Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Z()L3


Z()L3
tag

Sziasztok!
Egy ideje használom már a telefont, baromi nagy megelégedéssel. Kiváló akkuidő, pörgős rendszer.
Annyi lenne a gondom, hogy az alsó sávból az összes alkalmazás ikont ki lehet valahogy túrni? 😊
Launchereket nézegettem, párban volt ilyen lehetőség, tudnátok mondani olyant ami az akksit sem bántja különösebben? 😊
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1202) blakey válasza Klaya1986 (#1195) üzenetére


blakey
titán

viszont a procitól tartok,mivel a s410 nem egy új technika és nem is egy erőgép - Jó technika csak enm erőgép, ezen a felbontáson kiválóan teljesít. Tapasztalatokat meg visszaolvasva rengeteget találsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1203) kreg válasza Klaya1986 (#1200) üzenetére


kreg
tag

Nekem fel éve van meg,kb 50-60 telepített alkalmazással,pár játékkal. Számottevö lassulás nincs,sőt tulajdonképpen semmilyen. Egyszer rátoltam egy kb 90 megás témát,na az betett neki,ezenkívül semmi,se fagyás,se semmi.Rendkívül jól használható készülék.

[ Szerkesztve ]

(#1204) Klaya1986 válasza kreg (#1203) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Már meg is rendeltem a samsung experience store-tól. 50 ezer most akciósan 2 év garival.

(#1205) barcsajani


barcsajani
tag

Két napos akku idő, itthon végig bekapcsolva volt a wifi és ezen kívűl még volt úgy 6-7 órát bekapcsolva a 4g.

[ Szerkesztve ]

S23U + M51 + Galaxy Watch 3 Titanium + Buds

(#1206) seniman válasza barcsajani (#1205) üzenetére


seniman
addikt

86%-nál még 46 óra van vissza nekem. Wifi always on.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#1207) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,

1) Miért van az, hogy az értesítéseket nem jelzi? Kapok egy üzenetet a facebookon keresztül és nem szól, de még az értesítősávon sincs rajta.

2) Eltűnt a helyesírás ellenőrzés.

Másnál is jöttek már elő ezek a problémák?

(#1208) blakey válasza kispx (#1207) üzenetére


blakey
titán

1) FB-okat nem használok de szerencsére az elmúlt fél évben az értesítés minidg megérkezett, párhuzamosan iOS-szel tesztelve.
2) Honnan tűnt el?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1209) kispx válasza blakey (#1208) üzenetére


kispx
addikt

2) Minden beviteli mezőről. De szerencsére megoldottam, ki volt kapcsolva a helyesírás-ellenőrző (mi kapcsolhatta ki?) Szürke volt és nem vettem észre a kapcsolót, pedig többször is elmentem mellette

1) még továbbra is fennáll

(#1210) barcsajani válasza kispx (#1209) üzenetére


barcsajani
tag

Szerintem telepítsd újra és nézd át az értesítési beállításokat a messengernél, a facenél és a telefonnál is.

S23U + M51 + Galaxy Watch 3 Titanium + Buds

(#1211) blakey válasza kispx (#1209) üzenetére


blakey
titán

Még azt is megnézheted, hogy máshol, egy másik gépen nem jelenik-e meg az üzenet, ugyanis ha kapsz egy üzenetet és mondjuk egyik eszközön megnyítod akkor a mésikról eltűnik. Az is megoldás lehet, hogy újratelepíted esetleg egy másik verziót teszel fel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1212) #65510400 válasza kispx (#1209) üzenetére


#65510400
törölt tag

Az FB hez annyit tennék hozzá, vagy 20 telefon topikját olvasom rendszeresen, főleg csúcstelefonokét, még nem volt olyan telefon a földön, ahol ne fordult volna elő probléma a Facebookal és az értesítésekkel. Én már nem használok FB appot se Messengert, Operából használom a Facebookot, és az Opera értesít az üzenetekről.

(#1213) kispx válasza barcsajani (#1210) üzenetére


kispx
addikt

Thx, ez megoldotta :)

(#1211) blakey
Akkor egy újabb bug :D. Mert idáig mindig kétszer kaptam meg az értesítéseket. Ha a desktopon nem néztem meg az üzeneteket X percig, akkor a mobilon is jelezte, még akkor is ha közben desktopon már megnéztem.

