Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy W – racionális döntés
i8150
[olvasd el az összefoglalót!]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) dipeti válasza stvnppp (#350) üzenetére


dipeti
senior tag

Persze, jól szól. Több fülest is próbáltam (nem túl drágákat, mint pl. sensh.) egyik sem szólt jól, csak az, amit adtak hozzá.

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#352) Paca2 válasza dipeti (#349) üzenetére


Paca2
senior tag

4000 ftos sennheiserrel kiválóan szól, ennyi...
gyarit ki sem bontottam

[ Szerkesztve ]

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#353) l86544


l86544
aktív tag

Hello!

Egy hete vagyok tulaj. Én egy Commtiva Z71-et cseréltem le, ez volt az első Android telcsim.
Én a méret miatt választottam. Nekem a 3,7" az ideális (régen HTC Touch HD-nál ezt szerettem meg).
Én eddig tökéletesen meg vagyok elégedve. Nem volt fagyás, hang minőség rendben, GPS max 30s alatt talál pozíciót de inkább hamarabb. Nagyon jó a wifi.
Én lecseréltem a gyári launchert GO termékre. Megszoktam az előző telcsinél és a szokás nagy úr.
Már várom a főzött romokat az xda-ról :) .
Összességében szerintem ez egy jó választás.

https://mowned.com/lajos-szab

(#354) Rotate válasza dipeti (#351) üzenetére


Rotate
veterán

a gyári jól szólt? :D belehallgattam, de jesszus :D kihangosítva jobban szólt :D

(#355) dipeti válasza Rotate (#354) üzenetére


dipeti
senior tag

Nem érted mit mondok. A gyári füles azokat a hangokat adja ki ,amik a lejátszandó mp3-ba kódolva vannak. A gyári füles gagyi és rossz a hangminősége.

De ha valamilyen más fülest dugok rá, akkor nem azt hallom, amit kéne.
A galaxy S fülese csak az egyik oldalt szólt, a sony és a többi elviselhetetlenül torzított.
Tehát a gyári füles jobban szól, mint bármelyik más, mert az kompatibilis vele. A többi nem.
Most már érted? Vagy hogy a francba magyarázzam? :F

Eszembe jutott valami: Más fülesek úgy szólnak a telefonnal, mint mikor nem dugod be teljesen a jacket a lukba, csak félig.

[ Szerkesztve ]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#356) stvnppp válasza dipeti (#351) üzenetére


stvnppp
senior tag

Nem kell ide nagyon drága füles, de azért a minimum a 2e+, ahol már normálisat lehet venni. Azalatt meg minden torzít. ;] A gyári is van valahol...

(#355)
Ne haragudj, de jól beledugtad a füleseket? A végét nagyon erőltetni kell az első használatkor, mert még szűk. Ne féjl, verd be neki tövig, hogy a fémes része ne is látsszon! (még mindig fülhallgatókról beszélünk... ;] ) Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy nálad van a gond

[ Szerkesztve ]

(#357) l86544 válasza dipeti (#355) üzenetére


l86544
aktív tag

Nem lehet hogy a telcsi csatlakozójával van gond? Én kipróbáltam a gyárin kívül még két fülessel de semmi különbség nincs, normálisan szól mindegyikkel.

https://mowned.com/lajos-szab

(#358) dipeti válasza stvnppp (#356) üzenetére


dipeti
senior tag

Biztos vagyok benne, hogy nem nálam van a hiba.
Egyszerűen olyan füleseket próbáltam amik nem kompatibilisek ezzel a szarral. :W
Csakhogy, nekem olyan füles kellene, ami agybadugós és van mikrofon is rajta. Sőt, még jól is szól. Lehet túl nagyok az igényeim...

(#357) l86544: Ha gond lenne a telcsi csatijával, akkor az gyárival sem szólna jól, nemde?

