Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy W – racionális döntés
i8150
[olvasd el az összefoglalót!]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv
az miért van,hogy GoPro kamerával csinált mp4 videot " lassítva " játsza le a W-m? 2,5 gigás HD mp4 vidi!
akármilyen lejátszót töltök rá mindegyik mintha lassított felvétel lenne úgy játszák le!
mi a megoldás, vagy milyen playert töltsek le hozzá!

(#8002) tomp válasza tomyka74 (#8001) üzenetére


tomp
félisten

Esetleg nem 60fps-el rögzíti a videót? Ha igen, akkor az a baj.
A W csak 30-al tudja lejátszani, ergo fele olyan sebességen fog menni.

(#8003) tomyka74 válasza tomp (#8002) üzenetére


tomyka74
senior tag

igen 60 fps! most azt probálom,hogy átkonvertálom mittomén avi-ba hátha!

várj nem mégsem, 30 fps !!!!! 1080-as hd felbontás de 30 fps!
csak 720-as felbontáson tudja a 60 fps-t!

[ Szerkesztve ]

(#8004) tomp válasza tomyka74 (#8003) üzenetére


tomp
félisten

1080p-t viszont nem bír el a W 100%-os minőségben.
Max 720p 30fps. :)

(#8005) tomyka74 válasza tomp (#8004) üzenetére


tomyka74
senior tag

értem! akkor így jártam,majd telon nem nézegetem!
köszi a választ!

(#8006) tomp válasza tomyka74 (#8005) üzenetére


tomp
félisten

Átkonvertálod 720p 30-ra és nézheted telón. :)
Csináltam már 60-ból 30-at konvertálással és maradt a normál sebesség.
Vagy vedd le a kamerában az fps-t 30-ra.

(#8007) SkyLaci válasza tomp (#8006) üzenetére


SkyLaci
őstag

na de ha már konvertálja a telefonra, akkor minek 720p-re? lehetne egyből 480p-re és akkor kevesebbet foglal és a telót is kevésbé erőlteti.

[ Szerkesztve ]

(#8008) tomp válasza SkyLaci (#8007) üzenetére


tomp
félisten

Én 480p-720p között látok különbséget. :-)
A gpu pedig csípőből elviszi a 720p-t.
Múltkor 12mbps-es HD-t raktam rá. Meg sem érezte.

(#8009) SkyLaci válasza tomp (#8008) üzenetére


SkyLaci
őstag

nagyobb felbontású kijelzőn én is látok különbséget, na de ha már csak azért konvertálok egy 1080p-s videót hogy a telefon lejátssza (és nem is akarok belezoomolni) akkor miért konvertáljam 720p re ha telefon kijelzője csak 480p széles, egyszerűbb számítógépen rögtön a kijelzőre konvertálni, ezáltal megelőzve azt hogy telefon lejátszás közben az egyszer már konvertált videót újból kicsinyítse, ami egyrészt szerintem rosszabb minőségű lesz egy hajszállal mint ha a számítógép erős hardvere konvertálta volna át előre 1080p-ről, másrészt feleslegesen dolgoztatja a telefont, és feleslegesen több helyet foglal.

ettől még igaz hogy gond nélkül viszi a 720-ps videót...de a fent említett esetben értelmetlen 720pre konvertálni

[ Szerkesztve ]

(#8010) atike válasza SkyLaci (#8009) üzenetére


atike
nagyúr

Papíron leírva nagyon is igaz amit írsz. Azaz a telefon kijelzője 480i-s, ergo felesleges a 720p-s videó. De kövezzenek meg - nekem is 720p-s tartalmak vannak a telefonon. És elég durván látszik a különbség a 480-as tartalmohoz képest.

