Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) czombos


czombos
tag

A legújabb CM nightly (20130217) után nem indul el a telóm, XDA-n másoknak is volt ilyen problémája. Aki CM nightlyt használ az ne frissítsen most.

[ Szerkesztve ]

(#13552) SP!T válasza BoB (#13550) üzenetére


SP!T
addikt

Enyém fólia nélkül egy helyen karcos lett pikk pakk. Azonnal vettem rá fóliát. :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#13553) slice14 válasza czombos (#13551) üzenetére


slice14
veterán

Most gondoltam hogy frissiben, de akkor majd a következő napi frissítés lesz a nyerő.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#13554) Viper26 válasza pszili8 (#13541) üzenetére


Viper26
nagyúr

Gépen nekem is van 12.04 LTS, de Win7 mellett mertem csak bevállalni. :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#13555) klevente


klevente
tag

Egyébként Wugfresh kiírta weboldalára, hogy ha letöltitek a frissebb fastboot/adb-t onnan, és berakjátok a toolkit data mappábája, akkor "any build"-et kiválasztva lehet rootolni :)

[link]

(#13556) CB válasza SP!T (#13552) üzenetére


CB
senior tag

Ez nálam is így volt.
Nagyon vigyázok a telefonra. Gondoltam fólia mégsem kell rá.
Aztán kb. két hetes korában észrevettem egy hajszálkarcot a kijelzőn.
Na -gondoltam- ha ilyen kíméletes használat mellett két hét alatt megjelent egy hajszálkarc, akkor mi lesz a következő két évben?
Én is rögtön vettem rá fóliát. Igaz nem méretpontos, kicsit keskenyebb és rövidebb mint a teló.
Egy hete pedig vettem méretpontosat (MyScreen protector). Kettő darab van a csomagban, egy sima (crystal), és egy matt (antiReflex).
Még nem raktam fel, várom az ihletet. :DD

A csomag 2000 Ft. volt az ALLEE bevásárló központ Samu üzletében.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#13557) Grande Ale válasza trance89 (#13549) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem Asahi glass? Nekem sincs fólia, pedig a bolt fóliázva küldte, de egyből leszedtem. Idegesített, nehogy már fóliázgassak egy ilyen drága telefont!

(#13558) FragMaster válasza Grande Ale (#13557) üzenetére


FragMaster
addikt

"nehogy már fóliázgassak egy ilyen drága telefont"

Én pont ezét fóliáztam le :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#13559) spuros válasza FragMaster (#13558) üzenetére


spuros
őstag

Dettó..(:

(#13560) Integra válasza Grande Ale (#13557) üzenetére


Integra
titán

nos, a galaxy nexus panele karcosodik. sajnos. és hidd el, ha én mondom, akkor tényleg így van, mert nálam nem sokan bánnak kíméletesebben az eszközeikkel. a htc desire soha nem karcolódott így, mint ez, az karcmentes, ez meg 2 hónaposan már 2-3 hajszálkarcot összeszedett ugyanolyan használat mellett. kapott egy brando-t, pedig én sem szeretem különösebben.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13561) Grande Ale válasza Integra (#13560) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nincs karcom, pedig hónapok óta használom. Van tokom. Nem rontom le e kijelző minőségét fóliával. Majd úgyis beég, kicseréltetem a gari lejárta előtt a kijelzőt és kész. De úgy tudom az Asahi glass még jobb mint a gorilla...

[ Szerkesztve ]

(#13562) Integra válasza Grande Ale (#13561) üzenetére


Integra
titán

én is ezt mondtam. jó fóliával ha profin van felrakva észre sem veszed, hogy fent van. én mondjuk a speedshop-ban felrakattam, csinálja olyan, aki napi 20-30-at felrak. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13563) Dewed


