Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) bodoraudio


bodoraudio
aktív tag

atom v9 atomjó.

(#14202) obZen válasza bodoraudio (#14201) üzenetére


obZen
tag

De ha a dicséret mellé tolsz egy linket is, akkor helyből tudhatja a paraszt, hogy miről van szó.
Atom v9

Nem kötekedés, csak na...!

"Nice car, must be fast but I don't give a fvck, and will laugh if you get stuck under a truck!" *http://www.dongatto.com* *http://www.facebook.com/itoldu.hu*

(#14203) bodoraudio válasza obZen (#14202) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

Igazad van, de úgy gondolom hogy mi akik napi szinten űzzük az ipart fél szavakból is megértjük egymást.
Aki meg nem az inkább bele se fogjon. :R

(#14204) mgTerminator válasza bodoraudio (#14203) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én is napi szinten ittvok, mégse tudtam hogy mi a francról van szó...

(#14205) ntomka válasza bodoraudio (#14203) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én se tudtam, csak sejtettem, hogy valami rom téma lehet. :)

ツ Headphones on - World off

(#14206) Slukkica


Slukkica
őstag

A v9-ből egyébként ki lehetett találni, vagy következtettni :D
Nem hinném, hogy egy anyahajóra utalt volna :C

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#14207) tybsen válasza tybsen (#13270) üzenetére


tybsen
addikt

Korabbi toltessel kapcsolatos problemamra (egyszer tolt, egyszer nem) az lett a samsung szerviz valasza, hogy nedvesseg erte a keszuleket (allitolag fenykeppel is tudjak bizonyitani ezt, ma megyek erte).

Ami annal is furcsabb, mert januar 21-en vettem a keszuleket, a hiba februar 10-en jelentkezett - csak most volt idom elvinni szervizbe (tulajdonkeppen azota mindig sikerult elobb-utobb feltolteni, azt hittem, megoldodik magatol, de nem).

A lenyeg: a telefont hasznalt, samsung altal javitott keszulekkent vettem garanciaval egy uzletlancnal kulfoldon (mint a media markt) januar 21-en - a vasarlasnal azt mondtak, termeszetesen el ra ugyanugy a 2 ev garancia. Amikor tegnap elott beadtam a szervizbe, akkor ott az adatbazisbol kiderult, hogy 2012. marciustol ketyeg a garancia (mert ugye hasznalt volt). Ez az egyik dolog, ami nem oke.

A masik: en arra gondolok, hogy mar eleve ugy adhattak el, hogy nedvesseg erte, mert nalam nem erte nedvesseg januar 21 es februar 10 kozott, az biztos (tel van, igy kabatban hordtam, autoval kozlekedek, strand/uszoda/szauna es esomentes helyen, nincs nyar sem, hogy izzadjon a fulem vagy ilyesmi).

Ma megyek vissza a telefonert a szevizbe, aztan vissza az uzletbe, ahol vettem, mert ez igy nem OK es vagy visszakerem a penzt vagy kenytelen leszek mast venni, mert ugye a nexust mar nem lehet kapni :( Illetve fogyasztovedelem, ha nem sikerul a kereskedovel elintezni a dolgot.

Bonuszkent erdekesseg, hogy egy baratom telefonjara egy eve a samsung ugyanugy ezt mondta, hogy nedvesseg erte, holott a srac szerint ez ki van zarva. Nyilvan ezt nem tudom, hogy tenyleg igy van-e, de valahogy furcsak ezek a "nedvesseg erte" dolgok, olyan erzese van az embernek, mintha nem akarnak megjavitani es erre hivatkoznak. De elvileg van kep is hozza (a tavalyit lattam is, korrodalt volt az usb-nel). Mindenesetre azert kicsit elbizonytalanit, hogy a jovoben egy 100-150 ezres cuccot megvasarolva barmikor visszadobhatja a szerviz, mert nedvesseg erte.

Szerintetek mit lehet ilyenkor tenni?

[ Szerkesztve ]

(#14208) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Na már megint szórakozik velem a teló, de még úgy is h recoveryből visszatettem a stock 4.2.2-őt. Így lecserélem egy S3ra! (remélem minnél előbb)

(#14209) Grande Ale válasza mgTerminator (#14208) üzenetére


Grande Ale
őstag

Mit csinál?

