Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) vzsoca válasza #70041600 (#149) üzenetére


vzsoca
csendes tag

Köszönöm a választ! :)

(#152) Pantal


Pantal
senior tag

Sziasztok! Gyárilag nincs opció beállítani, hogy az alkalmazásváltó / vissza gomb megérintésére rezzenjen egyet (haptic feedback) a telefon. Esetleg tudtok rá megoldást, mondjuk külső program által, vagy ilyesmi?

(#153) Largo88


Largo88
csendes tag

nos kb két hete használom a telót nagyon meg vagyok elégedve vele semmi laggolás vagy fagyás nem volt rajta, az akksija nagyon jó én melóval már 3 napja vettem le a töltőröl 2,5 óra kijelzőidő 1 óra beszélgetés, némi mobilnet és wifi és még 41% van, a kijelző szép jó képeket csinál a kamera és gyorsan működik a telefon mindenre, igaz én galaxy s2 őt cseréltem erre szal ég és föld a kettő közötti teljesítmény, real racing 3 al szoktam még játszani ezen ami nagyon gyorsan betölt egyáltalán nem szaggat és szép a grafika, 2 napja egy galxy s7 edge volt a kezemben arra is felraktam a rr3 at és grafikára kb ugyan azt hozta játék mint ezen a j5 ön a nem tudom hányszoros kijelzőfelbontásával, és az s7 elég komolyan melegedett ehez képest. szóval csak ajánlani tudom, esetleg milyen fotó programot ajánlotok amibe van hdr funkció mert gyáirlag kihagyták valamiért :S

(#154) #70041600 válasza Largo88 (#153) üzenetére


#70041600
törölt tag

A 2015-ös J5-höz ezt az appot ajánlották. bár én nem használtam, mert amire nekem kell arra az is tök jó, ami van:
[Better Camera]

(#155) retroid


retroid
senior tag

Itt ennél melyik kimenetbe dugjam a telefont?

USB 5V / 1A , 5V / 2,1A

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#156) Pantal válasza retroid (#155) üzenetére


Pantal
senior tag

A gyári töltő 5V 1,55A. Szóval szerintem teljesen mindegy. Van aki megmagyarázza, ha 2A-rel töltöd, akkor az rontja az aksi élettartalmát, de én biztos azzal tölteném. A különbség egyébként a töltési idő. 1A-rel ~3,5 óra feltölteni a telefont 0%-ról 100%-ra, 2A-rel pedig ugyanez ~2 óra.

(#157) jani4454


jani4454
tag

Beléptem a Samsung J5(2016) készüléket használók sorába. Eddig nincs semmi problémám, hál'Istennek. Igaz én Lumia 520-ról váltottam, a két készüléket nem lehet egy lapon emlegetni...

(#158) kovacss72 válasza jani4454 (#157) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Az enyém csütörtökön érkezik meg és Lumia 730 -ast vált.

(#159) Pötyke


Pötyke
újonc

Sziasztok!

Egy hete vettem szolgáltatótól Galaxy J5 2016-os készüléket. A következő problémák merültek fel vele:

1.) az én lakásomból, amely egy lakóparkban van Szigetszentmiklóson, a készülék gyakorlatilag alkalmatlan volt telefonálásra. Én is és a másik fél is csak elmosódott bugyborékolást hallottunk (bár volt, hogy a hiba nem jelentkezett, de azért 80%-ban igen). A lakás bármely pontján szar volt, talán a teraszon volt normálisan használható. Próbáltam 3g-n, 2g-n, net nélkül, SIM-csere, semmi nem használt neki. Viszont mindenhol máshol tökéletes volt a vonal. Azt még hozzátenném, hogy már sok telefont használtam / használok ebben a lakásban, 3-4 Samsung okostelefont, htc-t, stb., ilyen gond egyikkel sem volt soha.

2.) az 5. naptól kezdve az elforgatás funkciója meghalt.

