Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

Tegnap óta van egy ilyen telefonom. Már az első órában felidegesített.
Következőkben kérnék segítséget:
- Az óra widgetre bökve nem történik semmi. Be lehe állítani valahol, hogy ilyenkor megnyissa az óra alkalmazást (ébresztő, időzítő, stb.)?
- Az óra alkalmazásba lépve csak egy időzítőt tudok indítani. Ha már fut, nem lehet újabbakat. Vagy lehetséges valahogy mégis?
- SIM kártyákhoz lehet ikont rendelni, de én színt szeretnék. Az óriási választék kék és zöld, de én pirosat és sárgát szeretnék. Megoldható valahogy?
- Az értesítő sávon felül a térerő-kijelzést színesben szeretném. Ha esetleg lehet saját színt beállítani, akkor úgy, különben a gyári zöld és kék színt. Megoldható vhogy?
- Tud ez a telefon olyat, hogy beérkező sms, e-mail, nem fogadott telefon esetén piros/kék/zöld ledet villogtat?

Fentieket eddig bármely fele ennyibe sem kerülő kínai telefon tudta. Vagy ezek az Anfroid 6 miatt vannak?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#202) kovacss72 válasza pigster (#201) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szia!
Az általad hiányolt funkciókat a készülék/ROM alapból nem tudja. Ezeket az előző telóm CM13 alatt tudta, de néhol még a ROOT -ra is szükség volt.
Megfelelő óra (időzítő) alkalmazást a playen biztos találsz, a többit nem lesz egyszerű beállítanod.

[ Szerkesztve ]

(#203) jksx válasza ToniSoprano (#17) üzenetére


jksx
senior tag

A gyári kamera app helyett melyiket ajánlod?

(#204) Largo88


Largo88
csendes tag


Miota megvettem 1 honapja nem jott frissitesem telenor fuggo

[ Szerkesztve ]

(#205) kovacss72 válasza Largo88 (#204) üzenetére


kovacss72
aktív tag

A szolgáltató ül rajta. Mondjuk DS függetlenre sem rég adták ki a legfrissebbet, ami APG1 végű.
Android bizt. javítási szintje: 2016. július 1. Más változást nemigen vettem észre a működésében sem.

[ Szerkesztve ]

(#206) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Tudja az otg-t?

(#207) kovacss72 válasza gyuri2008 (#206) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Tudja.

(#208) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A kijelzó GG?(gorilla glas)

(#209) retroid


retroid
senior tag

Vodafone függő APG1 hetek óta....

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#210) kovacss72 válasza gyuri2008 (#208) üzenetére


kovacss72
aktív tag

A legtöbb helyen nem említik, ahol igen ott Gorilla Glass 3 -nak nevezik. Találni fent néhány videót, amiben eléggé próbára teszik a kijelző védelmét és elég jól bírja. Én azért tettem rá edzett üveget.

(#211) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Nem valami pörgős ez a fórum.
Ezekszerint ez egy szuper telefon :K

(#212) kovacss72 válasza gyuri2008 (#211) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szerencsére a telefon ennél jobban pörög.:) Tény, hogy nagyon jól optimalizált, meg vagyok vele elégedve. Egyedül a kamerája lehetne minőségibb, de azért így is tűrhető.
Jól bevált proci, 2 giga memóra, 16 giga belső tárhely, gyönyörű méretes kijelező, nagy akku, alacsony fogyasztás még 2 aktív SIM -mel is (első telóm ami 2 napot bír 1 töltéssel), gyors, gördülékeny működés.
Mondjuk ami hiányzik: automata fényerő állítás, értesítési led, esetleg infra.
Játékra nem használom, szóval nekem bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#213) Prien válasza gyuri2008 (#211) üzenetére


Prien
addikt

Igen, az ember elgondolkozik, hogy melyik a jobb: ha nem pörög az adott készülék topicja vagy ha nagyon pörög - mindkettő jelenthet jót vagy rosszat is. :D

De talán inkább arról van szó tényleg,hogy aki megvette, használja, működik minden és a készülék nem ad okot a kérdésekre.

