Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-09 13:37:02

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Szpisti válasza Plazmacucci (#9998) üzenetére


Szpisti
addikt

Én csak Gboard billentyűt használok minden telómon. Bátran ajánlom neked is!

(#10002) MadMancs válasza zelos (#10000) üzenetére


MadMancs
veterán

Az se indul el 13 alatt.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#10003) -Maci- válasza Plazmacucci (#9998) üzenetére


-Maci-
őstag

Nekem nem. Nem csinál semmit, ha az üres területre ütök.
Próbáltam megszivatni, de nem sikerült.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#10004) zelos válasza MadMancs (#10002) üzenetére


zelos
aktív tag

Az 1.1.1-es verzó megy 13 alatt, illetve xda-n van egy módosított 1.3.0, az is.

(#10005) MadMancs válasza -Maci- (#10003) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam sem.
A előtt picivel már A érzékel, de az előtt az üres területen semmit.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#10006) kali válasza Quqesz (#9993) üzenetére


kali
legenda

Abban a topikban túl sok a szakember és jön a nagy számok törvénye, nem láthatják egyformán a világot :DD Bizonyos esetekben nem is baj persze, már ha nem elfogultságról és hasonlókról van szó.
Manapság szinte minden csúcstelefonnak elég jó a kamerája, aztán az egyik x funkcióban jobb, a másik y-ban, olyat meg nem nagyon találni, hogy valamelyik mindenben jobb a többinél.
Nem vagyok profi fotós, részben más szemmel nézem a dolgokat, de nagyon szeretem az S21 U által készített fényképeket.
Igaz, ma átadtam a feleségemnek az S21 U-t, mostantól ő használja tovább, majdnem egy évet kibírt nálam, de ismét kell kicsit a másik oldal, az eltérő platform. De így azért a Samsung is mindig a közelben marad, ha hiányozna majd. :DDD Meg így még a 13-on készített fényképeket lesz alkalmam aprólékosabban is megnézni.

(#10007) -FreaK- válasza zelos (#10000) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem sajna, csak egyedül az az app. Várni kell egyébként és tovább megy a kék háttérnél, de utána kiírja hogy a rendszer nem támogatott.

(#10008) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Nagyon durva hogy hogy lehal a telóm. Nem csak újra indul átlag napi egyszer, hanem néha app-ok is lehalnak, most pl. a Samsung böngésző halt meg, nem jelenít meg egy weboldalt sem, hiába zárom be vagy csinálok bármit. Gondoltam akkor újra indítom, az meg szokta oldani, csakhogy most a bekapcs gomb hosszú nyomására nem történik semmi. Van még valami alternatív módszer, hogy hogy lehet újraindítani a telefont?

(most fogok bemenni a Yettel-hez megkérdezni, hogy elfogadják-e csak a garijegyet a szervizhez)

(#10009) krisz768_ válasza -FreaK- (#10007) üzenetére


krisz768_
tag

Az elmúlt napokban én mindent megtettem, de feladtam. Ennek az appnak jobb védelme van, mint egyes banki alkalmazásoknak. Safety net nem jó? Nem indul. Root-t észlel? Nem indul. Megpróbáltam megkeresni, hogy hol ellenőrzi, de elég bonyolult. Annyit tudok,hogy a szerverről kéri le, hogy kompatibilis e. A https csomagokat nem tudtam dekódolni, kiszúrja egyből. A kódban pedig nem találtam meg, hogy hol kéri le a verziószámot. :(

(#10010) kali válasza -FreaK- (#10008) üzenetére


kali
legenda

Próbáld meg úgy, hogy a főkapcsoló + hangerő le gombokat egyszerre benyomod és úgy tartod egy ideig.
Az nincs meg, nyomtál már teljes gyári visszaállítást? Úgy rémlik, nálad volt - ha rosszul emlékszem és nem, akkor bocs -, hogy vártál azzal. Mert a szervizben is azzal szokták kezdeni, hogy úgy kizárják a szoftveres problémákat.
A jótállási jegyet el kell fogadni mindenhol, jogszabály írja elő. Kevés kivétel van, ha például dátumilag gond van, vagy ilyesmi és más módon kell bizonyítani azt, akkor jön a számla.

