Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy W – racionális döntés
i8150
[olvasd el az összefoglalót!]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) macimeister válasza Rotate (#800) üzenetére


macimeister
aktív tag

részegen néha :D

(#802) Arween válasza Rotate (#739) üzenetére


Arween
senior tag

ha lefagyasztás után is minden okésan működik ,lehet törölni is az app-kat nem?Próbaként előbb én is fagyasztok,de kellene a hely is :P

(#803) Rotate válasza Arween (#802) üzenetére


Rotate
veterán

lehetni lehet, csak hát nem tudom mennyire érdemes... nem tudom, problémázna-e a rendszer a következő frissítésnél, hogy ha hiányoznának a fájlok...

majd lehet valaki tud mondani okosabbat is :) nekem anno az LG Optimus 2x-nél nem volt gond, hogy töröltem, de az SGS2-nál már csak fagyasztottam Bloat Freezerrel...

(#804) adamfriday válasza apeliver (#798) üzenetére


adamfriday
senior tag

Valószínűleg azért, mert lakásban elég nehezen látnak a műholdak :)

(#805) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Memóriakártyából milyent érdemes e készülékbe venni?
egyelőre egy samsung 16 Gb ot néztem ki. Természetesen class 10 alá nem megyek mivel a sebesség nálam fontos tényező

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#806) stefi68


stefi68
addikt

Természetesen nem kívánok lakásban, épületben navigálni, tisztában vagyok az ilyen készülékek adottságaival.
A korábbiakat csak a Blade - Galaxy W GPS összehasonlítása miatt írtam, mert ez ugye tükrözi a kettő közötti vételi képességet.

Majd írok egy Blade - Wonder összehasonlítást, amely nem feltétlen a hardver elemek különbségét fogja taglalni, az ott van az adatlapokon és a tesztekben. Továbbá a két készülék nem is egy kategória, sem árban sem felépítésben.

(#805) Dexter-2000: Sokak szerint az okostelefonokba a class6-os a legmegfelelőbb, mert a sok kis fájl másolása/mozgatásakor az gyorsabb mint a class10 -es.
Ezt állítólag mindenféle tesztekkel is bizonyították már. Olvass utána...

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#807) ronson88 válasza Dexter-2000 (#805) üzenetére


ronson88
tag

Én ilyet vettem mind a kettőbe. Igaz, hogy csak Class 6-osak, de kitűnően működnek.

[ Szerkesztve ]

(#808) Rotate válasza Dexter-2000 (#805) üzenetére


Rotate
veterán

nekem egy noname class 4-es van az S2-ben... nem érzem hátrányát, jól használható :) persze a class 10-es jobb, de nem feltétlenül szükséges :)

ronson88:

itt olcsóbb, vagy pedig class 10 :)

[ Szerkesztve ]

(#809) ronson88 válasza Rotate (#808) üzenetére


ronson88
tag

Köszönöm, most már mindegy :)

(#810) Varszegig válasza apeliver (#798) üzenetére


Varszegig
veterán

Az hogy talál műholdat valami a lakásban is az mák. A műholdra rálátásnak kell lenni, ez már csak így megy. Tehát alapértelmezésben semmivel nem tudsz navigálni zárt térben. Lehet bizonyos bolygóegyüttállás, hogy mégis lát műholdat->örülj neki.
Szabadban gyorsan talál jelet, ez a lényeg, ezt kell tudnia.

(#811) ewuk


ewuk
csendes tag

Srácok!
Karácsonyra vettem a barátnőmnek egy W-t, mert elég lecsónak tűnik és (én hülye), gondoltam lesz hozzá majd ICS is lévén, hogy elég új darab, de valahol azt olvastam, hogy nem lesz, Ti tudtok erről valamit?

(#812) dipeti válasza ewuk (#811) üzenetére


dipeti
senior tag

Úgy néz ki nem lesz... hivatalos. De a custom ICS-re azt írják, hogy coming soon.

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#813) kali válasza ewuk (#811) üzenetére


kali
legenda

hivatalosan úgy tűnik - első körben -, hogy nem lesz...