A kevés is több a semminél.

(#214) kovacss72 válasza Prien (#213) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Így van. Valószínűleg ezt a készüléket olyanok veszik, akik "csak" használják, nem fórumozgatnak. Probléma meg nem is igen akad, amit meg kellene vitatni.
Akik meg mindenből a maximalizmusra törekednek veszik az S -szériát és sokan ezerrel pörögnek a fórumon, hogy lehetne még jobban kiaknázni a teljesítményt.

(#215) pit24


pit24
csendes tag

tökéletes telefon sony z1 compact mobilt cseréltem le igaz kisebb proci de még is mindenben gyorsabb és szebb kijelző gyönyörű fotókat csinál és jól bírja az aksija kb 3 nap folyamat használat mellett csak ajánlani tudom

(#216) JeffDebr


JeffDebr
tag

nekem egy bajom van a mobillal, de ez nem hiba: kevésnek érzem a kijelző fényerejét.
az utcai mód, ami rákapcsolható, nem sokat segít. nappali fényben nehéz videót nézni rajta.
van valami megoldás a fényerő növelésére?

Motorola V2288, Nokia3310, Ericsson T20i, SonyEricsson F500i, Motorola V3i, E8, Defy, Nexus4, Jiayu G3T, LG G2mini, Lenovo P70A, Samsung J5 '16, Honor 6X, Nokia8, Samsung Note9, S23 Ultra

(#217) eurolac


eurolac
senior tag

Sziasztok! Telefonváltás előtt állok és szóba jött nálam ez a teló is. Vissza és utána olvastam.
Egy dologra kérdeznék rá itt nálatok: a belső 16 GB memóriából lefog a rendszer és úgy 11 GB marad alapban szabadon. Erre a közel 11 GB-ra lehet appokat telepíteni, vagy ez is particionálva van? Rendelkezésre áll mind? Gondolom képek, doksik, video-k mehetnek SD-re. A fényképezőt be lehet állítani, hogy egyből SD-re mentsen?
( a jelenlegi telómmal tárhely gondokkal küzdök, sajnos váltanom kell. 8 GB-os. Nem szeretnék hasonló gondba szaladni))
Úgy olvastam tűrhető képeket lehet vele lőni. B20 gondolom van. A dual sim-es: két micro sim+sd?
A GPS fontos még számomra, remélem navigáció közben nem dobálja a jelet. Azt olvastam, hogy hamar bepozíciónál, de az nem minden. Játszani nem játszom.
Köszönöm előre is ha valaki reagál. :R

[ Szerkesztve ]

Eurolac

(#218) kovacss72 válasza eurolac (#217) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szia!
Minden kérdésedre igen a válasz, ezért nem részletezem. (A kb. 11 GB nincs particionálva.)
GPS -t én mobilnet támogatással használom, így gyorsan és tökéletesen működik. Anélkül még nem próbáltam.
Nekem egyedül a fényérzékelő hiányzik, egyébként csak ajánlani tudom, nagyon jó "kis" készülék.

[ Szerkesztve ]

(#219) eurolac válasza kovacss72 (#218) üzenetére


eurolac
senior tag

Köszönöm a válaszod. Azért kérdeztem rá egy két dologra mert néha a specifikációkba is elírnak egy két dolgot. Jellemzően pl. SIM foglalatok.

Eurolac

(#220) steveboy86


steveboy86
tag

Sziasztok,

érdeklődni szeretnék, hogy ezt a telefont lehet-e vezeték nélkül tölteni?

(#221) jani4454 válasza steveboy86 (#220) üzenetére


jani4454
tag

Nem.

(#222) #70041600


#70041600
törölt tag

Ilyen jött már valakinek, felrakható?
Mert amiket ír, hogy stabilitás, meg teljesítmény, az eddig is nagyon ok volt!