Dewed
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek, mivel rootolni szeretném a telefonomat(4.1.1 es android van rajta).Ebben szeretnék segítséget kérni.
Szeretnék infokat hogy hogyan is kell csinálni és valami kis leirást (angol tudásom nagyon alapfokú)
A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13564) slice14 válasza Dewed (#13563) üzenetére


slice14
veterán

Szia

A Téma összefoglalót olvasd át. és toolkittel mindent meg tudsz oldani. Ha driver gondokba ütközöl, ajánlom a pdanet progit.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#13565) smisa válasza slice14 (#13564) üzenetére


smisa
őstag

Hasonló cípőben vagyok én is de első root-lásért amit előtem csinálnak még fizetnék is :B

(#13566) Dzsuri89 válasza smisa (#13565) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Merre felé laksz? :D

(#13567) smisa válasza Dzsuri89 (#13566) üzenetére


smisa
őstag

Bp 13 ker

(#13568) Steelheart2


Steelheart2
senior tag

Sziasztok.Meg lehet azt oldani valahogy,hogy a hàlozatom ne vàltson àtt automatikusan H+ ra,mert itthon elég gyenge és,ha olyankor hivnak,akkor nem hallanak belöllem semmit vagy gyengén?Vagy ez nem függ össze vele? A sima H elég volna nekem netezni.Köszönöm.

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#13569) Dzsuri89 válasza smisa (#13567) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Holnap ha jó neked akkor megmutathatom. :-)
Majd írj rám privátban. :-)

(#13570) slice14 válasza smisa (#13565) üzenetére


slice14
veterán

Hú mostanába nem néztem a téma-összefoglalót, Itt a toolkit-tel való rootolás leírása.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#13571) ntomka


ntomka
nagyúr

Ez a fólia/nem fólia, karc/nem karc téma annyira, izé...
Nekem is van fólia rajta, igaz jobb nélküle a kép meg minden, de fél éve sincs rajta és már tele van nagyobb karcokkal, pedig tokjába teszem és abból veszem ki minden használat között. Tudom, a fólia nem gorilla, tehát simán jobban gyűjti a karcot, de a nagyobbak közül látok olyat, hogy akár a szép üvegen is lehetne (de persze csak akkor tudnám meg, ha nem lenne rajta fólia).

Ex-kolléga One X-én sem volt fólia sokáig, mert minek (ugyanígy, mint ti), simogatta, törölgette, úgy senkit nem láttam még vigyázni készülékre, mint őt, aztán szánakozva szaladt egyszer hozzám, hogy "egy karc, egy karc!", és én ajánlottam neki fóliát, hogy mit vegyen...

Szóval erről ennyit. Ezek az edzett üvegek annyira jók csak, hogy jobban bírják, mintha nem lennének edzve, de a természet csodákra képes a porral és apró szennyeződésekkel...

ツ Headphones on - World off

(#13572) Dewed


Dewed
csendes tag

Köszönöm a segítségeket sikerült rootolnom a telómat! A bootloader-t vissza lockoljam vagy teljesen fölösleges?

(#13573) slice14 válasza ntomka (#13571) üzenetére


slice14
veterán

Hát én is inkább fóliázom, mint hogy karcolódjon.

-------------------------

#13572 Dewed: Felesleges visszazárni.

-------------------------

Más: Szerintem még ezt a leírást belehetne linkelni a téma összefoglalóba.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#13574) slice14 válasza slice14 (#13573) üzenetére


slice14
veterán

"Szerintem még ezt a leírást belehetne linkelni a téma összefoglalóba."

Bocsi nem láttam hogy benne van. :W

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#13575) BDave válasza Steelheart2 (#13568) üzenetére


BDave
őstag

Szerintem nem függ össze vele. Amúgy csak annyit tudsz csinálni, hogy csak 2G-s hálózatot használjon a rendszer, az viszont szerintem már túl lassú.

(#13576) SamS20


SamS20
senior tag

Nekem december eleje óta van meg a teló, tokban használom. Minden használat előtt kb rafujok majd utána meg törlöm, eddig még egy karc sincs rajta :) lekopogom :)

(#13577) Dottore


Dottore
addikt

Ez a fólia, nem fólia, karcolódik vagy sem dolog annyi tényező függvénye, hogy aki akar tegyen rá aki nem az ne tegyen.

