Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Szeirntem van helye ennyiért a piacon, mert sem a Redmi 3 sem a P8 lite 2 aktív dual sim alkalmazása mellett nem bővíthető külön SD- kártyával ez meg igen. Azért eggyel jobb procit tehettek volna bele és akkor rendben lett volna minden szempontból szerintem.

(#2) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

ennyiért inkább egy doggee x5 pro, vagy kettő, sztem legábbis.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#3) Genesistibi


Genesistibi
tag

Nagy bajban lesz a Samu, ha elfogynak a márka fanok. Okos ember más kárából tanul...

(#4) Viktor0610 válasza gyurkikrisz (#2) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért ez a telefon kicsit más kategória.
Egyrészt mégis csak Samsung, sokaknak ez számít (mondom ezt Xiaomi telefon tulajként), másrészt az AMOLED kijelző jobb SoT-t eredményez, mint a többi fajta. Illetve fontos még a kamera minősége és a garancia is (nem szürkeimportos készülék esetén).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5) Richie86


Richie86
senior tag

Én ennél egyedül csak a processzorba tudok belekötni. Egy frissebb Snapival nem lenne ez rossz.

(#6) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

A kamera meg a kijelző jó a kategóriához képest de az a SoC O_o egy 615/616-al simán versenyképes lenne.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#7) razorka777 válasza Richie86 (#5) üzenetére


razorka777
veterán

Én is pont ezt akartam mondani.
Igazán kukázhatnák már ezt a 410-zet.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#9) mg1992mg válasza Richie86 (#5) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Hát igen, a Snapi 4xx szériából is bármelyik frissebb belefért volna, évek óta piacon van a 410, ideje lenne kukázni... Mondjuk, örüljünk, hogy nem 210-zel jött :D
Minden más teljesen rendben van a telefonnal.

(#10) Richie86 válasza mg1992mg (#9) üzenetére


Richie86
senior tag

Ha beletettek volna egy Snapdragon 616-ot (amit pl. a Xiaomi a ~50 ezres Redmi 3-ba belepakolt), már simán jó lenne. És még akkor is megfizeti az ember a nagy Samsung nevet, mert ez nem 50, hanem 80 ezerbe kerül.

(#11) ToniSoprano válasza mg1992mg (#9) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Mondjuk a 410 még most is bőven elég HD kijelzőhöz annak aki nem akar komolyabban játszani vele, és mivel nagyon népszerű proci volt minden program tökéletesen fut rajta és takarékos is: [S6 vs J5(2015) speed teszt]

Ennek ellenére illett volna kicsit jobb procit bele tenni, mert az elődben volt.

Richie86: pár hónapon belül 70-re lemegy így is veszik mint a cukrot. A szürkeimportos ára meg simán benéz ennek 60 körülire pár hónapon belül.

A haza 2 év gari a márkanév, az amoled kijelző jól eladja a telót, + sokat számít hogy ez úton útfélen ki lesz téve és meg lehet tapizni a Redmi 3-mal ellentétben + nem hybrid dual sim megoldás van, hanem 2 aktív sim mellett még plusz SD-vel bővíthető.

[ Szerkesztve ]

(#12) Dhampir válasza Genesistibi (#3) üzenetére


Dhampir
félisten

Viszik, mint a cukrot, ami nem is csoda, ki akar ehelyett kínai shopos, 1 évnyi megbízhatatlan garanciás mobilt vámkezeléssel behozatni, amikor itthon ilyen gyönyörű, normális hátterű telókat lehet kapni.

(#13) mjani1172


mjani1172
addikt

Az első kép készült egy mindent vivő csúcskamerás telefonnal(P9):[link] a második egy olcsó, gyenge kamerás samsunggal (J5):[link]
A hátsó ház tetejét ablakait érdemes figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#14) mg1992mg válasza ToniSoprano (#11) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Értem én, hogy elég a HD-hoz, csak az a kérdés, meddig. Időtállóság szempontjából egy kicsit frisebb SoC jobb lett volna.

(#15) Szakiii válasza mjani1172 (#13) üzenetére


Szakiii
addikt

Nekem mint laikusnak azt kell hogy mondjam j5 bőven hozza azt amit elvárnék. Szép képet lőtt :)

(#16) Richie86 válasza ToniSoprano (#11) üzenetére


Richie86
senior tag

Persze így is sikeres lesz. Főleg az átlagemberek körében. De ha az általam említett SOC belekerült volna, még egy olyan usernek is ajánlható lenne, aki nem csak böngészésre, telefonálásra használja.

