Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) djsilas válasza amoledus (#38281) üzenetére


djsilas
tag

15% az eleg jelentos a 100-bol. En igencsak elgondolkodnek akksi cseren. Igen, irja 15-tol, hogy csatlakoztassak toltot. Ezt erdemes is megtenni, ha vigyazni akarsz az akksira, de ettol meg tudnod kell hasznalni egeszen 0%-ig

(#38302) cyborg X válasza dancsuri (#38300) üzenetére


cyborg X
tag

Ez már nem ír hibát, csak elévült a keretrendszer, firisíteni kellene, de lassú a netem, makd othon wifiről hátha frissül. Van újabb, a 3.1, de az hisztizik, hogy hibás a redszerem.

djsilas: Lement 9%-ig, de kezdetektől fogva soha nem volt igazán kevesebb. A fenmaradó töltés meg kitart, nem érzem, hogy korán merülne. Csak ezért nem vennék új akkut. Meg van pover bankom, ha kevés, rádugom.

[ Szerkesztve ]

(#38303) bwin.party


bwin.party
aktív tag

Új gyári akkut hol vásárolnátok most?

(#38304) cyborg X válasza scoobydoo76 (#38298) üzenetére


cyborg X
tag

És ezt a zippet hogy rakom fel? A saját recovery-jéből nem tudom felrakni,és az xposed sem telepíti.

(#38305) scoobydoo76 válasza cyborg X (#38304) üzenetére


scoobydoo76
tag

Hali! A saját recoveryvel nem is fog menni. Azt hittem a twrp-n már túlvagy. Odinnal dobd fel a twrpt: [link], ha ez kész mehet az előző zip. Üdv ;)

(#38306) cyborg X válasza scoobydoo76 (#38305) üzenetére


cyborg X
tag

Nincs twrp a rendszeten, a napokban javasolt odin-es root-tot végeztem el, az tett fel egy kicsit bővebb recovery-it, mint a sajátja, de alapvetőleg ugyan az.
Akkor teszek fel twrp-ét.
:R

(#38307) pigulla


pigulla
csendes tag

Akit érdekel, most találtam.
https://mobilwebshop.com/spd/mws912285/Samsung-SM-N910F-Galaxy-Note-4-32GB

(#38308) apaszka válasza pigulla (#38307) üzenetére


apaszka
veterán

F-es független új, honnan van nekik?
Igaz nem Samsung garanciával...

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#38309) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok, mostanäban gondolkodom, hogy lecserélem a telóm egy Note4re...
Pár kérdésem lenne:
Van valamilyen ismert jellemző típushibája?
A kijelző beégésre mennyire hajlamos? ( eddig az összes amoledes telóm beégett)
Az akku átlag használattal mennyit bír?
És a legfontosabb kérdések:
-A kamerában mennyi a leghosszabb záridő (gyári kamera)?
-Esetleg valamilyen mókolt / nem gyári camera appall elérhető a teljes manuális mód (zár , ISO, EV , WB, fókusz?
-Van valamilyen lehetőség RAWban, DNGben menteni

Előre is köszi a segítséget! :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#38310) bobace válasza BalanceR (#38309) üzenetére


bobace
őstag

Típushiba: alaplapos lehet akármikor. Sokunknak volt már ilyen baja, másoknak meg nem. Fagyogatás lehet előjele.
Amoled beég előbb utóbb, de nem olyan vészes, ha nem maxon használod.
Akku is változó, de átlagban 3-5 óra kijelzőidő.

Note 4 Camera API 1-est használ, nincs manual mód.
S7 Camera rárakható (persze előbb ugrik a gari :(). Nekem működött is pár manual funkció, van ami nem. Pl záridő nem akart... Ha meg valami csúszkát állítottam, amit nem kellett volna, akkor alkalmazásbeállítások törlése segített csak. Részemről visszatértem a gyárira.
RAW mentést ez utóbbi sem tudja.