Elhiszem, hogy meg lehet karcolni, nem nehéz. Ehhez mást sem kell tenni mint állandóan törölgetni. A szövetben, ruhán megtapadnak a porszemek, meg minden szar. Ezt szépen naponta többször is beledörzsölitek a kijelzőbe, hát ettől persze, hogy karcos lesz.

Én pl. tokban hordom. Soha nem törölgetem, amit a tok leszed róla ahogy beleteszem, annyi.

Szóval erre nincs recept. Nem egy igazság van.

(#13578) palesz53 válasza Steelheart2 (#13568) üzenetére


palesz53
senior tag

meg lehet oldani... romoldán a blogrészemben tettem rá célzást, de akkor ennek a kérdésnek a konkrét megvalósítást majd leírom ide, ha gépnél leszek...

gyenge a térerőd ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#13579) hobbitka_ válasza czombos (#13551) üzenetére


hobbitka_
tag

Valami megoldás ötlet? érdemes feltenni a 16.-ait recovery-ből? Már csak azért is kérdezem, mert belefutottam én is a dologba és jó lenne életet lehelni a telefonba :( (zárképernyőn megáll a betöltés)

Ami kicsit ijesztő, hogy kikapcsolt állapotban, ha rádugom a töltőre, akkor nem jelzi, hogy töltené és olyan 22%-on kezdtem el mókolni, azt pedig nem szeretném, hogy flashelés közben merüljön le :S
Normális, hogy nem rak ki töltés ikon kikapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#13580) hobbitka_ válasza hobbitka_ (#13579) üzenetére


hobbitka_
tag

Közben a töltés ikon megjelent, így már annyira nem vagyok besz@rva.

Sajnos a backupjaimat mostanában töröltem, így régebbi mentés visszaállítása nem opció.

Cserébe konstatáltam, hogy miután nincs ebben a típusban sd kártya, ezért nem tudok ilyen egyszerű módszerrel rámásolni semmit. Hogyan tudom így rámásolni a telepítendő romot?
Adb-vel tudok rámásolni fájlokat ha most ki is van kapcsolva, vagy az is csak bekapcsolt telefonnal érhető el?
Nem szívesen tolnék full wipot, csak ha máshogy nagyon nem mennének a dolgok :( (ráadásul most nem is úgy néz ki, hogy az segítene)

Czombos, linkelnéd a kapcsolódó xda-s thread-t, mert nekem nem sikerült megtalálni. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13581) Steelheart2 válasza palesz53 (#13578) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Köszi szépen.Igen,gyenge a térerö.

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#13582) czombos válasza hobbitka_ (#13580) üzenetére


czombos
tag

Itt a CM10.1 fórum.

Nekem csak a 17.-i update.zip volt fent a telón, én recovery módban "adb sideload filename" parancsal raktam vissza a 16.-i nightlyt. hamarosan jön a 18.-i abban már javítva lesz.

(#13583) pszili8 válasza Steelheart2 (#13568) üzenetére


pszili8
aktív tag

Milyen neted van,hogy H+ on megy? Szélessáv? Nekem telenor mobilnet van,de H a max.

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#13584) hobbitka_ válasza czombos (#13582) üzenetére


hobbitka_
tag

Kicsit túl tömör voltán ahhoz, hogy tisztán értsem ;)
Hogyan is néz ki ha felül akarom majd verni a 18-aival? Bekapcsolom recovery módba, majd rádugom a gépre, majd... ?

(#13585) wardemi válasza pszili8 (#13583) üzenetére


wardemi
senior tag

Tonhal is tudja pesten a H+ elég sok helyen.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#13586) Benex válasza wardemi (#13585) üzenetére


Benex
senior tag

Telenor vidéken H+ már majd 2eve megy jól :D

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#13587) wardemi válasza Benex (#13586) üzenetére


wardemi
senior tag

Én azt nem tudom fél éve van olyan telóm ami ki is használja :) meg am is mind a 3 foss ahogy van behajtani tud szolgáltatni már nem annyira :D

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#13588) czombos válasza hobbitka_ (#13584) üzenetére


czombos
tag

Belépsz revocerybe majd kiválasztod a install zip from sideload funkciót, majd pc-n parancssorban kiadod ezt a parancsot:
adb sideload cm-10.1-20130218-NIGHTLY-maguro.zip

Hogy az adb működjön, kell az android sdk, ezt innen tudod letölteni. Esetleg Galaxy Nexus Toolkit-et is meglehet próbálni, hátha van benne ilyen adb sideolad funkió, én a toolkitet nem ismerem, mindent manuálisan szoktam megcsinálni.

