Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) Picur882


Picur882
csendes tag

Remélem még novemberben kijön a stabil verzió :B

Samsung Galaxy Z Fold 4, Galaxy Watch 4 40mm

(#4402) Thom! válasza Picur882 (#4401) üzenetére


Thom!
veterán

Év vége, január eleje...

(#4403) #30662400 válasza Picur882 (#4401) üzenetére


#30662400
törölt tag

Ez csak azt jelenti, hogy többen nem tudnak csatlakozni a bétához.

(#4404) trickymoon


trickymoon
aktív tag

Ha valaki akar debloatolni, akkor javaslom nézze meg: ADB AppControl [link]
A letiltott appokat innen szemezgettem: [link]

(#4405) kiskeni


kiskeni
aktív tag

No baffa meg (már elnézést). Ennél az S21-nél már nem görcsölök rá annyira, nem figyelek oda annyira a telóra és köszöni, kutya baja. Pedig az S9-emmel anno 3 éve ilyentájt már a bootloop-os szervizköreimet futkostam az Októberi frissítés miatt :D Akkor még busszal (ohh, de rossz belegondolni, hogy jogsi-autó nélkül éltem). Hibátlan a teló amióta megvan, imádom. Végre valahára először az életben nem fürdök be Samsung telóval :DDD
Ennek mondjuk lehet kicseréltetem az akksiját az 1 éves akksi gariidőn belül. Talán úgy mégtovább húzza.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#4406) MikeWazowski válasza Thom! (#4402) üzenetére


MikeWazowski
addikt

November közepén itt a végleges. Max dec eleje.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4407) Burt1793 válasza kiskeni (#4405) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem 3 év a gari az aksira is?

(#4408) Seraph 16 válasza Burt1793 (#4407) üzenetére


Seraph 16
őstag

Sajnos tartozéknak tekintik, így csak egy.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#4409) Burt1793 válasza Seraph 16 (#4408) üzenetére


Burt1793
veterán

Kár, akkor kímélem, 3 év alatt talán kipurcant volna, de 1et gyorstöltéssel is simán kibír.

(#4410) Seraph 16 válasza Burt1793 (#4409) üzenetére


Seraph 16
őstag

Nem tudom, hogy mennyire eszi a gyorstöltés az akkut, de készítettem egy bixby routine - t, hogy ha este töltőre rakom a telót, akkor visszavált normál töltésre, mert olyankor már ráér.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#4411) PACSA75


PACSA75
őstag

Az istenért sem tudom működésre bírni a dexet a tévémmel (Philips androidos). Próbáltam már visszaállítást is csinálni, viszont factory reset lehetőséget nem is találtam (csak részlegeset). Ha valakinek van ötlete, szívesen kipróbálom. Megjegyzem, hogy ezzel párhuzamosan a Smart View sem látja a tv t, viszont a YouTube tükrözés működik.

(#4412) csorbajeno válasza PACSA75 (#4411) üzenetére


csorbajeno
veterán

Vezetékesen próbáltad vagy vezeték nélkül? Valószínűleg a TV nem támogatja a MirrorLinket.

[ Szerkesztve ]

(#4413) dnelb válasza csorbajeno (#4412) üzenetére


dnelb
veterán

mirrorlink tuti nem fog menni s21el mivel a szerverek sem léteznek már ahonnan a tanúsítványt letudná szedni :(

[ Szerkesztve ]

(#4414) MadMancs válasza PACSA75 (#4411) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem is fog menni mert MiraCast kellene hozzá (Samsung ügyfélszolgálat és philips ügyfélszolgálat januári állítása szerint). Azt a Philips droidosok nem tudják (nekem is az van ,7305). SmartView el ugyanez a szitu. Bár ez utóbbi kitrükközhető (kép/audio/videó önállóan átküldhető, screen mirroring pedig home appal megy).

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4415) Con_Sole


Con_Sole
csendes tag

Sziasztok!
Erősen gondolkodom egy sima telekomos S21 5g beszerzésén Huawei P30pro-t váltana. Előtte S8-am volt... Ki tudnátok segíteni, néhány véleménnyel az üzemidőről? Főleg melóra és fotózásra használom a telefonokat és kinőtem már a custom RAM-ok pakolgatásából, szal szeretném e nélkül megúszni a dolgot....

(#4416) Con_Sole válasza Con_Sole (#4415) üzenetére


Con_Sole
csendes tag

Hehe... visszaolvastam kb 500 hozzászólást és már körvonalazódik a helyzet, úgy látom Samsungéknál nem nagyon változik semmi... mondjuk az S8-ért annak idején legalább nem kérték el egy alsóközép laptop árát....

