Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-09 13:37:02

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Tin válasza snots (#1700) üzenetére


Tin
veterán

Ja, amit én vettem, az eltakarja a lencséket is, szar. De az Note20.

[ Szerkesztve ]

(#1702) Mardel válasza Tin (#1699) üzenetére


Mardel
őstag

Nincs kivágás, az egész kamera szigetet lefedi üveggel a lencsékkel és a vakuval együtt.
A lencsék, vaku előtt nem színezett az üveg természetesen.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1703) snots válasza Mardel (#1697) üzenetére


snots
tag

Ha volt neki füle, akkor az a porvédő fólia, azt lényegében a szél lefújja a készülékről. A második fóliát már meg kell egy minimálisan kaparni (már amíg nem magától jön le), hogy lejöjjön. Kamera lyuk kivágás mindkettőn van (a porvédőn és a gyári védőfólián is).

Egyébként egy kicsit megtúrva a google-t, dumálgatnak erről a samsung US fórumában is, meg más weboldalakon is. Ahogy már leírtam sokszor, annyira passzentosan van felrakva a második fólia, hogy sokan észre sem veszik, hogy rajta van (aztán közlik, hogy nekik nincs), szerintem leginkább a front kamera simogatásával (aminek valószínűleg a front kamera is örül) lehet kideríteni. Ha nincs síkban, akkor ott a gyári védőfólia, ha síkban van, akkor csak Gorilla Glass-os van. Ha az ember nem akar rá venni + fóliát/üveget, akkor én fent hagynám, majd lejön magától, amikor akar, valamit biztos véd. Az egyetlen kérdés az, hogyha plusz fóliát/üveget akar felrakni az ember, akkor leszedje-e, illetve okozhat-e gondot (pl. ujjlenyomatolvasásnál), ha fent hagyod.

Nem emlékszem, hogy ki volt a T-Max dome glass-os kolléga, akinek utána gondja volt az ujjlenyomatolvasással, de ha olvassa ezt, akkor érdekelne, hogy pl. ő leszedte-e előtte a második, gyári védőfóliát. A dome glass-ok valószínűleg valamivel vastagabbak mint az átlagos plusz képernyőfóliák és könnyen elképzelhető, hogy ott már tud gondot okozni a + 1 fólia.

(#1704) snots válasza Tin (#1699) üzenetére


snots
tag

Ja, ezt lehet félreértettem. Kamera lencséknél? Te valamilyen hátulra felrakató dologról beszélsz? Mert én a kijelzőre felrakandó dome glass-ról, ott meg egy kamera van csak.

Egyébként ha már felmerült a téma, használ valaki olyan üveget, ami a hátsó kamerákat védi? Érdemes olyat? Én tartok tőle, hogy ronthatja a képminőségét a fényképeknek/videóknak.

[ Szerkesztve ]

(#1705) Mardel válasza snots (#1704) üzenetére


Mardel
őstag

Amikor írtam, hogy milyen tokot vettem utána írtam, hogy hátulra vettem a kamera szigetre egy fekete üvegfóliát.
P10 Plusal fotóztam, szerintem semmit nem ront a képminőségen, tiszta üveg van a kamera előtt. [kép]
A kijelzőre meg a Nascar autók ablakait is védő ClearPlex fólia került. [link]

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1706) snots válasza Mardel (#1705) üzenetére


snots
tag

Bocs, nem olvastam elég figyelmesen akkor. Ez a ClearPlex elég jó cuccnak néz ki.

(#1707) Capella válasza snots (#1694) üzenetére


Capella
senior tag

Már tényleg meg vagyok keveredve, avagy fogalmam sincs, hogy hány fólia van rajta.
Az biztos, hogy nem szedtem le egyet sem a kijelzőről. Nem utalt rá semmi, hogy kellene. Van rajta egy védőfóliának látszó tárgy, a kameránál kivágással. Nem ér teljesen a görbületre az üveg széléig. Ezt le kellene kapni róla? :F
Alatta lenne egy valamivel profibb, vékonyabb(?) másik fólia?
Te már egy második fólia fölötti csomagolási védelmet is említesz, ha jól értem. Ilyen nekem nem volt.
A Vodától vettem, de ez nem hiszem, hogy számít. Valószínűleg ugyanonnan ered mindegyik, talán a Bravophone hozza be.
Azt nem akarom, hogy ne legyen rajta semmi, ezért addig nem venném le ezt a felső réteget, míg nem lesz valami védelmem helyette. Tempered glasst szoktam használni, bár annak is vannak nyűgjei. Kellene valami jó full glue-s nagyon vékony üveg rá. Majd beindulnak a gyártók egyre jobban, addig meg ráérne ez a gyári, ha már rátették.
Vagy a másik az UV-s ragacsos, de azelőtt olvastam másik fórumokban, hogy sokaknak viszonylag hamar felvált a széleken, meg azért kicsit tartok a folyadéktól, mi hogy kenődik össze, és hogy sikerül. Az ujjlenyomat olvasónál is vigyázni kell vele. Elvileg pedig ez lenne a legjobb megoldás.

