Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) palesz53


palesz53
senior tag

pár napra felfüggesztem a tesztelgetést... :((

telenor ma küldött 1 sms-t hogy az adatkeretem 80%-a elfogyott 7(!!!) nap alatt - a keret 500 Mb...
és ami a legérdekesebb! fb, e-mail (csatolmányostul!), google navi és az összes böngészés korlátlan e mellett!!!
magyarán az az 500 Mb van "minden" egyébre - pl időjárás widget frissítése stb... programfrissítést csak és kizárólag wifi-n csinálom! a szokásaimon semmit nem változtattam, semmi új - legalábbis mint az időjárásjelző - nem került telepítésre... szóval halvány elképzelésem nincs mi zabálja le azt az 500 Mb-t... ráadásul ilyen durván! :W
mondjuk nagyon nem érdekel, mert csak - persze a korlátlant nem! - lelassítják... de régen, amikor ez a limitált rész 90 Mb volt, soha nem jártam a közelében sem... most meg 7 nap alatt 410 Mb...

természetesen az ügyfélszolgálat nem tud segíteni - személyiségi jogokra hivatkozva ugyanis nem gyűjtheti, melyik progi, mennyit eszik... tudnak küldeni hívásrészletezőt, de azzal meg mit kezdjek?! látnám, hogy napi átlagban elmegy 60 Mb, de nem tudom mire? :W

marad az, hogy én szűrjem magamnak... bár ha így sem derül ki, akkor aztán tényleg nem tudom mi van! víruskeresőt már lefuttattam, semmi...
max arra tudok gondolni, hogy vmelyik böngésző (operát és chrome-ot használok) használatát valamiért nem a korlátlan részhez számolják...

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#13402) SamS20 válasza palesz53 (#13401) üzenetére


SamS20
senior tag

akkor ezért nem éreztem én anno lassulást amikor a telenornál voltam :D jól gondolom hogy más szolgáltatónál ez nem így van ?!

(#13403) palesz53 válasza SamS20 (#13402) üzenetére


palesz53
senior tag

nem nagyon emlékszem a másik 2-nél ilyenre, hogy korlátlan fb + böngészés + google navi + e-mail...
és e mellé - tarifacsomagtól függően x Mb egyébre (youtube, frissítések stb.)...

régen az okostarifa volt ilyen, most meg a smart...

biztos nem én vagyok a kedvenc okostelefonos ügyfelük ( :DDD ), mert tolom neki tisztességgel a korlátlanba beférőt... szerintem ha minden ilyen ügyfél ezt csinálná, összeomlana a rendszerük... :DD
mondjuk 12-13 éve náluk vagyok, egy ideje több előfizuval, fizetem is rendesen, úgyhogy elvagyunk egymással... :DDD

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#13404) BDave


BDave
őstag

Wow, megjött a 4.2.2. Amit észrevettem és eddig nem láttam sehol: pl. Google Playen a fenti sarokra tappintva az egész szöveg benyomódik, nem csak az ikon. A kamera nem változott :(

(#13405) SamS20 válasza BDave (#13404) üzenetére


SamS20
senior tag

OTA-n jött ? mondjuk én befrissítettem a takju-t slukk oldaláról :) eddig jól működik, viszont anarky kernellel szerintem jobban megy mint az air-el.

más : a read ahead buffer size gondolom minél több annál jobb, de mennyire van hatással pl az akkura ? mert mintha azt olvastam volna hogy drasztikusan csökken az akku idő. (másrészről mire is jó ez pontosan, hogy a programok milyen gyorsan nyílnak meg ?!)

[ Szerkesztve ]

(#13406) TOZ


TOZ
addikt

www.androidpolice.com/2013/02/13/heres-the-android-4-2-2-jdq39-update-for-the-yakju-gsm-galaxy-nexus-manual-installation-instructions/

(#13407) TOZ


TOZ
addikt

Upsz. Es Nagy Ferenc lőtte!!! :C :R

(#13408) klevente válasza TOZ (#13407) üzenetére


klevente
tag

ja, én már korábban írtam :D szerintem ő nxferenc a fórumról :)

(#13409) SP!T válasza klevente (#13408) üzenetére


SP!T
addikt

Nekem tegnap este 9 fele érkezett az update yakjura. Pedig hazafele melóból és melóban hiába nyomkodtam a frissítést... :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#13410) TOZ


TOZ
addikt

Sideloaddal toltam fel. Frissítést hiába nyomogattam.

Remélem az Opera Mini fagyás valamelyik kodsor változása miatt elmulik.

(#13411) mgTerminator válasza palesz53 (#13401) üzenetére


mgTerminator
veterán

A beállításokban az adathasználat menüpontban lebontja alkalmazásokra hogy mi mennyit evett....

(#13412) bodoraudio


bodoraudio
aktív tag

[ROM] [4.2.2 JDQ39] Xylon \ \ 020b \ \ 2013/02/14 (GSM .
Nekem az új anarky kernellel hihetetlenül gyors/talán a leg gyorsabb/.

