozzá venni védő fóliát? Mennyire karcolódik fólia nélkül a kijelző és mennyivel válik érzéketlenebbé fóliával? (vagy ez hülyeség? :) Tokom van már hozzá.

(#900) Rotate válasza Baxo89 (#899) üzenetére


Rotate
veterán

jó kérdés, hogy mennyire szükséges... mi egy noname fóliát rendeltünk ebay-ről, valahonnan Hong Kongból, teljesen jó az érzékenység így is, kép is szép... nem tudom, hogy szükséges-e rá, a barátnőm nagyon félti, szóval vettünk rá, ártani biztos, hogy nem árt :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.