(#1708) Mardel válasza Capella (#1707) üzenetére


Mardel
őstag

Ebben a videóban látni. [link]
Ahogy fogja a kezében 1 perc 20 mp-nél, a telefon jobb felső sarkán van a kis fólia darab ami a lehúzást segíti.
Levette aztán elkzedte a karc tesztet, közben mondja, hogy 2-3 közötti jelölésnél lévő karc műanyag anyagra utal.
Utána lehúzza a 2. fóliát.
Ha nem volt fül az első fólián, akkor csak az az 1 volt a telefonon.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1709) Ateszpapa válasza gilfoyle (#1698) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nem fog menni.
Odinnal felrakod a DBT- romot, máris a legfrissebb rendszert használod. :)

(#1710) snots válasza Capella (#1707) üzenetére


snots
tag

Van rajta egy védőfóliának látszó tárgy, a kameránál kivágással. Nem ér teljesen a görbületre az üveg széléig. Ezt le kellene kapni róla?

Az a második fólia, vagy gyári védőfólia (mindkét név jó, ugyanaz a kettő). Alapból leszedni nem kell, én csak a saját véleményemet tudom mondani ezzel kapcsolatban, miszerint, ha veszel rá külön szuper golyóálló fóliát/üveget, akkor én a gyári védőfóliát leszedném, mielőtt azt felrakom/felrakatom, tehát az új szuper fóliát/üveget én közvetlenül a Gorilla Glass-ra raknám. Ha nem (vagy amíg nem) veszel rá külön szuper védőfóliát/üveget, akkor nincs értelme leszedni, teljesen jó, csak az nem arra való, hogy ütésálló legyen. Egy eléggé minimális karcállóságot biztosít a (majdnem) szuper Gorilla Glass Victus fölött.

(#1711) Tin válasza Mardel (#1702) üzenetére


Tin
veterán

Akkor üdv a klubban. Becsillanások, közelinél elmosódik a kép széle, a lámpák fénye meg olyan lesz, mintha szétfolyna.

(#1712) Tin válasza snots (#1704) üzenetére


Tin
veterán

Igen, hátsó kamera védőről beszéltünk és NE vegyél olyat, ami takarja a lencséket.

(#1713) Heyman válasza snots (#1676) üzenetére


Heyman
aktív tag

Meg tudnád mondani, hogy honnét rendelted a Whitestone-t? Nézegettem itthoni boltokat, de azt írják, hogy csak 1 db van a csomagban...

(#1714) snots válasza Heyman (#1713) üzenetére


snots
tag

Nem tudom, hogy mennyit segít, de én innen:

https://www.mobilefun.co.uk/whitestone-e-jig-samsung-galaxy-s21-ultra-full-cover-screen-protector-83548

Egyébként ha nézel youtube videókat róla, akkor abban is említik, hogy kettő van benne. Szóval hacsak ki nem szedték, amit azért csak nem, akkor kettő van benne.

Megnéztem közben, a dobozon nem említik, hogy kettő van benne.

[ Szerkesztve ]

(#1715) Heyman válasza snots (#1714) üzenetére


Heyman
aktív tag

Köszi szépen! Ránézésre ugyan az amit itthon is árulnak. Teszek egy próbát aztán majd kiderül :D

[ Szerkesztve ]

(#1716) snots válasza Heyman (#1715) üzenetére


snots
tag

Kettő lesz abban, ne aggódj. Nem tudom, hogy hol nézed, de pl. itt is, a harmadik kép jobb szélén ott a 2 üveg. Én meg vagyok vele elégedve amúgy és úgy nézve, hogy kettő van benne, igazából nem annyira drága.