(#17) ToniSoprano válasza mjani1172 (#13) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Azért a J5 2015 kamerája is elég jó, pedig az 55 ezres mobil. Szerintem a 2016-ba is ugyanez került.
A trükk az hogy nem a gyári kameraszoftvert kell használni, mert az direkt el lett rontva hogy ne legyen vetélytársa a az A, vagy S szériának, ezért lett a HDR is kivéve direkt a gyári programból más magyarázat nincs rá.

A J5-tel ilyen képeket is lehet lőni: [link]
Azt tegyük hozzá hogy a onedrive erősen tömöríti a képeket, ha eredeti megtekintés gombra kattintotok sokkal élesebb lesz a kép (nekem ide 3Mb feletti képeket nem engedett ide feltölteni)

[ Szerkesztve ]

(#18) mjani1172 válasza Szakiii (#15) üzenetére


mjani1172
addikt

Sőt, szvsz jobb mint a P9, ami valahogy nekem nem tűnik olyan jónak mint ahogy mondják.

[ Szerkesztve ]

(#19) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Egy Snapdragon 616 vagy 617 elfért volna ebben az árban. :( Alternatíva persze bőven van - jöhetnek a Xiaomi és társai, akár Magyarországi garanciával, B20 nélkül; vagy olcsóbban gyártói garanciával egy Moto G4, picit drágábban G4 Plus

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#20) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet. Erősebb procival jobb ajánlat lehetett volna.

(#21) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Kösz a tesztet. Amint lejjebb megy az ára, tökéletes készülék lesz. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#22) ORCA58


ORCA58
addikt

Egyetlen pozitívum, hogy a gombok nem költöztek a kijelzőre.

(#23) ToniSoprano válasza ORCA58 (#22) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Meg az, hogy a 2 dual sim mellett még pluszban micro SD-vel bővíthető, sajnos nem sok ilyen telefon van már.
Redmi 3, P9 lite 2 sim használata esetén nem bővíthető pluszban SD-vel, marad a 10 Gb tárhely ami azért nagyon szűkös.

[ Szerkesztve ]

(#24) tevike


tevike
senior tag

Tudom sokan nem ertenek egyet, de 80.000,-ert egy Samsung S5 meg mindig jobb vetel nalam! Vagy A5.

(Ha csak markan belul hondolkodunk)

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#25) Richie86 válasza ToniSoprano (#23) üzenetére


Richie86
senior tag

Azért a Redmi 3 Pro-nál a 32 GB már a felhasználók nagy részénél elegendő. És akkor már nem fáj ha nem bővítheted (persze csak 2 SIM használata esetén)

[ Szerkesztve ]

(#26) ToniSoprano válasza Richie86 (#25) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Csak az van magyar nyelven magyar garival? Eustock-ban mikortól lesz és mennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#27) Richie86 válasza ToniSoprano (#26) üzenetére


Richie86
senior tag

Jelenleg még nincs, de biztosan lesz szerintem. Van azonban jelenleg is olyan hely (webshop), ahonnan megrendelhető 2 év EU garanciával, multi language ROM-mal (van benne magyar), és szállítással kijön ~50 ezerből.

(#28) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Inkább egy P8 lite.

A térerő veled van!

(#29) Hallosz


Hallosz
senior tag

Jó teszt. Vállalható teló.

Mert lakni, muszáj.

(#30) szupermacs


szupermacs
veterán

80 ropiért? :C Jaj most nagyon nevetek ezen. Mi kerül ezen ennyibe? A fém keret? A 2 giga RAM? Az SD bővíthetőség? Az előlapi vaku a parasztvakításra?

(#31) csongi válasza szupermacs (#30) üzenetére


csongi
veterán

+1
Reszelik a xart drágán
Akkor inkább egy Redmi pro 4,7 colon.

(#32) kengyel


kengyel
nagyúr

Egész elfogadható a telefon, az árán kellett volna csiszolni.

kengyel

(#33) batai15


batai15
félisten

tudtam h nem lesz plecsni,.

(#34) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Miközben olvastam a tesztet, végig az járt a fejemben hogy egész jól sikerült telefon, 60-ért korrekt lenne. Hát kicsit több lett.

(#35) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem tetszik, mint a legtöbb Samsung. Az elődje is egy szuper telefon volt. Bizony ez a kamera piszok jó, egy átlagembernek minden hol vállalható képeket készít. Én nagy Huawei rajongó vagyok, de bevallom a P9 kamera terén nem nyűgözött le. Nem lő tartalmas képeket, ha értitek. Ebben igaza van mjani1172-nek.