(#814) ewuk


ewuk
csendes tag

Ajjaj ez kicsit, olyan htc-s nek tűnik, ezért adtam el anno a Desire-em :(

(#815) Rotate válasza dipeti (#812) üzenetére


Rotate
veterán

nem értem miért mondjátok, hogy nem lesz... megmondták, hogy melyikre lesz először, meg hogy melyikre nem lesz biztosan, és az egyik halmazban sem volt a Galaxy W...

ewuk:

mondjuk, szerintem a barátnődet az érdekli legkevésbé, hogy lesz-e ICS :D általában az androidos felhasználók barátnői le sem szarják az android verziót, csak menjen a facebook, twitter, fényképező, meg a játékok :D

[ Szerkesztve ]

(#816) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Ha van egy kis mázlink akkor meggondolja magát a samsung mint az lg :)
Időjáràsos widgetből milyent ajálnlotok? Sajnos az eddigi widgetek nem találták meg a városom ( 8220 ) :(

Szépnapot!

(#817) ewuk


ewuk
csendes tag

Ez tény :D
A frissítésesdi az csak az én passzióm :D

(#818) dipeti válasza Rotate (#815) üzenetére


dipeti
senior tag

A Samsung azt mondta, hogy ICS-re kevés az 512MB RAM (a TW miatt), így az ilyen kevés memóriával szerelt telefonok nem fogják megkapni az új androidot. Valóban nem mondták konkrétan, hogy "Nem, nem lesz Galaxy W-re ICS", de azért a fenti kijelentés sejteti, nemde? :R

szerk. természetesen kapja be a Samsung! Ki a ráknak kell ez a szar TW? :F

Dexter-2000: Fancy Widgets nekem bármilyen kis falut megtalál. És még dekoratív is.

[ Szerkesztve ]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#819) macimeister válasza Dexter-2000 (#816) üzenetére


macimeister
aktív tag

(#820) Rotate válasza dipeti (#818) üzenetére


Rotate
veterán

igen, ezt is olvastam...

egyébként azt nem értem, hogy egy lassan 2 éves telefonon háborognak, hogy nem lesz rá ICS (Galaxy S), de az, hogy decemberben kiadtak, egy annál erősebb modell-t, és arra sem lesz, az senkit nem zavar?

komolyan, a Galaxy S-el van tele az összes híroldal, a W-ről meg semmi, a Samsung sem kommunikál róla... mintha ez a telefon nem is létezne...

mondjuk az ICS által hozott újítások nagyja úgyis főleg kétmagos telefonokra lesz, az új design sem jellemző a TW miatt, szóval ha netán nem is lesz rá, szerintem nem lesz nagy veszteség...

talán az USB OTG, meg a rendszerszintű grafikus gyorsítás, ami olyan, hogy kéne...

(#821) dipeti válasza Rotate (#820) üzenetére


dipeti
senior tag

Azért háborognak, mert Galaxy S-e sokkal több mindenkinek van, mint "W"-je.
Másrészt meg a mi "vadiúj" telefonunk, alig tér el az "S"-től (+400Mhz, meg gyengébb(??) gpu). Tehát ha mi megkapnánk, teljesen evidens lenne, hogy az "S" is megkapja.
Illetve hiába régi telefon az "S" ,ha megfelel a hardverkövetelményeknek - lásd SE mini, Nexus S.
Ez olyan mintha én nem tehetném fel a Win7-t a 2006-os konfigomra, mert az régi. Hiába menne rajta flottul...

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#822) Rotate válasza dipeti (#821) üzenetére


Rotate
veterán

jó mondjuk van, hogy nem is teheted fel, mert nincs Win7 driver :) de ettől függetlenül igazad van...

egyébként azért mondtam, hogy újabb, mert azért 2 verzióugrást megélt a Galaxy S, ami nem sok telefonnak adatott meg, és amúgy is csak másfél 2 év szokott lenni a szoftver támogatás, ami az új verziókat illeti, aztán már csak javítások jönnek... mindenhol így szokott lenni... van ami a GB-t sem érte meg, aztán hasonló korú a Galaxy S-el... ezért mondtam amit mondtam...

(#823) molnarpeter válasza dipeti (#821) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Teljesen más SoC van a két telefonban, teljesítményben kb. ua. mindkettő. A driverek miatt elvileg nagyobb esélye lenne a GS-nek a frissítésre, mert a NS-re már megvannak, míg erre a chipsetre a Samunak még nincs kiadott ICS-e.

mp

(#824) ChrissTa


ChrissTa
tag

Sziasztok!

