Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy W – racionális döntés
i8150
[olvasd el az összefoglalót!]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) BadGe


BadGe
aktív tag

és itt a video minőség összehasonlító oldal. inkább ne operában nézzétek.

őszintén szólva nem értem, hogy egy video-t miért hívunk 720p-nek amikor a minőséget látva nyilvánvaló hogy egy jóval kisebb felbontású "izé" lett felnagyítva. vagy ilyesmi... megapixel háború...

ge.

(#952) Baxo89 válasza balhmm (#947) üzenetére


Baxo89
tag

Igen az lehet a gond, nekem csak egyszer volt eddig ilyen, az én simem 4 éves, ha nekem is elkezdi rendszeresen csinálni, akkor csere lesz.

(#953) macimeister


macimeister
aktív tag

Ha szervizbe rootolva kerül, az garancia vesztő vagy pont nem törődnek vele?

(#954) kali válasza macimeister (#953) üzenetére


kali
legenda

root esetén hivatalosan bukó a garancia, a gyakorlatban nem mindig/mindenhol/mindenki nézi(k), de jobb félni, mint...

(#955) kacsuszka válasza kali (#954) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

szóval ha csotum romot rakok rá bukó a gari?
nemhiszem h ennyien csinálnák ha elveszne tőle a gari

(#956) kali válasza kacsuszka (#955) üzenetére


kali
legenda

akik buherálnak, azok ahhoz is értsenek, hogy tudják visszaállítani az eredeti állapotot!
amúgy igen, bukó a gari - ha nem nézik, akkor szerencse, de erre alapozni azért felelőtlenség...

(#957) kacsuszka válasza kali (#956) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

okés...köszi a választ!

(#958) kacsuszka válasza kacsuszka (#957) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

jah igen...

a gmail szinkronra nincs vkinek megoldása?

mármint hogy mikor szinkronizálni akarok 48 db névjegyet akkor kiírja h túl sok a névjegy és újraindul...

(#959) macimeister


macimeister
aktív tag

Telefon menüjében a Gyári visszaállítás lekapja a rootot is, vagy azt külön kell?

(#960) stefi68 válasza macimeister (#959) üzenetére


stefi68
addikt

Szerintem agyári visszaállítás nem szünteti meg a ROOT-ot, azért van a root leírás és "csomag" mellé egy unroot is.

Ugyan ez a RECOVERY-nél is. Azzal kell kezdeni, hogy lemented az eredeti recovery-t, szépen elrakod rosszabb időkre, hogy ha baj van vissza tudd tenni.

És ugye ugyan így van ez a gyári rendszerrel is. Reco felrakása után az első, hogy csinálsz egy mentést róla és elrakod. Bár gyári firmek azért fellelhetők a neten mint ahogy eredeti reco-k is, de azért biztos ami biztos :K

És még egy ami fontos! Bárhonnan szedsz le cuccot, legyen az recovery, root-unroot csomag, custom ROM (ami még nem nagyon van), csak olyan helyről tedd, ahol van md5 kód és letöltés után mindenképpen ellenőrizd azt.
Ha nincs md5, akkor részmegoldás lehet a többszöri letöltés különböző időben és azok md5 összehasonlítása. Bár itt még a feltöltött anyag is hibás lehet, mert a feltöltő a saját gépén ellenőrizte az md5-öt és nem a feltöltött anyagon...

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#961) macimeister válasza stefi68 (#960) üzenetére


macimeister
aktív tag

Ott még nem tartunk. Tervezem, hogy leugrok szervizbe vele a hangerő miatt. Nagy felhajtást nem akarok, Rootot leszedem meg a pár programom kimentem, tolok neki egy gyárit és majd valamit mondanak rá.

(#962) stefi68 válasza macimeister (#961) üzenetére


stefi68
addikt

Kíváncsian várom, mit mondanak rá.
Mond meg nyugodtan nekik, hogy többen is panaszkodunk a gyenge hangerőre híváskor... :K

Valamit találjanak ki rá, mert "tömeges" szervizelések lehetnek emiatt.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#963) macimeister


macimeister
aktív tag

SuperOneClickv2.3.3-al az unrootolás megy. Nem volt gond, visszament rendesen alapba.