Egy dolgot nem próbáltam - mi lenne abban az esetben, ha én saját magam konvertálnék 1080-as tartalomból ugyanolyan bitrátájú 720p-s és 480p-s tartalmat. Vajon akkor is látszana a különbség? :U

(#8011) SkyLaci válasza atike (#8010) üzenetére


SkyLaci
őstag

annyit beszéltünk róla hogy én már kíváncsi lettem, konvertálgattam, én nem nagyon látok különbséget a minőségben. 1080p -> 720p, 1080p -> WVGA
Nekem is a legtöbb videóm 720p-s a telefonon, mert általában eleve 720p-s a videó amit ráteszek, azt meg minek konvertálni ha lejátssza.

[ Szerkesztve ]

(#8012) atike válasza SkyLaci (#8011) üzenetére


atike
nagyúr

Milyen bitrátával (és beállításokkal) konvertáltál? Ez alapján meggyőző... :) Mármint, hogy bőven jó a 480 és felesleges a 720p... :D

Szerk:
Mennyi lehet egy teljes film ugyan 720p-ben és mennyi 480p-ben? Gondolom a hang "csak" sztereó, de nem is kell lehet még az sem... :D

[ Szerkesztve ]

(#8013) SkyLaci válasza atike (#8012) üzenetére


SkyLaci
őstag

mindent hagytam eredetiben, csak a felbontás állítottam át (freemake video converter)

(#8014) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

custome romok közül most miket ajánlotok, vagy ami már teljes és nincs vele gond?

Szépnapot!

(#8015) #13908480


#13908480
törölt tag

Ajánlom figyelmetekbe utolsó, vagy utolsó előtti ivendor postját :D http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1938811 ha jól értelmezem előlapi kamera muxik mindenhogy a hátsó meg 480 p s video rogzites illetve kameraba belehet lepni es mutatja kepet de meg nem lehet vele csinalni kepet ( ezt leet rosszul ertelmeztem :D) :C :C :C

(#8016) stefi68 válasza #13908480 (#8015) üzenetére


stefi68
addikt

És miért is érdekel minket a Galaxy S Plus ICS CAF Kernel 3.0.x verziója :F

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#8017) #13908480 válasza Dexter-2000 (#8014) üzenetére


#13908480
törölt tag

én már merem ajálani a cm9 rc2-t kövezzetek meg ha nemjo meg:D

(#8018) #13908480 válasza stefi68 (#8016) üzenetére


#13908480
törölt tag

mert ezen arcoval ketten dolgoznak es ami az s+oknak siker az nekunk is jo mert arco "pillanatok" alatt megcsinalja nekunk is azt a kernelt..:D

(#8019) Jim74 válasza #13908480 (#8018) üzenetére


Jim74
nagyúr

A próféta szóljon Belőled :K

(#8020) tomp válasza SkyLaci (#8009) üzenetére


tomp
félisten

Én a telefon kijelzőjén látom a különbséget. Szemüveges vagyok és a 720p élesebb mint a felbontás azonos videó. :)

(#8021) FalconKnight


FalconKnight
aktív tag

Próbált valaki már csak külön alapsávot frissíteni? Odinnal van rá lehetőség elvileg.

Falcon

(#8022) ivana válasza stefi68 (#8016) üzenetére


ivana
Ármester

Mert a w és az s plus gyakorlatilag ugyan azt a kernelt igényli, ha valami megy splusson az w is fog. Át kell vezetni a változásokat w-re ( az ariesve_defconfig-ból az ancora_defconfigba), és újra kell forgatni. (Portoltam már s+ kernelt w-re). A különbség néhány opensource audio, kijelző, és touchscreen driver.

(#8023) tomp válasza ivana (#8022) üzenetére


tomp
félisten

Az S+ ban milyen kamera van? Ha ugyan az akkor azt is át lehetne portolni.

(#8024) atike


atike
nagyúr

Legfrissebb:

"Look arco' github he's added the last changes from ivendor about camera "

Valami készül... :D :C :Y :R :R

Szerk:
lemaradt, hogy ez a CM10 topicban volt... :)

[ Szerkesztve ]

(#8025) pyron25


pyron25
aktív tag

Egy kicsit elgondolkodtató kérdés. Kb hány W kerülhetett forgalomba?