https://aashop.hu/termek/whitestone-dome-glass-galaxy-s21-ultra-kijelzovedo/

(#1717) Capella válasza snots (#1710) üzenetére


Capella
senior tag

Lassan kezd helyreállni a dolog. Akkor nekem nem volt rajta két fólia, csak egy.
Olyan fóliadarabos lehúzás segítő, amit Mardel is írt, az nem volt.
Ezt a gyárit nyilván nem szedem le, amíg nem lesz meg az új védelmem rá, vagy ez még bírja.
A Clear View tok úgyis védi a kijelzőt a zsebemben, inkább a kvarc és egyéb szemcsék miatt kell az edzett üveg majd rá, amik a fedél alatt súrlódhatnak.
De védhet a tempered glass kicsit többet is. A Note8-at leejthettem a sarkára, és szerencsére csak a Nillkin üveg repedezett meg kis részen, de még így is simán használható, leszedni sem kellett.
Az előrendelés miatt nincs még akkora választék, a tokra is várni kellett, ezért is akarom kihúzni így minél tovább gyári fóliával.
Ha meglesz az üveg, fel sem merült, hogy alatta maradna a Samsung fólia. Természetesen a Gorilla Glassra kell felrakni.

(#1718) kengyel válasza Capella (#1717) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akár hogy nézegettem, nekem is egy fólia van rajta. Nem szedem le róla, még nem találok jó alternatívát, pedig alul oldalt levált. Jól véd ez a gyári ütésálló tok, de a fóliám bánta.

[link] ezt vettem feketében.
Egy [link] ilyen tokot rendeltem, ezt használtam az előző telefonokon. Nem bántotta a fóliát, és jó a védelme is.

kengyel

(#1719) nokia3650365 válasza Mardel (#1705) üzenetére


nokia3650365
aktív tag

Nem tudom, van e s-pened, használsz-e, de az érdekelne, hogy nem hagy e nyomot a Clearplex fólián?

(#1720) Gajho válasza Mardel (#1702) üzenetére


Gajho
csendes tag

Én is beszereztem a Spigentől kameravédőt és hiba nélkül raktam fel rá. Viszont amint picit ujjlenyomatos lesz már jelzi a telefon,hogy tisztitsam meg ,vagy azt hogy van valami a kameránál.

Nem érzel képminőség romlást?
Nagyon gondolkozom, hogy rajta hagyjam-e mert szerintem nem szépek a képek főleg zoommal.
(Mármint remélem hogy nem alapból csak ilyet tud a telefon :D )

(#1721) TODI1111 válasza Gajho (#1720) üzenetére


TODI1111
addikt

Bármilyen fóliát teszel a kamerára az mindig rontani fogja a képminőséget.

(#1722) csakaloki2


csakaloki2
csendes tag

sziasztok, megcsinaltam a factory resetet, hatarozottan jobb az akkuidom, a toltesi sebessegem is, es kamera kozben se forrosodik fel (annyira)

ugyhogy ugy fest ügyem megoldva, koszi szépen

további szep napot

(#1723) TODI1111 válasza csakaloki2 (#1722) üzenetére


TODI1111
addikt

Lehet, hogy engem azért szoktak elkerülni ezek az anomáliák, mert évek óta azt csinálom ha veszek egy új készüléket, hogy amint kiveszem a dobozból kap egy factory resetet majd miután belaktam egy wipe cachet.

(#1724) meszimark válasza ollie (#1641) üzenetére


meszimark
tag

Nekem is ezt írja, amikor megkaptam a telefont felraktam az új ROM-ot és azóta is ezt írja.
Kénytelen voltam Smart Switch-el frissíteni a telót, ekkor felraktam AUAC verziót, de ez a frissítés kalandos volt, megállt az egész 48%-nál, 1 órán át nem csinált semmit, ekkor kénytelen voltam lehúzni, teló átlépett emergency módba, sajnos ott is megállt ugyan ennyi százaléknál. Na, akkor már gondoltam, hogy banyek, küldhetem a szervízbe a telót, de gondoltam kipróbálom a másik gépen, szerencsére ott végigment.

Haverom is frissítette Smart Switch-en keresztül, de neki meg Download módba bugolt be teljesen, nem lehetett onnan kilépni. Vihette Pesten a Kökibe, ott megoldották, teljes újratelepítést kapott, azóta le tudja kérdezni a frissítéseket. Nem tudom, hogy ezek után én be akarom-e vállalni a PC-s frissítést...

De így se jó, hogy nem kapom meg a frissítéseket...

Samsung Galaxy S4 LTE -> Samsung S7 Edge -> Samsung S9+ DS -> Samsung S21 Ultra, Acer Predator 15 G9-591-73C2 (i7 6700HQ, 16GB RAM, GTX 970M, 256GB SSD + 1 TB HDD), Thecus N7700 NAS (3x1TB HDD, 2 TB HDD)

(#1725) cotag válasza nokia3650365 (#1719) üzenetére


cotag
senior tag

Clearplex az olyan, ha felrakod akkor két nap és ragyás hatású a kijelző sajnos...
Nagyon nem szép..
De gondolom lesz aki megerősít ebben.

