Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy W – racionális döntés
i8150
[olvasd el az összefoglalót!]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) nista válasza Wa2x_ (#692) üzenetére


nista
csendes tag

Fényképezős problémához:

Javaslom kipróbálni a nem automata fehéregyensúlyt. Pl. lámpafénynél a "lámpafény" beállítást. (beállítások/fehéregyensúly röviden WB - white balance)

Amit leírtak itt színvesztést, az nem más, mint az automatika működése. Bekapcsolod a kamerát, egy bizonyos beállításon van pár másodpercig, aztán az automatika vált a számára legjobbnak vélt beállításra. De ez persze nem eredményez mindig jó képet. Digitális gépeknél mindig nagy előny, ha nem csak automatában lehet fényképezni, mert akkor korrigálhatóak a gép pontatlanságai.

Egyébként ha meg besikerültek az ilyen képek, azokat utólag is lehet módosítani. A fakó, kékes árnyalatú (hideg) képeket "melegítő" szűrővel, szaturációval, színezettséggel, stb lehet javítgatni. Még nem nézegettem annyira a gyári képszerkesztőjét, de marketon is biztos vannak ilyen programok.

(#702) CHIPman válasza Dexter-2000 (#700) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha nem tudsz angolul, akkor ne vágj bele ilyenekbe. Gondolom az ADB-re gondolsz, mint utolsó lépés, pedig az csak egy lehetőség. Ugyanezt csinálja az adfree is, csak ez bonyolultabb, és ugyanúgy rootolni kell.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#703) BrTH válasza Rotate (#698) üzenetére


BrTH
tag

Nem is rossz :)

Esetleg valaki gondolkozott szilikonosos tokban?

By BrTH

(#704) Valzor válasza BrTH (#703) üzenetére


Valzor
aktív tag

Szia, én gondolkozom rajta, csak még nem néztem szét rendesen.
@dipeti: mindenképp beszámolok róla!

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#705) Arween válasza nista (#701) üzenetére


Arween
senior tag

no lőttem nappal fénynél is ,simán és megváltoztatott beállításokkal is.Jól látható az eltérés,pedig csak a fehéregyensúlynál állítottam nappalira:

http://kephost.hu/share-2F77_4EF98CE1.html
http://kephost.hu/share-74F8_4EF98D8F.html

(#706) Arween válasza BrTH (#703) üzenetére


Arween
senior tag

ebay-on van egy halom jó áron, nézz szét ott :K

bocsi a duplázásért

[ Szerkesztve ]

(#707) Rotate


Rotate
veterán

egy jó tanács, ezt a fóliát ettől az eladótól ne vegyétek meg mert szar... [link]

jó a minősége meg minden, de kissé el van szabva az elülső kameránál, meg alul sem tökéletes...

helyette mi ezt rendeltük, de még nem jött meg... lassan csak sikerül kikísérletezni, hogy kitől mit érdemes rendelni :)

(#708) Arween válasza Rotate (#707) üzenetére


Arween
senior tag

én innen vettem(Németországból jön)teljesen jó 3 nap alatt itt volt ingyenes szállítással,és ha 2 csomagot veszel a 3.ingyen van :) Igy van 1300 ft-ért 18 fóliád :C
[link]

[ Szerkesztve ]

(#709) Dexter-2000 válasza CHIPman (#702) üzenetére


Dexter-2000
őstag

Az angollal nincs gond, sajnos a telefonhoz nem értek még:-) de azért köszi a segítséget

Szépnapot!

(#710) l86544 válasza BrTH (#703) üzenetére


l86544
aktív tag

Én ezt rendeltem de még nem jött meg. A héten várható. Ha befut referálok róla hogy milyen.
[link]

https://mowned.com/lajos-szab

(#711) macimeister


macimeister
aktív tag

Ezek a tokok nem inkább többet ártanak a telefonnak mint használnak? Gondolok itt arra, hogy a tok és a telefon közé bemegy a kosz és összekarcolja? Kijelző fólia viszont hasznos.

(#712) dipeti


dipeti
senior tag

Ennyiért ez megéri, nem? Elvileg kompatibilis is, mert fehér a jack-en lévő gyűrűcskék színe.

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#713) Wa2x_ válasza dipeti (#712) üzenetére


Wa2x_
veterán

Elvileg ez jó! és még az ára is :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#714) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Fa*za..... :(((

A T-Mobile értékesítési és szolgáltatási vezérigazgató-helyettese:

"Örömmel fogadtuk megkeresését a Samsung Galaxy W (i8150) okostelefon forgalmazásával kapcsolatban.
Tájékoztatjuk, hogy a típussal a Magyar Telekom jelenleg nem tervez. Samsung okostelefon típusból nálunk kapható a Galaxy Mini, a Galaxy Ace, a Galaxy Y (S5360), a Galaxy S Plus és S II modellek. A forgalmazott típusok kiválasztásakor több szempontot kellett figyelembe vennünk, mint pl. a típus tervezett életciklusa, előd és követő modellek várható megjelenése, a képviselt szegmens piaci telítettsége, a Deutsche Telekom leányvállalataként anyacégünk készülékportfolió stratégiája stb."

