Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-09 13:37:02

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) HaliGab23 válasza Gee_- (#1750) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Oh, sajnálom :-(

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1752) Tomi881


Tomi881
tag

4. töltésnél vagyok, és 4-5 óránál több kijelzőidő nem akar összejönni. 18 perc normál használat után tartok 95%-on, és csak a Chrome-ot használtam.
Szerintem ennél többet nem fog tudni.

(#1753) Ateszpapa válasza Gee_- (#1750) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Úgymond szerencse, hogy csak a széle sérült, érdemes lenne szerintem megragasztani, hogy ne repedjen tovább idővel.

Talán valamit segíthet, ha szerzel UV ragasztót amivel az UV üveget ragasztják és hozzá UV lámpát.

De ügye garancia addig nincs, hacsak nem volt készülékbiztosításod.

(#1754) ollie válasza Tomi881 (#1752) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tud az 8-10 órát is. Pl én bármit csinálok vele, nem tudok 8 óra SoT alá menni 1 nap használat mellett. Kérdés te hogyan használod. 2 SIM van? Gyenge a térerő? Max fényerőn van állandóan?
Nálam 1 SIM van, a térerő a maxon, és automata fényerőn van, és a 120Hz be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

***

(#1755) Tomi881


Tomi881
tag

4G mellett, 1 Sim, a térerő maxon, néha egyel kissebb a maxtól.
45% fix fényerő, sötét mód nélkül
WQHD / 120 Hz

[ Szerkesztve ]

(#1756) ollie válasza Tomi881 (#1755) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Így jóval többet kéne tudnia. Mennyit merül készenlétben? Nálam átlagban fél % óránként.

***

(#1757) Teal'C válasza Tomi881 (#1755) üzenetére


Teal'C
addikt

Factory reset segíthet, 7 óránál tartok 47% az akku bár ma sokat filmeztem wifin. Átlag napi használatban kijön 8-8,5 óra.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1758) Tomi881 válasza Teal'C (#1757) üzenetére


Tomi881
tag

Már tegnap megcsináltam, nem sok jót tett.

(#1759) Tomi881 válasza ollie (#1756) üzenetére


Tomi881
tag

Reggel 7-kor 41%-on volt, délután 5-re 2%-ot merült repülőüzemmódban. Amúgy nem repülőüzemmódban átlagban másfél óra/% az átlag merülés.

(#1760) ollie válasza Tomi881 (#1759) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A készenléti merülés sok. Az akkustatisztikánál mit mutat, mi meríti a legjobban?

***

(#1761) Tomi881 válasza ollie (#1760) üzenetére


Tomi881
tag

A Google Play szolgáltatások, az nagy fogyasztó.
Semmi más olyat nem látok ami zabálná az akkut.

(#1762) Tin válasza Gee_- (#1750) üzenetére


Tin
veterán

Ha totál összetörik, akkor is 100e lesz a javítás. Én egyelőre hagynám így, vagyis megragasztanám ahogy írják, aztán majd később kicseréltetném. Ez csak esztétikai sérülés.

(#1763) doooo


doooo
veterán

Na akkor ez is eldőlt végre: [link]

(#1764) MadMancs válasza Tomi881 (#1752) üzenetére


MadMancs
veterán

Chrome amúgy is akksizabáló.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1765) TODI1111 válasza Tomi881 (#1758) üzenetére


TODI1111
addikt

Ha factory resetet csináltál akkor az akku is újra tanuló módban van hiába töltötted négyszer.

(#1766) Tomi881 válasza TODI1111 (#1765) üzenetére


Tomi881
tag

Mondjuk az is igaz.
FR óta csak 2 töltésem volt, azelőtt pedig 2. Még mindig tanuló módban van. Majd meglátjuk mit hoz, remélem javulni fog.

[ Szerkesztve ]

(#1767) Tomi881 válasza ollie (#1760) üzenetére


Tomi881
tag

Hagytam próbaképpen 4 óra hosszáig, hogy csak néha rákoppintottam a kijelzőre megnézni, hogy hogy áll a százalékok száma. 4 óra alatt 2% ment le repülőmód nélkül, három pálcikás térerőnél.

