Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-09 13:37:02

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) TODI1111 válasza brazor (#1650) üzenetére


TODI1111
addikt

Nekem is úgy tűnik mintha javult volna. Aztán ki tudja lehet, hogy csak az újraindítás tett jót neki.

(#1652) adamklark válasza ollie (#1641) üzenetére


adamklark
senior tag

smart switch-el hogy lehet? nem nagyon merek minden félét telepítgetni meg törölni

(#1653) TODI1111 válasza adamklark (#1652) üzenetére


TODI1111
addikt

A smart switch a samsung gyári szoftvere. [link]

(#1654) adamklark válasza TODI1111 (#1653) üzenetére


adamklark
senior tag

azt tudom csak nem értem azzal hogy lehet a szoftver frissítési bugot megoldani, Odin leírást néztem de ha lehet máshogy csinálnám, nem tudok új telefont venni egy ideig ha ez behalna

(#1655) Teal'C válasza adamklark (#1654) üzenetére


Teal'C
addikt

Ha behal a szervízben 3 perc.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1656) adamklark válasza Teal'C (#1655) üzenetére


adamklark
senior tag

németorszagban vagyok most munka miatt és minden le van zárva szóval az nem opció :D, fizetés is kb 2 hónap múlva jött meg társai.. nem akarok kizarni magam netbankból stb.

(#1657) Capella válasza BusinessGuy (#1648) üzenetére


Capella
senior tag

Most kipróbáltam az ACR Pro-t és a Cube ACR-t egymás után, azonos hangerő beállítással.
Az ACR Pro az hangosabban vesz fel, vagy játszik le, ezért a hívott fél jobban hallható, de saját magamtól meg közben kicsit megsüketülök. :DDD
A Cube ACR halkabb, nehezebb a hívó felet megérteni, a saját hangom nagyjából rendben lenne.
A Cube ACR-ben van egy plusz, hogy a térképen is el lehet tároltatni, hogy hol történt a hívás. Ez nem rossz, plusz info, ha valakinek igénye van rá.
Viszont nem fizetnék elő a prémium szolgáltatásaira, pláne folyamatosan, de az nem is szükséges.

(#1658) dkovizoli válasza wong kok wah (#1649) üzenetére


dkovizoli
addikt

Hiába telepítesz nem eu romot, ha az aktív csc nem hajlandó változni és xeh marad. Eddig sem változott az aktív régió csak attól, hogy más romot raktál fel. Az elődökön (s8,s9,s10) is csak akkor változott ha az adott régiós sim kártyát is beraktad. Sőt, romot sem kellett flashelni, ha eleve oxm csoportbeli rom volt fent. Mint pl xeh, dbt, stb. Mert mind ugyanaz csak a sim régiója váltotta át az aktív csc-t. Így működött az izraeli vagy thai kártyával is. De itt marhára nem hajlandó erre.

(#1659) wong kok wah válasza dkovizoli (#1658) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Értem. Akkor csak a root maradt egyelőre...

(#1660) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Amúgy milyen bizniszt toltok ti hogy itt mindenki rögzítené a beszélgetést? Még soha eszembe sem jutott ilyen...
Mondjuk nem is vagyok drogbáról, sem beépített ügynök, sem semmi hasonló, lehet ez a baj :DDD

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1661) TODI1111 válasza wong kok wah (#1659) üzenetére


TODI1111
addikt

Képes lennél egy hívásrögzítő funkcióért rootolni ezt a készüléket? :F

(#1662) TODI1111 válasza Sirandrish (#1660) üzenetére


TODI1111
addikt

Vannak olyan helyzetek amikor jól jönne nekem is pedig én sem vagyok drogbáról, sem beépített ügynök. Amikor mondjuk különböző időpontokról folyik telefon beszélgetés és nem áll módodban jegyzetelni ( például vezetsz) akkor utánna ha visszahalgatod le tudod írni vagy emlékeztetőt beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#1663) Sirandrish válasza TODI1111 (#1662) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ilyet csak egy ügynök mondana ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1664) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Kösz srácok az infót.
Azért kár, idönként jó lenne.