(#1212) VZotya2
Ezt jó tudni. Nekem ez az első ilyen problémám.

(#1214) feriapó


feriapó
csendes tag

Megjelent a J5 2017 Dual Sim-es telefon, 85ezerrel nyitott a MM áruházban, fekete, arany , kék színekben !

(#1215) Xmodule válasza feriapó (#1214) üzenetére


Xmodule
őstag

Hát... 60k ért még mindig inkabb a 2016-osat venném meg ujra. Kár hogy az aksi már nem cserélhetö a 2017-esbe. Ez egy nagy plusz volt nálam legalább is amikor telefont kerestem.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#1216) Alastair' válasza Xmodule (#1215) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem az S4 aksija 3 év után kezdett el döglődni.
A J5, 3 év múlva már a kukában lesz. Akár cserélhető, akár nem.

Alister from Hell

(#1217) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Van értelme 50 ezerért megvásárolni ezt a telefont? Az igényeimnek pont megfelelne, de nincs semmilyen komoly típushibája? :)

(#1218) Alastair' válasza mcs (#1217) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Van bizony. 2.5 napos aksi, 8 órás kijelző idővel.
Tipushiba nálam még nem jött. 2 db van a családban.
Én se akartam az igényeim felé vásárolni magam, nekem is asszonynak is tökéletesen megfelel. Pegig a nejem fél napokat farmozik rajta :)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1219) mcs válasza Alastair' (#1218) üzenetére


mcs
veterán

Eddig kétszer költöttem 50 ezret droidos telefonra, és mindkettőnek gondja volt az érintési érzékenységével, bár meg kell hagyni, hogy a legócskább védőfóliával használtam őket (Ace 4, Xperia E4G). :D
A J5nek remélem, hogy nem lesz ilyesmi nyavalyája. Annak idején az Ace 4et szépen ráoptimalizálták a Snapdragon 410re, és ezért is szimpatikus a J5. A kettő simre és a combosabb akksira is biztosan szükségem lesz a közeljövőben. A jelenlegi Vodafone Smart Turbo 7et (MTK 6735P, 1 giga ram) nem lesz nehéz felülmúlnia. :)

[ Szerkesztve ]

(#1220) Alastair' válasza mcs (#1219) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az E4g-nek valóban elég gyatra az érzékenysége, nekem is volt. Ez klasszisokkal jobb. Én SGS4-ről váltottam, semmi hátrányát nem érzem a J5- nek. Aksiba nagyon vadálat, most lépem mef a 9 órás kijelző időt, aksi 5%-on van :)

Ez lett most a vége:

Nagyon vad :C

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1221) mcs válasza Alastair' (#1220) üzenetére


mcs
veterán

E4Gvel nálam az volt a gond, hogy néha gondolt egyet, és közép tájékon nem akart érzékelni. Elkoppintottam máshova, és egyből jó lett a kritikus helyen is. Az Ace 4 pedig annyira hiperérzékeny volt, hogy többször hozzá se kellett érnem, és tette a dolgát. A két telefon szöges ellentéte volt egymásnak ebből a szempontból. :D
Ha már a Smart Turbo 7 5 órás kijelzőideje is kielégítő 2000es akksival, akkor a J5 meg fog botránkoztatni. :DDD

(#1222) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Ez egy jó kis telefon. Amúgy minden középkategóriás készüléket 2-3 éven belül cserélni szokták az emberek persze biztos van kivétel.

Ez már picit off! Számtalan készülék gyártó(k) között vannak az 10-15.000 Ft-os Okostelefonnal nevezett készülékek csak egy baj van velük akármennyire is korszerű egyszerűen megvan a hátrányuk..

Én Samsung párti voltam és vagyok és leszek. Az okostelefonok között nekem az első egy Samsung S Advance készülék volt ami akkor még 30.000 Ft körül mozgott de nem volt hibátlan utána követte a Core Prime ami felüdülés volt és most közel 1 éve J5(2016)-os.