Stefi: Emailbe kerestem öket azt mondták, hogy ha maxra van nyomkodva, akkor az a max. Gyorsszervíz természetesen telefonon keresztül mit sem tud segíteni. Most jön majd a helyi szerviz, hogy szerintük is kevés e ez, avagy sem. Kérdés az, hogy ki dönti el mi a kevés.

[ Szerkesztve ]

(#964) Rosep


Rosep
senior tag

Lehet holnap benevezek egy ilyen telóra. Ez tudja root nélkül az OTG-t?

(#965) Rotate válasza Rosep (#964) üzenetére


Rotate
veterán

sajnos nem tudja...

(#966) Rosep válasza Rotate (#965) üzenetére


Rosep
senior tag

De kár...

(#967) FalconKnight


FalconKnight
aktív tag

Én is boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen készüléknek pár hete, gondoltam én is megosztom a tapasztaltaimat:
A telefon megjelenése nagyon szép, a kijelzőnek úgyszintén nagyon éles a képe, jók a színei.A telefon alapjáraton nagyon gyors, zökkenőmentesen megy rajta a legtöbb cucc, bár azért van ami megfogja :D
A telefonáláshoz használt hangszóró nálam is elég halk, de azért használható
Ez az első androidos telefonom, szóval most erősen ki van használva, de nálam 1 napnál többet az akku nem nagyon bír ki.(zene hallgatás napi kb. 1 óra kis wifi+játék, néha mobilnet)
Az eredeti füles nem túl nagy durranás, azt majd cserélni fogom.
A kihangosító hangszóró elég hangos, de fekvő tájolásnál gyakran előfordul, hogy befogom, ilyenkor eléggé halk, de ha az asztalra teszem bőven elég hangos marad a csörgés.
Nem tudom nálatok hogy van, de nekem általában 50 mb szabad ramnál nincsen több :((( Aki lecserélte a TW-t mennyivel kapott több szabad ramot? Megszűntek a (ritka) beakadások?
A telefon képernyőjét fólia nélkül használom (bőrtokban tartom), eddig nincs rajta karc, a régebbi tulajoknak mi a véleménye szükséges rá fólia? Ha igen akkor milyen?
Köszi a válaszokat előre is :)
Aki meg ilyen telefont nézeget, az nem fogja megbánni, ha ilyet vesz :DD

[ Szerkesztve ]

Falcon

(#968) macimeister válasza FalconKnight (#967) üzenetére


macimeister
aktív tag

Hangszórót néha én is befogom. :) Aksi idő sok minden függvénye. Mobilnetem nincs, viszont nonstop wifi + szinkronizálások, 1 óra zene a bejövő rrs ek közül pár böngészős elolvasása, de az egy nap bőven meg van neki. Mobilnet tudtommal sokat szív lehet tévedek. Fülesnek én most vettem egy superluxot (mikrofon nem kell) Ram nálam is 50 körül van. Viszont most nem vagyok rootolva így freezelésem sincs meg memory optimalizálás. Képernyőre meg valami fólira nem árt. Nélküle bármennyire is vigyázol pár hajszálkarc lesz rajta, idővel több. Legalábbis nekem van pár, de azt is csak, akkor látom ha keresem és kikapcsolt kijelzővel forgatom egy lámpa alatt.

(#969) Rotate


Rotate
veterán

valaki mondjuk végigpróbálgathatná a launchereket, meg közben kifagyaszthatná a TW launcher-t... sztem ilyen 30-40 megát lehetne rajta spórolni, csak ki kell deríteni melyik launcher éri be a legkevesebbel :)

megcsinálnám asszonyén, de nem engedi mert fél :D nem akarja megérteni, hogy nem lesz baja... mindegy, ha valaki megcsinálja és segít neki, akkor azért szóljon :D

[ Szerkesztve ]

(#970) BrTH válasza Rotate (#944) üzenetére


BrTH
tag

..értem én. De mit csináljak az enyémmel? Lehet ezen javítani?

By BrTH

(#971) macimeister válasza BrTH (#970) üzenetére


macimeister
aktív tag

Mi a probléma a képekkel? Neked is fakó? Melyik képekkel van inkább gond, beltér, kevés fény, lámpafény esetleg a nappali utcaképek, vagy esetleg mindegyikkel?

