Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-09 13:37:02

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) ShadowLac válasza juuzer (#8991) üzenetére


ShadowLac
addikt

Kijelző is sokkal gyengébb.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#9002) dkovizoli válasza vlesi69 (#9000) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nos, s10 sorozat óta hazánkban nincs a telenornak és a vodafonnak saját szoftvere. Így ők a független magyar( XEH) firmwaret kapják, méghozzá a samsung szervereiről, nem a szolgáltatótól. A telekomnak volt még mindig sajátja TMH jelöléssel. Itt a 21-es sorozatnál már ők is variáltak valamit, mintha ők is az OXM csoport szoftverét használnák, de amit láttam, abban még mindig volt TMH jelölés is. Viszont a sok gsm boltos készülék mindenféle régióval forgalomba került, így náluk akár elődordulhat az is, hogy késik vagy akár az is, hogy nem kapnak.

(#9003) MadMancs válasza dkovizoli (#9002) üzenetére


MadMancs
veterán

Voda S20 még VDH szoftveres volt. S21 már XEH el jött.
Telekom még S21 el is TMH.

TeleYettellel nincs tapasztalatom.

Egyébként VDH és TMH is OXM csoport, de ez teljesen mást jelent.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#9004) dkovizoli válasza MadMancs (#9003) üzenetére


dkovizoli
addikt

Lehet, hogy most már az lett mindkettő. De a 21 előtt a TMH az ODX csoportba tartozott. A VDH sem volt az OXM csoport tagja. Ahogy anno a PAN egyikbe sem tartozott.

[ Szerkesztve ]

(#9005) Capella válasza MadMancs (#9003) üzenetére


Capella
senior tag

A Telekomnál volt egy csavar, egy kitérő.
A Note8-at XEH szoftverrel adták. De mintha mindkettő
lett volna XEH is, és TMH is. Én XEH-hel vettem náluk anno.
Azután az újabb készülékeknél visszatértek a TMH-ra.

(#9006) iceQ!


iceQ!
addikt

XID-re is megérkezett a csoda ápdét.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#9007) glacious válasza Capella (#9005) üzenetére


glacious
addikt

Lehet véletlen, nekem a vezetékes előfizetés mellé adták XEH-val az A40-et, mobil előfizetés mellé pedig TMH-val.

(#9008) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Használjátok a fényképezésnél a heic formátumot?

Meg tudja ezt jeleníteni valami program Win10 alatt, vagy mindig konvertálni kell a képeket jpg formátumra?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9009) kchris78


kchris78
veterán

s21Ultrat eladni, nehogy visszalépjen valaki. már elég szépen esett az ára, már nem érdemes megválni tőle. nagyobb a használati értéke kb.. ahhoz képest hogy mennyibe kerül egy közepes új telefon.

(#9010) Ateszpapa válasza kchris78 (#9009) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Eszemben sincs eladni.
Számomra jobb mint az S22U
:)

(#9011) MadMancs válasza Donki Hóte (#9008) üzenetére


MadMancs
veterán

Heic/hevc kodeket töltsd le Microsoft Store ból.
Utána már rendesen működni fog.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#9012) kchris78 válasza Ateszpapa (#9010) üzenetére


kchris78
veterán

volt egy hsz hogy A-sra váltana.

(#9013) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok,

[EZ] mennyire lehet kompatibilis az S21U-val?

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#9014) dnelb válasza -Maci- (#9013) üzenetére


dnelb
veterán

ott van 1000 értékelés, rakd be Google fordító és olvasgasd. Van is egy olyan akinek megy s21u-val. S pen funkciók a kérdés de hátha írnak arról is.

(#9015) -Maci- válasza dnelb (#9014) üzenetére


-Maci-
őstag

Jogos!
A kommentekig nem görgettem le... :))

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#9016) juuzer válasza ShadowLac (#9001) üzenetére


juuzer
addikt

Annyival? Oké, tudom, hogy vagy 60 vagy 120Hz, de ez számítana annyit?

(Elengedtem, csak kérdezem.)

Vamos a la playa.

(#9017) sixpak válasza juuzer (#9016) üzenetére


sixpak
nagyúr

Felbontás, 4,6M pixel, nem 2M, fényerő, ilyenek....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#9018) ShadowLac válasza juuzer (#9016) üzenetére


ShadowLac
addikt

Nem a 60 v 120.
Eleve a színek másabbak. Meg az egész gagyibb.. s21 fe , és s22 uktrával nezetm össze. Lányomnak van 52s 5g.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#9019) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Sziasztok.!
Egy komment, csak hogy meglegyen a topik.
Újra beneveztem egy 21 ultrába(És végre ezüst), de már snapis verzióba.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#9020) -Maci- válasza Elit3Zotya (#9019) üzenetére


-Maci-
őstag

Egyébként hsz. nélkül is el tudod menteni a topicot kedvencnek:K

No de welcome on board again!:B

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#9021) juuzer válasza ShadowLac (#9018) üzenetére


juuzer
addikt

Köszi, igen, ezekbe mondojuk nem gondoltam bele.

Vamos a la playa.