Úgyhogy tegnap visszavittem az Allee-ba a T-ponthoz (webshopos rendelés volt), így most visszaküldik, leírják a nevemről, stb., tehát van 1-2 hetem gondolkodni, hogy mi legyen. Szerintetek érdemes még egy ugyanilyet megpróbálni, csak én fogtam ki egy szar készüléket, vagy ezeknek általánosan ilyen gyengusz az antennájuk? És ha nem ezt, akkor milyen készüléket ajánlotok (ami a T kínálatában is benne van, kb. 60 ezerért?)

(#160) #70041600 válasza Pötyke (#159) üzenetére


#70041600
törölt tag

Húúú, nehéz kérdés, mert mindenki csak a saját készülékéről tud hitelesen véleményt alkotni, akik általánosságban szidnak vagy dicsérnek egy telót, azok valószínűleg csak kamuznak.
Én egyetlen ilyen hibát sem hallottam még az új J5-ről, sőt a régiről sem (olyanom is volt), az én telóm tökéletesen teszi a dolgát, a hívások és hangok nálam mindenhol nagyon jó minőségűek. Az elforgatás dettó.
Azért arra kíváncsi lennék, hogy vajon mitől lehet ilyen helyspecifikus hiba egy készüléken?

(#161) szaboknak


szaboknak
aktív tag

Van már 6.0 a J5 2016-ra? mert a telekomnál még 5.1-et ír.

Iphone 7 128 Gb, Xiaomi watch S1

(#162) #70041600 válasza szaboknak (#161) üzenetére


#70041600
törölt tag

A 2016-os J5 csak 6.0 androiddal van, egészen biztosan elírták.

(#163) szaboknak válasza #70041600 (#162) üzenetére


szaboknak
aktív tag

Oké köszi!Ahogy nézem lehet elszánom magam és kötök 2 év hűséget az előfizetésemre mert nagyon tetszik a készülék.

Iphone 7 128 Gb, Xiaomi watch S1

(#164) CsGorgo


CsGorgo
csendes tag

Sziasztok!

Már eldöntöttem, hogy ilyen telefont szeretnék, de mikor a tényleges vásárláshoz értem, nem tudtam eldönteni, hol is lenne jobb megvenni: az edigitalnál vagy az aquanál? Az utóbbi helyen jóval olcsóbb, pedig amennyire én néztem, ugyanaz a két telefon, csak itt SM-J510FN/DS kóddal fut, míg az edigitalnál sima J510. Tudnátok vetni rájuk pár pillantást, hogy ti láttok-e különbséget, illetve hogy nektek melyik van? Nem szeretnék belefutni olyanba, hogy a várttal ellentétben valami hiányzik belőle vagy mégse működik itthon rajta a gyorsabb kapcsolat, LTE...

Előre is köszönöm!

(#165) DS39 válasza CsGorgo (#164) üzenetére


DS39
nagyúr

edigitalt nem javaslom, hozzáértés nulla, és hozzáállásuk is kifogásolható.
ráadásul a honlapon ezek a képek a sima J5 képei, és a leírás is kicsit, mert Lolli van szerintük rajta.

A J5 2016 pedig android 6-ossal érkezett.

szóval szerintem az aqua-ban vedd meg, olcsóbb is és korrektebbek is.

persze mindez az én személyes véleményem.

kis segítség a hálózati dolgokhoz:

[frekvenciák]
[hivatalos leírása a telónak]

[ Szerkesztve ]

(#166) Pötyke válasza #70041600 (#160) üzenetére


Pötyke
újonc

Szia,
Köszi, írtam a Samsung ügyfélszolgálatnak is, felhívtak(!) és nagyon bizonygatták, hogy ilyen panasz eddig nem érkezett a készülékre, úgyhogy próbáljam meg ugyanezt újra. Szerencsére a barátnőm is ugyanilyet vett, szerintem kipróbáljuk az övét is a lakásomban, ez fog dönteni, hogy be merem-e vállalni még egyszer... Nem szeretném újra ugyanezt eljátszani, nagyon bosszantó, hogy visszaviszi az ember, aztán hetekig nincs teló :((
Majd megírom a fejleményeket! :D