A képek alapból elég jó minőségűek, de nem ez a te telefonod, ha manual módok is kellenek és alkotni szeretnél.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#38311) amoledus válasza bobace (#38310) üzenetére


amoledus
aktív tag

Pontosítok , a Qualcomm snapdragon n910F-re jellemző az alaplapos hiba , a samsungos exynos n910C-re nem/azt nyugodtan lehet venni,és már nem ritka :)

BalanceR nagyon jól fotóz a Note4 én open camerával használom playből,az ügyfelek beázott telefonjaitól a forrasztásokig mindenre azt használom mivel a céges teló note4,de amit te akarsz lassan egy fényképezőgép tudása :)

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#38312) S e t h válasza amoledus (#38311) üzenetére


S e t h
nagyúr

Helyesbítenék.
Ezt ma már nagyon sok telefon tudja, jobbára a Note4 után kijövő telefonokban vált elérhetővé.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#38313) hardverlog válasza amoledus (#38311) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Sziasztok!

Hol tudom azt megnézni egy Note4 vásárlásakor, hogy Qualcomm snapdragon n910F-es vagy Exynos n910C-es egy éppen árult telefon?

Illetve azon kívül, hogy megnézegetem a telefont kívülről milyen állapotban van, mit érdemes még megnézni? Van valami kód, amit érdemes beütni vagy ilyesmi? Menüben valami?
Köszönöm! :R

(#38314) amoledus válasza hardverlog (#38313) üzenetére


amoledus
aktív tag

Szia !

Beállítások > eszköz névjegye :)

Szokásos sim be-hívni vele,kamera,wifi,hangszóró stb. és nem veszünk lakatos hosé ármándóktól telefont ócsóé tesó áron,csak adásvételivel normális eladótól :D

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#38315) hardverlog válasza amoledus (#38314) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Értem, köszi!

Aksi üzemidőre van valami képernyő? Vagy azt lehetetlen megmondani milyen állapotú a telefonban?
Illetve milyen verziók lettek kiadva az alaplapon kívül, gondolok itt a belső tárhelyre, 16 és 32 GB-os?

(#38316) Soybex válasza hardverlog (#38315) üzenetére


Soybex
őstag

Csak 32gb verzió van. Szóval semmiben nem különbözik csak Exynos meg Snapdragon verzió van eltérés szempontból.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#38317) hardverlog válasza Soybex (#38316) üzenetére


hardverlog
aktív tag

nagyon szórt árakat látok hirdetésekben...ennek akkor mi lehet oka, azt hittem a tárhely, de akkor nem az...40-80ig látok ilyen telefonokat.

(#38318) Soybex válasza hardverlog (#38317) üzenetére


Soybex
őstag

Nyílván aki csak megakar szabadulni mert esetleg a fagyogatós alaplap Pre hiba jelentkezett nála az dobálja olcsón. Reális ár 60-65 körül makulátlanul. Aki 80-at kér érte.. az évekig fogja hírdetni annyit már nem ér :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#38319) amoledus válasza hardverlog (#38317) üzenetére


amoledus
aktív tag

Reális 50-60 külsőtől függően, egyik ismerős most vett N910C-t 7hó garival 64-ért ,tehát ebben érdemes gondolkozni :)

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#38320) BalanceR


BalanceR
addikt

Az Exynos-SOC-os akkor tuti nem lesz alaplaphibás?
A Snapishoz képest teljesíményben / fogyasztásban ROMok gyakoriságában van különbség?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#38321) amoledus válasza BalanceR (#38320) üzenetére


amoledus
aktív tag

Nezz szet a hibasak kozt itt ph-n is n910f-ek , teljesitmenyben nincs nagy kulonbseg , annyi hogy 8maggal hatekonyabban be lehet osztani a teljesitmenyt adott feladathoz ,ami akkukimelo.Ami meg tapasztalat hogy az exynos erezhetoen huvosebb,nem melegszik annyira .