(#1768) Tomi881


Tomi881
tag

...
Érdekes, ha elkezdem használni, 3-4 percenként ugrálnak le a százalékok. Tehát 10% az 30-35-40 perc használatot jelent nálam. Youtube-on 1080p és 1440p film mellett 6-8 perc / %. Sehogy sem fog összejönni a másoknál említett 7-8 órás SoT.
A legfrisebb firmware fut rajta, ami szombaton települt, azóta volt egy Factory Reset.

(#1769) Gee_- válasza Tin (#1762) üzenetére


Gee_-
tag

Milyen üveget vegyek hozzá? Vagy melyik képernyő fóliát ajánlanátok? Olyan hely kéne ahol fel is rakják szépen, nincsen kedvem szenvedni vele.

(#1770) gyuri81 válasza ollie (#1731) üzenetére


gyuri81
veterán

Hmm, ez azért érdekes :)

S20u:
kijelző csere :99.000
hátlap: 20.000
akksi: 20.000
Vajon egy alaplap mennyi lehet?? Mert így összerakok egy komplett telót kb a feléért? ?

Ja nem... :DDD

Troll off...

(#1771) MadMancs válasza Tomi881 (#1768) üzenetére


MadMancs
veterán

S21 U roppant érdekes széria. Van akinek 8óra SOT alap (nekem is, bár januári update óta nem néztem csak használom), van akinek 4 óra az átlag. És van egy olyan érzésem nem felhasználóban van a hiba.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1772) HaliGab23 válasza MadMancs (#1771) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Nekem is 8 órákat megy el.. (Mondjuk durva, hogy 1 nap alatt ennyit nézi az ember, ez már betegség én azt mondom. Telónyomkodó zombik lettünk.)

Viszont én most nem állítottam vissza a programokat a korábbi telómról, hanem mindent újra átgondoltam, amely appot az utóbbi időben nem használtam azt fel sem tettem és a többit is nulláról állítottam be.
Az volt az érzésem, hogy valami olyat jött át az automata visszaállítással mindig az új telóimra (S7, S8, Note9, Note10+), ami szívta az akkut.. Lehet csak beképzelem ezt, de mindegy is, most ez az S21U nagyon brutális üzemidőt tud.
Végre egy olyan teló, amivel elindulok az országban bármerre reggel, navigálok, telefonálok sokat, közben zenét tolok BT-n az autó hifire, minden szinkron, és egyéb bekapcsolva, semmi nincs korlátozva, és nem kell izgulnom, hogy lemerül estére.

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1773) MadMancs válasza HaliGab23 (#1772) üzenetére


MadMancs
veterán

Én smart switch el költöztem át S20+ 5G ről. Az mondjuk lehet hogy droid 11 ről 11 re költözéskorár nem áll fent a hiba. Igen ezért írtam hogy január óta nem néztem, lefekvéskor felteszem töltőre, felkeléskor leveszem, kettő között meg használom, hol többet hol kevesebbet. A lenyeg az hogy S21 U óta nem is hordok magamnál töltőt. Felesleges. Én maximálisan meg vagyok üzemidővel elégedve.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1774) nokia3650365


nokia3650365
aktív tag

Azért elég sok minden befolyásolja a SOT-ot.
Elég pl egy rosszul megírt Téma, ikon, vagy AOD és jobban fog merülni.
Érdemes a nem használt alkalmazásokat manuálisan kikapcsolni a beállításokban. Időnként wipe cache-t nyomni. Felesleges nem használt beállítások kikapcsolása, pl közeli nyomtatók keresése stb. Alvó és mélyalvási alkalmazásokat manuálisan szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#1775) torrente777


torrente777
tag

Bluetooth al kapcsolatba tapasztalat, aki használja Galaxy Watch 3 al? Átmegyek a másik szobába megszakad a kapcsolat, Z Fold 2 ő vel ott még tökéletesen működött sőt még messzebb is másnak is ennyire gyenge a Bluetooth?

(#1776) ollie válasza gyuri81 (#1770) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kb 100 lehet az alaplap, meg még egyszer ennyi a kameramodul.