(#167) #70041600 válasza CsGorgo (#164) üzenetére


#70041600
törölt tag

Amikor én választottam, akkor is két kód alatt futottak az új J5-ök mindenhol és úgy rémlik, hogy a DS a Dual Sim-et jelentette és mindenhol olcsóbb is volt, mint az 1 Sim-es. Amikor rákérdeztem azt mondták, hogy más beszerzés miatt olcsóbb, bár elvileg többet tud ugye.
A leírás pedig a legtöbb webshop-ban pontatlan sajnos, rendszerint 5.1-et írnak, és keverik a régivel, még a fényképeket is.

(#168) #70041600


#70041600
törölt tag

Az árakról:
-Az edigital annyiért adja, mint a MediaMarkt 79.900, akkor inkább már az MM, sőt ott néhány napja volt kártyafüggetlen J5 (2016) Samsung kedvezményes akciójuk 70.000 -forintért.
-Ha pedig már webshop, akkor ezeknél a legolcsóbb úgy láttam, még az aqua-nál is olcsóbbak:
ishop
west-tel
-amire még érdemes odafigyelni, hogy 5-10 ezer forintos különbség van a legtöbb helyen az 1 és az 1+1 éves garanciák között

-én végülis a szolgáltatómtól vettem a telót egy újabb 2-éves nyakörvért cserébe :N

(#169) kovacss72 válasza CsGorgo (#164) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Én a hétvégi exra akcióban rendeltem az emagtól. SM-J510FN/DS dual sim -es. Reggel vettem át, tesztelgetem, egyelőre minden OK. Külön öröm, hogy a teljes töltés is megvan bő 2 óra alatt. Eddig 3 órákhoz voltam szokva.
Szerintem a legtöbb helyen DS -t árulnak, kivéve ha szolgáltatónál vennéd, rá kell kérdezni ha nem egyértelmű.

(#170) Humbucker


Humbucker
senior tag

És a játékokon kívűl milyen ez a teló?Böngészni, netezni gyors?Eközött meg a sima 2015-ös A5-ön variálok.
J5 ről már hibákat hallottam, A5-ről nem.

(#171) kovacss72 válasza Humbucker (#170) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Én még csak 1 napja használom, játékokon kívül minden másra. Netezés, böngészés gyors. A5 2015 -öt nem ismerem, de ennek az akkuja jóval nagyobb és nagyon jól is bírja.

(#172) Humbucker válasza kovacss72 (#171) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nem túl nagy ez a telefon?Egy zsebbe elfér jól?Egy kézzel is bőven lehet használni?

(#173) kovacss72 válasza Humbucker (#172) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szélesség, vastagság megfelelő, viszont elég hosszú, de nekem még mindegyik nadrágzsebembe befér. Az egy kezes használathoz viszont nekem már túl nagy.
3 óra telefonálás, 1ó40p kijelzőidő, folyamatos 4G szinkronizálás mellett most vagyok 61% -on.
Eddig teljesen elégedett vagyok vele.

(#174) szaboknak


szaboknak
aktív tag

Két nap használat után minden oké,nekem meglepően jónak tűnik a kamera is.Szerintem nagyon jó benyomást kelt az alumínium keret,végre nem az az unalmas krómozott műanyag.

Iphone 7 128 Gb, Xiaomi watch S1

(#175) kovacss72


kovacss72
aktív tag

Én már 5. napja használom teljes megelégedéssel. 3 napja töltöttem, most van 9% -on. 1,5 óra beszélgetés, 7 óra kijelző idő után, amit főleg beállítások, telepítések, böngészés tett ki. 2 aktív SIM kártyával, folyamatos szinkronizációval, éjszaka repülő üzemmódban. Szóval frankó.