(#1223) mcs válasza Csabi1984 (#1222) üzenetére


mcs
veterán

Garancia lejárta után jobb is eladni bármit addig, amíg működik. Ha tönkremegy, egy árva vasat nem kapsz érte. Holnap reggel elugrok a madarasba, oszt had lássuk a medvét. :)

(#1224) Csabi1984 válasza mcs (#1223) üzenetére


Csabi1984
addikt

:) Amúgy van egy határ ami felett nem vennék telefont. Lehet nagyon felkapott az S8 de kíváncsi lennék mivel tud többet mint mondjuk a 100 ezer alatti készülék. Én 100.000 Ft felett laptopot vennék részletre :D

(#1225) Alastair' válasza mcs (#1223) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem fogsz csalódni benne. Nagyon jó kis pörgős rendszert raktak rá. Én a fényérzékelő hiánya miatt fújtam rá eleinte, de nagyon hamar meg lehet szokni, hogy kézzel állítok rajta.

Alister from Hell

(#1226) mcs válasza Csabi1984 (#1224) üzenetére


mcs
veterán

Nem használnád ki minden képességét, mint ahogy átlagban a júzerek kb. 80%-a. Cimborám is bánja már az iPhone 7et pont ezért, hiába is szalad amúgy flottul. Droidosból pedig bármit könnyen meg lehet roggyasztani. ;)

Alister: eddig bárminél próbáltam az automata fényerőt, nem sok haszna volt. Inkább huzigálom jobbra-balra a csúszkát. :)

[ Szerkesztve ]

(#1227) Klaya1986 válasza mcs (#1217) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

2 napja használom a telefont . G2-ről váltottam. Vegyes véleményeim vannak. Pozítív a G2-höz képest, hogy jobb a kamerája , elég jó videót is csinál. Minimálisan lassabb csak. A rendszer eléggé jól optimalizált. Az aksiidő első töltés után az mondható, hogy elég király. Másfél nap készenlét alatt 7 óra 15 perc kijelző idő. Kijelző szép, bár a G2 full hd-ja után azért észre venni a HD felbontást, de nem pixeles, csak nem annyira finom.Viszont amitől tartottam az be is igazolódott. A grafikus gyorsító nagyon gyér. Nem vagyok gamer, 1-2 játékon játszok néha, de be-be tud röcceni a gép. Egy excel file lapozgatása sem sima. A gyors görgetés sem szép folyamatos. A G2-n minden full sima volt, bármit csinálhattam. Összességében azt mondhatom, hogy jó telefon nagyon jó üzemidővel, de vannak hiányosságai grafikai téren. 50 ezret szeritem simán megér.

(#1228) Alastair' válasza Klaya1986 (#1227) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem aki ilyen telefont vesz, az tudja mit vállal a snap 410, adreno 306 párossal. Új játékokra alkalmatlan, régiekkel boldogul. Az NfS Most Wanted pl simán fut. Az SGS4-ben is erősebb a hardver és fhd amoled van benne, de minden délután töltőre kellett tenni, plusz az 5.0.1 egy katasztrófa rajta.
Ez a J5 sokkal de sokkal jobban használható a pörgős rendszerrel és a stabil 2 napos üzemidővel.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1229) mcs válasza Klaya1986 (#1227) üzenetére


mcs
veterán

A G2 a maga idejében az LG csúcsa volt jóval erősebb hardverrel. Nem csoda, hogy itt-ott jócskán gyengébb nála a J5. :)
Nézegetem amúgy a Xiaomikat is, hogy hasonló áron erősebb hardverrel szerelik őket, de tartok a relatív olcsóságuktól. Korábban az agyondícsért Doogee X5 Proban is hatalmasat csalódtam, ami körülbelül az iLike kategóriát képviselte igényességben. :D

(#1230) Alastair' válasza mcs (#1229) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én bele szoktam olvasgatni a xiaomi, meizu topikokba, de csak a rinya megy, hogy ez de szar, ezt nem tudom megszokni, a rendszer egy kalap f@s, a ramkezelés gyatra hiába a 3 giga...
X5 pro nekem is volt, 2 hétig. Az anyagminőség, hangszóró, foltosodó kijelző brrrrr. Több ilyen nagyon olcsó-e vagy telefon nem kell. Utána a Verne Thor volt az isten, mindenki csak azt vehette aki kérdezett, most már arról is kiderült, hogy hát nem az igazi.
2-3 hónap és a xiaomi is megy a levesbe.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1231) Alastair' válasza mcs (#1229) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én vettem a fiamnak egy LG K10 2017-et, az se egy rossz teló 50 ezer körül. A Mali 860mp2 erősebb jóval, egészen jól futnak rajta az újabb játékok is.