Kint van a DBT G998BXXU1AUB6/G998BOXM1AUB6/G998BXXU1AUB6/G998BXXU1AUB6

Letöltöm és felrakom.
Ti próbáltátok már?

(#1665) MadMancs válasza Ateszpapa (#1664) üzenetére


MadMancs
veterán

9 körül telepítettem. Nem vettem észre semmi különösebbet.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1666) Pythoncobra válasza TODI1111 (#1662) üzenetére


Pythoncobra
tag

Nekem is ilyesmire kell sokszor.
Én úgy használom ilyenkor, hogy:
-- ...várom szerdán 27.-én fél kettőkor (mondja a másik fél visszahallgatáskor alig hallhatóan)
-- Rendben, köszi, akkor 27.-én szerdán fél kettőkor ott leszek, visszhall. (ez már visszahallgatva príma -- ha bizonytalan lennék, mit beszéltem meg az autóban)

(#1667) *RLaci* válasza Sirandrish (#1660) üzenetére


*RLaci*
addikt

Napi szinten kb 15-20 hívásom minimum van munkaügyben, jó dolog, hogy nem kell jegyzetelni, elég csak visszahallgatni ha nem emlékszem valamire.

[ Szerkesztve ]

(#1668) Sirandrish válasza *RLaci* (#1667) üzenetére


Sirandrish
legenda

Annyi nekem is van, de én hívás után felírom valahova ha jegyeznivaló van. Amúgy is sokkal egyszerübb megnézni mittomén 6-8 sornyi jegyzetet, mint 20x1-5 perc beszélgetést visszahallgatni hogy hol is és mit is mondtam :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1669) Ateszpapa válasza MadMancs (#1665) üzenetére


Ateszpapa
addikt

AUB3 feltünően merült, remélem javították.

(#1670) Teal'C válasza Ateszpapa (#1664) üzenetére


Teal'C
addikt

Reggel volt írva hogy van magyar OTA. Ezt meg este linkeltem. Nállam semmi baja nem volt az AUB3 nak sem. Mivel nincs 24 óra különbség a megjelenés között szoftveresen meg semmi ezért már felesleges játszani vele kivéve ha valami nagyon nagy gebasz van.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1671) *RLaci* válasza Sirandrish (#1668) üzenetére


*RLaci*
addikt

Kinek mi, nekem ennél egyszerűbb nincs, rábökök a névre és már hallgatom is.
Persze ha valaki össze-vissza kamuzik és már fingja sincs, hogy kinek mit rizsázott, annak jobb az irogatás. ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#1672) kengyel


kengyel
nagyúr

Eddig bírta a gyári fólia, a tok ki kezdte. Melyiket érdemes rá tenni ?
Köszi !

kengyel

(#1673) oAcido


oAcido
aktív tag

Sziasztok!

Ha TMH helyett XEH romot rakok fel abból adódna bármi gond? Knox nem ugrana?

Illetve home csc-vel maradnak meg a beállítások, igaz? Ezer éve nem használtam Odin-t.

(#1674) NoahM válasza kengyel (#1672) üzenetére


NoahM
junior tag

Milyen tokot használsz?
Én eredeti Samu bőrtokot és van egy jó 2-3mm a tok és a fólia között . Nekem tökéletes semmi gond idáig.

"Okos enged, szamár szenved"... Tudom mit? Igazad van...

(#1675) kengyel válasza NoahM (#1674) üzenetére


kengyel
nagyúr

Gyári ütésálló tok. Két alkalommal vettem ki belöle, az oldalán fel is kezdte.

kengyel

(#1676) snots válasza kengyel (#1672) üzenetére


snots
tag

Nekem is volt "mikrokarc" rajta, pedig flip-es tokban van a telefon. Nem különösebben lényeges, az tényleg egy darab műanyag volt, leszedtem én is. Minőségileg pont ugyanaz a kategória volt, amit bizonyos emberek pl. a távirányítón is rajta hagynak amíg le nem rohad 2 év múlva, természetesen az mindenkinek állampolgári joga.