[ Szerkesztve ]

(#176) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok .
Gondolkozom ilyen telefon vételen de , kérdés szerintetek 2 évig használható lehet a készülék ( frissitésekre gondolok ) . a kijelzöt milyen üveg védi ??
Köszönet

(#177) Thocy a ZAGY


Thocy a ZAGY
tag

Ha abból indulunk ki, hogy a tavalyi modell megkapja mostanában hivatalosan a 6-os androidot, jó esély van rá, hogy ez is megkapja jövőre a 7-est. Én is csak nézegetem egyelőre. :)

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#178) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Adott egy céges J1 2016. Tudom, hogy ez J5 topic, csak hátha valaki tudja itt rá a választ, mert a J1 elég halott.

Olyan kérdésem lenne, hogy a home (középső) gomb funkcióját, hogy tudnám felcserélni a menü (bal oldali) érintő gomb funkciójával?

Zavar az, hogy 1-2 programnál nem ugrik elő a menü gomb és nem tudom megnyomni, mert, ha megnyomom a bal gombot, akkor a futó/megnyitott alkalmazások jelennek meg, nem pedig az adott program pl menüje.
Nexus 4-nél a 3 gomb mellet olyankor jobb oldalon felvillan 3 pötty, ami a menüt hivatott előhívni, de ez a Samsungnál nem jelenik meg, így nehéz elérni a beállításokat.

Van erre lehetőség?

Remélem érhető voltam.

Köszi! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#179) kovacss72 válasza retesz147 (#178) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szerintem ezt csak egy másik launcherrel tudod megoldani.

(#180) bigmafa


bigmafa
tag

Sziasztok,

ilyen telefonon töröm a fejem. Ami fontos lenne, hogy simán működjön, ne akadozzon alkalmazások közti váltásnál, scrollozásnál pl. Meg úgy általában a "felhasználói élmény" jó legyen.

Akinek van - mit mondotok erre?

És lehet hülye kérdés - a dual SIM pontosan hogy működik?
Úgy értem - van egy magán és céges kártyám. Azt szeretném, hogy alapból mindent a magánról hívjon (és arról is menjen az adat), de a kollégákat (telefonkönyvből) automatice a cégesről hívja. Illetve tárcsázáskor lehessen megmondani neki, hogy most kivételesen mégis a cégesről hívnám. De alapból (külön választás nélkül) a magánról indítsa a hívásokat és SMS-eket.

Köszönöm

(#181) kovacss72 válasza bigmafa (#180) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szia!
A felhasználói élménnyel nincs gond, az S4 -nél is fürgébb.
A dual SIM kezelés működése:
- Alapból be kell állítani, hogy melyik SIM -et használod elsődlegesen hanghívásra, üzenetküldésre, illetve melyiket adatkapcsolatra
- 1 közös tárcsázó van (ellentétben a Lumia -val, ami nekem jobban tetszett)
- Tárcsázóban amennyiben név alapján keresel és több szám tartozik hozzá, a listán akkor is csak az egyik szám jelenik meg, ahogy ráböksz felugróben megjelenik az összes szám, kiválasztod hogy melyiket akarod hívni, azt beteszi a szerkesztő nézetbe, és alul kiválasztod, hogy melyik SIM -ről induljon a hívás.

Ez számomra kicsit körülményes és hosszadalmas, ezért felraktam a korábbról jól megszokott exdialer tárcsázót. Ez csak 1 SIM -et kezel, de nagyon frankón személyre lehet szabni. Nagy ritkán ha a 2. SIM -ről akarok hívni, akkor megnyitom a gyári tárcsázót.

[ Szerkesztve ]

(#182) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Ennyiért szerintetek jó vétel a telefon? Átlagos használatra kell, kevés játék, közösségi alkalmazások - nem, 2 évig azért legyen használható. Viszont a linkelt leírásban elég sok a hiba, mindenképp leinformálandó...

[ Szerkesztve ]

(#183) kovacss72 válasza _stick_ (#182) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szia!
Annyiért jó vétel, teljesen jó "kis" telefon. Hivatkozott üzletet viszont nem ismerem, így nem minősítem.

