Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nekem is ilyen telefont adtak a cégnél és pár napig próbáltam is használni, de aztán áttettem a simet a saját almámba. Már csak wazera használom a telefont arra tökéletes. Be akartam állítani a duplakoppos felébresztést, de sehol nem találtam a menüben. Leírná vki hol találom? Az biztos hogy samu telefont magamnak tuti nem fogok venni még sokáig. :D

(#2) Hallosz


Hallosz
senior tag

Akit nem zavar a komótos rendszer, annak akár jó lehet.

Mert lakni, muszáj.

(#3) Ricardo


Ricardo
félisten

" nincs közelség- és környezeti fényérzékelő,"

Instant kuka. :(

(#4) viragdani01 válasza INGJOKE (#1) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Beállítások -> Speciális funkciók -> Kéz- és egyéb mozdulatok

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Röviden: A33 5G. Azt kell venni, nem ezt a vacakot. Ennyi.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) peti85 válasza viragdani01 (#4) üzenetére


peti85
senior tag

Dani, megint a képeknél úgy van tagolva a cikk, hogy adott modulról van leírás, utána jön a "címsor", aztán a mintaképek. Szerintem ez továbbra is zavaró. A címsor van minden logika szerint legfelül, hiszen az jelzi, hogy alatta miről lesz szó. :R

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#7) Damos válasza janeszgol (#5) üzenetére


Damos
tag

Az A23 az árérzékeny vevőknek készült. A különbség pedig 29000 Ft, ami nem kevés.

(#8) viragdani01 válasza peti85 (#6) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Köszi, korrigáltam!

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#9) Ricardo válasza Damos (#7) üzenetére


Ricardo
félisten

Az árérzékeny vevők nem adnak 110 ezret egy telefonért. Ha mégis, akkor jól megnézik mit vesznek a pénzükért, hiszen ők azok akik nem fogják fél év múlva lecserélni.

(#10) bbattila92


bbattila92
csendes tag

Közelség- és fényérzékelő hiánya, 2-5 MPx extra "kamerák" , 4 GB ram? Áh, sebaj!
Bezzeg 120 Hz kijelző, na meg 5G is kell, elengedhetetlen!!!

(#11) Damos válasza Ricardo (#9) üzenetére


Damos
tag

Lovagolsz a szavakon. Akkor legyen az, hogy a kispénzű vevőknek való az A23.

(#12) Ricardo válasza Damos (#11) üzenetére


Ricardo
félisten

Lehet csűrni csavarni, de ez így egy hulladék.
120-as kijelző van, de a közelség, és a fényérzékelőt meg kispórólják.
Nem a szevakolovagolok. Te nem érted mit akarok mondani.
Kispénzű vevők nem szánnak ennyit telefonra. Ha mégis összeszednek ennyit rá, akkor hosszú távra vesznek telefont.
Ez minden csak nem időtálló.
5G szuper, ez évek múlva is jó lesz hisz az 5G a jövő, de a 4 giga rammal agyon is verik az egészet.
Időtállóság tehát kuka.
A két alapérzékelő hiánya, meg a mindennapi használatot teszi tönkre.
Az érzés mikor egy fontos beszélgetés közepén bontod a vonalat a füleddel, mert nem zár le a kijelző telefonálás közben, megfizethetetlen. :U
A fényerőautomatika főleg nyáron hiányzik. Este leveszed a fényerőt ne vakulj meg, reggel felkelsz, elindulsz valamikor napközben jön a hívás, és rádöbbensz, hogy nem állítottad vissza a fényerőt. Semmit nem látsz a kijelzőből Azt hogy ki hív megtudod (ha sikerül felvenned egy kijelzőn amiből semmit nem látsz), ha szerencséd van nem bontod a vonalat a füleddel, mielőtt bemutatkozik. :DDD
Beérkező üzenet, vagy email olvasást is élmény úgy kezdeni, hogy "vakon " elkezded babrálni az értesítősávot hogy láthatóvá tedd a mehjelenítőt.

Összefoglalva.
Tartom a véleményem, miszerint ez így egy rossz vicc.

