Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-09 13:37:02

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Teal'C válasza Gee_- (#1800) üzenetére


Teal'C
addikt

Ha úgy döntesz úgyis cserélik, én az uv-t választanám. Kollégám Note8 ára tettem fel annak a felső sarka és a szélétől lefelé végig repedt. Már vagy fél éve fent van és hibátlan saját kezűleg raktam fel.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1802) snots válasza Gee_- (#1800) üzenetére


snots
tag

Ha várni akarsz vele 1-1,5 évet, akkor valószínűleg az UV-val jobban jársz. Persze azért ellenőrizd előtte a törést, nehogy aztán az legyen a vége, hogy belefolyik az UV ragasztó, de az legfeljebb akkor fordulhat elő, ha esetlegesen darabok hiányoznak az üvegből. Amíg csak repedt, addig nem hinném, hogy van valószínűsége a dolognak, ugyanakkor segíthet elfedni a repedést a ragasztó.

Furcsálom, hogy nem rakják fel neked repedt üvegre, mármint érteni értem, de ha azt mondod, hogy saját felellőségre, akkor sem? Ott állsz mellette, felrakja, kész.

Neked amúgy a gyári védőfólia rajta van még? Mert arra nem biztos, hogy jó ötlet az UV-sat felrakni.

Egyébként milyen fajta tokban volt, amikor leejtetted?

[ Szerkesztve ]

(#1803) Gee_- válasza snots (#1802) üzenetére


Gee_-
tag

A képernyő szélén van egy nagyon apró hiány a kijelzőből ahová be folyhat a ragasztó, amiatt nem javasolják a saját fóliájuk.

Szeretnék várni a cserével mert nem lenne sok értelme most aksit cserélni, inkább akkor cseréljenek aksit mikor már romlott a kapacitássa.

Csak a gyári fólia volt a telefonon mikor leesett, tok nélkül.
S8 óta tok és fólia nélkül használom a telefonjaim idáig nem történt baleset. Egyébként 180cm magasból a fagyos kavicsos betonra esett a telefon, ahhoz képest csoda hogy ennyi baja lett. A gyári fóliát leszedtem az esés után a telefonról hogy lássam valóban betört e a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#1804) snots válasza Gee_- (#1803) üzenetére


snots
tag

Köszi a részletes leírást. Nagyon sajnálatos a dolog.

Így, hogy apró szilánkok hiányoznak, így szerintem én sem rakatnám fel az UV ragasztós dolgot. Mondjuk ezt viszont jó tudni, hogy a kijelzővel együtt cserélik az akkumulátort is. Valahol hülyeség is, valahol meg persze jó dolog is lehet, de így, hogy friss telefont pottyantottál le, legalább megadhatnák az opciót, hogy ne kérd az akkumulátor cserét, hogy kevesebből megússzad. Én sem vagyok az a telefon dobálós fajta, max évente egyszer, ha leejtem, akkor is vagy az asztalról söpröm le, vagy ágy mellől esik le, az elmúlt 100 évben, mióta van telefonom, szerintem utcán egyszer nem dobtam el. Pont ezért is akarok olyan tokot venni, amihez van csuklópánt. Főleg mióta akkorák a telefonok mint egy kisebb tévé, azóta elejteni is könyebb őket.

(#1805) Gee_- válasza snots (#1804) üzenetére


Gee_-
tag

A aksit azért cserélik mert a kijelzőre van ragasztva ezt mondták a szervizben.

(#1806) ollie válasza MikeWazowski (#1782) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Attól még az előfizetéseden lehet, hogy kell aktiváltatni.

***

(#1807) ollie válasza Gee_- (#1799) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Arra figyelj, hogy a törött kijelző miatt már nem vízálló a telefon.

***

(#1808) snots válasza Gee_- (#1805) üzenetére


snots
tag

A aksit azért cserélik mert a kijelzőre van ragasztva ezt mondták a szervizben.

Hát, fogjuk rá...