(#1726) ollie


ollie
MODERÁTOR

Odint honnan tudok biztonságosan letölteni, ahol biztos nem vírusos?

***

(#1727) Foxbat72 válasza ollie (#1726) üzenetére


Foxbat72
újonc

Innen: [link]

(#1728) dkovizoli válasza Foxbat72 (#1727) üzenetére


dkovizoli
addikt

én is pont ezt akartam :) :)

(#1729) ollie


ollie
MODERÁTOR

Köszi nektek!

***

(#1730) Gee_-


Gee_-
tag

Valaki már cserélt kijelzőt a telefonján? Sikeresen földet ért ma és egy hajszál repedés lett a kijelző sarkán.

Mennyibe fog ez kerülni várhatóan ha Samsung szervizbe cseréltem? Csere után a garancia élni fog tovább a telefonon? Hány napig szokott tartani egy csere? Melyik szervizbe vigyem?

Érdekelnének a tapasztalatok, idáig még egy Samsung telefonom se törtem össze.

(#1731) ollie válasza Gee_- (#1730) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

100 ezer Forint körül lesz. Csak 2 éves árlistát találtam, így az S10-ek a legújabbak rajta, de már ott is majdnem 100k volt az S10+ kijelző cseréje.
A garancia csak akkor marad meg, ha hivatalos szervizben cserélteted. Nem hivatalosban sem spórolnál sokat, szerintem olyan 10-20k-t. De még az sem biztos, hogy maszekban olcsóbb lenne, mert találtam szervizt, ahol S20U kijelzőp csere 125k, hivatalosan meg 99k.
Időben 1-2 hét, ha SES-be viszed, ha közvetlenül a szervizbe, talán 1-2 nap.

mod: 1 évvel újabb lista (S20U 99k)

[ Szerkesztve ]

***

(#1732) Ateszpapa válasza Gee_- (#1730) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szerintem te vagy itt az első aki össze is törte.
Samsung márkaszervizbe vigyed mindenképp, akkor folytatódik a garancia is.
Nem lesz olcsó megoldás, 100ezer körül tuti.
[link]

(#1733) Gee_- válasza Ateszpapa (#1732) üzenetére


Gee_-
tag

Sejtettem hogy első vagyok a sorba...
Én 100-130k közé gondolnám a kijelző cserét, ennél többet már sajnálnék.

Igazából ami zavar hogy a kijelző nagyon apró repedés van, alig látszik de zavar, ha rendesen betört volna a kijelző akkor legalább lenne értelme a cserének.

Lehet csak üveget cserélni rajta ha a kijelző panel sértetlen? Vagy ez egybe megy?

Holnap írok az Oktogonon lévő Samsung szervíznek.

(#1734) ollie válasza Gee_- (#1733) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hivatalos szervizben egyben megy csak (a kijelző egybe van ragasztva az üveggel). Hallottam magyar szervizről, ahol meg tudják oldani, hogy csak üveget cseréljenek, de ahhoz előbb be kel tudniuk szerezni hibátlan kijelzőt a telefonhoz, ami valszeg nem lesz egy jó darabig, mert a Samsung nem árul üveg nélküli kijelzőt. És amúgy az sem sokkal olcsóbb. Na meg nem is vagyok biztos benne, hogy hajlított kijelzőnél megoldható, hogy sérülés nélkül eltávolítható legyen az üveg (valszeg nem). Mindenesetre garancia időn belül csak a hivatalos szerviz ajánlott, különben elveszted a 3 év garanciát, és a vízállóságot is nagy valószínűséggel.

[ Szerkesztve ]

***

(#1735) Tiger. válasza ollie (#1731) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ki van zárva, hogy 100 körül legyen, a telefon közel 500 eft a kijelzo általában az ár 70%-at szokta kitenni.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1736) Gee_- válasza ollie (#1734) üzenetére


Gee_-
tag

Feltétlen csak eredeti szervizben gondolkozom.
Keretet is cserélnek a kijelzővel vagy csak a kijelzőt vajon?