Tényleg kis idő, és ha átveszi a 2015-ös J5 helyét árban, ott lesz a szeren. Piszok szép a telefon és hogy nem a kijelzőből veszik el a helyet a gombok, az plusz pont. Oké az S410 koros, játékra kevésbé alkalmas.
Alternatíva akad, de telített a piac és az 1-2 éves csúcsok is bőven használhatók már. Ez később még inkább így lesz, ha csak nem trükköznek a szoftver frissítésekkel.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) Z a hangya


Z a hangya
tag

Használt, jó állapotú Alpha 50-55 közt jobban megéri mint ez kezdésnek 80-ért.

"Zepi zsepi kincset ér, világ taknya belefér"

(#37) harcitomi válasza Z a hangya (#36) üzenetére


harcitomi
tag

Szerintem, tök értelmetlen a használt árakat összevetni, egy frissen megjelent, új telefon árával.

(#38) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Már épp kezdtem fellelkesedni, aztán megláttam az árcédulát.... :Y

Ennyiért nagyon sok, 50 körül elmenne....

B.Cs.

(#39) #67656192 válasza Genesistibi (#3) üzenetére


#67656192
törölt tag

De nem fogynak hanem szaporodnak.

(#40) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Ez is túl lett árazva, az előlapi vaku szerintem a legtöbb értelmes embernek teljesen felesleges, .a selfiezőknek meg anyu/apu megveszi a sokkal drágább telefont, mert az az igazán menő, szóval nem látom a célközönséget. Szerintem minimális plusz pénz ráfordításával egy Honor 5X jobb választás.

(#41) ToniSoprano válasza harcitomi (#37) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja meg azért Alpha 1860mAh-s akkuja elég harmatos, plusz a 301nit kijelző fényereje is gyenge. Lehet jobb a proci, meg minden de ha hamar lemerül az akku az bosszantóbb.

(#42) doooo válasza mjani1172 (#13) üzenetére


doooo
veterán

Épp eszembe jutott, hogy valamelyik, nem régen tesztelt mobil sokkal rosszabb képeket készített a J5-nél, és azt ajnározták, ezt meg leszólják. Lehet, hogy nem a P9 volt, mert ahogy látom, arra senki se mondhatja, hogy tökéletes a kamerája. Nem tudom, hogy a cikk irója miért húzta le ezt a Samsungot, amikor a kategóriájában, de egyébként is, nagyon jó képeket csinál. Épp erre a házas képre kattintottam, amit linkeltél, miután olvastam, hogy zajosak, kevés részlet van a képeken, erre épp az ellenkezőjét látom. :)

(#43) Ricardo


Ricardo
félisten

Ennyiért drága. Ha csökken az ára jó vétel is lehet.

(#44) gippazoid válasza Balint1408 (#28) üzenetére


gippazoid
senior tag

Volt P8 lite, másfél nap után vissza is vittem.
Most a régi J5 van. 48e Ft-ért vettem a Media-ban alku után. Ezt az új J5-öt 90-ért adnák, de az horror egy ilyen telefonért.
A J5 egy egészen rendes telefon de a P8 lite...

Gippazoid Novelties Inc.

(#45) embe


embe
nagyúr

Ez tipikusan az a telefon aminek szolgáltatói kínálatban lesz max sikere.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#46) .Szaki. válasza embe (#45) üzenetére


.Szaki.
addikt

+1

(#47) DS39


DS39
nagyúr

szép, és jó ez a telefon, de a jelenlegi ára meredek.

ha egy az egyben váltaná a tavalyi modellt (tehát 60k lenne függetlenül), akkor simán jó vételnek számítana.

(#48) BrianDK


BrianDK
tag

Kár azért a Snapi 410-ért. Tény, hogy átlag felhasználás során jól teszi a dolgát, de miért nem lehetett egy 616-ot beletenni, mint mondjuk a Redmi 3-ba? Nem hiszem, hogy számottevő különbség alakult volna ki ár tekintetében. Amúgy jó kis telefon ez, páromnak az előző van és abszolút jól teljesít, talán hosszú évek óta az első telefonja, amivel elégedett. Szolgáltatói kínálatban utólérhetetlen lesz.

iPhone 7, Redmi Note 9

(#49) janeszgol válasza BrianDK (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

Szeritnem a között döntöttek, hogy fém ház vagy erősebb SoC, hogy ne fojtsák meg az A3 2016-ot. A legtöbb ember inkább a külsőségekre bukik (hamarabb észre veszi), az S410 még elégséges mindenhez. Lehet jól döntöttek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) G-Guts válasza gyurkikrisz (#2) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Azzal a használhatatlan kamerával? Egy fenét! :(((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.