Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) mgTerminator


mgTerminator
veterán

13.án volt 1 hónapja hogy bevittem a telót a szervizbe, azóta semmi... mára ígérték de semmi... mondta a csávó hogy van egy S3 25k ráfizetéssel, de az a helyzet hogy valahogy nincs kedvem költekezni, de így meg ki tudja mikorra lesz telefon a telefonomból.... mondta hogy holnapig félreteszi nekem :/

Mit tennétek a helyemben? CM-et használnék rajta, nincs szükségem a samsung szarjaira, de mondták hogy használhatatlan... na meg uggye hivatalosan is csak 4.1.2 van rá...

(#14702) Benex


Benex
senior tag

erről a romról mi a véleményetek???
[link]

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#14703) bodoraudio válasza Benex (#14702) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

Próbáld ki!
Nekem nem jött be.
Aosp r11 :D

(#14704) Benex válasza bodoraudio (#14703) üzenetére


Benex
senior tag

most tőltem le az AOSP R11-et :)))
milyen kernellel és beállitással ajánlod???:D

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#14705) S-eye


S-eye
senior tag

Sziasztok! Nemrég lettem tulaja egy Galaxy Nexusnak, viszont a vártnál sokkal nagyobb a beégése.Főleg a felső részén a képernyőnek, a billentyűzet nyomai látszanak alul, és a statusbar látszik felül. Szerencsére még van rá egy év gyári garancia. Ha most kicseréltetném a kijelzőjét, akkor utána még hányszor tehetem meg?Mert valószínű, hogy egy év múlva újra ilyen lesz.Szóval hányszor lehet kijelzőt cserélni ingyen?

(#14706) bodoraudio válasza Benex (#14704) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

ak18
interactive/deadline
eob 2048

(#14707) FragMaster válasza S-eye (#14705) üzenetére


FragMaster
addikt

Ahányszor beég.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#14708) S-eye válasza FragMaster (#14707) üzenetére


S-eye
senior tag

Kösz! Ez jó hír. Csak akkor fogadják el a telefont, ha gyári rendszer van rajta, ugye?

(#14709) wardemi válasza S-eye (#14708) üzenetére


wardemi
senior tag

Elég rugalmas infokat kapni de igen inkább zárd vissza meg unroot :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#14710) Benex


Benex
senior tag

nem ez az első rom ahol látom ezt a beállítási lehetőséget : "Dupla panel engedélyezés"
ez mit jelent??:D

amugy rootbox rom lett :D nagyon gyors és állitható minden :C :))

aosp r11 nem igazán jött be :S

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#14711) S-eye válasza wardemi (#14709) üzenetére


S-eye
senior tag

Szóval boatloader visszazárás, meg unroot, és stock android. Lehet ezt mindet a Gnex Toolkittel?

(#14712) mtm800


mtm800
senior tag

Üdv!Csak érdeklődés szintjén...milyen árat lehet kérni manapság egy Nexusért?.. telenoros , alaplapcserés volt független szoftvert kapott gari keretén belül. Gyári samu garis házhoz megyünk szolgáltatással.

(#14713) wardemi válasza mtm800 (#14712) üzenetére


wardemi
senior tag

70 környéke karcoktól függ meg gari idejéig.

Igen ezt mind lehet belőle leszede a gyárist és fel flasheled (elvész minden adat). De az első hozzászólásban le van írva szerintem :). Ugyan azt kell csinálni csak visszafele :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#14714) agyhalal válasza S-eye (#14711) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Az enyémen a múlt héten cserélte ki egy idősebb férfi. Nem szívbajoskodtam, hanem ott előtte kivettem az akkut és úgy nyomtam a kezébe a telefont. Nem kérdezett se rootról, se a beégésről. Én leginkább azért éltem a garanciális cserével, mert valahogy sikerűlt begyűjtenem egy nem egész 1 cm hosszú, elég mély karcot az üveg, tehát nem a kijelző jobb szélén. Nem zavart a megjelenítésben, de azért szúrta a szememet. Na még ezt se nézte meg. Amúgy azt figyeltem meg, hogy mintha az új üveg nem gyűjtené annyira a mocskot, ha valami súlyosabb koszt szedek össze vele, az anélkül tűnik el róla, hogy megtisztítanám, eddig még nem látok rajta semmi karcot, illetve az ujjam is mintha könnyebben csúszna rajta. Lehet, hogy csak szimplán "új" érzése van :)