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Disassembly Teardown Repair Video Review

(#1809) Teal'C válasza snots (#1808) üzenetére


Teal'C
addikt

Az akkut azért cserélik mert ragasztva van nem kicsit és mikor kiszerelik sérülhet és note 7 fiaskó óta nem kockáztatnak. Ennek ez az egyszerű magyarázata semmi más.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1810) snots válasza Teal'C (#1809) üzenetére


snots
tag

Valójában csak erre tudtam én is gondolni, hogy nem kockáztatják meg azt, hogy esetleg az akkumulátor is megsérült az esésben és akkor perelhetőek, ha javítás után mondjuk leég a kerület a telefonod miatt. (Ez szintén jogos, hogy ragasztva van és a leszedésnél sérülhet az akkumulátor).

Sajnos, vagy nem sajnos, de a bütykölős öreg szakik már lényegében elfogytak a világból. Ez a konkrét eset nem igazán állja meg a helyét erre, itt csere van, nincs mese, de amikor kiesik egy csavar a mosógépből és a szakszerviz kicseréli neked a felét 100 ezer forintért, az kicsit erős. Mindenki tudja szerintem, hogy mire gondolok.

(#1811) HaliGab23 válasza snots (#1810) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Vagy a DSG váltóban a mechatronikot 400ezerért, mert egy hőmérő szenzor beszart benne...

Sajnos a mai világban ez a lényeg, hogy folyamatosan fizessünk.

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1812) Vismajor01 válasza TODI1111 (#1749) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ilyenkor azert a jog nem feltétlenül engedi ezt meg.

Pl ha az van h elvan torve a hatlap de a hangszoro beszart, akkor ki kell cserelniuk a hangszórót, vagy bebizonyitani h a tores miatt nem mukodik. De ha cseres is, torott hatlapot nem rakhatnak/tudnak vissza rakni, ugyh azt ki kell fizetni. Kicsit mas kavehaz de nekem alaplap usb3 pinjei kozul volt az egyik letorve. Visszadobtak h fizikailag serult, nincs garancia. Na akkor irtam nekik h nekik kell bizonyitani h kozvetlen kapcsolat van. Elvegre ha 1 honapos autot visszaviszed h szarul valt, de megvan nyomva a lokharito szted nem csinaljak meg? De. Elektronikanal ugyanigy van csak vmiert elterjedt h visszsdobnak barmilyen garanciat egy kis karc v serules miatt.

Nalam s9+nal ez volt, eloszor futottam egy kort az ugyvedemnel de ez maradt, a hátlapot fizetnem kellett. Nem volt sok, 15k korul. Hangszorot viszont csereltek gariba.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#1813) Gee_- válasza Vismajor01 (#1812) üzenetére


Gee_-
tag

A samsung szervízes kolléga nekem is ezt mondta hogy ha bármi baja van a készüléknek és nem a kijelző sérüléséből fakadó akkor garanciába megcsinálják és csak a kijelzőt kell kifizetnem, azt is megjegyezte hogy nagyon ritka hogy egyéb sérülés miatt vissza dobják a garanciális javítást.

(#1814) torrente777


torrente777
tag

Tálálkozott már valaki ezzel a problémával, tegnap sim kártyát cseréltem hálozat dobálás miatt, az meg is javult de most az új kártyával a telefon számomat ismeretlennek írja a telefon névjegye menüpontnál és ezért pl a Private share nem működik. Van erre valami megoldás?

(#1815) wong kok wah válasza torrente777 (#1814) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Új SIM...

(#1816) ollie válasza torrente777 (#1814) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az előző SIM-nél nem ugyanúgy ismeretlen számot irt? Nekem ott sosem mutatott telefonszámot egy Samsung telefon sem, mindig ismeretlen volt.

***

(#1817) VIBO válasza ollie (#1816) üzenetére


VIBO
őstag

Nekem kiírja.

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1818) torrente777 válasza ollie (#1816) üzenetére


torrente777
tag

Ki volt írva +36 al a számom alapból most meg nincs. Sajna így a Privat Share nem is működik

[ Szerkesztve ]

(#1819) bigdigit válasza torrente777 (#1818) üzenetére


bigdigit
addikt

Nekem se írta ki sose a számomat.De mi az a private share?Sose találkoztam vele.

(#1820) Ateszpapa válasza torrente777 (#1814) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nekem kiírja a Telekomos és a Digis számot is.