[ Szerkesztve ]

(#10011) -FreaK- válasza krisz768_ (#10009) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na akkor te tovább is jutottál. Esetleg ha tudsz rootolni, akkor megprobalni a build.prop-ot átírni majd root off?

#10010 kali:
Az se ment, de volt egy app a Play áruházban, ami megcsinálta :)
Igen vártam vele korábban, de aztán az A13 update előtt megcsináltam az FR-t.

(#10012) kali válasza -FreaK- (#10011) üzenetére


kali
legenda

Akkor ott tényleg érdekes gond van, ha a gyárira visszaállított, tiszta rendszer is problémásan működik.

(#10013) krisz768_ válasza kali (#10012) üzenetére


krisz768_
tag

A gyári visszaállítás csak felhasználói adatokat töröl, a rendszert nem rakja újra. Érdemes lehet odinnal újrahúzni a rendszert, ha szoftveres probléma van, az megoldja.

(#10014) -FreaK- válasza krisz768_ (#10013) üzenetére


-FreaK-
veterán

Szerintem hardveres hiba lesz. Néha a magától ujraindulas előtt grafikai hiba jelenik meg a képernyőn.

(#10015) kali válasza krisz768_ (#10013) üzenetére


kali
legenda

Nem rakja újra, de minden beragadt maradvány töröl és nagyobb arányban azok okoznak problémát.
Végszükség esetén érdemes újraparticionálással felrakni egy tiszta rendszert, ha úgy is gond van, akkor hardveres, bár az ritka, de nem lehetetlen.

(#10016) Pistike1985 válasza Quqesz (#9993) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Melyik topic? Hol találom? Légyszíves küldj egy linket. Köszönöm előre is!

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#10017) KisBundi


KisBundi
őstag

Android 13-ra állás óta egyre többször találkoztam azzal, hogy nem hallom és a hívó fél sem hall. Csak az újraindítás oldja meg a problémát. Valaki találkozott ezzel? :F

(#10018) Quqesz válasza Pistike1985 (#10016) üzenetére


Quqesz
nagyúr

[link] nyilvános topik, páran szoktunk ott berakni képeket.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#10019) krisz768_ válasza -FreaK- (#10011) üzenetére


krisz768_
tag

A Release sort nézi, nem az sdk levelt. Ez a jobb, mert így nem fognak problémázni az alkalmazások (valószínűleg)

(#10020) zelos válasza -FreaK- (#10008) üzenetére


zelos
aktív tag

(#10021) doooo válasza Quqesz (#9993) üzenetére


doooo
veterán

Odatévedtem véletlenül pár napja...
De azt is megláttam, hogy kik fordulnak meg abban a topicban, jobbnak láttam nem beleszólni, nem ér annyit. :DDD

(#10022) -FreaK- válasza zelos (#10020) üzenetére


-FreaK-
veterán

Afranc, köszi, így egyszerűbb lett volna ;]

(#10023) zelos válasza -FreaK- (#10011) üzenetére


zelos
aktív tag

Pedig annak is mennie kellene..

[ Szerkesztve ]

(#10024) Hoes


Hoes
aktív tag

Sziasztok!
Létezik, hogy a Takarékbanknál még nem használható a Google Pay fizetési opció?

(#10025) szabeska válasza Hoes (#10024) üzenetére


szabeska
addikt

OTP-nél sincs, simán lehet: [link]

F1

(#10026) Hoes válasza szabeska (#10025) üzenetére


Hoes
aktív tag

Fura, még 2021-ben arról cikkeztek, hogy abban az évben a Takarékbank is bevezeti a Google Payt!
Még egy ok, hogy átpártoljak a K&H Bankhoz!