[ Szerkesztve ]

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#14715) S-eye válasza agyhalal (#14714) üzenetére


S-eye
senior tag

Lehet, hogy időközben rájöttek, hogy kell jobb alkatrészeket gyártani:)
Ha beregisztrálom a Nexust, akkor el tudom adni így, hogy a nevemre szól? Nem mintha szándékom lenne, de érdekelne :)

(#14716) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

A mai nappal én is csatlakoztam a táborhoz, olvasom elég sokan custom ROM-okat használtok, ennyire nemjó a gyári? Én ezért vettem, beleuntam a kernelheggesztésbe, ROM főzésbe, gondoltam egy referenciakészüléknél ilyenekkel nem lesz gond.

Gyári ROM-ból amúgy melyiket ajálnjátok, yakju, vagy takju?

(#14717) wardemi válasza qltsar (#14716) üzenetére


wardemi
senior tag

Yakju az európai de kb egykutya.

Én csak kb a nav-bár, quick settings (meg még talán a hangbeállítások) miatt használom a customot a sima gyári is tökéletes csak hát hiányzik egy két kényelmi dolog amiért nem akarok + appokat felrakni :).

De amúgy van hogy a stock gyorsabb mint egy cust :).

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#14718) qltsar válasza wardemi (#14717) üzenetére


qltsar
addikt

És custom-ból melyik a legjobb / leghasználhatóbb? CM-et szeretnék ha van bugmentes.

(#14719) wardemi válasza qltsar (#14718) üzenetére


wardemi
senior tag

Hát hogy melyik milyen szerintem ahány nexus tulaj van annyi favorit is :). Van CM és jól működik úgyhogy akkor ez eldöntetett de azért pár nagyobb név (xylon, paranoid, vanir (nálam most ez a best), atom, slukk (amíg tartott) és társai) ők is megérnek egy utánajárást esetleg.

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#14720) palesz53 válasza qltsar (#14718) üzenetére


palesz53
senior tag

mit szeretnél? milyen extra szolgáltatást? vagy nagyon gyors kell? vagy majd napi frissítésű? rengeteg mindent tudjon, majd mindent át lehessen szabni?
vmilyen paramétert még adj, akkor talán konkrétabban tudunk segíteni... tényleg elég sokfélét használunk, kinek mi jön be...
slim bean, baked bean, atom, vanir, paranoid (pa), pac, cm, aokp, carbon, slukk... csak így hirtelen a legismertebbek, de van még pár az xda-n...

a többség cm-re épít, van aki vanir-ra (pl atom, de egész pontosan vanir alapú hybrid; talán ezt mixelik össze a legtöbb forrásból), pa picit más irány (vagy szeretik vagy nagyon nem - a fősodortól eléggé eltérő gondolkodás jellemzi), a pac az megint csak hybrid (de kevesebb elemből építkezik, mint az atom), a slim felfogható egyfajta karcsúsításnak (pár dolgot kiszedtek belőle)...

kernelből most az alábbi fajták elérhetőek - slukk, ak, starkissed, fancy, air, franco, lean, fugumod... így hirtelen nem is jut eszembe több...

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#14721) qltsar válasza palesz53 (#14720) üzenetére


qltsar
addikt

Az eddigi telefonjaim nem élveztek ekkora supportot...sőt...volt amire velem együtt 2 ember volt a "dev". Azért is váltottam erre a készülékre, mert elegem lett, hogy forgatom a kerneleket, hegesztem amit kell, mert más nem csinálja meg helyettem ;), szóval most nagyon a bőség zavara érzésem van :)!