(#1821) MadMancs válasza torrente777 (#1814) üzenetére


MadMancs
veterán

Nekem ott soha nem írt egyik samsungom se telefonszámot. Ez se (Telekom, voda, digi).
Megkerestem private share, nekem is azt írja. Bár eddig azt se tudtam hogy ez az app létezik. Mire jó?

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1822) kengyel válasza torrente777 (#1814) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez nekem is ismeretlen, egy Samsung telefon sem írta ki. Lett új sim kártya cserélve, azzal is ismeretlen volt.

kengyel

(#1823) d.beni válasza Teal'C (#1809) üzenetére


d.beni
aktív tag

Azért ez elég gáz ha nem évente cseréled a telefonod és az akksid már gagyi...
Kicsit drága lesz egy akksi csere így...

(#1824) Teal'C válasza torrente777 (#1818) üzenetére


Teal'C
addikt

Azt írja hívd fel a szolgáltatót nyilván ők a ludasak mert ugye régen a kártyán volt a szám most meg van egy kártya lecsippantyák és választasz egy sámot vag, a régit rámásolják. Valószinűleg engedélyezni kell.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1825) Teal'C válasza d.beni (#1823) üzenetére


Teal'C
addikt

Akkor még egyszer leírom nem bántásképp.
Ezek az akkuk ha nem gyári hibás akkor kb 1400 ciklust bír ki egy ciklus az 0/100 töltés ha 2x töltöd 50/100 ra az is egy ciklus. Ez kb 4 évet tesz ki napi 1 töltéssel. Szerintem ez belefér. A szándékos szoftveres butításról stb.... most ne ejtsünk szót. :R
Amúgy meg 3 év a garancia a készülékre. Legfeljebb beégeted és akkor is cserélnek mindent gyakorlatilag csak a hátlap és az alaplap kameramodul marad eredeti.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1826) Teal'C válasza d.beni (#1823) üzenetére


Teal'C
addikt

Amúgy ezzel elég ritkán találkozik bárki de fog szólni a telefon ha gáz van. A másik az az hogy pl volt egy kedvenc appom ami már rég kikerült a playből is de android 9ig ment hibátlanul aztán eltünt a nézet beállítás és most az android 11ben bár működik hibátlanul de zabálja az akkut. Így érdemes arra is figyelni ha van kedvenced lehet hogy egy frissítés kinyírja a románcot. Ezzel nem a felhasználóval akarnak kiba csak új a rendszer és nem kompatibilis.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1827) d.beni válasza Teal'C (#1826) üzenetére


d.beni
aktív tag

Köszi az infót!
Akkor megnyugodtam :)

(#1828) Teal'C


Teal'C
addikt

Hívásrögzítés:
Xda-n kering hogy Indiai rommal lehet csc-t váltani és akkor működik a hívásrögzítés. Viszont ott még 2 frissítéssel le vannak maradva.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1829) Capella válasza ollie (#1816) üzenetére


Capella
senior tag

Nekem se írt ki telefonszámot a SIM-ről.
Egy korábbi típus topicjából emlékszem, hogy azt írták, ha mindkét SIM használva van, akkor be lehet állítani, hogy mutassa a számot. Lehet, hogy kézzel kellett beírni. Ez a megjelenítés része.
Azt a problémát valószínűleg így nem oldja meg, ha a Private Share a SIM-ről akarja olvasni a telefonszámot.

(#1830) dkovizoli válasza Teal'C (#1828) üzenetére


dkovizoli
addikt

Na ennek utána olvasok.

(#1831) Heyman


Heyman
aktív tag

Aki esetleg üvegfóliát szeretne, én is nagyon tudom ajánlani a Whitestone Dome-ot. Brutál felrakást segítő kütyüt adnak hozzá, nagyon jó minőségű minden. Itthoni webshopból rendeltem, és leírásával ellentétben nem 1, hanem 2 db üvegfólia van a csomagban a hozzá tartozó ragsztóval, és minden felrakáshoz szükséges cuccal együtt. Így már nem is kerül sokkal többe mint a T-Max.