(#14210) ntomka válasza mgTerminator (#14208) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hardveres hiba, én mondom.

ツ Headphones on - World off

(#14211) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Elég sok a hardveres hiba...
5 hónapból eddig kettőt töltött szervizben, és most is ott van. Megint wifi, sajnos nem szoftver...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14212) ntomka válasza bajnokpityu (#14211) üzenetére


ntomka
nagyúr

Furcsálltam is volna, ha tényleg a franco kernel okozná.

ツ Headphones on - World off

(#14213) bajnokpityu válasza ntomka (#14212) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Beszéltem Slukkal, elmagyarázta, hogy miért nem lehet az a hiba. Ezúton is köszönöm a segítséget.
Egyszerre küldtem több helyre érdeklődő emailt, pár napon belül több helyről visszajött az információ, mindenki ezt mondta. Olyan nincs,h rossz szoftver, és nem azonnal jelentkezik a hiba. Valamint a romokban eleve benne van a helyes wifi driver.

Meg közben rájöttem egy "apróságra". A múltkori wifi javítás után megváltozott a mac adressem. Onnan tudom,h a BMEn mac alapű szűrés van, és utána nem engedett be.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14214) BDave válasza BDave (#14028) üzenetére


BDave
őstag

Megvan a megoldás (most volt rá időm):
Win 8 nem ismerte fel a telefont fastboot módban. Ezt a leírást követtem és végül sikerült feltenni a drivert (ez kellett hozzá). Utána már Toolkitben egyszerű volt unrootolni.

(#14215) mgTerminator válasza Grande Ale (#14209) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát visszajött a szervizből, épphogy felraktam rá mindent, aztán vagy 1-2 napra rá lefagyott hívásindításnál és nem is áll helyre amíg nem áramtalanítom... Gyorsban recoveryből toltam egy stock 4.2.2-őt és ott is ugyan az volt a helyzet... Gyorsba vissza is vittem a boltba, a csávónak nem is kellett nagyon bizonygatni, 1x lefagyott nála és mondta hogy küldi is visszafele. Kikapta a simet meg az aksit, mondom, így már nem "elmúlt" a hiba, azt mondta hogy nem baj, ő látta és ez már elég. Mondtam neki hogy mondom de én akkor is S3-ra akarok cserélni, mondta hogy akkor majd hétfőig intéz valamit...

ntomka: én is hardveres hibára gyanakszok, mert olyan nincs hogy lefagy, magától újraindul és ugyan az a helyzet, ha meg kikapod az aksit akkor megint jó pár napig. :U

(#14216) Slukkica válasza mgTerminator (#14215) üzenetére


Slukkica
őstag

S3 ez most komoly? Ennél jobbat nem tudtál kinézni? :(

Mi alapján választottál? :U

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#14217) slice14 válasza mgTerminator (#14215) üzenetére


slice14
veterán

Én inkább N4-et vennék, S3 helyett.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#14218) smisa válasza slice14 (#14217) üzenetére


smisa
őstag

vagy várjon egy kicsit és S4

(#14219) klasszsrac válasza mgTerminator (#14215) üzenetére


klasszsrac
tag

S3-ról pár tapasztalat. 2 ismerősömnek is csináltam az s3-ját. Eleve a stock samsung rom botrány :-) Nexus után sírni fogsz. A frissítések mindig később jönnek rá. Ha pedig Aosp/Aokp romot raksz fel, hiányozni fog a navigációs sáv. Nekem hiányzott, nagyon szokatlan volt a hardveres gomb utána. Ami viszont érdekes volt, hogy az egyik s3 nem birta az Aosp romokat. Felraktam rá, de pár hívás vagy pár óra után nem lehetett vele telefonálni, mivel nem hallottad a hívó félt, ö sem téged. Nem jöttünk rá mitől. Pedig végig próbáltam jó pár romot, írtam a fejlesztőknek is. Ők sem jöttek rá. Így ott maradt a samsung rom. De nem boldog a srác :-)
Én biztos nem váltanék s3-ra