(#13589) Zsolt4


Zsolt4
csendes tag

Helló!

Debrecenben kellene egy kis segítség (Irj tel.számot PÜ-ben visszahívlak!!)

Rootolt a galaxy nexus van SU, CWM recovery, bootloader nyitva!

4.2.1 -em gyári rom vann fenn , de nem tudom feltenni a 4.2.2-t.

Csak a kernelt cseréltem le DUMY 583-ra!

visszatérnék a gyári rom-ra, de nem tudok mert a toolkittel sem boldogulok.

Segitségedet köszönöm!

ÜDV!

(#13590) slice14 válasza Zsolt4 (#13589) üzenetére


slice14
veterán

Szia, nem tok stock kernelt. De a toolkittel letudod szedni a factory image-t. De a factory image-s flashelése full adatvesztésnek minősül, igy előte ments lke mindent gépre.

#13592 Integra: Csak a bootloader felnyítása jár adatvesztéssel ill a factory rom újrahúzása. Ha bekapcsolásnál a Google alat van egy nyitott lakat, akjkor fel van nyitva a bootloader. És ha az alkalmazások közöz van egy supersu vagy superuser nevü app akkor valószinű hogy van root jogod. Persze ha otan frissitettél, akkor a root jog elvész,újra kel rootolnod.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#13591) hobbitka_ válasza czombos (#13588) üzenetére


hobbitka_
tag

Köszönöm, ez így pár teljesen érthető.

Már csak az a probléma, hogy ilyen recovery menüpontom nincs :) , mert CWM recovery van fent (gondolom neked TWRP)
Sdk telepítve, adb-t használtam már.

(#13592) Integra


Integra
titán

hogy tudom meg a legegyszerűbben, hogy rootoltam e a telefonom vagy sem? nem tudom, nem emlékszem, hogy megcsináltam e már.. :DDD és gondolom rootolásnál elveszik minden adat, ugye?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13593) Dzsuri89 válasza Integra (#13592) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Csak a Bootloader nyitásnál veszik el minden adat.

Ha visszazártad anno, akkor van szopóroller. :D :D

[ Szerkesztve ]

(#13594) Integra válasza Dzsuri89 (#13593) üzenetére


Integra
titán

nem, az nyitott most is, bekapcsolásnál a lakat nyitva van :) gyárilag így jött szerencsére.
de hol látom hogy rootoltam e már?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13595) wardemi válasza Integra (#13594) üzenetére


wardemi
senior tag

Ha a bootloaderbe mész be kiírja nem? power gom+lefele volume vagy mi (lehet nem pont így xD)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#13596) Viper26 válasza Integra (#13594) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mondjuk kipróbálsz valamit amihez kell? :DDD

De még program is van hozzá:

Root Checker

iPhone 14 | FR955

(#13597) slice14 válasza Integra (#13594) üzenetére


slice14
veterán

Ez?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#13598) Dottore


Dottore
addikt

Ha a rootolt telefonról törölném a SuperSU programot, attól még minden root jog megmarad, csak nem lesz program ami kontrollálná a hozzáférést?

(#13599) Integra válasza slice14 (#13597) üzenetére


Integra
titán

tényleg... a gnex nincsen rootolva, mert a supersu nem megy, csak a nexus7-em rootoltam, ott fel is telepítettem a supersu-t és megy. akkor galaxy nexus toolkit gondolom a rootra a megoldás, ha jól emlékszem :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13600) wardemi válasza Integra (#13599) üzenetére


wardemi
senior tag

jham 3 gomb lenyomása kb :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.