[ Szerkesztve ]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#359) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Azt hiszem jól sikerült a vitaindító témám :D
Kipróbáltam én is, nem hasra ütésre írtam le, vittem be Telenorba egy iphone fülest, meg az LG Mini-mét, az iphone-nal jónak mondható, a másikkal 1értelműen sz*rabb volt.
...és nyert a Barca 3:1-re :))

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#360) dipeti


dipeti
senior tag

Info: root, recovery müködik, custom romon dolgoznak.[link]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#361) l86544


l86544
aktív tag

A root már meg volt.
Jöhetnek a főzött romok. :C

https://mowned.com/lajos-szab

(#362) Rotate válasza l86544 (#361) üzenetére


Rotate
veterán

2.3.6-al is működik a root? mert a zergrush az S2-n sem működik a 2.3.6 óta... :S

(#363) l86544 válasza Rotate (#362) üzenetére


l86544
aktív tag

Nekem a 2.3.6 van rajta és SuperOneclick 2.2-vel ment a root.

https://mowned.com/lajos-szab

(#364) dipeti


dipeti
senior tag

Ha egy főzött rommal megoldjál ezt a ramkezelési gondot, majd' hibátlan kis telcsi lesz ez szerintem.
Jah, még találni kell hozzá valami fasza fülest. :O ;]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#365) Wa2x_ válasza dipeti (#364) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ennyi! :)
Csak forgalmazza a T..

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#366) stvnppp


stvnppp
senior tag

Amúgy ebben a topicban lehet arra szavazni, hogy legyen-e az xda-n külön szekciója a telefonnak. Akinek van öt perce, az regisztráljon, és utána postoljon!

[ Szerkesztve ]

(#367) Arween válasza stvnppp (#366) üzenetére


Arween
senior tag

Megtettem:-)Bár nem láttam,hogy ugrott volna a számláló :N

l86544
Visszazárni mivel tudod ha kell esetleg a gari miatt? Telenoros telónál is működhet?Milyen gyári app-ok törölhetőek róla,létezik valami lista erről?

[ Szerkesztve ]

(#368) l86544 válasza Arween (#367) üzenetére


l86544
aktív tag

Én is telenoros vagyok.
A SuperOneClick-ben van unroot is de ezt még nem próbáltam ki.
Én minden rendszert nem érintő felesleget leszedtem. Azt nem néztem hogy mennyi volt a mem. változás.
Nem találtam listát csak már az előző telcsinél is ezt csináltam és onnan gondoltam hogy mit lehet leszedni.

https://mowned.com/lajos-szab

(#369) stvnppp válasza Arween (#367) üzenetére


stvnppp
senior tag

Egy csávó vezeti majd be, gondolom párszor felnéz rá, és ha lát szavazatot, akkor könyveli...

Elvileg a rootolás nem jár garivesztéssel, legalábbis azt olvastam, hogy a garancia az a hardverre vonatkozik, az android meg nyílt forráskódú, így azt csinálsz amit csak akarsz vele.

(#370) Rotate válasza Arween (#367) üzenetére


Rotate
veterán

a számláló csak kernel basztatásnál ugrik :)

(#371) Arween válasza dipeti (#360) üzenetére


Arween
senior tag

rootoláshoz egy jó leírás,gondolom nem mindenki vérprofi ebben(én sem) :K
[link]

recovery leírás elérhető ehhez a telefonhoz valamerre?

(#372) l86544 válasza Arween (#371) üzenetére


l86544
aktív tag

Én nem ezzel csináltam.
[link]
Ezzel a progival a 2.2 verzióval.

https://mowned.com/lajos-szab

(#373) sphe


sphe
senior tag

Mik a tapasztalatok akkumulátoridejét illetően? Ok, hogy okostelefon, de tényleg csak egy-két nap?

(#374) dipeti válasza sphe (#373) üzenetére


dipeti
senior tag

Én rengeteget nyomkodom, de egy napot kibír simán.
Ha nem vagy wifi-n vagy mobilneten egész nap kibírhat kettőt is SZVSZ.