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!!!

(#8026) Rosep válasza pyron25 (#8025) üzenetére


Rosep
senior tag

Ahhoz elég, hogy kiadhatnák rá az ICS-t (JB-t). :)

(#8027) ivana válasza tomp (#8023) üzenetére


ivana
Ármester

Ugyan az a kamera van benne.

(#8024) atike
Szerintem két héten belül lesz teljesen jó 3.0-ás kernel.

[ Szerkesztve ]

(#8028) dipeti válasza ivana (#8027) üzenetére


dipeti
senior tag

Nagyon szeretem mikor ide kommentelsz! :C

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#8029) tomp válasza ivana (#8027) üzenetére


tomp
félisten

Akkor nem lehetne átrakni a W-re?
Így lenne egy teljesen jól működő 100%-os kamera a W-n.

(#8030) SkyLaci válasza tomp (#8029) üzenetére


SkyLaci
őstag

ki beszél 100%os kameráról? S+-on is 3-askernellel még csak az előlapi kamera működik, és a hátsónak csak előnézet (tehát képet nem tudsz lőni) és a videót is csak 480p-ben. És egyébként is azt mondta arco hogy sosem lesz olyan jó a kamera mint a gyári GB alatt, mivel te nagyon ragaszkodsz ahhoz a gyári "minőséghez" (szerintem felesleges szőrszálhasogatás összehasonlítani a gyári és a 2,6-os kernellel cm9/cm10 alatt már működő kamera minőségét, egy telefonban mind2 megfelelő, egy normális fényképezőgéphez képest mind2 trágya), ezért hiába vársz új kernelt vagy android 4.x.x rom-ot, nem lesz megfelelő, amíg alább nem adod a kamera fronton az elvárásokat (más területen szerintem megtérül ez az áldozat)

(#8031) tomp válasza SkyLaci (#8030) üzenetére


tomp
félisten

Már nem ragaszkodok.
Vettem egy gépet. :DDD
Azóta hányok a W kamerájától... :DD

(#8032) SkyLaci válasza tomp (#8031) üzenetére


SkyLaci
őstag

na ugye... :DDD milyen gép, ha szabad kérdezni?

(#8033) tomp válasza SkyLaci (#8032) üzenetére


tomp
félisten

Nikon Coolpix P510 :)

(#8034) SkyLaci válasza tomp (#8033) üzenetére


SkyLaci
őstag

pár hónapja még valami dslr-t emlegettél, de ha a zoom fontosabb mint a képminőség, akkor a "távcsők" között jó választás a P510

[ Szerkesztve ]

(#8035) tomp válasza SkyLaci (#8034) üzenetére


tomp
félisten

Na jó hát azok drágábbak, dslr majd pár év múlva.
Ennek sincs rossz képe. (kompakt kategóriában)

(#8036) ivana válasza tomp (#8029) üzenetére


ivana
Ármester

Nincs 100%-os camera, 3.0-ás kernel-rel nincs fényképezés (hátlapi kamerával), de innen már nincs messze a normális működés, arconál már fenn van a githubon néhány patch, szerintem innen gyorsan megcsinálják. Ha kész lesz akkor lesz projectbutter és nem sokára 4.2 is. Az s+ és a w kernel ugyanaz a tree. Amíg nem működik rendesen semmi értelme kiadni binarikat.