(#1832) Tomi881


Tomi881
tag

A közelségérzékelő szenzor gyàri a fólia miatt nem érzékel néha rendesen, mert néha nem sötétül el a kép a hívás közben. Ráadásul nem mindig villódzik a kép a szenzornál, mikor aktív. Vagy csak bugos?

[ Szerkesztve ]

(#1833) *RLaci* válasza Tomi881 (#1832) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nálam tökéletesen működik. Azonnal elalszik a kijelző, ahogy a fülemhez teszem és úgyis marad míg be nem fejeztem a telefonálást. Ez nem Xiaomi ;]

[ Szerkesztve ]

(#1834) snots


snots
tag

Van itt valami amit nem értek, de hátha más igen.

Van kétféle vezetéknélküli töltőm.

ez:
https://www.samsung.com/hu/mobile-accessories/wireless-charger-convertible-ep-n3300tbegeu-ep-n3300tbegeu/

és ez:
https://www.samsung.com/hu/mobile-accessories/wireless-charger-pad-p1100-ep-p1100bbegww/

A második, totál ugyanazzal a töltővel, rohadtul nem akar gyorstölteni. (pontosan 2x annyi idő alatt tölt(ene) mint az első).

A specifikáció alapján nekem egyformának tűnik a kettő. Mindkettőre fast charge-ot ír, meg 9 wattot (amit mondjuk nem értek, hogy miért 9).

Én vagyok a hülye? Nem gond, ha igen, csak mostmár tudni akarnám.

Köszi előre is.

(#1835) snots válasza snots (#1834) üzenetére


snots
tag

Rendben, azt hiszem most adtam fel.

Rádugtam a második vezetéknélkülit egy ezer éves Samsung töltőre, azzal megy a fast charge azzal is, ugyanakkor azzal az első, az meg se nyikkan. (csak sárgán villog, mintha mondani akarna valamit és egyáltalán nem tölt).

Azzal a töltővel, amit az elsőhöz adtak, a másodikkal viszont nem megy a fast charge, csak a lassú (pedig az ilyen fast charge hálózati töltő). A másodikhoz nem járt hálózati töltő.

Remélem sikerült érthetően leírni, mert egy biztos, hogy én nem értem.

Szóval, új, fast charge töltővel nem megy a másodikkal a fast charge, régi töltővel (passz, hogy hány wattos) megy vele a fast charge.

Van ebben a történetben valami olyan amit meg kéne értenem, csak még nem megy?

[ Szerkesztve ]

(#1836) ollie válasza snots (#1835) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az USB kábelek ugyanazok? Azért kérdezem, mert attól is függ.

***

(#1837) snots válasza ollie (#1836) üzenetére


snots
tag

Próbáltam ugyanazzal a kábellel is, másik kábellel is. Az egyik töltő az USB-C-s (ezt adták a standing wireless chargerhez), a régi az még sima USB-s (ki tudja, honnan van, talán egy régi telefonhoz kaptam), ezt a kettőt próbáltam ugyanazzal a kábellel, hol egyik wireless töltővel, hol a másikkal. Tehát egyik töltő, 1 kábel, bedug mindkettőbe, másik töltő, 1 kábel, bedug mindhettőbe. Ugyanazt az egy kábelt a két töltőn lévő eltérő csatlakozó miatt nem tudtam mindkét töltővel kipróbálni. (USB és USB-C) (huhh, remélem sikerült normálisan leírnom).

A régi (USB-s) töltő EP-TA20EWE - Adaptive fast charging fantázianivre hallgató, ezzel megy a másodikkal (a lapos wireless chargerrel, amihez nem járt hálózati adapter) a gyorstöltés, úgy, ahogy kell.
Ugyanezzel a töltővel a standing wireless charger meg sem nyikkan, sárgán villog (tehát valami szuflát kap), ugyanakkor semennyire nem tölt, egyáltalán nem.

A töltő (USB-C), amit adtak a standing wireless chargerhez egy EP-TA800 - Super fast charging fantázianévre hallgató valami, ezzel a standing charger természetesen tökéletesen megy, de a lapos wireless charger csak lassan hajlandó tölteni, fast charge nem megy vele.