[ Szerkesztve ]

(#184) bigmafa válasza kovacss72 (#181) üzenetére


bigmafa
tag

Köszi!

Ez bíztató. Bár most üzletben kézbe fogva... Hát ez nekem nagyon nagy telefon :(

Lehet ezt egy kézzel használni pl utcán?

(#185) kovacss72 válasza bigmafa (#184) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szívesen!

Nem pici az tény, de azért ennek is meg vannak az előnyei, pld. a gyönyörű kijelző, jó üzemidő a nagy akku miatt. Alapműveletekre egy kézzel is használható, akár utcán is.
Amennyiben vállalhatatlanul nagynak érzed, ne vedd meg, szerencsére van választék kisebb méretben is.

[ Szerkesztve ]

(#186) Prien


Prien
addikt

Valaki használ ebből a készülékből dual-SIM verziót? Jól látom,hogy van J510F dual és van J510FN dual?
Ebből nekünk az FN jó a 800 MHz LTE miatt? Erősítsen meg valaki :R

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#187) kovacss72 válasza Prien (#186) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Enyém J510FN DS - dual SIM -es. Elvileg mindegyik verzióban benne van a 800 MHz ismerete.

(#188) Prien válasza kovacss72 (#187) üzenetére


Prien
addikt

Köszi, ez jó hír. Vidéken használod?

A kevés is több a semminél.

(#189) kovacss72 válasza Prien (#188) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szívesen! Kecskeméten. 4G -t mutat, de azt nem tudom melyik sávon megy (magentás).

[ Szerkesztve ]

(#190) #70041600 válasza Prien (#186) üzenetére


#70041600
törölt tag

Minden Galaxy J5 LTE képes!
Ha jól tudom, akkor csak néhány kínai gyártó hagyja ki a telókból.

(#191) Prien válasza #70041600 (#190) üzenetére


Prien
addikt

Az nem vitás, de sokféle frekvencia és sokféle készülék verzió van a piacon, (nem szolgáltatónál) F, FN, G, Y, M... és akkor ezeknek a Dual-SIM kombinációit még nem is említettem.
Valószínűleg a J510FN Dous lesz az, ami megfelelő. Bár 1-2 német honlapon írnak J510F Duos-ról is.

Ajándékba lenne majd, ezért nem akarok mellé nyúlni.

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#192) #70041600 válasza Prien (#191) üzenetére


#70041600
törölt tag

Azért annyira nem sok (frekvencia szempontból). :)
Ez egy tök jó cikk a témában:
LTE

[ Szerkesztve ]

(#193) szaboknak


szaboknak
aktív tag

Frissített már valaki mert jelzett,hogy 418 mb frissítést letölt.
Azt írja,hogy javítások és új funkciók kerültek bele.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 128 Gb, Xiaomi watch S1

(#194) jani4454


jani4454
tag

Az a kérdésem, mire jó a hall szenzor, ill. mire használja azt a telefon?

(#195) kovacss72 válasza szaboknak (#193) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Enyém független DS, de nem jelez frissítést.

(#196) kovacss72 válasza jani4454 (#194) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Érzékeli, hogy a telefon tokja nyitva vagy zárva van-e. (S View Cover)

(#197) jani4454 válasza kovacss72 (#196) üzenetére


jani4454
tag

Köszönöm.

(#198) jksx


jksx
senior tag

Üdv!
Tudja a telefon a dupla-koppos ébresztést / elalvást?

(#199) zoltan77 válasza jksx (#198) üzenetére


zoltan77
aktív tag

Nem tudja.

Samsung S24 8/256-Honor Tab X9

(#200) kovacss72 válasza szaboknak (#193) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Hozzám is megérkezett egy 180 megás frissítés, módosult a build szám is. Változást nemigen vettem észre, de eddig is nagyon meg voltam vele elégedve. Ma teszteltem a térkép programot, végig kifogástalanul navigált, igaz mobilnettel is meg volt támogatva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.