(#8037) Rosep válasza ivana (#8036) üzenetére


Rosep
senior tag

Én laikusként nem sokat értek abból amit leírtál, de persze elhiszem neked. És laikusként azt nem igazán tudom megérteni, hogy miért nincs ehhez a modellhez kamera működés a főzött cuccokon? Ez általános dolog? Vagy a W-nek valami spéci kamerája van? Vagy egyszerűen csak nincs hozzá driver (ha egyáltalán a Droidon még driverekről beszélünk)? Tudom sok alapvető ismeretem hiányzik ebben a témában, de egy ideje már követem itt a topicot. Ha nem muszáj nem cserélném le a telót, a fizikai gombját nagyon szeretem.
Én egy teljesen alap (origi) 4.2-vel tökéletesen elégedett lennék, mindenféle csili-vili dologtól mentesen. De gondolom ezzel még sokan vannak így. :)
Mindenesetre egyre jobban érik a dolog bennem, hogy valami galádságot fogok művelni a telóval, pedig nem szokásom.

(#8038) SkyLaci válasza Rosep (#8037) üzenetére


SkyLaci
őstag

minek a 4.2? a 4.1-hez képest nincs lényeges újdonság

(#8039) pyron25 válasza SkyLaci (#8038) üzenetére


pyron25
aktív tag

Azért pontosítanék. Elég sok újdonság van benne, mondjuk azért ez inkább látványra hajaz elég sokat, bár a "motorháztető alatt" is van elég sok minden. link

Én személy szerint egy 4.1-nek működő PB-vel és kamerával jobban örülnék. Amire már nem kell olyan sokat várni :D

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!!!

(#8040) SkyLaci válasza pyron25 (#8039) üzenetére


SkyLaci
őstag

4.2 újdonságai - és a véleményem róluk

- Vezeték nélküli kijelzőtükrözés a Miracast-szabvány támogatásával.
- nektek otthon hány miracast képes TV-tek van? ugye hogy egy se?

- Megjelent a photo sphere funkció, mellyel gömbpanoráma-képeket lehet készíteni.
- ami nem működik a W-n mert nincs benne gyroscope (nem, a gyorsulásmérű nem ugyanaz)

- Átrajzolták a kamera UI-t.
- ez csak külsőség, ezt meg lehet oldani 4.1-re is

- A képernyőzár több oldalassá vált, melyekre minialkalmazásokat lehet pakolni.
- ez újdonság, bár szerintem a képernyőzár arra való hogy lezárja a képernyőt, és ne induljon el semmi véletlenül, na ha ez a képernyőzár ennyi funkcionalitást kap akkor elveszti szerepét

- Megjelent a DayDream névre hallgató képernyőkímélő.
- parasztvakítás, minek merítsem az akksit képernyőkímélővel, ha egy mozdulat ki-be tudom kapcsolni a kijelzőt.

- A kijelző tetejéről két ujjal lehúzható panelen bárhonnan elérhetőek a gyorsbeállítások.
- Na ezt meg a különféle gyártói és custom romok eddig is tudták, és szerintem sokkal használhatóbb és szebb módon

- Táblagépen több felhasználói fiókot is létre lehet hozni.
- Ez jó egy közös használatű táblagépen, de a mi W-nken nem sok haszna lesz, ha egyáltalán a cm10.1-ben engedélyezik ezt a funkciót telefonokon

- Támogatás vakok és gyengén látók számára: nagyító és szövegfelolvasó funkciókkal bővült a rendszer.
- ugye ez sem érint minket?

- A virtuális billentyűzet Swype-szerű beviteli módot kapott, ez a gesture typing.
- ez szuper, de 4.1-re is telepíthető, de magyar nyelv még nincs benne, és ezt más programok is tudják

- Új felhasználói felületet, valamint stopper, időzítő és világóra funkciókat kapott az óra alkalmazás.
- külsőség, telepíthető 4.1-re, de nekem spec sok helyen nem is tetszik jobban a 4.1-nél

- Új kártyák jelentek meg a Google Now-ban.
- talán van köztük 1-2 hasznos, nem tudom konkrétan milyen kártyák

- A Gmail alkalmazásban immár nagyíthatóak a szövegek.
- Ez 4.0-tól fele már működik az új gmail appal ami már a play storeból letölthető

- A Google Now hang alapú asszisztense új parancsokat képes kezelni.
- angolul, de ezért nem hiszem hogy angolra állítanám a nyelvet, majd egyszer talán mi is hasznát vesszük

összegezve, szerintem nem sok a jelenetős újítás, én ellenék egy jól működő 4.1-en a következő android fő verzióig (4.3? 5.0?)