Guglizgatok egyenlőre, köszönöm a tanácsokat előre is, először is nyitnom kell a loadert, hogy fastboottal hozzáférje a telóhoz. Ezt ahogy olvastam simán vissza lehet zárni úgy, hogy a garancia ne vesszen el. Esetleg figyelni kell valami extrém dologra? Kell esetleg menteni valamit ahhoz, hogy a gyári állapotot visszaflasheljem?

(#14722) DCI_market válasza qltsar (#14721) üzenetére


DCI_market
tag

ahogy a többiek véleményét és a saját tapasztalataimat összevetem, csak jót találsz, minden dev team referencia telefonként tekint rá, én pl slimroms.net-es vagyok. Nekem 110%on hozza amit várok. Lassan cserélek nexus 4-re akkor is maradok majd ennél a teamnél, többiek másra esküsznek. Azért a slimroms több mint egy karcsusitás, aki nem hiszi probálja ki:)

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#14723) palesz53 válasza qltsar (#14721) üzenetére


palesz53
senior tag

nem kell mentened semmit, bármikor vissza tudod tenni a gyári romot akár fastboottal, akár toolkittel, és a bootloadert is simán vissza lehet zárni bármelyik megoldást alkalmazva... ezt a telót igen nehéz "hazavágni" a nyíltsága miatt... még a full üres készüléket (rom nélkül, formázott sd-vel) is igen hamar életre lehet kelteni - pár flash és indulhat is... amíg a fastboot mode elérhető rajta, addig megy...

amire még szükséged lesz, az custom recovery - ebből vagy a cwm, vagy a twrp elérhető (mindkettő touch)...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#14724) qltsar válasza palesz53 (#14723) üzenetére


qltsar
addikt

anno próbáltam forgatni OT-995-heh CWM touchout nem sok sikerrel, most végre lehetőségem nyílik rá, hogy kipróbáljam :DDD

(#14725) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Ma hajnalban arra ébredtem, hogy töltés közben tűzforró a telefonom és megégetett. Remélem nem adja meg magát! :-(

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#14726) TOZ válasza qltsar (#14716) üzenetére


TOZ
addikt

Én kb. öt hónapig használtam full gyári állapotban. Teljesen jó a gyári rom véleményem szerint

(#14727) M0RGI


M0RGI
őstag

Van valakinek ötlete, hogy Vanir romban hogyan lehetne az ocsmány, vastag, elcseszett navbar ikonokat lecserélni??

Egyébként tényleg jó gyors az ajánlott AK 18 Diamond kernellel.

Egy hiba ami nálam jelentkezett:

A Ligh Flow alkalmazás indítás során mindig megkérdezi, hogy a kisegítő lehetetőségek szolgáltatások pontjában be akarom-e kapcsolni. Ha rábökök, hogy ON, nem történik semmi, marad OFF-on. Ezért aztán Ligh Flow mindig rákérdez erre.

A másik nem hiba, csak számomra logikátlan, hogy az egy ujjas status bar lehúzással mindig az értesítések jönnek le, ha vannak, ha nincsenek, akkor is. AOKP elég intelligens volt ahhoz, hogy ha nincs értesítés, akkor lehúzáskor automatikusan a quick settings jött le.

(#14728) Benex válasza M0RGI (#14727) üzenetére


Benex
senior tag

Azt betudod állítani hogy egyből az értesítés jöjjön be ha lehuzod vagy a quicksettings :D

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#14729) M0RGI válasza Benex (#14728) üzenetére


M0RGI
őstag

És hol? :F

(#14730) M0RGI válasza M0RGI (#14727) üzenetére


M0RGI
őstag

Még egy észrevétel a rommal kapcsolatban, bármilyen zenelejátszót használok, hangerő változtatásnál mindegyik lefagy. Nem tudom ez mitől van.

(#14731) wardemi válasza M0RGI (#14727) üzenetére


wardemi
senior tag

Nálam a light flow oylat csinál hogy ha appjából kére az engedélyezést hiába bökök rá, hogy be újra tölti megoldás az volt hogy kimentem elmentem a beállításokba kézzel és engedélyeztem azóta úgy van.