(#223) #70041600 válasza #70041600 (#222) üzenetére


#70041600
törölt tag

ja, telenoros

(#224) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Samsung j5 2016 modell 6.0.1.
Miért nem tudok olyan appot telepíteni ami nem a Play áruházból való,pl a Tubemate?
Nem engedi felrakni.
Hogyan tudom engedélyezni?
Nem találom sehol a telefon beállításokban.

[ Szerkesztve ]

(#225) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Ez mit jelent?

(#226) kovacss72 válasza gyuri2008 (#224) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Beállítások-Zárolt képernyő és védelem-ismeretlen források.
Képernyőfedvényes üzenettel még nem találkoztam.

(#227) #65510400 válasza gyuri2008 (#225) üzenetére


#65510400
törölt tag

Van egy olyan alkalmazás,ami a képernyőn a többi alkalmazás felett akar megjelenni.Az Alkalmazásoknál felül látod azokat az alkalmazásokat,amik képernyőfedvényként jelenhetnek meg,ott kell kikapcsolni.

(#228) gyuri2008 válasza #65510400 (#227) üzenetére


gyuri2008
veterán

Megvettem a lux appot de nem működik ezen a telefonon.
Ezt sem értem.

(#229) #65510400 válasza gyuri2008 (#228) üzenetére


#65510400
törölt tag

Hát ez egyéni dolog,nekem még nem volt olyan Androidos cucc a kezembe,amin akár a gyári,akár külső app értelmesen szabályozta volna automatán a fényerőt.Kifejezetten ezt az appot nem ismerem.De 800 Ft-ért fényerőszabályzó appot venni nem semmi. :Y

(#230) kovacss72 válasza gyuri2008 (#228) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Hardveresen hiányzik ebből a készülékből a fénymérő szenzor, így felesleges volt megvenni.

(#231) gyuri2008 válasza kovacss72 (#230) üzenetére


gyuri2008
veterán

Azt írja,hogy az előlapi kamerát használja,mint fényszenzort.
Az app leírásában le van írva, play árúházban.
Jó nagy átbasz@s.

(#232) kovacss72 válasza gyuri2008 (#231) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Én is kipróbáltam, de már le is töröltem. Az előlapi kamerát csak a kijelző bekapcsolásakor tudja fénymérésre használni, folyamatos kontrollra nem képes.

(#233) #65510400 válasza gyuri2008 (#231) üzenetére


#65510400
törölt tag

Viszont ahhoz,hogy a fényképezőt használja fénymérésre,be kell állítani a beállításokban.Te beállítottad?Amúgy ez nem tűnik túl energiatakarékos megoldásnak.

(#234) kovacss72 válasza #65510400 (#233) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Kizárólag a kijelző bekapcsolásakor történő fénymérésre állítható be a fényképező, a többi üzemmódban nem.

[ Szerkesztve ]

(#235) #70041600 válasza #70041600 (#222) üzenetére


#70041600
törölt tag

Na, letöltöttem és semmi érezhető változás nincs a frissítés óta - szerencsére.

(#236) #70041600 válasza #70041600 (#235) üzenetére


#70041600
törölt tag

Szóval továbbra is nagyon jó ez a teló!
Már 2 hónapja nyúzom, egy döccenése vagy nyikkanása nem volt eddig,
Pedig az utóbbi néhány hétben naponta fut a Real Racing3 játék is, de azt is simán, megakadás és laggolás nélkül viszi. Egy idő után persze enyhén melegszik, de egyáltalán nem vészes.
Szeretem!
:))

(#237) lalako válasza #70041600 (#236) üzenetére


lalako
csendes tag

Nekem is ilyen teló van és tökéletesen működik. 😆

[ Szerkesztve ]

(#238) oykawa


oykawa
tag

A boldog tulaja lettem egy ilyen csoda Samsung telónak, ezelőtt egy Xperia M4 Aqua-t nyúztam, vagy az zongorázott az én idegeimen!
Mindenesetre ég és föld a különbség, végre elférek a telefonon, van normális GPS, nem szarakodik a Wifi!
Az előzőhöz képest nem vettem észre sebességbeli különbséget pedig abban egy Snapdragon 615 volt ebben meg ha jól olvastam egy Snapdragon 410 van "csak".
Tiszta felüdülés! Egyedül az automatikus fényerő ami hiányzik, de annyi baj legyen!