Abból a szempontból volt hülye hasonlat, hogy ez a második fólia tényleg nagyon passzentosan rá van rakva, alapból nem babrálnám, csak amikor raktam rá a dome üveget, akkor nézegettem a fény felé és meglepett engem is, hogy van rajta mikrokarc. Egy légy rátüsszentett, vagy ilyesmi.

Ha az ember nem tervezi, hogy rak rá valamit külön, akkor az amúgy tényleg teljesen jó addig, amíg el nem kezd karcolódni, csak annyi a lényeg, ha elkezd, akkor nem kell meglepődni rajta.
Nem az a célja, hogy ne karcolódjon.

Én Whitestone dome glass-t raktam rá, bár kétségtelen, hogy az elmúlt x évben nem összpontosítottam annyira összesen, mint akkor amikor azt csináltam. :D De lényeg, hogy megvan, működik, ujjlenyomatot viszi, teljesen meg vagyok vele elégedve. Nem olcsó, de egy komplett dupla csomagot kap az ember, tehát minden kétszer benne van ami két teljes felragasztáshoz szükséges, ha esetleg cserélni kell. (2 dome glass, 2 (ez éppen három volt) UV ragasztó, 2 adag törlő, leragasztómatrica, stb.)

Itt van róla a videó, ha érdekel.

[link]

Gyári samsung flip-es tok van most rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1677) kengyel válasza snots (#1676) üzenetére


kengyel
nagyúr

Szerintem, ezen egy fólia lehet, többet nem látok. Nem szedtem le, majd dobok rá valamit.

kengyel

(#1678) snots válasza kengyel (#1677) üzenetére


snots
tag

A front kamera szélénél lehet nagyon könnyen észrevenni. Ha ott kicsit megsimogatod és nincs síkban a kamera, akkor van rajta második fólia, ha síkban van, akkor nincs.

Valamikor csatoltam ide egy fotót, amikor még ment a vagánykodás, hogy kinek van rajta második fólia, meg kinek nincs. :D

Amúgy az a legvalószínűbb, az eddigiek alapján, hogy régió, szolgáltató, akármi és az eladó szeme színétől függ, hogy van-e rajta második fólia.

[ Szerkesztve ]

(#1679) ollie válasza adamklark (#1652) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

PC-re telepíted (windows vagy macos), majd elindítod és rákötöd USB-n a gépre a telefont. Ez után automatikusan jelzi, hogy van frissítés. Bár nekem csak vagy ötödik alkalomra, miután rányomtam a gombra, kezdte el ténylegesen a frissítést valamiért, de működött.

[ Szerkesztve ]

***

(#1680) TODI1111 válasza kengyel (#1675) üzenetére


TODI1111
addikt

Nem tudom az enyémen hány fólia van de hála istennek még jól bírja. Gyári ütésálló tok van az enyémen is de volt már levéve mert egy S penes tokom is van és az is szokott rajta lenni.

(#1681) kengyel válasza snots (#1678) üzenetére


kengyel
nagyúr

Lehet hogy kettő van, mert nincs síkban.

kengyel

(#1683) MadMancs válasza Ateszpapa (#1669) üzenetére


MadMancs
veterán

Remélhetőleg. Bár nálam azzal se volt baj.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#1686) adamklark válasza ollie (#1679) üzenetére