[ Szerkesztve ]

(#8041) FalconKnight


FalconKnight
aktív tag

ha valakit érdekel külön csak baseband frissítés, akkor itt talál CWM-el flashelhető fájlokat:http://www.mediafire.com/?40jzvsp1pniic
Itt találtam:[link]
Én föl is raktam a I8150XXLMG-t.

[ Szerkesztve ]

Falcon

(#8042) pyron25 válasza SkyLaci (#8040) üzenetére


pyron25
aktív tag

Szerintem ezen felesleges vitatkozni. Nyilván tartalmaz jelentősebb és kevésbé jelentősebb változásokat és optimalizálásokat is mert a verziószám is változott, de ugyan azon a néven fut.

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!!!

(#8043) #13908480


#13908480
törölt tag

Sziasztok osztálytársam azzal a problémával találkozott, hogy galaxy acen azt jelzi h megtelt az eszközmemória megtelt pedig egy program van rá letöltve a facebook messenger, nos stock rom van rajta rootal a sufni gsmből így adták vissza... vmi módon meglehet csinálni vagy szerintetek érdemes rátenni a cwmet, (mertmár rootolva van a teló) és tenni rá egy stabil cm7et neki? Úgyanúgy működne a dolog mint a mi w-en? sry h ide írok csak nem igazán ért ezekhez a dolgokhoz én meg titeket "ismerlek". :D Köszönöm

(#8044) SkyLaci válasza #13908480 (#8043) üzenetére


SkyLaci
őstag

gyári visszaállítás és minden eltűnik

vagy cwm és cm(akármennyi)

[ Szerkesztve ]

(#8045) #13908480 válasza SkyLaci (#8044) üzenetére


#13908480
törölt tag

az a baj h igazabol flashelnm neki a cwmt de nemenged bemenni gyari recoba es nemtom h lehet rajta :(

(#8046) pyron25


pyron25
aktív tag

Egy pár napja egy kicsit jobban figyelgetem az aksit és egy pár érdekes dolgot fel is fedeztem.

Az első képen újraindítás után vagy 10-15-20%-ot is csökken a töltöttség majd utána 2-3%-ot visszatölt. A második újraindítás után már elég meredek a csökkenés.

A második képen újból látható hogy visszatöltött a teló majd utána használat közben sokkal intenzívebben kezdett merülni.

Az aksi egyenlőre nem púpos, de a dolog kezd érdekessé válni hiszen februárban fog letelni az 1 év.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!!!

(#8047) FalconKnight válasza pyron25 (#8046) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Nekem is fent áll ez a jelenség, nekem már sajnos lejárt az 1 év, remélem nem lesz baja az aksinak....

Falcon

(#8048) ivana válasza Rosep (#8037) üzenetére


ivana
Ármester

Mert egy csomó lib-hez csak binarik vannak forrás nincs.

(#8049) Burt1793


Burt1793
veterán

Üdv!
Valaki nem tudja pontosan, hogy mikor fog kijönni a W-re az ICs illetve a JB? független a mobilom :)

Az aksi nekem is visszatöltődik néha, de az biztos, hogy folyamatos használattal gyorsan lemerül :D
Tegnap 7 órán keresztül be volt kapcsolva a képernyő, neteztem (wifin) és játszottam is (közben néha zenét is hallgattam), teljesen lemerült 100%-ról.

[ Szerkesztve ]

(#8050) SkyLaci válasza Burt1793 (#8049) üzenetére


SkyLaci
őstag

egészen pontosan SOHA nem jön ki rá samsung-féle 4.x frissítés, de ezt már egy éve tudjuk.

de xda-n van már jól működő cm9, cm10 és megannyi ezekből táplálkozó rom

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.