(#9022) Sumptuous válasza Elit3Zotya (#9019) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Felhasználó szemmel veszel észre valami különbséget az exynos-oshoz képest?

(Tudom, mik a különbségek, csak a személyes vélemény érdekel, nem a számok/adatok.)

(#9023) Elit3Zotya válasza Sumptuous (#9022) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Pár napja van meg és nem most volt már az exynos verzió sem(7 hónapja). Így annyira nem mondanám relevánsnak, de ami nekem egyértelműen jobb, az a kamera. De ez is egyedi preferencia kérdése. Kontraszt és részletbe egy picit jobb, este szerintem érezhetően főleg videó esetén. Nekem az exynos is tökéletes volt a minden napokban, de most egy mikro laggot sem észlelek, de gondolom már az exynos is ilyen a frissítéssekkel. Akku itt is brutális, főleg idle állapotban, konkrétan nem merül reggelig. Programok jobban vannak optimalizálva pl gcam szinte tökéletesen fut rajta. Lightroom full értékű, minden funkció támogatott(Raw HDR pl) Játszani nem nagyon játszok a Gensin-t próbáltam ami egyértelműen jobban fut, de nem tudom most milyen lehet exyn azóta. Ez sem a hűvösségéről lesz híres, de valamivel jobb játék alatt, minden napi használat közben, én egyiket sem érzetem melegnek. Ezelőtt Note 20 ultra volt snapdragon, és ott nagyobb volt a difi a 2 verzió között.

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#9024) juuzer válasza Elit3Zotya (#9023) üzenetére


juuzer
addikt

Én mondjuk mikrolaggot sose vettem észre. Egyedül akkor laggol a telefon, mikor pin-kód megadása után egyből akarok már minden appot megnyitni egy esetleges restartnál/vagy lemerülés utáni indításnál.

Akku mondjuk nekem nem acélos, nem is értem, de elengedtem. Sokat használom a telefont, szóval ez érthető is.

Vamos a la playa.

(#9025) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Hátha valakit érdekel. [link] Pár gcam kép, gyárival összehasonlítva SD-s 21 ultrán.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#9026) zelos válasza Elit3Zotya (#9025) üzenetére


zelos
aktív tag

Egy gcam linket kaphatnék? :))

(#9027) Donki Hóte válasza Elit3Zotya (#9025) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Be volt kapcsolva a HDR mindkét appban?

A gyári szoftverrel készített képek HDR-esnek tűnnek a GCam-os képek meg nem.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9028) zelos


zelos
aktív tag

Két másodpercig műkődik a gcam aztán lefagy.

(#9029) Elit3Zotya válasza Donki Hóte (#9027) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Igen be volt, hdr+ ba volt a gcam.

Exynos verzión annyira nem jó mint snapison, de van egy viszonylag jobb verzió. [link]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#9030) zelos


zelos
aktív tag

Nem kapom meg valós időben a messenger üzeneteket csak akkor ha megnyitom.

- ráraktam a soha "el nem alvó listára" de akkor se kapom meg
- aztán próbáltam akku használat "nem korlátozott" de így sem kapom meg
- feladatkezelőben is lelakatolva a messenger és a memória használatnál fel van véve a "kizárt alkalmazások" listára de így sem kapom meg az üzeneteket

Egy-két hete csinálja ezt..

Egyéb tipp valakinek :F

[ Szerkesztve ]

(#9031) -FreaK- válasza zelos (#9030) üzenetére


-FreaK-
veterán

App reinstall volt már? Illetve az engedélyek között mindent megkapott?

(#9032) zelos válasza -FreaK- (#9031) üzenetére


zelos
aktív tag

Megvolt igen, engedély egyedül az sms nincs megadva.

(#9033) zelos válasza Elit3Zotya (#9029) üzenetére


zelos
aktív tag

Hogy lehet innen letölteni, összevissza átirányítgat ..

(#9034) Pistike1985


Pistike1985
aktív tag

Sziasztok! Létezik valami megoldás arra hogy makró kép készítésekor használni lehessen a vakut? Bármilyen megoldás érdekel. Előre is köszönöm a segítséget!

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#9035) doooo válasza Pistike1985 (#9034) üzenetére


doooo
veterán

Tudtommal nem létezik. De okkal nem, egyszerűen beégne minden a képen, annyira közel lenne az erős fényhez, vagy teljesen kitakarná a vakut valami, ha már tényleg túl közel mennél.
Ugyanakkor lehet makrót csinálni kicsit távolabbról is, a főkamerát használva, nem az ultraszéles látószögűt (amire a kérdésedben céloztál, lévén csak annál a kameránál nem működik a vaku).