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#375) l86544 válasza sphe (#373) üzenetére


l86544
aktív tag

Nálam két napot bírt mobilnet, gps, wifi volt intenzíven használva telefonálás kevés volt.
De ez nagyon jó szerintem.
Nem igazán hallottam olyan telcsikről amik jelentősen többet bírnának, sőt.

https://mowned.com/lajos-szab

(#376) Arween válasza l86544 (#372) üzenetére


Arween
senior tag

sajna nem megy az angol,így csak a magyar leírásokat tudom alkalmazni :(

(#377) sphe válasza l86544 (#375) üzenetére


sphe
senior tag

Akkor lehet, hogy maradok a wave-nél, mert tapasztalatok alapján, kevés nyomkodással 3-4napot is elmegy (és nekem néha erre is szükségem van). Köszi mindkettőtöknek.

u.i. Apropó, a két napot melyik szolgáltatóval bírja?

(#378) l86544 válasza sphe (#377) üzenetére


l86544
aktív tag

Telenor.
Ha nem nyomkodod W-t akkor ez is elmegy 3-4 napot simán. Egy éjszaka alatt 2-3 % szokott nálam esni az aksi.
Sokféle okos készülékem volt már de olyan ami két napnál tovább bírta volna még nem. És itt most nem az extrém felhasználásról beszélek hanem a normál napi, egy okostelefon funkciókat kihasználó átlagos user, átlag felhasználásáról.
Nem akarlak rá beszélni a W-re, csak nehogy csalódás érjen a wave-nál mikor 2 nap múlva kéri a töltőt.

https://mowned.com/lajos-szab

(#379) dokee78 válasza l86544 (#375) üzenetére


dokee78
félisten

Hogy bírt volna 2 napot,mikor pont ezek szívják az akkut a legjobban.

Kibírhatott 2 napot,ha közben PC-re is volt dugva.

(#381) dr_ace válasza dipeti (#358) üzenetére


dr_ace
aktív tag

nem a telefon csatlakozójával van gond, egyszerűen csak más a kiosztása mint az eddig samsungok többségének (de pl a galaxy mini meg a galaxy ace csatlakozója is olyan mint a W-nek, és sztem a jövőben is ilyenek lesznek), olyan füles kell hozzá ami kompatibilis ezzel a csatlakozóval.
lehet kapni eredeti samsung agybadugós mikrofonos sztereó headsetet ami direkt ezekhez a típusokhoz való, nekem ilyen van (3590 volt a speedshopnál ha jól emlékszem), teljesen jól szól.
(a speedshopnál az eladó azt mondta, hogy azt kell figyelni, hogy a jack dugón lévő kis "csíkok" ne fekete hanem fehér színűek legyenek, így jelölik hogy más a kiosztása, de nem tudom ez valóban így van-e, nem néztem utána)

[ Szerkesztve ]

(#382) dipeti válasza dr_ace (#381) üzenetére


dipeti
senior tag

Köszönöm. Nagyon hasznos info! :R

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#383) dipeti válasza dr_ace (#381) üzenetére


dipeti
senior tag

Tudnád linkelni pontosan melyik fülest vetted? :R

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#384) macimeister válasza dr_ace (#381) üzenetére


macimeister
aktív tag

De ez sima stereo jack nél is gond? Mármint a mikrofon nélküli megoldásoknál, egyszerű zenehallgatáshoz se mindegy, hogy mit vesz az ember? Az elég gáz lenne.

(#385) dipeti válasza macimeister (#384) üzenetére


dipeti
senior tag

Dehogy. Csak a mikrofonosokkal van ilyen mókolás. Kipróbáltam, bármilyen sima, csak zenehallgatásra tervezett 3,5 jack-kel jól szól.
Amin mikrofon van, azzal rossz.