(#13413) ntomka válasza palesz53 (#13387) üzenetére


ntomka
nagyúr

Aha, kipróbáltam. Igazából semmivel nem jobb, mint franco kernele. :)

ツ Headphones on - World off

(#13414) Benex válasza palesz53 (#13401) üzenetére


Benex
senior tag

Hello
ilyen probléma már nekem is volt és a húgomnak is, csak nekem 180MB (meg néha igy kérek hozzá 500MB.t) Nekem kb 2nap után jött sms h 20% alá csökkent a net és ahoz képest h iskolába csak twitter meg Facebook és google kereső (és ezek elvileg nem csinálnak adatforgalmat ebben a telenor csomagban ) itthon meg csk wifiről vagyok.

Bementünk az itteni telenorba ahol azt mondták h többen is panaszkodtak ez miatt és nem tudják h miért van ez...

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#13415) FragMaster válasza Benex (#13414) üzenetére


FragMaster
addikt

Az baráti, hogy nem tudják :D De gondolom a kötbért elkérnék szerződésbontás esetén.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#13416) Benex válasza FragMaster (#13415) üzenetére


Benex
senior tag

nem vagyok "hűséges" hozzájuk :D csak ennyiért amit fizetek havonta más szolgáltatónál nem találtam még csak ehez hasonlót se és kb a duplája lenne másnál :D (de ez csak az én véleményem meg a családban mindenki telenoros és eddig semmi bajom nem volt velük max h néha hamarabb küldik a figyelmeztetést a számla befizetéséről mint h megkapnám a számlát :DD )

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#13417) M0RGI válasza Dottore (#13366) üzenetére


M0RGI
őstag

:R

(#13418) BDave válasza SamS20 (#13405) üzenetére


BDave
őstag

Igen, OTA-n, miután kikényszerítettem másodszorra... :)

Más:
"There is also a new radio in this update." Ez pontosan mit jelent? Vagyis a radio mit takar az Androidnál?

[ Szerkesztve ]

(#13419) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Nekem is megjött a frissítés, de semmi változást nem tapasztaltam, gondolom hogy hibajavítások voltak leginkább.

Zsolt

(#13420) BDave válasza Zsolt74 (#13419) üzenetére


BDave
őstag

Itt megtaláljátok, hogy mik változtak: New Android 4.2.2 Features

(#13421) hallerlaller válasza ambushka (#13325) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ez a 4.2 úgy látszik az android vista.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#13422) BDave válasza hallerlaller (#13421) üzenetére


BDave
őstag

Mit szólsz a topichoz? :)

(#13423) Zolesz007 válasza palesz53 (#13403) üzenetére


Zolesz007
őstag

A Smart tarifánál úgy van, hogy a böngészés, meg email, meg minden beleszámít az 500 megába, ami ha elfogy, akkor ami korlátlan az marad tovább max speed, a többi meg korlátozott sebességű. Ezért maradtam az okostarifában. :W

Telenor honlapjáról:

"Havidíjban foglalt adatforgalmi keret belföldön (mely csökken a Facebook és Smarttarifa 3-6 esetén az email és böngészés forgalmával)"

[ Szerkesztve ]

Fold 5

(#13424) hallerlaller válasza BDave (#13422) üzenetére


hallerlaller
addikt

Jó lett. :)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#13425) SamS20


SamS20
senior tag

anarky kernele tényleg nagyon jó :) csak éppen az elmúlt 12 órában mióta fent van a 4.2.2 azóta csak 3x fagyott úgy le a telefonom hogy ki kellett szedni az aksit és vissza.

lehet teszek egy próbát az air kernellel bár az anarky 7 óra alatt 3g hálózaton (míg aludtam) 2%ot esett, ami fájó pont mert ezek szerint igen jó lett a fogyasztása.

(#13426) bodoraudio válasza SamS20 (#13425) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

anarky már a 685-ös verziónál jár.
Látszik a folyamatos fejlesztés.
Mindenkinek új terep a 4.2.2.
Nálam simán megy fagyás nélkül.

(#13427) SamS20


SamS20
senior tag

a legújabb már fent van :) kíváncsi leszek rá, a purityt kissé "gyengének" találtam szóval most marad a napi frissítés :)

(#13428) slice14


slice14
veterán

Vajon mikor jön ki a cm10.1 a 4.2.2-vel?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#13429) mgTerminator válasza SamS20 (#13425) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem 8 óra alatt 2G-n 3%-ot esik... Természetesen cm-et használok.

Ja egyébként tegnap visszavittem a boltba a telót ahol vettem és amikor elmeséltem hogy mi a probléma, akkor a fickó nézett egyet hogy ezt vajon hogy fogják orvosolni, mert mondtam hogy ez nem szoftveres mert én már mindent megpróbáltam, meg mondtam hogy fórumon mondták hogy van aki ugyan ilyen problémával szenved és van akinek teljesen hibátlan.
Hát remélem hogy nem volt értelmetlen kb 2-3 hétre egy 6230-ra cserélni aminek az aksija jó ha kibír 1 napot.... Jó hogy a cseretelefonom kölcsön van adva :W

slice14: Ha kintvan a forrás akkor max 1-2 hét szerintem....