(#10027) kali válasza KisBundi (#10017) üzenetére


kali
legenda

Volt ilyen néha a 13-ra frissítés után, de a második 13-as óta teljesen megszűnt a probléma.
Eleinte szolgáltatói problémára gondoltam, de akkor nem az volt, hacsak nálad is nem teljesen azonos minden, mint nálam.

(#10028) -Maci- válasza zelos (#10020) üzenetére


-Maci-
őstag

Ez milyen betű stílus?:U

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#10029) -Maci- válasza KisBundi (#10017) üzenetére


-Maci-
őstag

Most hogy írod, nekem is volt ilyen egyetlen egyszer.
Tárcsáztam, de semmilyen hang nem jött ki a telefonból. A kicsörgés sem. Aztán mikor visszahívott, akkor sem hallottam semmit. Tanácstalan voltam mit tegyek, azt hittem hálózati hiba. Végül újra indítottam a telefont és "megjavult".
1x volt ilyen
Nekem még nem érkezettmeg a frissítés az első 13-as kiadás óta.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#10030) Chamoro válasza Hoes (#10024) üzenetére


Chamoro
tag

Ugyanmár annak a csöves banknak alapvető dolgokat nehéz normálisan megcsinálni. Pl az aplikáció.. még az alkalmazottakkal is problémák vannak (szerintem) a bankok összeolvadása után jöttek elő a gondok.

(#10031) Hoes válasza Chamoro (#10030) üzenetére


Hoes
aktív tag

Mármint gondolom a takarékbanknak. :)
Ezért is gondolkodom már hetek óta a váltáson.

(#10032) zelos válasza -Maci- (#10028) üzenetére


zelos
aktív tag

Áruház: [link]
Letöltés: [link]

(#10033) -Maci- válasza zelos (#10032) üzenetére


-Maci-
őstag

Köszönöm szépen. :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#10034) zelos válasza -FreaK- (#10011) üzenetére


zelos
aktív tag

Belenéztem a guardian apk-ba és még android 12-re sem váltottak, csak simán elfut 12-őn. Sdk 30 szerepel benne az meg ugye android 11. Nem muszáj rootolni a telót, ha értesz hozzá akkor "apktool m" appal bele lehet nyúlni a guardian apkba és átírni azt a részt ami online ellenőrzi a teló android verzióját.. Mert ugye online ellenőrzi, ha nincs internet akkor előbb azt kéri kapcsold be aztán írja ki hogy 13on nem fut..
Én sajnos ennyire nem értek hozzá hogy hol és mit kell benne átírni..

Elég hanyag a gyártó hogy még nem váltottak 13ra.. Már megtehette volna hónapokkal ezelőtt az első béta megjelenésekor.

[ Szerkesztve ]

(#10035) -FreaK- válasza zelos (#10034) üzenetére


-FreaK-
veterán

azta, szuper, köszi! sajna én még annyira sem értek hozzá.. krisz768_ esetleg te?

(#10036) zelos válasza -FreaK- (#10035) üzenetére


zelos
aktív tag

XDA-án van egy tag aki belenyult a cég másik alkalmazásába hogy fusson android 13-on. Esetleg neki lehetne írni hogy mókolja meg a guardian-t is.. [link] .."canadiancow" nevű tag.

(#10037) kaisers


kaisers
aktív tag

Nektek is feldobja a jogosultság felülvizsgálatokat bizonyos időközönként a kisegítő lehetőségek / telepített alkalmazások közül?
Pl.: SD Maid, sideActions (bxActions), Windows-kapcsolat

Most már 2 naponta jelzi nagyjából. Kezd idegesítő lenni...

[ Szerkesztve ]

(#10038) zelos válasza kaisers (#10037) üzenetére


zelos
aktív tag

Szerintem azoknál az appoknál ha kikapcsolod a "nem használt engedélyek eltávolítását" akkor nem dobja fel..