(#4417) MM válasza Con_Sole (#4415) üzenetére


MM
őstag

S8-ról váltottam S21-re, az üzemidő nekem sokkal jobb.
Semmivel sem kell foglalkoznom és bőven kibírja a napot. Előtte S8-nál energiatakarékos mód szinte mindig ment, hogy meglegyen, most meg a 120Hz sem gond.

U.i.: látom közben kezded magad lebeszélni... :D
Ne hagyd magad!

[ Szerkesztve ]

(#4418) Burt1793 válasza Con_Sole (#4415) üzenetére


Burt1793
veterán

Szia,
Üzemidő szokásos samsungos, készenlétben folyamatos mobilneten merülget, de kijelzőidőből kijön 5-6 óra magas fényerőn, ha ennyit használod egy nap.
Tehát pl telefonálással, folyamatos adatkapcsolattal 1 óra kijelzőidővel lemerül bő 30%ot egy nap alatt (mondjuk 18 óra alatt), de ha sokat netezel, emailezgetsz, akkor bírja kijelzővel rendesen.
Lehet spórolgatni, pl max fényerő levétellel kültéren stb.

P30pronál sokkal gyorsabb, meggyőző a 120Hz is. Készenléti üzemidőn kívüli hátrány az s21nél, hogy a széleslátó kamerája nem tud makró fotót lőni.

[ Szerkesztve ]

(#4419) kinnkong válasza Con_Sole (#4415) üzenetére


kinnkong
csendes tag

Én is P30 pro-ról váltanék S21-re. A hálózati kapcs (bt, wifi, GPS, NFC) megbízhatóság, hatótávolság tapasztalat érdekelne. Meg a fotós képességekben érezhető-e különbség? A gyorsaságbeli különbség bizonyos szint felett nem annyira fontos.

(#4420) Burt1793 válasza kinnkong (#4419) üzenetére


Burt1793
veterán

Hálózati kapcsolatokban sztem nincs nagy különbség, S21en minden OK. Fotózásban nincs sok előrelépés már jóideje. S7esem google camerával jobb képeket lőtt, mint az s21 a gyárival. Zoomban a p30pro többet ad, de egyik se üt meg komolyabb szintet...
Jobb kijelző, gyorsabb rendszer, havi frissítésekben van előny. A samsung szolgáltatások nekem pl plusz, de te huaweiről jössz. Én nem cserélném le azt a telót, de én az S7et is megtartottam volna, ha nem törik össze.

(#4421) Seraph 16 válasza Con_Sole (#4415) üzenetére


Seraph 16
őstag

Van a családban P30 pro. Nem nyomkodtam sokat, de nagyon tetszett. Arra mindenképp figyeljetek, hogy a kijelzője a sima S21-nek kisebb, szélei nem lekerekítettek, a zoom kamera nem lát olyan messzire.
Az S21-ben a 120hz-es panel látványos, kamera jó, de nem vagyok benne biztos, hogy nagy előrelépés lenne (nem hasonlítottam össze őket), gyorsabb, a sztereo hangszóró is meglepően jó, van wifi6, 5g, dex. Térerővel volt, akiknek volt panaszuk, BT, wifi, NFC, GPS kapcsolattal nem tudok semmilyen problémáról.

Pusztán szubjektív vélemény: ha most vennék telefont, valószínűleg akkor is S21+ lenne (az új pixelt még megnézném), de két éves csúcskészüléket nem cserélnék, hacsak nincs rá kedvező ajánlat, mert számomra(!) nem látszik akkora változás.

Egy dolog még eszembe jutott: P30 pro-ra nem tudom, hogy jön-e még sw frissítés az android tilalom miatt.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#4422) PACSA75 válasza MadMancs (#4414) üzenetére


PACSA75
őstag

Jó tudni. Én meg már kb 1 hónapja kínlódok működésre bírni :).

(#4423) PACSA75 válasza MadMancs (#4414) üzenetére


PACSA75
őstag

Ez jó tanács volt, működik (Home), viszont a hang nem megy át. Erre van valami megoldás? RTL Most al próbálva.

(#4424) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok.
Gyárilag van rajta kijelzovedo folia, vagy egyből kibontas után tennem kellene rá egyet?

(#4425) Seraph 16 válasza Szaszabond (#4424) üzenetére


Seraph 16
őstag

Van rajta, és érdemes is rajta hagyni, mert ilyen eredeti samsung fóliát nem lehet a boltban kapni.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#4426) Szaszabond válasza Seraph 16 (#4425) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Köszönöm szépen a választ, ma tervezek beszerezni egyet.

(#4427) konyi79 válasza Con_Sole (#4415) üzenetére


konyi79
addikt

Biztos, hogy nem cserélném le erre. A főkamerája elmegy, a nagylátó és a tele viszont köröket ver a P30pro esetében az S21-re. Előbbi stabijáról és a makró módról ne is beszéljünk.
Üzemidőben megint semmivel sem jobb az S21.