Lassan egy hete SGW tulaj vagyok en is. Ez az elso androidos telom.
Lenne par kerdesem a frissitesekrol.
Ha a Beallitasokban levo szoftverfrissites lehetoseget hasznalom, akkor az okoz barmifele adatvesztest? Kell elotte biztonsagi mentest csinalni?
Eleg sokat szorakoztam, mire a telefokonyvet es hasonlokat rendberaktam. Nem szeretnem elolrol kezdeni...

Amugy melyik a jobb megoldas a frissitesre? Az, ami a menuben van, vagy a mar sokszor emlegetett kies?

Bocsi, ha hulyesegeket kerdezek, de meg csak tanulgatom az androidos dolgokat. :B

Elore is koszi a segitseget. :R

(#825) macimeister válasza ChrissTa (#824) üzenetére


macimeister
aktív tag

Ha csinálsz mentést az a tuti. Egyébként én telefonba frissítettem wifin keresztül és nem volt adatvesztésem.

ICS témáról pedig annyit, hogy én jobban izgulok a konyhás romok miatt. Amennyit mozgok android telefon témákba abból annyit szűrtem le, hogy mindenki ilyen olyan romokat pakolgat és még véletlen se az eredetit használja. Főleg nem az eredeti launchert.

(#826) Rotate válasza macimeister (#825) üzenetére


Rotate
veterán

mondjuk én gyári ROM-ot használok SGS2-n, a W-n is azt fogom hagyni az asszonynak, annyi, hogy rootoltam neki, meg fagyasztottam ami nem kell, hogy gördülékenyebb legyen...

launcherrel meg tele a market, nem kell hozzá főzött rom :)

(#827) apeliver válasza Varszegig (#810) üzenetére


apeliver
csendes tag

Hm. ezek szerint akkor ez normális. Környezetemben van két htc azok érdekes módon a szobában is megtalálják magukat. Köszi a választ!

(#828) macimeister válasza Rotate (#826) üzenetére


macimeister
aktív tag

Pont ez a lényeg. Akit érdekel az megoldja. Akit nem annak pont teljesen mindegy. Pimpelni bármelyiket lehet. Mondjuk biztos van egy réteg aki arra élvez most, hogy neki kap a telefonja frissítést. :)

Amúgy ez a Freez dolog micsoda? Kifejtenéd kicsit?

(#829) Rotate válasza macimeister (#828) üzenetére


Rotate
veterán

Bloat Freezer nevű ingyenes root app... kilistázza az alkalmazásokat, és fagyasztod azt amelyiket jónak látod, persze óvatosan, mert tönkre is lehet vele tenni a rendszert... fagyasztja csak az alkalmazásokat, nem törli, tehát a telefonon úgy jelenik meg, mintha törölve lenne, nem is fut, és az alkalmazások közt sem látod... viszont egy kattintással ki tudod olvasztani, ha szükség lenne rá... amit ugye nem tudsz megtenni törlésnél, elég nehéz visszavarázsolni szükség esetén egy törölt rendszerfájlt...

Titanium Backup-ban is van ez a funkció, csak éppen ott fizetős a fagyasztás/olvasztás, a Bloat Freezer meg ingyenes, és kicsi is, 135kB :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#830) macimeister válasza Rotate (#829) üzenetére


macimeister
aktív tag

Nekem erre hibát dob a market. rákeresve ezt találja [link]

(#831) l86544 válasza macimeister (#830) üzenetére


l86544
aktív tag

Keress rá simán google-ban.

https://mowned.com/lajos-szab

(#832) stefi68 válasza macimeister (#830) üzenetére


stefi68
addikt

bloatfreezer.com

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#833) macimeister válasza stefi68 (#832) üzenetére


macimeister
aktív tag

roar az oldalukon levő marketes linkre is hibát dob. akkor direct linkest szedem.