Másik tipp ezeknel az appoknál.. "rendszer beállítások módosítása" kikapcsolás.

[ Szerkesztve ]

(#10039) -FreaK- válasza zelos (#10036) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi a tippet, írtam neki! :R

(#10040) zelos válasza -FreaK- (#10039) üzenetére


zelos
aktív tag

Ezekre a helyekre is írhatsz van sok app mókolós akik értenek hozzá:

1 [link]
2 [link]
3 [link]
4 [link]

(#10041) krisz768_ válasza -FreaK- (#10035) üzenetére


krisz768_
tag

Hát ez volt az alap tervem, de nem tudom megoldani. Szóval annyit tudok, hogy az android "release" értékét nézi, nem az sdk_int-t. Azaz pl hogy "12" vagy "13". Ez azért jó, mert ezt átírhatod a build.prop-ba, anélkül, hogy elrontanád más alkalamzás kompatibilitását. (nagyrészt...) Na de ez mindegy is, a lényeg, hogy a java kódban átírtam az összes helyen, ahol lekéri ezt az értéket, mégsem megy át a teszten. Szerintem én nézek be valamit... vagy nem tudom. Az alkalmazás "frontend"-e flutter-el lett készítve, ami pedig nativ gépi kód, szóval maradt az, hogy ott kérdezi le ezek szerint...

(#10042) kali


kali
legenda

Na, akkor egy kis érdekesség a Google Play rendszerfrissítés verziója kapcsán.
Nekem 2022. október 1-jei verzió volt a telefonon. A hétvégén a feleségemnek adtam a telefont, nyomtam gyári visszaállítást, belaktam, beállítottam rajta mindent, ahogy használni szeretné - ő még tetszés szerint változtatott, amit akart -, és itt jön a bukkanó: Most sehogy nem akar a Google Play rendszerfrissítés 2022. július 1-ről frissíteni, szerinte az úgy ok... :DDD

(#10043) MikeWazowski válasza kali (#10042) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nálam s22-n ugyan ez van, meg még pár embernél. Valami bug lehet.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#10044) KisBundi válasza kali (#10027) üzenetére


KisBundi
őstag

Azóta már jött egy újabb update a 13-ra, de még nem jelentkezett a probléma. Remélem ez megoldotta. :U

(#10045) kali válasza MikeWazowski (#10043) üzenetére


kali
legenda

Igen, az lehet, mert így pláne érdekes, hogy egy adott telefonon volt már frissebb és gyári visszaállítás után már nem frissít újra.

KisBundi: Nálam utána már nem volt gond, meg azóta a feleségem sem tapasztalta.
Nekem két Telekomos SIM (a privát és a céges is az), de a feleségemnél még a szolgáltató is kevert (Telekom és Vodafone), úgy hamarabb kiderülne talán, ha problémázik a telefon, mert akkor nem a szolgáltatóra asszociálna, ha mind a két SIM-mel előjönne.

(#10046) zelos


zelos
aktív tag

Tudtok ajánlani magyar oldalt ahol kapni [ilyen] fa hatású tokokat?

(#10047) Plazmacucci válasza zelos (#10046) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Woodlove.hu?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10048) zelos válasza Plazmacucci (#10047) üzenetére


zelos
aktív tag

Megnéztem köszi, de ott csak mintás tokok vannak plusz a gyártó neve is rajta van.. olyat keresek amin se minta se felirat.

(#10049) Quqesz válasza zelos (#10048) üzenetére


Quqesz
nagyúr

[link]
Bocs, ahogy nézem ez szilikon tok, de néz szét náluk
vagy ez [link]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#10050) zelos válasza Quqesz (#10049) üzenetére


zelos
aktív tag

Köszi, na az lesz a második link az tetszik.. 🍻

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.