adamklark
senior tag

köszi, úgy tűnik már tölti is

(#1687) Capella válasza kengyel (#1675) üzenetére


Capella
senior tag

A gyári tokból való kivétellel nagyon vigyázni kell, mert elég nehéz kibányászni. A Clear View-ból biztosan.
Nekem is elkezdett leválni a fólia a jobb felső sarokban, ahogy gyötörtem kivételkor, de viszonylag időben észrevettem, így sikerült visszanyomkodni a fóliát, egyetlen icipici, alig látható buborék maradt.
Nem tudom, hogy ez tényleg milyen fólia rajta, a "szuper" fóliát védő viszonylag gagyibb fólia, vagy ez lenne a fólia maga.
Mivel rajta van még, én nem látok a front kameránál egyéb eltérést, csak ezt a külső fóliát. Az meg elég látványos lyuk, némiképp érdes széllel.
Nem akarnám ledobni róla, míg ki nem derül tutira, hogy tényleg van alatta másik, mert ha nincs, akkor egyből kellene raknom rá valami védelmet.
Az ujjlenyomat felismeréssel elég rendszeres gondjaim vannak, úgyhogy lehet, hogy mégiscsak egy fóliát védő fólia ez. Akkor meg a Samsung rakhatott volna rá egy fület az eltávolításhoz, vagy valami infót, hogy le kell szedni.
De ha meg le kell szedni, akkor minek fúrtak rá lyukat??! :F

[ Szerkesztve ]

(#1688) Ateszpapa válasza MadMancs (#1683) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Már látványosan lasabban merül készenléti módban.
Eddig jó a ROM.

(#1689) Sirandrish válasza *RLaci* (#1671) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ezer éves mondás, de ma is megállja a helyét...
Akinek nincs esze...legyen notesze..
Ennyi a történet :))

Mellesleg neked kell rögzíteni a beszélgetést, nem nekem. Akkor most ki nem emlékszik? :DDD :P

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1690) VIBO


VIBO
őstag

Ezt a Romos változtatós dolgot nem értem mire jó. Elmondjátok? Miért nem jó az alap ami rajta van?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1691) *RLaci* válasza Sirandrish (#1689) üzenetére


*RLaci*
addikt

Te, azért jegyzetelsz. :P :D Nálam ez csak egy biztonsági játék, mert így az 50.-ben már van, hogy kihagy a vinyó :)

(#1692) TODI1111 válasza *RLaci* (#1691) üzenetére


TODI1111
addikt

+1.
50 körül már néha újra kell bootolni a rendszernek. :)

(#1693) ollie válasza VIBO (#1690) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Alapvetően jó a gyárilag rajta levő rom is. Némelyik szolgáltatóéval szokott lenni annyi probléma, hogy jellemzően később jönnek ki, mint a független rom, és az is előfordul, hogy kihagynak frissítéseket (bár ez akkor szokott előfordulni, ha a telefon már kint van a piacon egy ideje). Régiók között is eltérés van az update-ek megjelenési idejében, így pl van aki azért tesz rá más régiósat, hogy hamarabb kapja meg.

***

(#1694) snots válasza Capella (#1687) üzenetére


snots
tag

Van a kijelző, ami maga Gorilla glass victus, vagy mi a tök, ez jön azzal a karcállósággal, ami a durability videóban be lett mutatva (röviden, nem rossz, van jobb), e fölött kinek igen, kinek nem, a második fólia, a fölött pedig az a fólia volt, amit miután kivetted a dobozból, lekaptál a készülékről.

A Gorilla Glass nem egy fólia, az maga a kijelző anyaga. Azt vagy véded pluszban egy komolyabb fóliával/üveggel, vagy nem.

Nem kell leszedni, de a második fólia az nem egy erős fólia, talán a Samsung, vagy ők sem tudnák megmondani, hogy minek van rajta. Sok régióban, pl. amerikában nincs második fólia a készüléken, de ha jól értem, akkor Magyarországon sem mindenkinek volt, függően attól, hogy Vodás, Telefonor, akármis.

Röviden annyi a lényeg a második fóliával, hogyha látod, hogy megkarcolódott, akkor nincs pánik, leszeded, eldobod, illetve mielőtt felraksz valami komolyabb fóliát, az sem biztos, hogy arra kéne felrakni, mert látod, többeknek előfordult, hogy itt-ott kicsit elvállt már, illetve nem valószínű, hogy az ujjlenyomatolvasó örül a dupla fóliának. (volt itt valaki, akinek gondja volt az ujjlenyomatolvasással a T-Max dome glass felrakása után. Ő pl. leszedte ezt a fóliát előtte, ha volt?)