Oneplus 6

(#14220) mgTerminator válasza Slukkica (#14216) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mert mi a baj vele?

slice14: Nexus 4 nem kell az LG miatt, a másik meg az h a csávó csak 70be számolja be a telómat. Ha tud használtba S3-at akkor max egy 15-20at kellene rádobni. S4 szintén kizárva az ára miatt, nem igazán akarok telóra költeni.

klasszsrac: csak cmet használnék rajta :)

(#14221) klasszsrac válasza mgTerminator (#14220) üzenetére


klasszsrac
tag

Az ok. De, nekem az egyik s3 nem birta. Nem lehetett vele telefonálni :-)

Oneplus 6

(#14222) mgTerminator válasza klasszsrac (#14221) üzenetére


mgTerminator
veterán

cm-el? S3 topikban is azt írják h cmel merül :S lehet maradok a nexusnál... Amúgyis padfonet akarok majd ha normális áron lesz...

[ Szerkesztve ]

(#14223) klasszsrac válasza mgTerminator (#14222) üzenetére


klasszsrac
tag

Mostanában volt szerencsém n4-hez is s3-hoz is. S3 tényleg jó hardver. Gyors, szép kijelző. De nem Nexus :-)
N4 nagyon gyors, szép. Viszont az IPS panelt szokni kell. Hiányzik a jó fekete belőle. Bár, ha megszokja az ember állítólag 1 hét után fel sem tűnik :-)
Adnék neki egy hetet :-)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 6

(#14224) forintuser válasza mgTerminator (#14220) üzenetére


forintuser
őstag

Pedig megèri az árát.Az hogy LG, semmit nem ront rajta.Piszkosul eltalálták...

Holnapkészítést vállalok.

(#14225) FragMaster válasza forintuser (#14224) üzenetére


FragMaster
addikt

+1. Az LG gyengéje nem a hardver volt eddig se, a szoftver meg nem tőlük függ ebben az esetben.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#14226) mgTerminator válasza forintuser (#14224) üzenetére


mgTerminator
veterán

Akkor sem akarok LG-t :D S3 topikban is azt írták h a cm nem jó mert szívja az aksit :U Szerintem akkor maradok ennél, csak legyen jó már végre...

(#14227) forintuser válasza mgTerminator (#14226) üzenetére


forintuser
őstag

Akarsz te...Csak kèreted magadat.. :D

Lècci lècci vegyèl N4-t...... :DDD

Holnapkészítést vállalok.

(#14228) mgTerminator válasza forintuser (#14227) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nem nem, N4-et tuti nem veszek :D és elég sok okom van h miért nem...
Igazából ennek a hardvere nekem teljesen megfelel, gyors, nem akad teszi a dolgát, ha nem telefonálásról van szó... a másik meg az hogy nemrég vettem egy Kelly's Blog-ot, 350k, kaptam egy csinos 50k-s csekket mert egyenesen mentem ott ahol a táblán kívül semmi más akadályát nem láttam a dolognak, meg még vannak kiadásaim sajna :/

(#14229) forintuser válasza mgTerminator (#14228) üzenetére


forintuser
őstag

350k egy, azaz egy darab kerèkpárèrt.... :F :U

Abból sok N4 futotta volna....:D

Holnapkészítést vállalok.

(#14230) mgTerminator válasza forintuser (#14229) üzenetére


mgTerminator
veterán

Max 3 ha megtoldom :D
Érdekes hozzászólásokat kaptam az S3 topikban. A lényeg hogy maradjak ennél ha megcsinálják. De ha nem, vagy megint azt fogja csinálni akkor nem tudom mi tévő legyek :(

(#14231) forintuser válasza mgTerminator (#14230) üzenetére


forintuser
őstag

Megoldás..

Holnapkészítést vállalok.

(#14232) mgTerminator válasza forintuser (#14231) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mennyi?

(#14233) Dottore


Dottore
addikt

A helyedben egy másik Nexusra cserélném de S3 semmiképp.

forintuser:
Amúgy 350k nem vészes egy bringáért. Telefont is kapsz nyolcezerért. :)

(#14234) forintuser válasza mgTerminator (#14232) üzenetére


forintuser
őstag

Rohadjak meg....Haver vagy fórum szinten.Intézek neked innen Német MM-ből. ;]

[ Szerkesztve ]

Holnapkészítést vállalok.