(#13) blueMerle válasza INGJOKE (#1) üzenetére


blueMerle
veterán

Az biztos hogy samu telefont magamnak tuti nem fogok venni még sokáig.

Tehát egy mondhatni alsó-közép kategóriás vacakról megitéled a gyártó teljes kínálatát. Remek. Gondolom az almád is ennyibe kerül...oh wait :N Úgy gondolod, hogy mondjuk egy S22 is ugyanezt nyújtja? :U

[ Szerkesztve ]

(#14) Damos válasza Ricardo (#12) üzenetére


Damos
tag

Én egy lyukas fillért sem adnék ezért a telefonért, mert tudom, hogy nincs benne fény- és közelségérzékelő. De szerinted az átlag vásárló amikor bemegy a szolgáltatójához, akkor vajon tájékoztatják erről? Nem. Meg fogja venni, mert Samsung és hát akkor nagy baj nem lehet.

(#15) sztivo


sztivo
senior tag

Minden appot bezárva mikor megnyomkodtam boltban, szabad RAM 710 MB volt. Meh... Ennyiért van jobb is.

(#16) razorka777


razorka777
veterán

4 GB ram ebben az ársávban már vérciki, bár egy átlagvásárlóra simán rásózza ezt is egy szolgáltató. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#17) Silenzio


Silenzio
addikt

"a 4K a rendszerchip miatt nem opció"

Ezektől kapok agyfaszt. Elmész egy GSM boltba, 30-ért hozzád vágnak egy iPhone SE-t, ami gyönyörű 4K-t tud, itt azonban nem opció az 50 Megapixeles szenzor ellenére sem. Nem kéne arra apellálni, hogy a régi készülékek tönkremennek, ugyanis pont ezek miatt a faramuci szarságok miatt virágzik a használt piac, és bár tény, hogy a Samsung a piacvezetőségét a sok közép- meg dzsunka kategóriás telóval őrzi, olyan nagy pénzt ezeken nem tud szakítani.

Inkább veszek egy 2-3 éves csúcsmodellt ennyiért, mint ezt a sz@rt. Gyakran még gari is van. Amikor 75-ért tudsz Xiaomi Mi10T Prót venni Jófogáson vagy itt, 256 Gigásat, ezek a készülékek tényleg csak flottákban meg szolgáltatós akciókor rúghatnak labdába.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#18) ronczoli


ronczoli
csendes tag

Ugyan már... 4k hiánya, 4gb ram, és még a közelség és fényérzékelőt is kispórolják?? Az ára nyilván tükrözi ezt, viszont mindennapos felhasználásra szerintem kuka. A Samsung céges telónak gondolta ezt :C

(#19) INGJOKE válasza blueMerle (#13) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem, nem csak ez alapján ítélem meg a márkát. Kollégáknak van S22, S22 ultra, S21 és van egy fold 2 is. (a fold tetszik, de ha olyat vennék biztos nem samu lenne.) Egyszerűen nem szeretem őket. Tegnap jött egy push üzi a telóra, hogy megjelent a BSW vagy mi új albuma. Kabaré :D

(#20) Graphics


Graphics
Jómunkásember

"Megbízhatatlan automata fényerő, közelség- és fényérzékelő hiánya"

Nocsak, igen érdekes. :DDD közös beszerzés? Ez csak másik céggel fordulhat elő, nem egy Samsunggal.

Pedig azt hittem az A52s nyomdokába léphet.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) Ricardo válasza Graphics (#20) üzenetére


Ricardo
félisten

"Pedig azt hittem az A52s nyomdokába léphet."

A 23. Soha nem lép a kettes az ötös széria nyomdokaiba.

(#22) moma


moma
őstag

a közelség és fényérzékelő miért ennyire fontos amúgy?

we all deserve a bit of luck.