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#715) kali válasza Wa2x_ (#714) üzenetére


kali
legenda

igen, ezért vettem én is függetlent a feleségem részére, pedig a bő 14 év alatt ez a második telefon a több, mint 20 darabból, ami nem a szolgáltatótól származik...

(#716) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Valaki vett eBay-ről tokot?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#717) stefi68 válasza Wa2x_ (#714) üzenetére


stefi68
addikt

Neked legalább válaszoltak....
Én a Vodának írtam Karácsony előtti héten, de eddig semmi. Ma felhívtam az ügyfélszolgálatot, de nincs információjuk a telefon bevezetéséről.
Persze a Voda Smartstore-ban van elvileg, de a kereső ott sem adja ki, csak úgy található meg, ha Google-val keresem meg.
Délelőtt próbáltam hívni őket, de nem vették fel. De a Vodás ügyfélszolgálatis előtte amúgy is arról tájékoztatott, hogy csak személyesen történő telefon vétel játszik, webes rendelésfelvétel nincs (mondjuk annak amúgy sem találtam semmi nyomát a Smartstore-on).

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#718) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Most nézem, hogy valószínüleg rossz a GPS em :-( persze szabadég alatt nézem. Nincsen valami app amivem biztosra mehetek? Hogy jo e vagy rossz

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#719) kali válasza Dexter-2000 (#718) üzenetére


kali
legenda

a gps test ingyenes változata jól tesztelt minden gps funkciót; link

[ Szerkesztve ]

(#720) Rotate válasza Dexter-2000 (#718) üzenetére


Rotate
veterán

GPS Status? azzal láthatod, hogy talál-e műholdakat...

(#721) Icecurrant


Icecurrant
csendes tag

Egy kérdés: újonnan vásárolt Samsung Galaxy W-t első aksitöltéskor kell 10 órán át kikapcsolva tölteni v sem?
Eddig annyi helyen utánanéztem már és mindenki mást mond, az eladó meg semmit nem szólt (én meg elfelejtettem rákérdezni) a tájékoztatóban meg abszolút semmi nincs róla :( :F :W
Nagyon szépen köszi a segítséget!!! :R

(#722) dipeti válasza Icecurrant (#721) üzenetére


dipeti
senior tag

Ha teljesen feltöltődött (max 3 óra) nyugodtan leszedheted.

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#723) kali válasza Icecurrant (#721) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül kell, nem ni-mh/ni-cd akkumulátorokról van már szó!
ellenben nem gond, ha kicsit tovább a töltőn hagyod, mint amikor jelez, hogy feltöltött állapotba került, sőt!
ja, és szerintem érdemesebb lesz majd a későbbiekben bekapcsolva tölteni, jobban szinten tartja a rendszer a feltöltött akkumulátort, ha huzamosabb ideig töltőn marad - például éjszakára!

[ Szerkesztve ]

(#724) macimeister


macimeister
aktív tag

mai aksihasználat. reggel 8-tól [link][link] aukiller memory optimizer fut a háttérben. Átlagos használat. Szabadidőben rss olvasás. menet és jövet zene, pár kép készítés meg folyamatos wifi kapcsolat.

(#725) Icecurrant válasza kali (#723) üzenetére


Icecurrant
csendes tag

Ok. Tehát most csipogott, hogy fel van töltve,de még akkor hagyjam kicsit... este 11-ig elég? :)

(#726) molnarpeter válasza Icecurrant (#721) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Felrakod éjszakára töltődni egyszer, aztán teljesen lemeríted (kikapcs), és kész. Ez is csak a rendszernek kell, hogy bekalibrálódjon az akku.

mp

(#727) kali válasza Icecurrant (#725) üzenetére


kali
legenda

bőven!

(#728) stefi68 válasza macimeister (#724) üzenetére


stefi68
addikt

Nem rossz, nem rossz az akkuhasználat :K
Akkor úgy látom bejött az AutoKiller...

Remélem én is megtapasztalom holnap már :D

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#729) macimeister válasza stefi68 (#728) üzenetére


macimeister
aktív tag

[link] olyan 3/4 óra játék után.

(#730) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Valaki próbálja már ki legyen szíves, hogy tud-e widgetet eltávolítani... Én nem tudok, két másodperc alatt határozottan úgy érzékeli, mintha elengedném, tehát még a lehetőség sincs meg, hogy el tudjam mozdítani egyáltalán a widgetet. Töltőn és anélkül is. Ugyanez van akkor, ha a statusbarra kattintok, és ott tartom az ujjamat. Lenyílik, és 2mp múlva mintha elengedném.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#731) macimeister válasza CHIPman (#730) üzenetére


macimeister
aktív tag

És ha lerántod a statusbart? Nem nyílik ki teljesen?