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#239) oykawa válasza steveboy86 (#220) üzenetére


oykawa
tag

Igen lehet, de nem a gyári kiépítettségében!

Ilyet Qi Wireless Charging Receiver Charger Module for Micro USB Android Cell Phone rendeltem, majd ha ideér megírom milyen!

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#240) #70041600 válasza oykawa (#238) üzenetére


#70041600
törölt tag

Üdv a klubban!
Igen, a kevesebb néha több - ahogy bonyolódnak a kütyük, úgy nő sokszor a hibafaktor.
Nem állítom persze, hogy az egyszerűség az út, de pl. ez a teló jól optimalizált, átlagos felhasználáshoz tökéletesen elég, amit jól kiszolgál ez a viszonylag fapados proci és rendszer.

(#241) oykawa válasza #70041600 (#240) üzenetére


oykawa
tag

Egyedül a gomboktól kapok még agybajt, mert ezen azok fizikai gombok illetve a sorrendjük is épp fordított mint a Sony-kon, de ezt szokni kell!

De eddig jól megy, akkuja szupi!

[ Szerkesztve ]

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#242) lavorka


lavorka
aktív tag

Üdv, a tegnapi nappal én is beléptem a klubba egy ilyen teloval. Eddig semmi gond nincs vele, egy Sony Xperia Z1 Comapct-ot váltott le 2.5 év után.

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#243) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Valakinek megvan még az 5.1.1-es verziójú stock rom erre a készülékre (SM-510FN)? Telekomos kellene.
A sammobile-ról mire leszedném egy hét kellene
Köszönöm előre is!

sudo rm -rf /*

(#244) kovacss72 válasza Mr.C (#243) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Üdv.!
Nincs. Ez gyárilag 6.0.1 -gyel jött ki.

(#245) Mr.C válasza kovacss72 (#244) üzenetére


Mr.C
őstag

Akkor nem értem.....
Ismerősöm ragaszkodott hozzá, hogy tegyem vissza a "régi" rendszert, mert az újjal van valami baja....
Akkor most volt frissítés vagy nem? Esetleg valakinek az a rom megvan, amivel kijött? :R

sudo rm -rf /*

(#246) #65510400 válasza Mr.C (#245) üzenetére


#65510400
törölt tag

A 2016-os verzió 6-os droiddal jött ki,az elődje,a sima J5 pedig 5-össel. Először azt fejtsd meg,neki milyen van.

(#247) kovacss72 válasza Mr.C (#245) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Az igaz, hogy volt egy frissítés a 6.0.1 -re, de nem lett semmivel sem rosszabb, mint előtte volt.

(#248) Mr.C válasza #65510400 (#246) üzenetére


Mr.C
őstag

Mint írtam, a 2016-os van, SM-510FN típus

(#247) kovacss72: Akkor az eredetit hol lehet fellelni? Ő ragaszkodik hozzá, én nem vitatkozom vele :B

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#249) oykawa válasza Mr.C (#248) üzenetére


oykawa
tag

Attól függ, hogy melyik szolgáltatós, de itt megtalálod: SamFirmware

5-öst ne keress, nekem már a 1APG1 verziójuval volt, ami az újabb 6.0.1 .

De abban a pillanatban, hogy visszaraktad, és netet talál nyafogni fog, hogy frissítsd!

[ Szerkesztve ]

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#250) Mr.C válasza oykawa (#249) üzenetére


Mr.C
őstag

írtam azt is, hogy telekomos kellene :)) meg hogy ne a sammobile-ról mert megtaláltam, csak 15 kb/s-el tölti le....
Azért kérdeztem, mert ha valakinek megvan, szépen megkérném, hogy tolja föl megára vagy valahova, de nem baj, sammobile-ról már szedem le :)
Köszi srácok a segtséget! :R

sudo rm -rf /*

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.