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#38322) BalanceR válasza amoledus (#38321) üzenetére


BalanceR
addikt

:R
Köszi a válaszokat!
Már csak két kérdés:
Mennyi igaz abból, hogy a SNAPIs N4ekben Sony IMX240, de az EXYNOSos modellekben Samsung ISOCELL kameramodul van?
Több fórumon is írják, több helyen meg cáfolják, ha igaz, melyik a jobb?
A másik kérdés: hivatalosan kap-e Oreot?
Melyik a legutolsó gyári droidverzió, és mikori security patchel?
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#38323) Massmurderer válasza BalanceR (#38322) üzenetére


Massmurderer
őstag

Igaz.Amúgy felesleges rá más kamera progi,gyári is jó képeket csinál.Ma nézten az oneplusz 5 tesztet,hát.....hiába van ott 2 kamera ,meg se közeliti a note 4-el készült képet.Note 4 szebb képet csinál,oneplusz 5 nagyon szemcséset.2.5éves 910f-em van,és a mai napi tökéletesen müködig minden hiba nélkül.

(#38324) bobace válasza hardverlog (#38315) üzenetére


bobace
őstag

A Beállítások->Akkumulátor alatt látod mennyit ment az adott töltési ciklusban. Készenlét, kijelzőidő, stb.
Az elhasználódásról nincs infó. Ha rootolt, a Samsung Phone Info megmondja hányszor dugták eddig töltőre, de ebből is csak következtetni lehet..
Ha 10-30% akku töltöttségnél egyszercsak leáll, akkor már tuti csereérett.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#38325) cyborg X válasza scoobydoo76 (#38207) üzenetére


cyborg X
tag

Ebben a rendszerben benne van a több ablakos funkció?
Bár nem sűrűn használom, de nagyon tetszik a kis lebegő, akár több ablakos megoldás.

(#38326) scoobydoo76 válasza cyborg X (#38325) üzenetére


scoobydoo76
tag

Hali! Igen, müködik.

(#38327) dancsuri


dancsuri
veterán

Egy új főzet (beta)

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#38328) vodrosjozsi válasza dancsuri (#38327) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ez nagyon jól néz ki. Kár, hogy csak snapis verzióra van.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#38329) Zsolto válasza hardverlog (#38317) üzenetére


Zsolto
őstag

Van még valami szervizmenü is, én azon próbálgattam az egyes komponenseket, mikor visszakaptam az alaplapcserék után...
Ez volt az::

*#0*#

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#38330) apaszka válasza dancsuri (#38327) üzenetére


apaszka
veterán

Nagyon jó olvasni benneteket!
Micsoda forgalom! :R

Sajna nálunk nagy a csend. Alig vannak hsz-ek!
Mindenki a 8al van el.
Én abból is a PureNexus Főzöttet várom! :K

Stírülöm a Note 8 at!
Sajna Cefet drága ahhoz,hogy Rootoljam és bukjam a garit azonnal! A Cerka jóóó! Hiányzik még most is! :K

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#38331) atomeec válasza atomeec (#38226) üzenetére


atomeec
senior tag

Második mért idő :)
Normál használat, lényegében ugyanúgy mint elsőre, csak játék nem volt (meg nem 100%ról indult, hanem 92 körülről):

Azt hiszem nem fogok mostanában másikat próbálni :))

(#38332) vodrosjozsi válasza apaszka (#38330) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

A minap láttam a note8-at. Eszméletlen milyen szép. Részletre egy banki hitellel nem lenne oly mértékben drága.. media markt-ban pedig úgy tudom lehet hitelre venni. Szolgáltatónál felejtős, dupla annyit fizetsz ki mint maga a telefon így ez számomra esélytelen. De valahogy megveszem ezt már eldöntöttem :DD
Neked milyem telód is van? S7edge?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#38333) vinpilu válasza vodrosjozsi (#38332) üzenetére


vinpilu
senior tag

Most Nexus, ha jól emlékszem.