(#732) kali válasza CHIPman (#730) üzenetére


kali
legenda

az asszonyén megfelelően működik!

(#733) Icecurrant


Icecurrant
csendes tag

Bármit letölteni csak a marketen keresztül lehet ingyenesen?
És ahhoz ugye kell net/wi-fi..?
Van skype is amit le lehet rá tölteni? :)

(#734) kali válasza Icecurrant (#733) üzenetére


kali
legenda

- nem!
- igen! (mondjuk van más megoldás is!)
- igen!

(#735) macimeister válasza Icecurrant (#733) üzenetére


macimeister
aktív tag

Skype van és ingyenes. Wifin ajánlott. Marketről minden letölthető. Van ami fizetős, de van ingyenes része is. Illetve máshonnan is beszerezhetőek a programok.

(#736) Icecurrant


Icecurrant
csendes tag

Köszi a segítséget :K

(#737) CHIPman válasza macimeister (#731) üzenetére


CHIPman
nagyúr

De, ha mozgatom akkor nincs gáz, widgetek kirakása is megy. Csak egy helyben nem, és tuti hogy nem mozgatom a kezemet...

hardverapro.hu/tag/chipman

(#738) kasee válasza Rotate (#607) üzenetére


kasee
aktív tag

Ja értem.
Akkor tényleg friss a teló, most úgyis parkolópálya az új telefon vásárlás, Januárban remélem
lejjebb megy az ára és több támogatás lesz akkor szerintem bestbuy számomra.

(#739) Rotate válasza kasee (#738) üzenetére


Rotate
veterán

egyelőre annyit lehet tenni, hogy rootolod, és fagyasztod a felesleges sallangot, tegnap én is megcsináltam az asszonyét, 18 felesleges szart fagyasztottam neki, feladatkezelőben nem lett több a szabad memória, viszont gyorsabban reagál a telefon, jobban indulnak a progik is :)

tehát jó vétel, tudom ajánlani :)

(#740) kacsuszka válasza macimeister (#729) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

nekem már fél óra wifizés után csökken agy 30-40%-ot :/

(#741) macimeister válasza kacsuszka (#740) üzenetére


macimeister
aktív tag

Nálam a wifi nagyrészt csak csatlakozva van. Nem netezek rajta végig. Néha elnyomja a szinkronokat (rss, mail stb) és ennyi. Bár a 30-40 lehet sok, ha csak böngészel és youtubolsz. Megnézem majd nálam mit csinál aktiv netezés mellett

(#742) leslien


leslien
nagyúr

üdv mindenkinek! vki figyeli a xda-t h már van vmi fejlemény? :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#743) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

win 7 em van és a kies el nem tudok a telefonomra csatlakozni valami mtp driver hiba miatt.
a telefonomat szoftveresen frissíteni szeretném
valami megoldást tudtok javasolni?

Szépnapot!

(#744) Rotate válasza leslien (#742) üzenetére


Rotate
veterán

egyelőre csak root van, saját alfórum még nincs... gondolom majd lesz :)

Dexter-2000:

próbálgasd végig másik USB portokkal... esetleg Kiesben katt a Csatlakozási hiba elhárítása gombra... vagy valami ilyesmi neve van...

[ Szerkesztve ]

(#745) kacsuszka válasza leslien (#742) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

én ezt találtam még csak az xda-n(ami használható is)

XDA

itt írja alul:

Custom ROMS

arco68's WIP for CM9/ICS
Coming Soon!

[ Szerkesztve ]

(#746) Dexter-2000 válasza Rotate (#744) üzenetére


Dexter-2000
őstag

próbáltam de sajnos az nem jó :(

Szépnapot!

(#747) l86544 válasza Dexter-2000 (#746) üzenetére


l86544
aktív tag

Ki van kapcsolva az USB hibakeresés?
Akkor rakja fel az MTP drivert.

https://mowned.com/lajos-szab

(#748) Rotate


Rotate
veterán

szeretnék mindenkit figyelmeztetni, hogy xda-n belefutottam egy új ROM-ba, XXKL3 valószínűleg a hetekben megérkezik majd Kiesen, aki rootot akar, semmiképp sem frissítsen, mivel leszedi a rootot, és jelezték. hogy ennél a ROM verziónál már nem működik a SuperOneClick...

tehát erre figyeljetek oda, csak az frissítsen majd, akinek nem kell a root...

(#749) dipeti válasza Rotate (#748) üzenetére


dipeti
senior tag

changelog nincs?

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#750) Dexter-2000 válasza l86544 (#747) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszi
először be kellet kapcsolnom hogy feltelepítse magának ami kell utána pedig ki kellett kapcsolni, és újracsatlakoztatni a készüléket most már minden oké

Szépnapot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.