[ Szerkesztve ]

(#972) Rotate válasza BrTH (#970) üzenetére


Rotate
veterán

próbálj játszani a fehéregyensúllyal... jobb ötletem nincs...

(#973) BrTH válasza Arween (#949) üzenetére


BrTH
tag

Szia, meg tudnád mondani, hogy kb. mit kellene állítanom?

By BrTH

(#974) BrTH válasza macimeister (#971) üzenetére


BrTH
tag

Egyelőre a beltérivel. Életlen, nem kicsit. Lásd a 910-hsz nél.

By BrTH

(#975) balhmm válasza kali (#948) üzenetére


balhmm
tag

Sajnos sem a sim kartya csere sem a sem a teljes nullazas nem segitett.. ma reggel ismet nem tudtak hivni.. sajnos csak a restart segített:( szeritnem megy vissza a telefon.

(#976) kali válasza balhmm (#975) üzenetére


kali
legenda

akkor esetlegesen hardveres hiba lesz, amin csak a szerviz/csere segít...

(#977) Wa2x_ válasza balhmm (#975) üzenetére


Wa2x_
veterán

Függő vagy független a telód?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#978) MeGabee


MeGabee
senior tag

Sziasztok!
Tegnapi naptól én is "boldog" tulaja vagyok egy SGW-nek,egyenlőre tanulgatom,ismerkedünk,hisz ez az első droidos telóm.Nálam egyértelmű volt a döntés mellette,hisz ebben a képernyőméretben a HTC Desire S lett volna még,de az meg drágaságosságos ahhoz,hogy tanuljam a droidot.Mondjuk telenornál vettem céges flottában,így elég jó áron kaptam meg.
Végigolvastam az összes kommentet,és szerencsére nálam nincsenek problémák sem a belső hangszóróval,sem a kamerával.Viszont csak én nem látok rajta állapotjelző fényt,hogy lezárt képernyőnél is lássam,kerestek-e vagy sms-t kaptam???Vagy csak be kéne állítanom valahol ezt a funkciót?
Későbbi tapasztalatokat meg majd megpróbálom megosztani,bár ahogy látom,én itt csak láma leszek a rutinos öreg rókák mellett! :D

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#979) kali válasza MeGabee (#978) üzenetére


kali
legenda

állapotjelző fény? milyen telefonról is ugrottál át? :)

(#980) MeGabee válasza kali (#979) üzenetére


MeGabee
senior tag

Nokiáról :) Ezek szerint a droidos telókon nincs ilyen funkció.Kár.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#981) stvnppp válasza MeGabee (#980) üzenetére


stvnppp
senior tag

Van amelyiken van, van amelyiken nincs. Az SGW utóbbi, de pl HTC-ken mindig van. Gyártófüggő.

(#982) l86544 válasza MeGabee (#980) üzenetére


l86544
aktív tag

Próbáld ki ezt:

[link]

https://mowned.com/lajos-szab

(#983) MeGabee válasza l86544 (#982) üzenetére


MeGabee
senior tag

Köszi,kipróbálom.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#984) Rotate válasza l86544 (#982) üzenetére


Rotate
veterán

ennek csak amoleden van értelme... ott a fekete szín alig fogyaszt... sima LCD-n ez kb megenné az aksit...

(#985) l86544 válasza Rotate (#984) üzenetére


l86544
aktív tag

Az előző telcsimen használtam egy pár hónapig, nem amoled-es volt, de nem tapasztaltam drasztikus többlet fogyasztást.

https://mowned.com/lajos-szab

(#986) stefi68


stefi68
addikt

Nem beszélve arról, hogy a telefon nem kerül alvó állapotba, úgy meg fogyaszt rendesen...

Amúgy a LED-es jelzésnek egyedül az aksi töltésnél láttam értelmét, mert messziről látszott, hogy feltöltődött, vagy sem.

A töltésen kívül meg mindig tokban van, így a LED-nek nincs értelme.
Elmulasztott események (hívás, üzenet) jelzésére inkább hangjelzést használok. Öt percenként csippant egyet, más hanggal a hívást és mással az sms-t jelezve.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#987) francizj válasza stefi68 (#986) üzenetére


francizj
tag

Kezdő tulaj , vagyok

ha segítenél melyik programmal vagy beállítással lehet hangjelzés ismétlését elérni nagyon megköszönném :R

(#988) gpatrik


gpatrik
tag

Sziasztok!