(#38334) S e t h válasza vodrosjozsi (#38332) üzenetére


S e t h
nagyúr

De a root az fontos.
😀

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#38335) zho-lee válasza dancsuri (#38327) üzenetére


zho-lee
addikt

Én most próbálom éppen, aroma telepítős.
Majd megírom, milyen. :K

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#38336) zho-lee válasza zho-lee (#38335) üzenetére


zho-lee
addikt

Szép, gyors, angol.
És annyira más a menüje, kín-szenvedés bármit megtalálni.
A fejlesztői eszközök bekapcsolásánál feladtam :(((

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#38337) apaszka válasza vodrosjozsi (#38332) üzenetére


apaszka
veterán

Nexus 6p 64 gb

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#38338) DarkKarol


DarkKarol
tag

Minden ismerősöm, és ismerősöm ismerőse S8at vesz =(
Azt mondják, hogy nagyon szép...... :F

Engem viszont a Note 7 javított kiadása érdekelne! Van valahol fórum róla? Ki mit tud róla?
Betudom valahogy szerezni? Az se zavar, ha nem magyar az op rendszer... Csak ne robbanjon fel :D

(#38339) amoledus válasza DarkKarol (#38338) üzenetére


amoledus
aktív tag

Valoban szep az S8 eloben megjobban , de egy Note7 inkabb kene :D

Pl itt is van 99.8% az elado ertekelese :)

http://m.ebay.com/itm/SAMSUNG-GALAXY-NOTE-7-FE-BLUE-64GB-SM-N935-2560x1440-5-7-UNLOCKED-PHONE-/122585849192?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIM.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253D881b0f33763d43838f1032c4750deaa5%2526pid%253D100408%2526rk%253D1%2526rkt%253D25%2526mehot%253Dag%2526sd%253D332291664309&_trksid=p2056116.c100408.m2460

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#38340) dancsuri válasza zho-lee (#38336) üzenetére


dancsuri
veterán

Magyarítsad , akkuban eddig nagyon jó

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#38341) dancsuri


dancsuri
veterán

Tollától lesz kivételes a Note 8

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#38342) cyborg X válasza zho-lee (#38336) üzenetére


cyborg X
tag

Dettó akkor mint a win 10.
Vsuda modern, csuda jó, csak épp kezelhezltetlen, mert tizen akárhány év alatt megszogtunk egy menü felépítést, és valaki nagyokos mind ezt szétdúrta.
Én már a 6 androidra,is fintorgok. Pl. nezavarjanak funkcióban az 5 androidon minden jelzést tiltva van. Még a led is. 6-on már úgy pilácsol, mint a veszedelem, be kell kapcsolnom menüben, hogy kikapcsolt kijelzőn ne legyen led értesítés. Ami hülyeség eleve, mert élő kijelzőn látom, hogy milyen értesítés jött, de kikapcsolt kijelzőn basszus, pont az alap érzelmét veszi el, hogy ha nem vettem észre rögtön, akkor jelzi a led, hogy nyugtázatlan értesítésem van.
Szóval saját magam szívatom ezzel!
De ezzel még lehet élni. Az már durvább, hogy az előre telepített alkalmazásokat a 6 rendszerben nem találom meg, hogy kipucoljam. Más lettnaz elérési út?

Közben más: ma megtréfált a kicsikém, 19%-on minden jelzés nélkül kikapcsolt! Kezdek aggódni! :(( Ilyet még nem csinált!

(#38343) amoledus válasza cyborg X (#38342) üzenetére


amoledus
aktív tag

Akkucsere,lépd meg végre ! :K

a telo alaplapja sem szereti az ilyesmit...!