***

(#1777) Teal'C válasza nokia3650365 (#1774) üzenetére


Teal'C
addikt

Én ezek közül semmit nem mókoltam vagy kapcsoltam ki mégis jó a SOT. Sőt minden be van kapcsolva mindíg és van hálózati nyomtató is otthon.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1778) HaliGab23 válasza Teal'C (#1777) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Én sem mókolok semmit :)
Oldja meg a teló szoftvere, nem lenne idegzetem kapcsolgatni mindent.. 10 éve még talán, de már öreg vagyok hozzá. :D

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1779) TODI1111 válasza torrente777 (#1775) üzenetére


TODI1111
addikt

Ez nekem is feltünt, hogy talán kicsit rövidebb távon szakad meg a kapcsolat.

(#1780) nokia3650365


nokia3650365
aktív tag

Most kapcsoltattam be vodánál az 5gt kb 100mbit a letöltés 4.ker Váci úton.

(#1781) Teal'C válasza nokia3650365 (#1780) üzenetére


Teal'C
addikt

És mihez kell 100mbit mert a videónézéshez vagy videó chat-hez elég 10 is ha stabil márpedig az mert nap mint nap használom szerte az országban autózás közben megy a youtube a gps stb... Én elhiszem hogy bizonyos körülmények közt jó lehet a gyors letöltés de hogy napi használatban egy vérbeli parasztvakítás az tuti. Persze ezért megint +lóvét lehet legombolni. :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1782) MikeWazowski válasza Teal'C (#1781) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Számtalanszor le lett már írva, hogy az 5G-nek nem csak a sebesség javulás az egyetlen előnye. Utána kell olvasni.
Nekem inkább az a furcsa, hogy ezt be kell kapcsoltatni? Mármint az 5G-t? Nem alapból kéne tudni a telefonnak és a rajta lévő FW-nek?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1783) adamklark válasza MikeWazowski (#1782) üzenetére


adamklark
senior tag

2021-ben, Magyarországon reálisan nem nagyon hatja meg az embereket hogy talán esetleg valamikor lesz bármiféle értelme 5g-nek. Az megint más téma hogy 4g néha nem megy normálisan, 5g meg szinte alig Budapesten, most Düsseldorban vagyok és nem sokkal jobb a helyzet. Egyenlőre ez csak marketing maszlag átlagos felhasználónak, érthetően.

(#1784) nokia3650365 válasza MikeWazowski (#1782) üzenetére


nokia3650365
aktív tag

A szolgáltatónál, jelen esetben a Vodafone-nál kellett aktiváltatni.

(#1785) MadMancs válasza nokia3650365 (#1784) üzenetére


MadMancs
veterán

De azt hogy? Összesen 2 5G képes csomag van, amikkel ha rendelkezel alapból aktív 5G. Többinél csak a boosterrel ami horror áron amúgy se éri meg. Szóval hogy értem hogy aktiváltatni kellett? Mihez és miért?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1786) snots válasza MikeWazowski (#1782) üzenetére


snots
tag

Most kiváncsiságból megnéztem, de igazából azt leszámítva, hogy lényegesen gyorsabb, illetve alacsonyabb a késleltetése, kb. ennyi. Felsorolnak még egy fél mázsa dolgot, mint távoli műtétek, meg önvezető autók, de ez mind arra vezethető vissza, hogy gyorsabb és alacsonyabb a késleltetése (van még némi hálózati prioritizálás is, de szerintem ez az átlag halandót nem érinti). :)

Van bármi olyan még az 5g-ben, amitől tudni kéne? Illetve valóban van az átlag ember számára olyan haszna, ha csak mondjuk hétköznapi dolgokra használja a telefonját és nem agysebél valakit távolról mondjuk Kairóban, vagy nem akar atomrakétákat indítani? Ezt most komolyan kérdem. Mindig jó a gyorsabb internet, alacsonyabb latency-vel, nem erről van szó, de azt írod, hogy nem csak ez az előnye.

Egyébként szerintem az egyszeri embernek kb. olyan dolgokkal kapcsolatban lehet érdekes az 5g, mint mondjuk a játék streaming szolgáltatások, ahol pont a fent említett két dolog fontos.