(#4428) MadMancs válasza PACSA75 (#4423) üzenetére


MadMancs
veterán

Rtl most alapból képes CC re, azaz ChromeCast átküldés, miért nem azt használod?
Egyébként nem tudom, nálam átmegy a hang is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4429) Con_Sole


Con_Sole
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. A válaszaitok alapján kb. pariban van a két teló. Elég jó ajánlatot kaptam a tkomtól (140K 20 hónapra elosztva) és bár nagyon szeretem a P30prot az android frissitések miatt és a galaxy watch 4 kompatibilitás miatt mennie kell (mondjuk nem messzire mert a családban marad). A huawei agressziv akksi kimélése sem annyira tetszik, mert teljesen szabályozhatatlanul tiltja le a háttérben futó alkalmazásokat. A kameráját mondjuk sajnálom, az elég izmos, de talán az S21 nem annyival rosszabb, legalábbis a DXomark szerint. A gyorsaság esetemben nem játszik, mert nem játszok.... :D Az általam használt irodai alkalmazásokat már egy közép kategóriás telkó is általában viszi. Ami hiányozni fog az az infra távirányító (rengeteg projektort, TV-t kell kapcsolgatnom és a telefon mindegyiket vitte, ami elég menő egy tárgyaláson... :) ) Viszont cserébe kissebb és könnyebben elfér a zsebben. A DEX se rossz, bár a huawei desktop felülete is jól működik.

(#4430) MadMancs válasza Con_Sole (#4429) üzenetére


MadMancs
veterán

Na az egyetlen amit nem szabad nézni az a dxo. S20 óta indokolatlanul lehúzza Samsung telefonokat, védve a kínai vonalat. Olyan hülyeségeket írnak hogy az már fáj.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4431) dnelb válasza MadMancs (#4430) üzenetére


dnelb
veterán

ez így van, + valamelyik iphone megjelenéskor megváltoztattak a pontozási rendszert hogy az legyen az aktuális top, bohócok :D

(#4432) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

érdeklődnék, valaki használta-e már az NFC-s képküldést másik telefonra.
Próbálkoztunk vele a hétvégén, de nem ment, többször annyi infót írt ki a másik telefon, hogy nem azonosítható adat.
Lehet, hogy az a gond, hogy az NFCs fizetés miatt nem megy?

Üdv.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#4433) Burt1793 válasza artid (#4432) üzenetére


Burt1793
veterán

Quickshare-t kapcsold be mindkét telefonon, az elintézi. Pár éve még volt ilyen nfc-s kapcsolódás, de ezt jól eldugták, ha még létezik. :F

(#4434) PACSA75 válasza MadMancs (#4428) üzenetére


PACSA75
őstag

Megköszönném, ha leírnád, hogyan lehet az RTL Most ot direktbe tükrözni. Nem jövök rá az istennek sem. Előre is köszi.

(#4435) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Választás előtt állok melyiket lenne érdemes venni?
Samsung Galaxy S21 5G vagy Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

Köszi

(#4436) PACSA75 válasza MadMancs (#4428) üzenetére


PACSA75
őstag

Megtalálás a hangbeállítást a Home ban. Mostmár ez is megy. De ettől még jól jönne a direkt tükrözés az RM ból.

(#4437) MadMancs válasza PACSA75 (#4434) üzenetére


MadMancs
veterán

Most nem vagyok otthon, nem tudom direktben megmutatni, de elindítasz egy műsort telón, és a képernyő jobb felső sarkában megjelenik egy ilyen ikon:

Erre bökve válaszd ki a TV-d és mehet a móka.
Természetesen a TV nek és a telefonnak ugyanazon a hálózaton kell lennie.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4438) PACSA75 válasza MadMancs (#4437) üzenetére


PACSA75
őstag

Ha ilyen lehetőséget látnék az apk ban, biztos nem kérdeznék bociságokat. De a jobb felső sarokban nekem csak egy "i" betű van.
Megjegyzem nekem nem a + van, csak sima free verzió. Akkor ez nem tudja. Fő, hogy megy a Home al.
Köszi a segítséget.

(#4439) MadMancs válasza PACSA75 (#4438) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen ez az info kimaradt. Csak RTL Most+ tud CC. De legtöbb TV szolgáltató ad kódot ingyen.

Viszont ha van kedved hozzá, nézz át ide.
Ha már Android TV, van lehetőség közvetlen TV nézni RTL Most, és még reklám is eltűnik.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4440) PACSA75 válasza MadMancs (#4439) üzenetére


PACSA75
őstag

Rendben. Köszi. Használom ezt az apkt, de RM el eddig még nem próbáltam. Itt az idő :) .