Alister from Hell

(#1232) mcs válasza Alastair' (#1230) üzenetére


mcs
veterán

Engem az X5 Proban a brutális mértékű érintési késleltetés döbbentett meg. Nem túlzok a harmad másodperccel, és ekkorával még egy tizenezres noname vacak nyúzásakor sem találkoztam. Az is ritka fícsör, amikor a rendszer animációit fix 25-30 fpsre lövik be, és ez csak kettő baki a temérdek baromságaiból. Nálam se maradt meg 3-4 hónapnál tovább. :DDD
Az RDS-t nem értem még, hogy miért szedik ki a legtöbb mai középkategóriás telefon rádiójából. A Huawei-Xiaomi-Meizu-Lenovo négyes kapásból nem tudja. :F

(#1233) Klaya1986 válasza mcs (#1229) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Az igaz, hogy csúcs készülék volt és nem fer hozzá hasonlítani a J5-öt. Viszont azóta eltelt 3 év és egy alsó közép kategóriás telefon még mindig ott tart, hogy döcögve kezel egy excel filet és gondot okoz a gyors lapozásnal vagy gorgetesnel a képek betöltése. Ettől még korrekt telefon a j5 ebben az árban.

(#1234) moordavid válasza Alastair' (#1230) üzenetére


moordavid
aktív tag

Én Xiaomi fan voltam jó ideig. Épp a Redmi 3-at akartam lecserélni egy újabb Xiaomi modellre, amikor a telenor hozzám vágta a j5-t ingyen. Gondoltam egy próbának jó lesz. És ahhoz képest, hogy hardveresen, akku méretben gyengébb a xiaomi redmi3-amnál, kb. 2 nap használat után ment a levesbe a xiaomi.

"Like tears in rain."

(#1235) stevelawyer


stevelawyer
csendes tag

Egyetértek az előttem szólókkal. Nekem januártól van meg a dual sim miatt kellett és nagyon kellemeset csalódtam. Előtte S és A szériásaim voltak, féltem ettől de nagyon pozitív lett. A felségem hiper-szuper felbontású 8 magos telefonja elromlott 3 hete szervízben van, és tegnapelőtt vettem neki is egyet 50-ért és már nagyon szereti. Amire egy "átlag" embernek szüksége van munkára, otthonra ez bőven elég. Jó akksi, dual(akinek fontos), nagyon optimalizált, és racionális áron! Már kipróbáltam a 2017-est, szvsz a beépített akksi miatt visszalépés, unibody ház szép nagyon, de ha egyszer szétszedik hát nem tudom...Gyakorlatilag a J7-es belsőt kapta extrákkal és hivatalosan 85-89. Álláspontom szerint majd' duplát nem ér még. Szummázva, ez egy nagyon jól sikerült készülék a Samsungtól.

(#1236) mcs válasza Klaya1986 (#1233) üzenetére


mcs
veterán

Sajnos ezen a kategórián erősen spórolniuk kell a gyártóknak, máskülönben kevésbé vinnék a felsőt. Számomra már az is öröm, hogy nem az 1 giga ramnál vannak leragadva. :)
Sokkal ramigényesebb lett a 6os droid például a 4.4hez képest, amivel az Ace 4 szélsebesen rohant, de az ugyanannyi ramos Smart Turbo 7 hajlamos szenvedni a 6al.

(#1237) szemy94 válasza mcs (#1236) üzenetére


szemy94
senior tag

Azért a Smart turbo izét ne hasonlítsd a Samsunghoz :) Igen, vannak a Samsungnak is bajai az optimalizációval, de egyszer egyszer olyat dobnak, hogy szinte hihetetlen :) Példa az Ace4 és a J5 (6) , az S410-re való fejlesztésre nagyon ráéreztek :)

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#1238) Pityesz78


Pityesz78
tag

serektől kérdezném, hogy van e valami betegsége? Térerő, wifi, gps, stb tekintetben?