Továbbá ha védeni akarod magát a kijelzőt, akkor az a folia az nem megfelelő rá, az nem ad semmilyen ütés, vagy karcállóságot. Nekem is itt van még valahol, nem dobtam ki, egy vékony darab, gyenge műanyag. A srác konkrétan kettétépi a videóban.

[ Szerkesztve ]

(#1695) Mardel válasza snots (#1678) üzenetére


Mardel
őstag

Most nézem az enyémen is kettő volt.
Vagy 3 órája voltam a közeli mmben clearpex fóliát rakatni rá.
Szóltam a srácnak hogy rajta van még a gyári, de csak az elsőt szedte le.
Lehet ebből baj vagy a clearplex védi így is?

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1696) snots válasza Mardel (#1695) üzenetére


snots
tag

Ebből a szempontból hülyeség volt a Samsungtól a második fólia, mert leginkább csak erre jó, hogy összezavarja az embert, illetve a gyártónak erre fel kellett volna hívnia a figyelmet, hogy helló, van ám még egy fólia a telefonon (már ha éppen van).

Nagyon passzentosan fel van rakva a második fólia, már amíg tart, látod, hogy már 1 hónap után is vannak, akiknek kezd leválni. Ha az első leszedése alatt azt érted, ami közvetlenül a doboz kivétele után lényegében az ember kezében marad (még füle is van, hogy könnyebben le tudd szedni) és volt második fóliád, akkor a srác arra rakta fel neked a clearplex fóliát, tehát most jelen pillanatban kettő van a telefonodon.

Jó kérdés, hogy ez vajon befolyásolja-e, illetve ha igen, akkor mennyiben a külön megvásárolt fólia/üveg hatásosságát, mármint azt, hogy így a külön megvásárolt fólia/üveg nem a Gorilla Glass-hoz kapcsolódik, hanem ehhez a második fóliához. Én azt gondolnám, hogy nem különösebben, valószínűleg elég jó egységet alkotnak, ha nincs gondod az ujjlenyomatolvasással, akkor bizonyára jó lesz úgy is.

Dilemmáztam én is, hogy fent hagyjam, vagy leszedjem, mielőtt a dome glass-t felrakom, de mivel, mint említettem, egy nagyon apró karc már volt rajta, ezért nem volt kérdés (és itt azért megjegyezném, hogy szokásom vigyázni a dolgaimra (gyári flipes tokban van az első perctől kezdve a telefon), tényleg egy muslinca megnyalta és attól lett karcos) Valószínűleg az ujjlenyomatolvasó érzékelése miatt jól döntöttem, hogy leszedtem és nem hagytam fent, mert most így Gorilla glass + dome glass kombóm van és nem Gorilla glass + darab műanyag + dome glass kombóm, ami lehet, hogy már sok lenne az ujjlenyomatolvasónak.

(#1697) Mardel válasza snots (#1696) üzenetére


Mardel
őstag

Amit levett azon nem volt semmilyen fül hogy segítse a levételt, kamera felett ki volt lyukasztva.
De lehet csak a szemem káprázik így este, és csak az az 1 fólia volt rajta.
Én UAG Civilian tokot vettem rá, plusz hátulra a kamerákra egy Spigen üvegfóliát, szerencsére 2 volt a dobozban, mert csak a 2.-ra sikerült felrakni rendesen nem elcsúszva és nem ment alá szerencsére por, meg nem lett maszatos alatta.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1698) gilfoyle válasza VIBO (#1690) üzenetére


gilfoyle
őstag

Ahogy előttem is írta ollie, pont a frissítések miatt szeretném majd a TMH-t XEH-re cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#1699) Tin válasza Mardel (#1697) üzenetére


Tin
veterán

Üveg fólián van kivágása a kamera lencséknél, vagy azt is védi?

(#1700) snots válasza Tin (#1699) üzenetére


snots
tag

Enyémen van kivágás (Whitestone), valószínűleg a többin is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.