(#23) LeMarci válasza moma (#22) üzenetére


LeMarci
tag

Fényérzékelő- automatikus fényerő állítás
közelség- ha zsebbe rakod lezárol, ha telefonálsz kikapcsolja a kijelzőt
Úgy vélem ezek nélkül 2022ben telefont kiadni bűn

[ Szerkesztve ]

(#24) Kevin8997


Kevin8997
tag

Nalunk a ceg valtott szolgaltatot majd kaptunk a22 5gt. Az is hulladek de azt is csak igy tudta kiszorni a szolgaltato mert kutyanak se kellett. Ez is erre valo…

(#25) sztivo válasza LeMarci (#23) üzenetére


sztivo
senior tag

Van cég, aki évek óta nem tud(ott) szoftvert írni neki ;] de ugyanazt a modellt 6 néven sikerül kiadni. Azon meg dísznek van.

(#26) Hallosz válasza moma (#22) üzenetére


Hallosz
senior tag

Szerintem, tégy egy próbát :R

Mert lakni, muszáj.

(#27) Usgyi


Usgyi
aktív tag

Érdekes készülék lett ez. Olyan dolgokat spóroltak ki belőle, amikről azt hittem már minden telefonban alap. Mondhatnám, hogy az olcsó kategóriába szánták, de ennyiért szerintem nem olcsó.

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#28) Danipicur2 válasza Silenzio (#17) üzenetére


Danipicur2
tag

Felmész a Qualcomm weboldalára és ott van feketén-fehéren, hogy a képfeldolgozó egység max. FullHD 60 fps-t képes kezelni, nem a Samsung hibája, ha valamit raknak bele, akkor ne egy 750G-re upradeolják a chipet a 4K-ért cserébe, hanem inkább tegyenek bele egy közelség és fényszenzort (Amit még Bog Hauwei M40-éről se spóroltak le), illetve egy picit több ramot, akinek meg kell a 4K, annak ott az A33 meg kismillió más opció, a 2016-s iPhone SE-t meg ne méregessük ide, mert az minden más téren már egy nagyon elavult mobil, főleg akkuban. :))

(#29) janeszgol válasza Danipicur2 (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

GPU-ban hozza az A619L szintjét az A9-es SoC.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) Graphics válasza Silenzio (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A hibát keresd a Qualcommnál, ők tettek ilyen limitációt az SoC-be.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) moma válasza LeMarci (#23) üzenetére


moma
őstag

Ez a közelség ilyen nice to have. De nekem nem lenne ilyen életbevágó. Lenyomom úgyis mindig a képet én vagy lekapcsol. soha nem volt gondom ebből, igazából nem is tudom van e a telefonomon :D
Ez a fényerő ez a képernyőre vonatkozik? vagy a fényképező? Ha a képernyő, akkor ez is ilyen nüansz dolog nekem. Ha fényképező, akkor meg a képek minősége a kérdés.

we all deserve a bit of luck.

(#32) janeszgol válasza moma (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

A kozelsegerzekelo miatt kapcsol ki a kijelzo, ha takarja valami a szenzort.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) moma válasza janeszgol (#32) üzenetére


moma
őstag

Megnéztem most hogy lerakom arccal lefelé a telót az asztalra és nem kapcsolt ki. Soha nem hiányzott ez a feature :D De eltudom képzelni, hogy néha hasznos jó ha van, de nem látom, hogy lesz ez deal breaker.

we all deserve a bit of luck.

(#34) sztivo válasza moma (#33) üzenetére


sztivo
senior tag

Telefonálás közben van értelme.. Ha a füledhez tartod, akkor az arcod ne nyomjon meg "gombokat" hívás közben. Pl átváltasz kihangosítóra vagy véletlen ki is nyomod. Nyilván ebben is megoldják, ehhez a kamerát használja, de közel sem olyan, mint egy erre külön belerakott szenzor. Ez ilyen netto fillérb@szás.

(#35) rep3at


rep3at
őstag

Ezt az 5G erőltetést én sem értem, pláne más komponensek kárára, az én olvasatomban az ilyen belépőmodelleknél kb. annyira fontos mint három felesleges plusz kamerát tenni a hátlapra. A fentebb említett szenzorok hiánya már évekkel ezelőtt is ciki volt, szerintem ezeknek alapnak kéne lennie.

Forward thinking. كرر

(#36) moma válasza rep3at (#35) üzenetére


moma
őstag

annyiban fontos szerintem, mert az lenne a jó, ha nem egy-két évre vennék telefont és akkor a jövőben lehet ez kellhet.

we all deserve a bit of luck.