Zene lejátszással nekem még sosem volt problémám.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#14732) Benex válasza M0RGI (#14729) üzenetére


Benex
senior tag

fuu most nekem rootbox van fent de valahol ott hogy Beállitások /van az a rész aminek sztem voodo vagy valami ilyesmi a neve és ot a legelsőbe ahol a navbart is lehet állitani és ott alatta van olyan h kapcsolok és és ott alul kikell szedni a pipát ...legalábbis én igy emlékszem rá de valahogy tuti igyvan

hanegrőváltozás meg nekem slukk romja óta mindeggyik custom rom ezt csinálja :SS bár (lekopogom) ez a rootbox még nem csinálta :R

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#14733) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Működik ez valakinek? Nekem csak ugrál a golyó, de nem megy...

[link]

(#14734) Benex válasza Grande Ale (#14733) üzenetére


Benex
senior tag

nekem még csatlakozni se csatlakozik a géphez :S

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#14735) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Régebben használtam a Google Drive-t, aztán visszatértem a DropBox-ra, mert az sokkal jobban tetszik. Tegnap újra felraktam a Drive-t a Google Keep miatt, hogy számítógépes rendszeren is elérjem a jegyzeteket. Alapból 5 GB ingyen tárhelyet biztosít, kitöröltem belőle minden szutykot, még a kukából is és azt írja, hogy 18% foglalt? Most ez mitől van?

[ Szerkesztve ]

(#14736) bodoraudio


bodoraudio
aktív tag

Project m1 rom/ak19 kernel igen jó páros :Y

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2199296

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1883298

(#14737) M0RGI válasza bodoraudio (#14736) üzenetére


M0RGI
őstag

Na akkor megpróbálom ezt.
Itt milyenek a navbar ikonok?

(#14738) FragMaster válasza S-eye (#14715) üzenetére


FragMaster
addikt

El lehet távolítani a beregisztrált terméket. Így ha eladod, ezt tedd meg lehetőleg.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#14739) bodoraudio válasza M0RGI (#14737) üzenetére


bodoraudio
aktív tag

Normális és állítható.
Amúgy az egész remek munka. :C

(#14740) S-eye válasza FragMaster (#14738) üzenetére


S-eye
senior tag

Köszi, már beregisztráltam a telefont, kedden várom a szervízest:) Még egy kérdés:mi a sorrendje a gyári állapot visszaállításának?
Ez?
1.stock rom vissza
2. unroot
3. bootloader zárás

(#14741) M0RGI válasza bodoraudio (#14739) üzenetére


M0RGI
őstag

Akkor felcsapatom, aztán majd meglássuk. :DDD

(#14742) qltsar válasza M0RGI (#14741) üzenetére


qltsar
addikt

Na akkor már én is :) remélem atomsmooth, és a notibaron az ikonokat normálisan lehet állítani (aka CM).

(#14743) mgTerminator válasza S-eye (#14740) üzenetére


mgTerminator
veterán

Stock rom, BL zárás, bár úgyis nyitva lesz amikor visszakapod....

(#14744) S-eye válasza mgTerminator (#14743) üzenetére


S-eye
senior tag

Köszi, akkor az unroot az utolsó?

(#14745) slice14 válasza S-eye (#14744) üzenetére


slice14
veterán

Nem kell unroot. Teljesen stock romot flashelsz fel.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#14747) qltsar válasza S-eye (#14744) üzenetére


qltsar
addikt

Unroot nem kell, ha visszaflasheled a stock image-et, abban nincs su bináris, se busybox etc...a bl-t kell visszazárni miután visszaflashelted elvileg

(#14748) SamS20


SamS20
senior tag

Trickster modban a read ahead buffer size annál jobb minél több vagy kevesebb? És mit befolyásol? Programok indulása, képek betoltese?

(#14749) S-eye válasza qltsar (#14747) üzenetére


S-eye
senior tag

@ qltstar, slice14
Kösz, most már értem :)

(#14750) palesz53 válasza SamS20 (#14748) üzenetére


palesz53
senior tag

romoldán már leírtam...

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.