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#38344) Soybex válasza amoledus (#38343) üzenetére


Soybex
őstag

Ja csak találjon eredetit :U

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#38345) cyborg X válasza dancsuri (#38341) üzenetére


cyborg X
tag

Ha pénzem lenne rá, ezután a cikk után akkor sem rihannék N8-at venni!
Ez a háttér elmosás egy baromság, főleg ha bugos is! Hogy a toll 71 nyelvre fordítja le a kijelzőt? Ezt hogy? Interaktívan, tehát nem kerül rögzítésre, vagy,képernyő mentést csinál? Mert a gógle translate is tud fotóról fordítani! Ráadásul off line is...
Még tollról: valaki lát fantáziát ebben az animált írásban? Én valami nyagyobb durranásra számítottam!
N4 is nyomás érzékeny? Nem próbáltam még így,vonalvastagságot változtatni.
Kikapcsolt kijelzőn való firkálás. Hát ennek dobtam egy hátast! :DD Ez már az N4-ben is benne van, -akció jegyzet- és az még szép lett volna, ha kiveszik belőlle az egyetlen funkciót, ami igazán naggyá teszi a note-ot!
Semmivel nem érzem vonzóbbnak az N4-től!
6,3"? Galaxy Mega! Csak más képaránnyal. Akkor már egy 7" galacy tab!
Dokkoló: hm. Ezt kicsit bánom, hogy alsóbb kategóriákhoz nincs, de biztos vannak alternatívák. De akkor már egy bivaly noti, vagy, egy szuper barbone pc ennyi pénzből!
Ha,bedöglik az N4-em, rendelek kínából alaplapot. Egy-két évig csak bírja az is! :))

Soybex: rátapintottál a lényegre, mi tart vissza!

[ Szerkesztve ]

(#38346) apaszka válasza dancsuri (#38341) üzenetére


apaszka
veterán

Bejön :R Csak a fránya garancia megvonás a root miatt...

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#38347) zho-lee válasza dancsuri (#38340) üzenetére


zho-lee
addikt

Language enabler.apk gondolom.

A legfrissebb Echoe romot is kipróbáltam (DQG8 asszem), tegnap jól jött a farzsebben tartott telefon, mert klasszul melegített :DDD (sosem szoktam ott tartani a telefont,de hideg volt)
Aki szereit a laggos, rebootolgató romokat, próbálja ki, rengeteget fejlődött a dev, de visszafelé az a baj!

Az ASTRA-ra visszatérve, az "F" széria szerelmem a mai napi, ha autóról beszélünk, de a rom nem rossz, csak elakadtam benne piszkosul. Nem töröltem még az sd-ről a telepítőjét, vissza fogok térni hozzá. Szerintem igéretes, csak egy kis türelem kell hozzá, és NEM MELEGÍTI A KÉSZÜLÉKET EZERREL!

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#38348) dancsuri válasza apaszka (#38346) üzenetére


dancsuri
veterán

azért, hogy 2 év után 70 ezret érjen, egy kicsit durva luxus. napi használatra nem kell jobb mint az N4.

(#38347) zho-lee
magyarításhoz ezt használom
az akkuhasználat veri a gyári rendszert is

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#38349) zho-lee válasza dancsuri (#38348) üzenetére


zho-lee
addikt

Igen, nagyon idegesít, hogy letöröltem a romot.. (mostmár aztán pláne)

A nyelv beállításához valamikor ezt használtam, köszi a tippet! :R

szerk: azért az Alexandr legújabb buildja is jó :K
Kicsit melegít, nem tudtam rántottát sütni a telefonon telepítés alatt :DDD

Apropó, alkalmazás infót kérek: a 3minitbattery, -clock, -rebooter stb ismered?
A (3m)clock nem akar működni.. muszály voltam az xposed-et telepíteni :B

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#38350) fityfiritty


fityfiritty
csendes tag

Houston, baj van!
Létezhet, hogy a giroszkóp megdöglik? Egy ideje a fényképező teljesen megőrült. Az összes ikon forog jobbra balra, mintha nem érzékelné, hogy elfordult a telefon. Aztán gyorsan fordul majd vissza. Végtelen ciklusban.
Az egyéb alkalmazásokban is elég hektikusan viselkedik, vagy elfordul vagy nem. Aztán visszafordul mert csak. Elég idegesítő. :(((

Az élet nem egyszerűsége miatt szép (N910C)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.