(#834) CHIPman válasza Rotate (#820) üzenetére


CHIPman
nagyúr

3 hónap alatt befejezni egy telefon frissítését a Samsungtól nagy baklövés lenne, és az alliance-ből is kiesnének valószínűleg, mivel a Google másfél évig ajánlja(gondolom elég nyomatékosan) a frissítést.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#835) Rotate válasza CHIPman (#834) üzenetére


Rotate
veterán

én is ezt mondom :)

(#836) Arween válasza Rotate (#815) üzenetére


Arween
senior tag

Nohát ez ellen tiltakozom!Lévén csajszi vagyok,és biza engem nagyon is érdekel milyen frissítések jönnek rá,(sőt vásárlásnál szempont volt,hogy olyan készülék legyen amire jönnek is majd a frissítések)meg egyéb dolgok is.Mondhatjuk 1-el jobban érdeklődöm mit az átlag csajok :DD

(#837) dipeti válasza Arween (#836) üzenetére


dipeti
senior tag

Hozzám jössz? ;]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#838) rbalint88 válasza dipeti (#837) üzenetére


rbalint88
addikt

loool. képet azért kérj előtte :D

frissítés téma: ha a gyártók ki akarnának szúrni a juzerekkel, akkor kiadnák mindenre a frissítést és dörzsölnék a tenyerüket, mint az almánál, hogy halálra laggolja magát a telefon, mert maga az oprendszer két vállra fekteti hardveresen.
mondjuk annyira lehetnek jó fejek, hogy rendelkezésre áll visszalépési lehetőség, hogy használható maradjon a készülék :)

(#839) Arween válasza dipeti (#837) üzenetére


Arween
senior tag

Bocs,de egy fránya informatikus már kivezetett a halpiacról :DD

(#840) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Találtam egy ingyenes nagyon jó tankos játékot, amivel multiban lehet játszani, sőt még privát szervert is tudunk csinálni. Maximum 8 ember tud 1 szerón játszani ami szerintem eléggé korrekt.
A változatosság kedvéért a Tanked nevet kapta. Link a Letöltéshez

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#841) Baxo89


Baxo89
tag

Hali, vettem ehez a készülékhez telefon tokot. Kicsit óckodok tőle, h. Nem lesz véletlen baja attól, h. Mágneses lezárója van? Eladó mondta h. Nem lesz semmi baja, régebben volt vmelyik típusú telónak feloldotta amágnes a bill. Zárat, de ezeknek már nincs semmi baja tőle.ugye nem lesz?

(#842) GegeWarrior válasza Baxo89 (#841) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Nem lesz semmi baja, nekem már 3. hete van tokkal és semmi nem történt még vele.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#843) macimeister


macimeister
aktív tag

Skype klienst használ valaki? Amit én mondok azt a másik oldal korrektül hallja. Én viszont nagyon halkan. Pedig fel van tolva minden. Skypeban maxon, winben is boost meg hangerő.

(#844) l86544 válasza macimeister (#843) üzenetére


l86544
aktív tag

Nekem rendben van minden ki jól hallja sőt látja is egymást. (még csak wifi-n próbáltam ki a video hívást)

https://mowned.com/lajos-szab

(#845) tbajusz


tbajusz
tag

Valaki tud infot, hogy a Vodafone fogja kínálni a telefont?

(#846) stefi68 válasza tbajusz (#845) üzenetére


stefi68
addikt

Én írtam nekik Karácsony előtt, de nem válaszoltak, felhívtam őket két ünnep között de nem tudtak róla semmit.
Vodafone Smartsore-ban van [link], de ott csak személyes vásárlás lehet.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#847) tbajusz válasza stefi68 (#846) üzenetére


tbajusz
tag

Köszi a gyors választ! Várok még, a remény hal meg utoljára.. Ennyiért nekem húzós!

(#848) sarostehen


sarostehen
csendes tag

Üdv!

Pár napja boldog W tulaj vagyok.
' apró segítségre lenne szükségem.
Telefonkönyvet átraktam a SIM-ről a telefonba, majd szépen megcsináltam hogy vezetéknév keresztnév stb.
A listában jól is jön le, de amikor hívnak akkor is a keresztnevet teszi előre, és ha az adott bejegyzést nézem a telefonkönyvbe, akkor is már a keresztnév van elöl.

Ezt be tudom állítani? (kerestem de nem találtam)

(#849) stefi68 válasza sarostehen (#848) üzenetére


stefi68
addikt

Tárcsázó gomb > Névjegyek fül > Menü gomb > Egyebek > Megjelenítés beállítások > Rendezés és Névjegyek rendezése (vez.név/utónév)

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#850) sarostehen válasza stefi68 (#849) üzenetére


sarostehen
csendes tag

Rendezés -> Vezetéknév
Névjegyek rendezése -> Vezetéknév áll elöl

Mégsem jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.