Ez az egyébként nem feltétlenül túl izgalmas történet annyiból lehet esetleg mégis érdekes mások számára is, hogy miután az első körben nem ment a fast charge a második, lapos wireless chargerrel, meglátogattam a Samsung weboldalát, ahol szintén írják emberek, hogy na, megvettem ezt a lapos wireless töltőt, aztán kapják be, mert nem megy a gyorstöltés vele, pedig rá van írva, hogy fast wireless charger, 1 óra alatt tölt 15%-ot, stb.

Hát, mint kiderült, ez nem így van, csak rohadtul nem mindegy, hogy milyen hálózati töltőre csatlakoztatod rá...

[ Szerkesztve ]

(#1838) TODI1111 válasza Tomi881 (#1832) üzenetére


TODI1111
addikt

Gyári fólia van az enyémen is, de rendesen működik.

(#1839) Teal'C válasza snots (#1837) üzenetére


Teal'C
addikt

Olvasd el a töltők oldalán milyen feszültség szinteket ír. Mert hát baromira nem ua. A TA800 tud szupergyors töltést is és nem ismeri fel a régebbi cuccot vagy a cucc a töltőt.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1840) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Tegnap nekem is megérkezett a teló.
Előtte nem volt a kezemben, meglepődtem mekkora jószág és milyen súlyos. Ezzel vadászni lehet...
Eddig tetszik. Az már most látom, hogy 2 simmel az akkui deje jobb lesz mint az N10+ ideje, az nekem bőven elég volt. Az éjszakai standby is sokkal jobb.
Tegnap feltettem a TMH romra a XEH romot, de minden maradt TMH. Ezzel kell együttélni :P

(#1841) TODI1111 válasza gilfoyle (#1840) üzenetére


TODI1111
addikt

Egy ideje már ugyan abba a multi csc-be tartoznak.

(#1842) oAcido


oAcido
aktív tag

Van még olyan oldal, ahonnan le lehet tölteni a XEH romot? Sammobile nem akarja az igazat, semmit se tölt le..

(#1843) Ateszpapa válasza oAcido (#1842) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Samfirm progival töltsd le, az a tuti.

(#1844) Gee_-


Gee_-
tag

Telekomos rom mennyire van lemaradva a független romoktól jelen pillanatba?
Én utoljára még a megjelenés napján frissítettem a telefonom és akkor is a smart switchel, azóta nem jött semmi update. januári biztonsági frissítés van rajta.

(#1845) snots válasza Gee_- (#1844) üzenetére


snots
tag

Nekem Február 1-et ír a biztonsági frissítésnél. Feb 12-én volt az utolsó update.

[ Szerkesztve ]

(#1846) Gee_- válasza snots (#1845) üzenetére


Gee_-
tag

Oh hát ez nagyon tuti, mert se OTA, se a smart switch nem jelez új frissítést... most mit kéne tennem?

(#1847) TODI1111 válasza Gee_- (#1846) üzenetére


TODI1111
addikt

Alkalmazáskezelőbe kapcsold be a rendszeralkalmazások mutatását majd a szoftverfrissítésnél csinálj egy gyorsítótár törlést. Lehet megoldja.

(#1848) Teal'C válasza Gee_- (#1846) üzenetére


Teal'C
addikt

TMH ból nincs csak jan 1. Ha nagyon akarod odinnal tedd fel az xeh AUB6 ost.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1849) PeteePeti válasza Teal'C (#1801) üzenetére


PeteePeti
őstag

Bocsi, nem válasz akart lenni! :N

Azért a Bluetooth hatótáv nagyon gyenge! A watch 3-al sokkal hamarabb megszakad a kapcsolat, mint a sima S21-el! Ez mitől lehet? S21-el gyakorlatilag egész lakásban volt kapcsolat, Ultra esetében kilepek a telefon helyiségéből aztán szép is kapcsolnak! :W

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1850) torrente777 válasza PeteePeti (#1849) üzenetére


torrente777
tag

Csontra ugyan ez van nálam is Z Fold 2 ő vel tökéletes volt S21 Ultrával meg kb a vicc kategória kb 5 m er és megszakad akadály nélkül is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.