(#1239) Alastair'


Alastair'
nagyúr

A J5, 6-al a Samsung mind olyan helyen spórolt, ami nekem nem fáj.

Alister from Hell

(#1240) eurolac válasza Pityesz78 (#1238) üzenetére


eurolac
senior tag

Jó pár hónapja úgymond átmeneti telefonnak vettem meg, amíg nem veszek egy "komolyabbat". Azóta nálam van, megszerettem. Feleségemnek is vettem egyet, szereti. Térerő dual SIM használattal rendben van, wi-fi-t soha nem dobja el, egyből csatlakozik a mentett hálózatokra, GPS (ez nekem is fontos) gyors, pontos, nem dobálja a jelet navigáció közben. Nem játszom rajta.

Eurolac

(#1241) Pityesz78 válasza eurolac (#1240) üzenetére


Pityesz78
tag

Köszi, nekem is ezek a fontosak, illetve az online szinkronizálás, zenehallgatás még de gondolom azzal sincs gond.

Veszek akkor egyet Telenornal 39990HUF Jó lesz az :)

(#1242) stevelawyer


stevelawyer
csendes tag

Saját tapasztalat a GPU-val kapcsolatban, hogy minden reggel munkába menet a metrón/trolin az euronews-t nézem és egyáltalán nem akad, melegszik stb. Játék egy sincs rajta, de még nem éreztem akadást. Max a ms word nagy doksiknál néha lassabban lapoz de ki lehet várni.

(#1243) moordavid válasza Pityesz78 (#1238) üzenetére


moordavid
aktív tag

Nálam nagyon fontos a gps. A j5 nem veszti el a jelet, több órás út alatt sem, gyorsan pozicionál, Wifi szintén stabilan tart, térerővel sem volt gondom.

"Like tears in rain."

(#1244) Pityesz78


Pityesz78
tag

Telenoros lesz, az dual sim-es vajon? Abba más kártyát nem is lehet tenni...

Rootolta már valaki? Gondolom az megoldja.

Mondjuk nem fontos a dual sim de ha már lehet használnám.

A root meg amúgy is érdekelne...

(#1245) blakey válasza Pityesz78 (#1244) üzenetére


blakey
titán

Szolgáltatók nem árulnak Dual SIM-est, azaz, de a UPC. :) Cserébe az független.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1246) Alastair' válasza Pityesz78 (#1244) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én a 160 mega belső tárhellyel rendelkező telefonok óta nem érzem a root hiányát.

Alister from Hell

(#1247) szemy94 válasza Pityesz78 (#1241) üzenetére


szemy94
senior tag

Az szép, én áprilisban még 55-ért vettem miután a hTC-m találkozott a járólappal... ha tényleg 40, (én most nem látom Telenor oldalán) akkor bestbuy

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#1248) mcs válasza szemy94 (#1237) üzenetére


mcs
veterán

Na éppen nyomkurászom a ,,kicsikét". :) Egyelőre nem robbant fel. :D
Az esetleges firmware frissítést érdemes majd leszedni rá?

[ Szerkesztve ]

(#1249) szemy94 válasza mcs (#1248) üzenetére


szemy94
senior tag

Robbani nem fog, max melegedni, sajnos én zömében autóban használom, abban minden melegszik (tegnap a mobil router először írta ki, hogy túlmelegedés, pedig nyilván nem a szélvédő mögött tárolom) , de egyébként 1-2 rosszul optimalizált játék képes zavaró melegedést okozni, normál esetben ez sincs.
Frissítést én eddig mindet feltettem, nincs probléma.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#1250) Alastair' válasza mcs (#1248) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Csak biztonsági frissítés, nyugodtan felteheted.
Milyen színbe vetted?
Nekem a fehér tetszik, asszonynak meg a fekete :) Mondjuk 2 fehér szar lenne, állandóan nézegetni melyik kié.
Aksinak kell 1 hét mire beáll.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.