(#4441) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok, tud ez a telefoni olyat, hogy képernyő feloldása emelesre? Felemelem és arcfelismeresre már fel is old funkciót szeretnék rá.

[ Szerkesztve ]

(#4442) PACSA75 válasza Szaszabond (#4441) üzenetére


PACSA75
őstag

Igen, van benne erre lehetőség.

(#4443) Szaszabond válasza PACSA75 (#4442) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Köszi, hát nem volt egyszerű megtalálnom...
Bonus kérdésként emelkedő csengőhangot lehet beállítani? Tehát az elején halkabban csörög majd szepennhangosodik ha nem veszem fel egyből

(#4444) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Sziasztok.
Érdeklődnék s21 iránt.
Fő felhasználás
Social app, telefon emial stb meg napi fel óra angry birds.
Apple 12 minit cserélnèk, egy hónapos ios utam sajnos véget ér nem tudom megszokni.
Általánossagban érdekelne véleményem s21 rol. Pozitív negatív oldal.

Elore köszönöm.

Egyedül az idő a barátom.

(#4445) nVIPER válasza jeffreybboy (#4444) üzenetére


nVIPER
senior tag

Szia.
Teljesen korrekt készülék. Eszméletlen gyors és atomstabil rendszerrel. Az akku is jobban teljesít, mint az előző generációs S sorozatnál. Nálam simán bírja a napot töltés nélkül, pedig nem kímélem. Pár hónapig küzdöttünk páran hálózati problémákkal. Sajnos a térerő lehetne jobb. Ezektől eltekintve egy nagyon jó, megbízható készülék...

(#4446) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok,
Használ valaki az S21 (vagy bármely más Samsung) telefon által megosztott internettel Samsung Tabletet? Az automatikus hotspot beállítása érdeklene, hogy valóban automatikusan csatlakozzon, és ne kelljen ráböknöm külön a tablet wifi menüjében, hanem mondjuk ha elindítok egy böngészőt akkor maximum kérdezze meg, hogy akarok e csatlakozni a korábban már beállított automatikus hotspothoz (ez az amikor mindkét eszköz azonos samsung fiókban van ...ecosystem)

(#4447) PACSA75 válasza Szaszabond (#4443) üzenetére


PACSA75
őstag

Ajánlom figyelmedbe a beállításokban a keresés lehetőséget. Sokkal egyszerűbb megtalálni bármit.

(#4448) kiskeni válasza Con_Sole (#4415) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Nálam S9 volt az előd, azt váltottam S21-re. Készlethiány volt épp S21+-ból, így mégis maradtam az eredeti tervnél és S21-et vettem (pedig elég lett volna csak 500m-t odébb sétálnom a következő Telekomig).
Nekem ez a telefon egy áldás (az S9 után tutira). Üzemidejére nem lehet panasz, nyugodt szívvel viszem el 60-70% körül is melóba (8 óra vezetés, az út negyede kb. halott térerő terén szó szerint). Este 7-re még így is, 8 óra térerőgyilkos környezet után is simán van 30% benne. Mondjuk nem nagyon használom, max telefonálgatok olykor meg böngészgetek ha épp tudok, de ennyi. 25-30% körül 1x megnéztem egy teljes, másfél órás filmet Netflix-en és még azt is kibírta, maradt benne olyan 10-15%. S9-en nem kellett volna megnéznem az biztos.
Full töltésről meg bármikor, bármilyen körülmények között kibírja a napot (van, hogy a másnapba is át tudom vinni).
A kamera meg kb. ennyit tud. Kézből lőttem éjszakai módban, szerintem szépen elkapta a Holdat.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#4449) kiskeni válasza Seraph 16 (#4421) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Na látod, az egész S szériában pontosan hogy a hangszóró az, ami visszalépés évről évre. Rakj egymás mellé egy S9-et és egy S akármit, ami a 9-esek után jött ki.
Talán nagyobbat szól akármelyik utód, de az tuti fix, hogy az S9 szebben szól és több is benne a mély.
Engem egyedül ez az egyetlen egy dolog lepett meg nagyon, hogy ilyen jó széria az S21, és így elcseszték a hangszórót, bár S10-eknél is ugyanez volt (meg gondolom S20-aknál is). Emlékszem mikor tesómmal bementem megvenni a telót (neki S10-e lett régebben). Hát ott is húztam a szám szélét a hangszóró hallatán. Azt hittem az S21-ekkel újra olyan jó, mint régen. Hát, nem.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#4450) csorbajeno válasza kiskeni (#4448) üzenetére


csorbajeno
veterán

Örömmel olvasom, hogy végre nem sújt a balszerencse és önfeledt örömmel használsz egy Samsung telefont :R :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.