(#14235) slice14 válasza forintuser (#14234) üzenetére


slice14
veterán

Tényleg menyi ott?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#14236) forintuser válasza slice14 (#14235) üzenetére


forintuser
őstag

395€

Holnapkészítést vállalok.

(#14237) slice14 válasza forintuser (#14236) üzenetére


slice14
veterán

Hát az még mindég olcsóbb, mint az s3 újonnan. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#14238) mgTerminator válasza slice14 (#14237) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát nem sokkal :D Inkább maradok egyelőre a GN-nál mert nincs ennyi lóvé :/ csak lenne már jó -.-

(#14239) mgTerminator válasza forintuser (#14234) üzenetére


mgTerminator
veterán

Köszönöm szépen, legközelebb azt hiszem élek a lehetőséggel :D

(#14240) jacis válasza klasszsrac (#14223) üzenetére


jacis
nagyúr

Hidd el, hogy tényleg úgy van ahogy leírtad. Tudjátok, hogy én GN felhasználó voltam nagyjából egy évig és azt kell momdanom, hogy nagyon gyorsan szokható az IPS és bevallom most nagyon tetszik és nagyin szépnek látom.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#14241) TOZ


TOZ
addikt

Na eddig birtam. November óta. Most megnyitottam a dragasagot, root es eppen huzom le az uccso cm nightlyt.

(#14242) klasszsrac válasza TOZ (#14241) üzenetére


klasszsrac
tag

Mi tartott ennyi ideig? Nem volt meg az adat kábel? :DD

Oneplus 6

(#14243) TOZ válasza klasszsrac (#14242) üzenetére


TOZ
addikt

Elszananas nem volt (amikor megvettem elfeletettem unlockolni, utana meg nem volt kedvem mar)
RIL - Radio parosban mi a jo?
Getril jelzi, hogy nem egyeznek, de a listan meg nincs rajta, amiert sikit...

[ Szerkesztve ]

(#14244) FeRkE válasza TOZ (#14243) üzenetére


FeRkE
őstag

CM előtt én felraknám a 4.2.2 gyári factory image-t, akkor biztosan a legfrissebb radiod lesz. Remélem, jól gondolom :)

(#14245) TOZ válasza FeRkE (#14244) üzenetére


TOZ
addikt

EN meg egyszer mar nem rakom ujra most az tutti.

Baseband: I9250XXLJ1
RIL: xxkk1,ugkl1 stb...

ez nem tetszik neki

(#14246) ntomka válasza TOZ (#14243) üzenetére


ntomka
nagyúr

A BB-d legyen friss, az a lényeg. [link] CM-ben meg ha minden igaz a 4.2.1-es RIL van, ami nem változott a 4.2.2-ben, csak a getril nem frissült azóta.

(#14245) TOZ: Jó a felállás.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#14247) TOZ válasza ntomka (#14246) üzenetére


TOZ
addikt

Akkor csak a getril nem tudja, hogy ezt kell szeretni 8-)))

Thx.

Most jon a belakas majd.

(#14248) ntomka válasza TOZ (#14247) üzenetére


ntomka
nagyúr

Így van. :) Amióta 4.2.2 az alapja a CM-nek, azóta így használom, nincs probléma vele. Valahol olvastam is az XDA-n, hogy a RIL és a BB eltérése semmit nem befolyásol gnex esetén, valamelyik fejlesztő kódokkal bizonyította is, de ne kérd, hogy megkeressem. :) Valszeg abban a topicban van linkelve, amelyiket most linkeltem.

ツ Headphones on - World off

(#14249) FeRkE válasza TOZ (#14247) üzenetére


FeRkE
őstag

Kivancsian varom a tapasztalatokat :) Az biztosan a legfrissebb BB, mert nekem most 4.2.1 van fenn (AOKP) és ez XXLH1-es.

(#14250) mgTerminator válasza ntomka (#14248) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát nekem sajna így is fagyott hívásnál :S holnap bemegyek a csávóhoz, megkérdezem hogy mit tudott intézni, remélem cserélik az egész telót :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.