Egyébként ha megnézed, látod, hogy ami mikrofonos, annak a dugaszán három csík van.
Amin nincs mikrofon annak kettő. :R

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#386) dr_ace válasza dipeti (#383) üzenetére


dr_ace
aktív tag

(#387) dipeti válasza dr_ace (#386) üzenetére


dipeti
senior tag

És azt mondod jól szól? :R

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#388) Wa2x_


Wa2x_
veterán

"Sajnáljuk, azonban társaságunk nem tervezi a Samsung Galaxy W i8150 készülék forgalmazását. Megértését köszönjük." ennyit a T-ről.. :((

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#389) dr_ace válasza dipeti (#387) üzenetére


dr_ace
aktív tag

hát nem egy Denon, de szerintem rendben van.
menj be a boltba és kérd meg őket, hogy rakjanak egyet eléd kipróbálásra, aztán legfeljebb ha nem vagy vele elégedett akkor nem veszed meg.
ha audiofil vagy és sokat akarsz rákölteni akkor biztos kapsz sennheisert is, olyat keress aminek a dobozára rá van írva hogy iPod/iPhone compatible.

(#390) nrc


nrc
tag

Üdv!

Tetszik ez a telefon, végre egy elfogadható áron beszerezhető androidos mobil aminek jó kamerája van és még vakut is pakoltak rá.

Vennék egyet, de ez a Paca2 által említett probléma, hogy nem mindig riaszt a naptárban megadott időpontokban egyelőre eltántorít.

Valaki meg tudná erősíteni, vagy cáfolni, hogy problémák vannak a naptári riasztással?

Egyáltalán mi pontosan a gond vele? Sehogy nem jelzi az időzített eseményt, vagy csak hangot nem ad? Ébresztés működik megbízhatóan?

(#391) dipeti válasza nrc (#390) üzenetére


dipeti
senior tag

Két hete ébreszt minden hétköznap reggel. :N

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#392) sarostehen


sarostehen
csendes tag

Üdv!

Soha nem volt még okostelefonom.
Kérdésem az lenne, hogy ha a mostani telefonomból (Nokia 6700) átrakom a SIM kártyát, akkor a kártyán lévő számokat fogja ez látni? vagy át kell tölteni?

(#393) Moleman válasza sarostehen (#392) üzenetére


Moleman
addikt

Látja, de érdemes első lépésként átmásolni őket a telefonra.

(#394) sarostehen válasza Moleman (#393) üzenetére


sarostehen
csendes tag

Köszönöm!

Csak ne keljen kézzel újból beírogatni :)

(#395) nrc válasza dipeti (#391) üzenetére


nrc
tag

Ez jó hír, ha az ébresztés működik nem valószínű, hogy hardveres problémáról lenne szó.

Így valószínűleg megkockáztatom a vásárlást, de azért a naptárral kapcsolatban is jó lenne hasonlóan megnyugtató tapasztalatokról.olvasni, ha valakinek lenne ilyen ne tartsa magában.

(#396) Paca2 válasza nrc (#390) üzenetére


Paca2
senior tag

ebresztessel nincs gond, viszont mindig ugyanugy allitom be a naptart megis van h nem jelez, nem tudom ilyenkor mi zavarja ossze, talan task killet talan ujrasinditas... figyelni fogom alaposabban, hatha rajovok

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#397) Rotate válasza Paca2 (#396) üzenetére


Rotate
veterán

task killerben rakd whitelistre a naptárat, talán segít :)

(#398) pete_21 válasza Wa2x_ (#388) üzenetére


pete_21
addikt

Múltkor még arról volt szó, hogy valószínűleg lesz.
Ez nagyon nem jó hír.... :( Ha valamit megtudsz ezzel kapcsolatban, kérlek szólj!

[ Szerkesztve ]

(#399) Wa2x_ válasza pete_21 (#398) üzenetére


Wa2x_
veterán

Hát ezt a T infósa írta, szal valószínűleg így lesz.. :( sajnos... most akkor várhatok, még lemegy az ára függetlenbe.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#400) pete_21 válasza Wa2x_ (#399) üzenetére


pete_21
addikt

Sajnálom én is... :(
Most én is várni fogok a függetlenre. Bár nem hiszem, hogy nagyon lemenne az ára. De reménykedjünk. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.