(#37) raveinT válasza moma (#36) üzenetére


raveinT
tag

Nem az a baj, hogy van benne 5g, hanem az, hogy más amúgy fontosabb dolog (pl. elegendő memória) meg nincs. 4gb rammal ez már most gyenge, nemhogy 2-3 év múlva.

Röviden: hamarabb fogod földhöz vágni mert lassú, minthogy az 5g képessége hasznossá válna rajta :D

(#38) UnA válasza sztivo (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezzel a szenzorral nekem nem volt szerencsém korábban, azóta is jobban bízom a kapcsolóban. ;)

(#39) janeszgol válasza UnA (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Te minden egyes hívásnál kézzel lekapcsolod a kijelzőt? Mert én az 1-2 perces hívásoknál soha, az ennél hosszabbaknál igen. Pláne ha kihangosítva telefonálok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) UnA válasza janeszgol (#39) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez egy mozdulattal megoldható, és biztosan működik...

(#41) Titusz_61


Titusz_61
csendes tag

Ha valaki nem rest használt mobilt venni, kevesebbért kap S20Fe-t, ami ennél minden tekintetben sokkal jobb.

(#42) Yopi.


Yopi.
csendes újonc

Az operátor szó elég erős anglicizmus még, szolgáltató helyett. Sokadik tesztben olvasom már. Vagy ezt is átvettük? :B

(#43) ronczoli válasza Titusz_61 (#41) üzenetére


ronczoli
csendes tag

Egyetértek. Az S20Fe bőven veri mindenhogyan.

(#44) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet. Ilyet se kell ajánlanom senkinek.

A jövő most van

(#45) rep3at válasza Titusz_61 (#41) üzenetére


rep3at
őstag

Hát igen, most az a faramuci helyzet állt elő hogy jobban megéri tavalyi modelleket venni akár újonnan (pláne használtan) mint ideit, ilyen elég ritkán fordul elő. Sőt, a használt telefonok ára is felfelé vándorol. Bár befektetésnek ez sem jó mert az a több pénz még mindig kevesebbet ér mint egy éve. Ha ezen a nyáron fizetésből kellett volna élnem azért nem lettem volna vidám.

Forward thinking. كرر

(#46) Doky586 válasza Ricardo (#3) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nincs ... környezeti fényérzékelő"
De VAN. Ha rávilágítok zseblámpával felmegy a fényereje, ha elveszem lemegy. Igaz alapból ki volt kapcsolva, de az elsők közt ezt kapcsoltam be rajta.

Amit még teszteltem:
USB otg pendriveon csak Fat32 formázást ír-olvas. Ntfs-t sajnos csak olvasni tud, írni nem, exFat-et pedig fel sem ismeri. Néhány helyen azt állítják van benne FM rádió, de ezt nem teszteltem (előző telefonomban volt, de évek óta nem használtam).

Még csak pár napja használom, az én preferenciáimat (VoWiFi, NFC személyihez) tudja így meg vagyok elégedve vele.

(#47) Ricardo válasza Doky586 (#46) üzenetére


Ricardo
félisten

Nincs érzékelő. Virtuális megoldás van helyette, ami minden, csak nem megbízható
.
Idézet az itteni tesztből.

" Az automata fényerő pedig hajlamos megőrülni és össze-vissza változtatni magán, lévén nincs közelség- és környezeti fényérzékelő, a Samsung által használt virtuális megoldás pedig megbízhatatlannak bizonyult az egyhetes teszt alatt. "

Ezért megy fel amikor rávilágítasz a zseblámpával.

(#48) Doky586 válasza Ricardo (#47) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi az hogy virtuális..?

(#49) Ricardo válasza Doky586 (#48) üzenetére


Ricardo
félisten

AI alapú szoftveres megoldás.
Gondolom hasonó, mint amit a Xiaomi alkalmaz sok készülékében.

[link]
[link]

(#50) Doky586 válasza Ricardo (#49) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt is csak beszélnek róla, de nem írják le mi érzékeli a zseblámpám fényét... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.