A Galaxy W-men előjött egy hibás pixel a bal feslő sarokban. Szépen világít fehéren...December elején vettem a telefont a Telenornál, érdemes rákérdezni a garancia végett, vagy 1 pixellel nem foglalkoznak?

Szerk.: Telefonálás közben nálatok milyen hangerőt produkál a telefon, mert nekem maxon van a hangerő, de szabályosan fülelnem kell, hogy mit mond a másik fél.

[ Szerkesztve ]

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#989) macimeister válasza francizj (#987) üzenetére


macimeister
aktív tag

Easy Reminder Én ezt használom

(#988) gpatrik: Sok vesztenivalód nincs. Kérdezz rá nyugodtan

[ Szerkesztve ]

(#990) francizj válasza macimeister (#989) üzenetére


francizj
tag

Köszönöm :C

(#991) Rotate válasza gpatrik (#988) üzenetére


Rotate
veterán

szerintem egy pixel is pixel, és bár lehet, hogy azt fogják mondani, hogy ezzel nem cserélik, csapj az asztalra és fenyegetőzz fogyasztóvédelemmel, mert márpedig ez kijelző meghibásodás, külső behatás nélkül történt, így arra van a garancia, hogy megjavítsák...

sőt, ne is a telenorhoz vidd, hanem egyenesen Samsung szervizbe, ők is csak oda küldenék :) és Samuék kompetensebbek a témában...

nem tudom hol laksz, esetleg itt érdeklődd meg, hogy a lakhelyed környékén hol van nagyobb Samsung szerviz, mert oda érdemesebb vinni :)

hajrá

(#992) FalconKnight válasza macimeister (#968) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Én úgy vettem észre, hogy a wifi sokkal többet eszik a mobilnetnél, a mobilnetet meg csak akkor kapcsolom be, ha netezek, amúgy nem hagyom hogy a háttérben leszívják az adat forgalmam :D
A superlux gondolom valami extrább fülhallgató márka, mert még nem hallottam róla, hol és mennyiért lehet kapni ilyet?És mennyivel jobbak egy akg/sensheiser fülhallgatónál?
Egy fóliát szerintem be fogok szerezni, csak azt nem tudom milyet vegyek? Esetleg valakinek tapasztalat fólia ügyben?

Falcon

(#993) macimeister válasza FalconKnight (#992) üzenetére


macimeister
aktív tag

fi:zi'k Nála érdeklődj superlux ügyben. Nem volt sose egyéb márkás fülesem, logouton van pár teszt a gyártó termékeiről. bár leginkább fejhallgatókról, de nekem tetszik ez a minőség.

06 80 726 7864 Samsung telefonos szerviz. Megkérdezheted, hogy mit mondanak rá, illetve szerviz pontot is mondanak

(#994) kali válasza FalconKnight (#992) üzenetére


kali
legenda

többet, mert sok alkalmzás úgy van alapban beállítva, hogy csak wifi esetén forgalmazzon!

(#995) FalconKnight válasza kali (#994) üzenetére


FalconKnight
aktív tag

Mondjuk ez is igaz :D
A frissítésben amúgy mi volt? Egy android verziószám növekedést láttam, de más különbséget nem láttam, valaki egy patch notes, vagy hasonló? Én nem találtam :(

A fülest majd megnézem köszi :D

[ Szerkesztve ]

Falcon

(#996) stefi68 válasza francizj (#990) üzenetére


stefi68
addikt

Én meg ezt használom: Easy Reminder (magyarul) :D

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#997) balhmm válasza balhmm (#975) üzenetére


balhmm
tag

na voltam is a flotta kezelo teleonorosnal es kaptam is egy uj keszuleket! remelem ezzel nem lesz gond:(

(#998) Rotate válasza balhmm (#997) üzenetére


Rotate
veterán

ilyen egyszerűen, egyből cserélték újra? :) ez azért nem rossz tapasztalat szerintem :)

(#999) BadGe


BadGe
aktív tag

eddig nem voltam biztos benne, de mostmár...

(#1000) BadGe


BadGe
aktív tag

van 1000 érvem az SGW mellett...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.