Kapcsold be a Pro módot, válaszd ki a főkamerát (W-jelzés), kapcsold be a vakut, majd a "FOCUS" feliratú részre bökj rá, majd arra, hogy "KÉZI" (azaz manuális fókusz), majd a megjelenő csúszkán tekerj le a "0.0"-ig, azaz a végéig, amikor is a lehető legközelebbre fókuszál a kamera (de természetesen tetszés szerint lehet variálni).
Majd amikor ez megvan, próbáld ki egy tetszőleges dolgon, nézd meg a vaku mennyire járható út ilyen közelről.
Nem mehetsz annyira közel, mint a másik kamerával, de mivel sokkal jobb minőségű képet készít, bele lehet kicsit vágni az elkészült képbe, és akkor így is "makrós" lesz a végeredmény (vaku nélkül is járható út ez; egyrészt szebben mossa el a hátteret a többi kameránál, másrészt nem is túl széles a látószög, tehát nem látszódnak olyasmik a háttérben, amik nem valók oda; például nem látszik az egész udvar, ha a kertben fényképeznél le valamit közelről).

[ Szerkesztve ]

(#9036) Pistike1985 válasza doooo (#9035) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Fura, mert anno Xiaomi Redmi Note 10 pro-ban és Mi 11 lite-ban is be lehetett kapcsolni a vakut folyamatos világításra így hihetetlen makrókat lehetett vele lőni. 🙁

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#9037) doooo válasza Pistike1985 (#9036) üzenetére


doooo
veterán

Itt sajnos nem lehet (ennek is megvan az oka).
De próbáld meg, amit mondtam (kapcsold be a RAW-fájlok mentését is a kamera-beállításokban, és akkor Pro módban mindig készül egy nyers fájl is, hátha az jobban sikerül az adott helyzetben).

(#9038) Pistike1985 válasza doooo (#9037) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Ok. Köszi a tippet!

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#9039) kovisoft válasza Pistike1985 (#9034) üzenetére


kovisoft
őstag

Én ezt most nem értem. Most csináltam egy makró felvételt vakuval a gyári kamera szoftverrel.

(#9040) h_benjamin válasza kovisoft (#9039) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Ha folyamat világít akkor jobb a fokusz sötétben gondolom ezért kellene neki.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#9041) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok
Szeretnék filmet ,zenét másolni a telefonra, de nem megy. Eddig soha nem volt ezzel gond, ezért nem gondolom ,hogy android probléma lenne. A dex is fent van már ,de így sem megy. Kiválasztom a csatlakozásnál a file másolást és itt elakad.
Ötlet?

Privire válaszolni illik.

(#9042) sixpak válasza kovisoft (#9039) üzenetére


sixpak
nagyúr

UW lencsénél nincs vaku, írja is ha rányomsz...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#9043) kovisoft válasza sixpak (#9042) üzenetére


kovisoft
őstag

De nem az a makró mód, amikor az 1x nagyítású lencsét választod ki, egy tárgyhoz közelíted az optikát, és erre megjelenik két sárga pötty a bal alsó sarokban? Ekkor vált át makró módba, és így lehet a legnagyobb nagyítást elérni. Ebben az üzemmódban pedig lehet használni a vakut.

(#9044) sixpak válasza kovisoft (#9043) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szerintem az UW lens való a makró fotókhoz.

De amit mondtál, azt még nem próbáltam. :R

Szerk.: a sárga pötty a fókusz segéd, vagy mi....
Ha eddig nem az UW lencsét használtad makróra, akkor próbáld ki, egészen új dimenziók fognak megnyílni.... :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#9045) kovisoft válasza sixpak (#9044) üzenetére


kovisoft
őstag

Pedig több helyen is azt írják, hogy a sárga pöttyök jelentik a makró módot. És csak 1x nagyítású kameránál kapcsolódik be. És én ezzel tudom a legnagyobb nagyítást elérni, nem a 0.6x-os lencsével.

(#9046) Elit3Zotya válasza kovisoft (#9045) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Mikor azt aktiválod, akkor átvált az ultra szélesre és digitálisan belenagyít egy picit aszem.
Nem is olyan régi frissítéssel került bele ebbe a módba az, hogy a vakut is lehessen használni.

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#9047) kovisoft válasza Elit3Zotya (#9046) üzenetére


kovisoft
őstag

Köszi az infót, akkor egy kicsit még körüljárom a dolgot. Tény, hogy látványosan ugrik egyet a képkivágás, amikor megjelenik vagy eltűnik a két sárga pötty.

(#9048) Elit3Zotya válasza kovisoft (#9047) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Ezt pl a szuper makróval csináltam.
[ 20220713-185523"> ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#9049) Sumptuous válasza kovisoft (#9047) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Próbáld ki az Expert Raw-ot is, azzal lehet 2x-es nagyítást adni a széleslátóhoz. Így ilyen képet lehet készíteni egy kávéskanalról:

Míg a sima kamera appal, fő (wide) szenzorral csak ilyet sikerült:

Persze a minőség erősen függ a megvilágítástól is, nappal könnyebb éles képet lőnni vele.

[ Szerkesztve ]

(#9050) Donki Hóte válasza kovisoft (#9045) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nahát, ezeket a sárga pöttyöket még sosem vettem észre :U

Mondjuk trükkös a dolog, mert általában ez a jel nincs ott, csak akkor jelenik meg, ha valmi közeli dolog van a kamera előtt.

A videóban a képernyő jobb oldalán megjelenő jelenetoptimalizáló kis "napocska" formájú jel nekem viszont nem jön elő, hogy kell azt előcsalogatni?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.