(#1737) Gajho válasza Gee_- (#1733) üzenetére


Gajho
csendes tag

Ötlet: nálam volt olyan telefon amin hatalmas karc volt, de raktunk rá üvegfóliát és bárhogy néztük nem látszott a karc.
Ha nem vészes lehet hogy nálad is "megoldja" a problémát

(#1738) ollie válasza Tiger. (#1735) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem igaz. Az S20U kijelzőcseréje 99 ezer Forint, ami nagyon messze van a telefon árának 70%-ától. Sőt akkor is ennyi volt, amikor kijött a telefon a piacra félmilliós áron.

***

(#1739) Sirandrish válasza ollie (#1738) üzenetére


Sirandrish
legenda

Asszony P30Pro-jába 80ért cserélték a kijelzőt, pedig nagyon nem 120K volt a teló :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1740) TODI1111


TODI1111
addikt

[Ez] nem hivatalos szervíz és 119 900 Ft a kijelzőcsere.

(#1741) brazor


brazor
tag

Itt van az amcsi árazás. Ez alapján az a 119 900Ft-os ár reális lehet

Más:
Lassan két hete e-mailezgetek a Samsunggal a budsok garanciája miatt, hátha... A promóció leírásában a 3.9 illetve 3.10 bekezdések miatt, nem kötelesek és nem is adnak garanciát a budsok mellé. Akármit írnak a fogyasztóvédelem weboldalán, esetleg, ha többen próbálkoznánk.
Majd, ha idehaza is törvényhez kötik, addig pedig marad így :(((

[ Szerkesztve ]

"Have you ever seen a man this rich? This broke? This lost in the smoke? Please pray for me"

(#1742) TODI1111 válasza brazor (#1741) üzenetére


TODI1111
addikt

Ha valamiért nem fizetsz (ajándék) arra nem kötelesek garanciát adni. Ezt tudomásul kell venni.

(#1743) Sirandrish válasza brazor (#1741) üzenetére


Sirandrish
legenda

Remélem nem szarik be, ha már én leszek olyan fasza gyerek, és nem adom el az első adandó alkalommal :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1744) ollie válasza brazor (#1741) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Garanciát nem kötelesek adni ajándékra. Már tavaly sem adtak sajnos.

***

(#1745) dkovizoli válasza Gee_- (#1733) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én tavaly nyár végén cseréltettem az s10+-ba. Majd kerek 100ezer volt. Ebben benne volt a keret , akksi, hátlap(kerámia) és kijelző a munkadíjjal együtt. Tmx csinálta hivatalosan, futárral küldve oda-vissza. KB egy hét alatt visszaérkezett. De gondolom ez kicsit drágább lesz. Biztosítás nincs rajta?

(#1746) brazor válasza TODI1111 (#1742) üzenetére


brazor
tag

Mivel más országokban jár a gari, ezért kicsit nehezen emészthető ez nekem, de hát nincs mit tenni..

#1743 Sirandrish: Az első 17 napon, ha problémád van vele, akkor még visszaküldheted, és cserélik. Valószínüleg nálam az első 17 napon komolyabban lesz használva, ha nem bírja, megy vissza, ha pedig bírja, akkor megy tovább.

"Have you ever seen a man this rich? This broke? This lost in the smoke? Please pray for me"

(#1747) Gee_- válasza Gajho (#1737) üzenetére


Gee_-
tag

Ezzen az ötleten én is gondolkoztam, de gondolom ez után akkor nem vízálló a telefon....

És ha esetleg bármilyen garanciális javításra kerülne a sor, számít e hogy repedt kijelzővel adom be gariztatni?

Holnap kérek ajánlatot majd megírom nektek menynibe fog kerülni.

Ha szeretnétek szívesen készítek képet ha meg szeretnétek nézni egy törött ultrát. :D

S8 telefon óta samsungot használok tokok és fóliák nélkül, picit úgy érzem ideje volt hogy valahogy megszívjam.....

(#1748) HaliGab23 válasza Gee_- (#1747) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Na hadd lássuk!

Én a Note10+ telómat ejtettem le kétszer. Vagyis nem leejtettem, hanem ugyanabból a melegítő felsőmből esett ki, a hátlapja tört el, de engem nem izgatott.
Kijelző lehet más tészta lenne..

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1749) TODI1111 válasza Gee_- (#1747) üzenetére


TODI1111
addikt

"És ha esetleg bármilyen garanciális javításra kerülne a sor, számít e hogy repedt kijelzővel adom be gariztatni?"
Igen számít. Az esetek 99%-ban elutasítják a garanciális szervízelést a fizikai sérülésre hivatkozva.

(#1750) Gee_-


Gee_-
tag

Elég nehéz volt hogy jól látható legyen de a vaku segített.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.