[ Szerkesztve ]

(#13430) ntomka válasza slice14 (#13428) üzenetére


ntomka
nagyúr

Amikor kész, mint mindig.

ツ Headphones on - World off

(#13431) spuros válasza mgTerminator (#13429) üzenetére


spuros
őstag

Nekem is vannak hasonló anomáliáim de pl. ezzel jó (szűz CM):

Slukk legutolsó 4.2.1-es romjával és legutolsó hozzá tartozó kernelével jó volt. Viszont Slukk 4.2.2 OTA munkájával és a hozzá készített kernellel nekem sem kapcsolt le/be a kijelző telefonálás közben/után.

Nagyon rom/kernel függő lehet a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#13432) hallerlaller


hallerlaller
addikt

4.2.2-vel ment 2órát a kijelző és még mindig 100%, hogy lehetséges ez?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#13433) spuros válasza hallerlaller (#13432) üzenetére


spuros
őstag

Majd lehet egyszerre merül sokat (legalábbis tapasztalataim szerint).. Nekem anno LG jelenség volt.

(#13434) hallerlaller válasza spuros (#13433) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nanemár, lgt csinált a samsungomból a gugli? :B

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#13435) hallerlaller válasza spuros (#13433) üzenetére


hallerlaller
addikt

Eh,most 100%-ról egyszer csak kikapcsolt, remélem pár feltöltés után helyreáll.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#13436) spuros válasza hallerlaller (#13434) üzenetére


spuros
őstag

Rosszul fogalmaztam.. LG-nél találkoztam hasonlóval.. :D

(#13437) SamS20


SamS20
senior tag

nem tud valaki olyan lehetőségről hogy a google search ami alapból minden oldalon fent van, az ne ilyen szürke színű legyen hanem fekete az egész, és csak a mikrofon és a Google felirat fehér ?

Csak mert fekete a háttér, és jobban nézne úgy ki a telefon ha "beleolvadna" a háttérbe a kereső funkció, mint sem hogy rondálkodjon :D

[ Szerkesztve ]

(#13438) palesz53 válasza mgTerminator (#13411) üzenetére


palesz53
senior tag

köszi! igazából csak annyiból bosszant, hogy semmi okát nem látom ennyi adat elfogyasztásának, semmiben nem változtattam a teló használatán... persze ettől még lehetek én a ludas, nem zárom ki, amíg meg nem győződtem róla...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#13439) TOZ


TOZ
addikt

Kint vannak a factory imagek.

(#13440) bodoraudio


bodoraudio
aktív tag

Az új 4.2.2 air kernel nagyon ott van :C

(#13441) klevente válasza TOZ (#13439) üzenetére


klevente
tag

:( Én akartam mondani :D

Amúgy hétvégén felteszem :D

[ Szerkesztve ]

(#13442) SamS20


SamS20
senior tag

szerintetek van stabilitás beli(és egyéb gigszerek) különbség a kettő között ?
1. 4.2.1-ről frissítve cwm alatt.
2. 4.2.2 factory image-ből feltéve

(#13443) TOZ válasza SamS20 (#13442) üzenetére


TOZ
addikt

Nincs. Szerintem.

(#13444) bodoraudio válasza SamS20 (#13442) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

full wipe,cwm

(#13445) evooo


evooo
aktív tag

Sziasztok!

Nekem yakyu-ra nem érkezett frissítés még.
Hogyan lehet, hogy nem egyszerre érkezik, vagy esetleg lehet valami más ok?

(#13446) SamS20


SamS20
senior tag

Tegnap fel tettem a takju romot, és pl az inka fájl kezelő nél azt írja ki hogy nincs elég hely. Lehet inkább fel rakom a factory imaget és újra rakom az egész telót.

(#13447) assemble


assemble
addikt

Factory image-ek kint vannak :)
(mas Nexus-okra is)

(#13448) TOZ válasza evooo (#13445) üzenetére


TOZ
addikt

Nem egyszerre erkezik, hanem folyamatosan toljak ki (gondolom, hogy birja a rendszer).
De az OTA file-t letoltve siman fel tudod rakni kezzel. (Custom recoverybol vagy adb sideload segitsegevel a stock recoveryt hasznalva.)
Vagy meg lehet probalni a kenyszeritos megoldast is.

(#13449) SamS20


SamS20
senior tag

kicsit más ha toolkittel teszem fel, a factory image-t akkor a cwm / root-ot is ugye újra fel kell tenni (legalábbis a root biztos) menni fog a 4.2.1-es módszerrel szerintetek ?!

(#13450) evooo válasza TOZ (#13448) üzenetére


evooo
aktív tag

A kényszerítős megoldást nem ismerem.
Hogyan működik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.