(#1787) Teal'C válasza MikeWazowski (#1782) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem a készüléknek a hibája hogy nincs 5g hanem a voda adja plusz pénzért és aktiválja. Illetve vannak 5g csomagok csillagos árral.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1788) VIBO


VIBO
őstag

Újpest most. Nálatok?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1789) Teal'C válasza VIBO (#1788) üzenetére


Teal'C
addikt

4g+ Telenor! Annyi ra jó az 5g cukrot neki ;]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1790) MikeWazowski válasza Teal'C (#1787) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ezt nem tudtam. :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1791) MadMancs válasza snots (#1786) üzenetére


MadMancs
veterán

A másik nagy előnye hogy nem mindenki 5G hálón lóg, nem annyira leterhelt mint 4G. Ez se száguld, de legalább használható, ami az általános B20 4G ről nem mondható el.
Székesfehérvár n28:

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1792) Teal'C válasza MadMancs (#1791) üzenetére


Teal'C
addikt

Az 5g nek pont az lenne a lényege hogy szinte mind1 mennyien lógnak rajta. Nem tudom te merre laksz de én semmi kivetnivalót a 4g hálózatban sem voda sem telenor hálózatban. Pedig járom az országot heti 2-3 alkalommal.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1793) MadMancs válasza Teal'C (#1792) üzenetére


MadMancs
veterán

Közép Dunántúl. 23000 lakosú város. Voda 4G lakhelyemen pont ok mióta van B3 is, telenor nem éri el 1mbitet se le se fel, B20 only.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1794) Teal'C válasza MadMancs (#1793) üzenetére


Teal'C
addikt

Én ezt értem de ettől még az 5g nem jobb csak neked az elérhető. Gondolom ha jó lenne a 4g nállatok minden opción te sem preferálnád az 5g-t mert minek. Amúgy egy 3g H+ 10mbit el is jobban járnál mert az 5g jobban maszírozza az aksit.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1795) MadMancs válasza Teal'C (#1794) üzenetére


MadMancs
veterán

Dupláztam, sry.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1796) MadMancs válasza Teal'C (#1794) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálunk nem érhető el 5G, most szomszéd városban vagyok. Igen 3G is elég lenne, de az meg meríti telót nem kicsit. Viszont alföldön sok területen jártam ahol 2G és 4G van. 4G harmatos B20 al. Na ilyen helyeken nem ártana 5G.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1797) Teal'C válasza MadMancs (#1796) üzenetére


Teal'C
addikt

Ilyen helyeken pont nem lesz. Mart elég combos a kiépítés és ugye gyenge a hatósugara.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1798) MadMancs válasza Teal'C (#1797) üzenetére


MadMancs
veterán

Attól függ, jelenleg több a 700Mhz es háló mint a 3,6Ghz. Ha ezzel folytatják jelenlegi tornyokkal is lefedhető 5G vel mint most 800Mhz en 4G. Jó szágdozni nem kell, de legalább eloszlik a terhelés a 2 hálózat között.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1799) Gee_-


Gee_-
tag

Beszéltem a Samsung szervizzel, 130k-ért cserélnek kijelzőt amibe benne van az akkumulátor, keret és a kijelző.

Mivel csak esztétikai hiba és nem tört be teljesen a kijelző azt beszéltem az ügyfélszolgálattal hogy várjak a cserével egy évet vagy 1,5-et és akkor érdemesebb cserélni mivel akkor legalább kapok egy új akkut és nagyobb értelme van a cserének.

Még azt javasolta hogy előszokott fordulni a kijelzőnél hogy egyik napra a másikra megadja magát és nem fog bekapcsolni ezért mindig csináljak backupot.

A garanciális javításra azt mondta hogy ha tönkre megy valami a telefonba és nem függ össze a kijelző törésével akkor azt úgy szokták megoldani hogy a kijelzőt önköltségen én állom a garis javítás meg garanciába megcsinálják.

Esetleg valami jó fóliát tudtok ajánlani amit Budapesten fel is raknak az üzletbe szépen?

(#1800) Gee_-


Gee_-
tag

Sajnos nem tudom módosítani a előző hsz.-t
olyan fólia érdekelne amihez nem használnak folyékony ragasztót csak ráragasszák a fóliát és kész, jó lenne olyan hely ahol ezt fel is rakják.
A mobil outfittert néztem de ők nem tudják vállalni az apró repedés miatt ahol az ütést érte a telefon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.